Toine Hezemans wint vier uren van Zandvoort Hoop Wolsink gaat op in rook na val "Ik heb er even show van gemaakt Titelhouder knoek-out MAANDAG 8 AUGUSTUS 1977 SPORT PAGINA 13 SPORT SPORT ZANDVOORT - De stop kon op de champagnefles blijven. Maar dat was dan ook wel de enige kostenbesparing voor Jaguar tijdens het geldverslindende weekeinde op Zandvoort waar twee wagens van het Britse merk in de groep II race voor het Europees Kampioenschap voortijdig moesten afhaken. Zoals de fraaie 12-cilinders eigenlijk alle races van dit seizoen door mechanische storingen de mist in zagen gaan. Anders dan in voorgaande editites van dit Europees Kampioenschap bevonden de Jaguars zich voor het eerst niet op de voorste startrij. De toch niet van talent gespeende rijders Bell, Fitzpatrick, Rouse en Schenken moesten de heren Facetti (snelste trainingstijd) en Hezemans (beiden op BMW) voor laten gaan en dat kwam vooral omdat de wagens weer met onoplosbare problemen te kampen hadden. In de race vielen Fitzpatrick en Schenken al in de vierde ronde stil toen de oliepomp het begaf en kampte de wagen van Bell en Rouse eerst met een lekke band en daarna met een stukEedraaide sperdifferentieel. Rouse had in de eerste minuten zowaar nog kans gezien om Hezemans behoorlijk partij te geven, althans zo leek het voor de buitenstaander. Hezemans, glorieus winnaar van de vier uur op Zandvoort zou echter na afloop volmondig toegeven dat het hier slechts spel betrof. Hezemans: „Kijk zo'n Jaguar is misschien veertig kilometer sneller dan mijn BMW op het rechte einde. Maar mijn wagen is zoveel lichter en gaat zoveel beter de hoeken om dat ik hem probleemloos voor kon blijven. Heb ik er even een beetje show van gemaakt. Maar toen ik te lang in de slipstream van Rouse bleef hangen, kreeg ik te weinig koellucht, de olietemperatuur begon te stijgen en toen ben ik hem maar vlug voorbij gegaan". De Eindhovenaar die normaal een groep 5 Escort rijdt, zei dat er voor hem eigenlijk geen concurrentie was geweest in deze race. Hezemans: „Als je in onze groep 5 klasse twee uur achtereen bezig bent, nou dan moeten ze je ongeveer uit je wagen tillen, dan ben je stuk van ellende, dan sta je een half uur later nog te trillen op je benen. En kijk nu zelf maar, ik ben zo fris als een hoentje". Triest voor het publiek was dat de BMW van Facetti halverwege moest opgeven waardoor de voorsprong van het duo HezemansijQuester plotseling twee ronden bedroeg en de spanning volledig zoek was. Boy Hayje leverde een goede prestatie door samen met de Belg Van Ierschot derde te worden, gevolgd T^?o!;ei''A/T1(^S"/?e-D'SC^ie ^err** Wolsink bekijkt meteen pijnlijk gezicht zijn elleboog iiazijn val inde Grote Prijs van Belgie verspeelde hij zijn laatste kans op de wereldtitel die nu Mikkola (rechts) niet meer kan ontgaan. combinatie LubinijMassenijRaus. NAMEN - Met een tweede en een eerste plaats in de Grote Prijs van België op de Citadel van Namen heeft Heikki Mikola (Fin) zich ver zekerd van de wereldtitel motor cross in de 500 cc-klasse. De Neder lander Gerrit Wolsink, die in de rangvolgorde van het wereldkam pioenschap de tweede plaats in neemt, verloor zijn laatste kans op de titel, door een val in de eerste manche waarin hij in de achter hoede eindigde (twaalfde). In de tweede manche legde hij met ruime achterstand op Mikola beslag op de tweede plaats. De Belg Roger de Coster, die de eerste manche op zijn naam had gebracht (6 seconden voor Mikkola) kwam in de tweede manche niet door de finish. Hij bleef daardoor op de derde plaats in de stand om het wereldkampioens chap. De 31-jarige Fin Mikkola is met een puntentotaal van 247 voor de concurrentie niet meer in te ha len. Wolsink heeft 185 pnt en De Coster 171 pnt. De Amerikaan Lac key staat vierde met 150 pnt. De Italiaan Mario Lega is gisteren wereldkampioen in de 250 cc- klasse op de weg geworden door tijdens de Grote Prijs van Tsjechos- lowakije in Brno in zijn klasse als derde te eindigen. Met nog een race te gaan is Lega niet meer in te halen. Winnaar van de 250 cc-race op het circuit van Brno werd de Italiaan Franco Uncini. gevolgd door zijn landgenoot Walter Villa. De stand om het wereldkampioenschap in de 250 cc-klasse is: 1. en wereld kampioen: Lega 85 punten; 2. Villa 65; 3. Uncini 6"4. De Venezolaan Johnny Cecotto werd tijdens de Grote Prijs van Tsjechoslowakije zowel winnaar van de 350 als de 500 cc-race. In de halve-literklasse had hij aan de fi nish een voorsprong van 25 secon den op de Italiaan Giacomo Agos- tini, in de 350 cc-klasse meer dan het dubbele (54 seconden) op de Ier Tom Herron. Uitslag 350 cc: 1. Johnny Cecotto (Ven) Yamaha 51 minuten 51,38 seconden (gem. snelheid: 176.888 km/u); 2. Tom Herron (Ierl) op 54,72 seconden; 3. Christian Sarron (Fra) Yamaha op 1 minuut 5,52 seconden. 