Grote ogen en rode petten in de Kooi Win de Ford Fiesta. presenteert v(jf smakelijk vernieuwde soepen Sportief troef bij Neue Mode Lezers schrijven VARA-nieuwsman praat met buurtbewoners winkelcentrum in de hoftuin GRATIS LOTERIJACTIE iOjS MEER "SESAMSTRAAT ADVERTENTIE LEIDEN - De VARA-nieuwsman Rob Bijnsdorp was van- ochtend in De Kooi in Leiden. Hij is onderdeel van het radio-programma ,Jn de roode cirkeldat de VARA via Hilversum II van zevenen tot negenen uitzond. ga zo meteen zeggen dat het hier al aardig volloopt met buurtbewo- die best hun ei kwijt willen en daarna uw gang gaan". Van Eek: „Ik luister altijd naar De roode cirkel, en als u dan zei dat het volliep ben ik er dus altijd inge stonken, want er zit verder geen mens". „Vroeger deden we het in de vorm van een soort wedstrijd wie er het beste naar het nieuws geluisterd had. De mensen moesten dan met dan kunt een bepaald voorwerp naar een be paalde plaats komen. Wie daar het eerste was en bovendien nog een aantal vragen over het nieuws wist te beantwoorden, won een fiets. We hebben het nu twee keer op een an dere manier geprobeerd. Ik bel bij een aantal mensen in de buurt aan en vraag wat ze het meeste bezig houdt. Kijk het is een informatief programma, ma: zit het voorje het weet van wiiwci tut n„„„, j boven toe vol met Zuid-Afnka, R?" "Hl?, n%' W kernenergie enzovoorts. Om ook de crlrnna i ,?ey, gewone man aan het woord te laten Naar drogist Als de heer Van Eek is uitgespro- als je niet oppast ^en gaat de nieuwsman op pad naar 'eet van onder tot de d(°,^sL°? de, Lage Ryn?«k: Daar blijkt dat hij te v4 5 dus best een goed idee. Maar ik vind dat het op deze manier niet zo goed werkt. Alles wordt namelijk rechtstreeks uitgezonden, en dat loopt wel eens mis. Mensen die de deur voor je neus dichtdoen voor dat je wat hebt kunnen vragen en zo. En om eerlijk te zijn, als ze mij zo meteen microfoon ondermijn neus zouden vragen wat me bezighoudt, zou ik ook niet meteen weten wat ik zeggen moest", aldus de Nog een paar keer Maar de VARA probeert het nog een paar keer. En vanochtend dus in Leiden. Rob Bijnsdorp is zelf in Leiden geboren en heeft er tot zijn adhtste jaar gewoond. Later is hij hier nog twee jaar terug geweest. Hij kent de stad dus wel een beetje. Gisteren heeft hij zo hier en daar in de Kooi al eens aangebeld om men sen uit te zoeken. Zo kwam hij op drogist Revet, die „de dokter van de buurt" wordt genoemd en lid is van de Planbegeleidingsgroep in De Kooi. Hij vond ook een mevrouw die wel wilde praten over het aard gas dat duurder wordt zoals de Ko ningin gisteren bekendmaakte. Maar het liep allemaal niet volgens plan vanochtend. In Hilversum werkt men met een draaiboek waarvan Rob Bijnsdorp de strek king niet kent, hij moet dus maar afwachten wanneer hij „erin" mag. „Het is een erg frusterende klus. Kijk, een praatje maken met de mensen van de straat is altijd wel leuk, maar je weet helemaal niet hoe het bij het publiek overkomt. In Hilversum proberen ze dan om een lijn in het programma te bren gen. Als ik bijvoorbeeld nu praat met iemand over het aardgas, zet ten ze daarna Flip de Kam (kamer lid) erin die een praatje houdt over wat dat nu voor de mensen gaat be tekenen wat gisteren de Troonrede en de Miljoenennota hebben ge bracht", zegt Rob Bijnsdorp. Zevensprong Om kwart over zeven arriveren de technici in De Zevensprong, van waar het geluid via PTT-kabels naar Hilversum wordt gezonden en vandaar naar de radio's in de Ne derlandse huiskamer. In de Zevensprong is meneer Van luchten een buurtbewoner, die zijn hart wel eens wil luvhten over de plannen van de regering en vooral ever het feit dat de ministers zelf een flinke duit meer in de zak zullen krijgen, terwijl het volk moet be zuinigen. „Het had hier vol moeten zitten met mensen, dan hadden we een leuke discussie kunnen heb