THURAU BREEKT RECORD De kraan dicht in jachthaven Noordwijk Zeilkampioenen bekend Luchtvloot in duinen zit op een dood punt Amateurronde van Rijnsburg TOEGANG GRATIS! WIELERSPECIALIST NUMMER ÉÉN IS TOEVALLIG WEL, In Zwitserland Creighton al gewipt in toernooi Roomburg RIJNSBURGSE BOYS - TELSTAR PAGINA 10 DINSDAG 2 AUGUSTUS 1977 de hangar. Op de voorgrond de 25 jaar oude Grunau Baby. Op het nabij Arnhem gelegen zweefvliegveld Teriet werd kortgeleden wat schamper gelachen toen daar twintig leden van de Kennemer Zweefvliegclub uit Noordwijk arriveerden De ingetogen pret gold de op aanhangwagens meegevoerde zweefvliegtuigen, die één van de omstanders deden uitroepen: "Als jullie nog even wachten kunnen jullie de hele handel zo overdoen aan het Aviodome". Overdreven om te doen voor komen alsof de op Noord wij ks grondgebied gestatio neerde "luchtvloot" bijna rijp is voor het luchtvaartmu seum op Schiphol? "Die man die dat toen zei had wel een beetje gelijk", zegt penning meester Leidenaar Henk Putten. "We vliegen inder daad met een paar erg oude beestjes. Niet voor niets "De club". Gewoon omdat c materiaal sterk verouderd Wij vliegen bijvoorbeeld met een in 1952 gebouwde Gru nau Baby, waar nog een open cockpit in zit. Je kan er veilig mee de lucht in, maar om nou Vervanging Bij de Kennemer Zweefvlieg club is men ervan overtuigd dat vervanging van de hui dige vloot, zes zweefvliegtui gen in totaal, niet al te lang meer op zich moet laten wachten. En dat geldt ook voor de grote lier waarmee de kisten de lucht in werden ge trokken. Noodzakelijke aan schaffingen waar het geld voor ontbreekt. En dat kan er alleen komen als de beheers ter van het 35 ha. grootte "Noordwijkse vliegveld", de Amsterdamse duinwaterlei ding, akkoord gaat met een door de Kennemer Zweef vliegclub voorgesteld ruil verkaveling in het bewuste duingebied. Van Putten: "Het terrein dat we tot onze beschikking hebben ligt vrij ongunstig. Met dwarswind kan er nu niet worden gevlogen. En aange zien dat vrij vaak voorkomt kunnen onze leden heel wat minder de lucht in dan we wel zouden willen. Consequen ties; we moeten het ledental laag houden want anders ko men we niet toe aan het voor een vliegbrevet jaarlijks ver eiste aantal vluchten. En een laag ledental wil zeggen weinig inkomsten. Aan ver nieuwing van materiaal hoeft dus in de huidige situatie niet te worden gedacht". Mogelijkheden "Die mogelijkheden zien we wel als de Amsterdamse duinwaterleiding bereidt is lapjes grond met ons te ruilen zodat we wel met dwarswind kunnen gaan vliegen. Maar door Herman van Amsterdam Tips voor deze rubriek kunt U elke morgen tot 10.00 uur aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 222. U mag ook schrijven. daarmee'zijn we er nog niet. Willen we blijven voortbe staan dan zal bovendien de provincie met een subsidie op de proppen moeten komen. We snappen niet dat ze sport verenigingen wel wat toe stoppen en ons niet. Mis schien omdat zweefvliegers nog teveel worden gezien als elitaire lieden met een bom geld op zak die wel voor hun eigen hachie kunnen zorgen. Dan vergist men zich. Wij heb ben het geld net zo hard nodig als ieder ander". Voorstel Als de Amsterdamse duinwa terleiding het voorstel van de Kennemer zweefvliegclub verwerpt (een eindbeslissing zal nog wel even op zich laten wachten) en ook een provin ciale subsidie geen haalbare kaart blijkt is de in Noordwijk gestationeerde luchtvloot (al dertig jaar operationeel) nog maar een kort leven bescho ren. "Het is pompen of ver- zuipen", zegt Henk van Put ten. De baanuitbreiding en een subsidie kunnen ons over het dode punt heen helpen". Vooruitlopend op de behande- ling van zijn beroepschrift, donderdagavond in de raads commissie ruimtelijke orde ning, heeft de eigenaar van de jachthaven NoordwijkWasse naarder Kadée een daad ge steld die erg slecht is gevallen bij de in totaal 