Goede generale van P/Leiden: 100-68 voor Lions: ,team met veel klasse' DOCOS blijft in hoofdklasse aan de leiding .slïïsï.»?: DIOK slikt biltere pil Opnieuw zege op Tsjechische ploeg Gymnaste Soegoerova drie gouden medailles Jeugdzwemmers LZ nog op kop Veglo: 11-0 verlies MAANDAG 17 OKTOBER 1977 SPORT SPORT KATWIJK - Een week voor het begin van de competitie in de basketbal eredivisie heeft het Leidse Parker opnieuw een Tsjechische ploeg van het veld gespeeld. Na Inter Bratislava en kele weken geleden moest ditmaal T J Iskra Svit het duidelijk afleggen tegen de Leidse topclub: 100-68. Het enige negatieve aspect aan het Leids-Tsjechische treffen was dat Leiden achteraf gezien terecht had gekund in de "eigen" Vijf Meihal, waardoor het Leidse publiek (dat voor Leiden-Bratislava naar Voor schoten moest) eindelijk eens "thuis" aan het werk had kunnen zien. Als pleister op de wonde mag dan gelden dat. het duel tegen CSKA Moskou op 3 november wèl in Leiden wordt gespeeld. Was de plaats van handeling (Katwijk) dan niet ideaal, het spel van de Leide- naars was dat grotendeels wel. De verdediging sloot na de rust als een banksluis. De Tsjechen kwamen er niet door, terwijl P/Leiden onder aanvoering van Mitchell Plaat, die een glorieuze rentree maakte, aan de andere kant het netje aan flarden schoot. Hennie Blom kon na afloop terecht glunderen, hij wist in Kat-' wijk zijn ploeg weer compleet en klaar voor de start, aanstaande za terdag in Delft. Positief was ook het optreden van Weemhof en Bartolome, twee spe lers die in een vormcrises verkeer den en nu, vlak voor het begin van het grote werk, zichzelf weer heb ben gevonden. Peter Kop en Roy Leysner bewezen eveneens dat de lange voorbereidingstijd niet voor niets is geweest. Iskra hield het tempo tot de tiende minuut bij (15- 12) en moest toen al volledig afha ken: 28-12. Even later was de wed strijd al beslist, Leiden stond met 38-18 voor. Bij rust was het verschil iets kleiner (46-31) maar na de her- Vatting werd Iskra zo mogelijk nog meer vernederd. Via 58-41 en 7346 werd het 85-50 na 15 minuten spe len. Opvallendste aspect was daarbij het hoge schotpercentage van alle Leidse spelers en de bijna volledige controle van de rebound. Arthur Collins tekende tenslotte voor het honderdste punt: 100-68. Scores: Collins 22(59%), Plaat 20(88%), Bruinsma 22(58%), Leysner 4(67%), Kop 10(56%), Weemhof 9(56%), Bartolome 13(50%.). In de tweede divisie leed Luba op nieuw een nederlaag, de vierde van dit seizoen. In Spakenburg bleek de gelijknamige ploeg verreweg het sterkst: 83-66. Nederlagen waren er ook voorde jeugdploegen van Leiderdorp (55-77 tegen Red Stars) en Parker (6281 tegen OSG Utrecht). Luba,won van Jumpers. Vic Bartholomé demonstreert de overmacht i Svit. Hoog torent hij boven de Tsjechen uit. Leiden won met 100-6 SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN - Scylla heeft in de promotie-ereklasse tafeltennis tegen JCV genoegen moeten nemen met puntenverdeling. Een 2-0 voorsprong werd niet verder uitgebouwd door een onverwacht verlies van Anton van Zoe- len tegen Van Gasteren en een verloren dubbel na een 11-1 voorsprong. Rob Regeer speelde te onwennig met zijn nieuwe materiaal en bleef alleen Van der Sande de baas. Robbie van der Zeeuw evenaarde kopman Van Zoelen met twee keer winst door eveneens Van der Zeer te kloppen. Docos behield de leiding in de hoofdklasse door het lastige AMVJ met 6-4 terug te wijzen na een 1-3 achterstand. Wederom had een in topvorm stekende Ed van der Berg hierin een groot aandeel, maar ook de twee keer winst van Wibo van Gennip compenseerden weer heel knap het wat zwakke optreden van Ed Fallaux, die alleen Mauri Colthof