Bloedarmoede bij Quick Boys0-0 vogels tegen Noordwij k snel „Kat in het bakkie99 RCL IS ERG ZUINIG MET SCOREN: 1-2 Katwijk ondanks 0-0 toch karakter getoond Koos Zoetemelk redt Randstad Sport: 2-2 MAANDAG 17 OKTOBER 1977 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORTS SPORT SPORT -w- y -m SPAKENBURG - De kleedka mer van Noordwijk leek vele minuten lang meer op een rouwkapel dan op een lokaal waarin voetballers gewoonlijk tot hun felste uitspraken komen. Doffe berusting heerste na het duel tegen IJsselmeervogels binnen Noordwijk, dat zelden zó met somheid geslagen was. Niet eens zozeer door de cijfers, die met 3-1 nog aanvaardbaar waren, als wel door de wijze waarop de nederlaag was gele den. Noordwijk was overklast door de oude rivaal en dat deed pijn. Vooral omdat het zo heel anders had kunnen zijn, nu aanvanke lijk niets erop had gewezen dat de Eelman-elf tenslotte zo kans loos zou worden afgevoerd. In tegendeel. In het eerste half uur had het ernaar uitgezien dat de sterkste partij tot nu toe zou worden afgewerkt in Spaken burg. Toch was er naderhand die doffe berusting. Kees Kar stens doorbrak het stilzwijgen. De middenvelder die voor het eerst na zijn Franse avontuur weer 75 minuten had meege daan (vervanger Westgeest) mede dankzij de twee weken schorsmg van Sjoerd Boot, be dacht: "Na 1-1 was de organisa tie zoek, maar in het eerste half uur hebben we goed gevoetbald, hadden we greep op de wed strijd." Zoveel zelfs dat ook een snelle achterstand, opgelopen in de elfde minuut na een solo-actie van Henk de Graaf, Noordwijk niet had kunnen deren. Het ge varieerde voetbal waarmee was gestart, werd knap volgehouden met open oog voor de eigen mo gelijkheden en die van de tegen stander. J aan de Graaf had dan weliswaar nog één keer kunnen ontglippen naar een riante (gemiste) kans, maar dat had enkel aan een schoonheidsfoutje - onderschepte pass - van laatste man Cees Spaanderman gelegen. Voor het overige had de Spakenburgse smaakmaker niet uit de geconcentreerde dek king van Jaap van Kesteren kunnen lopen en leken de Vogels in slaap gesust door vroege vol daanheid. Vooral op de lin kervleugel waren daarbij de taken nogal licht opgevat, waarvan de partner toen gretig gebruik had gemaakt. Bij ge brek aan een directe tegenstan der (Jan Vedder die daar vroeger stond, speelt tegen woordig de rol van zwerver op het middenveld) kon uit de derde lijn keer op keer Jaap Plug opkomen. Volkomen vrij was hij daar steeds diep langs de lijnen aangespeeld als extra aanvaller. Noordwijk had er aardige kansen door gekregen en-was er met 1-1 voor beloond. En na de schitterende treffer van John van Dijk, die de bal na een combinatie Plug-Bogers- Suttorp uit de lucht ineens diagonaal naar de hoek joeg, had een voorsprong zelfs binnen handbereik gelegen. In de gretige jacht op 1-2 werd de voorzichtigheid echter uit het oog verloren. Een fataal gege ven tegen de Vogels die zo sterk zijn teruggekomen na een zwakke start. Het was gebleken na kansen van Bröring en - in de herkansing - laatste man Cees Spaanderman, na wiens schot de bal nog van de lijn was gewerkt. Uitgerekend op het moment dat IJsselmeervogels ontwaakte, sliep Noordwijk in. Balverlies op het middenveld (Suttorp en Van Dijk en later Van Dijk, al leen) leidde tot twee Spaken burgse treffers binnen an derhalve minuut, waarmee de attractieve partij al na 41 mi nuten voetbal koud was uitge maakt, door