T actische Bloemerd tweestrijd op onbeslist: 1-1 Noord wijk neemt na rust afstand Ter Leede: onmachtig Ijagm Geflatteerde zege Katwijk Rijnsburgse Boys loopt in de val MAANDAG 31 OKTOBER 1977 Direct duel tussen Holl en Haasnoot bepaalt het aanzien van RCL-Quick Boys Ben Heemskerk neemt het zekere voorhetonzekere.Hijjaagtdebal,die na zijn kopstoot de doellijn al zou hebbengepasseerd,naarhetnet.Joep den Hollander (r) en Floor Schaap kunnendatnietverhinderen Martin Heerikhuizen is in het midden „toe- schouwèF'. SPORT SPORT LEIDERDORP - De tweestrijd van de routiniers nen lopen om als extra Quick diepe sprints over vele meters. De voetballers slopende duel vervol- bepaalde voor een belangrijk deel het aanzien van RCL-Quick Boys. Leo Holl aan de Leider- zijn ploeg op achterstand staat, door in de eerste helft. Hij benutte werd. Hnrncp kpnt pn 7iin Hirprfp tpffpnctanrlpr AHp (vanwege zijn lengte, zijn kracht, er één van na een half uur voetbal. Quick Boys middenvelder Pan UUipse KdllL eilZljll Uliecie legeribianuei ^ilie zijn routine), nu werd hem die rol Een treffer die op typerende wijze moest daarbij buigen. Halverwege 1 een vroeg stadium op Haasnoot speelden zaterdag de hoofdrollen in de tot stand kwam. Laatste man Den de tweede helft probeerde hij op de cliitncfPQlncr Hip ViPf Qtrppktrpffpn \xrprH T4nn on senteerblaadje aangeboden. Want Hollander stuurde Haasnoot diep rand van het strafschopgebied biljLdgebldg uie nel blietJKlieiieil wem. nun on- Leo Holl was opgedragen de sterke weg. die speler tikte Holl uit en nodig Holl uit te spelen. Hij verloor s opgedragen c Haasnoot weg te trekken uit het verdedigingscentrum. Het gat dat bood 1 1 Rooyen de kans op 0-1. derlinge confrontatie eindigde onbeslist, van daar dat de partij op sportpark De Bloemerd 1-1 als uitslag meekreeg. Haasnoot stond daarbij aan opgevuld door de RCL-midden Hp haqic: van Hp Ollink Rnvc trpffpr (van Kpps van velders. Lagendijk had daar echter spits Linde wel twee kansjes, ae Dasis van ae WUICK rsoys-treuer (van (vees van opgerekend en zijn middenvelders kreeg ook Quick Boys nog Rooyen), Holl bereidde de late gelijkmaker van Bennie Heemskerk voor. daarfoor zou vallen, moest worden In de logische drang die RCL Heemskerk belanden. Diens kop- daarna ontwikkelde kreeg vleugel- stoot trof de onderkant van de lat terwijl doelman Schaap en Den Het directe duel Holl-Haasnoot kon in veel opzichten als karak teristiek worden beschouwd in Leiderdorp. In de eerste plaats werd daardoor de knellende greep van de tactiek al aangegeven, waardoor er nooit sprake kon zijn van een echt leuke pot voor de pakweg 2000 kijkers. In de tweede plaats werd in de krachtenverge lijking van de beide aanvoerders ook min of meer het verschil tus sen de twee ploegen getypeerd. Holl en Haasnoot hebben alleen hun ervaring en mentaliteit ge meen, maar lijken verder eikaars tegenpolen. Holl is de meedenker, die zelf initiatief neemt en die het vooral van zijn techniek moet heb ben hoewel hij het sjouwerswerk ook niet schuwt. Hij is enkel op papier spits van RCL, maar vervult in de praktijk vaak de rol van re gelende zwerver. Arie Haasnoot is de werker; de rechttoe-rechtaan voetballer, die zich heeft neerge legd bij het feit dat trainers het verloop van een wedstrijd willen bepalen. Haasnoot is vaak een forse rots in de branding in het hechte verdedigingsbolwerk van Quick Boys, maar de voorstopper kan elke opdracht degelijk uitvoe- Die van zaterdag luidde Leo Holl te volgen, waar hij ook ging. Quick Boys-trainer Lagendijk had hem die taak meegegeven omdat hij Holl door en door kent uit zijn UVS-tijd. Hij wist dus