Wie betaalt de vernieuwing van Leidseweg-noord eidse agenda Bontjas gestolen Bijdrage provincie nog onzeker AUTOVERKEER OP PAPELAAN: MAG DAT NU OF NIET? PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 7 OKTüBKR i»77|v, LEIDEN - Uit een vitrine in de hal van de Holiday Inn is een bontjas ter waarde van ongeveer vierduizend gulden verdwenen. De bontjas, een bisambuik, moet in de nacht van woensdag op donderdag zijn gestolen. De vitrine, die in ge bruik is bij een Leidse bontzaak, werd geopend door verbreking van het slot. Explosie in flatwoning LEIDEN - In een flatwoning aan de 5 Meilaan is gisteren brand ont staan doordat de bewoner het gas fornuis verkeerd hacjl aangestoken. Er ontsnapte te veel gas waarna een explosie volgde. De Leidse brand weer bluste het brandje met één straal. De schade wordt geraamd op een kleine tienduizend gulden. Met brommer tegen paaltje LEIDEN - Het 18-jarige Leidse meisje P. P. raakte gewond, toen ze gisteravond met haar brommer komende van het Havenplein op de brug. naar de Kalvermarkt tegen een verkeerspaaltje reed. Het meisje dat door de botsing kwam te vallen klaagde over pijn aan het hoofd, de linkerarm en het lin kerbeen. Ze is voor onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. LEIDEN - Personeel van de tech nische dienst van het hoogheem raadschap is vanochtend begonnen met een onderzoek naar de vervui ling, die gisteravond is opgetreden in het Rijn-Schiekanaal. Het water 'was ernstig vervuild en plaatselijk trad grote schuimvorming op. Van het water zijn vanochtend mon sters genomen die in het laborato rium zullen worden onderzocht. De resultaten daarvan zullen pas na het aeeee beuend zijn. liSsS')- x WARMOND. Na wat loven en bieden heeft de Rijksgebouwendienst over eenstemming bereikt met het bestuur van de Warmondse Rabobank over de verkoop van het bankgebouw aan de Dorpsstraat. Dal gebouw komt na melijk vrij wanneer de Rabobatik over enige tijd haar gloednieuwe behui zing aan de Herenweg gaat betrekken. VOORSCHOTEN - "Kom zelf maar eens kijken", luidde het voorstel van een bewoner krijgen' van de Voorschotense Leidseweg-Noord aan de leden van de raadscommissie voor Openbare de reconstructie gesproken we Werken. Een voorstel dat hoogstwaarschijnlijk J^e'nnhetethfwdsnian'p"n wp'™!? binnenkort wordt gehonoreerd. Naar aanleiding van de brief die de ning van de gemeente moet gebeu- bewoners de raad hadden gestuurd ren". over de» verkeersoverlast op de Dit was het grote knelpunt. 2,8 Leidseweg kwam gisteren in de Miljoen gaat de reconstructie kos- commissievergadering de recon- ten. Maar wat gaat de provincie nu structie van de Leidseweg-noord uiteindelijk bijdragen? Dat is nog weer eens ter sprake. Hoewel de steeds niet bekend. Het gemeente commissie akkoord kon gaan met bestuur heeft de provincie verzocht het voorstel van B en W om een evenveel aan de kosten bij te dra krediet van 2,8 miljoen gulden gen als indertijd voor de verkeers- hiervoor beschikbaar te stellen traverse, dat was toen 75%. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot cityring en Groenoord): J. van Leeuwen, Bran- delerkade 28, tel. 120412; Wijk II (Kooi en Merenwijk) R. van Leeuwen, Zijldonk 38, tel. 146210 (tot 18 uur) daarna Hooi gracht 48a. tel. 140734. Wijk III: (Waard, Professorenwijk en Tuinstadwijk): J. Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel. 122538. Wijk IV (Zuid-West en Haag- wegkwartier) zaterd. 