Warmond heeft eindelijk zijn nieuwe werkplaats 'Geen haast met gesprekken Engelendaal' Mimegroep verdient milde beoordeling KOORZANG OP HOOG NIVEAU 'WE KUNNEN ZUCHT VAN VERLICHTING SLAKEN' 5Kwart-over-elf weet nog niet hoe laat het is Afscheid adjudant Koonings ZATERDAG 24 SEPTEMBER 197. WARMOND - „We kunnen een zucht van verlichting slaken". Dat zei burgemeester De Vreeze van Warmond gistermiddag bij de opening van de nieuwe werk plaats van de dienst gemeente werken. Een zucht van verlichting omdat de huisvesting van de dienst tot nu toe zeer te wensen had overgelaten. Burgemeester De Vreeze rekende dan ook op symbolische wijze af met de vorige behuizing en reed met een tractor door een op zichzelf erg fraaie schildering van de voor malige werkplaats aan de Jan Steenlaan de nieuwe werkplaats binnen (zie foto). Burgemeester De Vreeze ging in zijn openingswoord in op de ge schiedenis van de Warmondse dienst van gemeentewerken. Hij herinnerde er met trots aan dat Warmond als een van de eersten een vuilophaaldienst had. De ac commodatie was tot nu toe niet goed, maar dat is eigenlijk een al gemeen probleem in Warmond volgens De Vreeze. Hij doelde daarmee onder meer op een ge bouw voor de verenigingen. De di recteur van gemeentewerken, de heer A. Spaink, toonde zich bij zonder tevreden met het nieuwe gebouw en dankte het gemeente bestuur voor het beschikbaar stel len van de ruim zes ton die met de bouw en de inrichting van de nieuwe accommodatie is gemoeid. Wethouder Drenth: LEIDERDORP - Wethouder drs. E. Drenth van ruimtelijke ordening en openbare werken van Leiderdorp wil voorlo pig geen haast maken met gesprekken met bewoners van de flats langs de Engelendaal over de geluidshinder. De wethouder vreest dat hij daardoor slapende honden wak ker maakt en bovendien geen haalbare oplossing kan aan bieden. "Je moet weten watje aanhaalt met ^lat soort gesprekken. Statistisch gezien is er wel geluidshinder op de Engelendaal en die wordt door een aantal mensen ook wel als zodanig ervaren, maar je moet ook geen probleem maken als het er niet is. Wanneer we straks allerlei plannen gaan ontvouwen, de mensen een vette kluif voorhouden, dat willen ze ook dat er wat aan gedaan wordt, en alle plannen behalve het mijne (het plan voor een tunnel over de Engelendaal met daarop wonin gen) kosten de huurders van die flats geld. Het plan van Drenth kost de bewo ners van de flats geen geld omdat de kosten van de aanleg van de tunnel kunnen worden doorbere kend in de kostprijs van de 750 wo ningen die er bovenop staan. Huurverhoging Andere suggesties zijn duur voor de huurder. Drenth heeft uit laten rekenen dat het aanbrengen van dubbele beglazing langs de gevels aan de kant van de Engelendaal per woning negenduizend gulden kost. "Dat moet de woningbouwvereni ging betalen en die gaat dat natuur lijk doorberekenen in de huur. Daar hebben ze ook het grootste gelijk in. Maar voor de huurder be tekent dat een forse huurverho ging, vooral wanneer je bedenkt dat ook de gevels zelf geïsoleerd moe ten worden. Datzelfde argument geldt ook voor het plan om de galerijen dicht te maken", aldus Drenth. Voor hem is dubbele beglazing bo vendien nauwlijks een oplossing omdat het hele effect teniet wordt gedaan wanneer de bewoner van de flats een raampje open willen zet ten. Voor Drenth blijft nog wel de mo gelijkheid van het verbieden van vrachtverkeer op de Engelendaal in de nachtelijke uren als mogelijk heid open. Maar daarmee is niet het hele probleem opgelost omdat het ook gaat om het dagelijks ver keerslawaai. Zeer aanzienlijk Er bestaan cijfers over de ge luidshinder, die langs de Engelen daal voorkomt. Die zijn er echter niet voor alle verschillende woon lagen van de flats. Bij het voorbe reiden van de wijk Voorhof, die aan het begin