Notten tast nog in duister over toekomst Licht voor AZ nog niet op groen Don Revie beschuldigt van corruptie BORG HAAKT GEBLESSEERD AF V. Kessel overtreft zichzelf Ajacied wil zaak doorzetten Rib velt Zweedse titelfavoriet Ties Kruise terug in superstarcompetitie WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1977 99T" «99 ALKMAAR - Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben een delegatie van het Alkmaarse gemeentebestuur uitgenodigd om de raadsbesluiten terzake van de verbete ringen aan de AZ-accommodatie in Alkmaar toe te lichten. Dat gesprek zal op 27 september plaatsvinden. Voor die datum zal nog geen toe stemming worden gegeven voor uitvoering van het stadsbesluit, dat op 4 augustus werd genomen. Gedeputeerde Staten hebben be zwaar tegen de combinatie van raadsbesluiten. wel voorgoed in aanmerking ko men. De combinatie van raads besluiten beloopt een totaal bedrag van 2,25 miljoen gulden. De bouw van de lichtinstallatie is inmiddels zo ver gevorderd, dat die op 14 september kan branden bij het eerste duel om de UEFA Cup, dat AZ tegen het Luxem burgse Red Boys speelt. AZ heeft zich indertijd bereid verklaard met voorfinanciering van deze voorziening. Eventuele afkeu ring door GS houdt in, dat AZ'67 de 750.000 gulden kostende in stallatie voor eigen rekening moet r Aan de bouw van de noodzakelijk geachte nieuwe tribune en bijbe horende voorzieningen is men nog niet begonnen. De burge meester van Alkmaar, C. Ro.oz- emond, vond het volkomen lo gisch, dat gedeputeerde staten een nadere toelichting willen, "Ik zou me ook achter de oren krab ben als ik zo'n besluit moest goedkeuren," aldus de Alk maarse burgemeester. "Wij in Alkmaar zijn er helemaal mee vertrouwd geraakt door de be handelingen in het college, commissies en de raad. Ik vind het een wijs besluit van GS om nadere toelichting te verlangen. Persoonlijk ben ik er van over tuigd, dat onze argumentatie zal aanspreken. Er heeft in elk geval nog geen nee tegen onze beslui ten geklonken, anders zou men ons niet uitnodigen voor een ge sprek". Gedeputeerde Staten maakten gis teravond bij monde van Th. Laan (financiën) duidelijk nog geen besluit te hebben genomen over het AZ-pakket. "Er is geen ja en geen nee gezegd", aldus de heer Laan. "Alkmaar moet eerst maar eens uitleggen hoe die hele fina nciering nu in elkaar zit. Alles is met elkaar verweven: investerin gen in eigen terreinen, subsidies, garantieverklaringen. Er is zon der toelichting geen zinnig oor deel over te geven". Het raadsbesluit behelst een inge wikkeld stelsel van financiële maatregelen en afspraken als ge volg van een "geven en nemen" in de onderhandelingen tussen club en gemeente. Belangrijk ar gument bij de positieve beslis sing door de Alkmaarse raad wa ren de garanties, die de AZ- sponsors Molenaar gaven terzake van het voortbestaan van de voetbalorganisatie en terugbeta ling van de overheidsinvesterin gen binnen een termijn van tien jaar. Op langere termijn zijn afspraken gemaakt omtrent terreinhuur, subsidie en afbouw van de ver makelijkheidsbelasting. Gede puteerde Staten 1 Remise voor Han Janssen INNSBRÜCK - De Nederlandse vertegenwoordiger op het schaak toernooi om de wereldtitel voor ju nioren (tot 20 jaar), Han Janssen, heeft in Innsbrück uit de eerste twee ronden anderhalf punt ge haald. In de eerste ronde won Jans sen met wit van de Roemeen Jane- scu en in de tweede ronde speelde de Nederlander met zwart remise tegen de Australiër Morris. Er ne men 48 spelers deel, die volgens het Zwitserse systeem