10 tot zond. 08 uur dr. Van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797; zond. vanaf 08 uur dr. Schellekens, Pa- ganinistraat 24, tel. 764035. Leiderdorp - Zaterdag dr. Van Beek, Hoofdstraat 8. tel. 894539, zond. dr. Van Leeden, Hoofdstraat 8, tel. 894539. Spreekuur 12.30-13.00 uur. Oegstgeest - E. J. Roelants, Frans Hals laan 10, tel 153747. Voorschoten - Praktijk Vrijenhoek S. v.d. Oyelaan 38, tel. 2356. S. v.d. Kooy, tel. 6951 (zondag). Warmond - A. de ulaan 10, Warmond, tel. 01711-10834. ook in het beleidsplan, ten het óók doen als we geen geld van de provincie krijgen. Wanneer kunnen we met de bouw begin- Volgens wethouder Eveleens kan het schema worden aangehouden dat ook aan de bewoners van de Leidseweg is verteld tijdens de hearing in april: in september/ok tober komt de reconstructie in de raad, vroeg in het voorjaar van '78 zal met de bouw worden begonnen. Apotheken werd er toch flink gehakketakt over wordt echter niet verwacht dat de ®e?s P_ bewoners wa* °P" het hoe, wat en waarom. Dat de provincie dit keer even gul zal zijn. Leidseweg gereconstrueerd moet Nu de Leidse Baan van de baan is worden is duidelijk en daar is iede- kan echter worden voorgesteld het reen het ook mee eens. Maar de deel van de traverse tussen het brief van de bewoners, waarin de Laantje van van Wissen en de zil- gemeente werd verweten de zaak verfabriek wèer tot tertiaire weg te erg lang te laten sloffen, werd niet laten worden, waardoor belang- bij iedereen met even groot en- rijke bijdragen van de provincie, thousiasme ontvangen. mogelijk worden voor het onder- "De brief maakt een onaangename houd van de weg. tcmeentewerken zal dus ook de waterpolitie het Jan Steen- indruk", vond Begeer. "De raad "De steun van de overheid moet p aten waarna dat dan bijna leeg zal staan. Ondertusen oefent heeft behoorlijk voortvarend ge- eerst worden hard gemaakt alvo- kunnen de plan- rens met de reconstructie kan wor- eenmaal niet uitvoeren als den begonnen", vond Begeer. En de reconstructie alleen voor reke- Iestra(CPG): "We moeten minstens In het gebou w aan de Dorpsstraat zullen dan zowel de rijkspolitie te water als de politie te land worden ondergebracht. De rijkspolitie te land heeft momenteel een kantoortje aan de Julianastraat. De waterpolitie bivak keert aan de andere kant van het dorp en wel in een pandje dat naast het Jan Steenhuisje is gelegen. timistische Ook over de plaatsing van ver keerslichten waren de meningen verdeeld. De levertijd van deze lichten was een half jaar. Bin nenkort zullen ze nu dan wel ko men. Keuning (WD) is eigenlijk niet erg voor stoplichten bij de Vrijdag 7 oktober: Trompweg. "Daardoor krijg je Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, r opstoppingen van het verkeer jeugdsoos Time, 19.45-23.30 De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de reiio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 7 oktober tot 14 oktober door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel., 121313; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp 89000. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, te) 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141 toestel 35 (dag en nacht). Warmond - J. van Meurs, dr. Kuyper- laan 3, Voorhout, tel. 02522-12122. het gemeentebestuur volgens gemeentesecretaris C. Zoetemelk alle druk uit handeld. Maar v op het ministerie van CRM om toch nog subsidie voor de restauratie v historisch gezien zeer waardevolle Jan Steencomplex te krijgen. en stank van uitlaatgassen". Van Wijk wil wél verkeerslichten en dan uareiH1«ai met een groenstelling loodrecht op jaardensoos Humanitas, 14-16.30 Hooglandse Kerkgracht 28, open soos- avond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- BURGEMEESTER SLAAT EERSTE PAAL WONINGEN de Leidseweg. Voorschoten zal elk geval niet in de val van Leiden trappen. Wethouder Eveleens: "Als Troef, Noordeinde 2a, sport 19 Leiden aan autootje pesten doet (Gedoeld wordt op de situatie aan de ChurChilllaan,, waardoor met name het Leidse vrachtverkeer om de batterij stoplichten daar te ont lopen via Voorschoten gaat) hoeft Voorschoten dat nog niet te doen. De bewoners