Skala mededelingen gemeentebestuur leiden 15tm19aug.'77 "M.O.van!923" praktijkdiploma boekhouden m.b.a.-s.p.d.-accountant a.c. boekhouden m.o. handelswetenschappen m.o. iu \j Onderga eens de sfeer van de Middeleeuwen in Madurodam Skala, het buitenbeentje onder de grote merken kleuren-TV's 131141 timmerlieden chauffeur GROTE UITGEBREIDE KOLLEKTIE GORDIJNSTOF, zowel klassiek als modern, in prijzen van 7,20-21,90. 1e KEUS VELOURS, zonder fouljes, velours doree van 26,50-47,90. Neem de malen mee: breedte van de rails, lengte, vanaf bovenkant rails. In onze grote toonzaal brengen wij een enorme kollektie tapijt in vele kleuren, dessins en prijzen. Gemakkelijk voor U: U kiest de gordijnen en de vloerbedekking „bij elkaar" uit. MATÈBA is opgericht door een groot bedrijf dat bejaardentehuizen inricht en ziekenhuizen en kantoren. Zo'n bedrijf kan zich geen onbe trouwbaarheid veroorloven. En kan door de enorme inkoop lage prijzen bedingen. En nog iets. We weten hoe moeilijk het is gordijnen zelf te maken. En zelf kamerbreed tapijt leggen valt ook niet mee. Daarom worden in Leiden de gordijnen gratis gemaakt. De tapijten gratis gelegd. Door MATÉBA Haarlemmerstraat 214, Leiden. 071-122614 in augustus/september 1977 aanvang nieuwe en herhalingscursussen voor: CURSUSSEN PRAKTIJKDIPLOMA 1943 prospectus en inlichtingen bij: K.J.A. v.d. Broek, Jonker Fransstraat 67c, Rotterdam-3001Tel. 010-137526, b.g.g. 01807-12930. Mevr. H.T.M, v.d. Maarel. Karperdaal 53, Den Haag-2035. Tel. 070-234459. J. van Berkel, Bosscheweg 125, Tilburg-4405. Tel. 013-421719. B.A. de Reyer, Delbergen 24, Breda-4304. Tel. 076-651774. Mevr. C. van Noppen-Plak, Hulsbosakker 33, Eindhoven. Tel. 040-419157. oud hun ogen uitkijken Genieten van dat fascinerende miniatuurstadje Bovendien is het strand van Schevemngen vlakbij Net als Den Haag met z'n aantrekkelijke musea, warenhuizen en winkelpromenades Maak er dus binnenkort eens een gezellig dagje van Want er is machtig veel te zien in Madurodam. Den Haag en Scheveningen. tips voor n fijne dag uit Zaterdag 13 augustus 23 00 uur Groot vuurwerk vanuit zee. Zaterdag 13 augustus: Groots bloemencorso, fleurige stoet vol bloemenpracht dwars door Dein Haag en Scheveningen Tip voor t hele gez'n: Noordzeetrlp, dageluksi4 00.16.00en 20 00 uür vanaf 2e binnenhaven Scheveningen. Nadere inlichtingen. wvDenHaag/Scheveningen, telefoon 070-546200 Fijn dat Den Haag en Scheveningen zo lekker dichtbij zijn. De kleuren-TV's van Skala zijn namelijk niet te koop. Niet te koop, wel te huur, U betaalteen vast bedrag per week en hebt verder nergens zorgen om. Skala staat van 9 uur 's morgens tot 9 uur "s avonds voor u klaar. Als u een eventuele storing voor 2 uur 's middags opgeeft, wordt die nog dezelfde dag verholpen. Indien nodig krijgt u direct een ander toestel. Ook op zondag, zelfs met Kerstmis. Keus uit 12 modellen ziet ze in de Skala- winkel.Toestellen van top kwaliteit. Skala is dan ook de Nederlandse tak van Europa's grootsteTV- verhuurbedrijf. Met al meer dan drie mil joen geplaatste toestellen. Dan mag je je met recht één van de groteTV- merken noemen. Vanaf f.14,05 p.week Hiervoor hebt u al zo'n schitterende Skala kleuren-TV in huis. Met als u wilt een gratis TV-tafel erbij. Bel even, voor een paar dagen gratis proef-kijken. Leiden (071) Haarlemmerstraat 168 Zorgeloos kleurkijken met 365 dagen service per jaar. Commissie voor Sociale Zorg, Maatschappelijke Aangelegenheden, Gezondheids zorg en Cultuur. Donderdag 18 augustus a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Benoeming hoofdleidster van de openbare kleuterschool aan het Regenboogpad. Overplaatsing van de hoofdleidster van de