"Leiden" dolt met LFC: 10-5 UYS manifesteert zich bij RCH; Roodenburg wint DC V-toernooi Leidse atleten veel te sterk voor Oxford Zoetemelk niet in Leidse ronde Kanaries nog verdeeld Noordwijk weer met beide benen op de grond Stijgende interesse voor de Oval-racing MAANDAG 8 AUGUSTUS 1977 PAGINA 11 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN - De eerste ontmoeting tussen de atletiek- vertegenwoordiyingen van Leiden en Oxford, gisteren in de Leidse Hout, viel enigszins in het water. Door de overvloedige regenval in de nacht van zater dag op zondag was de sinte- baan blank komen te staan waardoor de loopnummers moesten worden geschrapt Daarom werden gisteren alleen de spring- en werpnummers af gewerkt. Alle loopnummers vinden nu morgenavond plaats. Overigens bleek gisteren dat de Oxfordse atleten, die een bezoek van een week aan Leiden bren gen in het kader van de jaar lijkse uitwisseling tussen de Sleutelstad en Oxford, op tech nisch gebied niet veel ,,in huis" te hebben. Op vrijwel alle num mers waren de beste klasserin gen voor de toch ook niet bijster imponerende Leidse atleten en atletes. Alleen de Britse Almin Sutton kon zich bij het hoogsp ringen en speerwerpen met de Leidse concurrente meten. Bij het hoogspringen eindigde zij met 1.55 m als tweede achter Marjan Bruinsma die dezelfde hooge haalde (met minder fout- sprongen) maar juist voor Ti neke de Groot die ook over 1.55 wipte. Bij het speerwerpen werd Almin Sutton vierde met 25.04 m. Marjan Bruinsma was ook op dit onderdeel de beste (28.26 m). Overigens lag het prestatieni veau bij de heren duidelijke ho ger. Bram v. d. Mey stootte de kogel naar een winnende af stand van 13.29 m. Aya van Gemeren, die tot een persoonlijk record van 12.27 m kwam, werd een goede tweede. Ven Gemeren was trouwens toch goed op dreef want het speerwerpen won hij, ook al met een persoonlijk re cord van 46.66 m. Tweede op laatstgenoemd onderdeel werd Gerrit Verdoes die 14.14 m liet opmeten. Verdoes kon ook uit stekend overweg met de discus die hij naar 39.32 m wierp, juist iets verder dan Bram v.d. Mey (3824 m). Bij het verspringen heren kwam Theo Brusche tot een heel accep tabele sprong van 6.57 m. Sprin ter Alfred Verhoef verraste met een regelmatige serie sprongen en een beste prestatie van 6.49 m. Bij het hoogspringen toonde Rudie Eveleens aan dat de vorm weer groeiende is. Hij bedwong de 1.80 m en faalde maa r terna uwernood op 1.86 m. Maarten Noort flopte over 1.75 m en liet ook een behoorlijke kogelstoot van 11.06 m opmeten. Theo Bru sche overtrof hem sintelbaan de kogel (11.19 m). Bij de jongens kwam B-junior Rob Veldhuyzen tot een prima verrichting met de kogel van 11.70 m. Het verspringen dames leverde een eerste plaats op voor Tineke de Groot die als enige de vijf me ter passeerde 15.07 m) terwijl alweer Marjan Bruinsma de beste was bij het kogelstoten met 9.89 m. Van goed gehalte was voorts het hoogspringen van B-juniore Jelina van de Meer die de 1.50 m haalde. Een groepje Bataven-jeugd deed zaterdag mee aan weds trijden in Reeuwijk. Bij de meisjes C haalde Sandra Dorlas Twee eerste prijzen weg (80 min 10.8 sec en 600 m in 1.44.5) ter wijl zij tweede werd bij het hoogspringen met 1.45 m. Haar clubgenote Marice Hunck werd in dezelfde leeftijdsgroep tweede op de 600 m 1.49.4en derde bij het hoogspringen 1.40 m). Simone Buzing, ook al een C-juniore, scoorde 11.0 sec op de 80 m. Bij de jongens C liep Yrreb Co rel de 100 m in 12.8 sec en kwam Paul