Yriesekoop ook bij de heren ongeslagen LDG ondanks nederlaag 'Veilig KNZB-medaille voor Watervrienden Verlies Leython-heren in volleybaltopper Marcel Piket prolongeert schaaktitel PAGINA 16 MAANDAG 24 OKTOBER 1977 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Waarschuwing Van Gennip in derby Scylla 2-Docos (5-5) mill mil LEIDEN - Het tafeltennisteam van Docos heeft in de derby tegen de Scylla-reserves het eerste punt moeten prijsgeven 5-5. Een einstand die toch tevreden aanvaard werd omddat de beste kansen voor de zege bij Scylla lagen. die het Ed Fallaux i Het dubbel werd ,het net een Do- cos-prooi met 21-19 in de derde game en Ed Fallaux moest een 8-1 achterstand overbruggen in de derde game tegen Fred v.d. Zeeuw in het laatste beslissende duel. Zo goed als het optreden van Ed v.d. Berg voor Docos was, zo slecht kwam Wibo van Gennip uit de verl. Hij moest drie keer verlies incasse ren en bovendien een officiële waarschuwing wegens aanmerkin gen op de leiding. Voor Scylla wonnen Theo Bakker en Frits Kan tebeen twee maal. Scylla 1 had de drie zeges van An ton van Zoelen tegen VDO hard nodig want Rob v.d. Zeeuw en Rob Regeer hadden te lang moeite met het materiaal en kwamen niet ver der dan één keer winst. Het dubbel het beslissende duel erg leverde de Leidenaars de volle winst op. Dames Gemini winnen streekderby tegen NOVO LEIDEN - Het afgelopen volleybal-weekeinde bracht verlies voor de heren van Gemini K en Leython. NOVO wist de derby tegen Gemini K bij de dames te winnen. In de eerste divisie startten de he ren van Gemini K overtuigend te gen Chicopee met een sterk aar>- valsspel en een gesloten blok. Dat leverde in de eerste set een 15-6 zege op voor Gemini. Daar bleef het ook bij. want Chicopee trok uit eindelijk via 12-15, 10-15 en 10-15 de zege naar zich toe. Het tweede team van Gemini K, draaide tegen US 2 zeer sterk en haalde onder aanvoering van Ruud Maschand een 3-2 zege binnen. Donar speelde tegen SVC de eerste wedstrijd in de nieuwe thuiszaal "Broekplein". De eerste set bood de nodige sensatie, doordat Donar een 9—14 achter stand omboog in een 16-14 zege. Daarna gaf de strijd een wisselend beeld te zien. Toch greep Donar via 11-15, 15-4. 5-15 en 15-10 de uit eindelijke zege. Dames Bij de dames stond de belangrijke derby NOVO en Gemini K op het programma. NOVO bleek daarin de sterkste en won via de setstanden 15-6. 4-15, 15-8 en 15-12. Drama tisch was dg ontwikkeling bij Leython-Duyvestein. Leython be gon sterk en liep uit tot 9-5, maar verloor uiteindelijk met 15-9. De tweede set werd ook gewonnen, mede doordat Duyvestein met een speelster minder speelde (knie ver draaid). In de derde set moest Duyvestein de strijd voortijdig op geven, omdat een tweede speelster (door de enkel gegaan) het veld moest ruimen. Leython won daar door met 15-6 en 15-0 (3-1). Het on geslagen reserveteam van Gemini K bond ditmaal Tonegido 2 aan de zegekar. Weliswaar kwamen de Voorschotense dames in de eerste set met 9-1 achter, maar ze liepen daarna soepel over hun tegenstan der heen. 9-15 en 4-15 en 10-15 kwam Tonegido 2 er niet meer aan te pas. Gemini K 2 heeft nog geen enkele set verloren. Promotieklasse In de promotieklasse heren werd het topduel tussen Leython en runner-up Tornado gespeeld. On danks goed