openbare kleuterschool Pinkeltje de openbare kleuterschool Dè Klaproos. Verlenen van eervpl ontslag aan mevrouw F.G. Wedekind uit haar betrekking hoofdleidster van de openbare kleuterschool De Goudsbloem. Verlenen van eervol ontslag aan mevrouw A.C. Zandee-Wakkee uit haar betrekking van hoofdleidster van de openbare kleuterschool De Boterbloem. Verlenen van vrijstelling van het verbod in artikel 2, sub c en artikel 8, sub c van de Winkelsluitingswet 1951 op vrijdag 26 augustus a.s. tot 21.00 uur voor de winkels en de straathandel aan het Vijf Meiplein en Bevrijdingsplein. Instellen commissie beheer van de Centrale Antenne-Inrichting Leiden en het vaststellen van de Verordening, regelende de taak, de bevoegdheden en de werk wijze van die commissie. Nota "bestuursvorm van het openbaar onderwijs" met het voorstel om in te stem men met de beleidslijn om bij de aanvang van de raadsperiode 1978-1982 bij wijze van experiment te komen tot de instelling van één of meer bestuurscommissies ex artikel 61 van de gemeentewet voor te zijner tijd aan te wijzen openbare scholen. Voorstel tot het vaststellen van een verordening tot wijziging van de Verordening regelende de werkkring/ en de samenstelling van de Verkeerscommissie. Vaststellen van een verordening regelende de vergoeding voor de werkzaamheden van leden van de gemeenteraad, die geen lid zijn van het college van B en W, alsmede de vergoeding voor het bijwonen van de vergaderingen van de commissies aan de leden van de commissies die geen raadslid zijn. Wijziging van de Verorde ning regelende de samenstelling en de werkkring van de Welstandscommissie en intrekking van de regeling betreffende de vergoeding van telefoonkosten aan de raadsleden, uitgezonderd de wethouders. Voorstel overdracht van woningwetwoningen aan bewoners. Vaststelling van een Verordening, regelende de taak, de bevoegdheden, de samens telling en de inrichting van de commissie voor de hogere beroepsopleiding voor museummedewerkers te Leiden. Een schrijven van B en W n.a.v. een tweetal brieven, welke zij, respectievelijk de besturen van de gemeenten van de Leidse agglomeratie inmiddels behoudens afwijking op enkele punten van de oorspronkelijke concepten, hebben verzonden aan het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland betreffende het com mentaar op het voorontwerp-streekplan Zuid-Holland West. Motie van de raadsleden heer Duivesteijn, mevrouw Koning, mevrouw Passchier en de heer Beijen inzake de toewijzing van woningen voor zelfstandige bejaarden in het complex van 195 woningen in het gebied Herengracht-Zijlsingel. Eindrapport van de projectgroep druggebruik over een geïntegreerd beleid ten aanzien van druggebruik en preventie. Beschikbaar stellen van gelden voor de uitgifte van een personeelskrant. Gemeenteraad Agenda: Subsidie over de jaren 1973,1974 en 1975 t.b.v. Stichting Dienstencentrum Leiden (Aanvullende) subsidie over de jaren 1973 t/m 1976 t.b.v. Stichting Interkruis. Wijziging subsidieregeling Stichting Interkruis m.i.v. 1977. Uitbreiding personeelsformatie van de financiële administratie van het psych. ziekenhuis "Endegeest" c.a. Investeringen G.G. en G.D. Intensiveringsvoorstellen begroting 1978. Diversen Commissievergaderingen Commissie voor het stedelijk museum "De Lakenhal". Maandag 15 augustus a.s. om 16.00 uur in het administratiegebouw van de Laken hal, Oude Singel 28. Agenda: Aankoopvoorstellen moderne kunst. Tentoonstellingsrooster 1977/78. Rondvraag. Commissie voor Interne Organisatie en Beheer. Dinsdag 16 augustus a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het Stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de fina nciële