Oomen op de-** m tot 2.16.1. Een dubbele Bataven- zege leverde de 1000 m jongens D op met voor Perry Hoogeboom 3.07.8 en voor Remco Teegelaar 3.10.4. Mark van Velzen sprintte op de 80 m naar 11.2 sec. "Ze doen gewoon maar waar ze zelf zin in hebben", kreunde Raboen naderhand. Van de betekenis van het woord taak hebben ze nog nooit gehoord. Ze houden zich nergens aan en dan krijg je dit vanzelf als er zulke snelle spitsen tegenover je lopen. En dan maar gebaren tegen anderen in de achterhoede, waar was je nou?, terwijl ze zelf in geen velden of wegen te bekennen waren. Veel te veel verwend zijn die jongens. Als een van de betere spelers hoort dat hij niet in de basis staat, loopt hij zomaar weg. En denk je datje ze dan aan kunt pakken? Welnee, zulke jongens zijn monumenten hier, omdat ze af en toe eens wat tegenstanders kunnen passeren. De enige manier om ze te laten beseffen dat ze nog nergens zijn, is door ze mentale opdonders te laten krijgen. Daarop is het hele oefenschema gericht". Nu het daarom ging, voldeed de partij van LFC tegen het Leids elftal uitstekend. Alleen in het eerste part konden de kanaries nog enigszins bijblijven, daarna vlogen de goals hen om de oren. De eerste tekenen van de ineenstorting die later zou volgen, dienden zich trouwens ook vóór de rust al aan. Met name in de defensie, waarin doelman Wim Visser vaak mistastte achter de bepaald niet sterke laatste linie. Het leidde tot drie treffers van het Leids elftal, dat bij de produktie op gang werd geholpen door LFC-er Hans Kruyff die al snel in eigen doel kopte. Wel kwam LFC via Zuma terug, maar Holverda van Roodenburg en het UVS-talent Ron Bekooy zorgden ervoor dat "Leiden" met een voorsprong kon gaan rusten, ondanks nog een tegentreffer van Cock van Weerlee (2-3). Snel gedaan Daarna was het snel gedaan. In de tweede helft, die veel aan over zichtelijkheid verloor door een komen en gaan van wisselspelers, legde LFC zelf de basis voor de grote nederlaag. Door onderlinge ver deeldheid, het ontbreken van de bereidheid om voor elkaar te werken en een gebrek aan conditie werd de ploeg aan alle kanten voorbijgelopen. Enig excuus dat kon worden aangevoerd was dat nogal wat spelers op voor hen vreemde plekken liepen, maar dat gold natuurlijk ook voor de tegenstanders. En die bleven wel redelijk voetballen, wat leidde tot goals van Mattie Kantebeen en na de tegentreffer van (alweer) Van Weerlee, tot nog zes doelpunten. RCL-aanwinst Wilbert Witteman eiste het leeuwendeel van de produktie op met een hattrick naar 3-7, Roodenburgs Wot Holverda tilde de stand naar 3-8 en 3-9 en Rietbergen van DOCOS bracht 3-10 tot stand. Hem werd overigens niets in de weg gelegd omdat de LFC'ers elkaar in die periode alleen nog maar verwijtend aankeken, zonder zelf enige activiteiten te ontwikkelen. Er waren dan ook twee strafschoppen van Koos Bekooy voor nodig om de marge te beperken tot 5-10. Raboen: "Misschien heeft dit ze de ogen weer een stukje meer geopend. Ik heb het moeilijk met ze, maar ik zal ze op tijd klaar krijgen voor de competitie". PAUL DE TOMBE Schaduwenspel op het LFC-terrein. Een van de spaarzame momenten dat er niet Bekooy van LFC in duel met Cees Duprie. LEIDEN - Ovalracing, de nieuwste en één van de meest spektaculaire takken van de autosport, kan zich verheugen in een steeds stijgende belangstelling. Het Leidse publiek was gisteren in grote getale naar het terrein bij de Groenoordhal geto gen, om de vierde aflevering van de Leidse