Weigeren viaduct „unicum Enige eis tot toetreding: enthousiasme vooroperette Voorhof kijkt binnenkort naar kabel-tv Xeidse agenda r>r> Verontreiniging water nog steeds raadsel Wedstrijd van Duitse herders in Voskuil" Warmond. Nog steeds is niet bekend wat de oorzaak is van de drinkwaterverontreini ging in Warmond die voor het eerst in het weekeinde van 24 september werd ontdekt. Deze week wordt een grootscheeps onderzoek gedaan door het Rijks instituut voor de Drinkwatervoor ziening. Dat er iets mis was met de kwaliteit van het Warmondse drinkwater bleek eind september bij een periodieke kontrole. Onmiddellijk begon het waterlei dingbedrijf met de chlorering van het water, Op 29 september dacht men de verontreiniging de kop te hebben ingedrukt en werd de toe voeging van chloor gestopt.Half oktober werd duidelijk dat de be strijding van de bacteriologische verontreiniging in eerste instantie mislukt was. Weer startte het waterleiding bedrijf met de toevoer van chloor. Alhoewel de toevoeging van chloor iets minder is geworden, zit er op dit moment nog steeds een hoeveelheid van deze substantie in het water. Het onderzoek naar de oorzaak van derdag nog eventjes 25.000 gulden ter beschikking moest stellen. Op het moment is het onderzoek in volle gang. Op diverse plaatsen neemt men monsters om zo te pro- de verontreiniging, dat ook op 24 beren de bron van vervuiling te lo- september van start ging, heeft namelijk nog geen resultaat opge leverd. Reden waarom het Rijksin- kaliseren. Bij deze benadering gaat men ervan uit dat de oorzaak bin nen de gemeente is gelegen. Dat is stituut voor de Drinkwatervoorzie- echter allerminst zeker.Warmond ning te kennen gaf de zaak op gro tere schaal te willen aanpakken. Misverstand Het gemeentebestuur was in de veronderstelling dat dat ook op kosten van genoemd instituut zou gaan. Dat bleek echter op een mis verstand te berusten waardoor de gemeenteraad afgelopen don- betrekt zijn water zowel van de Leidse Duinwaterleiding Maat schappij als uit de Bollenstreek.Er gens in de lange aanvoerbuizen zou de oorzaak ook gelegen kunnen zijn.Vooralsnog beperkt het onder zoek zich tot de gemeente War mond. Wanneer de investering van 25.000 gulden, resultaten oplevert, is niet te voorspellen. De mast voor de kabel-tv in Leiderdorp. Leiderdorp-Voorhof krijgt bin nenkort het lang verwachte sig naal op het daar aanwezige ka beltelevisienet. Dit gebeurt zodra de kabelver binding tussen Leiderdorp en de televisiemast in Oegstgeest tot stand is gekomen. De aanleg hiervan zal eind dit jaar, begin '78 klaar moeten zijn. Voorzitter Drenth maakte dit bekend in de gisteravond ge houden vergadering van de Commissie van beheer voor de centrale antenne-inrichting Leiderdorp. Als het zover is, kunnen de be woners eindelijk zien waarvoor zij hun 500 aansluitkosten hebben betaald. Omdat Voorhof het eerste Leiderdorpse gebied is dat deze aansluiting krijgt, zal het als voorbeeld gaan fungeren bij de voorlichting over de mo gelijkheden en kwaliteit van de kabeltelevisie. Er zal met een demonstratiewa gen worden gewerkt die wijks- gewijze langs komt bij huizen waar nog geen aansluiting aanwezig is. Dit, omdat de aan sluitkosten hoger zijn wanneer iemand achteraf toch een aan sluiting wil hebben. Voorzitter Drenth zei dat bij het geven van informatie niet te veel aandacht aan de levens duur maar aan de kwaliteit van dit project besteed moet worden. De betaling van dit kijkgenot kan gebeuren door een eenmalig bedrag of een maandelijks be drag af te dragen. Bij dit be drag zit een 'ontvangstgaran tie' inbegrepen. Overigens valt alleen de kwali teit-ontvangst van Nederlandse zenders hieronder. Het gebruik van privé dak-an tennes zal op den duur worden verboden in Leiderdorp, zo wil de commissieDat geldt ook voor antennes op flat-daken. Apotheken PTT brengt etherpiraat tot zwijgen