dat Holl zich graag laat "terugvallen", dat de RCL-speler in één-,tegen-één situa ties sterker is in de aanvallende dan in de verdedigende rol, en had daarop zijn plan getrokken. Bij de Leiderdorps balverlies in terugge trokken situatie zou Haasnoot ge makkelijk bij Holl vandaan kun- tweede voorstopper (als Haasnoot niet in het begin weg was). Bovendien ging i Hollander een ogenblik twijfelend De Katwijkers konden richting grensrechter blikten, koos profiteren. Ook Heemskerk voor zekerheid door de neerstuitende bal vallend de helft toen Mouter net voorlangs het te jagen. Heemskerk:"'Het eerste instantie al een goal, m RCL-middenvelders alleen Ben mikte en Koos Haneveld op de lijn Heemskerk diep en kreeg hij zijn doelman Bram Brand assisten- daarbij enkel af en toe steun 1 Dick Witteman. Het opkomen die linksback echter leidde tie moest verlenen Teun van der Plas. Daarna was het met de Katwijkse toe dat vleugelspits Teun van der mogelijkheden gedaan, omdat en Schaap dat natuurlijk moeten Plas vrijheid van handelen kreeg, RCL inmiddels anders was gaan doen." voetballen. Trainer Huguénin had de pauze op het hart t hoger tempo te ont wikkelen, en agressiever en eerder te storen om te voorkomen dat omdat de dekking niet werd genomen. De daartoe aangewezen zijn team i Wilbert Witteman verzaakte dat. In gedrukt zijn eerste jaar in de hoogste afde ling kon hem dat nauwelijks kwa lijk genomen worden, maar Quick Quick Boys de lange trap nog kon Boys kreeg er aanvankelijk wel de hanteren. Huguenin: "We moesten meeste ruimte door. Vooral omdat tegen de Katwijkers vanuit het be- len, on houdende 4-4-2 systeem (dat ook de grotere agressiviteit te onder- RCL hanteerde) veel directer op de strepen werd Hans Braat ingezet mikten en daarbij op de plaats van Jan van Duyn, die Van der Plas als aan- als pure technicus ten onder ging tegenstoot Haasnoot speelbare mannen vonden. Waar RCL bijna stilstaand opbouwde, daar trok de tegenstander vaak het krachtvoetbal dat toen werd gespeeld. Met Leo Holl meer en meer in de voorlijn won het voor Lisser Boys in topper tenonder WADDINXVEEN - In een span nende en aantrekkelijke wedstrijd heeft Lisser Boys het niet kunnen redden tegen een over alle linies sterker Be Fair, dat door de 3-2 overwinning nu alleen aan de lei ding gaat, in de derde klasse zater dag De Lissenaren die weer over Piet Boot konden beschikken, lie ten het vooral in de verdediging afweten, waar bijvoorbeeld Arie v. Ooijen vaak geen antwoord had op de snelheid van Wim Bron. Na 20 minuten spelen was het dan ook Bron die voor Be Fair de score opende. Na rust konden de Wad- dinxveners zelfs uitlopen tot 3-0, via Cor van het Riet en weer Wim Bron, vooral omdat Lisser Boys in een poging om verandering in de stand te brengen sterk opdrong en daardoor Be Fair alle ruimte gaf voor de tegenstoot. Pas een kwar tier voor het einde leverde de druk op het vijandelijke doel voor Lisser Boys resultaat op. Binnen vijf mi nuten kon Hans van Aanholt tweemaal tegenscoren (3-2). Hoewel in de resterende tijd nog doelrijpe kansen voor beide doelen ontstonden, kwam in deze stand geen wijziging meer. Barendrecht naar 4-1 nederlaag NOORDWIJK - Precies één wedstrijdhelft is Barendrecht zaterdag een probleem geweest voor Noordwijk. De eerste 45 minuten, met sterk wis selende spelbeelden, werd afgesloten op 1-1, waarmee beide ploegen zowel tevreden als ontev reden konden zijn, omdat er zoveel meer mogelijk was geweest. Kennelijk had Barendrecht zich in die periode geheel opgebrand, want na rust had Noordwijk geen kind meer aan hen. Van 1-1 sto ven de in het blauw gestoken roodwitten, zeer