de baas kon. Scylla 2 kon Aloysius net niet bedwingen (4-6) vooral omdat Hein Chris- pijn en Theo Bakker met alleen winst op Matthijssen onder de verwach ting bleven. Frits Kantebeen speelde daarentegen uitstekend met twee keer winst en 21-23 verlies tegen de Belgische kampioen Schalleij. Mizu heeft Wilno in eigen huis een punt afgesnoept 5-5. Jaap Polak schoot weer eens drie keer positief uit zijn slof. Toch moest Chiel Kuiper ook twee keer scoren om tenminste een punt binnen te halen want Ferdinand Thung had zijn beste vorm in Oegstgeest achtergelaten. De Treffers werd ruim geklopt door Quick. Van der Zwet en Van Beek lieten een nul noteren en Jacques van Ruiten deed het maar één keer beter. Een gewonnen dubbel beperkte de Veense schade tot 2-8. Tegen koploper Salto heeft Scylla 3 zich best verweerd 4-6. Vooral de winst van Jacques van Veen op Van der Aa was van een goed gehalte. Daarnaast bleef men veteraan Appie Reinders drie keer de baas. Avanti blijft kansrijk voor de titel nu ook het sterke Phoenix met 7-3 zijn ploeg tegen Iskra verlies naar huis werd gestuurd. Ronald Rijsdorp toonde zich ook nu weer een niet te nemen hindernis terwijl Theo Louwers en Peter Groot alleen Overbosch de eer lieten. De reserves zagen Jan van Wetten tegen St. H. TSB drie keer de winst binnen halen maar verder dan 5-5 kwam men niet omdat van Strien en Peter de Groot op een keer winst bleven steken. De derby Docos 2 - Steeds Vooruit leverde een 6-4 winst voor de thuisclub op. De Warmonders 'dankten' dat vooral aan Peter Turk die drie keer de boot in ging, want Sikking en Haasnoot lieten zich netjes twee keer de hand schudden. Tegen Wibats 2 deden Van Schie, Hansen en Noest niet voor elkaar onder. Ze wonnen ieder een partij en leden zo voor Scylla 4 een 7-3 verlies. De Avanti-dames speelden dit weekeinde een dubbel programma. Eerst werd tegen Tempo Team met 7-3 verloren, een dag later moest men in eigen huis Deltalloyd met 4-6 voorlaten. Voorspelbare nederlagen zonder Bettine Vriesekoop want haar vervangster Liesbeth Smits kwam alleen tegen Deltalloyd één keer tot winst. Zus Annemiek speelde echter ook Mieke Arntz van tafel Het optreden van Brigitte Kooter was verrassend goed. In één weekeinde Van Vliet, Arntz en Judy Williams kloppen is knap al was het verlies tegen Connie van Moorst een smet die Avanti wel een punt kostte. Scylla bleef Phoenix moeiteloos de baas met Sandra de Kruiff in een ongeslagen hoofdrol. Nora Bakker en Liesbeth van Winsen lieten zich resp. twee- en eenmaal feliciteren.' LEIDEN - Voor de Leidse waterpoloteams is de tweede competitie-ronde niet zonder succes verlopen. De Zijl/LGB dwong het las tig te bestrijden Zwemlust Den Hommel in Utrecht een 9-9 gelijkspel af. De ploeg van trainer-coach Rob schouten maakt met 3 pun ten uit twee wedstrijden een onverwacht goede start in de hoofdklasse-competitie. 3e vraag ofLZ'86 dit jaar zal terug keren naar de hoofdklasse is pas te jeantwoorden als de Leidenaars vat sterkere tegenstanders ont- -noet hebben. ZPB/Unico kon za- :erdag in zwembad De Zijl niet veel legenstancf bieden: LZ won met 7-2. In ieder geval heeft de Leidse ploeg in de aanloop van de com petitie nog geen steken laten vallen. Net als vorige week toen in En schede ZCE met 2-5 werd versla gen, was men in het LZ'86-kamp niet tevreden met het resultaat. Weliswaar bestond er ditmaal van het begin af aan geen twijfel over dat LZ ging winnen, maar opnieuw bleven te veel kansen onbenut en strandden doorbraken vaak al op de helft. De verdediging van de Leidenaars sloot echter uitstekend en aan de andere kant gaf ZPB zo veel kansen weg, dat de winst LZ eenvoudig niet kon ontgaan. In het eerste