'Kozakken Boys: schande voor zaterdagvoetbal' Geduld van "Quick Boys beloond: 2-0 RCL: "zwakste wedstrijd sinds maanden" Katwijk was snel uitgeblust Bert Graafland "velt" Rijnsburgse Boys: 4-2 Lisser Boys gaat na topper aan kop MAANDAG 26 SEPTEMBER 1977 SPORT Noordwij kers na 3-1 nederlaag in hel van WerkendamHier moet de KNVB ingrijpen WERKEMDAM - Werkendam is de hel van het zaterdagvoetbal ge worden. Spelers en supporters van de plaatselijke voetbalclub Kozakken Boys doen daar anno 1977 zo ongeveer alles wat verbo den is om de bezoekende clubs te intimideren. Vroeger was het al geen pretje om de Kozakken op de eigen toendra te bestrijden, maar toen bleven spel en tribunegebeu- ren nog binnen de perken van het toelaatbare. Het voetbal was ruw, ongepolijst en onbesuisd, maar niet echt gemeen; het supporters- schauvinisme was fel maar nog niet ordinair. Wat er echter te genwoordig op zaterdagmiddag in de uithoek gebeurt tart iedere be schrijving. Vechten voor het be houd van de vitale lichaamsdelen dient nu het enige parool te zijn voor eersteklassers die nabij Go- rinchem de langgerekte dijk af zakken naar het verder volstrekt geïsoleerde dorp. aan de Merwede een primitief fana tisme heeft doen ontstaan dat zich richt op het spel met de bal. Holle knallen van ontploffende rotjes be geleiden de wedstrijden van de lo kale ploeg, die buiten het eigen ge bied ineenschrompelt tot een voetbal-armoedige équipe, maar die in eigen huis bereid is desnoods elf beren met de blote vuist te lijf te gaan. Noordwijk heeft het onder vonden. Teruggekeerd van het front waar een 3-1 nederlaag was geleden (door overigens knappe Werkendamse goals) ontlaadden de emoties zich in een felle aanklacht. Na de woedend, emotionele veld slag werd een vernietigend oordeel uitgesproken. Zelfs de als bepaald niet kinderachtig bekend staande voorstopper Frans van der Veen was totaal verbijsterd. "Dit heb ik nog nooit meegemaakt. We zijn zelf ook niet altijd lieverdjes, maar wat deze jongens doen kan gewoon niet. Quick Boys heeft het ook al ondervonden; RCL is alvast ge waarschuwd. Die clubs moeten samen snel een brief naar de KNVB sturen. Er moet een keer ingegre pen worden, want wat hier gebeurt is véél te gek". Zijn vaak relativerende aanvoerder Jan Willem Bogers onderstreepte dat ("Die jongens lopen met het schuim om de mond") en zijn trainer John Eelman sprak wrang over "de doodschoppen" die waren uitgedeeld. Het over-mijn-lijk-voetbal van de Kozakken wordt geïnjecteerd door een deel van het publiek, zaterdag Door Paul de Tombe 1000 man sterk, dat dreigend en angstaanjagend ordinaire beledi gingen het veld instuurt en zelfs niet schroomt de lage hekken over te springen teneinde de intimida tiepogingen kracht bij te zetten. Daarop is geen enkele andere con trole dan die van een paar goedwil lende clubmensen, zodat scheids rechter en spelers van de tegen standers geen enkele garantie heb ben. Bogers, die direct met zulke onverlaten geconfronteerd was geweest wist: "En dat is gevaarlijk, want ze stonken allemaal naar de drank". Een elftal moet wel erg laconiek zijn wil het die dreiging aankun nen, vooral omdat de gang naar een vicieuze cirkel welhaast onvermij delijk is. Alleen stoicijnse spelers of teams die de storm bij voorbaat al superieur de kop kunnen indruk ken, maken kans op een suc cesvolle ontsnapping. Maar wee de ploegen die dat niet kunnen. Voor hen heeft Kozakken Boys een spe ciale uitlok-tactiek ontwikkeld. Tegen Noordwijk (dat een snelle kans had gemist via John van Dijk) begonnen de Werkendammers het duel met zulke provocaties dat er wel ingetrapt moest worden. De pas van een langdurige blessure herstelde Sjoerd Boot werd in de eerste paar minuten tweemaal meedogenloos neergemaaid en toen hij getergd wraak nam dach ten de Kozakken daarmee een vrij brief te hebben gekregen voor hun