weer Henk en dit maal ook Jaan de Graaf. Noordwijk kon daarna niets meer. Trainer Eelman: "Be: paalde mensen vergaten daarna hoe ze moesten voetbal len. Het gesodemieter begon al achterin. Het duurde uren voordat er een oplossing gevon den was, en zo'n Jaap Plug wist opeens niet meer, hoe hij daar voor steeds was opgekomen. We hebben onszelf in slaap gesust door het tempo te drukken en kregen daarvoor de rekening gepresenteerd." Dat gebeurde dan in de vorm van een Vogels-demonstratie die de gehele tweede helft had aangehouden. Noordwijk mocht de ballen nog slechts inle veren, kreeg slechts één kans (Vedder KANS) Vedder haalde de bal na een inzet van Bröring van de doellijn) en moest zich voor het overige bepalen tot het achternalopen van de tegen stander. Vooral Hen de Graaf bleek daarbij ongrijpbaar. "En dat terwijl hij nog adem halingsmoeilijkheden had ook," wist Vogels-trainer Stevenaart. Hoewel Noordwijk-doelman Henk van Buy ten opmerkelijk nerveus acteerde, Cees Spaan derman voor dit spel te traag bleek (hij werd vervangen door Tio)' en de Vogels moeiteloos naar riante kansen vlogen, ble ven meer Spakenburgse treffers uit. Noordwijk besefte deson danks massaal de vernedering, die nog werd onderstreept door Stevenaart. "De tweede helft was kat in het bakkie." Aanvalsm achine Rijnsburg stokt: jt toch nog winst AMSTELVEEN - Tegen hek- kesluiter Amstelveen was koploper Rijnsburgse Boys het min of meer aan de stand verplicht om geen steek te laten vallen. In deze opzet slaagden de Rijnsburgers (2-1 winst) maar ondanks riante kansen werd de marge van één goal slechts met veel moeite bereikt. De ene keer kan de Rijnsburgse aanvalsmachine ontzettend ge smeerd lopen; een week later stokt er iets in diezelfde aanvalsmachine. Dit laatste was ook tegen het zwak geachte Amstelveen het geval. Een ruststand van drie of vier-nul in het voordeel van RBB zou helemaal niet vreemd zijn geweest. Door slechte afwerking aan RBB-zijde en een flinke hoeveelheid geluk aan de Amstelveen-zijde bleef de score voor rust dubbelblank. Toch waren er mogelijkheden genoeg geweest. Eén van de befaamde uithalen van Henk v.d. Zwan ging echter naast en een knappe solo van Gé Perfors vanaf het middenveld werd niet af gewerkt. Ook Hennie de Klerk mocht tot tweemaal toe iets probe ren. Eerst kogelde hij net naast en wat later hoog over. Tenslotte ver prutste Piet Haasnoot de laatste goede kans voor rust. Na de hervat ting kwam Amstelveen heel for tuinlijk aan een 1-0 voorsprong. Na een afstandsschot (het straf schopgebied van RBB heeft Am stelveen nooit kunnen bereiken) van Smeets werd de bal van rich ting veranderd zodat doelman Cees Star machteloos was. Opnieuw zocht Rijnsburgse Boys verwoed de aanval en halverwege de tweede helft had Henk v.d. Zwan dan eindelijk succes. De goed opgeko men Nico Zwaan bereikte met zijn voorzet Henk v.d. Zwan die raak knalde 1-1. Amstelveen werd na deze goal zo mogelijk nog meer te gen de muur gezet hetgeen in nog een treffer resulteerde. Cor Vreugdenhil bezorgde RBB de dik verdiende volle buit: 1-2. Vitesse-doelman Pauw Oortwijn maakt der Plas op de achtergrond kijken toe. KATWIJK - De pikzwarte zaterdagen lijken zich voor spelers. Kees van Rooyen bena- Quick Boys op te stapelen, al zullen weinig spelers blij zijn drukte nog eens dat hy^njchte met die werkelijkheid. In het afgelopen weekeinde werd voetbalta]ent zich terugvallen tegen Vitesse