72 botenbezitters die een vaste ligplaats in de haven hebben. Hij heeft de water- en elektriciteitsvoorziening afge sloten, een maatregel die ook de watersporters treft die met hun boot als toerist de haven aan doen. Wie momenteel in de ha ven zijn potje wil koken of aan de boot wat onderhoud wil ple gen is wat water en elektriciteit betreft aangewezen op de me dewerking van de padvinder die bij het jachthaventerrein hun scoutingclub hebben. Volgens de advocaat van de jachthaveneigenaar, Leidenaar Teekens (jr) moet de maatregel van zijn cliënt worden gezien als "een wanhoopsdaad van ie mand die het water tot de lippen is gestegen". Kadée zou in de afgelopen jaren "bij zijn pogin gen de in verval geraakte jacht haven weer levensvatbaar te maken", zo door het gemeente bestuur van Noordwijk zijn ge dwarsboomd dat hij ten einde raad tot die onsympathieke maatregel is overgegaan, echter niet met de bedoeling "mensen te duperen". Waar gaat het om? Een paar jaar geleden kocht Kadée de niet meer rendabele jachthaven van Wethouder Van Duyn - toezegging - Noordwijker Boyenk. Com pleet met het in de zomer van 1974 gesloten restaurant. De Wassenaarse zakenman was vast van plan het jachthaven- gebeuren weer op stevige poten te zetten. Onontbeerlijk daarbij zou zijn de medewerking van het gemeentebestuur. Immers, Kadée wilde op het jachthaven terrein aanzienlijk gaan uit breiden. Volgens Teekens heeft het van het begin af aan niet "geklikt" tussen de Wassenaarse zaken man ("hij is gewend dat alles op rolletjes loopt") en het gemee ntebestuur van Noordwijk. De eerste problemen ontstonden rond de geplande bouw van cte nieuwe botenberging. Op 31 mei 1976 werd daar een bou- waanvrage voor ingediend. Een berging van 400 m2. B W, en ik geef maar even weer de gang van zaken zoals advocaat Teek ens mij die doorspeelde, gingen daar fniet mee akkoord. Wel konden ze zich verenigen met de toezegging die wethouder Van Duyn destijds aan eigenaar Boyenk had gedaan, n.l. een bo tenberging van 368 m2. Geen vierkante meter meer. Kadée gooide er een beroepschrift te genaan en na veel vijven en zes sen gingen B en W toch over stag. Inmiddels was er wel een half jaar verstreken. Financieel bekeken dus een strop voor de zakenman. Het ene probleem was opge ruimd (ik volg nog steeds het chronologisch relaas van de Leidse advocaat) en het volge nde doemde al weer op; de ver bouwing van het restaurant. Kadée wilde "van die beton- klomp" een woning maken omdat een restaurant, dat was in het verleden gebleken, toch niet rendabel kon functioneren. Omdat "burgemeester Bonnike hem persoonlijk had toegezegd dat er verbouwd kon gaan wor den" heeft Kadée een aannemer opdracht gegeven aan de slag te gaan in het restaurant. De ge meente stuurde hij een aan vraag voor een bouwvergun ning. Dacht dat goedkeuring een formaliteit zou zijn. Maar het is anders gelopen. De ver bouwing is op last van B en W stopgezet. Kadée is tegen dat besluit in beroep gegaan. Don derdagavond kamt het in be handeling. De jachthaveneigenaar was gis teren zelf niet te bereiken. Wel zijn vrouw. Die zei mij: "We hadden vaste plannen er iets moois van te maken. Maar het gemeentebestuur zorgt er voor dat we niet links of rechts kun nen. In alles worden we tegen gewerkt. Dan hoeft het voor ons niet meer. Waarom zouden we dan nog geld spenderen aan wa ter en elektriciteit? Dat afslui ten echt niet bedoeld als press iemiddel. We willen gewoon eerst weten waar we aan toe zijn." De leden van de jachthaven hebben zich nog niet laten ho ren. Met wat improviseren red den ze zich wel even. Zij wach ten af hoe het donderdagavond gaat lopen. Daarop Daarop tac tiek worden afgestemd. De kans is groot, velen hadden het eigenlijk al verwacht, dat de jachthaveneigenaar Kadée op korte termijn de 72 per aange tekend schrijven zal meedelen dat ze per 1 november (de dag waarop het