en Koppelstein Plannen wonin bouw Boekhorst jubileum "De Bosco" iealu&tl Inschrijving geopend VARA in Kooi met nieuwsman ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1977 leiden ABVA-KABO-ABOP ONDERWIJS MANIFESTATIE zaterdag 24 september Den Haag - Congresgebouw - 11 uur Demonstreert mee tegen dreigende verslechteringen en voor- GOED ONDERWIJS BEHOUD WERKGELEGENHEID BEHOUD RECHTSPOSITIE vertrek met bussen van Schuttersveld om 10 uur. Bus- kaarten a f 1.- bij R. Verplancke, Zjjlsingel 57, Leiden, tel. 121477. diverse sprekers na afloop demonstratieve optocht naar ministerie LEIDEN - In twee delen van het Morskwartier zal volgend jaar begonnen worden met de bouw van in totaal bijna vijfhonderd woningen. Het gaat om premiekoopwoningen, wo ningen in de beschutte sfeer en woningwetwoningen in de gebieden Boekhorst en Kop pelstein. De inschrijving voor de koopwoningen is vanaf heden geopend. vendien geldt dan nog een voor- huwd echtpaar; vijfkamerwoning: keur voor diegenen, die een minimaal een echtpaar met één huurwoning achterlaten met een kind; zeskamerwoning: minimaal huur van maximaal 350 gulden. Wie bij Bureau Huisvesting ge registreerd staat als woningzoe kende en momenteel in een eigen huis woont, moet, als hij ning in Bokhorst of Koppelstein toegewezen krijgt, zijn huidige wo ning verkopen aan een geregi streerde woningzoekende. Zij die én geregistreerd staan als woningzoekende én een zelf standige huurwoning beneden de huurprijsgrens lee genieten voorkeur. Is er onvoldoende belangstelling gegadigden uit bovenge- De Stichting Onder Eigen Dak bouwt ongeveer tweehonderd premiekoopwoningen in Kop pelstein. Belangstellenden moeten zich per briefkaart melden tot deze stichting. Postbus 3 in Leiden. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten zal honderd premiekoopwo ningen en vijf woningen in de be schutte sfeer realiseren. Gegadig den kunnen zich (uitsluitend per briefkaart) wenden tot het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten, postbus 1831 in Den Haag. Voor de vijftig woningen in be schutte sfeer, die woningbouw vereniging "De Goede Woning" naast vijftig woningwetwoningen in Boekhorst tot stand zal brengen, moet men zich eveneens tot het Bouwfonds wenden, per briefkaart aan hetzelfde adres. echtpaar met drie kinderen. Speculatie Koopwoningen in de "beschutte sfeer" zijn speciaal bedoeld voor met een bescheiden inko- Een globale norm: alleen die komen in aanmerking, die in 1975 een belastbaar inkomen hadden van maximaal 24.000 gul den. Kopers van premiekoopwo ningen (met een maximale grens van ruim 130.000 gulden) kunnen achterlaten, gedurende tien jaar een bijdrage van het rijk krijgen in hun aflos sing. Om te voorkomen dat de koopwoningen binnen korte tijd noemde drie groepen dan kunnen door de eerste koper met grote wii Richtlijnen Wie zich per briefkaart aan het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten of de Stichting Onder Eigen Dak heeft opgegeven, ontvangt half november een inschrijvingsfor mulier. Het gemeentelijk Bureau Huisvesting heeft inmiddels een voorstel gedaan over de richtlijnen voor de toewijzing van de wonin gen. B. en W. moeten daar nog een beslissing over nemen. Deze richt lijnen houden het volgende in: Woningzoekenden die geregi streerd staan bij Bureau Huisves ting of een zelfstandige huurwo ning leeg achterlaten, waarvan de huur beneden de huurprijsgrens in Leiden (470 gulden kaal) ligt, ko men het eerst in aanmerking. Bo- eventueel in aanmerking komen woningzoekenden, die een econo mische binding met Leiden hebben of eigenaren, die hun woning zelf bewonen en niet geregistreerd staan als woningzoekende. Zij