Delft het derde 0-0 gelijkspel "binnenge- waarmee hij zijn eigen aanvalslinie haald" en allengs krijgen de Katwijkse voetbalsupporters ontkrachtte. Bart Zandbergen het idee dat de winst tegen ondermeer IJ sselmeervogels en wedstrï RVVH op misstappen van die tegenstanders berusten. Naast al déze ellende toch nóg een lichtpunt: de defensie, onder lei- betere resultaten te reiken. Waarom ding van de als een - rots - in - de - de doelpunten dan uitblijven weet branding - spelende Joep den Hol en begrijpt geen enkele Quick lander. Ook zaterdag bewees de Boys-speler. Vormverlies is alleen achterste lijn, dat er in defensief bij Jaap Hoek en Teun van der Plas opzicht dit seizoen niet veel behoeft tè constateren. De eerste bewees in te worden gevreesd, het reserveteam echter met twee Arie Haasnoot echter vindt dat he- doelpunten dat het daarmee nog lemaal niet belangrijk: "Ik speel niet zo erg gesteld is. De tweede liever met 5-5 gelijk dan met 0-0. mocht het nog eens in de hoofd- Maar wij weten dat we achter de nul macht proberen en bleek daarin móeten houden omdat we geen één van de minste Quick Boys- voorhoedehebbendiedetegentref- In zeven wedstrijden werd het po vere totaal van vijf doelpunten bij- eengeschopt, terwijl er slechts twee geïncasseerd moesten worden (te gen Spijkenisse). De realiteit van dat doelgemiddelde is nog wel geen reden voor kommer en kwel op Nieuw Zuid (per slot van rekening werd RCL het afgelopen seizoen met een abominabel doelsaldo tweede), feit is wel dat Quick Boys in staat moet worden geacht, naar Ter Leede na zege: hoop voor toekomst AMSTERDAM - Laat, maar wel licht nog op tijd heeft zich bij Ter Leede het herstel ingezet. Uit de laatste drie wedstrijden (de 0-2 overwinning op het Amsterdamse De Geuzen meegerekend) ver gaarde de Sassenheimse ploeg 5 punten. Reden genoeg voor Ter Leede trainer Turkenburg om wat opgelucht adem te halen. "Er zit weer lijn in ons spel", verklaarde de oefenmeester na een knappe 2-0 overwinning. Die zege kwam pas ver in de tweede helft tot stand. De Sassenheimers hadden de strijd al in een veel vroeger stadium van de wedstrijd kunnen beslissen. Vooral in de eerste helft kreeg Ter'Leede legio kansen. Michiel Krop, Benno Kooy en Jan van Harskamp verzuimden Ter Leede aan een voorsprong te helpen. Dit had tot gevolg dat de ^V„nLZilh±f gJnTg wiid-west' IJSSELMONDE - Als er één ploeg is die volgend jaar in aanmerking komt om uit de hoogste klasse van het zater dagvoetbal gekieperd te worden is dat wel De Zwervers uit IJsselmonde. Niet omdat ze zich als nare wildemannen gedragen of zo. Verre van dat. Elf beste, brave zooien stekers zijn het. Helaas gaan ze kennelijk van de veronderstelling uit dat als je allemaal hetzelfde shirt draagt er meteen ook zoiets als een team staat. En dat hard naar voren trappen automatisch aanvallen en kansrijke momenten ople vert. Een misvatting die hen tot dusver is komen te staan op één punt uit zeven wedstrijden. Want ook RCL prikte afgelopen zaterdag door de sim pele strijdwijze van de goedmoedige Zwervers heen: 1-2. De magere score waarmee de Leiderdorpers de zege naar zich toe trokken, toont dat het daar in IJsselmonde toch niet van een leien dakje ging. Dat kwam omdat RCL tegen het opruimersvoetbal maar moeilijk in Zijn ge wone ritme raakte. Trainer Huguenin had dat al voorvoeld: „Dat een voudige spelletje is de zwakte maar ook de kracht van De Zwervers. Er gaat