Ovalraces te volgen. Dat Ovalracing volwassen begint te worden blijkt ook uit het feit dat er dit jaar voor het eerst Europese en wereldkampioenschappen worden georganiseerd. Gisteren was het een goede dag voor de favorieten. In de standaar dklasse ging Wijsman het eerst over de streep vóór Van Zwienen uit .Zoetermeer. Loekemeijer toonde zich de sterkste in de sportklasse voor Van Bruggen, die als tweede eindigde. In de superklasse ging de winst naar Dreissen, die Hut achter zich liet. Hut won tenslotte wel de sterfinale, waarin Uithoven, eve neens een superklasser, op de tweede plaats eindigde. Sterke beeld, prestaties in die sterfinale (een combinatie van de sterkste cou reurs in de drie klassen) leverden de standaardklassers Wijsman en Van Goor, die derde en vierde wer den en alle sportklassers achter zich lieten. Van Goor doet het overigens altijd goed in de sterfina les. Hij voert het klassement van de sterfinales in elk geval onbedreigd aan. Volgend jaar zal het euvel van de geluidsoverlast definitief tot het verleden behoren, omdat de orga nisatie dan geluiddempende wan den gaat plaatsen tussen de „oval" en de buitenwereld. BOKSEN - De Nederlandse zwaarweltergewicht Fighting Mack heeft zaterdagavond in West-Berlijn in een bokswedstrijd over acht ronden op punten verlo ren van de Westduitser Frank Wis- senbach. BOKSEN - De Mexicaanse bokser José Cuevas heeft zijn wereldtitel in het weltergewicht met succes verdedigd tegen de Canadees Clyde Gray. Cuevas sloeg Gray in de tweede ronde „knockout". LFC begint de competitie op 25 augustus LEIDEN - LFC begint de com petitie niet op 28 maar op 25 augustus. Op die donderdag speelt de Leidse tweedeklasser alvast het duel bij Texas DHB, LFC had om verschuiving het treffen verzocht, omdat de club zaterdag 27 augustus feest viert in verband met het 70- jarig bestaan. In het kader van dat jubileum zal op woensdagavond 10 au gustus, aanvang 20.00 uur, op het terrein aan de Boshuizer- kade een wedstrijd worden ge speeld tussen de oude garde van LFC en een elftal a oud-Leidse prominenten. Bij oud-Leiden zullen o.a. Mat Keereweer, Jan Verkuilen, Jan Teeuwen en de gebroeders Van Weerlee acte de présence ge ven, terwijl bij de gastheren Henk Heymans, Leo de Jong, Dick en Henk Siera het geel-zwarte shirt nog eens 2 zullen trekken. LEIDEN - Met het oog op de komende competitie, zijn diverse Leidse clubs het afgelopen weekeinde al weer actief geweest. Zo oefende UVS in Heemstede tegen RCH en won daar met 2-3. Eersteklasser Roodenburg leverde een fraaie prestatie door in Krimpen aan de IJssel het DCV-toernooi te winnen. In de finale versloegen de Leidenaars het Roozendaalse RBC met 3-1. Brons voor gebroeders Van Vliet Whistable - De gebroeders Aad en Jan van Vliet uit Leiderdorp zijn bij de wereldkampioenschappen zei len in de Flying Juniorklasse, die voor Whistable (Eng) worden ge houden, op de derde plaats geëin digd. De uitslagen van de twee laat ste races zijn: vijfde race (zaterdag): 1. Noe (Ita), 2. Sandro (Ita), 3. Hol voet (Bel. Zesde race (zondag): 1. Noe, 2. Gebr. de Jong (Ned), 3. Ca- Hennie Kuiper ponetto (Ita). Eindklassement: 1. Noe 24,7 pun ten (twee eerste plaatsen), 2. Sandro 24,7 (één eerste plaats), 3. Gebr. van Vliet 31,7,4. Gebr. Huisman 34,7, 5. Gebr. de Jong 45. PAARDESPORT - Dick Wieken heeft gisteren met het paard Sultan het hoofdnummer van het Interna tionaal Concours Hippique in Ge esteren gewonnen. Wieken reed in de tweede barrage een