ben", zegt hij. Rob Bijnsdorp: „Ik gist in zijn wittejas lopen een stukje naar het parkje waar de ontvangst beter is. Overal steken hoofden uit huizen en als ze in het parkje staan verzamelen zich alras kinderen met grote ogen rondom hem. In zijn koptelefoon hoort Bijnsdorp dat er geen plaats meer is voor de drogist, in elk geval niet vóór half negen wanneer de vrouw over het aardgas gepland was. Drogist af. Zekere Mevrouw Jansen die er ook bij is komen staan blijkt ook wel te wil len praten over bet aardgas én over de buurt. Bijnsdorp kiest het ze kere voor het onzekere, stel je voor dat die andere mevrouw niet thuis is. Hij praat met mevrouw Jansen, en haar man die er inmiddels ook bij is gekomen. Ze mag daarna een greep doen in de rode bood schappentas. Daarna weer terug naar de drogist. De ontvangst is nu ineens wel goed en er volgt weer een praatje., Dan is het afgelopen. „Neem dropjes mee", zegt de stem van de technicus in de koptelefoon. Drogist Revet schenkt meteen gul een hoeveelheid drop. Terug bij De Zevensprong staat de man van de vrouw die over het aardgas zou pra ten. Hij wil weten waarom Rob nou niet gekomen was. Die legt het uit en ook dat is weer geregeld. Als troost mag de man een greep in de maken uit de rode tas met verrassingen. tas doen. Dan komt meneer Van met lege handen na; Eek nog: „Waar is nou die rode zijn hoofd blijft niet 1 tas?", vraagt hij. En ook hij gaat niet vara-pet voor als hij j ADVERTENTIE tb.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten De Ford Fiesta is één van de hoofdprijzen. Een auto die alles biedt. Kompakt, maar net zo veilig en betrouwbaar als iedere andere Ford. Standaard afgeleverd met een gelaagde voorruit. Met automatisch oprolbare 3-punts veiligheidsgordels. Daarnaast is de Fiesta erg betrouwbaar. Heeft-ie dank zij z'n voorwielaandrijving een perfekte wegligging. Waar de Fiesta e zuinig mee blijft, zijn benzine verbruik en onderhouds kosten. De Ford Fiesta is gewoon een ideale gezinsauto. Een geweldige hoofdprijs- De Ford Fiesta is één van de geweldige hoofdprijzen. OPGELET RIJNSBURG EN OMGEVING: MORGEN OM 10.00 UUR START FESTIVITEITEN INCLUSIEF HOOFDPRIJS: EEN VOLKSWAGEN POLO Woningnood Naar aanleiding van uw artikel „Woningbouwverenigingen op rand van afgrond" delen we de heer Van Vliet mee niet ongerust te zijn over een faillisement van een wo ningbouwvereniging. Bij ons is niet bekend dat ooit een vereniging failliet is gegaan. Trouwens een ne gatieve stand van het onder- houdsfonds behoeft geen reden te zijn om failliet te gaan. Wel kan een woningbouwvereniging genaast worden wegens wanbeleid. Maar dan moet het bestuur het wel erg bont maken. Dat snel miljoenen op tafel moeten komen om verdere verkrotting van de huidige woningbestand te voor komen is een gegeven dat slaat op de woningbouwvereniging „Ons Belang". De Federatie kent cor poraties waar de stand van de on- derhoudsfondsen zowel positief als negatief is, maar waar het woning bestand geen sporen vertoont van verkrotting. Bij die corporaties zijn geen miljoenen nodig. Blijkbaar is daar het beleid van het bestuur ook in het verleden, anders geweest, zodat over een noodsituatie niet ge sproken behoeft te worden. Dat de schade in flatgebouwen, door vandalisme veroorzaakt, een extra belasting betekent voor de onderhoudsfondsen is juist. Het spoor van vernietigingen is echter niet beperkt tot de flats. Het is een algemeen verschijnsel. Drs. Herman van Wijk doet een duit in de zak voor de gemeente. Hij mag gerust weten dat het in Leiden be ter is gesteld met de kennis van het gebruik van subsidieregelingen dan blijkbaar in Voorschoten. Maar wij hebben dan ook een centrale boekhouding waar bij het jaarlijks samenstellen van de begrotingen voor de aangesloten woningbouw verenigingen, wordt aangegeven waaruit de dekking der geraamde