Keetie v. Oosten op WK nu ook m achtervolging Oostduitse atletiek moet zich in Helsinki waarmaken Clyde Best begrijpt niet wat hetgrote' Feyenoord in hem ziet Pele verlengt' carrière Vrij spel Marijt nog niet rond met Sparta LFC-ers Best"Ziet Feyenoord het zit ten, dan is het goed, zien ze er van af, dan vind ik het ook best." kijken toen mister Stephan naar me toe kwam". Maar denkt hij zelf dat hij mee kan in een club als Feyenoord? "Ik weet het niet, echt niet. Ik kan het moeilijk zeggen na twee trai ningen. Maar wat heb ik te ver liezen. Lukt het niet dan keer ik terug naar de States en komen we tot zaken dan koop ik on middellijk tickets voor mijn vrouw en mijn twee kinderen. Ik ben geen nerveus type. Ziet Feyenoord het zitten dan vind ik het goed. maar zien ze er van af dan vind ik het ook best. Voor lopig logeer ik uitstekend naar mijn zin in hotel het Witte Paard". En vujadin Boskov merkt pein zend op dat Best vooral met de rechtervoet hard schopt. Het vervelende is alleen dat hij dat tot nu toe alleen maar bewees wanneer er geen tegenstanders in de buurt waren. Maar vóór Nico Jansen topfit is duurt erg lang. Boskov: "Uiterlijk maan dag neem ik de beslissing of ik Best opstel tegen Sparta". weinig wijzer heeft gemaakt. Want Best reisde alles bij elkaar zo'n 24 uur om in de Rotter damse Kuip te komen. Morgen, ja morgen krijgt Best het zwaar te verduren en ineen poging om iets aardigs te zeggen, bedenkt Boskov snel dat Clyde Best een ding duidelijk méé heeft: hij is afkomstig uit de Britse voetbal- school, hij is een prof. Boskov: "Verder dient hij zich eerst te bewijzen. Trainen met alle mo gelijke handicaps, ook op zon dagmorgen. Want ze moeten niet denken dat ze na FC Den Haag-Feyenoord ook vrij week einde hebben. En wie weet, heel misschien mag Best dan volge nde woensdag wel mee doen te gen Sparta. Want het risico is klein .dat wil zeggen dat we Best niet kopen maar huren van die Portland Timbers". Zo is stuntclub Feyenoord na het echec met de Zuidafrikaanse broers Wegerly dan weer een avontuur begonnen. Hoe komt zo'n club met zo'n grote reputa tie daar nou toe? Bekoorde het spel van Clyde Best adjunct- directeur Stephan in Amerika in die hoge mate. dat hij uitriep: die moeten we hebben? "Nee, nee", ontwijkt Peter Stephan haastig, men kwam er mee aan. De naam van Clyde kwam ter sprake tijdens het internatio naal toernooi van FC Utrecht. Een zowel Ipswich-manager Robson als Barry Hughes brachten een allesbehalve nega tief rapport over hem uit. Toen ben ik naar Amerika gereisd, want daar zat-ie. En in Dallas heb ik hem zien spelen, van daar". En Clyde Best kwam. Begrijpt nu nog niet wat het grote Feye noord in hem ziet om hem hele maal uit de States over te laten komen. Bedacht zich uiteraard geen moment en tekende grif dat voorlopige contract. Hij: "Ik heb Feyenoord zien spelen, dat was in 1972, in de UEFA-Cupfinale in Londen tegen Tottenham Hotspur. Een geweldige ploeg. Vandaar dat ik raar stond te Maar later weet Boskov niet a la minuut het antwoord, wanneer men naar zijn bevindingen om trent de zwarte parel informee- rd. Dan haalt Boskov vier, vijf keer achter elkaar heel snel de schouders op. Maakt eerst nog even bolle wangen voor hij zegt dat een rustige training hem ROTTERDAM - Bewonderende uitroepen rond Feyenoords trainingsveld. Aan de bal Clyde Best, eergisteren nog een volsla gen onbekende in dit land maar de afgelopen 24 uur door som ige media bezongen als was hij Ke- vin Keegan zelf. En het volk is voor hem uitgelopen. En hij rea geert met een langgerekt oei als de baardige kleurling een voor zet van Vujadin Boskov pats op zijn slof neemt. Verwensingen van reserve-keeper Kovacovic, die als opdracht heeft om de schroeiende kogels van Best met de handen tegen te houden. Bravo, roept Boskov en schuin naar het publiek kijkend: Rive- linho. Pact van Venezuela in damesploeg DEN HAAG - Keetie van Oosten-Hage zal bij de wereld