KONTAKTLENSSPECIALIST BIJ UITSTEK gehalte 'n Bouwer van hoog Bouwbedrijf Bosman BV :p£Err WGO© OG r- *>r - -••-• ;\- Kantorenkomplex Babyion Den Haag. Dit komplex is gesitueerd naast het nieuwe Centraal Station in Den Haag. Het komplex bevat twee parkeerkelders met een totale kapaciteit van 450 auto's, een hotel met 144 kamers. Parkeergarage de Kamp te Haarlem 16.000 m2 kantoorruimte en een winkelcentrum over twee Een parkeergarage met 435parkeerplaatsen. De garage is nage- lagen van ca. 9.000 m2. De opvallende naam is gekozen vanwege noeg geheel geprefabriceerd. De montage van de gehele garage de veelzijdigheid van het projekt, die onder meer tot uitdruk- heeft ongeveer 12 weken in beslag genomen, king komt in de architektuur en in de verscheidenheid van funkties. Babyion zal worden verfraaid met waterpartijen, skulpturen en exotisch aangeklede pleinen en passages CQ^axiüo□ Albert Schweitzer brug - Alphen a.d. Rijn. Deze brug die op 2 september 1976 officieel door drs. Tj. Westerterp in gebruik is gesteld, betekent de 5e brug over de Rijn in de gemeente Alphen a.d. Rijn. Het gereedkomen van deze nieuwe Rijnovergang betekent in de eerste plaats een betere verbinding met het centrum voor de wijk Groenoord en de wijk Ridderveld, terwijl ook het verkeer komende uit Koude kerk en Woubrugge snel het centrum kan bereiken. De brug is met uitzondering van het beweegbare gedeelte, geheel samen gesteld uit geprefabriceerde betonnen balken. Beneluxster 7,2. Wegkruising in 4 niveaus Het bestaande gedeelte ligt op het 3e niveau, het gedeelte in aanbouw ligt op het 2e niveau. Op de foto is het zand/ichaam voor het viadukt op het 4e niveau zichtbaar. De beneluxster is gesitueerd in de kruising van rijksweg J9 (bij Beneluxtunnel) en rijksweg 21sw zuidelijke rondweg rond Rotterdam. Kantoor - Voorschoten Dragende gevelelementen en vloerplaten van Spanbeton. Dit kantoor, bestaande uit twee Verdiepingen, opgebouwd uit geprefabriceerde dragende gevelelementen.De elementen worden voorzien van glas naar het bouwwerk getransporteerd. De elementen worden hier op de inmiddels aangebrachte fundering geplaatst, totdat alle elementen voorde eerste verdieping zijn gemonteerd. Hierna worden op de elementen van de eerste verdieping de vloerplaten gemonteerd. Is dit werk voltooid dan worden de elementen van de 2e verdieping en de dak platen gemonteerd. Op deze wijze kan in zeer korte tijd een kantoor gebouw worden gebouwd. Kantoor Schuttersveld - Leiden Dragende gevelelementen, kolommen, balken en vloerplaten Een kantoorgebouw samengesteld uit geprefabriceerde gevel elementen (de witte elementen) in de gevel. Deze gevel elementen dragen naast het eigen gewicht ook het gewicht van de vloeren en belastingen op de vloeren. De in dit gebouw toegepaste vloeren en kolommen zijn ook geprefabriceerd. Nederlandse Spanbeton Maatschappij b.v. Postbus 25 Alphen aan den Rijn - Tel. 01720-91241 Met de uitvinding van de oorspronkelijk harde kontaktlenzen, vonden veel mensen een aantrekkelijk al ternatief nadat zij eerder tot het dragen van een bril ver oordeeld waren. Sinds die uitvinding is er wel het een en ander veranderd. Vele variaties ontstonden, de wetenschap staat uiteindelijk niet stil. Voordeel van deze ontwik keling is dat u tegenwoordig bij kontaktlensspecialisfen terecht kunt. Unicon bijvoorbeeld. Ongeveer drie jaar geleden ging aan de Leidse Steen straat UNICON B.V. van start. Vanaf die start heeft Unicon zich uitsluitend met kontaktlenzen beziggehou den. U kunt er op elk mo ment van de dag binnen lopen. Eenmaal binnen krijgt u alle informatie over de diverse mogelijkheden. Daarna volgt de passing, de meting van de vorm en de afwijking van het oog. Na het UNICON advies kiest u de lens en als de lenzen na enige tijd klaar zijn, leert u het inzetten en uithalen. En daarna komt de tijd van aanwenning. U blijft een jaar onder controle van UNICON. Eventuele pro blemen worden besproken tijdens de periodieke con troles (na 3 - 6 en 12 we ken). Vanaf het moment dat u bij UNICON binnenstapte en het moment dat u de len zen draagt, verstrijken er ge middeld zo'n drie weken. UNICON B.V. werkt met goed opgeleide specia listen die na het halen van de nodige diploma's ook nog ervaring bij oogartsen opdeden. Trouwens, mocht een grote afwijking worden gekonstateerd, dan stuurt UNICON u eerst door naar een oogarts. öf de nieuwste ontwikkeling de Uniconflex-lenzen, bij uitstek geschikt voor men sen met een niet geheel ron de oogbol. De wijze waarop UNI CON de consument bena dert, heeft inmiddels z'n waarde bewezen. Na de start in Leiden, werden ook filialen in Vlaardingen en Hilversum geopend. Aangesloten bij de i Contactlensspecialis Ruim 50 jaar geleden werd in Zoeterwoude-dorp de basis gelegd voor het fa miliebedrijf Bouwbedrijf Bosman B.V. Aanvankelijk werd vanuit het woonhuis van de familie Bosman aan de Noordbuurt- seweg voornamelijk burger- werk uitgevoerd. Door het agrarische karakter van de Gemeente Zoeterwoude vormde het onderhoud aan molens toen het belang rijkste deel van de werk zaamheden. In een later stadium werd het accent verlegd naar de sektor nieuwbouw. In 1965 werd naast de woningbouw de utiliteitsbouw van steeds groter belang. Inmiddels had de 3e generatie Bosman, de lei ding van het bedrijf over genomen in de vorm van de huidige direkteuren, de heer C.M.L.Bosman en de heer J.M. Bosman. Zoals bekend, is het bedrijfsleven sterk toegeno men sinds de tot standko- ming van het Industrieter rein. Vele grote bedrijven vestigden zich in Zoeter woude dat qua ligging bij zonder aantrekkelijk is. Bouwbedrijf Bosman is be trokken geweest bij de bouw van vele bedrijfsruim ten op het Industrieterrein. De wijze waarop de eerste opdrachten werden uitge voerd leidde tot volgende opdrachten en zo kwam de bal aan het rollen. Onnodig te vertellen dat de kwaliteit ,,dus" van hoog gehalte was. Een recent projekt is de bouw van een aantal luxe bungalows in Zoeterwoude. Op de foto bij dit artikel ziet u hoe die bungalows eruit zien. Al met al is Bouwbe drijf Bosman een gezond groeiend bedrijf met een groot aantal loyale mede werkers. Daar zullen nog veel opdrachtgevers van profiteren. Energieweg 24 Zoeterwoude - Tel.071-89 92 17

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 24