Plan voor huizen rond haventje op oude werf Bodegraafse molen wordt geen museum VVD-kamerlid stelt vragen over sluiten van Piet Florisdal Boskoopse straten vormen buurtcomité BOSKOOP - De Voorkade, Nieuwstraat en Ridderbuurt in Boskoop hebben een buurtco mité. In de zomer is onder de beiooners een enquête gehouden waarbij duidelijk een aantal wensen naar voren kwam. Ook stelden zich verscheidene men sen actief voor het buurtwerk beschikbaar. Uit de enquête kwam de wens naar voren een buurtcomité op te richten dat de belangen van de bewoners gaat behartigen. Bovendien zijn er enige werk- groepen gevormd die problemen zoals het behoud van de kleuter school aan de Nieuwstraat, de herstratingriolering, de reno vatie,de aanleg van speelplaat sen en de aanpassing van de parkeergelegenheid bekijken. Op 1 november zal er in het Her vormd Verenigingsgebouw aan de Voorkade een informatie avond worden gehouden. Het gemeéntebestuur is hierbij ver tegenwoordiger. VOORHOUT - Het verkeer langs de Leidsevaart in Voorhout is gis termorgen enige tijd opgehouden als gevolg van een ongeluk waarbij een auto te water raakte. De auto, een „eend" komende uit Noord- wijkerhout en bestuurd door de 33-jarige A. L. Ouwehand uit Noord wijkerhout, raakte in een slip nadat tussen het Postviaduct en de Nagelbrug plotseling een andere auto, bestuurd door de 23-jarige P. C. M. D. uit Voorhout, uit een uitrit de Leidsevaart opreedOp het natte wegdek kon de Noordwijkerhouter zijn eend niet tijdig tot stilstand brengen. Het voertuig slipte tegen de Mercedes op en raakte te water. De bestuurder, die via het linnen dak uit Zijn Citroën kon stappen, Bonnen voor twaalf hardrijders ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij sneiheidsconróles op de Oudshoornseweg (één uur) en de Hoorn (vijf kwartier) werden giste ren in totaal 12 automobilisten be trapt op te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid was negentig kilometer per uur. Twee weken cel voor bezit van vuurwapen DEN HAAG - De Haagse po litierechter heeft een 22-jarige boomkwekersknecht uit Bo degraven veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf wegens overtreding van de vuurwa- penwet. By een algemene con trole trof de politie een vuurwa pen met munitie aan in de auto van veroordeelde. Het vuurwa pen werd verbeurd verklaard. De Haagse rechtbank heeft een 24-jarige chauffeur uit Vlaardingen een boete van 150 gulden opgelegd. Verdachte had op de Tolhuiskade in Leimuiden de aanhanger van zijn vrachtwagen onverlicht op de openbare weg neergezet. Een motorrijder merkte de aanhanger te laat op en reed er tegenaan. De motorrijder moest met hersenletsel in het zieken huis worden opgenomen. Een 26-jarige Rotterdamse schilder werd door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een boete van 250 gulden en voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor zes maan den. Hij reed ter hoogte van Woubrugge tegen een voor hem rijdende auto aan. De bestuur ster sloeg als gevolg van de klap met haar hoofd tegen de voor ruit. Zij raakte aan haar hoofd gewond. Sleepkabel oorzaak ongeluk KATWIJK - De 48-jarige J. B. uit Katwijk is gisteren bij een ver keersongeluk licht gewond ge raakt. Uit de Koningin Julianalaan kwarrt een personenwagen die een VRIJDAG 7 OKTOBER 1977 „Eendje"" in Leidsevaart liep alleen een paar natte voeten op. Niemand raakte gewond. De auto, die vermoedelijk total loss is ge raakt, is door een kraanwagen op het droge gebracht. Deze ma noeuvre nam ongeveer een kwar tier in beslag en had een kleine file in beide richtingen tot gevolg. Drie-jarig jongetje gewond KATWIJK - De 3-jarige Marco N. uit Katwijk is lichtgewond geraakt bij een verkeersongeluk op de krui sing Zeeweg/Waterloopje. Hij