kampioenschappen wielrennen in Venezuela ook haar we reldtitel op de achtervolging verdedigen. Wil Kwantes zal toegevoegd worden aan de wegploeg voor dames. Dinie Brinkman zal de dames begeleiden in Venezuela. ROTTERDAM - Sparta en voorstopper Ion Marijt zijn nog niet tot een akkoord gekomen ten aanzien van een dienstverband. Hoewel het zich woensdagavond liet aanzien dat zich weinig problemen zouden voordoen voor speler en club wachtte Sparta's schatbewaar der Floor Bouwer gisteravond laat nog tevergeefs op een telefoontje uit Noord wijk. Bouwer: „Na afloop van de wedstrijd tegen Dynamo hebben we Marijt in aanwezigheid van diens adviseur een contract aangeboden. De zaak zou gisteren bestudeerd worden en afgespro ken werd dat Marijt me dezelfde dag zou bellen. Je weet het nooit - kijk maar het hrt geval-Jensen waarmee we al helemaal rond waren - maar er lijkt nu ergens iets niet helemaal goed te zitten." Het alterna tief voor Marijt heet nog altijd Theo Vonk. Bij Sparta is men nogal geschrokken van de persoonlijke eisen. Van de voorstopper van AZ '67. Sparta en De Graafschap zijn het overigens ook nog altijd niet eens over een transferbedrag voor Marijt. Europa Cup-strijd selectie voor duel om wereldbeker Dit zijn de belangrijkste resultaten van een gesprek op het kantoor van de KNWU dat gisteravond plaats vond tussen de dames Brinkman, Van Oosten en Kwan tes, enkele leden van de sport- commissie van de KNWU en Koos Rook en Leon Hermans, de ploegleiders van respectievelijk Wil Kwantes en Keetie van Oos ten. Binnen drie weken na het einde van de wereldkampioenschappen in Venezuela zal opnieuw een gesp rek volgen tussen de top van de wielrensters en de sportcommis- sie, waarbij de functie van de be geleidster van de dames ter dis cussie zal worden gesteld. Er zal ook gesproken worden tussen de sportcommissie en Dinie Brink man. Naar aanleiding van deze beide gesprekken zal de sport commissie zijn standpunt bepa len over de begeleiding van de dames bij de wereldkampioens chappen. Het gesprek van gisteravond, waarbij Keetie van Oosten niet al leen de persoon van de begeleids- ATLETIEK-De Cubaanse atleet Silvio Leonard is gisteren in Gua dalajara het wereldrecord op de 100 meter (9,96 sec.) dicht genaderd. Tijdens de Amerikaanse selectie wedstrijden voor de wereldbeker atletiek legde Leonard de afstand m 9,98 seconden af. BRIDGE - Het Zweedse bridge- team kan het Europese bridge- kampioenschap nauwelijks meer ontgaan. Na een turbulent duel te gen Italië wonnen de Zweden met 19-1. Het Nederlands herenteam versloeg Oostenrijk met 11-9, ter wijl de dames met 16-4 van Noor wegen verloren. ter ter discussie stelde, maar ook de functie - heeft geleid tot een compromis. Een wapenstilstand, waarbinnen zal worden gepro beerd drie weken samen te wer ken en explosies te voorkomen. Keetie van Oosten wilde gister avond de toezegging dat Dinie Brinkman in de toekomst niet opnieuw zou worden aangewe zen als begeleidster. Die toezeg ging heeft de sportcommissie van de KNWU haar niet willen geven. Keetie van Oosten en Willy Kwantes, stemde er mee in dat de hele problematiek later opnieuw besproken zal worden. De sportcommissie van de KNWU heeft, nadat vorige week vrijdag de ploeg voor de baan bekend werd gemaakt, de groep uitge breid met één baanrenner (Mi chel Jacobs) en één dame (Willy Kwantes). De mogelijkheid daar toe is gevonden door verschui vingen binnen het budget van de sportcommissie, die voorstander was van afvaardiging van dit tweetal, maar de financiële mid delen daarvoor miste. Men zoekt ook nog naar een uitweg om Martin Rietveld als derde amateurstayer naar de wereld kampioenschappen te kunnen afvaardigen. Een definitieve be slissing daarover is gisteravond nog niet genomen, maar een lid van de sportcommissie vertelde dat de kans dat ook Rietveld nog aan de groep zal worden toege voegd op meer dan zestig procent kan worden geschat. BAANRECORD Herman