Op VARA-tv: Goed van toegelicht r/ÖBlyoAggramma I DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1977 LEIDEN 'Van de lange tenen in het Leidse muzieklevei\ had ik op dat moment geen weet .Mijn erva ringen op het gebied van de muziek strek ten zich namelijk tot het einde van de jaren zestig niet verder uit dan Den Haag. Ik kwam bij het LD in een periode dat de krant zelf druk bezig was om van karakter re ver anderen, De muziekkritieken waren toi au n toe nogal vriendelijk van toon en bij de lezers heel vertrouwd. Ze werden opeens minder bloemrijk en meer direct van stijl. Het is achteraf ge zien dus helemaal niet zo verwon derlijk dat mijn recensies in die tijd zoveel weerstand hebben opgeroe pen Deze woorden vormen Ron Harms' eigen verklaring voor de opwining die zijn komst als muziekrecensent bij het LD destijds in Leidse mu- ziekkringen heeft veroorzaakt. De muziekkritieken in deze krant waren echter wel eens zo scherp dat sommigen zich afvroegen of Harms daarmee de aandacht op zichzelf wilde vestigen. Een veel gehoorde bewering was ook, dat Harms in zijn recensies al zijn 'frustraties' van zich afschreef. Ron Harms: 'Ik wilde de aandacht beslist niet op mijn persoon, maar uitsluitend op mijn mening vesti gen. En achter mijn mening heb ik altijd gestaan. Sommigen hadden daar duidelijk moeite mee. Wat die frustraties betreft, je hoort wel eens de stelling dat een muziekcriticus een mislukte musicus is. Onzin na tuurlijk want je kunt deze bewering met even veel recht omdraaien. Als je in de concertzaal zit dan zie je daar op dat podium een beroemde dirigent of een beroemde solist. En ik geloof dat iedereen wel eens, als een soort onbereikbaar ideaal, de plaats van die beroemdheid in zou willen nemen. Ben je dan gefrus- teerd" Nee toch? Het is naar mijn mening zelfs de taak van een criti cus om zich te verplaatsen in de persoon van de musicus, om zich af te vragen waarom hij het zus doet en niet zo. Je zit als criticus dus ei genlijk iemand te ontleden door je zelf in zijn plaats te steleln*. Ironie Harms' recensies waren vaak met zonder ironie geschreven/Wilde hij doelbewust ironisch zijn ten koste van anderen soms, en hield hij bij voorbaat rekening met reacties9 Ron Harms heeft het antwoord kant en klaar bij de hand. 'Ik zocht tijdens het schrijven van mijn kri tieken nooit bewust naar bepaalde effecten en ik hield zeker geen re kening met eventuele reacties. Ge voel voor ironie is gewoon een ka raktertrek van mij en op schrift dreigt die ironie wel eens als sar casme over te komen. Dat laatste Door Pieter C. Rosier probeerde ik overigens wel steeds te vermijden. Ironie is een verzach ting van de waarheid, maar bij het publiek blijken mijn bedoelingen vaak verkeerd te zijn overgekomen. Dat heeft me vooral in het begin sterk verbaasd'. Er zijn mensen die het vaak met Harms' oordeel eens waren, maar die vonden dat hij het nogal 'lomp' uit de doeken deed. Nu leken de muziekkritieken de laatste tijd wat minder 'provocerend' en wat meer 'objectief te zijn. Die indruk is vol gens Ron Harms niet geheel juist. 'De inhoud van mijn recensies is al tijd gelijk gebleven, alleen het ver pakkingsmateriaal is wat mooier geworden. Ik heb in zoverre uit een en ander lering getrokken, dat ik later beter wist wat wel en wat niet geschreven kon worden. En ik heb er steeds meer voor gewaakt dat men me niet zou misverstaan. Aan de andere kant is het zo, dat de lezer ook gewend is geraakt aan de straf fere stijl van de dagbladjournalis tiek. Dat er de laatste tijd wat min der reacties op mijn muziekkritie ken kwamen heeft in feite dus twee oorzaken'. Onderscheid Meer dan eens was er het verwijt dat Harms