kosten bestaat. Trouwens wij zijn nieuwsgierig welke subsidierege lingen de heer Van Wijk zelf kent op het gebied van het onderhoud sec. In tegenstelling tot zijn mening, dat alles maar naar de gemeente moet, kunnen wij meedelen, dat er juist een tendens aanwezig is dat de ge meenten de gemeentelijke wo ningbedrijven afstoten. Nadere in lichtingen hierover zullen de twee landelijke organisaties, n.l. de Na tionale Woningraad te Amsterdam en de N.C.V. te Utrecht, gaarne ver strekken. De vraag kan gesteld worden wat er nu gaande is met betrekking tot de vaststelling van de hoogte van hei: onderhoudsbedrag per woning per jaar. Uit de exploitatie-opbrengsten voor huurwoningen wordt het on derhoud aan de woning betaald. Het ministerie V.R.O. stelt jaarlijks vast welk bedrag per woning als onderhoudsnorm mag worden ge stort in het onderhoudsfonds Nu bestaat er vanuit de kring der woningcorporaties ernstige twijfel over de toereikendheid van de Ds. T. van Weelie, secretaris van het hervormd Werelddiakonaat, heeft van de Zuidafrikaanse rege ring geen visum gekregen om eind deze maand te kunnen deelnemen aan een conferentie van Zuidaf rikaanse predikanten. De laatste ja ren is hij regelmatig in Zuid-Afrika geweest om projecten te bezoeken die het Werelddiakonaat daar fi nanciert. Tot nu toe ondervond hij geen moeilijkheden bij het ver krijgen van een visum. Ds. van Weelie heeft de Zuidafrikaanse ambassade in Den Haag gevraagd naar de reden van de weigering. Hij hoopt alsnog naar Zuid-Afrika te kunnen vertrekken. De generale synode van de Christelijke Gereformeerde Ker ken, die in Hoogeveen bijeen is, heeft in principe besloten tot een vorm van contact met de Christian Reformed Church of America. Er zijn al relaties met de Free Refor med Churches of North America. Men zal de mogelijkheden nagaan die er op dit terrein liggen en daar- T ~7~ over een rapport uitbrengen aan de norm. Deze twijfel is gebaseerd op volgende synode, jarenlange ervaring met het ex- Enkele synodeleden waren afkerig ploiteren - en daaruit volgt het on- van COntact met de Christian Re- derhouden - van meer dan 1 mil- formed Church of America, omdat joen huurwoningen. zjch daar theologische ontwikke- peuitwee landelijke organisaties iingen zoudeh openbaren groot gevaar ziet. hebben dit namens de aangesloten corporaties kenbaar gemaakt door aanbieding van een rapport minister van Volkshuisvesting Beroepingswerk: Hervormde Kerk - beroepen te Den Haag C. W. Schlingemann Valkenswaard; Ruimtelijke Ordening op 22 juni aangenomen het beroep door de Volgens het rapport dient de rekening houdend met de stijging Hoevelaken, naar Sassenheim M. van de onderhoudskosten van 15% c. van der Meer Oosterland (die be en het gemiddelde rendement op dankte voor Heusden); bedankt het fonds van 4%, te worden gesteld Voor Oud-Beyerland en voor op f 460,-, prijspeil 1-1-1975, of bij Ouderkerk aan de IJssel D. van den een jaarlijkse kostenstijging van Berg Ede. voor Makkum en Piaam 10% op f 440- D. Voortman Lutterv Geref. Ker- In het rapport wordt verder ge- ken: aangenomen naar Bruch- sproken van achterstallig onder- terveld (Ov.) kandidaat L. J. van houd, indien de normale onder- Gog aldaar, naar Bunnik J. Sap houdswerkzaamheden door één of Bellingwolde. Geref. Gemeenten: andere oorzaak achterwege zijn ge- bedankt voor Zwijndrecht A. bleven. Op het moment dat de Moerkerken Nieuw Beyerland, noodzaak zich voordeed om tot on- voor Apeldoorn A. Hoogerland derhoudswerk over te gaan. Uit het Krabbendijke. Doopsgezinde onderzoek is gebleken dat bij die Broederschap: Broek op Lan- corporaties de onderhoudsnorm f gendijk, Verbeterd bericht: mev- 58,- hoger moet zijn. rouw E. van der Zee te Haarlem- Tot slot dit. Negatieve onder- mermeer heeft geen beroep, houdsfondsen worden jaarlijks ex- De Oegandese regering heeft gis