moeten dan hun huidige woning binnen drie maanden na de opleve ring van de nieuwe verkopen aan een geregistreerd woningzoe kende. Bij de toewijzing gelden de vol gende bezettingsnormen: eén of tweekamerwoningen: minimaal een persoon, driekamerwoning: minimaal» ouder, of houden met een gezamenlijke leef tijd van 48 jaar en een minimale leeftijd voor de jongste van 21 jaar, vierkamerwoning: minimaal een tweepersoonshuishouden met de zelfde leeftijdscriteria als bij een driekamerwoning, of een reeds ge sten wordt doorverkocht, zal de gemeente in de koopcontracten speciale anti-speculatie bedingen laten opnemen. De toewijzings normen voor de vijftig woning wetwoningen van De Goede Wo ning zullen later nog bekend wor den gemaakt. Gebruikelijk is dat woningwetwoningen grotendeels door Bureau Huisvesting worden toegewezen. In Koppelstein zullen verder nog minstens veertig wo ningen voor eén- en tweepersoons huishoudens worden gebouwd. De eerste gegadigde daarvoor is de persoon van 30 jaar of Stichting Huisvesting Werkende tweepersoonshuis- Jongeren. Het is nog niet duidelijk wanneer de bouw precies zal beginnen. Dat is mede afhankelijk van diverse procedures, die ten stad huize moe ten worden afgewerkt. Het streven is om in juni met de bouw te begin- Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten bouwt s nen geeft aan hoe het Bouwfonds zich dat voorstelt. i met woningbouwvereniging De Goede Woning s i Boekhorst vol. De tekening esi&a&l Aan de Technische Hogeschool in Delft zijn geslaagd voor het doc toraal examen elektrotechnisch in genieur P. van Duijvenbode (Kat wijk), E. A. H. Heijstee (Leiderdorp) en Y. P. J. M. Ponsioen (Alphen LEIDEN - De volgende leerlingen zijn geslaagd aan de Rembrandt- Scholengemeenschap. Atheneum: Simon van Egmond, Kirsten G. Lammerdin, Hendrik J. v. d. Scheun, Lambertus A. A. Schoof en Martin de Wolf (allen te Leiden); Michael C. J. J. W. Knijff en Peter J. Schnezler (beiden te Voorschoten); Annemieke W. Tortike (Leider dorp). Havo: Elisabeth J. v. d. Burgh, Myrna F. Does, Alwin J. Jansen, Theodorus J. Kruijt, Anton S. Kuiters, Cornelia v. d. Lelie, Ja- mine A. ten Napel, Jeanette Tan en Marianne H. T. Wijnen (allen te Leiden); Pieter Servaas (Ter Aar). Mavo: Francisca J. Bavelaar, An- tonius Ciere, Cornelis M. Kloots, Reinier H. J. Luiten, Ilse Ouwer- kerk, Willem Steenbeek en Jan netje J. Verlind (allen te Leiden); Gertrude van Lohuizen (Leider dorp). Aan de avondscholengemeenschap Boerhaave te Leiden slaagden de volgende kandidaten: MEAO: F. van der Kaay (Leiden). Havo: mej. R. E. Beretty en C. D. Kok (beiden te Leiden); J. Haagsman (Wad- dinxveen); E. Hartlieb (Alphen). VWO: H. J. van der Bijl en mevr. M. MacCillavry-van der Zalm (beiden te Leiden); A. A. Chr. Boot en R. M. van Leeuwen (beiden te Alphen); mej. R. Hoekema (Leiderdorp); L. J. Noordergraaf (Bodegraven). Aan de chr. scholengemeenschap "Leiden-Zuidwest" zijn geslaagd voor atheneum M. van Erp Taal man Kip, M. Scheffer; voor havo E. Gietema, H. de Haan, A. Koole, Th. de Waal en J. v. d. Worp; voor mavo C. van der Cingel. LEIDEN - De wandelsportvereni ging Zuid-West houdt op zaterdag 24 september een grote bazar in het zalencentrum '"t Kabinet" aan de Maria Gijzensteeg. De bazar is geopend van 's morgens tot 's avonds half elf. Onder meer is er een rad van avontuur en er zijn meer dan duizend prijzen. LEIDEN - In het VARA-ra- dioprogramma "In de roode cirkel" zal volgende week woensdag aandacht worden be steed aan de problemen in de Leidse wijk "De Kooi". Tussen zeven en negen uur 's morgens zal de VARA-nieuwsman Rob Bijnsdorp met opnameappara tuur de wijk door lopen en