zat achterop op de fiets bij zijn 40-ja- rige moeder, die naast de 45-jarige mevrouw S. op het fietspad langs de Zeeweg reed. Een afslaande auto, bestuurd door de 69-jarige J. v. d. Z. verleende volgens de lezing van de politie geen voorrang aan de fietsers. Marco werd als gevolg van de klap uit zijn zitje geslingerd en liep een lichte hersenschudding op. De dames bleven ongedeerd. Week celstraf voor bloemist uit Ter Aar TER AAR - "Een pilsie of zes" had de twintigjarige bloemist uit Ter Aar gedronken toen de politie hem 's nachts wilde aanhouden omdat zijn verlichting niet deugde. De Ter Aarder drukte echter het gaspedaal in en ging er als een haas vandoor. Langs bochtige en smalle wegen ijlde de politie achter hem aan. Met zwaailicht. Hier werden snelheden bereikt van ver over de honderd kilometer. Uiteindelijk lukte het de agenten om de bloemist op de Zevenhoven- seweg tot stoppen te dwingen. Maar toen weigerde hij de bloedproef. Zijn relaas voor de Haagse politierechter voor wie hij moest verschijnen: "Als je metzo'n snelheid over dat soort weggetjes gaat, kun je nog wel rijden". En: "Op donkere polderwegen stop ik in de nacht voor niemand", liet hij weten. De officier van Justitie eiste twee weken gevangenisstraf, waarvan éen voorwaardelijk en onvoor waardelijk negen maanden intrek king van het rijbewijs. De rechter maakte van de onvoorwaardelijke intrekking van het rijbewijs een voorwaardelijke straf. andere auto sleepte. De auto's wil den de Vreugdeweg opdraaien, maar moesten wachten voor nader end verkeer. De sleepkabel kwam daarbij over het feitspad fietspad hangen. De fietsende J. B. merkte de kabel niet op en reed er tegen aan. De personenauto's werden be stuurd door de 50-jarige C. v. R. uit Katwijk en de 29-jarige A. v. R. uit Rozenburg. De fietser werd voor onderzoek overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Hij klaagde over pijn in de schou der. Het is de tweede keer dat een ka merlid vragen stelt over de voorge nomen sluiting van de camping. Een paar maanden geleden stelden PPR- en VVD kamerleden soortgelijke vragen. Portheine schrijft in zijn vragenlijst verder of het waar is d at niet de rec reatiedruk van doorslag was op de opheffing van Piet Florisdal maar het optimaal functioneren van het gebied voor de dagrecreatie. De camping ligt midden in het duin- en bosgebied van de Staatsboswach- terij. Volgens Portheine zijn er in en om Noordwijk nog genoeg (dag)rëcreatiemogelijkheden. Toe ristische kamperen wordt volgens het kamerlid na de sluiting van Piet Florisdal onmogelijk. Portheine vraagt de minister en Toeristisch of deze kunnen aange ven hoeveel schade dagjesmensen aan het kwetsbare natuurgebied toebrengen in verhouding tot de kampeerders. Is het niet zo, aldus Portheine, dat de beslissing om deze camping te sluiten, de gesig naleerde ontwikkeling van ver mindering van het aangal toeristi sche standplaatsen nog verder on dersteunt. Tenslotte vraagt het VVD-kamerlid of de minister en staatssecretaris alsnog bereid zouden zijn het be sluit om „Piet Florisdal" te sluiten ongedaan te maken en zo niet of er in de omgeving van Noordwijk eerst een soortgelijke (rustige) BODEGRAVEN - Uiterst gering is de kans dat „De Ark- duif', de korenmolen aan de Bodegraafse Overtocht, wordt ingericht als museum. In april van dit jaar werd er in het kaasdorp over gedacht de oude molen, die nog steeds wordt gerestaureerd, als museum te gaan inrichten. „Kijk", zegt Stokman, chef alge mene zaken van de gemeente Bo degraven, „wij gaan er van uit dat de molen, nadat hij is opgeknapt, weer gaat draaien. In de weekein den bijvoorbeeld. Daarover zijn al contacten gelegd met de Vereni ging voor Vrijwillige molenaars. Stokman vertelt