rulnerings-acti viteiten Het te pas komende excuus was de uitgelokte revanche van Boot. die daarvoor ook genoteerd was door de arbiter, en later kqp er inderdaad op worden gewezen dat Noordwijk ook niet brandschoon was geble ven. Voor die ploeg was het echter louter een zaak van noodweer ge worden om mee te gaan in de ont wrichtende handelingen, waarin het technische surplus nooit aan gesproken kon worden. Daar was het de Kozakken om be gonnen en daarin slaagden ze ook volledig. De tegenstander kon in de eerste helft geen moment in het spel komen en toen dat later wel dreigde te gebeuren (vlak na de rust) werd de Werkendamse guerilla prompt weer omgezet in openlijke oorlogsvoering. Er is een zeer sterke scheidsrechter voor no dig om dat geweld in te tomen en door het misleidende spel heen naar de ware schuldige te prikken. De uit Drachten overgekomen Brouwer kon dat niet. Wel noteerde hij de Kozakken-broers Klop (Ger en Bas), maar inmiddels was ook Boot al het slachtoffer geworden en bovendien liet Brouwer teveel toe. Met als consequentie dat de tot op het bot gespannen spelers regelma tig in dreigende houding tegenover elkaar stonden. Daar ligt de negatieve kracht van Kozakken Boys dat verder erg weinig voorstelt. De ploeg speelt het achterhaalde spel dat het zater dagvoetbal zo lang de slechte naam heeft bezorgd. Met de doffe knal uit de achterkamer en het doorlopend beuken in een hordenrace over hoog uitgestoken benen. Het wach ten is daarbij op de spaarzame mo menten dat het licht gaat schijnen en het moderne voetbal begrepen wordt. De Kozakken kenden zater dag drie van die verlichte bevlie gingen, goed voor drie goals. De eerste twee vielen in de eerst helft dankzij Ger Klop en Van Vuuren (fraaie afstandsknal en een knielend ingekopte bal, 13de en 40ste minuut), de laatste toen Noordwijk serieus aan de gelijk maker dacht. Na de treffer van Al- bert Spaanderman even na rust, groeide doelman Ottevanger echter uit tot de grote uitblinker,<die zelfs de van vijf meter vol uithalende Bröring nog van scoren afhjeld. Het fysiek al lang murw gebeukte Noordwijk ging daarna ook men taal knock-down via een knap uit gespeelde goal van middenvelder Den Haan (3-1). Het commentaar van trainer Eelman was veebeteke nend: "Je weet zo ongeveer wat je te wachten staat, als je hier heen moetje praaterover en dan denk je. dat iedereen er mentaal tegen op gewassen is. Dat bleek nietzo, maar dat kun je die spelers niet eens kwalijk nemen als er zulke schop pen worden uitgedeeld". En Kees Karstens, die nog altijd niet mag voetballen en dus als supporter met Noordwijk mee reist: "Dit Kozakken Boys is een schande voor het zater dagvoetbal". Nieuwe benadering van Katwijkers levert succes op tegen Zwart Wit KATWIJK - Een betere demonstratie had Quick Boys niet kunnen geven. Een demonstratie van het verschil tussen de spelopvatting van vorig seizoen en het Lagendijk-concept van nu. r~ - r 4 -Mx 'IIPJJ Een fraaie kans voor Bart Zandbergen: Zwart Wit-verdediger Koster komt te laat, maar het schot is te zacht. Doelman Schouten kan de bal even later oprapen. VLAARDINGEN - Merkwaar dig toch, hoe sommige trainers na een behaald succesje plotse ling de realiteit compleet uit het oog kunnen verliezen. Na de 2-1 zege op RCL was het met Zwa luwen-coach Frans de Kruis al niet anders. Bloedserieus oreerde hij: „Wat hebben wij grandioos gespeeld. Wat een geweldige prestatie hebben mijn jongens vandaag geleverd, want vergeet niet. dat RCL ont zettend goed was". Waar De kruis het vandaan haalde, om die pure onzin uit te kramen, zal wel altijd een raad sel blijven. Gedurende een groot deel van dit treffen had den de tweeëntwintig acteurs namelijk met de meest elemen taire voetbalbeginselen de spot gedreven. Ontelbare foutieve passes; te ver doorgevoerde soli (Wilbert Witteman!); kin derlijke misverstanden en on