Danaiden hekkesluiter na verlies tegen HKV Leiden op kop na 1-0 zege op De Kieviten „Topper" in Leidse dam- boofdklas.se onbeslist... Gemini kan draai in eerste divisie niet vinden: 0-3 PAGINA 18 MAANDAG 17 OKTOBER 1977 SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN - LDG heeft in de eerste klasse van de landelijke dam- competitie een nederlaag geleden tegen DC Heemstede 7-13. Het Leidse team, dat nu eens welop volle sterkte uit kon komen, had het vooral aan de lagere borden erg moeilijk. Aan de eerste vijf borden werden zes punten behaald, aan de laatste vijf slechts één (Peter Bron- string). De enige overwinning van de Leidenaars kwam op naam van André v.d, Kwartel die Belien naar verlies voerde. Ondanks het verlies blijft LDG middenmoter (zesde plaats) met een score van vijftig procent. Het Tilburgse DAVO leidt na een zege van 13-7 op concurrent DC Assen. Gedetailleerde uitslagen LDG-DC Heemstede(7-13). Gedetailleerde uitslag: 1. W. Heemskerk - J. Sterel 1-1, 2. G. Bruyn - H.J. van der Vossen 1-1, 3. W. Kleynjr. - P. Boerigter 1-1,4. F. Ong - N. van Hall 1-1, 5. A.A.J. van der Kwartel - P. Belien 2-0, 6. P. J. Bronstring - G. van der Eem 1-1, 7. A.J. Hasrat - H.J. van der Vossen 0-2, 8. H.M. de Koning - M. Belien 0-2, 9. H.H.M. van Winkel - J.B. Sluyter 0-2,10. S. van der Kwartel - H. Willemse 0-2 Het duel tussen de twee favorieten KDC en DC van Gils in de Leidse hoofdklasse, zal waarschijnlijk een gelijkspel gaan opleveren. De partij Klinkenberg - Baerveldt, die bij de stand 9-9 werd afgebroken, is ver moedelijk remise. Lachende derde wordt bij een gelijkspel het Was- senaarse WDC dat ongeslagen aan kop gaat met de maximale score. De wedstrijd tegen KDC begon voor het Alphense Van Gils onge lukkig. Het team moest met vier aanvallers aantreden. Invaller van Winkel hield Passchier op remise en Ronald van Egmond bezorgde Burgerhout zelfs een nederlaag. De strijd ging gelijk op tot 9-9 toen na vier uur spelen de partij Klinken- berg-Baerveldt gestaakt werd. Baerveldt, die in een slechte stel ling aan zet was weigerde verder te spelen. Hij kon aantonen dat hij het vereiste zetten-aantal had in de daarvoor beschikbare tijd en dan mag er dan worden afgebroken. Reglementair juist, maar de sfeer kwam het bepaald niet ten goede. Na de derde ronde van de halve Fi nales van het persoonlijk dam kampioenschap van Leiden en om geving Leiden Jan Fase en Joop Burgerhout in groep A en Jan Pas schier en Arie Brunt in groep B. De derde ronde leverde overigens bijna een sensatie op in de vorm van een zege van Leiwakabessy op Burgerhout. Met meer geluk dan wijsheid wist Burgerhout nog een remise te bereiken. Dat resultaat werd ook geboekt in de partijen Fase - Van Duyvenbode, Klinken- berg-Noort en Cederhout-Pas- schier. Het jeugdige Katwijkse ta lent André van der Zwan bracht oud-kampioen Arie Brunt wel in moeilijkheden, maar verloor toch. Arend van Beelen behaalde zijn eerste twee punten door te van Kooistra uit Bodegraven. Wéér Nooren LEEUWARDEN - Henk Nooren heeft zijn one-manshow tijdens de elfde Indoor Friesland zaterdag voortgezet met twee overwinnin gen. 