Toernooizege Bram Madera aan „zijden lang draadje" Lugdunum en Rijnsb. Boys kloppen Jong Amsterdam in Zicht? „Noordwijk" Jeugdatleet Honsbeek naar toptijd Leidse B-kampioen wint tennisfinale in Katwijk Bettine Vriesekoop en Irene Schmidt hartelijk gehuldigd MAANDAG 15 AUGUSTUS 1977 SPORT SPORT SPORT SPORT H SPORT SPORT PAGINA 13 SPORT LEIDEN - Het bestuur en de zaal voetbalcommissie van de afdeling Leiden leken een elegante oplos sing gevonden te hebben voor het probleem "Noordwijk", dat al jaren de gemoederen in het Leidse zaal voetbalwereldje bezig houdt. Om "Noordwijk" voorgoed te integre ren in de afdeling Leiden zouden twee Noordwijkse ploegen (kam pioen FC Faase en Beach Club), dat op de tweede plaats eindigde in de "Noordwijkse" derde klasse in de komende competitie worden inge deeld in de eerste klasse en de over ige Noordwijkse ploegen blijven in de derde klasse "recreatievoetbal" spelen. Omdat die oplossing van te voren niet was opgenomen in de promotieregeling voor het afgelo pen voetbaljaar, moest het bestuur van de afdeling er aan toevoegen dat de regeling niet doorgevoerd kon worden indien één van de ver enigingen uit de zaalvoetbalcom- petitie bezwaren zou hebben. Een aantal verenigingen (o.a. San Sjar- din en EKL-Boys) heeft een brief gedeponeerd bij de bond, waarin bedenkingen worden geuit tegen het plan. Zaalvoetbalcommissie voorzitter Kroon: "Het is jammer dat een aantal clubs deze elegante oplossing voor het probleem "Noordwijk" blokkeert. Reële ar gumenten kunnen zij in feite niet aanvoeren, omdat er voor de over ige clubs in de eerste en tweede klasse geen versterkte degradatie wordt ingevoerd. Niemand wordt er de dupe van. Integendeel, het zaalvoetbal in Leiden en omgeving is er alleen maar mee gediend. Ie dereen is het er over eens dat er in Noordwijk zaalvoetbal van niveau wordt gespeeld. Ik denk dat die clubs alleen bang zijn voor hun ei gen hachje en dat afgunst hun voornaamste drijfveer is". Het ligt in de bedoeling van de zaal voetbalcommissie een gesprek te arrangeren met de "dwarsligger". Wanneer er niet tot overeenstem ming wordt gekomen, moet de ver gadering van alle zaalvoetbalver enigingen over twee maanden de finitief beslissen over het Noord wijkse probleem. Vrij spel SITTARD - Tijdens atletiekweds trijden in Sittard heeft de D-junior Marcel Honsbeek op de 1000 meter de beste seizoenprestatie geleverd in zijn categorie. Hij legde de af stand in 2 min. en 53 sec. af. Hons beek, die lid is van de Leidse atle tiekvereniging "De Bataven' toonde met dit wapenfeit zijn niet geringe talenten. DIOK verslaat landskampioen AAC met 8-6 Desillusie voor Gijsbers SITTARD - Vlak voordat hij met de Nederlandse jeugdploeg afreist naar Donetsk in de So vjet Unie, kampt Koen Gijsbers nog altijd met de gevolgen van de koortsaanval die hem vorige week drie dagen velde. De at leet van het Leidse Bataven die gaat deelnemen aan de Euro pese jeugdkampioenschappen atletiek, liep gisteren een weds trijd in Sittard en kwam daarin op de 800 meter niet verder dan een uiterst teleurstellende tijd van 1.55.0. Gijsbers miste een voudig de macht om zijn club genoot Wybo Lelieveld (spe ciaal door trainer Lambert v.d. Berg meegenomen om Gijsbers naar een goede tijd te trekken) te volgen en eindigde gedesillu sioneerd als zevende. Stomp- wijker Lelieveld deed wel van zich spreken. Hij vestigde met de winnende tijd van 1.50.7 een nieuwe persoonlijk record. Bataven-trainer Lambert v.d. Berg: "Wybo liep prima, maar Gijsbers zal toch wel een week of drie nodig hebben om weer helemaal op krachten te komen. Nu het zo kort dag is zal hij aan ploegdokter Van Bakel moeten vragen wat hij moet doen om eerder "terug" te zijn", v.d. Berg is echter toch niet pessimistisch over de kansen van zijn pupil, die hij in Do netsk zal kunnen begeleiden nu hem de reis naar de Sovjet Unie is aangeboden door de Bataven-leden. Hij: "Als hij zijn hoofd maar niet laat hangen. Het komt nu op mentaliteit LEIDEN - In de eerste oefenweds trijd voor de