benut gelaten scoringskansen waren de trieste ingrediënten van een bedroevend slechte eersteklasseontmoeting. RCL mag zich daarbij boven dien nog verwijten, dat het in Vlaardingen onnodig twee pun ten heeft achtergelaten. Want gezegd moet woiden, dat de Leidedorpers in dit duel althans nog een poging hebben ge waagd om tot acceptabel voetbal te komen. Dat kan met uitzondering van de eerste vij fentwintig minuten van Zwa luwen niet gezegd worden. In die periode hebben de Vlaar dingers echter wel de - achteraf beslissende - twee doelpunten gescoord. Treffers, die op iden tieke wijze tot stand waren ge komen en waarbij RCL- sluitpost Bram Brandt beide keren ook niet geheel vrijuit was gegaan. Al in de tiende mi nuut waren de Vlaardingers op 1-0 gekomen, toen Leen Pijpers (één van de weinige echte voetballers op het veld) op links een corner mocht nemen. De energieke middenvelder Keizerwaard kopte de bal door, waarna het leer via de handen van Brandt voor de voeten van linksback Henk Nentjes be landde, die van dichtbij koelbloedig raakschoot. En vier minuten later was een nieuwe hoekschop van Pijpers de inlei ding geweest tot de tweede Vlaardingse treffer, want toen was de opgekomen centrale verdediger Van Hofwegen de gene, die de bal via Brandt's handen voor de voeten van Keizerwaard deponeerde, die Ter Leede: eerste punt OUD-BEIJ ERLAND - De wed strijd ZOB-Ter Leede eindigde zoals hij begonnen was: 0-0. Voor beide ploegen een nauwelijks aan vaardbaar resultaat, temeer omdat zowel ZOB als Ter Leede in de on derste regionen van de tweede klasse B vertoeven. De uitslag was overigens terecht. Beide teams verdienden namelijk niet te winnen. Dat beaamde ook Ter Leede trainer Turkenburg." Die 0-0 gaf de juiste verhouding weer. Beide ploegen konden het spel niet maken. De angst om te verliezen speelde een te grote rol. in deze wedstrijd". Het kleine hob belige veld van ZOB leende zich ook nauwelijks voor goed voetbal. Integendeel. Er werd enorm veel balverlies geleden, waardoor de wedstrijd een rommelig karakter kreeg. Door die rommelige situa ties kregen beide teams wel vol doende scoringskansen, maar bij Ter Leede miste vooral Benno Koov zaterdagmiddag elk gevoel voor richting in de eerste helft. Na de hervatting leefde Ter Leede iets op. Gedurende een kwartier werd het Oudbeijerlandse doel on- de 2-0 daarna dankbaar bin nenschoot. Waarna het afgelopen was met de offensieve dadendrang van de Vlaardingers, die RCL vanaf dat moment prompt met een 5-3-2 opstelling tegemoet tra den. De ploeg hield zich daarna met geen enkele vorm van op bouw meer bezig. Integendeel, elke bal, die voor een Vlaar dingse voet terechtkwam, werd met een ferme knal „richting Hoek van Holland" gestuurd. RCL probeerde zich er tegen te verzetten. Al moet worden toe gegeven, dat dit niet al te over tuigend gebeurde. De combina ties liepen over veel te veel schijven en werden in een ont zettend traag tempo uitgevoerd. Desondanks zouden de Leider dorpers kansen bij de vleet krijgen. Koos Haneveld bij voorbeeld schoot rakelings naast en Wilbert Witteman liet in kansrijke positie de bal van zijn voet springen. Daarvoor had Bennie Heemskerk, die inmiddels een buiten- speldoelpunt had gescoord, trouwens al een scherpe voorzet van Ab Braat gemist en hij faalde twaalf minuten na rust ook, toen hij te lang treuzelde na een voorzet van Wilbert Wit teman. RCL-coach John Huguenin la ten „Hoe kan Heemskerk op vijf meter van het doel nu een bal gaan aannemen?! Vanuit een dergelijke positie knal je toch onmiddellijk op goal" Niettemin had Heemskerk vlak na rust de achterstand voor RCL verkleind. Dat doelpunt typeerde echter de kwaliteit van de wedstrijd. Jan van Duyn had Wilbert Witteman de ruimte ingestuurd, waarna de bal via Leo Holl (verder on zichtbaar) bij Heemskerk be landde, die een slap kopballetje losliet. Het