aantrekkelijk combinerend, naar 4-1 volgens mij zou die niet goedge keurd zijn. Daarom nam ik het ze kere maar liever voor het onzekere. Eigenlijk hadden Den Hollander Nu ze dat niet hadden gedaan werd Sisthu Pan als ofdschuldige on middellijk gewisseld (voor Jaap Heerikhuizen), omdat hij door zijn optreden de tweestrijd Holl-Haas- noot in evenwicht had gebracht. De 1-1 werd niettemin als terecht ervaren. "Een juiste uitslag", meende Huguenin. "Gezien het spelbeeld", was Lagendijk dat met hem eens. "Maar als je kijkt naar de kansen en de manier waarop de tegengoal tot stand kwam, zeg ik dat we hier een punt hebben laten ligge w&lWi BWb! Amerikvan Duivevoorde doet een poging om via een schot eers}e doelpunt i li onntoVonon To« doelman Klaas Teerhuis te verschalken defensie en voorzag Van Dijk van een kans die niet te missen leek. Het gebeurde toch. Na de hervatting balde Noordwijk alle krachten samen voor een of fensief vol vuurwerk dat vrijwel de gehele tweede helft in beslag nam. Het werd al spoedig duidelijk dat Barendrecht zijn beste krachten in de eerste helft had verbruikt. En dat er niet veel meer dan moed en wanhoop restte om Bogers en zijn makkers tot staan te brengen. De (bescheiden) middelen bleken echter niet toereikend. Steeds weer kwam de Barendrechtse defensie onder hevige druk te staan, omdat de ploeg niet bij machte was de bal in bezit te houden en zo voor de nodige lucht te zorgen. Steeds minder werd de mandekking (toch al een zwak punt), steeds minder de organisatie. Maar Barendrecht bleef ondanks de groeiende pro blemen zeer correct voetballen. Onheil Het onheil voor de gasten kondigde zich in de tiende minuut al aan toen de opgerukte Westgeest met een flitsend 20-meterschot de lat trof. De eerste helft had een wat won derlijk verloop. Aanvankelijk do mineerde Noordwijk op een wijze die geen enkele twijfel liet aan het eindresultaat. Jan Willem Bogers demonstreerde op links een serie magnifieke staaltjes voetbal en of schoon Van Dijk en Bröring op dat gave voorbereidende werk niet scorend konden toeslaan, leek dat zuiver een kwestie van tijd. Dat was het ook. In de 15de minuut dreef Bröring de bal naar de voet van Bo gers die van ver zeer hard uithaalde. Doelman Kooiman blokkeerde het schot, maar de terugspringende bal werd door de snel inkomende John van Dijk tussen de palen gedrukt (1-0). Noordwijk schoof vervolgens de ene verrukkelijke actie na de an dere ineen. Albert Spaanderman, Karstens en Boot behoefden nauw elijks nog de eigen helft te betre den. Misschien ging het wat te een voudig allemaal. Te gemakkelijk voetbal vloeit wel vaker over in machteloosheid. Het goede spel be roerde de score in elk geval niet. Barendrecht merkte halverwege de eerste helft dat het middenveld bij Noordwijk door dat aanvallende élan nogal wat gaten vertoonde. Er Drie minuten later was het 2-1. Na KATWIJK - Katwijk heeft de volle winst (2-0) behaald op Marken in een merkwaardige wedstrijd. Merkwaardig omdat de doelpunten ge scoord werden in de eerste en de laatste fase van de strijd, maar vooral merkwaardig omdat Marken gedurende vrijwel de gehele tussenlig gende periode het spel dicteerde, maar daarbij zeer slordig met de kan sen omsprong. kwamen openingen voor Hokke, Leeuwenburg en Van der Meer. Toen bleek ook dat Noordwijks de fensie niet direct vuurvast te noe men was. Vooral Van der Veen speelde voor rust tamelijk wis selvallig, maar daaraan alleen lag het niet. Het schortte vooral aan de samenhang, wellicht voortvloeiend uit het al genoemde feit dat het cen trum zijn verdedigende taak wat liet liggen. Nadat doelman Van Buyten heel