§r "Alleen op zondag kun Je in de tuin zitten Weidse agenda VAREN OP KUNST- GOLVEN Deel gestolen radio-spullen snel terecht GESLAAGDE SPORTDAG Directeur van "De buurt heeft gelijk" ■■HL Protest omwonenden tegen stank van kroepoek-fabriek VOORSCHOTEN - „Ik wil niemand het brood uit de mond stoten, maar één ding is zeker, zo'n fabriek hoort niet in een woonbuurt te staan". Dit zijn de woorden van Cock Douwes, duidend op het achter zijn woning in de Bij dorpstraat te Voorschoten gelegen bedrijf Coorinda. Coorinda, gevestigd in een hal tus sen de Bijdorpstraat en de Pape laan, is een bakkerij waar kroepoek voor de handel geschikt gemaakt wordt. Het produktieproces, waar bij de kroepoek door middel van bakken wordt opgeblazen, levert een penetrante geur af, die bij on gunstige weersomstandigheden in de genoemde straten vaak ondraag lijk is. Opmerkingen als „tVe kunnen nog niet eens de was buitenhangen" en „Ik zit alleen nog maar zondags, als dat ding gesloten is, met mijn vrouw in de tuin" komen bij na vraag duidelijk naar voren. De buurtbewoners zijn zowel indi vidueel als gezamenlijk zo'n twee jaar geleden, toen het bedrijf zich pas in de woonwijk gevestigd had, begonnen met actievoeren. Een handtekeningenactie en andere felle protesten hebben ertoe geleid dat de door eigenaar Coorengel aangevraagde vergunning inzake de hinderwet nu niet meer verder wordt afgehandeld. Het gemeentebestuur heeft de ex ploitant er meerdere malen op ge wezen dat de filterinstallatie ver vangen diende te worden door een betere. Toezeggingen in die rich ting is de heer Coorengel echter nooit nagêkomen, waarna de ge meente hem schriftelijk gelastte de produktie te stoppen. Gelijk „De buurtbewoners hebben gelijk. Er is stankoverlast Ik zou precies zo reageren als zij. Maar ik heb van al les geprobeerd om de stank te be strijden. In het begin heb ik voor zo'n veertigduizend gulden een fil terinstallatie gekocht die na enkele maanden al niet meer behoorlijk functioneerde. Verdere experi menten met filters zijn ook mis lukt", zo luidt de reactie van de heer Coorengel op de klachten. Het door Coorengel aan de gemee nte gevraagde respijt van twee maanden is afgewezen, omdat di verse experimenten met filterin stallaties bij het bedrijf mislukt zijn. Aanrander aangehouden in Oegstgeest OEGSTGEEST - De Oegstgeester politie heeft in de nacht van zater dag op zondag de 25-jarige Italiaan G.M. aangehouden, die ervan wordt verdacht eerder deze week een poging tot aanranding te heb ben gedaan. M. had het 18-jarige meisje C.L. af gelopen donderdag naar haar werk in Oegstgeest gebracht. Onderweg trachtte de Italiaan, die met vakan tie in Nederland is, het meisje lastig te vallen. Baksteen door ruit fotozaak VOORSCHOTEN - Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag met een baksteen de eta lageruit van fotohandelaar M. in het Winkelcentrum Noord Hofland te Voorschoten kapotgegooid en een vitrine leeggehaald. De schade be draagt enkele duizenden guldens. Eveneens in de nacht van 5 op 6 augustus is er ingebroken in de kantine van de Voorschotense voetbalvereniging SVLV Er wer den drie koelkasten opengebroken, waaruit acht flesjes bier verdwe- 'È'rz-rr- J - 3k JFnr -j Roeien tegen de (kunstmatig opgewekte) golven op de Zijlwatering WASSENAAR - De Wassena- arse zomerfeesten, georgani seerd door de Oranjevereni ging. zijn zaterdagmiddag afgesloten met een wedstrijd wild-water-varen op de Zijlwatering. Speciaal daarvoor werd in de Zijlwa tering een installatie aange bracht om golfslag op te wekken. In de ochtenduren werd in die zelfde Zijlwatering de tradi tionele viswedstrijd gehou den, waarvoor veel belang stelling bestond. In het Was- senaarse sportfondsenbad werd afgelopen