PSY 'lummelt': 1-0 zege op zwak Widzew Lodz SCOREBORD Brann Bergen beter; FC Twente pakt winst Swift richt zich op: zege op Zwaanvogels Waterpoloteam LZ herstelt zich DONDERDAG 3 NOVEMBER 1977 SPORT PAGINA 19 Johnny Rep uitblinker DEN HAAG - De tweede ronde van het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioe nen kende slechts één verra sing. Het Oostenrijkse Wacker Innsbruck schakelde, onder technische leiding van Georg Kessler, de Schotse kampioen Celtic uit. Na een nederlaag van 2-1 in Glasgow haalde Wacker in eigen stadion vernietigend uit. Het werd 3-0 voor de Oos tenrijkers, een stand die binnen een half uur werd bereikt door doelpunten van Welzl, Stering en Oberacher. FC Brugge had het in Athene tegen Panathinaikos erg moei lijk en de Belgen ondergingen een ware stormloop. De Grie ken waren echter uiterst zwak in de afwerking van de legio kansen en kwamen niet verder dan een doelpunt van Gonius, zodat Brugge op grond van een 2-0 thuiszege verder mag beke- Atletico Madrid kwam in eigen huis moeilijk los van het Franse FC Nantes. Lacombe gaf de Fransen zelfs een 1-0 voor sprong, waarop Nantes meteen de verdediging op zocht. Die speelwijze leek succes op te le veren, maar Cano en Pereira vonden in het laatste kwartier nog twee gaatjes, zodat de Mad- rilenen (na de 1-1 van de uit wedstrijd) zich plaatsten voor de kwartfinales. Behalve de Twentenaren spe len er nog vijf Nederlanders in de kwartfinales van het Euro pese toernooi voor beker winnaars. Gerrie Mühren plaatste zich met zijn club Betis Sevilla door na het 1-1 gelijke spel in de uitwedstrijd thuis met 2-1 te winnen van Lokomo- tiv Leipzig. Nico de Brée, Johnny Dusbaba, Arie Haan, Peter Ressel en Rob Ren- senbrink plaatsten zich met Anderlecht door thuis Ham burger SV op 1-1 te houden. Door doelpunten van Van der Eist en Keegan was die stand al bij rust bereikt. De eerste wed strijd van de twee ploegen, die het vorig seizoen tegen elkaar speelden in de finale van de Europa Cup II, leverde een 2-1 zege op voor Anderlecht. FC Porto en Manchester United blijken een patent op hoge sco res te hebben. Zo werd het in Portugal 4-0 voor de thuisspe- lende club, maar in de return wedstrijd wonnen de Engelsen met 5-2. De Portugezen gaan over naar de volgende ronde, ondanks dat Murca zo vriende lijk was tweemaal in eigen doel te schieten. Rep uitblinker Johnny Rep (foto boven) had een flink aandeel in de over winning van zijn ploeg Bastia op Newcastle United in het toernooi om de Uefa Cup. Tweemaal scoorde de blonde Nederlander. Zijn eerste doelpunt, een schot van 20 me ter werd door het Engelse pu bliek met een daverend applaus beloond. Bastia won met 3-1 en plaatste zich voor de achtste fi nales. RC Lens deed er in de verlen ging tegen Lazio Roma (nadat beide ploegen met 2-0 gewon nen hadden) een schepje bo venop. De Fransen vonden in tien minuten vier maal het net, waardoor Lens zich met een forse 6-0 plaatste voor de vol gende ronde. Schalke 04 ging ten onder in het prestigeduel tegen FC Mag deburg. In een volledig uitver kocht Parkstadion deklas seerde Magdeburg Schalke (zonder Suurbier) voor eigen publiek. De Oostduitsers won nen met 1-3. LAAT WLM OfWEMbUbD BlkWEMTREDEM Uw Mn oir JCN6TALEUT iKl DARMOJ SEürral/ MEI I ifUT KS'T ÉEM NIEUUlfT GUI& waarnemend tenniscoach DEN HAAG - Fred Hemmes zal voorlopig toch de werkzaamheden als bondstrainer van de tennisbond gaan waarnemen. Hij zal het eerste KWUtaal van 1978 de voorbereiding en de training voor het toernooi om de Koning Gustaafbeker (op 7 ja nuari) en