mededelingen gemeentebestuur leiden 10 tm 14 okt.77 Verboden voor gehandicapten ADVERTEERT IN DIT BLAD U kunt er meer non doen dan u denkt Ton Menken Aktiviteiten ton menken ijsbaan DEM MEUBELFABRIEK SIRE Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert op maandag 10 oktober a.s het stadhuis. r J.L.F. van Engelen, als ambtenaar v Agenda: Verlenen van eervol ontslag burgerlijke stand. Benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. Beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de uitvoering van het restau ratieplan voor de bovenbouw van de Koornbrug. Beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van een openbaar riool in de Rijndijkstraat. Vaststellen van een verordening regelende de vergoeding voor de werkzaamheden van de leden van de gemeenteraad, die geen lid zijn van het college van B en W. Vergoeding voor het bijwonen van de vergaderingen van de commissies aan de leden van de commissies die geen raadslid zijn. Wijziging van de Verordening regelende de samenstelling en de werkkring van de Welstandscommissie èn in trekking van de regeling betreffende de vergoeding van telefoonkosten aan de raadsleden, uitgezonderd de wethouders. Bouw van een serie van drie gymnastieklokalen en wel aan de Opaalstraat en het Regenboogpad ten behoeve van het lager onderwijs en aan de Kagerstraat ten behoeve van de Louise de Coligny-scholengemeenschap. Beschikbaar stellen van gelden voor aanschaffingen en voorzieningen ten behoeve van een vijftal openbare scholen. Beschikbaar stellen van gelden voor de uitbreiding van het gebouw Strausspad 3 van de openbare lagere Apolloschool met een werklokaal, een speellokaal en de benodigde bijruimten ten behoeve van de openbare kleuterschool Hummelhof. Beschikbaar stellen van gelden voor de bouw van drie noodvaklokalen ten behoeve van de Louise de Coligny-scholengemeenschap. Beschikbaar stellen van gelden voor verbetering van de atletiekbaan van het sport park Leidse Hout. Beschikbaar stellen van gelden voor de aanleg van vier sportvelden in het Vlietpark. Vaststellen van een verordening houdende wijziging van de Verordening slacht huisrechten en van een verordening tot wijziging van de Verordening rechten repressieve keuringen. Vaststelling van het bestemmingsplan Leiden-Morssingel, alsmede de daarbij be horende voorschriften en toelichting. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de uitvoering van het restaura tieplan voor de Stadspoldermolen aan de Slaaghsloot. Beschikbaar stellen van gelden voor de uitvoering van de restauratie van de twee waterpompen bij de Hooglandse Kerk. Beschikbaar stellen van gelden voor de uitvoering van de restauratie van het Schapenpoortje, gelegen aan de Langebrug tussen de panden 22 en 24. Beschikbaar stellen van gelden voor de restauratie en verbetering van de woningen 4e Binnenvestgracht 9, 27 en 33. Ruiling van percelen grond en water in de Merenwijk. Beschikbaar stellen van gelden wegens vergoeding van geleden belastingschade, gevolg van een met de gemeente gesloten transactie door de fa. Gebr. Van Egmond. Beschikbaar stellen van gelden voor de vernieuwing en restauratie van de over de Zuidsingel gelegen Wijnbrug. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de vernieuwing en restauratie van de over het Steenschuur gelegen Nieuwsleegbrug. Aanpassing van een woningwetwoning ten behoeve van een minder valide. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van buitengewone onderhouds- en verbeteringswerken aan 52 woningen in complex 4 (oud III D) van de woning bouwvereniging "Ons Belang". Beschikbaar stellen van een aanvullend krediet ten behoeve van de uitvoering van de eerste fase van het meerjarenplan voor de vernieuwing van walmuren, aan leg/vernieuwing van rioleringen c.a. alsmede voor enkele aansluitende werken Voortaan kan daar dus noch door bedrijven, noch door particulieren meer grofvuil of puin ter storting worden aangeboden. Alleen grond mag onder bepaalde voorwaarden ook na 1 oktober 1977 nog worden gestort op de gesloten stortplaats. Nadere