HIELD HET TOCH NOG DROOG PAGINA 6 VARIA MAANDAG 8 AUGUSTUS 1977 RIJNSBURG - Rijns- burgs' 31-ste bloemen corso heeft het dan toch droog kunnen houden. Hoewel vrijdagnacht het ergste deed voorspellen brak zaterdagmiddag, na dat een fijne motregen de bloemenpracht bij het vertrek uit Rijnsburg ei genlijk alleen nog maar mooier maakte, zelfs al gauw de zon door. Tot groot genoegen van de fi guranten op de dertien praalwagens. Zij kwamen er zonder een spoor van „verlepping" vanaf. Het corso dat dit jaar volledig zonder incidenten verliep, trok in totaal zo'n 300.000 bewonderaars. In Rijnsburg, Oegstgeest, Leiden schatten de organisatoren onge veer een gelijk aantal bezoekers als vorig jaar, Leiderdorp trok meer publiek. Verkeersproblemen hebben zich vrijwel niet voorgedaan. Hier en daar was een kleine opstopping te bespeuren, maar door het aan geven van omleidingsroutes was nergens van een onoplosbare si tuatie sprake. Volgens Niek Hemmes van Flora is het allemaal „op rolletjes" verlopen en werd het corso door de politie exact op tijdschema langs de verschil lende routes geloodst. Het corso, dat zelf al tweehonderd deelne mers telde, werd begeleid door een vaste groep van de rijkspoli tie van dertig man. Daarbij kwam dan nog de begeleiding van de plaatselijke politiekorpsen. „Een groot succes" noemt Hemmes Noordwijk, waar het corso dit jaar voor het eerst rondtrok. In Noordwijk waren vijftigdui zend mensen (vooral vakantie gangers) op de been om op de windstilte zomeravond het bloemensprookje op wielen aan zich voorbij te zien trekken. Drie vier rijen dik stonden de toe schouwers en op sommige pun ten hoopte men soms massaal bijeen. Temidden van het pu bliek bevond zich minister De Gaay Fortman, nu als gewoon toerist, vergezeld van vrouw en kleindochter. Helaas moet het kritisch com mentaar van de bloemenmeisjes uit het streekcorso worden her haald Applaus was er ook deze keer niet of nauwelijks bij. En toch verdiende dit corso dubbel en dwars dat de handen op elkaar gingen. Al heeft men het dan niet zo uit bundig laten blijken, toch is Noordwijk met de komst ven het Rijnsburgse bloemencorso erg gelukkig. Dankzij deze praalstoet en de gladiolenshow in-de Kapel (tot en met woensdag geopend) is Noordwijk weer echt een bloe- menbadplaats. Van de muziek - tweemaal „Ex celsior" (Noordwijk en Delft), Crescendo en De Echo der Dui nen - was het Delftse korps het minst te benijden. Het torsen van een bonte kolbak, hoe martiaal ook, was bij zo'n zomerse tempe ratuur geen sinecure. Het zweet droop de muzikanten van het ge zicht. Na de rondgang door de bad plaats werden de wagens opge steld langs de Koningin Wilhel- mina Boulevard waar ze in het volle licht werden geplaatst. Ook daar trokken ze veel bekijks. Overigens maakt men zich bij de bloemenveiling Flora nu al enige zorgen waar na volgens jaar een rustpauze kan worden ingelast voor het corso. „Als de Doelenka zerne wordt afgebroken zou ik echt niet weten waar we met die stoet heen moeten. De Groe- noordhal? Ach nee, daar heb ik niets te zoeken. Zo,n stop moetje op je route kunnen maken. En de Groenoordhal ligt excentrisch. Bij de Stadsgehoorzaal raak je je wagens ook niet kwijt. Maar ja, dat is een probleem dat we na het volgende corso maar eens moe ten gaan bekijken", aldus Niek Hemmes. »OQOOOOOCOOOQOOQQOOOQOQQOOQQQOQOOQOOQQQOOCX»QOe

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 6