jaarcontract af loopt) niet meer welkom zijn in de haven. Woensdag 3 augustus 7 Van Aanvang: 19.30 uur Parcours: Frederiksoord (nieuwbouwwijk) Speaker: Wim van Duivenbode Organisatie: Wielervereniging "Swift" Dit evenement werd mede mogelijk gemaakt door het LEIDSCH DAGBLAD, 'n aktieve krant! Tom Walenkamp vïv Haarlammers,raa"-3 Telefoon 071 - 12 37 84 GIPPINGEN - De Westduitser Didi Thurau heeft gisteren in de Zwitserse plaats Gippingen de wielerwedstrijd voor profs om de 14de grote prijs van het kanton Aargau gewon nen. Hij legde de 220 kilometer af in 4 uur, 53 minuten en 47 seconden. Dat betekent een gemiddelde snelheid van maar liefst 45,248 kilometer per uur. Monzon stopt met boksen MONTE CARLO - Carlos Monzon, de 34-jarige Argentijnse bokswe- reldkampioen in het middenge wicht, heeft afgelopen zaterdag met een zege op zijn uitdager Rodrigo Valdes uit Columbia in Monte Carlo afscheid genomen van de professionele bokssport. Monzon vindt dat het tijd wordt voor de af lossing van de wacht: "Ik heb ge noeg gedaan voor de bokssport. Ik laat het nu helemaal over aan de jongeren". Wie echter denkt dat Carlos Monzon na een zeventien jaar lange bokscarrière met 89 overwinningen, drie nederlagen en negen onbesliste partijen nu ergens rustig gaat rentenieren, heeft het mis. De man, die zeven jaar lang de wereldtitel in het middengewicht op zijn naam had, heeft zijn zinnen gezet op een filmcarrière. Hetgeen betekent dat de wereldti tel in het middengewicht voorlopig vacant is en dat de twee wereld- boksbonden, de WBA en de WBC, een lijst met kandidaten zullen moeten opstellen. Carlos Monzon meent echter nu al te weten wie zijn opvolger zal worden: "Ongetwij feld Valdes". LEIDEN - Het tennistoernooi van Roomburg is in het verleden wel sterker bezet geweest, maar toch is de wedstrijdleiding onder leiding van Kees Koole er weer in geslaagd een aantal spelers te krijgen, die ga rant staan voor goed tennis. Het HEA is met Frits Don, de winnaar van vorig jaar, Jan Hordijk, Martin Koek, Adama van Scheltema en Niek Fleury als geplaatsten een sterk bezet nummer te noemen. Bij de dames geven Elly Blomberg, Hetty. Taphoorn, Els Veentjer, Lydy Bielefeld, Sluyter en Blaas acte de presence. Met name het HEB is zeer sterk bezet. Geplaatst zijn in dit nummer Hoogland, Cas- telein, Vergoed, Bouman, Treffers, Korthals, Madera en RJ van der Feen. In het DEB zijn geplaatst Van der Heiden, Korthals, Van Dusseldorp en Van der Poll. De krachten in B ontlopen elkaar zo weinig, dat er op de tweede dag van het toernooi al spelers en speelsters van het toneel verdwenen, die in een ander toer nooi zonder mankeren een halve fi nale of een Finale zouden halen. Zo moest Ton Creighton, goede Fina list in het HEB in Katwijk het veld i voor van der Feen, 5-7, 6-7. De partij was overigens van goed B - niveau. Van hetzelfde ka liber was de ontmoeting in het DEB tussen mevr. Meininger,. winnares van het toernooi in Lissé, en Mau reen Meijer. De no 1 van Unicum verloor de eerste set met 3-6, maar vond toen de lengte en de zuiver heid in haar slagen, 6-0, 6-2. Hage naar Hans Vergoed, leek tegen de vastheidsspecialist Paul Kallen berg gemakkelijk naar de winst te zullen gaan, maar Kallenberg wist terug te komen van een 2-5 achters tand. De tiebreak moest tenslotte Vergoed de eerste set geven, 7-6. De tweede set won hij met 6-3. Ad van der Berg stuitte op onverwachte te genstand van Erik de Boer, 7-5, 7-5 en tenslotte was het weer Arnold van der Capellen, die iedereen die in hem gelooft in de opperste ver warring bracht door Hermans in C uitgeschakeld door Paul Theunis- sen, 1-6,6-3,6-3, pas na drie sets met 6-3, 5-7, 11-9 terug te wijzen. Bob van Overbeeke bleef Adri van Leeuwen in twee sets de baas, 6-1, 6-4. In het HEC mag niet onvermeld blijven de zege van Piet van Pari don op LJ van Tongeren, 7-5, 6-3. Een nieuw record voor