DOELMAN Armoe is NEC-AZ 9 FEYENOORD BANG VOOR DE WINST..." Rob Tervoort injecteert zelfvertrouwen van Roda ATA V ry 77 y 7- ryi Ling niet met Ajax naar Oslo MAANDAG 12 SEPTEMBER 1977 SPORT SPOILT SPORT NEC - AZ 67 0-3 VW - Den Haag 5-1 Amsterdam - Sparta 2-1 Volendam - PSV 0-4 Telstar - Twente 0-5 Eagles - Haarlem 1-2 Roda JC - AJax 4-1 Feyenoord - Utrecht 1-0 NAC - Vitesse 1-1 PSV 7 6 1 0 13 20- 2 NEC 7 6 0 1 12 16- 6 AZ'67 7 4 2 1 10 24- 8 Sparta 7 4 2 1 10 11- 4 Ajax 7 4 2 1 10 12- 9 Twente 7 3 2 2 8 12- 6 VW 7 3 2 2 8 14- 8 Feyenoord 7 2 4 1 8 11- 7 Den Haag 7 4 0 3 8 16-15 Roda JC 7 3 2 2 8 10-10 Vitesse 7 2 2 3 6 6-13 Volendam 7 2 1 4 5 8-11 NAC 7 1 3 3 5 4-7 Utrecht 7 2 0 5 4 8-11 Haarlem 7 1 2 4 4 2-12 Amsterdam 7 2 0 5 4 7-23 Eagles 7 1 1 5 3 9-19 Telstar 7 0 0 7 0 2-21 Leuk weekendje was het zo vooral voor ons natuurlijk. Als er nog een paar van die compe- titiedagen komen met dat soort uitslagen, dan staan we straks allemaal weer lekker dicht bij elkaar. Zaak is nu wel dat we met Feye noord voorlopig geen punten meer verliezen, dan kunnen we nog aardig bij gaan komen. Want let maar op: PSV en AZ zullen de enige twee ploegen blijken die redelijk constan t zul len blijven, terwijl de rest klap pen gaat krijgen. Kan ook niet anders na zo'n competitiebegin. Daarin zijn er altijd wel clubs die boven hun stand leven en dat trekt later vanzelf wel weer recht. Je ziet het aan Feyenoord. Hoewel we bepaald geen gewel dige ploeg hebbenhoren we toch niet thuis in de middenmoot, kunnen we best nog wel wat stijgen. Tegen Utrecht hebben we een stap gedaanIn een rede lijk partijtje moet ik zeggen, al strijd van, waardoor de presta ties beter kunnen worden. Be langrijk op dit moment, nu de ware kanshebbers vanzelf bo ven komen drijven. Ajax valt door de mand, NEC zakt vanzelf en waarschijnlijk zullen alleen AZ en PSV over blijven. De rest zal geconfron teerd worden met rare uitsla gen. Wij zijn nog niet gerouti neerd genoeg als ploeg om bij die kanshebbers te komen, maar we kunnen wel mede voor dat soort vreemde scores gaan zor gen. was het in de eerste helft dan een duel zonder kansen. Maar hoe gaat dat: zelfs op dit moment zijn er nog ploegen die alleen maar komen verdedigen in de Kuip. Maak je dan geen snelle goal, dan kun je niet vrijuit gaan spelen. Maak je zoals nu een doelpunt in de tweede helft en je laat het daar dan bij, dan kun je dat nog niet. De dreiging van de gelijkmaker blijft dan te groot. Desondanks hebben we wel re delijk gespeeld, waarbij weer eens opviel hoe sterk de jeugd zich toch wel ontwikkelt. Het is nu al zover dat een vaste eerste, elftalspeler (Vreysen) moet wijken voor een Melis en dat is een goede ontwikkeling. Daar krijg je een felle concurrentie- ROTTERDAM - Zelfs tegen een FC Utrecht, dat de laatste twintig minuten met tien man speelde, heeft Feyenoord maar een minimale winst van 1-0 kuhnen boeken. Vujadin Boskov had dan ook vol komen' gelijk toen hij gis termiddag na afloop stel de: „Wij hebben zeker in de eerste helft slecht ge speeld. Feyenoord is bang voor de winst". Cambuur - Amersfoort 3-1 M D jBL M? plv\ Veendam r- Excelsior 0-3 M I j JÊ m H j H WN ™ï^"Dordrech'1:1 V_/ 1 1 J_ h eraci es"or tun a sc ï-o KERKRADE - Het computervoetbal van Ajax-Feye- Eindhoven - Groningen 0-2 noord blijkt althans de Amsterdamse programmeur