twaalf ronden zullen afwerken. samenhang tussen al deze maat regelen nader te worden inge licht. Van AZ-zijde onthield men zich in dit stadium van de zaak liever nog van commentaar, om dat men eerst het gesprek tussen B en W en gedeputeerde statën wil afwachten. LONDEN - Don Revie, enkele weken geleden als coach van het Engelse elftal opgevolgd door Ron Greenwood, heeft gisteren ontkend dat hij in zijn periode als manager van Leeds United getracht zou hebben spelers om te kopen. Deze be schuldigingen stonden in een groot artikel in het ochtend blad „Daily Mirror". Er gingen al enige tijd geruchten dat Re vie destijds geprobeerd had de uitslag van sommige weds trijden onreglementair te beïnvloeden. Bob Stoke, manager van FC Barrow, heeft verklaard dat Revie al in 1962 voor een over winning een bedrag van 500 pond bood. Leeds speelde toen nog in de tweede divisie en be vond zich in degradatiegevaar. In twee andere gevallen wer den omkopingspogingen be vestigd door officials van Newcastle United. De ernstig ste beschuldigingen dateren evenwel van zes jaar geleden. In 1971 zou Revie de aanvoer der van Leeds United, de Schot Billy Bremner, naar de kleed kamer van tegenstander Not tingham Forest gestuurd heb ben om een grote som gelds te bieden voor een overwinning van ten minste 4-0. Dan zou Leeds United eventueel nog landskampioen worden in plaats van Arsenal. Maar de Londense club behield een voorsprong van een punt en de winst van Leeds op Notting ham Forest (2-0) deed er niet toe. Een jaar later viel de beslis sing over de landstitel we derom op de laatste weds trijddag. Don Revie zou toen van plan geweest zijn de weds trijd tegen Wolverhampton Wanderers te „kopen". De Wolves wonnen echter met 3-2 en Derby County greep de titel met een punt voorsprong. Re vie heeft de beschuldigingen formeel ontkend, maar was verder niet bereid commen taar te geven. Volgens zijn echtgenote is Revie eerder dan oorspronkelijk de bedoeling was geweest met zijn werk als trainer van de Verenigde Ara bische Emiraten begonnen. Het bestuur van de Football Association beraadt zich nog over te nemen stappen tegen Revie, die van plan is een ad vocaat in de arm te nemen. Volgens Bob Roberts, direc teur van Leeds United, moet er iets gebeuren: „De goede naam van de club is in diskrediet ge bracht. Wij zijn ons van geen schuld bewust. Don Revie heeft in dertien jaar voortref felijk werk geleverd. Hij heeft zich altijd correct gedragen". EPE - Motorcoureur Henk van Kessel heeft zijn pogingen het we reldsnelheidsrecord over twee ki lometer (met keerpunt) nogmaals te verbeteren gistermorgen in de gemeente Epe met succes afgeslo ten. Op een nog niet in gebruik ge nomen weggedeelte slaagde Van Kessel er in met zijn Kreidler een gemiddelde te bereiken van 221 ki lometer per uur. Op de eerste kilo meter reed de coureur zelfs een gemiddelde van 228 kilometer per Henk van Kessel begon maandag ochtend met zijn recordpogingen. Maandagavond bracht Van Kessel het wereldrecord, dat sinds 1963 met 210 kilometer op naam stond van de Westduitser Rudolf Kunz, op 17 kilometer per uur. Henk van Kessel was hiermee nog niet tevre den. Omdat hij voor twee dagen vergunning had besloot Van Kessel het gisterochtend tussen zeven en negen uur nog eens te proberen. MUIDEN - Met verbazing heeft René Notten gisteren ken nis genomen van het feit, dat hij onder alle omstandigheden zijn contract bij Ajax zou uitdienen. Een geprikkelde Not ten: "Een merkwaardige gewaarwording om je eigen be sluit uit de krqnt te