LEIDEN - De etherpiraat "Samderbird" is. gisteren door politie en PTT-opsporings- dienst het zwijgen toegebracht. De apparatuur, eigendom van een 17-jarige bewoner van de Witte Singel, werd in beslag ge nomen. Vernielingen op schooldak LEIDEN - Acht ontluch- tingskappen op het dak van de Prot. Christ, school "De Manse" aan de Hoflaan zijn door nog onbekenden vernield. De schade bedraagt 1600,-- gulden. Fles-visser nog net gered LEIDEN - De achtjarige Edwin Sip is gistermiddag in het water van de Morssingel gevallen, toen hij van de kant een fles wilde opvissen. Hij kon, na twee keer kopje onder geweest te zijn, door een omstander J. van Ernst, op het droge worden ge bracht. In afwachting van de komst van de komst van de EHD die Edwin naar het ziekenhuis bracht, werd eerste hulp verleend. Verhuizing Rembrandt dependance in discussie VOORSCHOTEN - De commis sie welzijn en onderwijs van Voorschoten zal zich in haar vergadering vanavond bezig houden met een mogelijke ver huizing van de dependance van de Rembrandtscholengemeen- schap (RSG) Voorschoten naar het noodgebouw van de Chris telijke Scholengemeenschap Zuid-West aan de Schubertlaan in Leiden. Omdat de nieuwbouw van de RSG vol gens de nieuwste gegevens pas in 1980/1981 van start gaat is dit éen van de mogelijkheden waarvoor kan worden gekozen naast handhaving van de be staande (algemeen als onge makkelijk ervaren) situatie of (gehele of gedeeltelijke ophef fing van de dependance. Nadat de verschillende betrok ken groeperingen hun stand punt hebben bepaald, zal advies worden uitgebracht aan het gemeentebestuur. Warmond gekant tegen deel Schiphollijn: De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 28 oktober tot 4 november waargeno men door apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden (Me- renwyk), tel. 121060, en apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, tel. 2525. Tevens op zaterdag tot 13 uur Oegstgeestse apo theek, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 153274. WOENSDAG Kennedylaan 11, Oegstgeest, infor matieavond Bah'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30 uur. Vrijetijdscentrum, volksdansen, zeefdrukken, jazzballet, gitaarcursus, goochelen, pottenbakken, tekenen en schilderen, vanaf 20 uun Breehuys, gitaarclub, 15.30 uur, vegeta- ries eethuis, 18 uur, creatieve werk- avond, koffiebar, 20 uur, gespreksgroep Praxi, 20.30 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechts kundige dienst leden CNV Leiden, 19.30-20.30 uur. LAK-Theater, LAK-Cinema festival: "OThiassos" van Theo Angelopolos, 20 Gemeentehuis Voorschoten, commissie welzijn en onderwijs, 20 uur. Gemeentehuis Zoeterwqude, commis sie financiën, 20.30 uur. Gemeentehuis Warmond, commissie onderwijs en wetenschappen, 20 uur. Rijnlands Lyceum, Oegstgeest, voor lichtingsavond schooladviesdienst, 20 Donderdag Het speurwerk dat eveneens een onderdeel is van deze kampioen schappen zal in de Bergsche Hoek worden gehouden, aangezien daar meer terreinruimte is. OEGSTGEEST - In de "Voskuil" in Oegstgeest worden 12 en 13 november de Nederlandse kampioenschappen voor de africhting van Duitse herdershonden gehouden. Vierendertig honden zullen die twee dagen appèl-oefenin gen en pakwerk in de Voskuil doen. De organisatie van het geheel is dit keer in handen gelegd van de Kringgroep Sleutelstad Leiden. In Oegstgeest zal onder andere iedere "international" die in de ploeg heeft gezeten welke aan de wereld- kampionschappen heeft deelge nomen, aanwezig zijn. Een unicum bij deze kampioenschappen is zeer zeker de deelname van de heer Leo Engels. Hij neemt deel met een hond die al tien jaar oud is. De wedstrijden beginnen *s mor gens om 8.00 uur en zullen zeker uitlopen tot na 17.00. Zondagmid dag rond half zes volgt de prijsuit reiking. Welzijn-nota WASSENAAR - Het college van B. en W van Wassenaar zal in