nieuwe rugbycompeti- tie (die over drie weken begint) heeft de Leidse burgerclub DIOK direct al van zich doen spreken. Landskampioen AAC werd giste ren in de Kikkerpolder met 8-6 ver slagen door een soms zeer goed spe lend DIOK. De Leidse ploeg die al enige weken wordt getraind door de Fransman Mellet, kwam via Nico van Seggelen aan een 4-0 voorsprong. AAC nam voor de rust wel de leiding over (via een try van Kees van Helder en een conversie van Van Dalen), maar in de tweede helft nam het Leidse offensief weer toe. Knap samenspel van de flan kers Straathof en Corver werd door de laatste knap afgerond: 8-6. Jaap Temminck KATWIJK - Bram Madera, de kersverse Leidse B-kampioen, heeft het in het toernooi in Katwijk moeilijker gehad om zich op het eerste plan te handhaven dan in het toernooi om de open Leidse tennistitels op Roomburg. Daar moest hij in een derde set al leen tegen een achterstand aan kijken in de partij tegen Arnold van der Capellen. In Katwijk was hij in moeilijkheden tegen Robert Jan van der Feen in de halve finale en zaterdag in de finale hing zijn toer nooizege aan het zijden draadje van een matchpunt tegen. Het was hardhitter en forehandspecialist Jaap Temminck, die Madera het vuur zo na aan de schenen legde. Temminck wist later nog drie matchpunten op de service van Madera te weren dankzij zijn tref zekere forehand, die met de zachte tweede service van Madera wel weg wist. Zo goed zelfs dat Madera tens lotte besloot zijn kaarten op een harde service te zetten. Daarin slaagde hij tot eigen en Temmincks niet geringe verbazing volkomen. Met een ace(!) maakte hij de zege tot een feit: 4-6,6-1,11-9. Het DE B was voor Tine Langeveld, die in de fi nale voor Ineke van der Meer onbe speelbaar was, 6-0, 6-0. Een uitslag, die de Alphense niet snel meer te gen de Noordwijkse no 2 zal realise ren. Jaap Temminck bereikte nog een tweede finale, namelijk in het HDB. Ook daar was hij niet succes vol. Met Arnold van der Capellen verloor hij van C. J. Asselbergs en Theo Bollerman, 6-3, 4-6,10-8. Tine Langeveld sloot de tweede finale waarin zij aantrad, het GDB, wel met winst af. Met Jon Asselbergs vormde zij een te sterke combinatie vóór mevr. Schoutse en Henk Em- nes, 6-2, 6-2. Koudekerk In het toernooi in Koudekerk was de surprise dat de gedoodverfde fa voriet Rik Hins zijn meerdere moest erkennen in Frank van West, 6-7, 6-4, 6-4, na een partij waarin duidelijk werd dat beide spelers groot respect hadden voor eikaars kwaliteiten. Voorzichtigheid was tenminste troef in deze desalniet temin interessante finale. Frank van West haalde de buit ook binnen HAZERSWOUDE - Zaterdag werden in het clubhuis van Avanti de we reldkampioene tafeltennis bij de gehandicapten, Irene Schmidt, en de Europees kampioene bij de jeugd, Bettine Vriesekoop, gehuldigd. Irene Schmidt wred tijdens de laatste wereldspelen voor gehandicapten in Ay- lesburry kampioene. Talrijke vertegenwoordigers van diverse sportbonden en gemeentelijke instanties waren aanwezig. Bettine Vriesekoop vierde zaterdag ook haar zestiende verjaardagBurgejneester Ten Heuvelhof van Hazerswoude richtte lovende woorden aan het adres van beide kampioenen, coach Ge rard Bakker en de tafeltennisvereniging Avanti. Reclame Voorzitter Poulissen van de Nederlandse Tafeltennisbond: ,,De prestatie van Irene Schmidt in Aylesburry is een goede reclame voor de invalide- sport en het tafeltennis. Sinds de instelling van de Europese jeugdkam pioenschappen is het slechts drie keer gelukt aan een jeugdspeler van het Westeuropese front. Op Bettine moeten we trots zijn. Het is alleen jammer dat radio en tv zo weinig aandacht aan het gebeuren hebben geschonken". Van de diverse aanwezigen kregen Irne Schmidt.en Bettine Vriesekoop o.m een radio overhandigd. in het GDC. Met mevr. Snellenberg toonde hij zich onbetwist sterker dan de combinatie Heeringa/nevr: De Groot. 