voor de Davis-Cup tegen Tsjecho-Slowakije (in maart) voor zijn rekening nemen. De ten nisbond is er namelijk nog steeds niet in geslaagd een coach met in ternationale ervaring aan te trek ken. Bondsdirecteur Brvyuma gaat ?ind vembt posium voor coaches in Brussel en hoopt daar een nieuwe tenniscoach aan te kunren trekken. Kohn'. Twente onherkenbaar' BERGEN - Trainer/coach Bill El liott had met zijn uitspraken aan de vooravond van het Europa Cup II duel Brann Bergen - FC Twente nog voor heel wat toe schouwers in het ministadion weten te zorgen. "We gaan hier aanvallen. We kunnen niet an ders", had de trainer van Brann gezegd. Elliott en zijn team kwa men de woorden na. Brann ging in de aanval en Twente had, zeker in de beginfase geen enkele greep op de wervelende Noren. Niettemin was de zege voor de Twentenaren weggelegd, die dankzij doelpunten van Gritter en Thoresen, de 1-0 achterstand ombogen in een 1-2 winst. Door het aanvallende spelconcept van de Noren restte er voor FC Twente slechts de counter. Met Bos op de rechter vleugel en Tho resen op de linkervleugel meende Kohn het wapen te heb ben gevonden. Het resultaat van die tactiek stelde echter de gehele wedstrijd teleur. En op het mo ment dat FC Twente het beginof- fensief dacht te hebben over leefd, maakte Jaap Bos hands voor het zestienmetergebied. Aanvoerder Austbö nam de vrije schop zeer geraffineerd en Brann's gevaarlijkste man, Tronnstad, tikte de bal met de buitenkant van de linkervoet langs een verbouwereerde Van Gerwen: 1-0. Voor FC Twente braken daarna moeilijke momenten aan. De ze kerheid was door deze treffer volledig verdwenen en de ploeg, die afgelopen zaterdag zo wer velend langs FC Den Haag schoot, zonk weg in grauwe mid delmatigheid. Vlak voor het rust- signaal van de IJslandse scheids rechter Gudmundsson miste de. nerveuze Noor Thoresen op eigen bodem nog een unieke kans op de gelijkmaker. Vlak na de pauze leek het erop dat FC Twente de goedwillende ama teurs onder controle kon krijgen, maar Gritter profiteerde niet van een foutje van doelman Treen en zijn schot ketste via de buiten kant paal naast het doel. Brann Bergen antwoordde op deze pri- kactie met een razendsnelle uit val over rechts via Aase. Voor open doel miste de Noorse inter national echter. Op een moment dat de aandacht van Branne even verslapte sloeg FC Twente als een dief in de nacht toe. In de tiende minuut werd Mühren door Thoresen ge lanceerd. Met een listige voorzet bracht de Volendammer de bal op het hoofd van Gritter 1-1. De Noren, die na deze treffer drie doelpunten moesten scoren lie ten gaandeweg het hoofd hangen. De inzet en wilskracht verdwenen als sneeuw voor de zon, al kregen de Noren door fouten van de Twentse verdediging nog wel enkele kansen. Echt gevaarlijk was de ploeg van Eiliott niet meer. Vier minuten vooc tijd kwam Twente nog onverciiend aan de zege, toen Gritter in stel ling werd gebracht. Zijn schot werd in eerste instantie gekeerd; de aanstormende TTioresen maakte het karwei echter af door de terugspringende bal alsnog in het doel te werken: 1-2. Voldoening, maar ook teleurstel ling na de wedstrijd bij FC Twente. Trainer Spitz Kohn nam temidden van zijn spelers geen blad voor de mond: "We zijn er, meer ook niet. Onherkenbaar wa ren we, maar ik heb ze van te vo ren gewaarschuwd. We wisten wat ons hier te wachten stond. Het enthousiasme van deze No ren kent geen grenzen, alleen missen ze de zelfbeheersing om de zaken af te maken". Zijn collega Elliott, kon maar moeilijk zijn teleurstelling ver bergen: "We zijn waardig uitge schakeld. We hebben de wed strijd hier in ieder geval gemaakt". Hemmes toch LEIDEN - LZ'86 heeft zich in het doordeweekse duel tegen AZPC redelijk hersteld van de 6-1 ne derlaag die zaterdag in Den Haag tegen HZPC werd geleden. De Leidse waterpol o^eersteklasser won gisteravond in zwembad De Zijl met 7-3 van AZPC, dat vorig jaar samen met de Leidenaars uit de hoofdklasse degradeerde. Anders dan de meeste andere eerste klasse ploegen, die, mis schien uit gebrek aan conditie, nogal behoudend spelen, gaat AZPC altijd met volle inzet in de aanval. De Amerfoorters, die worden gecoached door oud-in ternational Piet de Zwarte volgen daarbij een tamelijk vast aanval- spatroon, waarmee ze gisteren keer op keer gevaarlijke situaties voor het LZ-goal wisten te creé- Op de beslissende momenten mis ten ze echter net de klasse en de fantasie om de uitstekend keep ende Erik de Vos te passeren. LZ'86 kon tegen deze tegenstan der beter uit de voeten dan tegen de tot dusverre ontmoete eerste klasse teams, doordat nu het wa pen van de tegenaanval vaker toegepast kon worden. Hoewel lang niet altijd vlekkeloos uitge voerd, waren het juist de counters van de LZ-ploeg die de Amersfoorters uiteindelijk op de knieën dwongen. Al met al was het, ondanks de vele fouten, voor het publiek een aantrekkelijke wedstrijd. LZ'86 kwam al bij de eerste AZPC-aanval met 0-1 achter toen Bram van Mil even niet op lette en Fried Elzenga aan de noodrem moest trekken. René Bijvoet benutte de strafworp. De thuisploeg kwam echter vlot te rug door twee doelpunten van Rudi ^uusse, die de eerste maal een man-meer situatie benutte en de tweede maal scoorde op aangeven van de uitgebroken Bram van Mil. De gasten kwamen weer op gelijke hoogte door een man-meer doelpunt van Van Harten. LZ wist aan het begin van het tweede speldeel niet van een num- merieke meerderheid te profite ren, maar kwam later via Karei Heydeman toch met 3-2 voor. In de derde periode, waarin de gro tere zwemsnelheden van de Leidenaars zwaarder begonnen te wegen, werd die voorsprong door Jan Breedeveld en Jan de Graaf uitgebouwd tot 5-2. Toen Bram van Mil er vroeg in het laatste kwart 6-2 van maakte was er voor LZ'86 geen vuiltje meer aan de lucht. Hans van Harten en Fried Elzenga (bij numerieke meerderheid) bepaalden de eind stand op 7-3. LEIDEN - Het zaalvoetbalteam van Oegstgeest heeft gis teravond voor een goede prestatie gezorgd door het sterke Van der Plas met 6-2 te verslaan. Swift't Winkeltje is weer op de weg terug. Zwaanvogels werd met duidelijke cijfers verslagen: 8-3. OEGSTGEEST-VAN DER PLAS 6-2 (2-2). Vooral in de eerste helft wogen beide ploegen aardig tegen elkaar op. Zowel Oegstgeest als Van der Plas schuwden de aanval niet. Daardoor ontstond er voor de toeschouwers een aantrekkelijk en soms uitstekend duel. Peter Wieman opende voor Oegstgeest de score. Wilbert Witteman bracht beide ploegen echter weer op ge lijke voet. Van der Plas toonde zich in die periode duidelijk de betere ploeg, wat spoedig in een doelpunt van Wim van der Plas resulteerde. Die achterstand inspireerde Oegstgeest. De geelhemden namen het initiatief over, wat veel kansen opleverde. Gé Perfors tekende uit z>Jn. De volgende spelers zyn uit die kansen voor de gelijk- genodigd:_Wim van Harskamp, Ge- doelwisseling deed Swift dat wel. Henk Brandt zorgde voor 3-1. Jan van Duyn bracht de stand nog wel tot 3-2 terug, maar daarna stortte Zwaanvogels ineen. Binnen vyf minuten voerde Swift, via drie schitterende doelpunten van Wim Oppelaar de stand