maartap- ril van komend jaar een definitieve nota presenteren over het sociaal- cultureel en maatschappelijk wel zijn in de gemeente. Aanleiding tot het samenstellen van deze nota is een door de raad in de begrotingsvergadering van de cember 1976 aangenomen motie. Daarin werd aan B en W een nota gevraagd met een overzicht van de bestaande situatie op het terrein van het welzijn en van de proble men, knelpunten en doublures op dit gebied. LEZERS SCHRIJVEN ZELFBOUW In het artikel "Zelfbouw: "Privéle ven naar de knoppen' in het Leidsch Dagblad van maandag 31 oktober, stond mijn naam vermeld bij de opmerking: "de andere zelf- bouwersgroep spatte op een gege ven moment bijna uit elkaar". Ik heb dat beslist niet gezegd. Het leek me nodig hier nog even op te reageren, omdat door de bewuste opmerking het misverstand zou kunnen ontstaan dat de ene zelf- bouwersgroep zich tegen de andere afzet. Dat is echter bepaald niet het geval. Jan Nachtegaal Brunelkamp 23 Leiderdorp OEGSTGEEST - De opknap beurt van de Rijnzichtweg vordert gestaag. Momenteel wordt gewerkt aan de noordelijke rijbaan Rijn- zichtweg-Apolloplein. Er is tot nu toe 340 meter riolering voltooid en een eerste as- faltlaag aangebracht. In de komende weken worden de trottoirbanden gesteld en het fiets- en voetpad aange legd. Binnen twee a drie weken hoopt men met het eerste deel gereed te zijn. Dan kan worden begonnen aan de tweede fase, de aanpak van de zuidelijke rijbaan Rijn- zichtweg-Apolloplein. Het zowel uit mondelijke als uit zuidelijke richting ko mende verkeer gaat gewoon door via de rijbaan waar niet wordt gewerkt. Met de totale werkzaamheden hoopt men met de aanvang van de bouwvakvakantie, eind juni, gereed te zijn. In het kader van het experi menteerproject voor het openbaar vervoer wordt op dit stuk weg tussen Leiden en Katwijk een busbaan aangelegd. Ook zullen de verkeerslichteninstallaties daaraan moeten worden aangepast. Langs de tuin van de kerk zal een voet- en fietspad worden aangelegd. Veel mensen zullen voor de bouwvakvakantie de nodige ongemakken ondervinden wat betreft het vervoer. De halte voor het openbaar ver voer aan de Rijnzichtweg is tijdelijk opgeheven en ver plaatst naar de Gevers straat. Het particuliere ver voer van de kust naar Lelden kan via Rijksweg 44 omge leid worden. WARMOND - De gemeente Warmond heeft een stuk ge schiedenis geschreven" door zich te kanten tegen de bouw van een nieuwe brug in de Klinkenbergpolder. Dat zegt gemeentesecretaris Zoetemelk over de nu ontstane situatie rond de aanleg van een deel van de Schiphollijn. Volgens de gemeentesecretarsis is het gebeurde in Warmond een uni cum op het gebied van de ruimte lijke ordening. De voorgeschiede nis: Nadat donderdagavond de ge meenteraad het bezwaar van het ac tiecomité Schiphollijn Warmond tegen de bouw van het viaduct in de Klinkenbergerpolder gegrond had verklaard, beraadde het college van B en W zich vrijdag in een extra vergadering over de ontstane situa tie. Gemeentesecretaris C. Zoete melk deelde mee dat, gezien de be slissing van de raad, het nu niet meer mogelijk is om een bouwver gunning te verlenen. Vergunning Het verlenen van de bouwvergun ning voor het Schiphollijn-viaduct zou verlopen via de zogenaamde .anticipatieprocedure". Op die ma nier zou vooruit worden gelopen op een bestemmingsplan, in de veron derstelling dat de bouwvergunning ook in overeenstemming is met dat plan. B en W van Warmond gingen er vanuit dat de Warmondse raad ak koord zou gaan met ontwerp-be- stemmingsplan Schiphollijn en be sloten op 5 juli 1977 toestemming te vragen aan GS voor het verlenen van de bouwvergunning. Toemstemming Op 6 september voegde het ge meentebestuur de daad bij het woord en vroeg GS om de vereiste toestemming. GS wilden echter geen beslissing nemen vóórdat de raad zich had uitgesproken over het bestemmingsplan en