ontgroening van "nuldejaars" ioor raadsleden Ook als je studeert, kun je heel wat doen meteen Amro Privérekening. Stormvloed zou een ramp zijn voor Londen Debat in de Kamer 1 over Oosterschelde Nieuw bezwaar tegen Winkelhof dreigt Zo'n Amro Privérekening komt afrijd van pas. kNDERDAG 25 AUGUSTUS 1977 iEIDEN - „Van de gemee- ;e hoefje niets te verwach- in. De laatste driejaar is er en plan of poging meer iweest een studentenflat te ouwen". Met deze wat al te Irasse uitspraak probeerde e slimme koopman Van .ijp (CDA) alvast zieltjes te vinnen onder de „nulde- aars" die gisteren een och- lendje gemeentepolitiek ■oorgeschoteld kregen in et kader van hun introduct iedagen bij Minerva. Jeestal waren het onschuldige jraatjes die de uitgenodigde raads- eden afstaken, maar sommigen be- eidden de nieuwelingen een kille louche, minstens zo •effectief als >oit de ouderwetse ontgroening. )e confessioneel Van der Meij en le socialist Verboom schuwden het liet de dames en heren studenten toe flink op hun plaats te zet- en. Deze twee politici hebben toch veel grotere binding met elkaar lan je met je politieke verstand kan atten. Het is begrijpelijk dat fan der Meij het CDA rechts pas seert met de opmerking dat die par- ontstellend kleurloos" is. Heel anzelfsprekend noemt de SPV'er look de radicaal Beijen als zijn grootste opponent, daarbij de kwa lificatie hanterend van „uiterst ^conservatief'. Van der Meij jaagt tussen dit soort krachtige uitspraken door de nieuwe corpsleden hevige schrik aan door op te komen voor de wer kende jongeren. De nog groene studenten moeten niet denken dat ze nu heel wat zijn. Als de arbeid ersjongen Van der Meij de dames en heren zo hardhandig confron teert met de grote kloof tussen hen en de werkende jongeren ontstaat er wel enige wrevel. Met zijn politieke opponent Ver boom heeft de GPV'er dan veel gemeen. Verboom kreeg zijn op- oeding toen de socialisten nog een christelijke moraal hadden. Dat waardeert de GPV'er. ,,Ar»e Ver boom is waardevol, want hij is ge vormd in de AJC". Net als Van der Meij weet de arbeider Verboom de PAGINA 23 De arbeiders Verboom (links) en Van der Meij rechts"Uit welk milieu komen jullie?" studenten flinke schrik aan te ja gen. Na een trotse uiteenzetting hoe uniek zijn renovatieprojecten zijn („ik ben er nog een keertje mee voor de televisie geweest") blijkt geen enkel net aangekomen Minerva-lid een vraag te hebben. Verboom pro beert zijn publiek wat te prikkelen met de opmerking dat scholieren tijdens een discussiedag allerlei goede vragen hadden. Stilte. Con stateert dan vertwijfeld: „Wat vra gen jullie weinig". Na weer een pijnlijke stilte laat hij zich ontval len: „Arbeiderskinderen hebben vaak heel puntige vragen". Na een zwak gemompeld verweer uit de groep („Wat weten wij van huisves ting af?!") gaat Verboom nog weer verder „Uit welk milieu komen jul lie dat jullie zo weinig vragen heb ben?" Na een vaderlijke vermaning dat zij zich niet moeten laten ver vreemden van de maatschappij en maar eens goed in de stad rond moeten kijken, geven de nuldejaars met een zenuwachtig geschuifel en gekuch te kennen dat dit soort ont groening hen eigenlijk helemaal niet lekker zit. TOM MAAS LEIDEN - "Naast de bruine bo nen at Piet vakbewegingsvoer" Deze woorden sprak de voorzit ter van het NKV-Leiden, Theo de Wilde ter gelegenheid van het 50-jarig lidmaatschap van Piet de la Riviére van de Dienstenbond-N KV. De nu al weer enkele jaren gepensio neerde La Riviére is nog steeds tweede secretaris van de NKV centrale Leiden. De Wilde om schreef hem dan ook als "de so cial e ANWB van Leiden". Van regionaal bestuurder Peter van Straatum van de Diensten bond kreeg Piet de la Riviére de gouden speld van de Diensten bond uitgereikt. In zijn dankwoord wees La Ri viére er op dat hoewel het pro gramma van het NVV op Karl Marx en het programma van het NKV op het evangelie geba seerd was, deze programma's eigenlijk geen millimeter