tot 6-2 op. Pim van der Meer scoorde nog 6-3, maar Piet Gubler en Koos van Egmond bepaalden hierna de eindstand op 8-3. Deze week is de selectie van het Leids zaalvoetbalteam bekend ge maakt. Opvallend is dat Jan van Duyn (de beste zaalvoetballer die in Leiden rondloopt) en Pim van der Meer niet in de selectie opgenomen maker. Na de doel wisseling werd de strijd wat grimmiger. Wim den Hollander mocht voor twee minu ten de kant opzoeken. Van der Plas profiteerde niet van deze nume rieke meerderheid. Drie treffers van Gé Perfors brachten Oegstgeest op een comfortabele 5-2. Van der Plas was toen een ge slagen ploeg. Peter Wieman zorgde nog voor 6-2. SWIFT 'T WINKELTJE-ZWAAN- rard van Beek. Jos Faas (allen Go- dyla Vt), Gé Perfors (Oegstgeest), Koos van Weerlee (Wernink). Wim de Roo (Swift), Piet van Elders (Beach Club) en Arnold Boers (Cleyn Duin). Er worden twee wed strijden gespeeld (7 november te gen Gouda en 14 november tegen Den Haag) en zijn alleen bedoeld om een districtsteam samen te stellen. Uitslagen: Van Gerven de Jong- LDWS 11-0; Cleyn Duin-Godyla Vt VOGELS 8-3 (2-1). Swift is bezig 2-5; Oegstgeest-Van der Plas 6-2; zich te herstellen van de inzinking Swift-Zwaanvogels 8-3. van de eerste wedstrijden. Hoewel STAND: verdedigend nog niet alles klopt is Glasbergen de ploeg vooral aanvallend ouder- Godyia Vt wets in vorm. Zwaanvogels, aan- Van der Plas tredend zonder Bennie Heemskerk Oegstgeest (militaire dienst) maar met Jan van Swift Duyn, kon in de eerste periode nog Van Gerven aardig standhouden. Piet Gubler Cleyn D. en Wim Oppelaar brachten Swift op Zwaanvogels 2-0 Jan van Duyn wist met een sub- LDWS liem hakballetje die achterstand echter te halveren. Na die periode TOPSCORERS was Zwaanvogels de betere ploeg. De kansen (Pim van der Meer) wer den echter niet benut. Na de der Plas 5^ Rijvers: "Ploeg was in gedachten al met AZ bezig EINDHOVEN - Als een top-team als PSV in den vreemde de eerste van een tweekamp op UEFA-ni- veau met veel vertoon van macht en twee treffers verschil wint, tja, wat moet je dan nog met de return? Zo'n wedstrijd zou eigen lijk het beste schriftelijk afgedaan kunnen worden. Maar aangezien de UEFA een der gelijke papieren oplossing na drukkelijk verbiedt, moest het arme Widzew Lodz gisteren op nieuw tegen de brigade van Kees Rijvers optornen. Maar dit keer kregen de Polen een heel ander PSV tegenover zich dan veertien dagen geleden. Nu geen strijdvaardige produk- tieve Eindhovense équipe - zoals in Lodz - maar een elftal dat on geïnspireerd, ja bijna lusteloos een verplicht nummer afwerkte. En omdat de Polen wel dapper waren, maar niet al te getalen teerd - zij wilden wel, maar kón den niet - onststond een wed strijd die de gemeenplaats "de thuisblijver hadden geen onge lijk" weer maakte tot een waar heid als een koe. Kees Rijvers gaf het later schoor voetend toe: PSV zat in gedach ten toch al een beetje bij AZ. "Je kunt je instellen zoveel als je wilt", sprak de Eindhovense trainer na de magere vertoning van zijn ploeg tegen Widzew Lodz. "het verschil was nu twee doelpunten, en we zitten in een week met drie zv/gre wed strijden." PSV hoefde dus niet zo nodig. Zonder René van den Kerkhof (herstellend van de spierblessure opgelopen in de interland tegen Belgie) blijkt PSV aanvallend tocji wel problemen te ondervin den. Nick Deacy, die hem tegen Sparta verving, en de 20-jarige Belg Guy Francois, zijn wel- EUROPA CUP I: Ajax-Levski Spartak Sofia 2-1, Dynamo Dresden-Liverpool 2-1, Wacker Innsbrück-Celtic 3-0, B 1903 Kopenhagen-Benfica 0-1, Borussia Mon- chengladbach-Rode Ster Belgrado 5-1, Atletico Madrid-FC Nantes 2-1, Panathinaikos-FC Brugge 1-0, Juventus-Glentoran 5-0 EUROPA CUP II: Lokomotive Kosice-Austria Wien 1-1, .