Per jaar sterven 1400 kinderen bij ongevallen Beuk dreigt te verdwijnen Even draaide de wereld om de billen van Kuiper. Utrechtse student in Griekenland weer vrij man "Reden tot toenemende ongerustheid Lijk van Nederlander in Turkse gevangenis Chinese vrouw op snelweg gevonden BINNENLAND ATHENE (SP) - De 27-jarige Utrechtse medisch student Jaap van der Laan is sinds gistermiddag weer vrij man, maar twee van zijn mede-verdachten, Griekse anar chisten. werden in Athene tot voorwaardelijke gevangenisstraf fen veroordeeld. Van der Laan, die in mei van dit jaar samen met twee Franse en vier Griekse anarchisten in een appar tement werd gearresteerd, zou door de politie in elkaar geslagen zijn waarna hij terecht stond voor ver storing van de openbare orde, het beledigen van ambtenaren in func tie en nog allerlei andere verden kingen. De zeven werden vrijgesproken, maar de officier van justitie ging in hoger beroep en bewerkstelligde dat de niet-Grieken het land niet mochten verlaten. Zijn collega voor het gerechtshof zei gisteren echter dat hij slechts één van de Grieken schuldig achtte en dat naar zijn mening de buiten landers nooit gedagvaard hadden mogen worden. Maar behalve aan Christos Constantidis (40 dagen voorwaardelijk) legde het hof ook aan zijn vriendin Sylvia Papado- poulou (20 dagen) gevangenisstraf op. Van der Laans verhoor duurde maar kort. Hij wilde uitvoerig over de achtergronden vertellen (van het internationaal instituut voor so ciale geschiedenis in Amsterdam was hem gevraagd anarchistische pamfletten te verzamelen) maar hij kreeg van de kort aangebonden president daarvoor niet de gele genheid. Volgens Van der Laan was Con stantidis tijdens de politie-inval niet in het appartement aanwezig, maar hij had hem later op straat en in het politiebureau wel door poli tieagenten in elkaar zien slaan. Fo to's van de Griek na de mishande ling en een doktersrapport dat melding maakte van acht wonden, werden door het hof niet overtui gend geacht. Verwacht wordt dat Van der Laan morgen Griekenland zal verlaten. Blijvers LUXOR - "Thé big bus", niet geheel geslaagde persiflage op de rampenfilms. TRIANON - "Een brug te ver", kolossale oorlogsfilm in alle op zichten. CAMERA - "Once upon a time in the West", western. LIDO 1 - "Slap shot", werve lende ijshockeyfilm waar nog om te lachen valt ook. LIDO 2 - "The sound of music", sprookje met muziek. STUDIO - "Samen uit, samen thuis", komedie met Louis de Funès, Terry Thomas en Bour- vil. Terug in Leiden LIDO 3 - "Turks Fruit" naar het boek van Jan Wolkers. Monique van der Ven in haar eerste grote rol. Tegenspeler is Rutger Hauer. Kindermatinee LIDO 3 - "Tom en Jerry festi- Nachtfilms CAMERA - "Heavy Traffic". REX - "Onder het rokje stoot het bokje". Rex Haagse bioscopen APOLLO 1 :"A fistfull of dol lars", dag. 2.30,7 en 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur. 16 jaar. AP0LL02 :"Mary Poppins", dag. 2 en 8 uur. aL. ASTA: "Een brug te ver", dag. 2 en 8 uur. 16 jaar. BIJOU: "Jaws", dag. 2.15, 7 en 9.30 uur, zo. 1.45, 4.15, 7 en 9.30 uur. 12 jaar. CALYPSO: "De gendarmerie op vrijersvoeten", dag. 2,7.30 en 9.45 uur, zo. ook 4.15 uur. AL. CAMERA: The Sting", dag. 2, 6.45 en 9.15 uur, zo. ook 4.15 uur. 12 jaar. CINEAC: "Blue movie", dag. 7 en 9.30 uur. 16 jaar. CORSO: "Live and let die", dag. 2.15,7 en 9.30 uur, zo. 1.30,4.15,7 en 9.30 uur. 12 jaar. DU MIDI: "The Pink Panther strikes again", dag. 8.15 uur, vr. en za. 7 en 9.30 uur, zo. 4, 7 en 9.30 