tra beïnvloed door de bijschrijving teren 27 Godsdienstige organisa- van rente over negatieve bedrag, ties verboden, waaronder het Leger Het gevolg is dat een stuk van de des Heils en de Zevendedags- onderhoudsnorm verloren gaat, adventisten. Hun werk zou een ge- waardoor minder te besteden valt vaar vormen voor de veiligheid, de aan het onderhoud van de wonin- gezondheid en het algemeen be- êen- lang van het land. Federatie van te Leiden en omstre- De aartsbisschop van Can- ken gevestigde woningbouw- terbury, dr. Donald Coggan, ver- corporaties trekt morgen naar Moskou voor een A. Stikkelorum twaalfdaags bezoek. Hij is uitgeno- voorzitter; digd door de Russisch-Orthodoxe C. Streefland Kerk en de Armeense Kerk. secretaris. Royco ossestaartsoep, kerriesoep, koninginnesoep, aspergesoep en rundvlees soep. Fijner van samen stelling en rijker van smaak. per WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1977 PAGINA 17 HILVERSUM (ANP) - Het kleuterprogramma Sesamstraat, waarvan de NOS in het afgelopen seizoen tweemaal een serie van twintig programma's op proef heeft uitgezonden, krijgt nu een vaste plaats in de programmeringMet ingang van woensdag 5 oktober zullen steeds op de woensdag- en za terdagmiddag afleveringen van elk 25 minuten worden uitgezonden, in totaal zestig programma's. Uit een Belgisch-Nederlands onder zoek tijdens de proefuitzendingen van het afgelopen seizoen is overi gens gebleken, dat Sesamstraat het meest wordt bekeken in de jongste leeftijdsgroep van 3 tot en met 6 jaar. Ook bleek, dat die uitzendin gen toch nog niets te hoog gegrepen waren voor de kinderen van 3 en 4 jaar. Vandaar dat men het prog ramma nu ook aan die leeftijds groep heeft aangepast. LEIDEN - De draagsters van sportieve en semi-klassieke kleding zijn gisteravond, tij dens de show die Gronheid in samenwerking met het blad Neue Mode organiseerde, dik aan hun trekken gekomen. Heel duidelijk kwam naarvoren dat de Duitse vrouw, want daar zijn de patronen voor gemaakt, zich minder extreem durft te kleden dan de Franse. Een collectie die de doorsnee vrouw dus wel zal aanspreken maar de modieuze durver een achteraf plaatsje geeft. Zo misten we de rijbroek, die ongetwijfeld dit seizoen in het modebeeld zal opduiken en ook de alles-over-elkaar kleding van mini tot lang. Dat neemt echter niet weg dat heel wat vrouwen, ook de jon geren iets van hun gading heb ben kunnen vinden. Zo was erg mooi de wit flannel etage-rok met wijde blouse met lange mouwen. De klassieke blazer met de rechte pantalon met steekzakken die iewat wat "slobberig koort te vallen zal ook de slanke types wel hebben aangetrokken terwijl de grote maten zich zeker hebben kun nen vinden in de rechte jurk van gebreide stof (zo in de winkel te koop) met een bijpassende houtje-touwtje jasje van flausch-stof. De grote maten werden trouwens in alle series rechtgedaan. Grappig was de bermuda met daaronder kousen zonder voet en het houthakkersjak in een mooie groene kleur, en voor de wat forsere vrouwen een goed geplooide broekrok. De jurkjes hadden allemaal een wat ro mantisch karakter, met af en toe een tikje folklore. Bij de namid dag kleding sprong de page pantalon, een vrij strakke pan talon onder de knie bijeenge nomen met een boordje met knoop, met een wijde blouse in een zwart-wit combinatie er uit terwijl bij de avondkleding de kimono het meest opvallend Voor iedereen die het blad Neue Mode nog niet kende was het een aardige kennismaking. Wel jammer dat in de plasticzak op de stoelen in de Stadsgehoor zaal een zomernummer van het blad lag. Ik had in plaats van dat glaasje sherry in de te lange pauze maar een up-to-date exemplaar neergelegd, dat staat zoveel aardiger Henriëtte van der Hoeven Een poncho met grote sjaal gedragen op een rechte pantalon.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17