foutloos parcours in 33.4 seconden. LEIDEN - Hennie Kuiper, Gerrie Knetemann, Fedor en "Nidi den Hertog en Jan Raas zijn een paar van de trekpleisters in de profronde van Leiden. Voordat die rit op 19 augustus om 19.00 uur van start gaat over het parkoers Herenstraat - Koninginnelaan, wordt de in de Tour zo succesvolle Raleigh- formatie van Peter Post gehuldigd. Het publiek heeft overigens gratis toegang tot het parkoers. Wel zal er tijdens de race gecollecteeiyl wor den ten bate van het geestelijk ge handicapte schoolkind. Joop Zoetemelk zal ontbreken in de Leidse ronde. De in Frankrijk wonende coureur is contractueel gebonden aan Franse koersen op 18 en 20 augustus en start de 22ste in de proftour van Nederland. Zoete melk zelf wilde ondanks dat drukke programma nog wel in Lei den starten, maar organisator Joop Riethoven vond dat niet verant woord. teruggewezen. „Buurman" Quick boys deed het al niet veel beter. In' Velsen werd van de gelijknamige tweedeklasser met 3-2 verloren. RCL, tenslotte, kraakte vierdeklas ser UDO met 5-0. RCH-UVS 2-3 UVS heeft zich bij RCH vooral in het eerste half uur na de pauze gemanifesteerd als een goed voetballende ploeg. In die periode liep de Leidse hoofdklasser dan ook weg van zijn opponent. Van een 1-1 ruststand liep UVS naar 1-3 uit, waarna RCH pas tegen kon scoren. Voor de pauze liep het met de Leidenaars allemaal wat minder vlot. Door een defensiefout was UVS op achterstand gekomen, wat eerst kort voor rust kon worden rechtgezet. Ron Bekooy zorgde met een kopbal toen voor 1-1. Die laat ste speler heeft overigens alles in zich om een aanwinst te worden. Zijn techniek is zeer redelijk, hij heeft een goede passeerbeweging en bovendien is hij erg schotvaardig. Het enige nadeel is, dat hij fysiek nog wat te zwak is, maar voor het overige zou hij direct in het eerste competitieteam ingepast kunnen worden. Dat gold trouwens gisteren helemaal voor de rechterflank van UVS. Zo zwak als het uitverdedigen aan de linkerkant was (bij back Cees Duprie en middenvelder Theo van Seggelen), zo sterk deed zich de rechterkant gelden. Verdediger Henk Zandbergen, lang uitgeschakeld geweest door een enkelblessure, maakte daar zowel verdedigend als opbouwend een sterke indruk en Paul van Goozen greep de gelegenheid aan om te laten zien dat hij voor niets de middenveldersplek begeert. Beide spelers bekroonden hun optreden in het tweede part met een treffer. Zandbergen trof in de korte hoek 1-2, Van Goozen soleerde vanaf de middellijn op snelheid naar 1-3. Hoewel Gé Boon, die ook het eerste RCH-doelpunt had aangetekend, voor de Heemstedenaren nog iets terugdeed (2-3), mocht trainer Gerard Désar na afloop toch een tevreden man zijn. „Vooral met het spel van Zandbergen en Van Goozen. Ook het duo Verver-Van Putten was terug. Conditioneel zijn Leo Holl rechtsscoort hier het vierde doelpunt tegen UDO. ze er nog niet helemaal, maar ze speelden toch redelijk". Roodenburg In Krimpen aan den IJssel heeft Roodenburg een sterk bezet DCV toernooi gewonnen. De Leidenaars kwamen in de fmale door tegen D VC de penalties beter te benutten, nadat de wedstrijd zelf in een doelpuntloos gelijkspel was geëindigd. In In de eindstrijd tegen het Roosendaalse RBC domineerden de blauw-zwarten in alle opzichten. Peter Dubbeldeman opende voor Roodenburg de score. Na rust maakte RBC eerst nog gelijk, maar via twee treffers van Peter van Houten liep Roodenburg naar een 3-1 zege uit. RCL-UDO 5-0. Aanvankelijk was dit