knap de doorgebroken Hokke de voet had dwars gezet, kon Leeuwenburg vlak daarop sco ren door tamelijk brokkelig optre den van Van Kesteren en Cees Spaanderman. Bof Na die gelijkmaker bofte Noord wijk dat Barendrecht de verdere kansen niet te baat nam, want an ders had de score nog vreemde af metingen kunnen aannemen. Pas vlak voor rust liet Noordwijk de in zinking achter zich. Bogers gleed aal door de Barendrechtse hoekschop van Bogers haalde Van Dijk fraai om en via het hoofd van aanvoerder Hokke sloeg de bal hoog achter doelman Kooiman. Vervolgens verving trainer Eelman de nog niet op volle toeren draai ende Karstens door Rob Suttorp, waardoor de Noordwijk-aanval nog meer aan kracht en snelheid won. Na een half uur schoof Bröring de bal naar links, waar Suttorp een lange rush inzette die uitmondde in een gaaf doelpunt, al moest hij daarvoor verdediger Benthem wel even opzij zetten. Hij had het geluk dat de voortreffelijk leidende scheidsrechter Cameron het onef- fenheidje niet zag. Suttorp na af loop: "Ze zeggen altijd dat ik zo snel val bij een duwtje. Dus dacht ik: laat ik zelf nou eerst maar een zetje geven voordat ik er eentje krijg". Noordwijk sloot die uitstekende tweede helft af met een doelpunt van Bröring, waarvoor het in leidende werk was verricht door de deze middag wel zeer sterk spe lende Jan Willem Bogers. RUUD PAAUW Het eerste kwartier was voor Kat- counter af en toe erg gevaarlijk wijk. Snel en knap combinerend was. werd de verdediging van Marken Uit e onder druk gezet. Dit leverde r minuten spelen al een kans op die tegenaanvallen kon Adrie Koelewijn de winst in de slotfase veilig stellen, zodat de- RIJNSBURG - Tenslotte keerde bij Rijnsburgse Boys het gevoel voor realiteit langzaam terug. Nadat de Rijnsburgers van de eerste kater, die het 1-1 gelijke spel tegen IJmuiden hen had be zorgd, waren bekomen, moesten de Bouma-pupillen uiteindelijk gevolg toegeven, dat deze vierpun- met open ogen in die val liepen en tenwedstrijd de juiste uitslag had zichzelf zodoende degradeerden meegekregen. De IJmuidenaren tot ongevaarlijke wespen, wier s, dat de Rijnsburgers hadden in dit duel namelijk kien spelletje gespeeld. Een con cept, dat even eenvoudig als ef ficiënt was. De Rijnsburgers i gifangel bij voorbaat al trokken. Aan de andere kant moesten de Rijnsburgse verdedi gers terdege oppassen voor de het spel te maken, litgenodigd om snel uitgevoerde counters, die de veelal over de linkerflank liepen. meeste aanvallen op simpele Vooral de trage Lijs van Egmond wijze op het middenveld al wer den ontkracht. Wanneer de geel zwarten dieper in de vijandelijke stellingen wisten door te dringen, werd een ander probaat middel, de buitenspelval, uit de IJ- muidense ladenkast gehaald. Het werd daardoor voor problemen geplaatst. Uiteindelijk moest Van Egmond (vijftien minuten na rust) bakzeil halen, waardoor de opgekomen middenvelder Herinx IJmuiden naar een 0-1 voor sprong kon schieten. Prompt werd Van Egmond hierna door Atte Bouma ingewisseld voor Henk Merbis. Deze mutatie had enkele omzettingen in het elftal tot gevolg. Anne Ouwersloot, aanvankelijk rechterspits, be landde daardoor op de rechts backplaats, wat een aanmer kelijke verbetering tot gevolg had. Rijnsburgse Boys, dat hier voor krachteloos had geopereerd wist twintig minuten na rust een bres te slaan in de IJmuiden-de- fensie. Piet Haasnoot bereikte met een schitterende voorzet Hennie de Klerk, die het goede voorbereidende werk van de Katwijker naar juiste waarde wist te schatten. Rijnsburgse Boys heeft hierna nog hardnekkig gepoogd alsnog de volle winst binnen te halen, maar die pogin