Arrestatieteams speciaal voor zware criminelen Sloop flats in Tilburg overwogen KAPITEIN THAMES TERUG Klacht Kotalla tegen Nederland J.C. OUD Nieuw vaccin tegen pseudo- vogelpest ARNHEM (SP) - Er is een nieuw vaccin tegen pseudo-vo- gelpest op de markt, dat pluimvee levenslang tegen deze zeer besmettelijke ziekte be schermt. De dieren worden niet ziek van de enting en de bijver- schijnselen zijn volgens de on derzoekers van Intervet in Boxmeer (onderdeel van Akzo-pharma) te verwaarlozen. TILBURG (SP) - Twaalf nog geen tien jaar oude flats in Tilburg ver tonen zoveel gebreken, dat sloop ervan wordt overwogen. Voor de renovatie van de 550 woningen is een bedrag nodig van meer dan 11 miljoen gulden. En ook dan blijft de vraag of de nieuwbouwhuizen het lang zul len uithouden. De huizen zijn tien jaar terug in op dracht van de gemeente ge bouwd door de Internationale bouwcompanie in Best. Nadat het project was opgeleverd is het in beheer genomen door de stich ting verenigde woningcorpora ties. In de loop der jaren is er reeds veel aan de huizen gerepareerd. Des ondanks bleven er ernstige ge breken, zoals zware tochtver schijnselen, stankoverlast, af brokkeling beton. Het beton, dat is gebruikt op de galerijen, is van zeer slechte kwaliteit. De wape ning van het. beton roest weg waardoor het beton afbrokkelt. De liften zijn haast te gevaarlijk om te gebruiken, de riolering is rot, de ramen kieren. Voordat er een beslissing wordt genomen over de toekomst van de twaalf flatblokken, moet eerst nog een rapport worden afge wacht over de kwaliteit van het beton. Als de constructie niet op een of andere manier is op te lap pen, zullen woningbouwvereni ging en gemeente moeten gaan denken aan sloop van deze nog vrij jonge flats. ROTTERDAM (SP) - Kapitein J. Pannekoek van de zeesleper "Thames" van Smit Internationals, is teruggekeerd naar ons land. Hij is een half jaar lang vastgehouden in Saoedi-Arabië. Daar mocht hij inde haven van Damman wel meewer ken aan een bergingsoperatie, maar hij moest aan boord van zijn schip blijven. Hoewel men bij Smit Internatio nals volhoudt, dat men niet weet voor welk vergrijp de kapitein was veroordeeld - zowel in de dagvaar ding als bij de behandeling van de zaak werd het Arabisch gebruikt- is het vrijwel zeker, dat de kapitein werd beschuldigd van het smok kelen van sterke drank. Voor dit vergrijp, dat in Saoedi-Arabie als zeer ernstig wordt beschouwd, zou hij onder meer ook zijn veroordeeld tot tweehonderd stokslagen. Of dit onderdeel van het vonnis ook is voltrokken, is niet duidelijk. DEN HAAG (SP) - De regering wil arrestatieteams oprich ten die speciaal zullen worden opgeleid voor de aanhou ding van zeer gevaarlijke criminelen. De teams zullen worden samengesteld uit korpsen van rijks- en gemeentepolitie. Dit heeft minister De Gaay Fort man van Justitie en Binnenlandse Zaken geantwoord op vragen van Kamerleden van D'66. Speciale arrestatieteams bestaan sinds kort overigens al bij de ge meentelijke politiekorpsen van Rotterdam en Amsterdam en in het district Den Haag van de rijkspo litie. De D'66-parlementariërs Wessel-lSiinstra en mr. Brinkhorst hadden hun vragen gesteld naar aanleiding van de arrestatie in Utrecht van een terror-t van de Rote Armee Fraktion en de dode lijke schietpartij die daaraan voor afging. Volgens de minister is de uitvoe ring van de arrestatie terecht over gelaten aan de Utrechtse gemeen tepolitie. Aan de politiemannen die met de aanhouding werden belast, waren kogelvrije vesten aangebo den, maar achteraf, zo antwoordt de minister, moet worden gecon stateerd dat de leiding van de poli tie niet heeft nagegaan of de re- •fr EINDHOVEN - Bij DAF-trucks zijn gisteren vijftig gepantserde infan- terie-gevechtsvoertuigen overgedragen aan minister Stemerdink van De fensie. chercheurs de vesten ook feitelijk q de j-otQ ziet men hoe bewindsman uitvoerig uitleg kreeg over de in hun bezit hadden. apparatuur van het voertuig. STRAATSBURG (ANP) - Joseph Kotalla, een van "de drie van Breda", die wegens oorlogsmisda den en misdaden tegen de mens heid een levenslange gevangenis straf uitzit, heeft bij de commissie voor de rechten van de mens in Straatsburg een klacht tegen Ne derland ingediend wegens schending van zijn mensenrechten. De "Beul van Amersfoort" heeft midden augustus in een brief aan de commissie Nederland be schuldigd van schending van twee artikelen van de Europese conven tie over de rechten van de mens. Deze conventie verbiedt foltering, en onmenselijke of vernederende straf of behandeling (art 3), en zegt dat ieder, zonder enige discrimina tie, de in de conventie genoemde rechten moet kunnen uitoefenen (art 14). Kotalla's betoog komt er op neer dat hij lichamelijk en psychisch niet is opgewassen tegen een straf die hij in strijd met zijn rechten acht, levenslang zonder uitzicht op vrijlating. Hij voert aan, geen ant woord te hebben ontvangen op rechtsmiddelen die hij heeft aan gewend - onder meer een verzoek om tijdelijke opschorting van de straf - en zegt dat hem "bepaalde beloftes" zijn gedaan die niet zijn gehouden. Wie hem deze beloftes zou hebben gedaan, en wat zij zou den inhouden, was in Straatsburg niet na te gaan. Kwaliteit is onze reklame Magere varkenslappen 500 gram 5,50, p. kilo 9,98 Rosbieflappen 500 gram 7,50, p. kilo 13,98 Varkenshaasjes p. 100 gram 1,85 500 gram 3,98 Cervelaatworst, 150 gram 1,28 Tongeworst, 150 gram 1,28 Gerookte ham, 150 gram 1,58 Oude Herengracht f7, Leiden. Telefoon 121769 Goed nieuws voor mensen met aambeien: pijn kalmeert, jeuk stopt

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 19