vernemen. Ik heb een journalist aan de telefoon gehad. Die heb ik gezegd, dat er niets anders op zit om het Ajax-contract af te maken, indien zich voor eind december geen nieuwe werkgever voor me aandient. En dat is natuurlijk heel wat anders". Sinds Nottens' geruchtmakende gelijkmaker in de voormalige top per Ajax-Feyenoord, tast Notten niettemin nog altijd in het duister ten aanzien van zijn toekomst. We liswaar verzekerde Feyenoord- trainer Vujadin Boskov hem vorige week dat er na het weekend snel klaarheid zou worden gebracht, maar van een hernieuwd gesprek Van Praag-Brox was Notten gister avond niets bekend. Hetgeen vol gens de voetballer zelf zeker niet in het voordeel is van Ajax. Hij: "Mijn contract is aanvechtbaar. Loopt niet op oudjaar af maar om hele maal exact te zijn op 30 december om twaalf uur. Daarna beurt Ajax nog slechts de amateurprijs van 3000 gulden voor me. Indien Ajax nu tot die conclusie komt, zullen ze momenteel best genoegen nemen met minder dan 550.000 gulden". Maar is de doorgaans zo sluwe Van Praag daarvan dan niet op de hoog te? Notten: "Kennelijk niet. Ik rea liseer me dat het eventueel best tot een juridisch steekspel zou kunnen komen, maar ik zet de zaak wèl door. Ik ben niet iemand die van daag roept: ik word bouwvakker. om een dag later mijn contract te tekenen. Kijk, Ajax gaat er vanuit dat ze me zes weken voor mijn con tract afloopt, een nieuw moeten aanbieden. Een eenvoudig rekens ommetje leert dat 15 mei en 1 juli zes weken uit elkaar liggen. Maar zo gemakkelijk is het niet. Ik heb de zaak tot op de bodem laten uitzoe ken. Barend en Van Dorp, die jon gens van Vrij Nederland, zijn er mee bezig. Die hebben met allerlei mensen gesproken, van Zwikstra tot Aad van Zon (bondsemployee KNVB) toe. De reglementen zeg gen exact dat een speler wiens con tract afloopt, uiterlijk 15 mei een nieuwe verbintenis moet worden aangeboden. En dat is heel wat an ders dan zes weken voor de laatste dag. Stephan van Feyenoord heeft daar inmiddels ook al op gezin speeld". Indien Feyenoord ten aan zien van Notten dus voor een dub beltje op de voorste rij wil plaats nemen, vernemen we op korte ter mijn weinig meer van een gesprek Brox-Van Praag. Notten: "Ik weet niet of Feyenoord me op zeer korte Rene Notten (links op archieffoto) nog termijn nodig heeft Aan de hand van de blessures zou je het wel zeg gen. Aan de andere kant ontwikkelt een aantal jongere spelers zich momenteel uitstekend. Maar als het helemaal niet anders kan, wacht ik tot 30 december". Nog een keer terug naar Nottens gelijkma ker. Heeft arbiter Wellinga hem toegevoegd: opschieten anders is het tijd, of niet? Hij: "Het was een dubieuze vrije trap. Ik wist niet of het om een obstructie ging of om een harde overtreding. Ik vroeg: is- ie direct of indirect. Wellinga ant woordde: schiet maar op het doel. Toen het 2-2 was stak ik mijn duim omhoog naar Wellinga. Alleen was Wellinga later zo onverstandig om daarover in het nabijzijn van een journalist een opmerking te maken. Dat die man er een heel andere draai aan gaf, was niet mijn fout". andere kleur spelen. NEW YORK - Wimbledon kam pioen Björn Borg zal de open Amerikaanse titel niet op zijn naam brengen. De als eerste ge plaatste Zweed had gisteren zo veel last van een vorige week op gelopen ribblessure, dat hij zich in de derde set vart de partij voor de achtste finales tegen als tiende geplaatste Dick Stockton terugt rok. Stockton leidde op dat mo ment met 3-6, 6-4, 1-0. Al voor de partij begon had Borg zijn twijfels." Het