gen zouden vruchteloos blijven. De wedstrijd kreeg daardoor de juiste uitslag. Amerik van Duivenvoorde. Zijn eindstand wat geflatteerd op 2-0 schot trof echter geen doel. De ach- werd bepaald, terhoede van Marken maakte in'dit gedeelte van de strijd een nogal zwakke indruk. Mede door het weifelende ingrijpen van doelman Klaas Teerhuis kon uitblinker Stef Groeneweg al na 7 minuten het Katwijk laten aantekenen. Teerhuis beoordeelde een inzet van Freek Rienks ver keerd, waarna de van zijn knie te rugspringende bal Groeneweg be reikte, die geen moeite had met scoren (1-0). Hierna kreeg Marken meer greep op het spel. Zo trof Sijmen Schipper de paal en kon Marken zelfs scoren, maar scheids rechter Visser keurde deze treffer terecht wegens buitenspel af. Na 23 minuten kregen de Katwijkers een ideale kans om de voorsprong te vergroten via een strafschop, die was toegekend nadat rechtsback Cees de Groot de bal binnen de be ruchte lijnen met de hand had be roerd. Freek Rienks miste echter. Leeuwenburg scoort degelijkmakervoor Barendrecht. JanWillemBogers (overigens zeer sterk) komt net te laat. JodanBoys kan klassering niet waarmaken: 0-0 Katwijk leek aangeslagen en Mar ken kon sterker worden, maar het was vooral keeper Kees Koelewijn, die de gelijkmaker in de weg stond. Na rust kwam in het spelbeeld geen verandering. Marken bleef sterker, maar wist niet te scoren, terwijl Katwijk door middel van de SASSENHEIM - Benno Kooy's misser drie minuten voor rust was typerend voor de onmacht van Ter Leede in aanvallend op zicht. Middenvelder Hans Bis- schops omzeilde handig de buitenspelval die tegenstander Jodan Boys wijd openzette en speelde langs de uitgelopen doelman Karei Revet de meege komen Kooy aan. Klungelig liet de Ter Leede-spits de bal tussen zijn benen caramboleren waarna de toegesnelde Gouwenaar Frans van Weegen voor oprui ming kon zorgen. Omdat Jodan Boys geen moment zijn hoge klassering kan waarmaken, eindigde het duel zoals het was begonnen: 0-0. Trainer Turkenburg zal er zo lang zamerhand wel moedeloos van worden. Een uitstekende ach terhoede met hoofdrollen voor doelman Wim van Harskamp en ausputzer Nico van der Fange, een goed draaiend middenveld dat met medespelers als Hans Bisschops vaak het initiatief naar zich toe kan trekken en aan de andere kant een voorhoede die zelfs aan een lawine van kan sen met genoeg heeft om te sco ren. Geconfronteerd met de vraag waarom hij zijn voorwaart- sen niet verving, antwoordde Turkenburg enigszins wrevelig: "Wie moet ik er anders neerzet ten?'-' Hoe dan ook: het geeft toch te denken dat de voor de nog altijd geblesseerde Nanne Sluymer spelende middenvelder Michiel Krop zaterdag de gevaarlijkste Ter Leede-aanvaller was. Noch de weinig technische Benno Kooy, noch de logge Jan van Harskamp bracht de toch niet bijster sterke Goudse defensie echt in verlegenheid. In de eerste helft was Ter Leede nog het dichtst bij een treffer. Michiel Krop kopte net naaast en de door Cees de Zwart in stelling gebrachte Van Harskamp schoot tegen Joop Alphenaar op. De Sassenheimers verbruikten in die eerste vijfenveertig minuten heel wat energie om een doelpunt te forceren. Gelukkig voor hen kan het verbijsterend zwakke Jodan Boys daar in de tweede helft geen gebruik van maken. De beste Gouwenaar Pe ter van Wijk probeerde het een paar maal met een afstandsschot, maar Wim van Harskamp liet zich niet passeren. Scheids rechter Van der Hom die een uit stekende wedstrijd floot, no teerde in de tweede helft Nico van der Fange en Peter van Wijk na te zware tackles. BART JUNGMAN

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 15