Vit oceaan geredde schipbreukelingen terug in Nederland Twee verdachten dubbele moordzaak gearresteerd fjflOIQ \pmaramma 1 randaag^. toegeljcht Van Huiten trapt mee met de Rijnfietsers -■BB Steenkamp: "Abortus mogelijk breekpunt formatie" AANSLAG OP ARUBAANS POLITICUS ...e/7 gist1 Turks meisje (15) schiet verkrachter na jaren neer MAANDAG 8 AUGUSTUS 1-977 HILVERSUM (ANP) - Er bestaat een kans dat de abortus problematiek een breekpunt zal vormen bij de kabinetsformatie. Dit heeft CDA-voorzitter Piet Steenkamp zaterdagmiddag ver klaard in een radio-uitzending van Tros-Aktua. Het ligt in de be doeling dat de drie fractievoorzit ters van CDA, PvdA, en D'66 de komende week al beginnen met de bespreking van de abortus problemen. Prof. Steenkamp zei dat hij niet zou weten hoe men uit de abortus vraagstukken moet komen met een oplossing die voor zowel het CDA als de PvdA aanvaardbaar is. Abortus is voor de christen democraten wel een punt van an dere orde dan de sociaal- economische problemen maar zeker niet minder belangrijk, zo voegde hij eraan toe. De CDA-voorzitter is ook niet he lemaal tevreden over het sociaal-economisch akkoord zoals dat op dit moment in de lucht hangt. De veronderstellin gen van kabinetsformateur Den Uyl, waarop dit mogelijke ak koord is gebaseerd, zijn volgens Steenkamp te optimistisch. Bo vendien vindt hij het niet juist dat er geen duidelijke afspraken worden gemaakt over de posten waarop bezuinigd moet worden. Steenkamp vertelde ook te twij felen aan de vraag of het politiek mogelijk zal zijn om de bezuini gingen op de overheidsuitgaven door te zetten. Er zal volgens hem hard moeten worden ingegrepen op een aantal terreinen wil je die besnoeiingen in de overheidsuit gaven tot stand brengen. En die- moeten er komen, aldus Steen kamp, anders mislukt het hele plan Den Uyl. Twijfels heeft de CDA-voorzitter voorts over de mogelijkheid de lonen twee jaar op de nullijn te houden. Er wordt naar zijn me ning onvoldoende rekening ge houden met de kans op een nieuwe economische recessie in 1979. Het is de vraag, aldus prof. Steenkamp, of h^t sociaal- economisch beleid van Den Uyl nieuwe arbeidsplaatsen zal ople veren. Er moeten arbeidsplaat sen komen, maar men kan tot nu toe niet aangeven waar met dit beleid die arbeidsplaatsen wor den geschapen. ORANJESTAD (ANP) - Op Aruba is zaterdag een aanslag gepleegd op de leider van de PPA-partij, Guil- lermo Trinidad. Trinidad werd in zijn auto beschoten toen hij bij zijn woning van de openbare weg af draaide. De schoten waren afkom stig uit een voorbijrijdende andere auto. De PPA-leider bleef onge deerd. Zijn auto liep lichte schade op. De Arubaanse politie heeft inmid dels een verdachte aangehouden. Het is één van de campagneleiders van de afscheidingspartij MEP die tevens bode is van het bestuurscol lege van Aruba. Dat college bestaat geheel uit MEP-ers. MEP-leider Croes was na de aan slag niet voor commentaar bereik baar. Croes heeft eerder acties aan gekondigd tegen o.a. topfiguren van de PPA omdat die partij wél en de MEP niet in de regering- Rozendal is opgenomen. Beide par tijen verschillen van opvatting t.a.v. een eventuele onafhankelijk heid van Aruba. SCHIPHOL (ANP) - Twaalf uren heeft eerste stuurman Por tengen, een boom van een kerel uit Halfweg, vrijdag in het koude water van de oceaan ge dobberd, zich vastklampend