inlichting over één en ander verstrekt de dienst gemeentewerken, tel. 769241, die de stortplaats beheert. Spreekuur wethouder Volkshuisvesting. Op donderdag 13 oktober a.s. houdt de wethouder van Volkshuisvesting de heer A. Verboom zijn maandelijkse spreekuur, dat wordt gehouden van 19.30 tot 20.03 uur en vindt ditmaal plaats in het gebouw "Zevensprong" aan de Bernhardkade 35. Het spreekuur is met name bedoeld voor bewoners uit Leiden-Noord, die huisvestingsza ken met de wethouder willen bespreken. Schouwaankondiging. Burgemeester en Wethouders van Leiden delen hierbij aan alle eigenaren van opper vlaktewateren (zoals singels, vijvers, sloten, of ter vervanging daarvan gelegde riolen en waterleidingen) in de gemeente Leiden mee, dat, overeenkomstig het bepaalde in artikel 17 van de Verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal worden gedreven over genoemde wateren in de periode van 31 oktober 1977 tot en met 11 november 1977. In het bijzonder zal hierbij worden gelet op diepte, breedte en verontreiniging ten gevolge van bladval, plantengroei, vuilstoffen en overhangende begroeiing van bo men en struiken die de waterstroming belemmeren. Ook zal bijzondere aandacht worden geschonken aan de deugdelijkheid van de be schoeiingen etc. Bedoelde eigenaren wordt gewezen op hun verplichting hun eigen dommen vóór 31 oktober 1977 in overeenstemming met de schouwbepalingen te brengen. Voor eventuele inlichtingen of adviezen kan men zich wenden tot de dienst Gemeen tewerken, afdeling rioleringen, Boommarkt 6-7, te Leiden, telefoon 071-769241, toe stel 229. Ontwerpen nieuw bestemmingsplan Vogelwijk. Burgemeester en Wethouders hebben opdracht gegeven aan het Delftse inge nieursbureau OD 205 om een nieuw bestemmingsplan te ontwerpen voor de Vogel wijk (het gebied tussen de Wassenaarseweg, de Rijnsburgerweg en de gemeentegrens met Oegstgeest). Dat nieuwe plan wordt ontworpen ter vervanging van de thans van kracht zijnde plannen. Voor een groot gedeelte van de wijk geldt nog het oude uitbreidingsplan uit 1933. Ook is een herziening nodig in verband met de nieuwbouwplannen van Rijnlands Revalidatiecentrum op de Pomonavelden. In het nieuwe plan zal wat betreft de bestaande woningen van de huidige situatie worden uitgegaan. Aan de wijkstichting Vogelwijk is gevraagd een vertegenwoordiger aan te wijzen in de gemeentelijke.werkgroep die voor het maken van het bestemmingsplan zorg draagt. De medewerkers van OD 205 zullen binnenkort beginnen met het inventariseren van de gegevens van de wijk. Er wordt naar gestreefd het eerste ontwerp voor het be stemmingsplan in het begin van 1978 in een inspraakprocedure te brengen. Discussiestuk wijkraden. i hoeverre de Dezer dagen is een discussienota verschenen over de vraag of instelling van wijkraden in Leiden gewenst is. De nota gaat achtereenvolgens in op de w^jkindeling, de samenstelling van en de verkiezingen voor wijkraden, de rechtspositie van het personeel, de financiën, de rechtsbescherming van de burger en de mogelijke overdracht van bevoegdheden ingevolge de algemene plaatselijke verordening. Het discussiestuk is voor 2,50 verkrijgbaar bij de informatiebalie van Buro Voor lichting in de hal van het Stadhuis. Eventuele reacties op de inhoud van het stuk kunnen vóór 1 januari 1978 worden ingestuurd naar de werkgroep wijkraden, p/a Stadhuis, Leiden. Commissie voor Interne Organisatie en Beheer. Dinsdag 11 oktober a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien, en verder: Bedrijfsbegrotingen 19 Gewijzigde begroting 1977 Rekencentrum Leiden Wijziging van de gemeentebegroting en de begrotingen van een aantal takken dienst van het dienstjaar 1977. Vergoeding van kosten schoolkamp 1976 van de school voor Slechthorende en Spraakgebrekkige kinderen. Robijnstraat 1. Verlenen van een bijdrage in de kosten wegens viering van het 25-jarig bestaan van de Mytylschool. Commissie Onderwijs, Recreatie, Sport- en Samenlevingsopbouw. Donderdag 13 oktober a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Aanpassing begrotingsposten voor