iets verraderlijks van uit. Ze lijden ontzettend veel balverlies en je denkt dan al gauw datje het karweitje gemakkelijk aan kunt. Gevolg: de concentratie verslapt en je gaat zélf slordig worden". En RCL werd dat dan ook. Het steeds weer opzetten van de aanvallen gebeurde op den duur rafelig. Maar de grootste slordigheid werd toch wel gedemonstreerd bij het afwerken van de talrijke goede kansen. gehinderde Bert Montagne schiet in. Zonder Tamme eerste helft LEIDEN - In een mat gespeelde wedstrijd heeft zater dagvierdeklasser Sleutels het Haagse Semper Altius een ge lijkspel afgedwongen (0-0). In de eerste helft wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Bij het vorderen van de wed strijd zakte het spelpeil echter danig met soms eindeloos ge schuif op het middenveld, dat zich voortzette in de tweede helft. Beide ploegen deden ook wat dat betreft niet voor el kaar onder en gaven weinig mogelijkheden weg. hervond en Ter Leede in de verde diging drukte. De Sassenheimse defensie, in de beginfase van de competitie toch het zwakste on derdeel van de ploeg, bleek zater dagmiddag echter een onneembare veste voor De Geuzen. Vrije verde diger Nico van der Fange en doelman Wim van Harskamp hiel den de zaken goed onder controle. Logisch gevolg van de 'Strijdwijze van de thuisclub was, dat Ter Leede voorin ruimte genoeg kreeg om ge vaarlijke tegenaanvallen op te zet ten. In de 70ste minuut leidde dat tot het eerste Sassenheimse doelpunt, na een ingooi van Benno Kooy bereikte de bal de opgerukte Piet de Bruin, die vernietigend uit haalde (0-1). Een doelpunt dat het vertrouwen van Ter Leede flink opvijzelde. Gemakkelijk combine rend verschaften de Sassenheimers zich opgelegde kansen. Benno Kooy kwam driemaal oog in oog met de Amsterdamse doelman. De Sassenheimer miste de kansen al lemaal. Eén minuut voor het eindsignaal scoorde Ter Leede dan toch de tweede treffer. Een hoge voorzet van Jan van Harskamp werd verkeerd door de Am sterdamse verdediging beoordeeld, waardoor Hans Bisschops vrij baan kreeg (0-2). Trainer Turkenburg: "We hebben verdiénd gewonnen. Dat geeft hoop voor de toekomst". Randstad: 2-2 Het sterk spelende Hillegers berg heeft het tegen Randstad Sport bijzonder moeilijk ge- Al in de vrij tamme eerste helft had de Racing de Zwervers-volk kunnen overmeesteren als het de scoringsposities die zich voordeden te baat had genomen. Maar dat gebeurde niet. Zo verzuimde Bennie Heemskerk de kroon te zetten op een puike doorbraak. En Wilbret Witteman kopte een hoge voorzet van Dick Witteman wel goed, maar net niet scherp genoeg in. De wat verdwaald over het veld zwervende IJsselmondenaren brachten RCL eenmaal in benau wdheid.-Of beten RCL dreef zichzelf in de hoek met één van die slordigheden waarvoor Huguenin gewaarschud had Daaf Brandt speelde zo zacht terug op zijn doelman dat Zwervers-spits Van Neck er tussen kon komen. het RCL-doelgebied liep het allemaal nog goed af. Leo Holl werd door de fel sprintende Wilbret Wit teman meegenomen en diens voorzet in één vloeiende lijn door Bennie Heemskerk afgerond. Een doelpunt om ingelijst boven het bed te hangen. In de tweede helft dacht RCL kalm naar de zege te freewheelen. Maar zo eenvoudig was het nu ook weer niet. Nadat Wilbert Witteman geen ge bruik had gemaakt van een uitstekende scoringskans, legde De Zwervers zowaar de hand op de gelijkmaker. Na een hoge voorzet van John de Bakker liet doelman