Nieuw record Beestenspul: veertigduizend bezoekers Gulle giften op de markt Afkeuring actie Rijnland DYS: grote winnaar in hengelcompetitie LEIDEN wDgdHfixdl |@©tf creatie "Ome Willem" en de ge vleugelde woorden "joepie de poepie" vooral het jeugdige deel van het bezoek erg aansprak. Hij maakte van die populariteit een deugd door ijlings een groot aantal petjes en t-shirts aan de man te brengen. En er was Ronnie Tober (geheel in het wit, met rood glitter overhemd), die de meezingers en meeklappers op zijn hand kreeg. Bij het opmaken van de kas na die eerste dag, kwam organisator Rob Lauwers tot de conclusie dat er die dag zo'n tienduizend bezoekers naar de Groenoordhallen waren gekomen. Maar het kon nog druk ker. dat bleek zondag. Daartoe aan gespoord via de radio door Meta de Vries en Willem Duys, kwam er kort na het middaguur een forse stroom op gang, die onmiddellijk noopte tot het nemen van ver keersmaatregelen. Maatregelen, die in de loop van de middag niet altijd afdoende bleken. De ver keersopstoppingen zouden echter van veel groter omvang zijn ge weest, wanneer de gemeente niet afgelopen vrijdag de noordelijke rijbaan van de Willem de Zwijge rlaan toch - al was het dan proviso risch - berijdbaar had gemaakt. Stimulator Binnen had inmiddels Ciska Peters haar repertoire afgewerkt en had Pistolen Paultje een gouden hor loge overhandigd aan de Leidenaar W. A. van Krieken, voor zijn ver dienstelijk werk als grote stimula tor achter de Vogelwacht Rijnland. In de middaguren volgden de ar tiesten elkaar in hoog tempo op. Met vader Cramer achter de knop pen zong Ben Cramer onder meer zijn nieuwste single die deze maand uitkomt en die de naderende koude winter tot onderwerp heeft. Verder hield hij samen met organisator Rob Lauwers een demonstratie te gen het couperen van oren en staar ten bij honden. En om te laten zien, dat honden met oren en staarten er best leuk uitzien, werden er enkele geshowd. De enige artiest die het er zich wat gemakkelijk van afmaakte was André van Duin Na een stuk of wat grappen en de uitreiking van een fiks aantal bekers aan de eigenaren van de mooiste raskatten van de tentoonstelling was hij weer snel verdwenen. Meer indruk maakte het optreden van de in Nederland woonachtige Amerikaan Joe Bourne die over een verrassend goede stem bleek te beschikken. Evenals vorig jaar kwam Willem Duys ook dit jaar weer langs om de mooiste sierduiven, konynen en cavia's te bekronen. Burgemeester Vis deed dat later in de middag in de bak van het concour hippique waar gedurende twee dagen 160 ruiters en amazones hun rijkunsten hadden vertoond. Verder waren er in de beide hallen erg veel dieren Variërend van de alpaca's uit het dierenpark Was senaar, tot de zeug met tien kleine biggetjes. En van de zwerm bijen tot de dwerghoender met het mooie keuringsrapport. Toen om zes uur gisteravond de poorten werden gesloten en op- ruimploegen direct begonnen om de hallen weer in gereedheid te brengen voor de maandagse vee markt, toonde een door de hal fietsende Rob Lauwers zich bij zonder tevreden. "Dertigduizend bezoekers op een dag. Dat geeft je toch wel een tevreden gevoel. Ik moet de Leidse politie een com pliment maken voor de wijze waarop men het verkeer heeft ge regeld Men heeft er alles aan ge daan, wat er aan gedaan kon wor den. Maar op een gegeven ogenblik was het parkeerterrein vol en kon er geen auto meer bij. Of ik volgend jaar weer naar Leiden kom? Wat dacht je, natuurlijk. We zullen dan ook de andere helft van de runderhal gaan gebruiken om de zaken nog wat ruimer op te stellen. Want vanmiddag met de topdrukte, kwamen de katten een beetje in ge drang. Maar afgezien van die schoonheidsfoutjes, geloof ik wel dat het een geweldig festijn is ge