aan wat wrakhout, voor hij - to taal uitgeput - werd opgepikt door een Russisch schip. Hij was de laatste van acht ge redde schipbreukelingen van de kustvaarder Telana uit Rot terdam, die vrijdagochtend om 5 uur zestig mijl ten zuidwesten van Landsend in de buurt van de Scilly-eilanden plotseling kapseisde en na twintig minu ten zonk. Vier opvarenden, die niet konden zwemmen, kwa men in de golven om. De andere acht werden gered en in Brest aan wal gezet. Twee van hen moesten daar wegens opgelopen verwondin gen in een ziekenhuis worden opgenomen. De zes overigen kwamen gisteravond op Schip hol aan, waar zij werden ont vangen door directeur W. Ver maas van de Verenigde Scheepvaartbedrijven uit Rot terdam, waaraan het schip toe behoorde. Op Schiphol stond een invalid ewagentje gereed voor de tweede stuurman Jol uit Ka- pelle aan de IJssel, wiens voet in het gips was gezet, hij was het zwaarst getroffen lid van de bemanning, want hij verloor bij deze scheepsramp zijn vrouw. Officieel wordt zij als vermist opgegeven, maar zij kon niet zwemmen en daarom wordt aangenomen dat zij is verdron ken. Haar 9-jarig zoontje wist zich met zijn vader, met de kapi tein en met nog vijf andere op varenden te redden. Verdronken Op Schiphol deelde directeur Vermaas mede, wie de vier vermiste opvarenden zijn. Ge vreesd moet worden dat zij alle vier zijn verdronken. Het zijn de eerste machinist L. R. van Hilst (34) uit Eindhoven, de echtgenote van de tweede stuurman, mevrouw B. G. Jol (31) uit Kapelle aan de IJssel de 39-jarige matroos C. F. Lopez en de kok Gomez Fereira (54), bei den uit Portugal. De Telana had in Workington bij Liverpool spoorrails geladen en was op weg naar Lissabon. Het is niet bekend waardoor het schip is gaan kapseizen. De mo gelijkheid dat de lading is gaan schuiven wordt niet uitgeslo ten. „Ik lag vrijdagochtend om 5 uur te slapen", vertelde de kapitein van het schip, de 40-jarige A. C. van Thiel. Hij werd wakker doordat het schip hevig slagzij maakte, hoorde veel lawaai en geschreeuw aan boord en rende in zijn onderbroek naar buiten. Daar klapte hij meteen tegen het dek aan, worstelde zich naar de stuurhut, die reeds door de eerste stuurman was verlaten. Deze bleek met de eerste ma chinist en een matroos bezig te zijn om de reddingboot over boord te zetten. Er viel niets meer te redden. De kapitein werd door de golven uit de stuurhut gespoeld en kwam in zee terecht. „Ik zag de masten op mij af ko men en ik zwom hard weg", ver telde hij op Schiphol. „Ik ont dekte een van mijn matrozen, die een reddingboei om had, maar hij kon niet zwemmen en had al zoveel water naar binnen gekregen dat hij toch is ver dronken". Opzij van het zinkende schip waren andere opvarenden bezig om in de reddingboot, die zich zelf opblies, te klimmen. Dooi de stroming van het water werd de kapitein naar de andere kant van het schip gedreven zodat hij de reddingboot uit het oog ver loor. Enkele minuten later ver dween de Telana in de golven en toen zocht de kapitein tever geefs naar de reddingboot. Deze bleek tot zijn verbazing te zijn gezonker. „Wij weten hoe dat kwam", vertelde hij. „De rada rantenne was bij het opblazen door het zeildoek heengegaan, zodat het bootje prompt weer leeg liep en zonk". Met de gewonde tweede stuur man, diens zoontje en nog twee andere leden van de bemanning wist de kapitein