geen onderscheid maakte tussen amateuristische kunstbeoefening en professionele uitvoeringen. Welke maatstaven hanteerde hij bij het beoordelen van een uitvoering door amateurs? Heeft hij niet meer naar fouten ge luisterd dan naar muziek? Ron Harms duidelijk formulerend: 'De maatstaven, die ik bij het beoordelen van amateuruitvoerin gen en van professionele concerter aanleg, vallen voor een deel samen Het verschil is dat je bij amateurs rekening moet houden met de mate van scholing en met de pretenties die ze hebben. Naast het technische aspect is er ook de muzikale inhoud van een uitvoering die de aandacht vraagt. Wat de technische kant be treft, een goede recensent moet kunnen horen welke prestaties voor een bepaald gezelschap maximaal haalbaar zijn. Dat is in i norm voor zijn beoor- LEIDEN - Ron Harms is geen vaste muziekrecensent van het Leidsch Dagblad meer. Wegens drukke werkzaamheden heeft hij deze functie neer moeten leg gen. Vorig jaar al wilde Harms er een punt achter zetten, maar op verzoek van de redactie bleef hij tot het begin van het nieuwe muziekseizoen de pen hanteren. Niet tot ieders genoegen overigens, want Harms was juist om die pen bij meni geen gevreesd. Vooral in de eerste jaren na zijn aanstelling als muziekmedewer ker gleden de boze brieven soms bij tientallen tegelijk bij de krant in de bus. Brieven zowel van muziekbeoefenaren, die zich beledigd voelden, als van con- cerbezoekers, die Harms meenden te moeten corrigeren. Heel wat kritiek op Harms' kritiek dus. Maar Ron Harms achtte het in strijd met zijn taakopvatting om zich daardoor te laten beïnvloeden. Harms bleef de concertzaal trouw bezoe ken en zijn recensies met even grote regelmaat schrijven. Hij heeft de Leidse muziekkritiek, die tot 1970 in het algemeen nogal vriendelijk van karakter was, een ander gezicht gegeven. Zonder omhaal van woorden gaf Harms zijn mening weer, kort en krachtig, recht voor z'n raap. Harms is in de afgelopen zeven jaar een te veel besproken figuur in het Leidse muziekleven geweest, dat zijn ver dwijning uit deze kolommen onopgemerkt kan blijven. Daarom laten we Ron Harms zelf nog één keer in dit interview aan het woord. Rode kater Tiberius kijkt kritisch toe hoe Ron Harms zijn mening aan het papier toevertrouwt. delirtg, dat hij een dergelijke maximale prestatie met een tien zou kunnen honoreren. Wanneer men als musicus onder dat maxi mum werkt worden de cijfers lager en moet je je als criticus afvragen waar het nu precies onvoldoende wordt. Nu is het overigens zo, dat ik altijd de dirigent, mits bij een beroeps kracht is, verantwoordelij stel wanneer een amateurvereniging naar mijn overtuiging een tech nisch onvoldoende prestatie Revert. Wat de muzikale inhoud van een uitvoering betreft, behoort het tot de taak van de criticus om op te letten of men met overtuiging en enthousiasme musiceert, of men onzeker is of dat men een bepaalde mate van onverschilligheid aan de dag legt. En dat laatste is helaas vaak het geval bij beroepsmusici. Het is overigens niet waar dat ik meer naar fouten luister dan naar de muziek. Juist de muzikaliteit van de uitvoering doorslaggevend'. Essentie Aan welke maatstaven moet naar Harms' mening een muziekrecens ent voldoen? Sommigen zijn van oordeel dat hij een muziekuitvoe ring in de concertzaal teveel verge leek met die op de grammofoon plaat. Ron Harms: 'Je moet als re censent de Nederlandse taal goed beheersen en de essentie van een bepaalde uitvoering kernachtig kunnnen weergeven. Verder dien je een behoorlijke kennis te hebben van muziek, zowel theoretisch als praktisch, en over voldoende reper toirekennis te beschikken. Het bij houden van