500 cc: 1. Johnny Cecotto op Yamaha 53 mi nuten 21.51 seconden (gem. snel heid: 184,187 km/u); 2. Giacomo Agostini (Ita) Yamaha op 25.69 se conden; DEN HAAG - Klaas Woudstra liet zijn tranen de vrije loop. Vreugdetranen, die over het verweerde, gebruinde gelaat van de noordelijke pikeur biggelden na het winnen van de 53ste Derby der Dravers. „Een mooiere revanche voor vorig jaar is niet voor te stellen", steunde Woudstra zijn gezicht afvegend. in de eerste koers bijvoorbeeld niemand het koppel had weten te raden, terwijl de vijfde koers een concurrentie koppel-uitbetaling te zien gaf van Woudstra 1.094,80 voor de gulden met een trio van zowat elfduizend gulden. Zeker, hij had in Paranoh een van de favorieten, maar was hij vorig jaar niet ook door de samenwerkende klem gereden. Nu geen enkel risico, sloeg al de laatste bocht zo'n twintig meter. In kilometerrecordtijd gat i zeker Voor de inspecteur der belastingen goede zaak omdat ook op i nieuwe 1.20.8, pakte Paranoh zeer tuigend gulden) i Derby, Duindigt uw gelukkig verdiende centjes praktisch worden hoofdprijs (77.000 gehalveerd. Wat de koersen betreft bijbehorende was het meest opvallende feit dat Toine Hezemans archieffoto) lauwerkrans. Slechts favoriet de tweejarige Rogan van Echten Prizefighter, goed gereden door een kilometertijd liet afdrukken Maria Poort en Huug Langeweg met Prioca S kwamen nog een beetje in de buurt, maar meer dan Spanning een tweede en derde plaats zat niet in. Het werd het hoogtepunt van ee weekeinde Duindigt, dat met het belangrijke nummer de Orma supertrio en de Leo Englebert-prijs Pride-prijs die als supertrio werd uitgroeide tot voor de liefhebbers verreden BERLIJN - Eckehard Dagge is za- In het voorprogramma verloor de terdagavond in Berlijn onttroond Deen Jörgen Hansen aan zijn vijf als wereldkampioen in het zwaar- tien jaar jongere tegenstander Jörg weltergewicht boksen. De Ber- Eipel het Europees kampioens- lijnse titelhouder ging in de vijfde chap in het weltergewicht. Hansen, ronde knock out op een linkse hoek die op 2 juni de Europese titel bin- van zijn Italiaanse uitdager Rocky nenhaalde door een knock out zege Mattioli. De Italiaan behaalde zijn op deltaliaan Scano, verloor in Ber uste overwinning door knock out lijn van Eipel door diskwalificatie in 53 partijen. Het was voor Dagge de derde keer dat hij zijn titel ver dedigde. onvergetelijke dagen. Zaterdagmiddag vielen de ver- paarden ADVERTENTIE de dertiende ronde. In Glasgow is de linksvoorstaande Schot Jim Watt Europees kam pioen in het lichtgewicht gewor den. Tegen de Fransman André Ho- lykstond hij slechts 82 seconden in de ring. Bij de eerste slagenwisse lingen had Holyk een oogblessure opgelopen, die de scheidsrechter ernstig genoeg achtte om in te grijpen. Watt bood Holyk onmid dellijk revanche aan. De directie van het Sportpaleis Ahoy te Rotterdam heeft van de maandagen van 10, en 31 ok tober of 28 november een groot boksgala gepland, waar onder an dere de Engelsman Minter zijn Eu ropese titel in het middengewicht tegen Rudie Koopmans zal verde digen. Een en ander hangt af van de uitslag van de partij tussen Minter en de Fransman Tónna. Kwalitatief niet zo n sterk bezette Duindigt te sniiden toen de starter zo kon het gebeuren dat draverij, waarin het aan spanning f, snijcien toeri cie starter u iU i t-x 'V° niet minder dan acht driejarigen HI— l *e,eft ontbroken. De echte wegschoot voor de Derbv. die de drafkringen napraten over het ver. loop van deze titanenstrijd, waarbij zeel op het spel stond. Al vrij vlug de start kreeg de Europese trio Kampioen der pikeurs Jan Wagenaar een enorme telurstelling Klaas Woudstra Om vier uur was de spanning op terwerken omdat zijn paradepaardje Panam door een galoppade werd uitgeschakeld hetgeen overigens ook Wim Velis overkwam met een andere kanshebber Prins Hazelaar. En terwijl deze beide mannen teleur gesteld de stal opzochten bracht Klaas Woudstra zijn Paranoh naar deleidingenstoicijns sloeg hij even later een gat van zeker zo'n twintig meter. Onder luid applaus moc.ht de combinatie even later de ereronde rijden, en zowaar, daar pas maakte Paranoh (struikelend over de eredeken) een paar mispassen die hem tijdens de koers de zege zouden hebben gekost. De 53e Derby der Dravers werd een prachtig brok drafsport met een winnaar waar iedereen vrede mee kon hebben. Een bijna even mooie koers werd de Leo Englebert-prijs die verras send werd gewonnen door Nar Buitenzorg die kans zag de onverslaanbare Speedy Volita naar de tweede plaats te verwijzen.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13