weest". Edwin Rutten, alias Ome Willem maakte met een van de jeugdige be zoekers een ritje op de fiets over het podium. LEIDEN - Meer dan veertigduizend bezoekers in twee dagen tijd. Dat was het grote succes van de tweede editie van de dierenshow "Beestenspul", die het afgelopen weekeinde in de Leidse Groenoordhallen werd gehou den. Aanleiding voor een vermoeide maar tevreden organisator Rob Lauwers om gisteravond na sluitingstijd aan te kondigen dat er volgend jaar opnieuw een "Beestenspul" zal komen in Leiden. Nog grootser van opzet dan de beide voorgangers. De Leidse politie heeft gisteren overigens de handen vol gehad om de grote verkeersstroom die na het middaguur op gang kwam in goede banen te leiden. Zo groot was de toe loopdat enkele malen het grote parkeerterrein rondom de Groenoordhallen volledig bezet was en auto's moesten wor den verwezen naar de omgeving 'van het station. Elk be schikbaar gaatje in Leiden-Noord werd benut om een auto neer te zetten. Zo bood het grasveld in de mid denberm van de Willem de Zwijge rlaan de aanblik een grote parkeer plaats te zijn. Ook in vele straten in de wijde omtrek van de Groenoordhallen stonden de auto's bumper aan bumper geparkeerd. De verkeerspolitie, had met de er varingen van het vorig jaar nog in het achterhoofd, extra mensen in geschakeld en een omleidingsplan opgesteld, dat in de praktijk rede lijk bleek te voldoen. Springers Op zaterdagmorgen was het alle maal rustig, maar wel spectaculair, begonnen met het optreden van het skidivingteam "The Flying Dutchman". Ondanks de vrij forse wind sprongen klokslag elf uur vier parachutisten uit een sport vliegtuigje om commissaris der Koningin mr. M. Vrolijk een sleutel te bezorgen die paste op een ge reedstaande duivenkooi Twee springers wisten precies het kleine landingsterrein te bereiken, een kwam er juist buiten en de vierde landde op het parkeerterrein achter de Groenoordhal. Dat was de Leidenaar Andre' van Buuren, die juist zaterdag zijn honderdste sprong afleverde en de sleutel mee naar beneden mocht nemen. Na het vrijlaten van een koppel duiven door de commissaris in aanwezig heid van het burgemeesterspaar Vis, nam het gezelschap een kijkje in de Groenoordhal waar het "bees tenspul" inmiddels in volle gang Bijvoorbeeld in de ring van de Kv- nologenvereniging Rijnland, waar de honden en hun bazen en bazin nen zich van hun beste kant lieten zien. Voor een niet alledaags tafe reeltje zorgde deelnemer 99 met zijn bulldog. Toen zijn viervoeter aanstalten begon te maken om een grote boodschap te deponeren in de ring, hield de baas keurig de hand onder het achterwerk van het dier om de uitwerpselen op te vangen. Hij kreeg daarvoor een complimen tje van de speaker, die het bestem pelde als een uitstekende remedie tegen de vervuiling van de openbare weg door honden. Ome Willem De eerste dag van het Beestenspul stond verder in het teken van de verkiezing van de persmuis, per- gerbil en pershamster (de laatste was afkomstig van de Voor- schotense Loes Mulders) en de be noeming van de studentengeit 1977 door leden van de sociëteit Mi nerva. Die titel viel ditmaal ten deel aan de dwerggeit Cynthia, afkom stig van een van de Rotterdamse kinderboerderijen. En verder waren er de artiesten, zoals Edwin Rutten, die met zijn LEIDEN - De helgelsportvere- niging DVS heeft dit jaar haar grote overmacht bewezen tij dens de Leidse Hengelcompeti tie. In alle klassementen prijkt de naarn van DVS op de eerste plaats. Opmerkelijk was wel dat het Leidse kampioenschap ditmaal ten deel viel aan het vijftal dat als tweede was inge schreven. Het eerste team van DVS werd in het eindklas sement tweede, maar legde door het grote aantal gevangen vissen beslag op de Leidsch Dagblad-beker. In het