kwart speelde de thuisploeg niet slecht, maar het schortte aan de afwerking. Slechts twee van de talrijke doelrijpe kan sen werden gebruikt, (doelpunten van Jan van Duuren en Rudi Muusse), maar ZPB kwam nog in hetzelfde part terug tot 2-1; Theo van der Burg kreeg op drie meter wat te veel ruimte en zag zijn schot met enig geluk tot doelpunt pro moveren. Na een zwakke tweede periode, die slechts één treffer op leverde. (een-man-meer goal van Jan van Duuren), draaide de Leidse ploeg in het derde speldeel weer wat soepeler. Karei Heydeman, een nieuwe aanwinst van LZ, ver- ADVERTENTIE TUINCENTRUM De Plantenboek Loosterweg 39a Voorhout Tel. 02522-11048 Derbies in zaalvoetbal LEIDEN - Voor vanavond staan er voor de hoofdklasse zaalvoetbal twee wedstrijden gepland. In de THB hal in Lisse wordt de derby Van Gerven de Jong-Godyla Vt ge speeld (20.25 uur). In de sporthal Cleyn Duin in Katwijk wordt even eens een derby gespeeld. Van der Plas-Cleyn Duin (20.00 uur) LZ-speler Jan van Duuren wordt belaagd door Hans Schreurs. LZ hoogde met een schot van afstand de voorsprong tot 4-1, waarna Rudi Muusse bij een numerieke meer derheid 5-1 liet aantekenen. Een slordig spelend LZ'86 verzuimde in het laatste kwart de score flink uit te bouwen. Een boogbal van Joop Siera betekende 6-1. ZPB kwam zelfs nog vrij goedkoop aan een tegentreffer. Bij een nume rieke meerderheid van LZ werd een door Jan van Duuren te vroeg gelost schot gestopt, waarna de on gedekt op de andere helft liggende Van der Burg de stand op 6-2 bracht. Een volgende man-meer situatie werd wèl benut, waardoor de 7-2 slotstand op het bord kwam. Joop Siera was de maker van dat laatste Leidse doelpunt. Kwam De Zijl/LGB vorige week tegen Neptunus al uit een vrijwel kansloze positie terug, zaterdag ge beurde dat in Utrecht tegen Zwemlust/Den Hommel zelfs tot tweemaal toe. Eerst in de tweede periode, toen Zwemlust was uit gelopen tot 4-1, maar De Zijl/LGB ophaalde tot 4-3, en later in de eindfase, waarin Stan van Belkum pas vijftien seconden voor tijd de BAZEL - De Russische Galina Sjoegoerova (vijfvoudig wereld kampioene moderne ritmische gymnastiek in 1973 in Rotterdam) veroverde gisteren bij de indivi duele onderdelen op de wereld kampioenschappen drie wereld titels en* eindigde zaterdag in een wedstrijd over vier onderdelen op een gedeelde tweede plaats. De Russische ploeg heerste zowel bij de vierkamp als bij de individuele onderdelen. Slechts twee medailles konden de Russische dames niet op het onderdeel lint en op het onderdeel touw moesten derde plaatsen worden afgestaan. In het landenklassement werd de Russi sche ploeg eerste. Bulgarije" en Tsjechoslowakije werden tweede en derde. Nederland werd in de voorronde elfde en mocht dus niet verder deelnemen aan de finale. Beste Nederlandse was in Bazel na- De Russische Irina Deroegina tionaal kampioene Hanneke woti zaterdag het individuele mo- Tienstra. In een veld met 73 deel- derne ritmische gymnastiek tijdens nemers werd zij 29ste. de WK in Bazel. LEIDEN - In het kader vari de jeugdzwemcompetitie hield LZ gis teren zwemwedstrijden in zwem bad De Does. In deze competitie zwemmen alleen de jongste leef tijdsgroepen. In de strijd met de verenigingen Alkemade, Excelsior en Rijnniond deed de Leidse ploeg het iets minder goed dan in de beide vorige ronden, maar in de stand na drie ronden gaat LZ nog steeds op kop, op vrij ruime achterstand ge volgd door Alkemade en Excelsior. U.itslagen: 100 m rug jongens '68l'69. 