leer leek een ge makkelijke prooi voor de op de doellijn staande Van Hofwegen te worden, maar die schopte - inplaats van de bal - een paar kluiten aarde omhoog Na die goal zag Van Haver nog een inzet door Nentjes van de lijn gewerkt en toen de doelman Nijgh daarna een hard schot van Van Duyn stopte, legde RCL het hoofd in de schoot. Huguenin: „Dit was één van onze slechtste duels sinds maanden. Trouwens, wat stelde Zwaluwen nu voor? Als die trainer, dit grandioos heeft'ge- vonden, dan heeft hij de wed strijd wel door een gekleurde bril bekeken' GERARD VAN PUTTEN der druk gezet. Veel rendement kon daar echter niet van geplukt worden, want de Sassenheimse voorwaartsen bleken namelijk veel te statisch om voor enig gevaar te zorgen, nu de in de wedstrijd tegen Katwijk geblesseerd geraakte Na- nne Sluymer werd gemist. Na die Sassenheimse opleving zakte het peil bedenkelijk. De strijd speelde zich hoofdzake lijk nog af op het middenveld waar de spelers elkaar nerveus de bal toeschoven. Tot aan de sloffase, toen ZOB over de sterkste zenuwen leek te beschikken. De ploeg creëerde zich nog enige kansen. De schoten van spitsspeler Cor Stam werden echter door Ter Leede doelman Wim van Harskamp on schadelijk gemaakt. Voor Ter Leede was Benno Kooy ook dicht bij een doelpunt. Zijn inzet miste (wederom) de juiste richting. Trainer Turkenburg was toch tev reden met het gelijke spel. „Er'van uitgaande dat we achterin op de nul spelen moet ik tevreden zijn met het resultaat. Het was tenslotte ons eerste punt". En vervolgens sprak hij ironisch: ,,Ik heb nog steeds hoop voor de toekomst. Doordat de koplopers Rijnsburgse Boys en ZCFC verloren hebben, zijn wij tenslotte weer mooi een punt inge lopen IJMUIDEN - Nonchalance en een nijpend gebrek aan wilskracht wa ren zaterdagmiddag de voornaam ste oorzaken van de 2-0 nederlaag die Katwijk bij IJmuiden moest in casseren. Nadat de Katwijkse aan val in de eerste helft de meest een voudige kansen had laten liggen, zakte de formatie van trainer Van der Zeeuw na rust onbegrijpelijk genoeg volledig in elkaar en kon het beslist niet imponerende IJ muiden de wedstrijd in haar voor deel beslissen. Een kleine greep uit de talrijke kansen die de Katwijkers in de eerste helft lieten liggen: Jan van Dijk volledig vrij: hoog over; Ar nold Boers voor een leeg doel: hoog over; weer Jan van Dijk helemaal vrijgelaten: in handen van de keeper. IJmuiden kon daar in die eerste periode nagenoeg niets te genover stellen. Het ver opruk kende Katwijkse middenveld liet veel ruimte voor een snelle counter, maar IJmuiden verzuimde daar gebruik van te maken. Na rust wa ren de rollen omgedraaid. Een feller IJmuiden trok het ini tiatief naar zich toe en een merk waardig uitgeblust Katwijk liet zich zonder veel tegenstribbelen op eigen helft terugdringen. De be trouwbare Katwijk-goalie Kees Koelewijn kon met een paar fraaie reddingen aanvankelijk het onheil nog voorkomen, maar na dik een kwartier moest ook hij buigen. IJmuiden-spits Cor Krap, die van de slordig spelende Freek Rienks in de tweede helft teveel ruimte kreeg, vond met een hoge voorzet het hoofd van de aanstormende Tonnie Postma, die met een harde kopstoot 1-0 liet aantekenen. Kat wijk gaf zich op dat moment al ge- De aanvallers namen nauwelijks meer de moeite zich vrij te lopen, en middenvelders en verdedigers gunden hun directe tegenstanders teveel ruimte. Toch was Katwijk nog eenmaal dicht bij een treffer, maar Wim Guyt schoot tegen de binnenkant van de paal. IJmuiden maakte nog eenmaal gebruik van de apathie bij Katwijk. De in een zee van ruimte badende Kees Post kon zich alle tijd gunnen om Postma's voorzet in te knikken. BART JUNGMAN Jagen, bikkelen en beuken waren toen de populaire kreten, overleg en rust zijn er voor in de plaats ge komen. Niet aflatend, maar zonder een spoor verontrusting te tonen bleef