tenslotte op een houten vlot te kruipen dat gebruikt wordt om vanaf het water de scheepswand te teren. Plank In de verte zagen zij twee an dere drenkelingen op een plank wegdrijven. De eerste stuur man was minder gelukkig. Hij zwom lange tijd geheel alleen rond en dankt zijn leven aan een stuk wrakhout, waaraan hij zich vastklampte. „Wij hadden het op ons schil- dersvletje relatief het beste", aldus de kapitein. „Zelfs had den we nog geluk, want er was een sloep van het schip afgesla gen en de inhoud daarvan dob berde op het water. Wij zagen de gereedschapskist drijven en hebben ons vletje, met de han den peddelend, er naar toe ge varen. In de kist vonden wij zo waar vuurpijlen, rookbommen en wat glucosevoedsel. Daar van zijn we geweldig opge knapt. Eerst heb ik om een uur of acht een vuurpijl afgestoken, maar die heeft niemand gezien. Hoe laat ik de tweede heb ge bruikt weten wij eigenlijk niet want geen van ons had een hor loge om; Ik stak er een af toen we in de verte een jacht zagen, maar de vuurpijl werd kenne lijk niet gezien. Weer een uur la ter kregen we een vreselijke domper, want toen kwam er een groot schip op korte afstand langs en hoewel ik twee vuur pijlen afstak zagen zij ons niet". 's-Middags om drie uur kwam er tenslotte redding. Drie Rus sische schepen, die daar zeebo demonderzoek verrichtten kre gen dankzij de vuurpijlen en rooksignalen de drenkelingen wel in de gaten. Zij pikten eerst de vijf schipbreukelingen van het vletje op en gingen daarna op zoek naar de drie anderen. Eerst vonden zij het tweetal op de plank en het allerlaatste, pas om vijf uur 's-middags, werd de uitgeputte stuurman Porten gen, die bijna geen kracht meer over had om zich aan het wrakhout bo ven water te houden, opgevist. De Russische schepen waar schuwden de Franse autoritei ten, die hun verzoek om een marineboot te sturen inwillig den. Buiten de haven van Brest werden de Nederlanders op dit marinevaartuig overgezet dat hen vervolgens aan land zette. Twee opvarenden moesten in een ziekenhuis worden opge nomen, de overige zes keerden gisteravond naar Schiphol te rug. De twee gewonden zullen volgens de kapitein mogelijk over een dag of acht ook naar huis terugkeren. NEDERLAND I 18.45 - De Fabeltjeskrant (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - Walt Disney presenteert, tv-serie (TROS) 19.55 - De nacht die Amerika in paniek bracht (The Night that Panicked America), tv-film. (TROS) 21.35 - Journaal (NOS) 21.50 - Haaien (Sharks), film-reportage (TROS) 22 40 - Peter Best (CRM en Surinaamse welzijnsorganisaties (SYMBIOSE( 22.40 - Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 - De Fabeltjeskrant (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.04 - Filmblik (VARA) 20.00 - Journaal (NOS) 20.25 - Nederlands elftal, gesprek (VARA) 20.55 - Jim Rockford, detective-serie (VARA) 21.45 - Jack Parnell en de Big Band Show, amesementsprogramma (VARA) 22.10 - Achter het nieuws (VARA) 22.45 - Journaal (NOS) DUITSE TV DUITSLAND I 17.15 Journ. 17.20 Reportage. (Region, progr.: NDR: 19.00 Sport. 19.30 Aktual. 19.45 Zandmannetje. 19.55 Re gion. magaz. 20.26 Omaruru, tv-serie. 20.59 Progr.overz. WDR: 19.00 Region, nws. 19.05 Intermezzo. Aansl.: Oma bitte kommen, tv-serie. 19.10 Das Hannesc- hen lasst die Puppen tanzen. tv-serie. 19.15 Das Geheimnis der blauen Krone, tv-serie. 20.15 Aktual. 