de bezwaar schriften die daartegen waren in gediend. Volgens gemeentesec retaris Zoetemelk vindt GS echter dat de beslissing allereerst op ge meentelijk niveau ligt. Dat een dergelijke afwachtende houding niet ten onrechte was, bleek wel in de raadsvergadering van 27 oktober. De Warmondse gemeenteraad ging niet akkoord met het ontwerp-bestem- mingsplan, omdat hij de noodzaak van het viadukt in de Klinkenbe rgerpolder niet overtuigend vond aangetoond. Stap terug De gemeente zal nu een stapje terug moeten doen en de aanvrager van de vergunning (de B. V. Articon, die met de uitvoering van de Schiphol lijn is belast) moeten meedelen dat de bouwvergunning niet verstrekt kan worden, omdat dit in tegen- sprakk is met de wil van de ge meenteraad. Gemeente-secretaris Zoetemelk heeft dat telefonisch af gedaan op vrijdagmorgen. De directeur van Articon, de heer Kruithof, zei teleurgesteld te zijn over deze be slissing. Articon zal nu samen met NS en Rijkswaterstaat zich bezin nen op de huidige situatie. BURGERLIJKE STAND OEGSTGEEST - Allerwege valt een opleving van de operette te bespeuren. Tekenend be wijs daarvoor is ook het feit, dat twee operette-gezelschap pen uit de regio hun krachten gaan bundelen in een geza menlijke voorstelling. Het zijn de operette-vereniging "De Troubadours" te Oegstgeest en het operette-ge zelschap "Mozaiek" uit Noordwijk, die op 4 en 5 no vember in 't Lido-theater in Noordwijk en op 8 november in het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest "die Csardasfür- stin" gaan ofavoeren. Voor liepiebbers van de operette, breken betere tijden aan. De televisie, die jaren achtereen alles en iedereen aan zich bond verliest lang zamerhand zijn greep op de mensen". Dit althans is de conclusie die de beide verenigingen trekken uit de hernieuwde belang stelling voor de operette en voor het verenigingsleven in het algemeen trouwens. Twee jaar gelden werd "De Troubadours" opgericht Sindsdien is het aantal leden bijna verdriedubbeld. Toch is „Troubadours" en „Mozaiek" gaan samen: er nog plaats voor zangers en zangeressen.Opvallend is dat de operette-verenigingen vooral kampen met een tekort aan mannelijke leden. Dieptepunt Het operette-gezelschap "Mo zaiek" bestaat reeds 10 jaar. Na een dieptepunt, enkele ja ren terug, is het aantal leden weer groeiende, enige eis tot toetreding is; enthousiasme. Arie Caspers (Mozaiek), die een vorstelijk personage uitbeeldt in "die Csardasfürstin" en er ook in het dagelijks leven als zodanig uitziet, compleet met 19 de-eeuw se "moustache", zegt: "Muziekkennis is niet noodzakelijk, wel een plus punt natuurlijk. Veel mensen hebben drempelvrees, maar als ze die overwinnen zijn ze binnen de kortste keren wild- ■enthousiast". "De mensen weten vaak zelf niet over welke-onvermoede-ta- lenten ze beschikken. Er blijken ware natuurtalenten te schuilen onder diegenen die hun aanvankelijke schroom overwinnen en toetreden. Vergeet U niet, ook Christine Deutekom en Marco Bakker zijn als amateur begonnen". Dit vurige pleidooi voor de operette is kenmerkend voor het enthousiasme waarmee alle leden van "De Trouba dours" en "Mozaiek" werken aan de komende uitvoering. "We doen alles zelf, ook de de cors. Kleding maken we ook veel zelf. Maar veel wordt ook gehuurd. Als U eens wist wat dat allemaal kost. Dat halen we er niet uit met de voorstel lingen die we geven. Zonder subsidie redt geen enkel operette-gezelschap het", al dus één der leden. De voorbereidingen, die al in januari van start gingen en de laatste maand extra veel tijd in beslag namen, worden op haast professionele wijze getroffen. De algehele regie is in handen van Arnold Allons, beroepsregisseur en in dienst van de BOOG (Bond van Opera- en Operettegezel schappen). De hoofdrol, een gastrol, is voor Cees Borger, een semi-beroeps. Een semi-beroeps en geen onbe kende in operette-land. Het