vakliteratuur is hierbij onontbeerlijk. Wat dat repertoire betreft, persoonlijke voorkeuren mogen uiteraard geen enkele rol bij de beoordeling spelen'. En over de grammofoonplaten: 'Ik heb veel palten gerecenseerd, maar die re censies waren vaak vernietigender dan die van de concerten. Stren gere maatstaven dus, omdat je met een plaat nu eenmaal langer dan één avond moet doen. Je zou overi gens wensen dat een bepaalde uit voering in de concertzaal meteen op de plaat kon worden gezet, on danks de technische foutjes. Ik draaide vrijwel nooit een grammo foonplaat vóór de concertuitvoe ring, tenzij het om een werk ging dat ik niet zo erg goed kende. Inte gendeel, ik luisterde er vaak na het concert pas naar. Ik heb trouwens van vele composities meer dan één plaatopname. Belazerd Sommige mensen gedroegen zich in de concertzaal uitgesproken vijandig tegenover Harms. Hoe heeft hij dat ervaren9 Ron Harms: 'Ik heb een heel brede rug. Ik beschouw iemand die mij met open vizier om mijn mening bestrijd niet als een vijand. Maar ik heb wel een grote hekel aan men sen, die mij in de pauze heel vrien delijk een kopje koffie aant eden en mij achter mijn rug om kriti seren. Dan voel ik me belazerd? Aan welke concerten bewaart Harms de beste herinneringen? Wat de grote symfonie-orkesten be treft had het er alle schijn van dat het Rotterdams Philharmonisch Orkest zijn voorkeur had. Ron Harms wil eigenlijk alleen maar een vergelijking trekken tus sen het Rotterdamse orkest en het Residentie-Orkest omdat de andere grote orkesten te sporadisch naar Leiden komen. 'Mijn indruk is dat het Rotterdams Philharmonisch Orkest het meest constant van kwaliteit is gebleven. Het Residentie-Orkest heeft vaak uitschieters gehad, zowel naar bo ven als naar beneden. Nu is het wel zo dat het vaste dirigentschap van het RO de laatste jaren nogal wat problemen heeft opgeleverd. Wat de beste herinneringen aangaat, ik zal nooit de uitvoering vergeten van Berlioz' Symphonie Fantastique onder leiding van de Rus Rozjdes- twenski. De manier van dirigeren van dat kleine, met z'n vingers knippende mannetje heeft een zeer diepe ind ruk op me gemaakt. Ik ben er overigens, niet ten onrechte, een beetje trots op dat ik van het begin af aan in mijn recensies de aan dacht heb mogen vestigen op het talent van Rudolf Jansen als piano begeleider. Ik heb hem wel eens de Nederlandse Gerald Moore ge noemd en zijn mogelijkheden vaak in mijn beschouwingen betrok ken'. Treurig Wat vindt Harms in het algemeen van het concertleven in Leiden? 'Treurig! Wat de amteurverenigin- gen betreft, die vormen teveel een kneuterige dorpsfamilie met al hun onderlinge ruzies. En van teveel be roepsgezelschappen moet ik helaas zeggen dat ze Leiden maar als een bijzaak beschouwen. Voor beide groepen geldt echter dat ze te weinig financiéle armslag hebben. Die treurigheid wordt dus vooral veroorzaakt door het beleid dat de gemeente Leiden met betrekking tot het muziekleven voert. De Stadsgehoorzaal is niet meer te betalen en de Culturele Raad be steedt het overheidsgeld vaak lie ver aan het organiseren van muzie kuitvoeringen op avonden dat er in Leiden al belangrijke concerten zijn. Ik kan me verder niet aan de indruk onttrekken dat deze instan tie bij het geven van adviezen haar persoonlijke voorkeur doet gelden. Wat er moet gebeuren? Er moet een instantie komen, die het hele con certleven in Leiden gaat coördine ren. Om te voorkomen dat er teveel concerten op één avond worden gegeven en om te verhinderen dat er binnen één seizoen één werk ver schillende malen wordt uitgevoerd. Dat laatste kan namelijk wel voor vaklieden interessant zijn, maar niet zozeer voor het brede