Ponsteen heeft gister avond bij de landenwedstrijd Nederland - België - Denemarken Frankrijk op de Alkmaarse wie lerbaan het baanrecord verbe terd. Ponsteen maakte in ziin rit HELSINKI - Een jaar en veertien dagen na de Olympische Spelen staan de Oostduitse dames en heren voor de opgave hun in Montreal op nieuw verstevigde toppositie in de internationale atletiek te bevestigen. Bij de Spelen vergaarde Oost-Duitsland 27 medailles: elf gouden, zeven zilveren en negen bronzen. De Oostduitse afvaardiging verde digt zaterdag en zondag in het Olympisch Stadion van Helsinki zowel bij de dames als heren de twee jaar geleden in Nice veroverde Europese bekers. Voor de Oos tduitse dames zal het totaal geen probleem zijn voor de vierde achte reenvolgende maal de beker te pakken. De heren zullen het onge twijfeld moeilijker krijgen. Twaalf jaar geleden besloot de toe nmalige Europa Commissie van de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) tot de instelling van een toernooi om de Europese beker voor landenteams. Het was de bedoeling een evenement te De gewraakte begeleidster Dinie Brinkman (boven) en Keetie ten en Wil Kwantes voor het bureau van de KNWU. met de Belg Jean-Louis Baugnies een tijd van 5 minuten 3,9 secon den Het baanrecord stond op naam van de Australiër Jan Bij- lsma met 5.05,2. Hij maakte die tijd op 9 augustus 1967. Oos- Olympische jaren alle Europese landen meer wedstrijdgelegenheid gaf. Het was in tweeërlei opzicht een goede greep. De kleinere atle- tieknaties ontmoetten grote tegen standers en financieel bleek het een uiterst aantrekkelijke zaak. dubbele triomf op nj, In de landenwedstrijd was Dene marken het succesvolst met overwinningen in de klasse mentswedstrijd, de ploegachter volging ei de sprint. Zwarte Parel schittert uit angst voor afscheid hedenavond jubiLeum-bingo in de kantine, 20.00 uur. EAST RUTHERFORD - Pele heeft zijn voetballoopbaan met nog een klein stukje verlengd. De Brazi liaan scoorde in de eerste weds trijd van het algemene Noordame- rikaanse voetbalkampioenschap twee doelpunten voor zijn New York Cosmos tegen Tampa Bay Rowdies. Hij was de grote uit blinker in de partij die Cosmos met 3-0 won. Als Cosmos verloren had, was dat de laatste officiële wedstrijd van Pele geweest. Door de overwinning drong de sterren- ploeg door tot de kwartfinale. Daarin moeten twee duels tegen Fort Lauerdale gespeeld worden. Pele - hij gaf het later toe - schit terde uit angst dat zijn loopbaan voorbij zou zijn. Vooral in de tweede helft. Het eerste doelpunt scoorde hij na 13 minuten en nadat Chinaglia voor 2-0 had gezorgd, maakte hij er op slag van het einde nog 3-0 van. Door zijn twee treffers tegen Tampa Bay bracht hij zijn doelpuntentotaal op 1275. Dat al les in 22 jaar profvoetbal sinds 1956. De Westduitse voetbalbond (DFB) heeft Paul Breitner gisteren verzocht zich te verantwoorden voor uitspraken, die de Bruns- wijkse speler na afloop van de af gelopen zaterdag gespeelde ont moeting FC Kaiserslautern- Eintracht Braunschweig heeft ge daan omtrent de rol van de scheidsrechter. In een interview voor de televisie had Breitner - nadat tijdens de wedstrijd scheidsrechter Burgers schijn baar onopzettelijk een speler Braunschweig met zijn elleboog bewusteloos had geslagen - ge zegd dat hij "niet wist dat in West-Duitsland spelers door scheidsrechters k.o. geslagen werden", waarna hij meteen zei dat Burgers dit opzettelijk zou hebben gedaan. Breitner heeft inmiddels echter verklaard dat hij zijn veront schuldigingen wil aanbieden voor de gedane uitspraak omtrent de opzet die bij het incident in het spel zou zijn geweest. De van Anderlecht naar RWDM verkochte doelman Jan Ruiter heeft zijn naam geen eer aange daan. Tijdens een paarderitje is het paard getuimeld. Een dokter ontdekte een scheurtje in de spieraanhechtingen. RWDM zal Ruiter waarschijnlijk vier we ken moeten missen. staat de strijd om de Eu ropese beker echter in de