spel van Leython, met de sterk smashende Peter Franke, wist Tornado Leython echter toch op 2-3 te houden. Leython kwam voornamelijk tempo tekort en met name het blok was vaak veel te laat. Doordat Leython slechts een punt aan dit treffen overhield, wordt de situatie aan kop nu spannend. Bij de dames kon Leython 2 het be zoekende DOSKO op 3-1 houden, mede door de harde smashes van Annet Zwart. LUSV diende Ze venklappers een zware nederlaag toe, 3-0. Leython 3 maakte het DOS erg moeilijk. De Schoonhovenaren stonden in sets op een gegeven moment met 2-0 achter, maar zorg- Avanti zag Bettine Vriesekoop bij de heren direct ongeslagen debute ren tegen Middelburg-Zuid. Toch hing de zege een zijden draad om dat Peter Groot drie keer ten onder ging. Theo Louwers hield echter het hoofd koel en liet een drie note- Scylla 3 klopte Benraad moeite loos. Jacques van Veen en Joost Mentink deden drie maal niet voor elkaar onder, terwijl Johan Wessels een keer in.de fout ging 9-1. Mizu behaalde een heel nuttige 7-3 triomf op Vennenburg waarbij het Oegstgeest-trio Kuipers, Polak en Thung alleen de verdediger Hand- graaf voor moesten laten gaan. De Treffers verloor onverwacht van Vriendenschaar met 6-4 omdat Koos van Beek geheel van slag bleek waardoor de twee zeges van Jacques ,van Tuiten en Hans v.d.Zwet weinig effect hadden. Scylla 4 heeft Victory 2 met een 7-3 verlies naar Volendam terugge stuurd. Rini Hansen, Bert van Schie en Erik Noest lieten zich ieder twee keer de hand schudden. De reserves van Avanti gingen ook tegen M-Z 2 prima 8-2. John van Strien evenaarde heel opvallend kopman van V/etten hetgeen im pliceert dat Peter de Groot twee maal ten onder ging. Docos zag team 2 bij Tempo Team met 7-3 verliezen vooral omdat van der Zalm zich drie keer liet inpakken. Van der Klaauw en l'Ami resp. twee en een keer. De reserves van Mizu ging het beter af bij Victory 3-7. Friso Reitsma legde hiervóór een driepunten ba sis. Thomas werd met één keer winst derde man want Billy van Alphen bond twee opponenten aan zijn strijdkar. AMVJ 2 was met 7-3 te sterk voor Steeds Vooruit waar van ieder teamlid, Haasnoot, Sik- king en Turk, één zege behaalde. De dames van Avanti zagen Al- oysius met alleen de zusjes Blanc- kaert arriveren en er werd dan ook mede door een gewonnen dubbel een 4-0 voorsprong genomen. Ge heel onverwacht gingen echter de daarop volgende zes partijen waarbij alleen Brigitte Kooter een "echte" zege behaalde. Minder teleurstellend was het op treden van de Scylladames bij Tempo Team al vielen de nederla gen van Marian Zoetemelk wal wat ruim uit. Het optreden van Nora Bakker toonde een verder op gaande lijn maar echt verrassend was de winst van de pas 14-jarige Stephine van Gennip op inter national Marian van de Vliet die hierna overigens op basis van psy chische stoornissen, zoals het for mulier officieel vermeldde, Marian Zoetemelk een papieren winst liet. ■kRon Groen van Donar aan de andere kant van het net trecht te smashen. Zijn teamgenoten Wout van 't Veer en Kees de Bok kijken toe. den er uiteindelijk voor dat de pun ten thuis bleven: 3-2. In een matige wedstrijd wist Ge- mini K 3 Comtu-Velo een punt af handig te maken (3-2). Gemini K was vooral gehandicapt door een tekort aan speelsters, anders had er beslist meer