1. Paul van Rijn Excelsior 1.34.9; 50 m vlinder meisjes '67: 1. Annemiek Vesselman Alkemade 0.41.3, 2. Ma rianne Knot LZ'86 0.41.3:100 m vrij meisjes '65:1 Jeannet de Jong LZ'86 1.14.1: idem jongens: 1. Wilco v. d. Zeeuw LZ'86 1.11.1,2. Wim van Mil LZ'86 1.11.4. De centrale zwemtraining van de gelijkmaker scoorde. Omdat Albert Spijker nog met een oorblessure op de kant zat, moest de zestienjarige jeugdinternational een groot deel van het zware werk in de spits op knappen. Vooral in het laatste speldeel wist hij veel verwarring in de Zwemlust-verdediging te scheppen, wat hem in staat stelde om in dat part liefst vier maal te doelpunten. Pas in de tweede helft van de wed strijd Zwemlust/Den Hommel - De Zijl/LGB werd het spannend. Aan vankelijk leek het voor Zwemlust nogal gemakkelijk te gaan. Pouw en Glijn gaven de Utrechters in de eerste periode een 2-0 voorsprong. Frits Welling scoorde in het tweede kwart tegen (2-1), maar daarna liep Zwemlust weer verder weg naar 4-1 door goals van Pouw en Van Rooven. Aan het eind van het tweede kwart kwam De Zijl/LGB echter weer aardig bij via treffers van Alex en Stan van Belkum (4-3). Het derde en vierde part gaven een zeer levendige strijd te zien. De ploegen gaven elkaar weinig meer toe. De Zijl/LGB had in de laatste periode twee maal een voorsprong, maar kort voor tijd was het weer Zwemlust dat leek te gaan winnen, totdat Stan van Belkum definitief gelijkmaakte: 9-9. Voor De Zijl/LGB scoorden in deze wed strijd: Stan van Belkum (5x), Alex van Belkum (2x), Frits Welling en Leo Onderwater. Voor Zwemlust waren Pouw (4x), Van Rooven (2x), Glijn, Aantjes en Scherpenisse de doelpuntenmakers. In de tweede klasse won Katwijk zijn eerste duel met 9-8 van BZ&PC. De Katwijkers, die mo menteel getraind worden door Hugo Boonstoppel, konden pas in het laatste kwart de zege veilig stellen. Doelpunten: Paul van der Putte (5), Piet de Vries (2). Arris Parleviiet en Hans van Duive- voorde. AMSTERDAM - Hoewel DIOK tegen landskampioen AAC zestig van de tachtig minuten heeft gedomineerd, moesten de Leidenaars met een 12-4 nederlaag genoegen nemen. Een bittere pil voor DIOK, want de Leidse voorwaartsen waren ontegenzeggelijk sterker geweest dan hun Am sterdamse collega's. Praktisch elke scrum en maul was door de blauwge len in het voordeel beslist. Maar het afmaken van de goed opgezette aan vallen bleek aan DIOK-zijde niet het sterkste punt. AAC kwam daardoor met een dubbelblanke stand bij rust uitstekend weg. Aanvankelijk was DIOK ook na de pauze sterk in de meerderheid. De ommekeer kwam echter na 60 minuten, toen de Leidse verdedigers te gretig werden en daardoor een kolossaal misverstand ontstond. De wegspringende bal be landde in handen van de Amsterdamse winger Michels, die gemakkelijk kon scoren (4-0). De conversie werd door Peter van der Wel benut (6—0). DIOK werd door die tegenslag geïnspireerd tot een zo mogelijk nog hevi ger offensief, wat binnen twee minuten resultaat opleverde, toen Kees Koemans vanuit een 5-yards scrum een push-over kon scoren (6-4). Brian Rietveld faalde echter bij de conversie en ook later miste DIOK uitste kende mogelijkheden AAC benutte daarentegen de kansen beter, waar door de Amsterdammers uiteindelijk naar een 12-4 score uitliepen. HAARLEM - In de eerste klasse van de badmintoncompetitie is de eerste nederlaag van Veglo een feit. Het team was duidelijk niet opgewassen tegen koploper Duinwijck IIIdat met 11-0 zegevierdeNiettemin droeg de nederlaag voor Veglo duidelijk een geflatteerd karakter, want zes partijen gingen eerst na drie gaines verloren. In het herenenkelspel werd Dick van Wijk door Ted Nuyten verslagen (15-8; 11-15 en 15-5), terwijl Jan Slinger land tegen Dijkman zijn eerste seizoennederlaag leed (18-14; 16-17 en 15-12)Ook Hans van Hartevelt moest tegen John Samson met 3-15; 15-3 en 15-11 het onderspit delvenVlietwijk heeft de