zaterdag een wedstrijd kanovaren gehou den. Vrijdag was Wassenaar "in de ban van de ring", tijdens een grootscheepse ringrijderij op het Burchtplein. LEIDEN - Er is in de nacht van zaterdag op zondag voor ongeveer 20.000 aan televisietoestellen, draagbare ra dio's, cassetterecorders en andere apparatuur buitge maakt bij een inbraak in de radiozaak "Zuidwest" aan het Bevrijdingsplein. deze buit is echter jarige Leidenaar aangehouden weer terecht. De politie heeft lijk na de telefonische melding van een bewoonster van de Montgome- rystraat in de radiowinkel een 30- Bliksem zet tv in brand LEIDEN - Blikseminslag heeft zondagmorgen een begin van brand veroorzaakt in een wo ning aan De Sitterlaan in Lei den. De bliksem sloeg in de an tenne, waardoor het televisie toestel en de antennekabel in brand vlogen. Ook een nabijge legen gasleiding vatte vlam. De bewoner kon de brand overigens met eigen middelen blussen. In totaal twintig keer is de brandweer het afgelopen weekeinde uitgerukt om wate roverlast te bestrijden. Het ging voornamelijk om onder gelopen kelders en water wat tussen de plafonds van enkele woningen bleef staan. auto een hoeveelheid gesto len apparatuur werd aangetroffen. Het vermoeden bestaat, dat een mededader inet het andere deel van de buit is ontkomen. Een deur van de winkel bleek aan de zijde van de Montgomerystraat op grove wijze te zijn geforceerd. De politie is nog met het onderzoek in deze zaak be zig. In het afgelopen weekeinde is ook ingebroken in het bouwbedrijf van Fonteijn aan de Haven. Een buurtbewoner alarmeerde de poli tie, toen twee jongemannen een ruit van het kantoor insloegen. Kort na de melding werd een 20- jarige Voorschotenaar aangehou den; die zich had verscholen in de bosjes naast de Zijlpoort. Hij bleek een tas met inbrekersgereedschap bij zich te hebben. In de tas werd bovendien een heroinespuit aange troffen. Inmiddels is ook de tweede dader, een 19-jarige Leidenaar in de kraag gepakt. Hij werd in zijn woning aangehouden. Er wordt in het kan toor van het bouwbedrijf niets vermist, hoewel diverse laden wa ren opengetrokken. APOTHEKEN De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 5 tot 12 augustus, door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, telefoon 121313 en Apotheek R. van Reest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, te lefoon 890000. MAANDAG Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tele foon 120833, adviescentrum voor werk lozen, di. van 10.30 uur v.m. - 12.30 uur Stadhuis, commissie algemene en be stuurlijke aangelegenheden, 8 uur nam.; economische aangelegenhe- De gebouwen van de gewraakte kroepoekfabriek in Voorschoten. Coorengel zelf is ervan overtuigd dat hij binnen twee maanden een filter krijgt waaraan zoveel „gedok terd en uitgezocht" is, dat er geen stankoverlast meer zal zyn. Beroep De heer Coorengel is inmiddels in beroep gegaan bij de Raad van Sta te. Zolang dit beroep in behande ling is kan niet tot sluiting worden overgegaan. RUTGERHUIS Dr. J. Rutgershuis, Papengracht 26, tele foon 126802. Hulpverlening bij sexuah- teitsvragen; advies over geboorterege ling middelenverkoop. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord; van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a^di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan, tel. f761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- '45, vrijdag CHARLES LEUNARTZ SOS-dienst Dag en nacht bereikbaar. Vertrou- Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7, tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en woe. van 11-12 uur, do. van 18.30-20.00 uur Hulpverlening Centrum voor Vrijwillige Hulpverle ning, Langegracht 246a, tel. 149064. Op werkdagen