20.45 Amus.progr.) 21.00 Journ. en weerber. 21.15 Aktual. 22.00 Lichtmuz.progr. 22.45 Filmreportage. 23.30 Journ.. com mentaar en weerber. Joum. 20.30 Inform, progr. 21.15 Opvoe- dingsmagaz. 22.00 Journ. 22.15 Eins, speelfilm. 23.45 Journ. DUITSLAND III WDR EN NDR 20.45 Region. 21.00 Journ. en weerber. 21.15 Show- progr. 22.00 Monitor. 22.45 Docum. film. 23.30 Em Tag wie jeder andere mit Erd- nussen. (Un jour comme les autres avee les cacahuetes), speelfilm. 0.25 BELGISCHE TV DUITSLAND II 17.35 Flipper, Tekenfilm. 19.00 Voor de kleuters. 1SU5 tv-serie. Sport. 19.30 Meded. en weerber. 19.45 18.00 Journ. 18.10 Die verlorenen Insein, Journ. 20.15 Amusem.progr. 21.00 Leven avonturenserie. 18 35 Aktual. en muz. en dood van Penelope, thriller. 21.50 19.20 Koorzang. 19.55 Verhaal. 20.00 Jazz. 22.15 Journ. Inde actualiteitenrubriek Achter het Nieuws van de VARA wordt vanavond een reportage uitgezonden over de vervuiling van de Rijn en de fietstocht, die thans in verband daarmee wordt gehouden. Voorts is er een uitgebreid verslag over de politieke situatie in Israël (Ned. 2 - 22.10 uur). UTRECHT (SP) - De Utrechtse recherche hoopt met de arrestatie van de 22- jarige O. S. en de 21-jarige R. B. de daders te pakken te hebben van de dubbele moord aan de Maliesingel. De verdachten, die beiden in Suriname werden geboren, ontkennen overigens iets te maken te hebben met de dood van de 23-jarige Portugees Eliseu Das Dores Espadinho Baiao en het 22-jarige Ambonnese meisje Elizabeth Maria Gomies. Over een motief is niets bekend. De slachtoffers werden vrijdag in de namiddag door rechercheurs aangetroffen onder een bed in een van de kamers van een kamerver huurder aan de Maliesingel. Ze waren half gekleed, en toegedekt met een beddesprei. Beiden waren om het leven gebracht door middel van een groot aantal messteken in de borst, nag, arm en hoofd. Het moordwapen is niet gevonden. De politie was gewaarschuwd door een medebewoner van het pand, die vond dat er uit een van de kamers een ondragelijke stank kwam. Aan de hand van hun vingerafdrukken kon de politie de slachtoffers pas uren later identificeren. Óp aanwijzing van medebewoners van het pand, dat nog niet zo lang geleden bij de politie bekend stond als een door gangshuis van drughandelaars en verslaafden, kwam de recherche terecht bij S. en B. Zaterdagmiddag werden zij gearresteerd. Zij hebben niet bekend. De recherche ver- De slachtoffers van de dubbele moord in Utrecht, van wie de stoffelijke overschotten afgelopen vrijdag onder het bed van een pand aan de Maliesingel werden gevonden: het zijn de Portugees Eliseu Baiao (23 jaar, links) en zijn Molukse vriendin Elizabeth Gomies (22 jaar). wacht wel een spoedige bekentenis dachte S. enkele malen geslapen. Volgens de verklaringen S. was hun wel de stank opgevallen, hadden ze niet gemerkt dat de omdat de verdachten elkaar zichzelf in hun verklaringen tegenspreken. Ook de verklaringen van enkele medebewoners van het twee lijken onder het bed lagen, pand zijn voor hen zeer belastend. De recherche heeft twee met kleren opgestuurd Ook B. en S. gebruikten de kamer gerechtelijk laboratorium waarin de slachtoffers werden Rijswijk. De ontdekt. De omgebrachte het balkon Portugees was de huurder. Hij werkte als onderhoudsmonteur in Amsterdam en verbleef al jaren in het stonden op de kamer. Ze waren daar, vanwege