bekostiging klasse-assistenten, admini stratieve krachten, schoolbedienden en technisch assistenten aan de bijzondere scholen voor b.o. over 1977. Voorschotten vergoeding vakonderwijs 1977 t.b.v. bijzondere scholen voor b.o. Voorlopige vaststelling exploitatiekosten van het openbaar g.l.o. over 1976. Verhoging van de bedragen per leerling voor de kernafdeling en voor de afd. voor voortgezet b.o. van de openbare school voor debiele kinderen en voor de openbare school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden (kernafd.) voor 1975. Voorlopige vaststelling exploitatiekosten openbaar kleuteronderwijs over 1976. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Kredieten.t.b.v. openbare scholen. Aanvulling meubilair prot.-chr. l.o.m.-school Ter Haarkade 1. Dienstsubsidie S.A.D. Informatie S.A.D. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover infor matie vragen in het informatie-centrum van het Buro Voorlich ting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. w Hinderwet. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: Antwerp Construction B.V. i.o.. alhier. Uitbreiden en wijzigen van door elektromo toren gedreven installaties ten behoeve van de metaal-constructiewerkplaats in het perceel Zoeterwoudseweg 11. Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare ken nisgeving, te weten: 7 oktober 1977 „men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzitting, die zal worden gehouden op: 25 oktober 1977 te 14.30 i kamer 210 van het Stadhuis. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaar schriften liggen ter inzage op het Stadhuis, afdeling V.O.W., kamer 330 (3e verdie ping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn ver schenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangren zende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. Voorbereidingsbesluit Diversen. Sluiting grofvuilstortplaats "Roomburg" ,,„Met ingang van 1 oktober j.i. is de grofvuilstortplaats aan de Roomburgerweg definitief gesloten. Stationsplein en omgeving. De burgemeester van Leiden maakt bekend dat op de gemeentesecretarie kamer 316 van het stadhuis voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 26 september j.l., waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan (wederopbouwplan) Sta tionsplein en omgeving. Herziening 1960 voor wat betreft de op tekening 11 ST 6831 aangegeven gronden. vrijdagavond ijshockeyavond zaterdagavond disco-schaatsavond dinsdagmorgen damestrimmen (Ook al heeft u het nog nooit gedaan). (Iedere dag recreatieschaatsen). INFORMEER NAAR DE IJSHOCKEY-, KUNSTRIJ-, OF SCHAATSCHOOL Vondellaan 41 Leiden. Tel. 071-769344 Karei W. J. Lotsyweg 7, Dord Dordrecht. Tel. 078-70175 maakt ook voor U het ideale BANKSTEL. Klassiek, modern of massief Europees eiken. Het bijzondere bij ons is uw eigen inbreng. D.w.z. U kiest zélf in WELKE STOF (enige tientallen kwaliteiten) WELKE KLEUR (méér dan 150 tinten) WELKE KOMBINATIE (1-2-3-4-zits keuze-systeem) Vanzelfsprekend zijn: 5 jaar garantie op konstruktie kwaliteit en service scherpe prijzen DEM-prijzen zijn fabrieksprijzen. Reeds vanaf 1145.- Verkoop uitsluitend in onze 8 eigen toonzalen. De dichtstbijzijn de voor U: Voorhout, Loosterweg 5 (naast Tapijtschuur). Geopend ma. en wo. t/m za. 10-18 uur. FABRIEK: Houtweg 8, Culemborg. Geopend ma. t/m za. 9-18 uur. Vrijdag tot 21 uur. Inlichtingen tel. 03450-2602. Eén miljoen Nederlanders leven'in een wereld vol obstakels: stoeptreden, draaideuren, opstapjes... U kunt helpen obstakels te voorkomen of uit de weg te ruimen voor mensen in rolstoelen of met krukken, voor mensen die slecht zien of slecht horen. Laat uw invloed gelden in uw vereniging, op de school van uw kinderen in uw werkkring, overal waar de bewegings vrijheid van één miljoen landgenoten wordt belemmerd. Wat kunt u doen? En hoe? Voor meer informatie: A.V.O. Nederland -Vereniging van arbeids- en welzijnszorg voor mindervaliden, Bos en Lommerplantsoen, Amsterdam, tel. 020-872401. SiE 104 2kl55

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11