van de Engelendaal ligt, werden metingen verricht die erop wezen dat het geluid 65 decibel be draagt. Het ministerie van volksgezond heid en milieuhygiëne vindt 50 de cibel het maximum toelaatbare. De verwachting is dat hoeveelheid geluid in de toekomst nog zal toe nemen wanneer de beide andere nieuwbouwwijken (Winkelhof en Buitenhof) langs de Engelendaal gerealiseerd zijn. Dan komt er nog meer verkeer op de weg. LEIDEN - Zo slecht als het stuk Breestraat tussen het voorma lige gebouw van de Raad van Arbeid en de Steenschuur was het optreden van de uit Rot terdam afkomstige mime-thea- tergroep, die gisteravond een voorstelling gaf in het moeilijk bereikbare maar altijd gezellige Microtheater van Imperium be slist niet. Daar waar een rit over de Breestraat tegenwoordig an tiperistaltische neigingen op wekt, bleek het mime-theater uit Rotterdam met grote regel maat in staat om het helaas in klein getal aanwezig publiek ongemeen te boeien. Men werd vooral geboeid, wanneer Peter - Beckmann (artistiek leider) en zijn groep zich toelegde op het mimisch uitbeelden van be paalde situaties. Daar waar de groep meent geestig te kunnen zijn door een verbaal element te introduceren, lijkt een misluk king bij voorbaat bereikt. De in troductie van het "Madrigaal koor" was bijvoorbeeld abso luut niet geestig, niet in de laatste plaats veroorzaakt door de uitvoerige introductie van een speler met een spraakge brek. De groep had het toch al. niet gemakkelijk, omdat het micro-theater te kampen had met een storing in het electrici- teitsnet, waardoor spots niet re gelmatig konden worden te ruggenomen en ook het intro duceren van een lichtval nauw elijks mogelijk bleek. Wanneer men tevens in aanmerking neemt, dat een zieke de groep noodgedwongen deed grijpen naar het vaak kundig gehan teerde middel van de improvi satie, lijkt een mild oordeel ge rechtvaardigd. Daar waar het de strandscène en de hoorspel persiflage betreft is het inder daad nodig enige sterk relati verende kanttekeningen te plaatsen. Maar mimisch zat het vaak zeer doorwrocht in elkaar; hetgeen o.a. tot uiting kwam in zeer afgemeten gebaren, die be slist herkenbaar bleven. Resu merend: een voorstelling met golven goede en uiterst beden kelijke theater- en acteerkunst. Dat sommige spelers en speelsters talent hebben, dat een goede animator er uit moet kunnen krijgen, werd inmid dels wel duidelijk. Misschien is het zinvol^ het eens in een pro fessionele regie te zoeken. Im perium geeft hierbij het goede voorbeeld. Vanavond is er overigens nog een voorstelling. Bert Koekebakker. LEIDEN - De nieuwkomers in de cabaretwereld 'Kwartover- elf', presenteerden zich giste ren in het LAK-theater met hun try-out (hier: probeersel, LC) 'LIVe'. Een nobele onderne ming in deze tijd van inflatie in het theater wezen. Gerenom- meerden hebben moeite om in het mooi Perzisch plaatsen ge vuld te krijgen. Toch dreigt 'Kwartoverelf beroeps te wor den. Terecht! Al was was het Perzische nog niet perfect en al waren de win naars van het 'Camerettenfes- tival', dat vele 'Groten dezer tijd' zwarte voortgebracht, niet de hele avond boeiend toch verdienen zij hun plaats in de theaterwereld. 'Kwartoverelf is op weg naar de top. 'Op weg', met recht, want zij zijn er nog lang niet. De liedjes, of moet ik zeggen chansons, zijn zwak wat betreft inhoud: mooi zingen over afschuwelijke zaken kan alleen ironisch. Hier werd wel mooi maar zeker niet ironisch gezongen. (Over expressie dan maar niet te spreken). De ge zongen teksten waren goed te verstaan in tegenstelling tot de geïsoleerd uitgesproken dialo gen. Geen enkele aanwijzing dat zij het zelf waren die deze teksten het publiek duidelijk wilde maken veroorzaakte dat men te uilen kreeg met een zeer menselijk geschrift. In plaats van de tekst aan de man te brengen was het andersom. Voetballers noemen dit: voetballen tegen zichzelf. On bewogenheid kan bij cabaret omdat in oorsprong geen en kele, afgezien van de imposante verschijning van de voordrager met al zijn natuurlijke poespas, emotionele bewogenheid wordt vereist. Helaas zijn de teksten nog te weinig spits dat deze op- zichzelf kunnen staan. 