ingezeten. In de eerste klasse vielen er dit weekeinde weinig verrassingen te noteren. Bij de heren deed debu tant RW weer van zich spreken door een 3-1 zege op Gemini L 4. Orion 2 wist het WVC erg moeilijk te maken. Toch wonnen de War- monders, 1-3. Leski en DAC deel den in een boeiend duel de punten 2-2. Opvallend was het verlies van DVO thuis tegen LUSV 2, dat voor dien nog geen set gewonnen had, 1-3. Leython 2 kon thuis niet win nen van Orion. De aanval was daar voor te zwak: 2-2. Bij de dames lijkt DAC rechtstreeks op de titel af te gaan. Dit keer werd DOVO 2, pas uit de promotieklasse gedeg radeerd, in eigen huis verslagen met 1-3. RW en VCO kwamen evenals Salvo tegen Gemini K 4 tot een gelijkspel: 2-2. NOVO 3 boekte in Wassenaar tegen Leski de volle winst met 1-3, evenals Orion op DAC 2. In de zusterstrijd tussen het vierde en vijfde team van Leython bleek het lagere team de sterkste te zijn: 1-3. "Houten paard" LEIDEN - Het feit, dat Bettine Vriesekoop (gisteren winnares van het wintercircuit in Zwolle) door het bondsbestuur tot de heren competitie is toegelaten, is bij de damestafeltennisspelers als een bom ingeslagen. Op initiatief van Delta-Lloyd-speelster Van Moorst zal een protestbrief worden ver zonden aan de NTTB, waarin na mens enkele speelsters van Tempo Team; Delta Lloyd en Phoenix om toelating tot de herencompetitie zal worden gevraagd. Bondscoach Ge rard Bakker: „Een onmogelijke zaak. Bettine is tot de heren toege laten op basis van tafeltenniskwali- teiten. Deze dames hebben slechts de kwaliteiten van een houten paard" LEIDEN - De elfjarige Marcel Piket, een zoon van Philidor-speler Joop, heeft zijn jeugdtitel van de Leidse Schaakbond in de categorie tot 13 jaar geprolongeerd. Toch zal hij er niet in slagen de wisselbaker definitief in zijn bezit te krijgen, want dit was pas de tweedemaal en volgend jaar zal hij die leeftijdslimiet hebben overschreden. Op de tweede speeldag maakte hij resoluut een einde aan de illusies van zijn enig overgebleven concurrent Erik van 't Hof. Bij goed spel had de partij remise moeten worden, zoals de beide vaders na afloop tijdens het analyseren aantoonden, maar Erik maakte een fout, hetgeen hem mate riaal en nog wat later de partij kostte. Door deze nederlaag, van Erik kon Jeroen Piket door een gemakkelijke zege op Maarten Pilgram beslag leggen op de tweede plaats. Erik eindigde op een gedeelde derde plaats met hetzelfde aantal punten als Dirk-Jan Out, maar, een hóger aantal weerstandspunten leverden Erik de derde prijs op. Margel kreeg naast de traditionele wisselbeker een gouden standaard. Jeroen Piket en Erik van 't Hof ontvingen een' zilveren respectievelijk bronzen medaille. Verder wer den er nog drie boekenbonnen verloot onder de niet-prijswinnaars. De gelukkigen waren Dirk-Jan Out, Maarten Pilgram en Victor Hoek. Gezien het geringe aantal deelnemers en het wegblijven van drie jeugd- schakers op de tweede speeldag o.a. in verband met voetbal denkt de jeugdcommissie van de LSB erover dit toernooi voortaan in januari te organiseren. De eindstand luidt: 1. en kampioen Marcel Piket 7 uit 7,2. Jeroen Piket 5 Va, ij. Erik van "t Hof 5 (25 w.p.), 4. Dirk-Jan Out 5 (22), 5. Dik Klok 4Va, &/8. Maarten Pilgram, Victor Hoek en Marco van de Akker 3, 9. Reter