een gelijkopgaand treffen. Vierde klas- ser UDO bood in het eerste half uur goed tegenstand, waardoor RCL niet gevaarlijk kon worden. Cor Strijk kopte na 20 minuten uit een voorzet van Bobby van Aken zelfs nog tegen het RCL-houtwerk, maar toen UDO-goalie Henk Heemskerk tien minuten later een kopbal van Pierre van Gemerden foutief beoordeelde, brak er iets bij de Oegstgeestenaren Kort voor rust werd het zelfs 2-0, toen Bennie Heemskerk fraai scoorde. Na de pauze was de wedstryd nog slechts een formaliteit; RCL heerste - vooral in conditionaal opzicht - op alle fronten. Via> Heemskerk, Leo Holl en Jan van Duyn liepen de Leiderdorpers tenslotte naar een 5-0 zege uit. Velsen-Quick Boys 3-2. Vooral in de openingsfase misten de Katwijkers uitstekende mogelijkheden om de score open te breken. Joep den Hollander miste zelfs uit volkomen vrije positie. Juist in de periode, dat Quick Boys voortdurend attaqueerde, viel het openingsdoelpunt aan de andere kant (1-0). Deze score werd vlak voor rust geëgaliseerd, toën Jan van der Plas kon profiteren van foutief terugspelen op de Velsense doelman. Na de pauze kwam Velsen uit een vrije schop opnieuw op voorsprong (2-1), maar opnieuw trok Jan van der Plas de zaken recht. Toen echter Arie Haasnoot 10 minuten voor tijd een strafschop veroorzaakte en deze onberispelijk benut werd, was het pleit beslecht. Rijnsburgse Boys-Duinoord 4-0. In dit duel bewees de van Randstad Sport afkomstige Henk v.d. Zwan opnieuw, dat hij een koelbloedig kansenbenutter is. Met een „hattrick" had hij een groot aandeel in de uiteindelijke 4-o overwinning op vierdeklasser Duinoord, dat overigens goed partij bood. Cor Vreugdenhil had al in de eerste minuut voor de openingstreffer gezorgd. Katwijk-FC Den Haag - C 0-4. In dit duel moest Katwijk zich vooral in conditioneel opzicht de meerdere erkennen in de jeugdige Haagse profs. René Vreeswijk opende voor FC Den Haag de score (0-1). Hoewel Katwijk hierna al het nodige probeerde om iets terug te doen, zorgde de Noor Tomm Kristensen voor een 0-2 ruststand. Na de pauze werd het hogere tempo, dat de Hagenaars draaiden, de Katwijkers fataal. Verdediger Henk Boon was verantwoordelijk voor 0-3, waarna Ton Linders voor de 0-4 eindstand zorgde. Noordwijk-Aalsmeer 0-4. Noordwijk-coach John Eelman was van de ruime 0-4 nederlaag tegen Aalsmeer nauwelijks onder de indruk. „Zoiets valt te ver wachten als een ploeg tegen gererommeerde tegenstanders heeft gespeeld e opboksen tegen eer Het gevaar bestaat i dat de motivatie voo aanzienlijk minder inderdaad het geval, want Aalsmeer was in alle opzichten de betere ploeg. De Noordhollanders, die voor rust een 0-1 voorsprong namen, etaleerden een betere spelopvatting, die na rust nog eens drie treffers opleverden. Eelman tenslotte: „Zo'n nederlaag kan alleen maar goed werken. Na die goede resultaten tegen Volendam en Barcelona, staan ze nu weer met beide benen op de grond." moest amateurclub. zo'n situatie, zo'n duel dan LEIDEN - Volgens Melbi Raboen zal LFC nog een aantal forse mentale klappen nodig hebben voordat de ploeg klaar is voor de tweede klassecompetitie. De trainer barstte zaterdag uit in een lange klaagzang nadat hij de prestaties van zijn selectie had aanschouwd in de erewedstrijd tegen het Leids (stads)elftal. Vijf-tien (5-10) was het geworden in het onoverzichtelijke treffen waarin het team van de 70- jarige club tenslotte eenvoudig was "weggedold".

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11