de stank, door de verdachten neergezet. De Utrechtse recherche is Nederland. Hij had de kamer enige het begin af aan vanuit gegaan dat tijd geleden overgenomen nu gearresteerde B. Maar B. had Dg steeds een sleutel en bracht i er een dubbele moord was gepleegd. De kamer was aan de buitenkant afgesloten, niet alleen die kamer op gezette tijden de door middel van het deurslot, nacht door. Ook vorige week nog ook met een hangslot. De kamer heeft hij er. evenals zijn medever- verkeerde in redelijke staat. Uit de sectie, die gerechtsarts dr. J. Zeldenrust zaterdagmorgen ver- richtte, werd niet duidelijk wanneer de dubbele moord moet zijn gepleegd. Volgens dr. Zeldenrust moeten de slachtoffers in ieder geval al enkele dagen tevoren om het leven zijn gebracht. De Portugees en het Ambonnese meisje waren begin vorige week voor het laatst gezien. Het meisje woonde niet bij haar vriend, zij kwam slechts af en toe bij hem. Volgens de recherche zijn ver dachten' noch slachtoffers betrokken bij de handel in drugs. De slachtoffers waren bij justitie onbekend. De verdachten kwamen in de justitiële documentatie voor wegens enkele kleinere vergrijpen. Twee eigen werk-programma's van de NOS zomaar op zon dagmiddag. De laatste afleve ring van een aantal ontmoetin gen met Nederlandse kunste naars onder de titel „Öpenbaar kunstbezoek" bracht ons bij de Amsterdamse Marte Röling en haar vriendjes. Eindelijk... om dat Marte zoveel eisen bij" het maken van deze aflevering wilde - en mocht - stellen (ze deelde zelfs mee in de regie), dat het technisch allemaal zo inge wikkeld werd dat de uitzending maanden later op het scherm kwam dan de bedoeling was. En wat betreft de vriendjes van Marte: Allemaal beeldend kun stenaars en architecten uit haar eigen kringetje. Ongeveer dat hele kringetje rond. Best gezellig dan voor degenen die weieens om dat kringetje hebben mogen (of: moeten) heendraaien, maar voor open baar kunstbezoek bleef het ver der een strikt bsloten bijeen komst. In een kasteel met enkel champagne in de koelkast... Hans Evsvogel is een paarde- gek en daar hij zeer snel spre kend toch nog verstaanbaar blijft, functioneert hij prima als commentator bij evenementen in de draf- en rensport. Eysvo- gel dan ook maar inschakelen als spreekstalmeester voor een programma dat een impressie van „een dagje Duindigt" wil geven, was echter een ver keerde gedachte. Eysvogel heeft namelijk alleen maar oog voor edele viervoe ters, terwijl die duizenden tweevoeters die Duindigt be zoeken minstens 50 procent van zo'n impressie zouden moeten vullen. Want voor zeer vele mensen is een renbaan een ter rein waar de paarden slechts aanleiding zijn voor het gokken bij de totalisator. Wie zijn ogen de kost geeft kan juist rond de loketten van dit kansspelinsti tuut heel wat zien en horen. De groepjes van ingewijden of wat daarvoor door wil gaan - die in fluisterend conclaaf de tip van de dag analyseren. En de stiekeme luisteraars die zoge naamd achteloos passeren in de hoop de Grote Onverwachte Winnaar op te pikken, Dat is ook een brok Duindigt. Eysvo gel hield het echter bij open en gesloten hoefijzers, bandages en lange lopen, oogkleppen en gewichten van pikeurs. Je kunt het paard ook te ver voor de wa gen spannen. FRANS HAPPEL ROTTERDAM (SP) - Een 15-jarig Turks meisje heeft zaterdag in Rotterdam een 32-jarige landgenoot