van elkaar afweken. Hij sprak tenslotte de hoop uit dat het CDA zijn programma ook op het evangelie zou richten inplaats van het kapitalisme. Nep-graaf had nog meer op kerfstok DEN HELDER (ANP) - De Rotter- damse oplichter David J.W. alias graaf De Bourguignon, die onlangs in het nieuws kwam door zijn op- lichtingspraktijken van onder an dere een Helderse zakenman, blijkt nog meer op zijn geweten te heb ben. De man stond op de nominatie benoemd te worden tot wetens chappelijk medewerker van de universiteit in Rotterdam. W. stond in de Maasstad ingeschreven als doctorandus in de economie. Als werkzoekende bleek W. wel bereid zijn diensten aan de universiteit te verlenen. Maar zijn aanhouding vo rige week trok een streep door zijn benoeming als wetenschappelijk medewerker. Ook zakenman E.U. uit Oudewater heeft aangifte ge daan dat hij door de praktijken van W. 7.500 armer is geworden. ADVERTENTIE 5 -jèT 2 College Senior. Nylon ge- tZ wattineerd jacket, gebreide boord en manchetten. In tl zwart of marine. Mode die 2ü absoluut school gaat maken. DEN HAAG (SP) - Een meerder heid van de vaste Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat wil een debat met de regering over de Oos terschelde. De Tweede Kamer zal waarschijn lijk vandaag nog beslissen of dat debat volgende week of uiterlijk de week daarna zal worden gehouden. Onderwerp is het besluit van de ministerraad om de zeearm meteen dam af te sluiten die ongeveer driekwart van het bestaande getij- denverschil handhaaft. De beslissing van de Kamercom missie om een debat met de ver antwoordelijk minister Westerterp aan te vragen werd met krappe meerderheid (zeven tegen vyf) ge- Tegen een dergelijk debat waren de Kamerleden van PvdA en D'66. Zij meenden dat een dergelijk debat met een demissionaire regering geen zin heeft. CDA en VVD vonden echter dat dit LEIDERDORP - De Middens tandsvereniging Leiderdorp overweegt opnieuw bezwaar aan te tekenen tegen het plan Winkel- 4iof - ditmaal tegen het contract tussen de firma Matser en de ge meente Leiderdorp - wanneer de positie van de winkeliers in het noodwinkelcentrum opnieuw in gevaar komt. Voorzitter Minnée van die vereni ging zei gisteravond in de verga dering van de commissie mid denstand dat de positie van de winkeliers nu wel erg moeilijk is geworden. Projectontwikkelaar Matser, die in het plan Winkelhof een winkel centrum en 360 woningen bouwt, deelde enige tijd geleden mee dat het houten noodwinkelcentrum, dat op een hoekje van zijn terrein staat, zou moeten verdwijnen, om woningbouw mogelijk te maken. Onder druk van de gemeente werd van dat plan afgezien, maar één van de winkels moet wel een stukje worden ingekort, en het parkeerterrein verdwijnt hele maal. Door die inkorting raakt de supermarkt een groot deel van zijn opslagruimte kwijt. Het merendeel van de middens tandscommissie was het niet met Minnée eens. Zij menen dat de winkeliers meer dan coulant zijn behandeld, op de laatste dreiging van Matser na. Minnée betoogde dat de winkeliers verkregen rech ten hebben omdat d.e indruk is gewekt dat het hele winkelcen trum, zonder inkorting, kon blijven staan tot het grote cen trum in Winkelhof klaar is. Wet houder C. Gordijn betoogde daar entegen dat destijds met de win keliers een termijn van anderhalf jaar is afgesproken. Het noodwin kelcentrum staat er nu al drie jaar. Eind van dit jaar moeten de teke ningen van het winkelcentrum ge reed zijn. Het duurt volgens wet houder Gordijn dan nog anderhalf jaar vóór het winkelcentrum er staat. Aan het eind van het jaar komt dan ook de verdeling van de winkels tot stand. Daarvoor be staat er veel belangstelling: en kele tientallen winkeliers, waar onder 27 uit Leiderdorp. De heer Minnée drong aan op spoedig be kend maken van de huurprijzen. Hij sprak de vrees uit dat die huur voor de meeste middenstanders een onoverkomelijk bezwaar zal zijn. Het Koninklijk Nederlands On dernemers Verbond