deze weds trijd. Het oude record stond met een tijd van 5 uur, 4 minuten en 4 seconden op naam van Roy Schui ten (sinds 1976). Thurau had 27 seconden voor sprong op de Belg Michel Pollen- tier en 1 minuut en 35 seconden op de Zwitser Roland Salm. Daarna volgde de Amerikaan Jonathan Boyer op maar liefst 13 minuten en 46 seconden. De beste Nederlander was Hennie Kuiper, die als der tiende binnenkwam. Thurau, Pol- lentier en Salm waren al in de derde van de 23 ronden ontsnapt. In de 15de ronde haalde het vluchtende trio het peloton in en twee ronden voor het einde ontsnapten Thurau en Pollentier opnieuw. In de slot fase rekende Thurau met de win naar van de ronde van Italië en de ronde van Zwitserland af. Uitslag: 1. Dietrich Thurau (Wdl) de 220 km in 4 uur, 53 minuten en 47 secon den, 2. Michel Pollentier (Bel) op 27 sec.,3. Roland Salm(Zwi)op 1.35,4. Jonathan Boyer (VS) op 13.46, 5. Ludo van der Linden (Bel) z.t., 13. Didi Thurau: erg snel Hennie Kuiper (Ned) z.t., 15. Bert Pronk (Ned) op 15.04, 18. Henk Lubberding (Ned) op 16.09. KIRN - De Zwitser Gilbert Claus heeft zfjn tweede etappe-zege in de Ronde van Rijnland-Palts geboekt. Hij won de zesde etappe van Lan dau naar Kirn over een afstand van 168 kilometer door in de sprint zijn medevluchter, de Westduitser Die ter Flögel, te verslaan. Hans Lange- rijs eindigde als zesde op 38 secon den. In het algemeen klassement staat hij negende. De Pool Nowicki behoudt de leiding. SNEEK - Op de derde dag i strijd om het nationale kampioens chap zeilen in de Regenboogklasse was de spanning op het Sneeker- meer te snijden. Er werden niet minder dan vier protesten in de kampioensgroep en in de b-groep ingediend, waardoor in de stand na vijf wedstrijden het een en ander veranderde. Martin Heinecke uit Loosdrecht kan de titel niet meer ontgaan. Jan van Staveren uit Lei- muiden bezet de vijfde plaats. De Rotterdammer Steenhoek is vrijwel zeker van de nationale titel in de Valkenklasse. In de middag wedstrijd van gisteren boekte Steenhoek weer een overwinning. De ochtendrace werd gewonnen door Piet Kraan (Leimuiden). Hij is tweede in de algemene rangschik king. De strijd om het Europees kam pioenschap zeilen in de Tornado klasse nabij het Zweedse Mars- strand wordt volledig beheerst door de Westduitse zeilers. De tweede wedstrijd werd gewonnen door Werner Fiala voor vier land genoten. Neumann is klassement sleider. Met nog één wedstrijd te varen is de winnaar van de strijd om het open Nederlands kampioenschap zeilen in de OK-klasse reeds bekend. De Fransman Luc Choley won op het IJsselmeer nabij Medemblik vier van de vijf races. In de 420 klasse gaat de titel vrijwel zeker naar Peter van Buren. Hij voert na vijf races de ranglijst aan met drie punten. Op de tweede dag van de weds trijden om het open Nederlands kampioenschap zeilen in de Solo klasse heeft Victor van Holst voor een verrassing gezorgd. Hij won de tweede en derde race voor wereld kampioen Rob van Ooyen en nam de leiding in het algemeen klasse ment over. De derde race om de Admiraalsbe ker, die gisteren gevaren zou wor den, is verschoven naar vandaag. De wedstrijd over 30 zeemijlen in het Solent, het water tussen Enge land en Wight, is uitgesteld omdat er te weinig wind was. Na twee van de vijf races gaan de Verenigde Staten aan de leiding, voor Engeland en Ierland. In het kader van de Rijnsburgse Oranjefeesten Donderdag 4 augustus voetbalwedstrijd tussen Aanvang 17.00 uur Terrein Noordwijkerweg te Rijnsburg. Met medewerking van: PEPPI EN K0KKI FLORA BAND HANS VERSNEL PEPPI EN K0KKI HANS VERSNEL Dit evenement werd mogelijk gemaakt door: het LEIDSCH DAGBLAD, 'n actieve krant! Aannemersbedrijf M. en P. van Egmond wenst Rijnsburgse Boys veel succes tegen TELSTAR en in het seizoen 1977/1978. Vliet N.Z. 77a - Rijnsburg - Telefoon 01718-21327.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10