persoon lijk klassement was de hoogste eer voor DVS-er H. van Loon. De laatste competitiedag werd gisteren vervist in de Ringvaart bij een flinke wind en een vrij lage temperatuur. De vangsten waren gering. Alleen Alphenaar A. Slagter wist een redelijk aan tal (20 stuks) aan de haak te slaan en verwierf de titel „held van de dag". Overigens zag het er naar uit. dat er na de eerste visronde nog drie teams waren die aanspraak konden maken op de titel. Dat waren de beide DVS-teams en Hengelsport I. DVS 2 maakte echter geen fou ten en sloot ook de laatste wed strijd winnend af. De eindstand kwam er daar door als volgt uit te zien: l.DVS II 30 pnt. (355-218), 2. DVS I 28 pnt. (406-239), 3. Sportvrienden 26 pnt. (300-137), 4. Hengelsport 126 pnt. (293-192), 5. Alphen I 25 pnt. (273-204), 6. Zuid-West I 23 pnt. (388-215)', 7. Alphen II 22 pnt. (236-234), 8. DVS III 20 pnt. (262-239), 9. HSV 17 pnt. (208- 273), 10. Zuid-West II 16 pnt. (283-250), 11. Ons Genoegen 16 pnt. (229-176). 12. De Brasem Leiden 15 pnt. (183-235), 13. DW 14 pnt. (208-174), 14. Hen gelsport II 12 pnt. (152-188), 15. De Meerval 10 pnt. 118-239), 16. De Brasem, Ter Aar 5 pnt. (92- 213). In vergelijking met de voor gaande competities werd er ditmaal aanzienlijk minder vis Op de foto van links naar rechts: K. Mark.P. EradesALaterveer JHakkerW. Teske.J. v. Loon, W. v. Loon, K. Groenendijk, Jden Os, H. v. LoonJv. d. Hulst. Zittend W. v Berkel. M. Bronmeijer, A. Staphorst, H. TeunissenH. Korenhof. J Helverstein gevangen. Het grootste aantal 406 stuks in zestien uur vissen met vijf man, werd geregi streerd door DVS. Daarmee sleepte dit team de nieuwe LD-wisslebeker in de wacht. Tweede werd Zuid-West I met 388 stuks. In de competitie van beste vis sers van elk team ging de eerste prijs naar H. v. Loon van DVS 1. Hij ving er 118. De uitslag was verder: 2. J. Mooibroek (Zuid- West I) 114, 3. J. v. Loon (DVS II) 95, 4. Ph. Verstraten jr (Hen gelsport 1) en A. Slagter (Alp hen II) 85 stuks, 5. R. Verkade (Alphen I) 82,6. J. Sinteur (DVS III) 80, 7. K. Laterveer (HSV) 74, 8. D. Schouten en E Mooibroek (Sportvrienden), 9. H. v. d. Laan (Z.W. II) 58, 10. A. Laterveer (DW) 56, 11. S. Stolk (Ons Ge noegen) en S. Gommans (De Brasem, Leiden) 53, 12. H. v. d. Vlugt (De Meerval) en A. Sin teur (Hengelsport II) 45,13. C. J. Heemskerk (Brasem, Ter Aar) 29 pnt. In de Ringvaart werd zaterdag ook het nationale hengelcon- cours van de Hengelaarsbond voor Leiden en omstreken ver- vist. Er waren 233 deelnemers en de vangst was goed. De uit slag was: 1. T. Breedijk (Heemskerk) 38 st., 2. C. v. d. Colwijk (Nijmegen) 37 st., 3. W. Muiten (Capelle a. d. IJssel) 36 st.. 4. R. v. Egmond (Leiden) 34, 5. J. Roeven (Rubbenoort) 32, 6. R. v. d. Berg (Nijmegen) 32,7. A. Doesburg (Leiden) 30, 8. T. v. Verlaat (Culemborg) 27, 9. H. Roeven (Rubbenvoort) 26,10. C. Roeven (Rubbenvoort) 26. Dr. Dronkert (70) overleden LEIDEN - Op 70-jarige leeftijd is in Borculo plotseling overleden de gereformeerde emeritus-predikant dr. K. Dronkert. Hij was van 1937 lot 1945 predikant te Wou brugge en daarna totaan zijn emeritaat in 1972 in Leiden Woensdag om half 2 wordt in de kerk te Geesteren een rouwdienst gehouden, waarna de begrafenis plaats heeft LEIDEN - VOP '74 hield een vi swedstrijd in het Noordzeekanaal en de Ringvaart. Uitslag: 1 J.'van Kampen 3640 gram-14 stuks, 2. A. v. d. Meij 3330-12, 3. H. van Houten 2350-12, 4. H. v. d. Berg 1950-10, 5. R. v. d. Zeeuw 1850-10, 6. A. Dub- beldeman 1490-7, 7. H. A. van Kampen 2470-6,8. A. Segijn 1020-5, 9. M Kerkvliet 560-3, 10. S. Kukler 450-3. Steeds minder bezoekers van buiten Leiden Voorlichting Atjehstraal LEIDEN - Voor de bewoners ron dom het plantsoen van de Atjeh- straat in de Kooi wordt morgen