niet Helmond sp. - Heerenveen 0-2 in dank door zijn superieuren te zijn afgenomen. In Ker- Den Bosch - wiliem ii 3-1 krade lekte gisteren na afloop van Roda JC-Ajax (uitslag mw 6 4 2 o ïo 12- 2 **at Tomaslav Ivic nog geen 48 uur na het anti- p Heerenveen 6501 io li- 3 voetbal tegen de Rotterdamse rivaal door het bestuur ui. Excelsior 7 3 4 o io 12- 3 van Ajax ter verantwoording is geroepen. PEC 7 4 2 1 10 14- 6 Fortuna 6 3 2 1 8 8- 3 De Joegoslaaf schijnt bij die gele- Het resultaatvoetbal, waarmee Ivic Heracles 7 2 4 1 8 6- 6 genheid geschermd te hebben met volgens sommigen het volk weg- Den Bosch 7 3 2 2 8 10-10 het feit dat zijn team. alle tegensla- jaagt, is gebaseerd op een gesloten Groningen 7 3 13 13-9 gen ten spijt, na Ajax-Feyenoord verdediging. Een verdediging, :.M' Graafschap 7 3 1 3 7 8-11 nog altijd ongeslagen was. Een ar- waar achter een degelijke sluitpost Jf?. Wageningen 6 2 2 2 6 7- 6 gument dat Tomaslav Ivic sinds als Piet Schrijvers doorgaans voor- It SC Cambuur 6 3 0 3 6 9-10 gisteren niet langer staande kan komt dat een aanvallende tegen- Willem II 6 2 2 2 6 6- 7 houden. stander op succes aanstuurt, üm- SW 7 2 2 3 6 8-14 Heinz Stuy is sinds de komst van dat Rob Tervoort het naar zelfver- Vlaardingen 7 1 3 3 5 6-11 Piet Schrijvers in de Amsterdamse trouwen zoekende Roda JC giste- Amersfoort 7 2 1 4 5 5-10 Watergraafsmeer een peperdure ren na 25 minuten bereidwillig de Eindhoven 7 2 1 4 5 6-12 post geweest op de begroting. Toen helpende hand toestak, diende Veendam 6 1 2 3 4 4- 9 de vorstelijk gesalarieerde stand-in Tomaslav Ivic zijn strategie dras- Helmond 7 0 3 4 3 5-12 van Schrijvers door FC Amsterdam tisch te herzien. Na een situatie, die Dordrecht 7 0 2 5 2 5-11 werd aangetrokken, moet de in- sterk deed denken aan Feyenoords middels afgetreden schatbewaar- eerste treffer. der Jan Timman een zucht v week tevoren. moest Ajax overschakelen r 1. Kees Kist (AZ'67) 10 2. Lorenz Hikkes (FC VW) 7 3. Roy Clarke (Sparta), Ronald Hendriks (NEC), Kees van Kooten (Eagles) en Henk van Leeuwen (Den Haag) 6 lichting hebben geslaakt. Bittere aanvallend concept. Een een puur ironie van het noodlot wil thans dat aanvallende speltrant is de Ajacie- de tolerante houding jegens Stuy den van Ivic geheel vreemd. In de en Stoop als een daad zonder visie ruimte die daardoor ontstond, leef- wordtgekenschetst.Indiematedat den Theo de Jong en invaller Adrie Ajax overweegt om tot de geope- Koster zich naar hartelust uit. Zo- reerde Schrijvers weer aan zijn dat het zelfvertrouwen van Roda werk kan een huurdoelman aan te JC in een klap overeind stond. Re- trekken. Dit ten koste van de jonge, sultaat een 4-1 zege. onervaren doelman Rob Tervoort, Arme Rob Tervoort. Zoals hij een die verweten kan worden dat als week tevoren een effectvol schot gevolg van zijn optreden in twee van Harrie Melis losliet, zo stum- wedstrijden drie kostbare punten perde hij nu toen Toonstra de bal teloor gingen. met een verraderlijke draai voor zijn doel bracht. De Deen Kolding deed er net als een week eerder Cees-Jan Snoeck zijn juichend voordeel mee: 1-0. Pierre Vermeulen, de Limburgse linksbuiten, die Ajax zo graag wil hebben, strompelde toen al. Het gevolg van veel te harde charges van Willem Suurbier, waartegen de zwakke arbiter Hennie Weerink, op een enkele vermaning na, niet op