Kadiks één punt. Derk Wielkens, Vincent Coljeé en Hans Kooien werden wegens niet-opkomen gediskwalificeerd. Na afloop van het toernooi gaven eerst de beide wedstrijdleiders een simultaan. Om beurten deden zij een zet, hetgeen tot komische misver standen leidde. Marcel Piket won en zijn tiroer Jeroen maakte remise, omdat de wedstrijdleiders het te mooi wilden doen. Hierna was het de beurt aan John van der Wiel om te laten zien hoe men wel simultaan moet spelen. De eerste en tweede jeugdleider van de LSB Ton Rijnsburger en Hans de Raad werden zonder, pardon gevloerd. Slechts Marcel Piket slaagde erin een winststelling op te bouwen. Bij een afwikkeling in een toreneindspel miste hij echter de winstvoortzetting en kon opgeven. In de strijd om de persoonlijke jeugdtitel in de categorie tot 20 jaar heeft Wim Heemskerk zich bij de drie koplopers John van der Wiel, Gert Koele- wijn en J an Willem Duijzer gevoegd, omdat opponent Roel Piket zonder té spelen de partij opgaf. LEIDEN: Uit handen van KNZB- districtsvoorzitter van der Stram ontving de 40-jarige zwemvere niging "de Leidse Watervrien den" zaterdagmiddag de zilveren medaille van de KNZB. Nadruk lag op het feit dat de, nu ruim 600 leden tellende vereni ging zich voornamelijk beijvert voor de recratie-sport en zich duidelijk afzijdig houdt van top sport of het streven daartoe. Als een van de belangrijkste doelstel lingen kwam bij dit jubileum nog eens naar vorende zweminstruc- tie aan jonge kinderen. Een verenigingsmentaliteit die vol gens de heer Biegstraten van de Leidse Sportstichting positief af stak tegen het materialisme wat vandaag aande dag in de sport hoogtij viert". Bepaald geen prettig verjaarsca deau was het voor de zwemmers om bij monde van de wethouder van sportzaken, de heer Tes- selaar. te moeten horen dat er nog geen alternatieve zwemgelegen- heid is gevonden als op 1 decem ber het overdekte bad in de Haarlemmerstraat dichtgaat. Het nieuwe zwembad bij de Vijf- meihal kan dan nog niet gereed zijn, maar de wethouder hoopte om toch een overbrugging te krijgen en "te proberen de over dekte nog wat langer open te hou den." Beloftes hierover heeft hij echter niet kunnen doen. Wat de "watervrienden" zelf betreft zei de heer Tesselaar: "U heeft de jeugd binnen, en bent daarmee een zeer sterke verenigingU kunt ervan verzekerd zijn dat ook wij, binnen de gemeenteraad, U een warm hart toedragen". Dat Tesselaar tenslotte met lege handen kwam naar de receptie van de zwemveren iging vond zijn oorzaak in het feit dat de ge meente alleen bij de "echte jaren" zoals 25,50'of 75 in de bus blaast. Een korte schets van de historische ontwikkelingen werd door Van der Stam van de KNZB geboden, die nog eens memoreerde hoé de "Watervrienden" uit de arbei- derssport ontstaan waren, en na een aantal fusies tot hun huidige vorm waren gekomen. Hij sloot zijn toespraak af met het uitrei ken van de zilveren medaille van de KNZB aan voorzitter Vogele zang. Op de foto is voorzitter Vogelezang aan het woord. ROLPH PAGANO LEIDEN - Het Leids Damgenoot- schap (LDG) heeft in de vijfde ronde van de eerste klasse landelijk met 11-9 van DC Bussum verloren, maar is er desondanks volkomen zeker van dat het verblijf met een jaar zal worden verlengd. De deg radatie zal een aangelegenheid