bleken bepaald nog niet tevreden te zijn met de in de commissie gevoerde discussies en kondigden wederom een brief aan. De commissieleden zullen zich in elk geval binnenkort persoonlijk op de hoogte komn stellen van de situatie op de Leidseweg-noord. el me net Sinterklaas". kleinere eenheden, van gepland. Waarschijnlijk zal hij ech- verhuurd. ter verhuizen naar een plek tegen :em moet nog worden ^e winkels aan. Tenminste: als er de bibliotheek. Oor- een nieuwe bibliotheek in Win- was de bibliotheek keihof komt. Want zo zeker is dat iciaal-medisch centrum eigenlijk nog niet. Goede dialogen Stadstheater OEGSTGEEST - Het is niet zo ge makkelijk om 13- tot 16-jarige leer lingen in het middelbaar onderwijs ("de onderbouw") op de goede toon toe te spreken. Het Akense Stadstheater lukte dat heel aardig met zijn "Papa, Charly hat gesagtdat nu onder auspi ciën van het WIKOR een tournee langs de Nederlandse scholen maakt. Vader en zoon (een jaar of negeii) praten over allerlei zaken, dat wil zeggen, dat zoontje pertinent, im pertinente vragen stelt die de bur- gerlijkse zekerheden van de welge stelde Pa grondig verwoesten en waarbij die vader telkens door door de mand valt. Dat gebeurt in allerlei situaties: va der scheldt op popmuziek en zet als cultureel voorbeeld een gram mofoonplaat van de Tannhauser van Wagner zo hard aan, dat de bu ren komen klagen. Er is een dialoog over de gastarbei ders waarin discriminatie wordt gehekeld, de snobistische houding van de bourgeosie ten opzichte van de (Theater-) cultuur wordt mooi in het zonnetje gezet, en zo meer. 't Breehuys, Breestraat 19, middagsoos, 14.30 uur, vegetaries eethuis, 18 uur, ge- handicaptensoos, soos Mirakel 20 uur. W. de Zwijgerschool, W. de Zwijgerlaan 44, ruilclub, 19.30-22 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, leden vergadering PvdA, 20 uur Rapenburg 100, ledenvergadering PPR. 20 uur Tentoonstelling Leidse Bond van Ama teur-tuinders, Waaggebouw. 10-22 uur Leidse Schouwburg. "Het Luister-rijk", solo-kabaret van Dolf.de Vries, 20.15 uur. Leids Vrijetijdscentrum, optreden "Sail-Joia", 20 uur. LAK-theater, twee moderne Nöh-spelen van Yukio Mishima, 20.15 uur Groenoordhallen, Boten Occasionshow, 16-22 uur. Zaterdag 8 oktober: Pieterskerk, Antiekmarkt. 9.30-17 uur, bazar 11-18 uur. Jeugdhork De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos (11-15 jr.), 15-17 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, vanaf 21 LAK-Theater, "De Krietkring" van Be- rtolt Brecht, gespeeld door Groningse Stadsgehoorzaal, Concert door het Re sidentie Orkest, 20.15 uur. Groenoordhallen, Boten Occasionshow, 10-18 uur. Waaggebouw, Tentoonstelling Leidse Bond van Amateur-tuinders, 10-22 uur. Vanaf school Rijnsburgersingel hoek Schuttersveld, 19e Hutspotwandeltocht, 40 km. 9-10 uur, 5,10,15,20 km: 9-14 uur. Zondag 9 oktober: Antonius Clubhuis, dansen 20-23 uur. Middelweg 19c. kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Cafe De Twee Spieghels, muziekprog- la, 15 v. Restaurant boerderij Meerrust, dorps- straat5. Warmond, "New Orleans Syn- copators". Dixieland band. 15 uur. Volkshuis, "De Ratel", H. Kleibrink met films. 10.30 uur. LAK-Theater, kindertheater "Strip en Zipper", 15 uur. Hartebrugkerk, Haarlemmerstraat, con cert door Caroline van Hemert en Jan Schmitz, 15 uur. Waaggebouw, tentoonstelling Leidse Bond van Amateur-tuinders, 12-18 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071- 153652. Waar blijft nu bibliotheek? LEIDERDORP - Een paar boe ken op een plankje. Er boven staat bibliotheek,eronder: nog geenruimte gevonden. De Leiderdorpse bibliotheek, die er bijna de tien toegestane jaren ia het noodgebouw op heeft zit ten, heeft er nog steeds geen duidelijkheid over de toekomst. Eerst was de bibliotheek in Winkelhof geprojecteerd achter