schaduw van een ander groot evenement. Van 2 t/m 4 september wordt in Düsseldorp voor de eerste maal ge streden om de Wereldbeker. Mede in verband daarmee krijgt Helsinki een extra demensie De nummers één en twee van de strijd in Hels inki worden automatisch geplaatst voor Düsseldorp waar verder nog uitkomen de Verenigde Staten, Azië, Afrika, Oceanië (Australië en Nieuw-Zeeland), Amerika (met uit- ZWEMMEN - Een team van zes zondering van de Verenigde Sta- Arabische zwemmers heeft een ten) en een Europese selectie. De nieuw record kanaalzwemmen in derde Europese ploeg zal worden beide richtingen gevestigd. Het samengesteld uit de overige Euro- zestal legde de afstand in 16 uur, 3 pese landen, zonder de nummers minuten en 30 seconden af. één en twee van het komende weekeinde. \T KEXi ■IE. O/wce/j ïKl LAk/AAf 4-tè. Gevecht Omdat het vrijwel zeker is dat Oost-Duitsland en de Sowjet-Unie in de Finse hoofdstad de „Europe se" plaatsen zullen veroveren, wordt het voor de atleten uit de overige landen een groot gevecht om de plaatsen in de Europese ploeg. Overigens is het niet zo dat atleten uit niet in Helsinki verte genwoordigde landen kansloos zijn voor Düsseldorp Ook aan de hand van de prestaties verricht in het af gelopen seizoen zal het selectieco mité, dat enkele dagen na afloop van Helsinki om de tafel gaat zitten, de Europese afvaardiging samens tellen. Daarom mag vrijwel zeker worden aangenomen dat Jos Her mens in Düsseldorp aan de start zal komen. De Nijmegenaar staat op de wereldranglijst van dit seizoen tweede op de 10.000 meter met een tijd van 27.21.45. Alleen Samsom Kimombwa (Kenia), die op 30 Juni in Helsinki het wereldrecord op 27.30.47 bracht was sneller. Jos Hermens zelf is nog niet zo over tuigd van zijn uitverkiezing „Ik moet eerst nog ten wat er in Helsinki gebeurt. Na tuurlijk zou het prachtig zijn als ik in Düsseldorp kan lopen. Voor mij wordt het dan een revanche voor de finale van Montreal". De grote man van de Olympische Spelen van Montreal op de vyf- en tienduizend meter, de Fin Lasse Vi- ren, zal zich in Helsinki niet aan het eigen - deskundige - publiek kun nen presenteren. Hij jaar na de Spelen van München, waar hij ook dubbelkampfoen op de 5000 en 10.000 meter werd, hope loos uit vorm. Enkele weken gele- den bii de Finse kampioenschap Voor de finale van de strijd om de Europese beker hebben zes landen zich zowel bij de dames als bij de heren geplaatst. Het zijn Oost- Duitsland, Groot-Brittanniè, West-Duitsland, de Sowjet-Unie, Polen en het gastland Finland. De indeling voor de finales ziet er als volgt uit: Heren: Oost-Duitsland, Groot-Brittanniè, West-Duitsland, Sowjet-Unie, Po len, Finland, Frankrijk en Italië. Dames: Oost-Duitsland, Groot-Brittanniè, West-Duitsland, Sowjet-Unie, Po len, Finland, Bulgarije en Roeme- pen hobbelde Viren als een begin neling achter in het veld mee. In het zes jaar geleden ter gelegen heid van de Europese kampioens chappen voor enkele miljoenen guldens volkomen gerenoveerde Olympisch Stadion van Helsinki komen wel vele andere atleten, die een jaar geleden in Montreal schit terden aan de start. Bij hen is ook de inmiddels 31-jarige Irena Szewins- ka. De Polen hebben haar dit keer minder zwaar belast dan gebruike- afwach- De „Gazelle van Warschau" start op de 100, 200 en 400 meter maar mag de estafettes laten schie ten. Op de korte sprint is Irena Szewinska kansloos tegen de Oos tduitse wereldrecordhoudster Mar lies Olsner, die op 1 juli in Dresen als eerste vrouw met elektronische tijdmeting onder de elf seconden liep: 10.88. Op. de 400 meter wordt het ongetwijfeld een schitterend evenals het duel tussen de Oostduitse Maritta Koch (dit seizoen 49.68) en Sze winska, die met 49.89 seconden en kele weken geleden haar wereldre cord van Montreal tot op zestiende seconde benaderde. IK MIS r ÊWTWOUS/ASTE CCPMMBUTAAe "DPiT ©2 STEEDS ©U EGUIT. j

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13