's Ochtends won hij een springconcours met Cats' Whis kers, 's avonds zegevierde hij in de Grote Prijs van de stad Leeuwar den met het paard Pluco. Nooren won zes van de acht onderdelen en verdiende ruim tienduizend gul den. LEIDEN - Opmerkelijke uitslagen voldoende op de achtste wedstrijddag, die voor enkele teams al weer de returns inhield. De Danaiden is nu ineens hekkesluiter na de ne derlaag tegen HKV. De situatie voor de eveneens ver liezende teams van Pernix, Fiks en Velocitas wordt trouwens ook niet beter. Bijzonder goede verrichtingen stonden er lijnrecht tegenover. De Algemene nam overtui gend de kop, samen met Zuiderkwartier, door Soesterk- wartier te verslaan en Fides acta was al bij rust zeker van winst tegen Quick. t Jeugd contra routine: Fred van Duyn in duel met Wietze Oele van HKV. De Danaiden-HKV 8-9(3-4) Plaatsfouten ontsierden het Da- naiden-spel en dat had de eerste nederlaag op eigen terrein tot ge volg. Weliswaar wederom met één punt verschil, maar aangezien de concurrentie elkaar om beurten punten afsnoept verandert dé ranglijst, telkens ingrijpend. Na gisteren staat een trio clubs onder aan en één daarvan is de équipe van de fel meelevende coach Boonstra. HKV, grotendeels nog terend op de routine van enkele gerenom meerde namen ging er vanaf het begin flink tegenaan. Een minpunt voor de Danaïden, dat wat minder agressief te werk ging, was dat sommige spelers zich te veel be moeiden met de leiding van Teun v. Es, die niet altijd de juiste beslis sing nam. Een kwartier voor tijd, toen plaatsfouten HKV een over wicht bezorgden, ontstonden de LEIDEN - De hockeyteams van Leiden spelen opmerkelijk constant. De heren wonnen in het afgelopen weekeinde met 1-0 van De Kievieten, terwijl de dames weer 0-0 speelden, ditmaal tegen Ring-Pass De dames van Fores- cate behaalden een verdiende zege op Hudito (3-2). Kievieten-Leiden 0-l.Leiden, dat moest aantreden zonder doelman Drijver (wegens een blessure, vervanger was Jaap Bonjer) kwam er in de eerste helft helemaal niet uit. Dit resulteerde in een 0-0 ruststand. Na rust kwam er meer druk op het doel van De Kievieten en Hendrik Quirijns kon 1-0 scoren voor Leiden, toen de bal van richting werd veranderd. Roomburg-Rijswijk 3-2. Een verdiende zege in de derde klasse voor Roomburg, dat in de eerste helft al op 1-0 kwam via Kees Went (2 maal). Na rust kwam Rijswijk terug tot 2-2. Andre Went zorgde uiteindelijk voor een 3-2 eindstand uit een strafcorner. Forescate-Ring-Pass 2-3. Forescate, dat de eerste helft al een 2-0 voor sprong had via Bob Hofland (strafcorner) en Hans Streeder, viel terug in de tweede helft. Hierdoor pakte Ring Pass de punten via een 3-2 over winning. Alecto - HLC 1-1. Een in de eerste helft sterk overheersend Alecto, kwam tot een ruststand van 1-0 door Robbert Kruidenier uit een strafcorner. Na rust ging de strijd gelijk op en Wouter Hollander maakte de gelijk maker voor HLC. Alecto kreeg daarna vele kansen, maar kwam niet tot Hisalis-Nieuwkoop 2-0. Hoewel Nieuwkoop in de eerste helft iets sterker was, kwam Hisalis toch tot 1-0 via Robbert van Venetièn. De ruststand werd zelfs nog 2-0 door John Simons. Nieuwkoop bleef komen en kreeg zelfs nog twee strafpushes, die echter niet werden benut. DAMES Ring-Pass-Leiden 0-0. Het zoveelste gelijkspel van de dames van Leiden, die dit keer overigens goed wegkwamen bij Ring-Pass, dat veel sterker was naar een afmaakster miste. Forescate-Hudito 3-2. De dames van Forescate, na twee nederlagen weer sterk terugkomend, wonnen verdiend met 3-2 van Hudito. Maartje Boer zorgde voor de eerste twee doelpunten van Forescate. Hudito kwam echter voor rust nog terug, wat een 2-2 ruststand