het sociaal-medisch centrum. De kosten van de bouw hier bleken erg hoog. Inmiddels is een andere plek gerèserveerd: tegen de toekomstige winkels aan. Maar ook daarover bestaat nog steeds geen duidelijkheid. Want: wanneer zal er geld voor de bouw van de bibliotheek be schikbaar zijn? Projectontwik kelaar Matser wil de biblio theek graag in Winkelhof heb ben. Maar eens moet hi toch ze ker weten of de zaak financieel gezien door kan gaan: hij kan niet voortdurend ruimte in Winkelhof open blijven hou den. En intussen blijft het be stuur van de bibliotheek met de vrees zitten, dat de rijkssub sidie wordt ingetrokken omdat het huidige gebouw, niet aan de normen voldoet. In Leiderdorp: drumband in gymlokaal LEIDERDORP - De Leiderdorpse Drumband en Majorettenvereni- ging is uit de ruimtenood. Per 1 ok tober heeft zij een contract lopen dat voor de vereniging de moge lijkheid opent de repeteren in de gymzaal van de Louise de Colig- nyschool aan de Vergeerstraat in Leiderdorp, deze voormalige Mavo en analistenschool is door haar lig ging in verband met burengerucht en de grote oppervlakte die de drumband nodig heeft, het meest geschikt. De drumband kwam in ruimtenood toen zij haar repeti tielokaal, dat gevestigd was in de kantine van Durisol moest verla ten. omdat daar een reorganisatie gaat plaatsvinden. van een sociaal-medisch cen- im. Nog deze maand zal ook met bouw daarvan worden begon- laatst komt het "hart" van de euwe wijk aan de beurt: het gro- rideels overdekte winkelcen- im. Naar wordt verwacht zal de nbesteding hiervan begin 1978 aatsvinden. "Ik hoop dat we ?iderdorp hiermee het broodno- ge geven", sprak de burgemees- r, met een knipoog naar een an- re feestelijke gebeurtenis de lfde dag: het was gisteren immers dag van het brood, edio 1980 móet Winkelhof klaar |n. Dan staan er, behalve de eer- ?r genoemde woningen, 26 pre- iekoopflats en nog eens 104 flats iven op het dak van het win- ïlcentrum. Dat dak wordt ouwens erg effectief benut, want lar komt tevens de sporthal. Ver- ;r - om het geheugen weer even op frissen - een parkeergarage voor KPJ De KPJ van Zoeterwoude start vanavond weer het win terseizoen. Dit gebeurd om 20.00 uur in het Don Boscohuis met het opdragen van een H. Mis door pater Peeters Weem. Daarna kunnen zware gedach ten naar voren gebracht wor den. Het bestuur zal erover na denken. Denk erom dat het al leen zaken mogen zijn met be trekking tot de KPJ, anders wordt er eindeloos gepraat. Jongveedag De heer W. van Veen is zo handig en verstandig om mor gen aan de Weipoortseweg 72 de jongveedag te houden. Hiermee wordt een traditie voortgezet, die in het verleden met groot vertoon plaatsvond. De dieren zullen aan een gron dige inspectie worden onder worpen. Tien plaatselijke vee houders hebben dieren voor deze keuring afgestaan. Be langstellenden zijn welkom van 9.00 tot 13.00 uur. Wetswinkel De Leidse wetswinkel zal zijn spreekuren met ingang van maandag 10 oktober uit breiden. Niet alleen op dins dag- en donderdagavond, maar ook op maandagavond kan men voortaan terecht in het voormalig Marinecomplex aan het Noordeinde. De tijd blijft hetzelfde van 18.30 tot pp L^ööé JnMHHHBPr!. ««dl De eerste paal. Burgemeester 850 auto's onder het winkelc trum, een postkantoor, apothe restaurant. Langs de Engelend komt het kantoorgebouw, met totale vloeroppervlakte van 7 m2. Het gebouw wordt in 'I 20.30 uur. Op maandag en woensdagmorgen is het spreekuur wat vervroegd en is nu van 10.00 tot 12.30 uur. Voor de van Hogedorpstraat blijft alles bij het oude: maandag van 19.00 tot 21.00 uur. Dispuut Leden van het medisch stu dentendispuut Vagus houden een onderzoek naar de leef- en eetgewoonten van de Leidse bevolking. Zaterdag staan zij op de hoek van de Haarlem merstraat en Lange Mare, van elf tot vier uur. Ook