Bram Brandt de bal uit zijn handen spatten, vlak voor de voeten van spits Van Neck. Die wist éven niet wat hem overkwam en scoorde daarna gejaagd. Omdat Brandt bij die actie nogal lelijk op zijn rug klapte, leek het of Van Neck hem een duw had verstrekt. RCL-aanvoerder Leo Holl zocht daarom met iets gram storigs in de ogen de arbiter op. Die bleef bij zijn beslissing. Terecht. Want na afloop bekende Brandt en Haneveld dat zij elkaar door een misverstand hadden vertrapt. Passend antwoord In de zestiende minuut produceerde RCL een passend antwoord. Een bekeken pass van Daaf Brandt was voor Holl het startpunt voor een sterke rush. Uit zijn aangeven waaierde Wilbert Witteman de bal ietwat fortuin lijk langs doelman Van Dijk (1-2). RCL bleef daarna duidelijk de £>eter spelende ploeg zonder in staat te zijn gelijkspel overheerste zaterdag- de voorsprong verder op te drijven. Hoe gevaarlijk zo'n geringe marge in middag een gevoel van tevreden- de score is, bleek ook nu. Vijf minuten voor tijd zette Zwervers-invaller heid in de Katwijk-gelederen. Niet Wilstra de bal hoog voor doel en door een onoplettendheid in de RCL-de- zozeer vanwege het veroverde pun- fensie had Leo Vos gemakkelijk kunnen inkoppen. Hoe hij de bal tóch nog tje op het iets hoger geklasseerde in het zijnet kreeg, is een van die raadselen die je wel meer op de voetbal- SV'35, maar vooral vanwege het in velden tegenkomt. Voor hetzelfde geld had het 2-2 kunnen zijn. de tweede helft vertoonde spel. "Er Bij RCL had Huguenin Jan van Duyn uit de ploeg gelaten "om hem geheel is weer karakter getoond", daar van zijn blessure te laten herstellen." Enigszins geïrriteerd leek de Leider- kwam het betoog van trainer Van dorpse trainer wel dat Van Duyn desondanks vorige week was gaan zaal- der Zeeuw en elftalleider Vreeken voetballen. "Niet zo verstandig". Huguenin had Van Duyn gemist als "de op neer. Maar niet alleen dat: er smaakmaker op het middenveld; de man met de verrassende pass" An- werden bovendien een aantal vlot derzijds speelde invaller Dick Witteman wel zo redelijk en met zo'n inzet lopende combinaties uitgevoerd, al dat de terugkeer van Van Duyn niet zo vanzelfsprekend is als men mis- dient daar onmiddellijk aan te wor- schien denkt. den toegevoegd dat het chaotische RUUD PAAUW en weinig geïnspireerde tegenspel had. Het gelijke spel van 2-2 was dan ook zwaar bevochten. In de eerste helft was Hillege- rsberg heer en meester. In de 20ste minuut gaf Dik Molen dijk dan ook zeer verdiend zijn ploeg een 1-0 voorsprong. In de 44ste minuut bracht Rob Zon neveld de ploegen weer op ge lijke hoogte (1-1). Na de hervat ting toonde Hillegersberg zich opnieuw de betere ploeg. In de 50ste minuut drukte Jan van den Berg dat in een treffer uit. Hierna liet Hillegersberg de teugels wat vieren waardoor Randstad het initiatief kon nemen. Dit resulteerde in de 80ste minuut in de gelijkmaker van Koos Zoetemelk (2-2). WASSENAAR - Ondanks het 0-0 van SV'35 daartoe ook alle ruimte bood. Ook moet worden vast gesteld dat Katwijk deze wedstrijd winnend had moeten afsluiten. Jan van Dijk (2x), Wim Guyt (2x), Ame- rik van Duivenvoorde en Piet Kruyt lieten echter de vele kansen onbenut. Dat al die mogelijkheden zich in de tweede helft voordeden, tekent de saaiheid van de eerste pe riode. Beide ploegen hielden op het hobbelige veld een hoog tempo aan, wat ten koste ging van de zuiverheid. De bal werd vaak met lange