6-3, 1-6,6-2 Het DEC was natuurlijk voor Bernadette Tomb- rok, zij het dat de zege haar bepaald niet cadeau werd gedaan. Annette Cats dwong haar tot het einde toe tot opperste waakzaamheid, 7-6, 6-4. Het HDC was voor Hans van Tongeren en Taco Jansen die de verrassend tot de finale doorge drongen combinatie Jan van der Geest en Jan Homan met 6-4, 6-2 terugwezen. Van het laatstge noemde duo een goede prestatie om de finale te halen. Paula Berg zorgde voor een kapitale verrassing door het DED op haar naam te brengen tegen de no 1 geplaatste Elly Citroen, 7-5, 1-6, 6-2. Bij de he ren in D won Jan Homan met 6-0, 6-0 van Ütto. Het HDD was voor Pröpper/Nije die Van Iersel/Uljee in drie sets de baas bleven, 7-6, 2-6, 6-1. Mark Ekker pakte met Anne- mieke Karl het GDD tegen Vari Vugt/Van Vugt, 6-2, 6-0. Bram Madera LEIDEN - Ook in het afgelopen weekeinde zijn er weer een aantal oefenduels afgewerkt. UVS ging in Utrecht tegen DOS met 3-2 ten onder. Roodenburg won met 1-3 van Slik kerveer, terwijl Lugdunum een goede prestatie leverde door Jong Amsterdam met 3-1 te verslaan. Die laatste ploeg was zaterdag ook al weinig succesvol geweest getuige de 2-1 nederlaag tegen R.B.B. In Katwijk verloor een sterk gehandicapt Katwijk met 1-2 van eerste klasser Zwart-Wit. Beter deed buurman Quick Boys het door LENS met 3-1 te verslaan. RCL won tenslotte van Geldrop met 3-2, terwijl Noordwijk met 1-3 van DWV verloor. DOS-UVS 3-2 UVS heeft het tegen de Utrechtse eerste klasser DOS rustig aan gedaan. DOS speelde erg individualistisch. Veelvuldig werd ook naar het wapen van de bui- tenspelval gegrepen. Dat pakte voor rust nog goed uit. De Utrech ters namen door Ronny van Am- hem de leiding en Henny Hageman zorgde voor een 2-0 ruststand. Na de pauze klapte de Stichtse bui- tenspelval aanzienlijk minder effi ciënt dicht. Toen ook kon Henk Zandbergen voor 2-1 zorgen en Hans Kruit kon UVS zelfs naast DOS schieten. Toch kwamen de Utrechters in de laatste minuut als nog aan de zege. Dirk Donselaar was hiervoor verantwoordelijk (3- 2). Rijnsburgse Boys-FC Amsterdam-C 2-1 Voor rust een vrij aardig kijkspel, omdat in die pe riode de Amsterdammers nog enig initiatief toonden. Na een kwartier werd het zelfs 0-1 voor de Liever djes. Daarna nam RBB het initiatief over, wat na 35 minuten resulteerde in een doelpunt van Gé Perfors (1- 1). Vlak voor de pauze kwam RBB op 2-1, toen Hennie de Klerk een hoekschop van Vreugdenhil op sublieme wijze tot doelpunt om boog. Ondanks de aanwezigheid van Heini Otto en Rob Bianchi stortten de Amsterdammers daarna in elkaar. De Klerk kreeg zelfs nog een unieke kans om de score te verhogen, maar door treu zelen werd die mogelijkheid om zeep gebracht. Ter Leede^ZLC 2-0 De Leidse afde- lingsclub ZLC heeft in dit duel gastheer Ter Leede bijzonder goed partij gegeven. De Sassenheimers hadden vooral Voor de pauze erg veel moeite om het ZLC-bastion te doorbreken. De ruststand brak dan ook met een 0-0 stand aan. Na de rust besliste de betere conditie. Mj- chiel Krop en Pieter v.d. Plas kon den Ter Leede toen naar de 2-0 zege schieten. Katwijk-Zwart Wit 1-2 Zonder de nog steeds geblesseerde spelers Harrison, Van Dijk en Van de Plas, moest Katwijk het zaterdag opne men tegen de Rotterdamse eerste klasser Zwart Wit. Doordat Katwijk nog steeds niet op volle sterkte kon spelen prolongeerde trainer Frans van der Zeeuw zijn experiment met Freek Rienks op de voorstopper- plaats met achter hem als laatste man Wim Guyt. Rienks kon hier door ook wat meer stootkracht aan het middenveld verlenen De lange verdediger had daarbij succes want nadat Kamijn de Rotterdammers op 0-1 had gebracht scoorde hij uit een hoekschop de gelijkmaker. 