heeft nog maals medegedeeld geen voor stander te zijn van de bouw van Winkelhof. Men vreest aantasting van de positie van de middens tand in Leiden en (oud) Leider dorp. niet bij voorbaat zinloos hoeft te zijn. Een debat met een demissio naire minister heeft volgens deze partijen alleen geen zin als uitein delijk zou blijken dat de regering vast blijft houden aan het genomen besluit tegen de zin van de Kamer in, omdat een verantwoordelijk minister die demissionair is in het uiterste geval niet kan worden weggestuurd. CDA en VVD meenden echter dat als de meerderheid van de Kamer het eens blijkt te zijn met het be sluit of als de regering zich wil schikken naar de wensen van de Kamer een inhoudelijk debat wel zin heeft. Verrassende tijd Hans Goudsmid op 800 meter LEIDEN - Een groepje Leidse atle ten nam gisteren met succes deel aan instuif-atletiekwedstrijden aan het Amsterdamse Olympiaplein. Voor de meest opvallende prestatie zorgde B-junior Hans Goudsmit op de 800 meter. De AV Holland-atleet verbeterde zijn persoonlijk record met maar liefst zes seconden en kwam na een gedurfd gelopen race uit op een tijd van 2.05.9. Bij de he ren kwam Arie van Tol van De Ba taven ondanks een langzame eerste ronde onder de twee minuten op dezelfde afstand: 1.59.0. Op de 100 m liep Alfred Verhoef (Holland) naar enigszins engszins geflat teerde tijd van 11.2 sec terwijl zijn clubgenotes Jelina v. d. Meer bij de B-meisjes (eerste in 13.2 sec) en Joske Boom bij de dames (tweede in 13.3 sec) het ook verdienstelijk deden. ADVERTENTIE Via een Amro Privérekening kun je je studietoelage ontvangen. En via een Amro Privérekening kun je bij ruim 800 Amro Banken contant geld opnemen. En kun je tijdens je vakantie met Eurocheques de skilessen betalen. f>- En kun je automatisch de huur aan je hospita laten overmaken. En via diezelfde rekening kun je de nota van je studieboeken voldoen. LONDEN - Het gevaar dat Londen door een rampzalige overstroming getroffen wordt is zo groot dat on danks astronomisch hoge kosten een unieke storm vloedkering in de Theems zo snel mogelijk voltooid moet worden. De stormvloedke ring, die een pioniersstuk op con- structiegebied betekent, werd aan vankelijk begroot op ongeveer 375 miljoen gulden, maar zal volgens nieuwe schattingen nu bijna twee miljard gulden gaan kosten en uit eindelijk waarschijnlijk nog meer. j Tegenover die kosten staan echter de rampzalige gevolgen die men kan verwachten als door een sa- menloop van natuurverschijnselen een stormvloed de Theems opge- j stuwd wordt. In 1928 en 1953 ge beurde dat ook en toen kwamen meer dan driehonderd Als het nu zou gebeuren, zouden meer dan een miljoen mensen di rect gevaar lopen. Londen zou in tweeën worden gesneden door een groot meer. Een kwart miljoen hui zen, vijftig stations van de onder grondse, 35 ziekenhuizen, twintig brandweerposten en zeven ambu lanceposten zouden onder water- komen Zelfs als de riolering onbeschadigd blijft, zouden het parlementsge bouw, de meeste regeringsgebou wen en het bureau van Scotland Yard een dag lang een meter diep in het water staan. Voorlopig worden de oevers van de Theems versterkt en is er een waar schuwingssysteem dat als het goed werkt - vier uur tevoren de Londe- naren moet waarschuwen als die ongelukkige samenloop van getij en wind tot een overstroming dreigt te leiden. Overwogen wordt om een groot scheepse alarmoefening te houden, zodat de bevolking weet wat haar in zo'n geval te wachten staat. De te Zo'n ramp tussen nu en 1981 (als de vloedkering gereed moet zijn) kan statistisch gezien eens in de vijftig jaar plaats vinden. Londen is al een paar keer op het nippertje gespaard gebleven. Éen troost hebben de Engelsen wel: de constructie van de storm vloedkering trekt de belangstelling van technici uit de hele wereld. Er zouden best grote exportorders uit kunnen voortvloeien. Vele onder zoeken zijn gaande of de combina tie van kunstmatige eilandjes