aspecten zullen worden bezien, alsmede: Intensiveringen 1978. Vernieuwing lichtleiding boerderij Hoge Morsweg 140. Aanmelding gegadigden voor woningen in het Herengracht-Zijlsingelgebièd. Vanaf september a.s. zullen de eerste woningen in het Herengracht-Zijlsingelgebied opgeleverd worden. Deze woningen die door de Leidse Woningstichting beheerd zullen worden, zijn als volgt ingedeeld: Aantal woningen aantal kamers geschatte kale huur 23 1 240,-- a 260,-- per maand 99 2 255,- a 310,- per maand 8 3 320,-- a 370,- per maand 43 4 360,- a 410,- per maand 37 5 410,-- a 460,-- per maand 13 6 450,- a 500,— per maand Huurprijzen De definitieve huurprijzen zijn nog niet vastgesteld. Er is geen rekening gehouden met bijkomende kosten zoals centrale antenne, algemene verlichting, glasverzeke ring, watergebruik en centrale verwarming. Wie komen in aanmerking? Voorrang zal worden gegeven aan: ex-bewoners van het gebied die nu nog in Leiden wonen, bewoners die geherhuisvest moeten worden in verband met renovatie, hen die in het bezit zijn van een urgentiebewijs of die een woning in Leiden achterlaten met een (bruto) huur tussen de 70,- en 275,-- per maand. Verder gelden nog de volgende bepalingen: woningen met een bruto maandhuur van minder dan 275,-- zijn bestemd voor mensen met een inkomen beneden 2000,- bruto per maand, om in aanmerking te komen voor de beneden-woningen, moet men beschikken over een daartoe strekkende medische indicatie of ouder zijn dan 65 jaar, voor toewijzing van een eengezinswoning komen alleen mensen in aanmerking die daarvoor een medische indicatie hebben of die een groot gezin hebben, voorts gelden de bezettingsnormen van de huidige Regeling Woonruimteverde ling. Voor gegadigden met een laag inkomen is, door middel van de regeling individuele huursubsidie, een aanzienlijke verlaging van de huurlasten mogelijk. Bij wie aanmelden? Belangstellenden, die aan genoemde normen voldoen, kunnen zich schriftelijk (bin nen drie weken) opgeven bij Bureau Huisvesting, Hooigracht 79, met vermelding van "Herengracht-Zijlsingel" op de enveloppe en brief. Degenen die zich al eerder hebben aangemeld, hoeven dat niet opnieuw te doen. In het informatiecentrum van het buro Voorlichting zijn afbeeldingen van gevelwanden en plattegronden ter inzage. Ook kunt u ter plaatse een kijkje gaan nemen. Asfaltering Lammenschansweg Maandag 15 augustus wordt begonnen met de asfaltering van de hoofdrijbanen van de Lammenschansweg tussen de Jan van Houtbrug en de Leliestraat. Het eerst komt de oostelijke rijbaan aan de beurt. Dat duurt tot en met vrijdag 19 augustus. In.die week wordt het verkeer stad-in via de westelijke hoofdrijbaan naar de Jan van Hout- brug geleid. Het verkeer stad-uit wordt vanaf de Korevaarstraat omgeleid via de Jan van Houtkade, de Koepoortsbrug, de Zoeterwoudsesingel en de westelijke ventweg van de Lammenschansweg. In de week daarna, van maandag 22 tot en met vrijdag 26 augustus, wordt de westelijke rijbaan van de Lammenschansweg geasfalteerd. In die periode wordt het verkeer stad-in en stad-uit over de inmiddels gereed gekomen oostelijke hoofdrijbaan geleid. Gevraagd voor houten bruggenbouw. Aannemingsbedrijf HAASNOOT B.V. In klein gezellig bejaardentehuis in Katwijk aan Zee, is een plaatsje vrij gekomen voor EEN DAME OF HEER Hulpbehoevend geen bezwaar. Telefoon 0171B-72839. HEEMBLOEMEX B.V. "Veiling Flora" Rijnsburg In ons bloemen im- en exportbedrijf zoeken wij voor direkt een ervaren ervaring met combinatie en buitenlands transport vereist. Sollicitaties: HEEMBLOEMEX B.V. Postbus 25, Rijnsburg, tel. 01718-22872 of 22666

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10