trad. Toen Lerby zich op zijn beurt met de ledematen van Vermeulen ging bezighouden, was weliswaar een gele kaart zijn deel, maar het lijdend voorwerp moest zich zwaar geblesseerd door Adrie Koster la ten vervangen. Een pleidooi voor het moment waarop de scheids- rechterscommissie zich met Weer ink gaat bezighouden. Ter informa tie: Hennie Weerink is dezelfde ar biter die de spelers van Feyenoord en PSV onlangs niet tegen zichzel- f in bescherming nam. Johan Toonstr a elf meter 2-0 voorsprong.Ajax-doelman Rob Tervoort is kansloos. Boemerang De fysieke middelen van Ajax kre gen, het onvermogen van Weerink ten spijt, niettemin een boemerang-effect. Want Adrie Kos ter, vorig seizoen nog deel uitma kend van de Zeeuwse amateur- derde klasser Zierikzee, bleek zich in die mate te willen bewijzen dat hij een op aanvallend ingestelde Suurbier uit de wedstrijd speelde. Koster dan, ging brutaal door toen Theo de Jong hem op de rand van buitenspel aanspeelde. Weliswaar vloerde de Ajax-doelman Tervoort (invaller voor Arnesen), Ruud Ge els en Lerby de door de Deen Zieg- ler opgestelde fuik binnen. Via Kolding (door Koster in staat ge steld) en via Koster zelf (misver stand Krol-Tervoort) werd het 4-0 voor Pim van Dord de bal vanaf 25 meter achter Jongbloed ko gelde: 4-1. En Tomaslav Ivic? Die grijnsde be roepsmatig. Sprak dat Roda JC gewoon de betere ploeg was ge weest en wenste nergens anders commentaar op te geven dan op de wedstrijd. Maar had meneer Ivic na het gesprek van dinsdagavond dan ontdekking Koster nog voordat helemaal niet overwogen deze kon uithalen. Maar de door ders te laten voetballen? „Nee", Ajax aangevochten strafschop sprak Ivic diplomatiek. „Ik kan al- werd vervolgens geheel volgens de leen maar laten spelen, zoals mijn regelen der kunst in een doelpunt spelers kunnen spelen. Er is geen omgezet door Toonstra: 2-0. alternatief'. Daarmee was Ajax geslagen. Te chaotisch stormden Geert Meijer GER STüLK Van Hanegem:,We hadden ze met6-0 moeten wegspelen maar we durfden niet' NIJMEGEN - Goed, in de 33ste minuut voor rust werd dus Van Hanegem in de sandwich genomen, hij nam de vrije trap zeer snel en toen had Nygaard geen moeite de desorganisatie in de NEC-defensie te benut ten en te scoren (0-1). En dat was dan eigenlijk het enige vermeldenswaardige uit de „topper" NEC-AZ'67, die naar een troosteloos diepte punt reikte. Waar lag de schuld. Bij de kampioens pretendent. Of bij de „toe vallige" lijstaanvoerder van de eredivisie. Bij beiden waarschijnlijk, maar dan is AZ toch de hoofdschuldige, want het team barst: van ta lent en daar kari NEC weinig meer tegenoverstellen dan Guus Hiddink. NEC was naar de top van de rang lijst geklauterd dank zij een hard ingrijpende verdediging van waar uit razendsnelle aanvallen werden opgezet. Spelverdeler Guus Hid dink kwam daarbij niet in het spel voor, maakte zich, als alle anderen, ondergeschikt aan het team. En dan moet NEC tegen AZ, zonder de geschorste spits Postumus welis waar, en ineens meent de ploeg het schijvenspelletje via Hiddink te kunnen toepassen. Wat natuurlijk falikant verkeerd uitpakte. Tel daarbij dat NEC zich aan AZ aan- Het is haast niet te geloven, maar Jan Notermans vond na afloop dat AZ goed gespeeld had. Taktisch goed, haastte hij zich te verklaren. NEC laten komen, goed opvangen en dan