doet nog steeds pijn. Ik weet niet mis schien". De Zweed probeerde het. Maar was niet in staat zijn slagen meer kracht mee te geven dan nodig is om een ei te kraken Zijn opslag was zacht en even gemakkelijk te retourneren als in Borgs' voorgaande drie partijen. Het verschil was dat er nu een klasse-speler tegenover hem stond. Deze gebruikte de eerste set om de mogelijkheden van de Wimbledonkampioen te testen en sloeg toen toe. Borg werd zwakker en zwakker, terwijl Stockton met grimmige energie het service-volley-spel begon te spelen. Na 2-3 won Stockton de volgende drie games en sloot de set af op service. In de eerste game van de derde set brak Stockton de service van zijn te genstander met een passeerslag voor vijftien. Bij het wisselen van helft pakte Borg zijn handdoek, veegde zijn gezicht af en zei tegen de scheidsrechter, dat hij opgaf. Het gezicht van de Wimbledon kampioen was zoals gewoonlijk zonder veel uitdrukking, toen hij naar de kleedkamers werd geleid, omgeven door verslaggevers en Teleurgesteld verlaat Björn Borg het centre-court van Forest Hills veiligheidsagenten. Daar zat hij enkele minuten voor zich uit te staren, de armen op de knieën, het hoofd gebogen. Stockton gaat nu over naar de kwartfinales en ontmoet daarin de winnaar van de partij Con nors-Tanner. „De jongens schijnen bang van me te zijn, constateerde Stockton." Het is al de derde keer dit jaar dat iemand zich terugtrekt. Ik neem het zoals het komt. Maar ik geloof wel dat dit de beste partij is geweest, die ik ooit op gravel heb gespeeld". Ook de Argentijn Guillermo Vilas, als vierde geplaatst, heeft de kwartfinales van het toernooi om de open Amerikaanse tennis kampioenschappen bereikt. Hij versloeg de Spanjaard Jose Hi- gueras met 6-3 6-1. Het was de 43e overwinning in suc cessie van de Argentijn op gra- velbanen. Hij komt in de volge nde ronde uit tegen de Zuidafri kaan Ray Moore. De Spanjaard Manuel Orantes plaatste zich gisteren eveneens voor de kwartfinales. De als vijfde geplaatste oudtitelhouder won met 6-2,6-3 van John McEn roe. De achttienjarie Amerikaan, die op Wimbledon de halve finale bereikte, begon met een service- doorbraak, maar na dit goede be gin part-time het de 28-jarige Spanjaard, die tempo en partij dicteerde. Op de op gravel gelij kende kunststofbanen van Fo rest Hills kwamen zijn harde ser vice en de secure slagen vanaf de achterlijn beter tot zijn recht. In een partij in het damesenkel ver sloeg de als tiende geplaatste Mima Jausovec de Australische Diane Fromholtz met 6-3, 6-2. DEN HAAG - Hockeyer Ties Kruize verblijft deze week in Ge- nève om voor de tweede keer deel te nemen aan de Europese Super Star-competitie, met allerlei andere sportbeoefenaren. Voordat hij twee jaar geleden het ernstige auto ongeluk kreeg had onze hockey- international eveneens meegedaan aan een dergelijke competitie, die door diverse tv-maatschappijen wordt georganiseerd. Het pro gramma werd destijds in Neder land op het scherm gebracht toen Ties al zwaar gewond in het zieken huis lag. Hij werd winnaar van die eerste ronde, hetgeen hem onge veer 15.000 gulden opleverde. Ties Kruize kon echter uiteraard niet verder meestrijden, maar kreeg de verzekering dat als hij eenmaal her steld zou zijn hij een nieuwe uitno diging zou krijgen. Dit is ni en de wedstrijden in Genève zullen voor onze landgenoot een goede test zijn om te zien of hij zich alweer opnieuw in allerlei takken van sport met andere atleten zul kun nen meten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13