opleverde. Janneke de Groen zorgde uiteindelijk voor 3-2IN DE TWEEDE HELFT. Alecto-HLC 2-2. Een juiste uitslag van deze wedstrijd, waarin beideteams vele kansen kregen. Irma Gehner scoorde 1-0 voor Alecto, wat ook de ruststand werd. In detweede. helft kwam Alecto nog achter, door doelpunten van Iris Schalke en Marleen van Donk, Inge Siechentaler zorgde echter nog voor de gelijkmaker. De damesteams van Roodenburg en Hisalis verloren, resp. van Cartouche (1^1) en Sarto (0-2). Joke van Sas maakte het enige tegendoelpunt voor Roomburg. beslissende goals. Verder dan hal vering van de achterstand kwam De Danaiden niet. Doelpunten: Pieter Koorneef, Bea v.d.Meel, Hans v.d. KLeek, Cees Chris- tiaanse, Henny Devilee en Aad v. Nierop (2), Fred v. Duyn. Quick-Fides Pacta 2-8 (2-7) Slechts één helft had Fides Pacta nodig om Quick te verslaan. Dat was de eerste helft, waarin de nu al tot degradatie gedoemde ploeg tot 2-3 Fides kon verontrusten, maar daarna vol-t strekt niet meer. De goede opening van de 17-jarige Henny Piket (0-2) stond borg voor een prima eerste helft van zijn ploeg, die vooral na 2-3 sterk aanviel. De 2-7 bij rust sprak voor zich. De tweede helft was oninteressant, doordat Fides Pacta zich er wel heel gemakkelijk van afmaakte. Slechts €jén doelpunt was de gehele productie. Doelpun ten: Henny Piket (2) Diet Rijs- bergen, Jan Heinrichs, Joke Noordervliet, Ruud Niesing, Pa tricia Gottmer en Dik Onderwater. Excelsior-Pernix 8-3(3-2). Was erbij het ingaan van de tweede helft nog van alles mogelijk, na afloop stond er toch weer een duidelijke ver- liespartij op het ruilformulier van Pernix. Tegenstander Excelsior bewees in de eerste wedstrijd van dit seizoen dat Pernix veel conditie tekort kwam - en dat kwam er nu met name in de tweede helft op nieuw uit. Het loopvermogen van de jonge Delftse ploeg was stukken beter en daar zat na 5-3 de winst in. Doelpunten Jan Mulder, Jacob Bakker en Ria Laman. De Algemene-Soesterkwartier 9-6 (4-4). Vanaf nu is de Algemene een serieuze titelkandidaat, hoewel sommige spelers bij de blauwwit- ten daar anders over denken. De manier, waarop echter Soesterk- wartier werd bedwongen, zegt ge noeg. Immers, van het drietal titel kandidaten maakte de Amers- foortse ploeg tot nu toe veruit de meeste indruk. Het voordelige doelsaldo van 30 maakte op De Al gemene echter geen indruk. Na rust domineerde De Algemene eigenlijk constant, daarbij steunend op prima verdedigen. Soesterk- wartier's sterkste punt daarmede neutraliserend. Doelpunten: Sjar- dijn (2), Wim v. Iterson (2) Wim v. Vliet (2), Yvonne Uphoff, Janny v. Iterson en Aad Rusman. OWO-TOP 1-5(1-3) Ook TOP is weer in de race voor het kampioen schap. De ploeg uit Sassenheim met routinier Dirk Meyer voor HILDO Krop speelde een goede wedstrijd in Maarssen, waar thuisclub OWO altijd tot opmer kelijke resultaten in staat was. De dadendrang van TOP was echter teveel voor OWO, dat vooral stuitte op de goed-sluitende TOP- defensie. Doelpunten: Dirk Meyer (2), Wilma Kuhn, Peter Ciggaar en Ineke Wes terbeek. KIOS-Ons Eiland 6-10 (3-3). Einde lijk de eerste overwinning van Ons eiland en meteen ook een zeer be langrijke, zodat de marge t.o.v. de degradatieplaatsen vergroot is. Aanvankelijk had. de ploeg van coach Weerheim moeite met de nieuwkomer uit Nieuw Vennep, die zelfs met 3-1 de leiding nam. De rustgevende voorsprong door toe doen van Sary v.d. Meeberg (3-5) deed veel goed. Zelfverzekerd ^Deelde Ons Eiland de wedstrijd voor het eerst winnend uit Doelpunten: Gerda v.d. Meeberg, Olga Soudan (2), Wim Nijenhuis, Sary v.d. Meeberg (2) Patrick Verra (2) Piet Beekman en Huib Has- selbach. ODO-Crescendo 11-8(7-3). Piet L'Ami was een belangrijke figuur bij dit treffen. Nadat Crescendo op weg leek een flinke nederlaag op te lopen (7-3 ruststand), maar vervol gens erg sterk terugkwam, miste de Crescendoroutinier op het belang rijkste moment (de kans op de ge lijkmaker) vanaf de stip. In plaats van 7-7 werd het nu 11-6 en toen kwamen de twee goals te laat. Wil fred Cornelisse (2), Benno Baak, Louis Kok (3), Piet 'L'Ami (2) scoorden. Fiks-Vl aardingen 2-4(0-3). De wis sels (Nonhebei voor Mekking en Elzinga voor Huizing) veranderden niets aan het resultaat van deze wedstrijd, waarin Fiks weer eens pover voor de dag kwam. Als men al weinig scoort, komen de gemiste strafworpen (Mekking en Knetsch) dubbelhard aan. Bij rust was het moeilijk aanvallende Fiks eigenlijk al kansloos; 0-3. Doelpunten van Aad Knetsch en Conny Klein ver anderden daar niets aan. Hoekse SV-Fluks 7-8 (4-5). Een echte topper in Hoek van Holland waar Fluks uiteindelijk de kop loper versloeg en zodoende de spanning in III C geheel heeft te ruggebracht. Het was een goede wedstrijd met wisselende kansen (3-1 voor rust en 5-7 erna) en met Noordwijkse goals van Tineke Verloop, Riet van Bohemen, Frank Dijkstra Jan Verloop (2); Corry Schelvis (2) Cees Imthorn. KNS-ALO 6-6 (3-5). Opnieuw een verdienstelijk gelijkspel voor KNS, dat in eerste instantie matig "opereerde", maar bij 3-6 inzag, dat er harder gewerkt .moest worden. Doelpunten: René Kooien (3), Charles Stijger, Ron v. Eijgen en Liesbeth la Lau „Onderonsje" op de receptie van LMHC. Voorzitter Heilbron (midden) neemt één van de vele felicitaties in ont vangst. LEIDEN - In de eerste divisie volleybal blijven de heren van Gemini-K. verliezen. Deze week tegen het uit de eredivisie gedegradeerde Petrus en Paulus. P. en P. heeft na die degradatie het team drastisch verjongd, vandaar dat het ver lies van Gemin-K. des te schrij nender was. De enige positieve post was het goede spel van ex-Leython man Bert FYank. Het tweede team verloor uit in en van Volendam met 3-1, maar hier viel duidelijk een opgaande lijn te bespeuren. Via 12-15, 15- 12, 15-12 en 15-13 werd nu nog enigszins ongelukkig verloren, maar het vertoonde spel geeft hoop voor de toekomst. Donar leverde een goede prestatie door bij Duyvestein 2 de volle winst weg te halen. Het werd via 7-15, 13-15 en 9-15 een 0-3 zege voor de Leidenaars. Bij de dames Leython op het goed pad door in Den Haag het geroutineerde Advendo na twee en een kwart uur te ver slaan met 2-3. Pas in de vijfde set kreeg Leython de Hage naars definitief op de knieën. Gemini-K. herstelde zich goed van de nederlaag van vorige week, door thuis Armixtos met 3-0 te verslaan. Gemini-K. 2 had in de eerste twee sets weinig moeite met Thornax 15-5, 15-9. Pas in de derde set kwam het in moeilijk heden maar door uitstekend werk van Anneke Verstegen werd ook deze set met 15-13 binnengehaald. NOCO kreeg in Enkhuizen te maken met een dit seizoen verzwakt Madjoe, dat enige speelsters zag ver trekken naar DFC. Afgezien van wat concentratie-verlies in de tweede set won NOVO vrij simpel met 1-3. Hessels, dat al enige goede uit slagen had geboekt werd voor