scoren. Gelukkig was Van Hanegem het niet eens met zijn trainer. Willem: „Na die 1-0 hadden we natuurlijk over ze heen moeten walsen. Ze met 6-0 wegspelen, dol- tikken. Maar men durfde bij ons niet". Drie nul werd het wel. Dank zij Kist, die na rust eerst een van de schaarse goeie aanvallen van AZ bekwaam afrondde en vervolgens een misverstand in de NEC- defensie resoluut afstrafte. Conclu sie NEC stond te hoog op de rang lijst, en AZ eigenlijk nog PIM STOEL KERKRADE - Smaakmaker ITscheu-la Ling was de grote afwezige in het Ajax- gezelschap, dat vanmiddag naar Oslo vloog. Hoewel met name Ajax-dokter Rolink gis teren nogal geheimzinnig deed over die absentie, leerde een telefoontje met huise Ling - hij zelf was niet aanwezig - dat de rechtsbuiten nog altijd hinder ondervindt van zijn tegen AZ'67 opgelopen knieblessure. Dokter Rolink raadselachtig: i "Medisch is hij in orde, maar nu komt het de keel uit. Op de training kan-ie alles, niette min heeft hij zich ziek ge meld." Trainer Ivic echter: "Op de training kan Ling twin tig minuten voluit trainen. Dan komt de pijn terug. Mis schien dat hij aan het eind van de week weer een beetje kan. Vóór de door Ajax met 4-1 van Roda JC verloren wedstrijd werd de beslissing al genomen dat Hans Erkens, die door Ro link genezen is verklaard, als zestiende man mee gaat om de Noorse kampioen Lillestróm te bestrijden. Met als toe schouwer op de tribune aan wezig Tommy Docherty. Na af loop van Lilleström-Ajax te kent de door Manchester Uni ted ontslagen manager een contract bij Lillestróm. Overi gens is het stadion, waar het Europa Cup-duel wordt ge speeld, al weken lang uitver kocht. Feyenoord behaalde tegen FC Utrecht voor de tweede maal dit seizoen een overwinning maar erg overtui gend ging het niet. Feyenoord-FC Utrecht was tot het laatste half uur een slaapverwekkende ver toning, die de 24.000 toeschou wers geen moment boeide. Vooral in het eerste bedrijf ge beurde er nauwelijks iets. Alleen het schot van Leo van Veen, dat Eddie Treytel vier minuten voor de rust languit naar de hoek dwong, verdiende vermeldipg. Feyenoord was dan wel het meeste in de aanval maar verder dan zes hoekschoppen bracht de ploeg uit de Kuip het toch niet. Het ve nijn zat zoals gewoonlijk in de staart. Een vloeiende aanval over links waaruit Willy Kreuz vanaf de zijlijn de bal op het hoofd van Harry Melis trok, bracht Feye noord in de 63ste minuut de winst. Die verlossende treffer had in feite een averechtse uit werking op het spel van Feye noord. „Het is onbegrijpelijk dat een ploeg met zoveel internatio nale ervaring na een doelpunt zo nerveus gaat spelen", aldus Bos kov. Waar Boskov zo plotseling de internationale ervaring van zijn team vandaan haalt zal wel altijd een raadsel blijven. Immers ook tegen FC Utrecht draafde Feyenoord op met een groep jonge spelers, die bepaald geen internationale routine kan wor den toegedacht. Toch was het laatste half uur wel leuk. Immers na de treffer van Melis zorgden schoten van Kreuz en Best, die binnen een minuut boven Istatov op de lat eindigden voor sensatie. Vooral het schot van Kreuz, die buiten het strafschopgebied de bal kreeg toegespeeld van Stan ley Brard, had een beter lot ver diend. Direct nadat Clyde Best het houtwerk had geraakt, kreeg FC Utrecht een forse tik te ver werken. Joop van Maurik, die