van 9-17 uur. Moederhulp ZOETERWOUDE - De afdeling Zoeterwoude van de Katholieke Plattelands Jongeren (KPJ) organiseerde zondag haar jaarlijkse sportdag. Ondanks het wat sombere weer waren een redelijk aantal deelnemers en toeschouwers aanwezig. Algemeen kampioene bij de dames werd Annie Mooyman. Mooyman. Bij de heren werd Arnold Mooyman kampioen. van de belangrijkste onderdelen van de sportdag, het hoogspringen, werd gewonnen door Arnold Mooyman, met een sprong van 1.45 meter. Bij de dames bleek Anja Berg met een sprong over 1.30 meter de beste. Het 60 meter hardlopen voor dames werd gewonnen door Marion Turk. De overige uitslagen waren: hoepelen voor dames: eerste Corrie van Rijn, hoepelen voor heren: eerste Walter Turk. Vierhonderd meter hardlopen eerste Cock Mooyman, vierhonderd meter hardlopen voor dames: eerste Marion Turk. Buslopen voor heren: eerste Jan Mooyman, boslopen voor dames: eerste Annie Mooyman. Spijkerslaan dames: eerste Marja van der Lubbe, spijkerslaan heren: eerste Nico Captein. Bij de gemengde zit-estafette bleek de ploeg van Anja Berg, Harry Borst en Casper Bakker het snelst te zijn. Het vijftienhonderd meter hardlopen voor heren werd gewonnen door Cock Mooyman. Bij het touwtrekken werd de ploeg van Theo Mooyman Mien van der Lubbe, Casper Bakker en Corrie van Rijn winnaar. De kinderloop voor kinderen van 10-15 jaar werd gewonnen door Hans Opdam. Onder de 10 jaar werd Eric van Bemmelen bij hetzelfde onderdeel VOORSCHOTEN - Ophaaldienst grofvuil Voorschoten 17 augustus: Papelaan (tussen Rouboslaan en Veurseweg), John. F. Kennedy- plantsoen, Oranjekade, Narcis straat, Tulpstraat, Hyacinthstraat, Van Kempenstraat, Bijdorpstraat, Willem de Zwijgerlaan, Burgemee ster de Kempenaerstraat, Pau wenstraat, Crocusstraat. Wijngaar denlaan (zuidzijde), Veurseweg, Essenlaan, Rouwkooplaan, Pep pellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haag- wijk. 18 augustus: Noord-Hofland, aan de Hofweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg en de Leidseweg), Leidseweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg en de Vinkweg). Burgerlijke stand LEIDEN - Ondertrouwd: W.C. Bolland en A. Stikkelorum, W.J. Crama en F.H.S. Burgeijon, A. 't Hooft en Y.H.H. Strobos, P.I.J. Kakebeeke en I. Bos, Q.P. Lans bergen en L.M. Kops, A.W. Maat en A.M. Cohen, M. Mantel en P.M.T. van Pampus, H.B.J. Stein en D.M. Duterloo, C.H. Versnel en E.A.C. van der Post, J.G. van de Wetering en J. Loeber, J. van Zeijst en E.S. van Leeuwen. Geboren: Ozlem, zn v. M. Ursan en U. Kavun, Jeroen J.G. zn v. M.A. Streppel en J.C. van Gerven, Jan P. zn v. P. v.d. Knijff en F. Slobbe. Alexander P.J. zn v. J.A.M. Klaver en R.T.C. Duijn, Nadia, dr. v. M.L. Omari en M.W. van der Laan, Peter C. zn v. P.A. v. Oosten en G.E. Haasnoot, Kim, dr v. H.A.W. Mun sterman en J.T.W.M. Broekhof, Robert zn v. A.J. Heuzen en A.A. van Straalen, Jeroen P. zn v. A.W. van der Spek en M.J.A. v. Muijen. Gehuwd: R.L.M. v.d. Pouw Kraan en B. Schlagwein, R. Groot en J.H. van Drie, J.M. Janssen en M. Later- Overleden: M.C. Nipper (1885) geh. gew. m.: C.J.M. van Oerle, P.H. van Beuzekom (1924) man. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Volkshuis Volkshuis, Haarlemmerstraat. Koffies hop voor jonge werklozen en anderen, dag. van 14-16.30 uur, di., informatie middag; woe., klaverjassen, woe en vr Onderwijswinkel Sophiestraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Van 18 juli-8 aug. wegens vakantie geslo- Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we- duwhaars. Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau. Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: de maanden juli en aug., ai- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2