avond een voorlichtingsavond ge houden over een plan voor een nieuwe indeling van het plantsoen. De bijeenkomst wordt gehouden in het Dienstencentrum aan de Drift straat 49a. Bij de gemeente wordt verwacht dat in de loop van vol gend jaar met de uitvoering van dit plan kan worden begonnen. LEIDEN - "En mevrouwtje, u krijgt er van ons nog een vogelkooi bij met twee stokken, wanneer het beestje wil trommelen". Marktp- ropagandist Verplancke, uitgerust met pet a la Barend Barendse, speelde zaterdag op de Leidse wa renmarkt voor milde gever. Tientallen geregelde markt- bezoekers, die de afgelopen weken meededen aan de grote loterij, konden hun prijzen afhalen in een feestelijk versierd stalletje op de Hooglandse Kerkgracht. De grootste prijs, een bedrag van 1000 gulden, werd gewonnen door A. Regeer, wonend aan de Serin genstraat 42a in Leiden. En de twin tig prijzen van 100 gulden gingen naar Ans v.d. Wetering, Leemans straat 67, mevr. Stolwijk Mun- nikenstraat 36, C. P. v. Oijen, Kor- tenaerstraat 69, mevr. G. Vermond, Herensingel 18, I. Prins, Conr. Schuytlaan 156, A. C. v. Napel- Zwiers, De Sitterlaan 93, J. Brons geest, Vestestraat 9, Mens, Mor- sweg 236, R. Roelandse, Verver straat 38, Vijlbrief, Driftstraat 14, W. de Jonge, Agaatlaan 525, A. M. Vink, Drie Oktoberstraat 36, C. Jansen, Resedastraat 24, J. J. Ouwerkerk, Maredijk 91, mevr. C. de Jong, Evertsenstraat 32, R. Leenders, Klavertuin 4, M. Stoute, Morsstraat 51, H. v. Brakel, Lo- rentzkade 65, allen Leiden, S. Wa ter, De Poelzoom 6. Hazerswoude- dorp en Trentelman, Gallaslaan 22, Leiderdorp. "Wat opvalt bij de inzendingen is, dat er steeds minder mensen van buiten de stad naar de Leidse markt komen", zegt marktman Ver plancke. "Enkele jaren geleden was de verhouding 70 procent stad, 30 procent omgeving, vorig jaar was dat al gedaald tot 80-20. Nu zitten er niet meer dan vijf tot acht procent inzenders van buiten Leiden bij. Je kunt je afvragen of het toch niet de slechte bereikbaarheid en het ge brek aan voldoende parkeergele genheid is, dat de Leidse markt par ten gaat spelen. Overigens bij de Leidenaars is de markt nog steeds een grote trekpleister. De groei daar zit er nog steeds duidelijk in". r Marktreclameman Verplancke met pet) deelt briefjes van honderd uit c i de marktactie LEIDEN - De afdelingen Leiden van de PSP. de Socialistiese Partij en het Milieu Aktie Centrum Ne derland hebben grote bezwaren te-' gen de manier waarop het Hoog heemraadschap van Rijnland de weigeraars van de milieuheffing maant tot betalen. In een stencil dat dezer dagen wordt verspreid ver werpt het MAN loon- en girobeslug als door Rijnland gehanteerd mid del om de heffingen alsnog binnen te krijgen. Principiële weigeraars (volgens het MAN zijn dat er nog steeds enkele duizenden) wordt aangeraden of wel geld van de giro te halen, zodat het beslag niets oplevert, ofwel de milieubelasting toch te betalen, maar dan in termijnen, om op die manier aan het Hoogheemraad schap duidelijk te maken dat men tegenstander van de heffing is. Het MAN verwijst daarbij naar de ma nier waarop tegenstanders van de Kalkar-bijdrage destijds op een zelfde wijze van hun afkeuring blijk gaven en daarmee de administratie van veel energiebedrijven in de war stuurden. Het hoogheemraadschap van Rijnland is er voor degenen die de heffing over '75 nog niet hebben be taald toe overgegaan, om na aan maningen via de deurwaarder, be slag aan te vragen op giro of loon bij de werkgever. Het MAN blijft de heffing van de hand wijzen, acht de industrie de grootste vervuiler en vindt dat deze dan ook voor de hef fing moeten opdraaien. Ook de af deling Leiden van de PSP heeft zich achter de actie gesteld.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 3