kort na de rust in het veld was gekomen voor de geblesseerde Schubert (weer last van zijn vorig jaar geopereerde knie) en de be waking van Best had overgeno men, verstapte zich en scheurde daarbij een spiertje in het kuit been. De massieve Utrechter kon niet meer verder en de Stichtena ren stonden plotseling met tien spelers in het veld. Kort tevoren had Han Berger („Ik ben geloof ik de enige die nog gezond is".) de niet helemaal fit begonnen Huls horst wegens een rugblessure vervangen door Gozems. FC Utrecht verwerkte die klap goed. Ton Wickel nam de bewaking van Best over en Van Veen liet zich uit de frontlinie terugzakken om de defensie wat meer kracht te geven. Van Veen had ruim een kwartier na de hervatting voor twee benauwde momenten voor het doel van Feyenoord gezorgd. Eerst kon de Utrechtse spits doorgaan nadat Rijsbergen voor buitenspel was blijven staan. Van Veen schrok echter zo van die kans, dat hij veel te hoog richtte. Direct daarna pikte Van Veen een foute terugspeelbal van Van de Korput op. Hulshorst, die voor het open doel van de uit positie gespeelde Treytel kwam, was echter zo gehaast, dat ook hij die mogelijkheid verprutste. Daar mee kwam Feyenoord twee keer goed weg. Dat was eerder ook al gebeurd toen Treytel stompend redding had gebracht na een schot van Hamberg. Het pikant ste moment deed zich echter kort na het uitvallen van Van Maurik voor. Frans Derks hink'te - na een botsing met Wim Jansen - plotse ling naar de dug out van Feye noord en liet zich daar enkele mi nuten verzorgen door Gerard Meijer. De Bredase scheidsrech ter, die daarvoor door veel fluiten al duidelijk van zijn aanwezig heid had blijk gegeven, keerde na enkele minuten terug, maar erg mobiel was hij niet meer. Derks hield zich voornamelijk in de middencirkel op en gaf zeven minuten voor tijd toch maar zijn scheidsrechtersfluit over aan grensrechter Smit. Die vond die nieuwe taak kennelijk zo opwin dend dat hij Feyenoord een mi nuut langer dan nodig in a- ngst liet zitten. WIM VAN HEMERT Kees Kist op weg naar 3-0. paste - Marijnissen dus niets an ders deed dan Peters schaduwen, Vlietslra op de hielen van Nygaard liep en Hiddink hijgend achter De vende zege Kromme aansjokte - en het laat schreeuwen. Maar ondanks de ang- kampe zich raden dat AZ rustig afwachtte stig weifelende ausputzer Arntz, de lang i tot er een gaatje viel om die ene goal te maken die voldoende zou zijn- voor de volle winst. NEC hoopte op een vroege toeval lige treffer. Dan zou de vlam in de door Van Hanegem, en de lusteloze pan slaan, dan zou het publiek de partij werd chaotisch geleid door Nijmeegse formatie naar de ze- arbiter Siem Wellinga, die zelfs niet i de gaten had dat Hugo Hoven- Ronald Hendriks minuten i persoonlijke vete liepen enige indruk makende Pe- uit te vechten en daarvoor eerder ters, kwamen er voor NEC eigenlijk het geel had kunnen trekken dan geen reele kansen. AZ werd voor- voor de actie waarvoor Arntz de namelijk op de been gehouden kaart getrokken zag. DE LAAGSTE PRIJS EN NOG 10% KORTING op al uw verenigings- kleding en schoenen voor elke sport. Vergelijk eerst de prijs. SPORTHUIS Frans Derks raakte tijdens het duel Feyenoord-Utrecht geblesseerd. Hij laat zich hier gewillig door Feyenoord-verzorger Gerard Meyer behande-

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 9