ballet wordt geleid door Netty Langewen, destijds danseres bij het Ballet der Lage Landen. Voor het orkest heeft men de Jeugd- en Mu ziekafdeling Den Haag aan getrokken, met als repetitor René Verhoeff, dirigent van "Die Haghesangers". De al gehele leiding berust bij Ben Swaab. "Die Csardasfürstin" is een operette van de in Hongarije geboren Emmerich Kalman, die behalve deze operette nog vele andere bekende werken op zijn naam heeft staan, o.a. Grafin Maritza, die Zir- kusprinsessin etc. Burgelijke stand van Leiden: Geboren: Marc P. A., zn. v. C. J. W. de Groot en J. P. M. Langemaire, Sebas- tiaan, zn. v. A. M. Haasnoot en C. M. A. van der Poll, Peter M., zn. v. M. van Om- mmeren en F. H. Steenbeek, Leonard C., zn. v. C. A. L. Wagenaar en J. H. Hesen, Maartje, dr. v. A. Plug en M. Smit, Re- nate, dr. v. IJ. Bol en T. A. M. Lan gemaire, Ymke C., dr. v. T. H. Roes en C. M. C. Walboomers, Johannes L. P.zn. v. P. M. N. Eldering en I. G. Krieglstein, Heidi J., dr. v. J. J. M. Leeuwenburg en J. H. M. Herweijer, Josine J., dr. v. R. J. van der Brugge en M. Tuninga, Maarten P., zn. V. C-. P. Heijker en M. A. van Leur, Alexandra M., dr. v. M. van der Linden en J. M. C. Vink, Gürhan, zn. v. F. Kah- raman en M. Kahraman, Rick, zn. v. J. N. van Gijlswijk en W. G. Laan, Marko V, zn. v. A. C. Spaargaren en J. T. M. Oost- dam, Ayla, dr. v. N. Ko^cak en B. Ergün, Agnes E. M. dr. v. J. F. A. M. Luijten en E.A.P.A.M. van der Linden, Gondalina J., dr. v. J. Beunder en M. E. Domburg, Jan C. W. P., zn. v. W. Plokker en J. C. Haasnoot, Linda A., dr. v. C. M. G. de Bock en S. G. H. de Roo, Sandra, dr. v. J. T. M. Ploeg en E. Bloem Overleden:J. P. van Eijsden (1923), N. Pruijsers (1912), C. W. A. Stein (1904), J. Siera (1917), T. van der Plas (1901), A. J. de Lange (1923), J. M. Zwanenburg (1930), P. Kasteel (1906), H. H. J. Kessels (1894) gehuwd gew. met C. Nagel, J. C. Verpiancke (1946), M. E. van Dissel (1894) geh. gew. met D. de Mooij, B. de Jonge (1910), J. P. Mul (1918), K. Hoek (1904), geh. gew. met W. van Duijn Getrouwd:G. J. Nevenzeel en T. L. Spoelstra, E. Mulder en M. J. Pijnnaken. P. Nagtegaal en A. Bos, A. Cuvelier en W. J. Klapwijk, H. S. Malhotra en M. J. C. van Egmond, W. G. Verkade en C. Miedema. Pieterskerkstraat11, voorlichtingsavond werkgroep dienstweigeren, 20-21.30 Pieterskerkhof 19, Architectenburo, gratis advies, 20-21 uur, tel. 142771. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie 33. Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Troef, Nederlands voor buitenlanders, 19.30 uur, project Leiden, handenar beid, 20 uur. Vrijetijdscentrum, keramiekcursus, 19.30 uur, tapdansgroep, koffiebar, 20 Leidse Schouwburg, Yvonne Keuls "Jan Rap en z'n maat", 20.15 uur. LAK-Theater, LAK-Cinema festival: "Ballade van een soldaat" van Tschuchrai, 20 uur, "It happenend here" van Brownlow, 22 uur. Stadhuis, commissie onderwijs, sport, sociale zaken en gezondheidszorg, 20 uur, commissie ruimtelijke ordening en verkeer, 20 uur. Breehuys, schrijversavond Amnesty In ternational over Rusland, 21 uur. Gemeentehuis Voorschoten, commissie openbare werken, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, co-jaarver gadering vrouwenadviescommissie, 10 Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. én do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi: Driftstraat 49a, di 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761196., woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere don- SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Belangengroép alleenstaanden Dienstencentrum Dierenbescherming LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884 Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16 00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30 Jaaraborfhement per post 221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2