publiek. Het enige lichaam dat nog wat coördineert is K&O, welke stich ting zo langzamerhand is gaan functioneren als concertbureau. Ik zou er voor willen pleiten dat K&O zich splitste in enerzijds een volk suniversiteit met een educatieve functie en anderzijds een onafhan kelijk concertbureau, gesubsi dieerd door de gemeente binnen de Leidse regio, maar met een eigen organisatie. K en O, als concertbureau zo goed op dreef wordt financieel gekort wiekt onder het voorwendsel dat concerten alleen voor de happy few bestemd zijn. Een schandelijke zaak! Een gevolg van die beknot ting is ook, dat er in Leiden nauwe lijks meer concerten van heden daagse muziek kunnen worden ge geven. En bovendien is het voor K&O te kostbaar geworden om de allergrootsten onder de solisten naar deze stad te halen. Het ergste vind ik echter, dat de Leidse jeugd niet meer in aanraking komt met de muziekcultuur, doordat de scholie renconcerten zijn komen te verval len. En de jeugd heeft recht op het beste! Culturele verarming dus'. Bach De laatste vraag aan Ron Harms be treft zijn muzikale voorkeur. De scheidende muziekcriticus daarover: 'Bach, Beethoven en Brahms doen het bij het grote pu bliek erg goed. Van die drie geef ik het meeste om Bach. Verder kan ik, om dan ng maar één naam te noe men, bijzonder genieten van Bruckner. Wat het genre betreft heb ik een grote liefde voor d'e lied kunst met Aafje Heynis, Jaap Die- leman en Ruud van der Meec als Nederlandse favorieten en met Die trich Fischer-Dieskau als één van de buitenlandse zangers. Welke platen met me meegaan naar dat ene ombewoonde eiland? Dat zijn die plante, waaraan persoonlijke herinneringen verbonden zijn en die houd ik voor mezelf....' HILVERSUM - Een actueel- informatief magazine „Vara-Visie" zal met ingang van het komende winterseizoen vanaf 1 oktober een terugkerend programma onderdeel worden van de VARA- televisie-uitzendingen. In dit ma gazine zullen „Achter het Nieuws" en de „Ombudsman" redactioneel samenwerken, zal „Koning Klant" .(dat apart wel blijft bestaa) actuele consumentenproblemen ter sprake kunnen brengen en zal ook aan dacht worden besteed aan actuele sportonderwerpen. Op zaterdag avond zal de tweede helft van „Vara-Visie" zelfs geheel aan sport zijn gewijd. Het magazine zal met grote frequentie op het scherm komen: eike vrijdagavond, eens per maand op zaterdagavond en eens per maand op maandag. Op een aantal woensdagen.zal VARA-Visie een special uitbrengen. De uitzendingen zullen gemiddeld drie kwartier duren en worden ge presenteerd door Koos Postema en W.L. Brugsma. Nieuw bij de VARA is ook een 'Goed Nieuws Show' van Sonja Ba rend op de vrijdagavond. Zij wil in dit programma duidelijk maken dat er aan elke zaak minstens twee tegengestelde kanten zitten. Het is overigens de bedoeling dat Sonja's show een 'luchtig, warm en amuse rend' programma wordt. Vanaf februari zal de VARA eens per maand op zaterdag een groot opgezette feestelijke show brengen met een reconstructie van momen ten uit de showbusiness. In fe bruari wordt dat een uitzending met hoogtepunten van amusement uit Parijs, Londen, Berlijn en Am sterdam. In maart staat men stil bij de show in films, in april is de beurt aan big bands als die van Jack Hil ton, Duke Ellington, Cab Calloway en de Ramblers, in de laatste uit zending in mei komen musicals op de buis. Nieuw is voorts het verfilmen van een aantal Kronkels van Simon Carmiggelt met Guus Hermus, Ward de Ravet, Joan Remmelts, Hetty Blok en Ank van der Moer in de hoofdrollen. In het laatste kwartaal van dit jaar brengt de VARA op haar zaterdag avond onder meer een integrale uitvoering in de Newyorkse Metro politan Opera van 