zichtig tegemoet getreden, maar al snel bleek dit totaal on nodig. Met goede aanvals-varia- ties werd Hessels met de cijfers 15-11, 15-5 en nogmaals 15-5 te ruggewezen. Door dit resultaat is Levton alleen op kop geko men,' want LUSV was zo vriendelijk het nog ongeslagen Jodan Boys in de Universitaire Sporthal een 3-0 nederlaag te bezorgen. Gemini-K. 3 boekte zijn eerste zege door het gedegradeerde AV'40 uit Delft te verslaan met Zoetermeer. Het werd 1-3 voor de studenten. Leython 2 speelde weliswaar een goede wedstrijd in Zevenhuizen, maar tegenstander Zevenklappers bleek toch te sterk Zevenklap per pakte de 3-1 winst. Leython 3 deed beter werk door in Schoonhoven het lastige Dosko met 3-1 te verslaan. Gemini-K. 3 had weinig kans tegen DOS. Met slechts één spelverdeelster was het pleit vrij snel ten gunste van DOS beslist 0-3. In de eerste klasse heren blijft DVO opvallen. Nu verloor het met 3-0 bij DAC. Leython 2 won gedecideerd van LUSV 2 met 0-3. Koploper NOVO 2 wist ook Leski terug te wijzen (3-1), ter- wyl Gemini-K. 4-S'70 en WVC 1L-- RW in een gelijkspel eindigden. Bij de dames bleef DAC aan de kop door 3-0 winst op VCO. Het tweede team van DAC verraste Leython 5 (3-1) en RW wist in de uitwedstrijd Leython 4 terug te wijzen 0-3. Orion bleef goede tweede door een 3-1 winst op Gemini-K. 4. In de zusterstrijd NOVO 2-NOVü 3 was het tweede de sterkste 3-0. LEIDEN: Met een bijzonder druk bezochte receptie en een groot bal heeft de LMHC zaterdag het start schot gelost voor het grote feestjaar waarin het 12de lustrum van de vereniging gevierd zal worden.Zes tig jaren LMHC, bereikt door "inzet en volharding", zoals voorzitter Heilbron in de, voor de 2e gelegen heid', uitgegeven "Feestkalender" schrijft. Ik hoop dat onze vereniging hier mee geen "zit-vereniging" wordt'l, reageerde Heilbron op het cadeau van de veteranen die 14 luxe-stoelen aanboden. Het was één van de vele geschenken die vanuit de vereni ging aan het bestuur werden aan geboden. Namens de oud-eerste elf tal leden van de jaren 60161,die des tijds de club in de hoogste klasse brachten, werd onder meer een foto van een afbeelding van pré-histo risch hockey aangeboden, terwijl hun collega zich beduidend luid ruchtiger toont. Duidelijk verschil van opvatting bleek er ook te heer sen over de verenigingsambities. Spoorden de "oudjes" het eerste elf tal aan om alsnog de aansluiting met de hoogste klasse tot stand te brengen, de huidige spelers twij felen er sterk aan of dat wel het doel is waarnaar zij streven. Het beeld van grote clubs die het nogal moei lijk hebben op dat hoge niveau schrikte hun duidelijk af. Dat het de club voorspoedig gaat, daar was iedereen het over eens. Hel nog vrij nieuwe clubhuis, de uitbreiding van hetveldencomplex, en de spectaculaire groei de laatste jaren naar een ledental van 700 (onder wie zeer vele studenten) leg gen daar onder meer getuigenis van af. De belangrijkste "Lu strum-activiteit" wordt het toer nooi in maart voor de eerste heren en dames elftallen, waarvoor ook teams uit Schotland, Engeland (twee) en Duitsland acte de pre sence zullen geven. De bestuurlijke wens ten aanzien van dit Lustrum ten slotte werd als volgt gefor muleerd: ",..dat aan het slot vast gesteld kan worden dat, dankzij een in alle opzichten geslaagd Lu strum de LMHC in een betere condi tie verkeert dan ooit". ROLPH PAGANO TENNIS-Japan heeft zich gisteren