be woners om hun mening vragen over bepaalde actuele kwesties. onderdeel van het programma, waarmee vorige week woensdag in Bolsward begon nen werd. Deze week was Tiel aan de beurt en volgende week Leiden. Kooibewoners die door de nieuwsman worden geïnter viewd (hij is te herkennen aan pet met klep) mogen na afloop een greep doen in de bood schappentas, die hij bij zich heeft. Het programma In de roode Cirkel wordt woensdag ochtend 21 september recht streeks uitgezonden via Hil versum II van tien voor half acht tot tien voor negen. De uit zending wordt verzorgt vanuit het buurt- en clubhuis "De Ze vensprong" aan de Bernhard- kade. LEIDEN - Bisschop Simonis komt maandag 26 september naar Leiden om in de Petruskerk samen met leerlingen, ouders, bestuur en per soneel van de r.k. technische school Don Bosco een eucharistie te vie ren ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de school. De eucharis tie vormt een onderdeel van het vijf dagen durende feestprogramma, waarin verder o.m. voorkomen een fietsenrally, autorally, viswed strijd, voetbalwedstrijd en een ten toonstelling. De technische school begon 25 jaar geleden op de leegstaande zolders van een dekenfabriek in de Veste- straat en in een lagere school aan de Paul Krügerstraat. Er waren toen 180 leerlingen. In 1960 nam de school een oud fabrieksgebouw onder handen en maakte er leslo kalen van voor automonteurs, elec- tricièns en Fijnmetaalbewerkers. De keuzemogelijkheden - tot dan toe was er alleen houtbewerken en metaalbewerken - werden hiermee aanzienlijk verruimd. Evenals vele andere scholen kampte de Don Bosco-school in die tijd met een groot ruimtegebrek. Het toen nog splinternieuwe schoolgebouw aan de Boerhaav- elaan bleek al gauw te klein en ook het oude en afgekeurde school gebouw aan de Caeciliastraat kon de stroom van nieuwe leerlingen niet opvangen. Tot tweemaal toe moest het gebouw aan de Boerhaavelaan worden uitgebreid. In 1954 werd de al van 1899 date rende avondtekenschool van de R.K. Volksbond overgenomen. Hoewel de opleiding van de lts wel anders is samengesteld dan vroeger (het is nu vier jaar, vroeger twee en later driejaar), meent de schoollei ding van Don Bosco dat de lts-er van vandaag meer andere vaardig heden leert dan vroeger, zoals sa menwerken, zelf iets uitzoeken, zich uitdrukken etc. Aan de andere kant levert de huidige opleiding wel iets minder geroutineerde Us ers af. De Don Bosco-school heeft overi gens nog steeds een experiment in huis, dat geleid wordt door het pe dagogisch instituut van de Leidse universiteit. Dat experiment houdt in dat de leerling wordt overhoord door een computer. Computer ge stuurd onderwijs dus, dat volgens de schoolleiding aansluit bij het streven van de school zelf om het onderwijs bij de tijd te houden en te verbeteren. Vrolijk slot LEIDEN - Hoewel het zwembad De Vliet woensdag al officieel het seizoen afsloot, ging het bad gister ochtend nog even open voor een vast clubje bezoekers. Onder de vrolijke tonen van een draaiorgel konden de dames voor het laatst dit jaar een frisse duik nemen. On danks hun al gevorderde leeftijd - zo mag je het wel noemen als de oudste deelneemster tegen de ze ventig is - streden ze vol overgave om de overwinning bij een aantal "zeskampspelletjes". Vrolijk slot van een wat grijs seizoen. LEIDEN - Het Zes scholen ai vijfjarig bestaan (r.k .openbar de Leidse militaire kakschool z n het Valkenpad in de Merenwijk vierden gisteren Jeest ter gelegenheid van h< i en prot chr. lagere- en kleuterscholen). Er werden spelletjes gedaan (zie foto) e irgde voor een overheerlijke lunch.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 3