dat het geen „een voudige zaak" is om de molen als museum in te richten. Alleen het bovenste gedeelte is eigendom van de gemeente Bodegraven. Dit is niet alleen te klein, maar de' be reikbaarheid valt zwaar tegen. KIPPELEER „Dan moetje op een kippeleer naar boven. Dat is nou bepaald niet ideaal", zegt Stokman. Als de bij gebouwen nu ook eens van de ge meente zouden zijn, dan lag de zaak al heel anders. Maar nu wordt het heel wat moeilijker. Bovendien wil de eigenaar die bijgebouwtjes niet kwijt". Daarom is het ook niet verwonder lijk dat er in Bodegraven veel woningen staan. Het enige dat in het rampjaar overeind bleef waren de brug en de kerk. Zij sta ken schril af in het kale landschap met zijn afgebrande huisjes, die als rotte kiezen uit de grond omhoog staken. De kerk bleef gespaard omdat op die „branddag" de wind juist in tegenovergestelde richting blies. Stokman ziet het inrichten van de fAT TT^ A „Arkduif' als museum ook niet zo LjU (J zitten. „Er valt niet zo bar veel uit te stallen. Bodegraven heeft weinig om te laten zien. Ruim honderd jaar geleden, in 1870, is praktisch het hele dorp plat gebrand. Toen is Bo degraven alles, dat van waarde was voor he.t nageslacht, kwijt geraakt. Die hevige vuurzee brak een eeuw geleden uit in een bakkerij, die was gevestigd aan de Overtocht. Tach tig procent van wat toen Bodegra ven was werd een prooi van de vlammen. Raadsnotulen uit die tijd zijn er niet meer. De vuurmassa 'rat" ze op. Omdat alles wat de historie van Bodegraven bepaalde toen verlo ren ging, is Stokman van mening dat wanneer er dan toch een mu seum moet komen, dit beter in Gouda kan creeren. „Deze ge meente ligt lekker centraal ook. Maar ja, de gemeenteraad heeft na tuurlijk het laatste woord in deze aangelegenheid". En wat de restauratie van de ko renmolen betreft, die vordert ge staag. Stokman: „Je hebt hier te maken met oude vaklieden. Dat zijn mensen die je niet moet opja gen, maar rustig hun gangetje moet laten gaan. Zo'n restauratie ligt niet op een strak bouwschema als waarmee in de bouwwereld wordt De Arkduif in de steigers: volgend jaar moet de restauratie achter de rug zijn. gewerkt. Een molenmaker heeft een aantal objecten tegelijk onder handen. Dan werkt hij hier, dan weer ergens anders. Monumen tenzorg (De Arkduif staat op de lijst van beschermde monumenten) is al lang blij als ze iemand kunnen vin den om de restauratie naar behoren uit te voeren". VOLGEND JAAR Ondanks dat alles „rustig aan" gaat, hoopt men in Bodegraven toch wel, dat in de eerste helft van het vol gend jaar de molen zodanig is op- - geknapt dat hij weer kan gaan geman doen dit) moet er zeker hon- draaien. Het is dan de bedoeling dat derdvijftigduizend gulden op tafel hij wordt opengesteld voor mensen komen. Om dit karwei uit te lenmaker Verbij Noordwijk. Het kamerlid twijfelt eraan of het kampeerterrein „Piet Florisdal" dat slechts twee Hectare omvat, voor die dagrecreatie geslo ten meet worden. staatssecretaris Meijer (CRM) over de voorgenomen sluiting van cam ping „Piet Florisdal" per 1 novem ber. De camping als verblijfsmoge- lijkheid moet wijken voor de „dag jesmensen", zo is besloten. VOETBAL - De Feyenoorder Wim Rijsbergen is door de tucht- commissie van de KNVB met 250,- beboet, omdat hij zich op ongepaste wijze oneens had ge toond met de leiding, tijdens het vriendschappelijke duel tegen FC Groningen. WIELRENNEN - De wereld kampioen achtervolging bij de profs, de Wcstduitse wielrenner Gregor Braun, is in de Tour Demilie in Italië „positief' bevonden. Braun had zich moeten melden op de döping-controle, maar is daar niet verschenen. WIELRENNEN - De Belg Eddy Merckx is momenteel in onder handeling met een nieuwe Ita liaanse wielersponsor. De nieuwe