'Rigoletto' en een show rond Carol Burnett. Als series brengt de VARA komende seizoen een reeks i afleveringen van de 'Onedin Line', dertien afleveringen van 'De avon turen van de brave soldaat Schweijck' en opnieuw 'McCloud' en 'Jim Rockford'. Aan dramatische produkties ko men deze winter onder meer een nieuwe serie afleveringen van „Klaverweide" en acht delen van een nieuwe reeks „Dubbelleven". Daarin gaat het om mensen, die, door de omstandigheden gedwon gen, naast hun normale leven nog een heel ander bestaan leiden. Een van de uitgangspunten bij de de opzet van „Dubbelleven" was jonge schrijvers te stimuleren. NEDERLAND I 18 45 - Fabeltjeskrant (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - All in the family, tv-serie (VPRO) 19.30 - Dat van die wat was dat ook al weer toen: dat had wel wat: keuze uit 3 jaar tv van het Simplisties Verbond (VPRO) 21.35 - Journaal (NOS) 21.50 - Stunde Null, speelfilm (VPRO) 23.40 - Den Haag vandaag (NOS) 23.5l5 - Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 - Toeristische tips (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - Cijfers Letters (KRO) 19.25 - De wondere wereld onder water, (KRO) 20.00 - Journaal (NOS) 20.25 - De terugkeer var de Wrekers, misdaadserie (KRO) 21.15 - Voor een briefkaart op de eerste rang (KRO) 22.05 - Brandpunt (KRO) 22.30 - Europese Danskampioenschappen 1977, Latin American voor Professionals, vanuit Leiden (KRO) 23.45 *- Journaal (NOS) onderwaterfilms DUITSE TV DUITSLAND I 17.00 Journ 17.05 Filmreportage. 17.50 Informa tief progr. 18.15 Kinderprogr. 18.40 Meded. en reportages. 18.55 Journ. (Region progr. NDR: 19.00 Informatief progr. 19.30 Aktual. 19.45 Zandmannetje. 19.55 Nordschau-Magazin. 20.26 Wie das Leben so spielt, tv-serie. 20.59 Progr.overz. WDR: 19.00 Region, nws. 19.05 Progr.inform., aansl.: Te kenfilm. 19.10 Unmoglicher Auf- trag, tv-serie. 20.15 Aktual. 20.45 In form. progr.). 21.00 Journ. en weer- ber. 21.15 Economisch magaz. 22.00 Einsatz in Manhattan, misdaadserie. 22.45 Filmreportage. 23.30 Journl, i weerber. DUITSLAND II 17.35 Gullivers Reisen, einer zuviel, tv-serie. 20.00 Journ. 20.30 Der Mann mit dem Zylinder, blijspel. 22.00 Journ. 22.15 Discus sie. 23.15 Zivilisierte Tropen, tv-film. 0.35 Journ. Duitsland 3 NDR en WDR 21.00 Journ. en weerber. 21.15 Fami liekroniek. 22.05 Belle de jour - speelfilm. 23.45 Dokum. serie. 0.30 BELGISCHE TV BELGIË VLAAMS Net 1 donderdag 1 sep- 18.55 Kinderserie. 19.10 Informatief progr. 19.35 Kijk uit. 19.40 Meded. 19.45 Joum. 20.15 Showprogr. 20.40 Panorama. 21.10 Filmmagaz. 21.50 Informatief progr. 22.10 Joum. Net 2 Van 18.55 tot 20.15: Zie Net 1. 20.15 Dokum. serie. 21.05 Galaconcert. 22.35 Zomerage- "Dat van die wat was dat ook al weer toen: Dat had wel wat!" Een nogal merkwaardige titel voor een televisieprogramma, maar het verduidelijkt al veel als het gaat om een uitzending van het Simplis tisch Verbond met de bekende lijsttrekkers Koot en Bie. Van 1930- 21.35 op Nederland I: een terugblik op drie jaar simplisme, oftewel een programma onder de noemer "The best of...", om maar eens een simpel Engels begrip te gebruiken. Zo zien we Koot en Bie terug in hun oude jaarsprogramma van 1975, de „neven" (met name de rege lneef) komen weer in beeld en de meest spectaculaire klappen met de matteklpper zullen ten tweede male worden uitgedeeld. Op Nederland II vanaf 2230 een rechtstreeks beeldverslag uit de Stadsgehoorzaal in Leiden van de Europese Kampioenschappen Latijns-Amerikaans dansen voor professionals. Met deelnemers uit Engeland, Duitsland, Noorwegen,Oostenrijk,Zwitserland, België en Nederland (het paar Henny Vieberink en Marian Veldkamp- Vieberink, broer