'Kwartoverelf, wat op zichzelf een nauwelijks imponerende laat staan een aantrekkelijke naam is, is een tussen school- of studenten- en beroepscabaret in zwevende groep. René van Zanten, die zich wat onwennig over het toneel beweegt, komt tot wat de oudere cabaretier ook had, namelijk het 'droge'. De wereld is gek, ik trouwens ook, maar ik zie het. Een talent dat niet is uitgebuit en dat is iets dat op de rekening van Fred Flo- risse, de regisseur, geschreven kan worden. Ook heeft hij het komisch talent van Kees Bos niet voldoende bemut. Bos werd na 'Cameretten' geplaagd door een stemaandoening waardoor de groep bijzonder gehandicapt werd in haar ont plooiing. Het derde lid vam 'Kwartoverelf is Emilie Ehlhart die voortreffelijk kan zingen en pianospelen. Dit had haar vo rige baas Sieto Hoving ook al door. Zij gaf blijk van expres sief 59,90. in de weinige num- kwam. Duidelijk is dat 'Kwartoverelf nog niet weet wat het kan. Men zal hard moeten werken aan een eigen gezicht. Het talent is prijzen. De spontaniteit beslist ook. Louis Cornelisse Het echtpaar Voortman-Mat- ters, wonend in de Van der ^Nerf- straat 20a in Leiden viert dezer da gen het 60-jarig huwelijksfeest. Ter gelegenheid van dit diamanten feest kwamen gistermiddag bur gemeester Vis en zijn echtgenote het jubilerende paar een bezoekje brengen. Wethouder Drenth: geen haast Burgerlijke Stand van Warmond Geboren: Eddy Cornelis, zoon var. P. C. Krijgsman en M. A. G. M. de Vos. Overleden: A. N. Sine, w. v. E. Ooster- wijk, oud 76 jaar, vr.; J. van der Meer, oud 87 jaar, man. Ondertrouwd: H. J. Stroomer en A. J. M. van Wijk. In Pieterskerk LEIDEN - Eerlijk gezegd: ik heb voor mannenkoren nooit de vlag uitgestoken. Dit is natuur lijk een persoonlijke opvatting. Maar als ik daaraan toevoeg, dat ik voor het concert gisteravond in de Peterskerk, gegeven door het Rijnlands Chr. Man nenkoor, samen met C.O.V. Cantate Deo uit Zoetermeer, in vele opzichten grote waarde ring heb, dan is dit een com pliment voor de dirigent, San- der van Marion. De „ijzeren koordiscipline", door man nenkoren altijd graag aanvaard, heeft hij niet tot een vertoning gemaakt. Met grote aandacht voor exact heid, zuiverheid en gave zang techniek heeft de dirigent zijn koren naar een hoge ontwik kelingsgraad geleid. Ik denk bijvoorbeeld aan de koorbe werking van het overbekende „Dank sei dir, Herr" (niet héér, zoals beide koren bleven vol houden), dat beslist én tech nisch, én muzikaal geen kleinigheid was. Een bariton- solo in de negro-spiritual was een verrassende aanduiding van het aanwezige materiaal bij de Rijnlandse mannen. Cantate Deo had aanvankelijk een paar „moeilijke" sopranen, die aan de scherpe kant waren. Maar later klomk het toch meer aangepast tot een mooi geëgali seerd geheel. Organist Aad van der Hoeven heeft zich uitstekend van zijn begeleidende taak gekweten. Rest ons nog een opmerking over de niet altijd gelukkige bewerkingen door Sander van Marion, waarvan vooral de ca densen wel eens wat goedkoop aandoen. BEP RIJNDERS WASSENAAR - Talrijke collega's oud-collega's en inwoners vai Wassenaar en omstreken namei gistermiddag in de kantine van he Wassenaarse politiebureau met e Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt weekenddienst van zaterdag 10 uur vi tot zondag 24 uur, waargenomen door 3 volgende artsen: Wijk I (Morswegkw^ tier, binnenstad tot Cityring Groenoord): M. J. H. van Tol, de S| terlaan 80, tel. 142427; Wijk II (Kooi Merenwijk): H. A. M. M. Meyer, Stokrt 1. tel. 122113; Wijk III (Waard, Prof< sorenwijk en Tuinstadwijk): J. c, Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; Wij IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): J. M. Schrama, Zocherstraat 1, te 766123. Leiderdorp - Praktijk V. d. Leedenfl Beek, Hoofdstraat 8, tel. 894539 (za. e) zo. spreekuurtje van 12.30-13 uur). Voorschoten - A. Meiman, J. W. Fris® laan 13, tel. 2493 (zaterdag); C. Meijo^ Chopinlaan 16, tel. 2493 (zondag). 