uur. AL. EURO: "Lawrence van Ara- bië", dag. 1.30 en 7.45 uur, za., zo. en woe. 3.45 en 7.45 uur. AL. METROPOLE 1: "Slap shot", dag. 2, 6.45 en 9.30 uur, zo. 1.15, 4, 6.45 en 9.30 uur. 16 jaar. METROPOLE 2: "The Party", dag. 2.15, 6.45 en 9.15 uur, zo. 1.30, 4, 6.45 en 9.15 uur. AL. METROPOLE 3: "Some like it hot", dag. 2, 6.45 en 9.30 uur, zo. 1.15, 4, 6.45 en 9.30 uur. 12 jaar. METROPOLE 4: "Rocky", dag. 2.15, 6.45 en 9.15 uur, zo. 1.30,4, 6.45 en 9.15 uur. 12 jaar. METROPOLE 5: "Het debuut", dag. 2.15, 6.45 en 9.15 uur, zo. 1.30, 4, 6.45 en 9.15 uur. 16 jaar. ODEON 1: "Een brug te ver", dag. 1.30 en 8 uur. 16 jaar. ODEON 2: "Welcome to Blood City", dag. 6.45 en 9.15 uur. 16 jaar. ODEON 3: "Vakantie perikelen met funeste gevolgen", dag. 2.15, 7.15 en 9.45 uur, zo. ook ODEON 4: "De killer van Cen tral High", dag. 2.15,7.15 en 9.45 uur, zo. ook 4.45 uur. 16 jaar. OLYMPIA: "The birds", dag. 2 en 8 uur. 16 jaar. PASSAGE: "Twee door 't dolle heen", dag. 2, 6.45 en 9.30 uur, za. en zo. 1.15,4,6.45 en 9.30 uur. 12 jaar. ROYAL '70: "Some like it sexy", do., za. en zo. 2, 7 en 9.30 uur, vr. 2 en 6.45 uur, ma. 2.15 en 8 uur, di. en woe. 2.15 uur. 16 jaar. ROYAL: "Lady Karate slaat toe", do. t/m zo. 2, 7 en 9.30 uur, ma. t/m woe. 2.15 en 8 uur, za. en zo. 4.30 uur. 12 jaar. STUDIO 2000: "Alleen de kat kende de moordenaar", dag. 7 en 9.30 uur. 16 jaar. "Mary Poppins", dag. 2 uur. AL. DE UITKIJK: "Dial M for mur der", dag. 2, 7 en 9.30 uur. 16 jaar. VOETBAL - München 1860 heeft de vriendschappelijke derby tegen Bayern Munchen met 2-1 gewon nen. Liefst 68.000 toeschouwers za gen Bayern door Janvion de leiding nemen. Metzger scoorde een mi nuut later de gelijkmaker, terwijl diezelfde speler tien minuten voor het einde de winnende treffer op zijn naam schreef. TENNIS - Van alle tennisspelers heeft Jimmy Connors dit jaar tot nu toe het meeste verdiend. In officiële en speciale wedstrijden kwam hij tot een bedrag van 640.000 gulden. Tom Okker staat op de geldrang- lijst op een dertiende plaats met „slechts" 225.000 gulden. ZEILEN - De Nederlanders Bart- Jan Wilton en Hans van Eist zijn negende en tiende geworden in de eerste race om het Europees kam pioenschap in de finjollenklasse. Winnaar werd de Brit Howlett. LEIDSCHENDAM (SP) - Per jaar sterven duizend jongens en 400 meisjes bij een ongeval, terwijl 20.000 jongens en 10.000 meisjes in het ziekenhuis belanden. In de eerste levensjaren gaat het vooral om ongelukken in en om de woning, om de' vijf v's: vallen, verstikken, verbranden, vergiftiging en verdrinken. Dit stelt de arts P. Wafelbakker hoofd jeugdgezondheidszorg van het ministerie van Volksgezond heid en milieuhygiëne, in zijn jaar verslag over 1976. Volgens hem moeten we ons niet alleen ongerust maken over ongevallen, roken, vet zucht en alcoholgebruik, maar ook over het feit dat er zo weinig onder zoek naar wordt gedaan. Dit terwijl de problemen zo „taai" zijn, dat ac ties vrijwel niets uithalen. Ongevallen zijn bij de jeugd de be langrijkste doodsoorzaak. Maar men moet eens goed onderzoeken op welke manier de ouders en ver zorgers het beste kunnen worden voorgelicht. En ook fabrikanten van gevaarlijke produkten hebben hun verantwoordelijkheid. „Babytrappeltuigjes zijn soms, uit erst gevaarlijk, speelgoed kan on vermoede gevaren opleveren, slui tingen van flessen met bijtende vloeistoffen zijn onvoldoende vei lig en er zijn smakelijk gemaakte geneesmiddelen", aldus dr. Wafel bakker. Kinderen van 5 tot 14 