en zuster dies). In de intermezzi het VIDA formation-team en het jazzballet Shaft. Muziek van het orkest José Marcello. Presentatie: Hans van Willigenburg. In de actualiteitenrubriek Brandpunt van de KRO wordt van avond een interview uitgezonden met de vrouw van de in Italië tot levenslang veroordeelde Duitse oorlogsmisdadiger Kappler. Zij slaagde er onlangs in haar in een ziekenhuis in Rome verpleegde man te laten ontsnappen. Voorts besteedt Brandpunt aandacht aan het toenemen van het woes tijngebied op diverse continenten, waarover thans in Kenia een we reldconferentie wordt gehouden. Ook zal Brandpunt de politieke situatie in ons land volgen. (Nederland II 22.05 uur). HILVERSUM I NCRV: 18.00 De kerk vandaag. 18.20 (S) Licht klassiek. 18.30 Nws. 18.41 (S) Licht orkest met solist. 18.53 Boekenrubr. 19.00 (S) Leger des Heilskwartier. 19.15 (S) De we reld zingt Gods lof: verz.pl.progr. 20.00 (S) Goed gestemd: liedje- sprogr. 20.40 Een twee, uit de maat progr. over onderwijs en opvoeding. 21.00 Bastaardkinderen van de zon. 21.20 (S) Kerkorgelconcert. 21.45 (S) Spraakmaken. 22.25 Avondover denking. 22.30 Nws. 22.40 Politiek weekoverz. 22.50 (S) Nocturne: Am sterdams Kamerorkest. 23.00 (S) Rondom het Woord. 23.25 (S) Jazz- time. 23.55 Nws. HILVERSUM II NOS: 18.00 Nws. AVRO: 18.11 Ra- diojoum. 18.20 Martin Carthy (gr.pl.). IKON: 18.30 Kleur, informa tief progr. AVRO: 19.00 AVRO's Sportpanorama. 19.40 Eigen baas, informatief progr. 20.05 Brass Band muz. 21.05 (S) Alert, progr. voor muz. en maatschappij. 21.30 (S) Klassieke muz. 22.20 Aspekten, kunstrubriek. NOS: 23.00 (S) Met het oog op mor gen. 23.55 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. TROS. 19 02 (S) Pos ter 20.02 (S) Soul Show. 22.02 (S) Sesjun op herhaling. 23.02 (S) Close up. 0.02 (S) LP-werk. 1.02-7.00 (S) De nachtwacht. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Lichte muz. met om 7.30 Nws. 8.30 Nws. 8.36 Gym. voor de huisvrouw. 8.45 (S) Lichte muz. met om 10.30 Nws. 11.00 (S) Theaterdi- rekteuren, gisteren en vandaag, ge sprek. 12.00 (S) Lichte muz. met om 12.22 Wij van het land; 12.26 Meded. 12.30 Nws. 14.00 (S) Lichte muz. met om 15.30 Nws. 16.00 (S) Muzikaal spreekuur. 17.00 (S) In de hutsge- klutste kinderwinkel. 17.30 Nws. 17.32 (S) Echo HILVERSUM II NCRV 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 Vandaag, vrijdag. 8.00 Nws. 8.11 Hier en nu. 8.30 Op de man af, evangelisch commentaar. 8.35 Te Deum Laudamus. NOS: 9.00 Vijf doden in Godsnaam, dokum. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Wat heeft dat kind?, informa tief progr. 10.15 Duidelijke taal. 10.30 NOS-Jazz. 11.00 Nws 11.03 Meer over minder. 12.30 Toerismo. 12.49 OVERHEIDSVOORL.: Uitzending voordelandb. 13.00 Nws. NOS: 13.30 Vonken onder de as. 13.45 Onder de Groene Linde. 14.00 Aspekten van de kamermuz. 15.00 Zoeklicht op Nederland. 16.30 Kijk op buiten land VPRO: 17.00 Welingelichte kringen. 17.45 SYMBIOSE: 17.55 Neded. HILVERSUM III EO: 7.02 (S) Gospels ound. 8.03 (S) Tijdsein. 9.03 (S) De muzikale fruitmand 10.03 (S) Te elf der ure. TROS: 11.03 (S) Gerard de Vries draait op verzoek. 12.03 (S) De Nederlandstalige Top-10. NCRV: 13.30 (S) Pop-contact: Nationale tip-30. 15.03 Elpee-pop. NOS. 16.03 (S) Nationale Hitparade. HILVERSUM IV NOS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Vroeg klas siek. 9.00 Nws. 9.02 (S) Stof van eeu wen. 10.00 (S) Vocalise. 12.00 (S)V^n het Nederlands Concertpodium: sopraan en piano. EO: 13.00 (S) Klankspiegel. 14.00 Nws. 14.02 (S) Klankbord. 14.20 (S) Orgelbespe ling. 14.45 (S) Woord der waarheid VPRO: 15.00-17.00 Muziek-op-

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 5