uitwedstrijd tegen DKC 3 met 5-6 gewonnen. De Voorschotenaren leverden daarmee een goede prestatie, want Pim Koemans was niet van de partij. De dames beslisten uiteindelijk de partij, want Vliet-wijkspeelster R. Bisschop won met 11-1; 6-11 en 11-8'van Loes Beereboom, terwijl J. Bisschop DKC-speelster Idzardi met 12-10 en 11-0 kansloos liet. Bij de heren won Oostergo met 15-0 en 15-5 van Tokromo, terwijl van den Berg Wetters met 15-5 en 15-8 terugwees. BC Leiden leed tegen Morgenstond een 2-6 nederlaag. Bij de dames won Koelemij met 11-6 en 11-3 van Baars, terwijl Slats Bouwmeester met 11-4 en 11-0 „kraakte". KNZB krijgt dit jaar een iets gewij zigde opzet. Er zijn twee groepen gemaakt die vanaf komend week einde tot december om beurten op vrijdag en zaterdag in Amersfoort gaan trainen. Leideyiaar Edward Maasdijk (ZijliLGB) behoort tot de A-groep, die bestaat uit de alge mene top i'an NederlandTot de B-groep, die meer gericht is op de jeugd, behoort schoolslagzwemster Ellen Hoogeboom (LZ'86). DEN HAAG - Wederom sloeg het Ton Menken-team in de laatste speelperiode toe. Maar nu betrof het Leidens eerste uitwedstrijd om de "Coupe" waarin het Haagse Houtrust in de laatste twintig minuten vol ledig zoek werd gespeeld. Goed combinerend met afgemeten passes en trefzeker wist het Leidse ijshockeyteam het aan vankelijk nog tegenstrib belende Houtrust met een ruime 13-1 zege naar de kleed kamers te sturen. "Een team met erg veel klasse in huis", merkte Houtrust-defense Moormann na afloop op. "Nog een geluk dat ze pas laat op dreef kwamen". Een nog steeds niet compleet Leiden (John van Sloun speelde wel weer mee maar dit keer moest verdediger Rob Verboom geblesseerd langs de kant zitten wist in de eerste twee perioden niet te impone ren. Hoewel Leiden voor het eerst in deze competitie de rust met een 2-1 voorsprong inging en in de volgende periode uit liep naar 4-1 liet het team pas in de derde periode de tanden zien. Toen ook werd het Haagse doel dat door goalie Van Die- men aanvankelijk nog goed verdedigd werd met negen tref fers doorzeefd. Het Haagse Houtrust voor deze wedstrijd uitgeweken naar de Uithof (de Hoky heeft nog geen ijs) liet zich gemakkelijk in de verdediging drukken. Maar het veel meer aan de puck zijnde Leiden kon de kansen niet be nutten. Veel te vaak werd er alsnog gepasst of wachtte men te lang met schieten. Nadat Wielheesen voor Leiden had geopend kwam Houtrust een maal langszij dankzij de nieuwe Zweedse aanwinst Stevan Jan- son. Ook dezejonge Zweed, nog enigszins tegen Leiden opge wassen, kon de tegenstander niet van de overwinning afhou den. Hij verdween zelfs onno dig drie maal voor twee minu ten naar de strafbank, daarmee zijn team extra duperend. Met doelpunten van een solerende Frank Dobbelaar en tweemaal van Jiri Anton ging Leiden de derde periode beginnen. De Leidse aanhang, gering in aan tal, maar lawaaierig genoeg, ging er goed voor zitten en kreeg dan ook vuurwerk te zien. Reeds in de eerste minuut gaf Jiri Anton de Haagse goalie het nakijken. Daarna sloeg de vlam pas goed in de pan. Met ruim opgezet spel wisten de Lions elkaar blindelings te vinden. Jean Martin, ook dit keer weer het langst op het ijs, scoorde knap na een afgemeten pass van Wielheesen (1-6). Bakker (1-7) en de nogmaals sterk solerende Dobbelaar (1-8) bouwden de Leidse voorsprong laconiek uit, gevolgd door Anton (op aange ven van de hardwerkende Jans sen). Tenslotte schoten Bakker, Nartin, Jiri Anton en Wielhee sen de stand naar 1-13. De score van de laatste periode typeerde overduidelijk het klassever- schil tussen Leiden en Houtrust. JAN VAN DER HEIDEN

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 19