4n de tweede helft verloor Piet Kuyt op nonchalante manier de bal waar Lobman optimaal van profiteerde: 1-2. Lugdunum-FC Amsterdam C 3-1 De Leidse tweede klasser Lugdu num heeft gisteren een knappe prestatie geleverd door met 3-1 over het C-elftal van FC Amsterdam te zegevieren. De Amsterdammers hadden Otto, Bianchi (beiden moe ten hun conditie nog op peil bren gen), Wisman, Van Bommel en Sleeman in de basisopstelling staan. Al na één minuut stond Lug dunum op een 0-1 achterstand, door een doelpunt van Sleeman.De Leidenaars gingen toen wat conse quenter op de mandekking spelen. Op de rand van buitenspel kon Sjardijn in de twintigste minuut de gelijkmaker laten aantekeken. André Pracht zette Lugdunum op een 2-1 voorsprong, door de bal uit een vrije trap ineens in de kruising te schieten. Een kwartier voor het einde zorgde dezelfde speler er voor, dat Sjardijn zijn tweede doel punt kon scoren en daarmee de stand op 3-1 bepaalde. LDWS in Alphèn-toernooi LDWS heeft het niet erg best gedaan in het toernooi van Alphen. In de eerste wedstrijd verloor de équipe van trainer Leo de Jong met 1-0 van de organiserende club door een doel punt van Gerritsen. In de tweede wedstrijd, de verliezersronde, moest LDWS het afleggen tegen Gouda, 0-2. Pas in het laatste ge deelte van die tweede wedstrijd kon de Leidse ploeg naar een ac ceptabel niveau reiken. Toen ech ter had LDWS het geluk niet aan zijn zijde. Quick Boys-LENS 3-1 Een veel be ter Quick Boys heeft tegen zondag eerste klasser Lenig en Snel slechts met 3-1 gewonnen. Nadat de Haagse club al snel op 0-1 kwam, toen doelman Floor Schaap de bal niet goed wegwerkte en Engelbert met een lobje voor een Haagse voorsprong kon zorgen, was het Quick Boys dat domineerde. Nico Kuyt zorgde voor een 1-1 en daarna viel Lenig en Snel sterk terug, vooral omdat de ploeg hetop condi tioneel gebied niet meer kon red der^. Quick Boys kon daarvan tweemaal profiteren. Jaap Hoek tekende 2-1 aan, nadat Bart Zand bergen eerst de paal getroffen had, terwijl na een combinatie met Lou- rens Mouter Teun van de Plas de stand op 3-1 bepaalde. RCL-Geldrop 3-2 Geldrop paste in dit duel een consequente mandek king toe. Geen moment kon voor rust een RCL-speler zich hieraan ontworstelen. Hans Senders opende voor de Brabanders de score en 12 minuten na rust tilde Maarten v.d. Zwan de score zelfs naar 0-2. Geldrop moest hierna ech ter de tol betalen voor het vele loopwerk, dat tevoren was verricht. Freek Rienks tracht ach terover koppend de doelman van Zwart Wit te verrassen. RCL kon hierdoor terugkomen. Eerst verkleinde Fred Pleijter na een pass van Leo Holl de achters tand (1-2). Dezelfde speler tekende ook de gelijkmaker aan en Leo Holl bezorgde zijn club alsnog de zeee. Noordwijk-DWV 1-3 Noordwijk kreeg weinig kans tegen de sterke verdediging van zondaghoofdklas- sekampioen DWV. Noordwijk was vooral in de tweede helffveeHn de aanval, maar leed op beslissende momenten te vaak balverlies. Planken bezorgde de Amsterdam mers met een van richting veran derd schot voor de rust een 0-1 voorsprong. In die eerste helft werd Noordwijk bovendien nog opge scheept met blessures van Sjoerd Boot en doelman Kees v.d. Wiel, die werden vervangen door Cees Spaanderman en Jan Hoek. Barbé maakte er 0-2 van, voordat Rob Sut- torp met een knappe kopbal na een voorzet van Bogers iets kon terug doen. Van Doorn maakte Noord wijk tenslotte weer kansloos: 1-3. Slikkerveer*Roodenburg 1-3 Een gehavend Roodenburg heeft weinig moeite gehad met tweed eklasser Slikkerveer. De eilandbe woners hielden aanvankelijk nog behoorlijk stand, maar toen Jan Kromwijk de score voor Rooden burg openbrak, was het met Slik kerveer gebeurd. De Leidenaars speelden na rust een bekeken spel letje, dat resultaten opleverde. Jan van Tongeren bouwde de voor sprong naar 0-2 uit en Wout Hol- verda zorgde voor 0-3. Eerst toen mocht Mick Mastwijk voor Slik kerveer de eer redden. (1-3). MOTORSPORT - Tijdens motor- sprintwedstrijden, die gisteren in Drachten zijn gehouden is de Brit John Hobbs in de topklasse win naar geworden. In de seniorklasse zegevierde Jan Jansen, terwijl in de Sportklasse Gerard Flameling triomfator werd. ZEILEN - Met een voorsprong van 46 punten heeft Groot-Brittannië de strijd om de Admiraalsbeker gewonnen. De Britse zeilers ver zamelden 1130 punten. De Ver enigde Staten behaalden met 1084 punten de tweede plaats. Neder land werd met 645 punten elfde.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13