Quick Boys aandringen in het duel tegen Zwart Wit '28, ook toen 0-0 angstig dichtbij leek te komen. De nieuwe benadering leverde we derom succes op. Diep in de tweede helft werd de ban gebroken door Arie Haasnoot en in de slotminuten hielp Bart Zandbergen Quick Boys zelfs naar 2-0. Dankzij de misstap pen van de concurrentie prijken de Katwijkers nu na de vijf wed strijddagen aan de kop van de ranglijst. Een fraai uitgangspunt om op voort te bouwen, te meer daar de ploeg nog geen enkele keer in de sterkste formatie heeft kun nen ronddraven. Tegen Zwart Wit was Martin Heerikhuisen weer van de partij en kon Jaap Heerikhuisen in de tweede helft zijn rentree ma ken. Daarentegen ontbrak Nico Kuyt (vakantie), was Bart Zand bergen herstellende van een griepaanvaL en kampt trainer La gendijk met de ziekte van Pfeiffer waardoor hij zich voorlopig vol ledig voor de ploeg kan inzetten. beeld in de vijftiende minuut als de kippen bij, toen RBB-doelman Kees Star weifelde met uitkomen na een verre terugspeelbal van Leo Pluymgraaf: 1-0. Wel trok Rijnsburgse Boys door een kopbal van Ge Perfors de stand gelijk, maar de achterhoede van de Gouwenaars bleef overeind in het daaropvolgende offensief. Sterker nog, op het moment dat Jodan Boys dreigde "te vallen", scoorde Graafland de tweede Goudse tref fer. Toch kwamen de Rijnsburgers weer op gelijke hoogte door een doelpunt van Vreugdenhil, maar na de 2-2 kwamen de Rijnsburgers er niet meer aan te pas. Alphenaar en nogmaals Graafland maakten op timaal gebruik van de counter mogelijkheden en de zwakheid van de Rijnsburgse verdediging: 4-2. WALTER OOMEN Zwart Wit mocht tegen Quick Boys slechts hopen op de 0-0, die tot ver in de tweede helft in het verschiet leek te liggen. Al hadden de Rot terdammers voorheen dan meer goals gescoord dan de Katwijkse opponent, de voorhoede slaagde er geen enkele keer in scherpte in de soms niet onaardige combinaties te leggen. Spits Lobman toonde al leen maar aan een uitstekende zaalvoetballer te zijn. Rademaker kwam niet aan de bal tegen Martin Heerikhuisen en ook Camijn kon de belofte die hij bij het begin van het seizoen beloofde te zijn niet Wat er overblijft voor Zwart Wit is een opstelling waarbij het zwaartepunt naar de achterste linie is verscho ven. Rond uitblinker Cees Wander is een formatie gebouwd die er niet voor terugdeinst de bal op elk mo gelijk en onmogelijk moment over de achter- of zijlijn te spelen. Bo vendien is meedogenloos bikkelen de Rotterdammers ook niet vreemd. Teun v.d. Plas kende voor de rust het "geluk" geen enkele keer langs zijn tegenstander Van Keulen te kunnen glippen. Toen dat in de tweede helft drie keer ach tereen wél lukte en v.d. Plas dankzij zijn snelheid moeiteloos tot doelman Schouten leek te gaan doordringen, moest de rechterspits dat bekopen met drie buiklandin gen. Arbiter v.d. Spoel corrigeerde slechts door waarschuwend het vingertje te heffen. Kortom, de om standigheden waren voor Quick Boys verre van ideaal om met flit send combinatiespel de Zwart Wit-defensie open te breken. Voor de rust kwamen èr voor het team waarin alleen Lourens Mouter een vette voldoende wist te halen slechts nu en dan kansen. Doelman Schouten stond in de weg bij een schuiver van Hoek en een half mislukt schot van Bart Zandber gen. Jaap Hoek kopte nog uit vrije positie naast na een snelle ingooi van Teun v.d. Plas en een even rap doorgespeelde bal van Lourens Mouter. Meer dan dat en een groot aantal kwistig weggegeven corners zat er voor Quick Boys in de eerste speel periode niet in. Maar Quick Boys liet zich niet ontmoedigen, al maakte de équipe geen aanstalten het oude „Sturm-und-Drang"- voetbal uit de kast te halen. Ver in de tweede helft incasseerde Quick Boys het loon voor de grote portie geduld. Via de populaire Haasnoot, die na een vrije trap van Lourens Mouter de bal met het hoofd