1 Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstrai 45, tel. 100030. Apotheken door Centraal Apotheek, Breestraat 7{eu^ Leiden, tel. 071-20552. £acn Iet t< Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, teie gr 121753. »ed: Leiderdorp - Gezondheidszorg Leidertgrac dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teL_„T 154500. iPror Voorschoten - Gezondheidscentrum, vf!en' d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. HulpverleUnei ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Sij c Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43yoni XT 1 u~"* noco° r,,on nerk kien' lelijl Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur.pnt Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114un Jeugdschaaksoos, 15-17 uur. Microtheater Imperium, Vestestraat 4% i mimetheater Kruimels met de "Dripj show", o.l.v. Peter Beekman, 20.30 uui Stadsgehoorzaal, promenade concer Gewestelijk Orkest voor Zuid-Hollani m.m.v. Connie Stuart, Thijs van Leei trio Louis van Dijk en Jules de Corte 20.15 uur. LAK-Theater, "Kwadraat", dansvoor stelling, 20.15 uur. Leidse Schouwburg, "De stoeipoes", blijspel met Pleuni Touw en Hugo Metl sers, 20.15 uur. I Groenoordhal, Beestenspul '77, 10-111 Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Zaterdag Hooglandhuys, Hooglandse Kerk-1 gracht, prijsuitreiking marktactie, ge-1 hele dag. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 Middelweg 19c, kindervoorstellini Leids Poppentheater, 14.30 uu 125802. Café De Twee Spieghels, muziekprog- LAK-Theater, "Dromen", kindertheaterj door theatergroep Augustus, 15 u Groenoordhal, Beestenspul '77, 10-18 Oud Poelgeest, Oegstgeest, start na tuurwandeling IVN, 14 uur. Museum van Volkenkunde, Latijns- Amerikaanse muziek, 15 en 16 uur. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, bejaardensoos Zuid- West, 14.30 uur. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum 1 werklozen, di. van 10.30-12.30 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, Leidse amateur fotografen ver., 20 Vrijetijdscentrum. striptekenen; L projektgroep Leidse geschiedenis; j fotografie; boetseren: Go. Alle y groepen van 20-22.30 uur. I Leidse Schouwburg, Haagse Co- medie met "Beschuit met muisjes" van Heijermans, 20.15 uur. p Troef, fotografie; cabaret; jaargroep; yoga; bar/soos. Alle groepen vanaf 20.00 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. i Renovatiewinkel Noorderkwartier, bijeenkomst bewoners Prinse straat, 20 uur. Dorpshuis, Hoofdstraat, Leider- 1 dorp, commissie Buitenhof, 20 uur. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Dierenbescherming receptie afscheid van adjudant J. F. „functioneel leeftijdsontslag" ont- Koonings. De 60-jarige Koonings vangen door burgemeester mr. K. verliet daarmee officieel het korps Staab van Wassenaar, gemeentepolitie van Wassenaar, Adjudant Koonings, geboren en ge- om van zijn welverdiende rust te togen Rotterdammer, heeft in Was- gaan genieten. Gistermorgen om senaar 34 dienstjaren achter de rug. half elf werd hij in verband met dit De laatste jaren heeft hij gewerkt als hoofd van de afdeling re cherche. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30 J aarabonnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2