een aantal diëtistes zal daarbij aanwezig zijn. De bevolking zal onder vraagd worden. Stekken De afdeling van de Konin klijke Mij. Tuinbouw en Plantkunde Wassenaar houdt in de gemeentekwekerij naast het raadhuis morgenochtend van 10 tot 12 uur weer een ruilbeurs voor tuin- en kamer planten. Mariëtte Edelman laat zien hoe planten ge scheurd, gestekt of op andere wijze vermeerderd kunnen worden. Ook belangstellenden zijn naast de leden welkom. Have: "ik vt schillende k 3,5 bij 5 m,1 Eén proble* opgelost: c spronkelijk naast het so< Dieren Help de als colleci noódkreet van de dieren bescherming. Voor de inzame ling kunnen morgen bussen af gehaald worden in het Volks huis Apothekersdijk 33. (van 9 tot 10 uur). Op het stadhuis plein is zaterdag de gehele dag een bazaar, waarvan de op brengst bestemd is voor de dierenbescherming. Aanvang 9 uur. De ratel Alweer een mededeling van werkgemeenschap "de Ratel". Er wordt zondagmorgen een unieke ochtend georganiseerd. Gesproken wordt over sluime rende geheimen van de zon, maan en sterren. Tevens wordt de film het heelal vertoond. Spreker is de heer Kleibrink. Natuurwandeling Eveneens zondag is een twee uur durende natuurwandeling georganiseerd door het IVN Leiden. Iedereen kan deelne men, zonder voorafgaande op gave. Het wandelfestijn gaat om 14.00 uur beginnen bij het marinekamp aan de ingang van de Wassenaarse weg. VOORSCHOTEN - De ontsluiting van Bijdorp I zou moeten gebeuren via een weg vanaf de Veurseweg via de Koninklijke Marinelaan de wijk in opbouw in. De Voorschotense raadscommissie voor openbare werken keurde, door dit te beslui ten, het eerste schetsplan voor de ontsluiting van deze wijk goed. Het eerste deel van de ont- sluitingsweg tot aan de school Bij dorp en de Sporthal wordt een weg met gescheiden verkeerssoorten zoals aparte fiets- -en voetpaden. Uiteindelijk komt de weg uit op de üranjeboomstraat in Vlietwijk. Ge tracht zal worden de Vlietwijk- bewoners via het centrum te laten rijden en niet via de nieuwe wijk Bijdorp. Dit zou consequenties kunnen hebben voor de soort be strating. De meningen hierover lie pen nogal uiteen. De WD-fractie koos voor een asfaltbestrating, ter wijl de PPV de voorkeur gaf aan een combinatie van klinkers en as falt. Ook over het belang van de 10 jaar oude bomen werd verschillend gedacht. Moeten ze blijven, ver plaatst of weg. Wat de commissie betreft kan groen licht worden gegeven voor de reconstructie van het tweede ge deelte van de Schoolstraat. Dan wórdt het onmogelijk om deze winkelstraat tijdens het spitsuur als sluiproute te gebruiken, onder andere door de tegengestelde rij richting van het tweede deel. Het voormalige kindertehuis Nieuw Voordorp wordt verbouwd tot kantoorgebouw. Er komt een verbinding tussen het oude en het nieuwe gedeelte, die de Stichting Oud en Leefbaar Groen niet erg ziet zitten. "Wij willen liever een ver binding onder de grond", lichtte de heer Kloosterman, vertegenwoor diger van de stichting toe. De commissie gaf de stichting het ad vies de bezwaren maar te vergeten. Dit zal echter niet verhinderen dat de stichting nog eens gaat uitzoe ken wat de kosten zijn van de ver schillende mogelijke oplossingen. Nog wat verwarring ontstond bij de rondvraag naar aanleiding van een vraag van PPV'er Van Wijk, wat de rechtstoestand op de dienweg bij de Papelaan nu eigenlijk is. Aan de Voorschotense zijde staat een bord: verboden voor auto's. Dit bord staat echter niet in Wassenaar. Een politieagent zou daardoor op deze weg aangename uurtjes kunnen beleven. De kwestie zal verder worden onderzocht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. 'Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post 58,30 Jaarabonnement150,30 Jaarabonnement per post 221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2