geplaatst voor de tweede ronde (oostelijke zone) van het toernooi om de Daviscup De Japanners namen een beslissende voorsprong van 3-0 op Taiwan. Tegenstander in de tweede ronde is Phillipijnen. TENNIS - Theo Gorter heeft zater dag tijdens een internationaal jeugdtennistoernooi in Bourne mouth de finale bij de jongens ge wonnen. Hij versloeg de Tsjech Birner met 6-4 en 6-1. NEDERLAAG DAMESTEAM RIBÊ - Nederlandse damesvoet balteam, dat onderleiding staat van Ruud de Groot, heeft zaterdagmid dag in Ribe (Zuid Jutland) een wedstrijd tegen Denemarken met 0-1 verloren. In de 29e minuut scooorde Inge Hindkaer. Er waren 500 toeschouwers. Het Deense team verdiende de overwinning volkomen. Met name in de tweede helft kregen de Scan dinavische dames volop scorings kansen. Ann Andreasen schoot te gen de lat en Lone Schmidt Hansen zag een inzet op de lijn gestopt. Marcel Piket op weg naar prolongatie schaaktitel LEIDEN - Marcel Piket is na de eerste speeldag hard op weg z(jn jeugrititel van de Leidse Schaak bond in de leeftijdscategorie tot 13 jaar met succes te verdedigen, want in de zaterdag gespeelde vijf par tijen spaarde hij .vriend noch vijand. Eerst moesten Dirk Jan Out, Victor Hoek en Maarten Pil gram hun koningen inleveren. Hierna had hij alleen nog con currentie van zijn achtjarige broer Jeroen en Dik Klok uit Katwijk te duchten. Daar Dik in de derde ronde Jeroen met remise had laten ontsnappen, hadden beiden een achterstand van een half punt op Marcel opgelopen. In de vierde ronde moest Marcel een heel eind in zijn „trccendoos" tasten om Dik Klok op de knieën te dwingen, maar dat lukte, zodat in de vijfde ronde de gebroeders Marcel en Je roen elkaar moesten bestrijden. In het heetst van de strijd kaapte Mar cel een ongedekt stuk van Jeroen van het bord en de strijd was ge streden. Overigens is er na vijf ron den nog een nieuwe concurrent aan het firmament verschenen: Erik van 't Hof van Leiderdorp. Wakker geschud in de tweede ronde door een verkiespatij tegen Jeroen Piket won hij al de resterende partijen, zodat hij slechts één punt achter stand heeft op Marcel Piket. Der halve zal de partij Erik-Marcel in de zesde ronde de beslissing brengen, want bij winst is Marcel reeds kam pioen. Het totaal aantal deelnemers aan deze strijd bedraagt 12, hetgeen wel 3 meer is dan vorig jaar, maar toch vinden de organisatoren het bitter weinig, ook al gezien het aan schrijven van een honderdtal ba sisscholen in Leiden en omstreken. Een bassisschool in Leiden, De Meerpaal, reageerde zeer positief door maar liefst vijf leerlingen in te schrijven. In de strijd om het Nederlands kampioenschap snelschaken voor scholen te Ede heeft het vijftal van de Chr. scholengem. Katwijk de tweede plaats veroverd achter het St. Vitus College uit 't Gooi. Het Katwijkse team won na zeven voor ronden zijn groep, waarna het in de finale acht punten verzamelde, hetgeen twee punten minder was dan het winnende vijftal. Vorig jaar werd het Katwijkse team slechts 22ste. Uit de tien gespeelde par tijen, waarin het speeltempo 10 mi nuten per speler per partij bedroeg, scoorden de Katwijkers totaal 38 punten. De individuele scores wa ren: aan het eerste bord Willem Hendrik Haasnoot 7 punten; 2 Jan Willem Duijzer 8; 3 en topscorer van het toernooi Kees Koele wijn 9 Va 4 Peter van 't Hof 8 en 5 Jans Ouwersloot 5*/a

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 18