trap naar voren gediri geerd, gelen. Alleen Wim Guyt en Jan van der Plas waren in die eerste periode met afstandsschoten in de buurt van een treffer. Pas na rust leek Van der Zeeuws experiment (Amerik van Duivenvoorde in de spits, Wim Guyt op rechts en Arnold Boers buiten de ploeg) vruchten af te werpen, maar de overmacht kon niet in doelpunten worden uitge drukt. Rest nog te vermelden dat SV'35 spits Jasper Harteveld na onenigheid met Stef Groeneweg en aanmerkingen op de leiding door •heidsrechter Van Ginneken uit r de aanvallers zelden of het veld werd gestuurd. nooit de defensies konden ontre- BART JUNGMAN fer weg kan werken". Negentig minuten lang wist Quick Boys zich geen enkele reéle kans te scheppen, terwijl Vitesse Delft daarentegen met goede en snelle acties een aantal malen oog-in-oog kwam met doelman Floor Schaap. In de eerste periode was dat een maal het geval, toen Haasnoot zijn enige fout in de wedstrijd maakte en de bal onbenullig aan Zouten dijk verspeelde. Met een geheel vrij veld voor zich kon de Delftse spits tot aan het doel van Schaap oprukken en afspelen naar de Delftse smaakmaker Pim van der Meer. Deze laatste kwam echter net iets tekort om de fout van Haasnoot af te straffen. Daarvoor had Lourens Mouter het met een afstandschot geprobeerd. Bewust van de improduktiviteit van hun voorwaartsen volgden Den Hol lander, Haasnoot en Pan het voor beeld van Mouter met schoten van uit de tweede lijn maar dat leverde niet het gewenste resultaat op. Meteen na de aftrap van de tweede periode gaven de Delftenaren Quick Boys een lesje in het kansen scheppen, ofschoon een buiten- spellucht beide mogelijkheden omgaf. Ook Pim van der Meer kon in alle vrijheid op doelman Schaap af stoïmen en op tijd en op maat afgeven aan Hom. Diens keiharde kopstoot belandde echter op de borst van de duikende Schaap. Diezelfde Hom kreeg een hand jevol minuten later weer een uit stekende kans na aangeven van Greidanus. Toen hij de bal slechts voor het intikken had, faalde hij op jammerlijke wijze. Pas in de slotfase werd Quick Boys wat agressiever. Met man en macht werd in een wanhopig offensief voor de "winnende goal" gevoch ten. Vitesse stond onder druk, maar wankelde niet. De Delftse verdedi ging kon zonder de minste moeite de steeds maar weer via de vleugels opgezette aanvallen en de daarop volgende onnauwkeurige voorzet ten onschadelijk maken en aan te genstoten bouwen. Vlak voor tijd kreeg alweer Pim van der Meer een uitstekende kans, maar in plaats van gelijk te schieten, maakte hij eerst een kapbeweging en schoot vervolgens tegen Den Hollander op. WALTER OOMEN Ruime zege Lisser Boys LISSE - Lisser Boys heeft in een aantrekkelijke wedstrijd met 4-0. gewonnen van HVO. De debutant in de derde klasse speelde vooral voor rust een knappe partij met als hoogtepunt de treffer van Ed Lan- gereis, die vijf man op zijn eentje volslagen kansloos liet. Daarvoor had Jan van Slooten de score geopend. Vlak voor de thee stelde Langereis de zeges eigenlijk al veilig door een voorzet van Hans van Aanholt onberispelijk in te knikken: 3-0. Na de hervatting kwam HVO wel terug, maar erg veel pressie konden de Vlaardingers niet uitoefenen, al maakte de Lisser-defensie toch geen betrouwbare indruk. De voorhoede deed evenwel in positief opzicht wél van zich spreken. Na een combinatie met Langereis scoorde Van Slooten 4-0.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17