ploeg, "International Assicura- zioni", zou met Merckx zowel aan de Ronde van Italië als aan de Tour de France willen deelnemen. TENNIS - Betty Stöve heeft zich gisteren geplaatst voor de kwart finales van het damestoernooi in Atlanta (VS). De als vierde ge- TENNIS - De Nederlandse tennis speler F rits Don is in de kwartfinale van het internationale ten nistoernooi in Washington, voor spelers onder de 21 jaar, uitge schakeld door de Brit Andrew Jar- rett, die Don in drie sets (7-6; 6-7 en 6-3) versloeg. Bouwmaatschappij Wilmakomt met idee voor terrein van vroegere Industrie Het bouwplan "Rijnstede" met 56 huizen aan het water. Op de voorgrond de Oude Rijn, achter de Wilhelmi- nn.la.an ALPHEN AAN DEN RIJN - "Wilma B.V." heeft voor de voormalige Water scheepswerf "De Industrie" aan de Wilhelminalaan een plan ontwikkeld dat voorziet in de bouw van 56 woningen en de aanleg van een haventje met plaats voor een kleine dertig boten. NOORDWIJK - Het WD-tweede kamerlid Portheine vraagt zich af of er voor de dagrecreatie geen an der terrein te vinden is binnen de 630 hectare van Staatsbosbeheer in Wilma streeft ernaar om volgend In het zogenoemde "Plan Rijn- vooijaar op de voormalige scheep- stede" zijn 23 eengezinswoningen swerf, ongeveer anderhalve hectare opgenomen, 22 driekamerwonin gen en 11 vierkamerwoningen. Naast een twaalftal garages zijn in het plan nog zo'n zeventig parkeer plaatsen opgenomen, evenals een speelveldje van 20x30 meter. Met de realisering van het plan, in clusief de aanleg van de haven, zal zo'n anderhalfjaar gemoeid zijn, is de verwachting. Gisteravond werd het plan getoond in de commissie ruimtelijke ordening en stadsont wikkeling. Vervolgens zal de pro vincie zijn goedkeug aan het plan moeten geven. Voor de aanleg van de haven zal een door de provincie af te geven ontgrondings vergun ning nodig zijn Of Wilma inderdaad volgend voorjaar aan de slag kan, zal onder meer afhangen van het feit of er tegen het afgeven van een dergelijke ontgrondingsvergun- camping gecreëerd kan worden ping bezwaren zullen worden inge- voordat „Piet Florisdal" verdwijnt, diend. Op de voormalige scheepswerf kan in principe woningbouw gepleegd worden, mits de plannen voldoen aan de bouwverordening. De leden van de commissie voor ruimtelijke ordening en stadsontwikkeling toonden zich gisteravond vrij al gemeen ingenomen met het plan van Wilma. Zowel de heer F. van Meggelen, alsook de heren C. Win- ninshoff en P.W. Vis spraken van een "fantastisch mooi" plan. De PvdA-er J. van der Vlies sprak er zijn teleurstelling over uit dat het wonen aan de Rijn slechts aan een bepaalde categorie van de bevol king. is voorbehouden (de wonin gen worden alle in de vrije sector gebouwd). Alleen het commissielid G. Blaauw (Gemeentebelangen) had enige bedenkingen tegen het plan. Hij vroeg zich af of het plan wel zo zou passen in de gemeente, met name bij de omringende be bouwing. Ook waren er vanuit de commissie enige vragen over het karakter van haven en bruggetje. „Wordt het wa ter openbaar?" zo vroeg men zich af. Directeur A.A. Bos van openbare werken liet weten dat nog in studie is of ligplaatsen bij de wo ningen zullen gaan behoren of dat ook een gedeelte van de haven voor passanten beschikbaar zal zijn. Ook het onderhoud en de bedie ning van het bruggetje over de ha ven is een kwestie die nog bestu deerd wordt, aldus Bos. BOSKOOP - De 62-jarige mev rouw J. B. uit Boskoop is gister avond in zorgwekkende toestand naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd nadat zij op de kruising Zuidkade/Julianastraat door een automobilist was geschept. De vrouw verleende geen voorrang aan de wagen, die haar van rechts naderde.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 23