worden tussen het Oosten, VAD III en Houdt Stand. Het Leidse damteam, dat de zesde plaats bezet, had de nederlaag bij Bussum vooral te wijten aan het feit dat met twee invallers moest wor den aangetreden (Zaalberg en Van der Blom). Zii moesten ondanks hardnekkige tegenstand het hoofd buigen voor hun sterkere tegen standers. Gedetailleerde uitslag: E. van Düsseldorff-W. Heemskerk 1-1, H.. Vogelensangh-G. de Bruyn 0-2: A. Hermans-W. Kleyn 0-2, M. Eismans-F. Ong 2-0, M. G. Hans- sens-A.A. J. van der Kwartel 1-1, M. Verhoeff-P. J. Bronstring 1-1, J. F. Moser-H. J. J. van Winkel 1-1M. Ram-J. Zaalberg (inv.) 2-0, H. J. Vos-S. van der Kwartel 1-1, G. Hanssens-W. van der Blom (inv.) 2-0. Totaal 11-9. Persoonlijk kampioen schap Met nog twee ronden voor de boeg in de halve finales van het persoon lijk damkampioenschap van het Leidse district heeft nog geen spe ler zich definitief kunnen plaatsen voor de finales. Wel zijn er een paar grote favorieten. In groep A zijn Fase, Noordoven en Burgerhout vrijwel zeker van klassering en in Groep B zal dat een aangelegenheid worden tussen Passchier, Ceder hout Brunt en mogelijk De Frank rijker. De vijfde ronde, die in het afgelopen weekeinde werd ge speeld kan wel eens beslissend zijn geweest. Noort, die nog als poten tieel kanshebber kon worden ge zien, verloor van Noordoven en Fase won van Klinkenberg, waar door de verliezers als uitgeschakeld kunnen worden beschouwd. In groep B waren de partijen Brunt- Cederhout (remise) en Pas- schier-Dc Frankrijker van belang. De laatste partij werd afgebroken in een gewonnen stelling voor Pas schier. Voor de koplopers in beide groepen zal het voldoende zijn als zij hun laatste twee partijen r Simultaan Aanstaande donderdag wordt in het Leids Vrije Tijdscentrum aan de Breestraat een damsimultaan- séance gehouden. Simultaangever is Joop Burgerhout, die in het af gelopen weekeinde in de strijd om het persoonlijk Leids Dam kampioenschap remise overeen kwam met Van Duyvenbode. Bur gerhout, die de Katwijkse titel op zijn naam heeft, start om 20.00 uur. Van der Luit houdt eer aan zichzelf LEIDEN - Sportschool Van der Luit heeft zich, op de door haar georganiseerde Tae-kwon-do wed strijden, bepaald niet erg onbaat zuchtig getoond ten opzichte van de andere scholen, want van de achttien te verdelen prijzen eisten de pupillen van coach Gerard van den Berg er maar liefst zestien op. Plus nog de twee teamprijzen, maar dat was bijna vanzelfsprekend, na een demonstratie van zoveel macht. Er viel dus maar weinig eer te be halen voor de beginners van de "buitenstaanders" van wie school Van Aalst uit Den Bosch er nog het beste van afkwam. De aanmoedi gingsprijs ging dan ook naar een Leidenaar, Freddie Go. Voor de goed georganiseerde we strijden bestond een grote belang stelling, zowel van de zijde van de- deelnemers (100 man) als van het publiek. De voornaamste uitslagen: tot 55 kilogram: 1. Len Warmerdam; 2. Henk Ellert 3. Steven de Goede. Tot 63 kg.: 1. Ton van Berkel; 2. Fred Otto; 3. Ton v/d Weijden. Tot 75 kg; 1 Frank Dunker; 2. John de Ridder (Cozijn); 3. Leo van de Voet. Boven 75 kg: 1 Rob Zuidmeer; 2. Bob Owel; 3. Peter Spillenaar. Teams; 1Van der Luit; 2; 2. Van der Luit Luit; 3. Van Aalst.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 16