-1, Anderlecht-Hamburger SV 1-1, Manchester United-FC Porto 5-2, Universitattea Craiova-Dinamo Moskou 2-0, Hadjuk Split-Diosgyör VTK 2-1, Heal Betis-Lokomotiva Leipzig 2-0, PAOK Saloniki-Velje BK 2-1, Brann Bergen-FC Twente 1-2 iswaar waardige wisselspelers, maar missen nog de kwaliteit om een sprinter als René van de Kerkhof te kunneh verhangen. En zowel tegen Sparta als tegen het erg behoudend spelende Widzew kwam PSV snelheid te kort. Het was Rijvers niet ontgaan. Daarom ook verving hij uitgere kend Guy Francois, terwijl hij liever een van zijn vaste krachten een halve wedstrijd rust had ge gund. Rijvers: "Van der Kuylen had een schop tegen z'n kuit ge had en ook Van Kraay was niet fit. Een van die twee had ik graag - met het oog op zaterdag - vervan gen. Maar van Francois had ik meer agressiviteit verwacht. Kijk, 't is een jongen die er af en toe bij is, dan mag je er toch wel van uit gaan, dat ie zich geeft. Maar dat viel tegen, dus haalde ik hem er weer uit." Guy Francois, toonde begrip voor de wissel. "Ik draaide slecht. Jammer, want ik besef dat dit duel voor mij een kans was. Maar ja, niks aan te doen. Tegen Sparta zou ik vermoedelijk ook gespeeld hebben, maar toen ging ik de dag voor de wedstrijd door m'n enkel. 'Zit gewoon een beetje tegen". Pech dus voor Guy Francois, die in feite de dupe werd van PSV's lome instelling. Het zou tot hal verwege de tweede helft duren, EUROPA CUP III: Deijkers middenscoort het enige Barcelona-AZ'67 1-1, PSV-Widzew Lodz 1-0, Marek Stanke Dimitrov- Bayem München 2-0, Schalke 04-FC Magdeburg 1-3, Newcastle Uni- ted-Bastia 1-3, Eintracht Frankfurt-FC Zurich 4-3, Dynamo Tiflis-KB Kopenhagen 2-1, Gronik Zabrze-Aston Villa -1, RC Lens-Lazio Roma 2-0, Las Palmas-Ipswich Town 3-3, Eintracht Braunschweig-Kristian- sand 4-0, Carl Zeiss Jena-RWDM 1-1, Atletico Bilbao-Upjest Dosza 2-0, Standard Luik-AEK Athene 4-1, Dinamo Zafreb-AC Torino 1-0, Gras- hoppers-Inter Bratislava 5-1 De vetgezette ploegen plaatsten zich voor de kwartfinales (Europa Cup I en II) of de vierde ronde (Europa Cup III). voor PSV zich even wenste in te spannen. Toen vond Harry Lubse Gerrie Deijkers, die doelman Burzynski kansloos passeerde (1-0). Daarna pakte PSV de draad het passief geklungel weer Tafeltennisteam kansloos bij sterk Zweden: 6—1 MALMÖ - Het Nederlandse tafel tennisteam heeft gisteravond in Malmö de wedstrijd voor de super liga van de Europese competitie te gen Zweden met 1-6 verloren. De enige winstpartij kwam op naam van het herendubbel Bert van der Helm/Nico van Slobbe tegen de Zweden Stellan Bengtsson en Ulf ThorseU: 21-16, 15-21, 21-16 Zweden, dat eerder uitwedstrijden tegen titelhouder Hongarije en Tsjecho-Slowakije won. behield de leiding in de superljg'a met 16 pun ten. Nederland bleef laatste met 5 punten. Eerder verloor Nederland met 2-5 van Joegoslavië en met de zelfde cijfers van Frankrijk. De Europese jeugdkampioene Be- ttine Vriesekoop leed voor de eerste maal in het enkelspel een nederlaag. Tegen Anne Christin Hellman ging de 16-jarige Hazer- swoudsemet 21-13,10-21,18-21 ten onder. In de derde game stond Be- ttine Vriesekoop nog met 18-16 voor tegen de nummer drie van Europa en de nummer tien van de wereld. Half december speelt Nederland in Middelburg de vierde wedstrijd te gen de Sowjet-Unie.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 19