van korte afstand neergeschoten. Volgens de Turkse wereld beslechtte F. K. daarmee een allang bestaande vete. Een jaar of vier geleden was K. in Turkije door de man verkracht en had daar een kind aan overgehouden. In de afgelopen jaren verhuisden zowel de man als het meisje naar Nederland. Toen de in Rotterdam wonende K. ontdekte, dat de man die haar verkrachtte in Bolnes was gehuisvest en vaak in Rotterdam kwam, besloot zij wraak te nemen voor wat hij haar had aangedaan. Zij schafte zich een pistool aan en wachtte op de kans om de man neer te schieten. Zaterdag zag K. de man op de markt op de Pretorialaan bij de Paul Krugcrstraat. Ze liep op hem af, pakte het pistool en vuurde onder de ogen van een politieman in burger een schot af. De politieman wist na dat ene schot het wapen aan K. te ontfutselen en het meisje te arresteren. Het slachtoffer strompelde een café voor Turken binnen en werd met spoed overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis. Het bleek, dat de kogel dwars door zijn bovenlichaam was gegaan. Na een operatie bestond er geen levensgevaar meer. HILVERSUM I EO: 18.00 (S) Daar waar de molens staan. 18.30 Nws. 18 41 (S) Lectuur op tafel 19 00 (S) Ron duit, jongerenprogr. 19.40 (S) Bijbels perpectief. 20.00 (S) Zomermaandag: in form en muz. NOS: 21.30 (S) Interntio- naal Koorfestival 1977. 21.40 Voor blin den en slechtzienden. 21.55 (S) Tambu: inform, en verzoekplaten voor Antillia- nen in Nederland. 22.25 Uitz. van de Bond zonder Naam. 22.30 Nws. NCRV: 22,40 (S) Vakantie met een C. VOO: 22.55 <S) Inform.show met aktual. 23.55 SPIJK (ANP) - Enkele minuten voor twaalf zijn gisteren de 160 hoofdza kelijk Nederlandse deel nemers aan de demon stratieve fietstocht "fiet sen voor de Rijn" bij Lo- bith ons land binnenge komen. In het plaatsje Spijk bij Lobith stond een groot aantal belang stellenden hen op te wachten onder wie de burgemeester van Her wen en Aerdt, waartoe Lobith en Spijk behoren, die erop wees dat de Rijn eigenlijk niet bij Lobith maar bij Spijk ons land binnenkomt. De provincie Gelderland bood in het lokale café koffie aan waarna de tocht verder ging naar Tolkamer, voor een be zoek aan het meetschip van rijkswaterstaat. De fietsers kregen in Spijk gezelschap van ruim honderd nieuwe deelne- Staatssecretaris Van Hui ten van Verkeer en Wa terstaat was een van de nieuwe deelnemers. Hij kondigde aan de gehele tocht verder mee uit te rijden. Donderdag ein digt de fietstocht, die op 21 juli bij de oorsprong van de Rijn bij Chur in Zwitserland begon, op het strand van Hoek van Holland. Bij een vluchtig bezoek aan het drijvend meetsta tion van het Riza (rijksin stituut voor de zuivering van afvalwater) in Tol kamer, deelde de secreta ris van de stichting Rein- water mee, dat op dit moment het zoutgehalte van de Rijn zeer laag is. De zogenaamde chlori devracht kan volgens hem zo bijzonder gering zijn doordat een week ge leden een belangrijke Franse kalimijn is stilge legd na een brand. De stichting Reinwater heeft zoals bekend samen met Westlandse tuinders een proces aangespannen tegen de Franse kali- mijnen. Even na het passeren van de gemeentegrens van Arnhem, waar het gezels chap fietsende demon stranten werd opgewacht door de Arnhemse WD-wethouder voor mi lieuzaken. mevrouw mr. C. J. Lavell-De Vries, ont laadde zich een hevige onweersbui boven de