een licht zetje meegaf: 1-0. Bart Zandbergen, die wel veel aan de bal was geweest maar door het gebrek aan ruimte weinig had kun nen uitrichten, leverde het tweede doelpunt. Zandbergen werd door een volkomen mislukte terug speelbal van Koster wel een eind geholpen, maar zijn goal kon door de uitgekiende manier van afwer ken toch het. predikaat "uiterst fraai" meekrijgen. Ook die tweede goal was verdiend, omdat Zwart Wit na Quick Boys' eerste treffer niet in staat bleek over te schakelen van defensie op aanval. Risicoloos verdedigen is het enige systeem dat wordt meengenomen by uitwed strijden Voor Quick Boys gloort er hoop nu het nieuwe concept vruch ten begint af te werpen. Vooral nu blijkt dat het zojuist begonnen voetbaljaar wederom geen echte favoriet zal kennen. RON POLANE GOUDA - Velen moesten zaterdag het antwoord schuldig blijven op de vraag of Rijnsburgse Boys te recht met 4-2 van Jodan Boys had verloren. Ruim een uur lang domi neerde de ploeg tegen het team van oud-Quick Boys-trainer Ger Per- dijk, waarbij regelmatig de veste rond doelman Revet bestookt werd. De stormachtige offensieven van Rijnsburgse Boys en de bij tijd en wijle vloeiende combinaties, die door de verdedigingslijn van Jodan Boys sneden, deden de Gouwe naars wanhopend de lucht in kijken. Het team van trainer Atte Bouma kwam echter steeds dat tikkeltje geluk tekort om één van die kansen te verzilveren. Tegenover het sterke middenveld en de redelijk draaiende verdediging stond daarbij een zwakke verdediging, Leo Pluymgraaf als laatste man opereerde met voor hem Wil Groenendijk als voorstopper. Vooral dat centrale verdedigings duo was zaterdag helemaal van slag af. De spaarzame aanvallen van Jo dan Boys leverden mede daardoor vier doelpunten op. Als excuus voor de Rijnsburgers kon worden aangevoerd dat ook een sterke de fensie moeite gehad zou hebben met Jodan Boys-speler Bert Graafland. Een weergaloze voetballer, die zelden bleek te kun nen worden afgestopt, behendig alle tackles ontweek en uiteindelijk drie doelpunten voor zijn rekening Graafland wil uit principiële over wegingen alleen op zaterdag spelen en gaat daarom niet in op de vele lucratieve aanbiedingen van prof clubs. Hij zou zo in het betaald voetbal mee kunnen met zijn killers instinct. Graafland was er bijvoor- Stof dwarrelt op: Gerard Nijkamp haalt i LISSE - De derde klas-topper tussen Lisser Boys en SC Voorne is zaterdag inderdaad een attractief duel geworden. De nummers een en twop de ranglijst schotelden het publiek aan de Spekkelaan een zeer gevarieerde pot voor. Debutant Lisser Boys nestelde zich door een 1-0 overwinning aan de kop van de ranglijst. De zege voor Lisser Boys was onbetwist verdiend. De wedstrijd mocht dan wel een gelijkopgaand karakter vertonen, de kansen die Lisser Boys kreeg schiepen zij zichzelf terwijl SC Voorne alleen voor panieksituaties voor het Lisser Boys doel konden zorgen als de verddiging verdediging correct in te grijpen Lisser Boys kwam wat overtuigender^ uit de startblokken en kon al spoedig een 1-0 voorsprong nemen. Een scherpe voorzet van Ed Langeries Langereis Gerard Nijkamp naar behoren af te werken met het hoofd. De afweer van Voorne werd op slag grimmiger, getuige het verdwijnen van Langereis en Piet Boot in de eerste helft met blessures. Die aderlating was na rust goed te merken. Voorne drong voortdurend aan maar kon niet eenmaal de uitblinkende doelman Nico Groeneweg passe ren. Met wat meer geluk had Lisser Boys Voorne zelfs op een grotere afstand kunnen zetten maar Jaap Lingbeek en Gerard Nijkamp konden in de tegenstoot niet voor opluchting zorgen. Die opluchting was op een gegeven moment broodnodig toen SC Voorne vier corners op rij mocht nemen. Kerstgens kreeg nog de fraaiste kans om Groeneweg te verslaan maar dat lukte niet.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 15