ert stalen schotten over een breedte van zo'n 570 meter in andere landen ook toegepast kan worden. Als de kering niet in werking is liggen de schotten horizontaal op de rivier bodem zodat de scheepvaart niet gehinderd wordt. Het zal slechts dertig minuten kosten om ze in ver ticale, gesloten toestand te bren gen. Ook de meer dan 300 meter lange London Bridge zal bij VOETBAL - Het nationale voetba lelftal van Oostenrijk heeft gisteren in Wenen met 2-1 van Polen ge wonnen. Voor de Oostenrijkers scoorden Stering en Krankl. Kmie- cik maakte het enige Poolse doel punt. Blommendaal te sterk voor Van der Loo in Leidse Hout LEIDEN - Zowel in de Leidse Hout als bij de Nationale Studenten kampioenschappen tennis in Noord wijk is het gisteren een dag van verrassingen geweest. Tot te vredenheid natuurlijk van de weds trijdleidingen, want een tennis toernooi waar alles volgens plan ning verloopt is als een ei zonder zout. In de Leidse Hout zorgde Blommendaal voor het "zout" door de nr. 4 geplaatste Hans van der Loo met 7-6, 6-4 de weg naar de kwartfinale te versperren. Daar leek het in de beslissende fase van de eerste set helemaal niet op, want de Noordwijkse routinier had grote problemen met zijn anders zo be trouwbare backhand. Vechtlust, een van de belangrijke eige nschappen van een geslaagd toer- nooispeler - en dat is Blommendaal - haalde hem uit de misère, terwijl zijn jeugdige tegenstander steeds meer aan zijn toch niet geringe ten- niskwaliteiten ging twijfelen. Blommendael wou de tiebreak en daarna was hij de man die de strijd dirigeerde. Bijna was er een tweede verrassing uit de bus gerold. Har Meijer had Charles Asselbergs he lemaal in de tang bij de stand 6-4, 4-6 en 3-0 in de derde set. Toen pas begon Asselbergs, de meer com plete speler, te tennissen zoals hij dat kan. De duisternis hielp hem een handje in zijn opmars naar 6-3. Har Meijer, die steeds meer "te laat" op de bal zat, zag zijn fore hands meer en meer buiten de lijnen belanden en verloor tenslotte volledig de greep op het spel. Op het laatste punt vierde Asselbergs zijn "ellende" van deze partij bot met een volleyknal die zijn stalen racket verboog en voor verdere diensten absoluut ongeschikt maakte. Op de baan daarnaast, stond Arnold van der Capellen het zichzelf weer eens moeilijk te ma ken tegen de volhouder bij uitstek, Lodewijk Kallenberg. Kennelijk wilde van de Capellen de kijkers en zichzelf kan kloppen met hetzelfde spelletje dat deze altijd zo graag speelt. Het bleek dat laatstge noemde op het halfhoge vlak zeker zo goed weet uit te pakken als zijn clubgenoot en nr. 1 van Unicum. Bij 6-4, 4-6 werd de partij afgebro ken i.v.m. de duisternis om van daag te worden afgespeeld. In het DEB ging de nr. 1 geplaatste Tine Langeveld aan de kant tegen de Sit- tardse Dianne Verhey, 6-4, 0-6, 6-4 voor de outsider, die nu wel het hoogste staat genoteerd voor de eindzege. Hilde Krul speelde het spel in het DEC tegen de nr. 2 ge plaatste Hanneke Rother zo slim met haar goed geplaatste back hands en, later gelepelde halfhoge forehands, dat de partij bij de stand 6-4, 4-6 moest worden afgebroken. Er zit een kans in voor de speelster van de OLTC. Noord wijk In Noordwijk stapte de nr. 1 ge plaatste Hans Everaars gemakke lijk de halve finale binnen door Rommy met tweemaal 6-0 naar de kleedkamer te verwijzen. Veel inte ressanter was de partij tussen de nr. 4 geplaatste Jürgen Peters en Jon Asselbergs. Laatstgenoemde won 1-6,7-6,6-3 na een felle strijd, waar de grotere vaart ditmaal niet alleen de doorslag gaf ten gunste van de Noordwijker. Bij de dames was Monique Fleuren wederom onbe speelbaar. Nu moest L. Jansen er met tweemaal 0-6 aan geloven. Mir jam Mulder behoefde evenmin tot op de bodem van haar kunnen te gaan tegen A. van der Stolpe, die alleen in de tweede set tot tegen stand van enige betekenis kwam, 6-0, 6-2 voor Mirjam Mulder.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 23