fietsers. Druipend van het schone regenwater arriveerde de in groepen verspreide karavaan in hotel Haarhuis, waar de gemeente Arnhem en de provincie Gelderland een maaltijd aanboden. Vandaag zullen de fiets ers een bezoek brengen aan de rioolwaterzuiver ingsinstallatie in Elder- veld (gemeente Arnhem). Vervolgens zal bij de ker nenergiecentrale in Do- dewaard aan de Waal in formatie worden gegeven over de centrale. Volge nde reisdoelen zijn Tiel en Culemborg, waarna morgen zal worden ver trokken naar Rotterdam. HILVERSUM II NCRV 18.00 Nws 18 11 Aktual. 18.30 (S) Muziek in vrije tijd: muziekamateurs. 19.45 (S) Populair klass muz. 20 00 Nws 20.05 Avondoverdenking. 20.10 (S) Progr. t.g.v. jubileum Koningin Elizabe th: orkestmuz. 21.13 (S) Klass: muz. 21.35 (S) Literama, kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 22.23 (S) Poerama, poezie-progr. 22.43 (S) Enkele reis Ceres- ta, verhaal. NOS: 23.00 (S) Internationaal Laren- en E.B.U-Jazz Festival 1977. Aansl.: ca. 02.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.10 (S) NOS-maal. AVRO: 19.02 (S) Het Stenen Tijdperk. 20.02 Radio- journ. 20.05 (S) Superclean Dreamma- chine. 21.02 (S) De negen-uur-show. 22.02 Radiojoum. 22.05 (S) Blues, ballads en beat. 23.02 (S) Candlelightshow. (0.02 Radiojoum.) TROS: 1.02-7.00 De Na chtwacht. HILVERSUM I DINSDAG 9 AUG. AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) AVRO-klok. (7.30 Nws. 7.41 Radiojoum.) 8.30 Nws. 8.36 Gym voor de huisvrouw. 8.45 De Groenteman. 8 50 Morgenwijding. 9.00 (S) Klassieke muziek. NOS: 9.30 Spiegel van Belgie. AVRO: 10.00 Radio Lawaai- papegaai. 10.10 Arbeidsvitaminen. (10.30 10.33 Radiojoum.) 11.30 (S) Ron- een. 12.26 Meded. voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.41 Radiojoum. 12.55 Knipperlicht 13 25 Beursplein 5. 13.30'n Middagje AVRO: muziek, inform en service. (15.30 Nws. 15.33 Radiojoum.) 17.00 De heilige strozak, strip. (Slot). OVERH.VOORL 17.20 De aanbevelin gen voor de Culturele Adviesraad. AVRO: 17.30 Nws. 17.32 Radiojoum. 17.45 Toppers van toen (gr.). HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 Het levende Woord. 7.25 Badinerie. 7.54 Overweging. 8 00 Nws.8.11 Echo 8.30 Aubade. 9.30 Scheepspraat. 9.35 Waterst. 9 40 Inter val. 10.30 Muziek die niet oud wordt. 11.30 Ouder worden we allemaal. 12.00 Zomer '77. OVERH VOORL 17.20 De aanbevelingen voor de culturele advies raad. KRO: 13.00 Nws. 13 11 Echo 13 20 Op Vleugels, pianomuziek. 13.40 Een mens als jij, gesprekken. 14.00 Uit het operette- en musicalalbum. 16.00 Nws. 16.03 Muzikaal spreekuur NOS 17 00 Het zal mijn tijd wel duren. 17.20 (S) Eu- rolight. 17.40 Inform, uit de regio. 17.55 Meded. HILVERSUM III WAOA VARA: (Van 7.00- 8.00 Aktual. via Dingen van de dag.) Tus sen 7.00 en 18.00 om de twee uur recht streeks verslag van VARA's Voettocht. 7.02 (S) Gesodemeurders - een mieters progr. 9.03 (S) Pep op drie. 12.03 (S) VA RA's zoekplaatje. 14.03 (S) Spitsbeeld. (ca. I Nws. en Tip LP. 17.03 (S) Alfred Lagarde. HILVERSUM IV TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Capric cio. 9 00 Nws. 9.02 Aktua-klankbeeld. 9.30 Van heinde en verre <S) 10.00 (S) Opus tien tot twaalf. 12.00 (S) Intermez zo. 13.00 (S) De meest verkochte Klas- sieke Tien. 13,30 (S) Koren en korpsen. dom twaalf - e r allerlei voor ieder-

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 5