jaar zijn vaker het slachtoffer van verkeers- en huisongevallen. Verkeersongeval len en speciaal jeugdo'ngevallen zouden voor ons een teken moeten zijn dat de samenleving aan het vergroven is", vindt Wafelbakker. AMSTERDAM - De ontevreden klant van een handel in elektroni sche artikelen in het centrum, van Amsterdam, die reeds geruime tijd staat te posten voor een winkel, heeft het plakkaat waarop zijn grieven stonden, verwisseld voor een shirt met plakletters. Na enkele dagen met een bord te hebben gestaan is tegen hem proces-verbaal opgemaakthij verwacht nu niet lastig te worden gevallen. Iedere voorbijganger die vraagt naar de reden van zijn posten krijgt uitvoerig tekst en uitleg. mei vorig jaar de temperatuur tot 9 graden onder nul daalde, vroor op de Veluwe 20 tot 30 procent van al het beukenblad af. De bast van de beuk is zo dun dat wanneer in een groep één van de bomen, dat is in de praktijk meestal de zuidelijkste, doodgaat aan schorsbrand door de zon, dan zijn gewoon de volgende bomen aan de beurt. Rooien of snoeien zal er in het Heidemij-programma overigens nauwelijks bij zijn. Volgens ing. Tabois is het namelijk beter de ten dode opgeschreven bomen in een paar jaar tijd rustig te laten afsterven zodat bijvoorbeeld de buurbomen langzaam aan de zon kunnen wennen. En tegen snoeien kunnen beuken slecht, er ontstaat dan al snel verrotting. ARNHEM (SP) - De 25-jarige Dolf Bemer uit Winterswijk zit al sinds 9 juli in een Turkse gevangenis, om dat hij wordt verdacht van autos mokkel. Bemer, een student scheikunde aan de Nijmeegse universiteit, liftte van Oostenrijk naar Turkije. Bij het rijden loste hij de bestuurder af. Aan de Turkse grens zat hij achter het stuur en kreeg in zijn paspoort een aantekening dat hij een auto invoerde. Op de terugreis werd hij gearres teerd omdat hij de wagen illegaal verkocht zou hebben. Ondanks het feit dat ook de eigenaar van de wa gen is aangehouden, wordt de stu dent die zegt onschuldig te zijn, niet geloofd. Hij blijft in voorarrest tot dat hij in september voorkomt. Overvallers knevelen een Amsterdamse hotelportier AMSTERDAM (SP) - De Amster damse politie heeft er geen flauw idee van wie de vier gewapende mannen zijn die in de nacht van woensdag op donderdag de na chtportiervan het Okurahotel kne velden en andere personeelsleden bedreigden. Het viertal, dat pistolen en een mes droeg, greep de portier toen hij uit de lift op de zesde etage uitstapte. Nadat ze hem hadden vastgebon den, lieten ze hem achter in de bad kamer van een Portoricaan. Daarna bedreigden ze enkele personeels leden op de eerste verdieping. Diezelfde nacht is de Portoricaan met zijn bagage verdwenen. De po litie houdt er rekening mee dat hij deel uit maakte van de gewapende bende. vrije voeten moord weer op TILBURG (ANP) - De 25-jarige H. van R. uit Tilburg, die verdacht werd van moord op zijn verloofde, de 24-jarige onderwijzeres Marlou Santegoeds uit Tilburg, is gisteren op vrije voeten gesteld. Volgens de politie hebben zich bij het onderzoek in deze moordzaak feiten geopenbaard, waaruit is ko men vast te staan, dat de jongeman het misdrijf niet kan hebben ge pleegd. De ontwikkelingen in deze zaak wijzen in een andere richting, waarover de politie binnenkort na- ere mededelingen verwacht te unnen doen. Vier jaar voor heroine-smokkel AARLEM (SP) - De Haarlemse echtbank heeft gisteren twee annen verbordeeld tot vier jaar evangenisstraf met aftrek van oorarrest wegens het invoeren van 4.5 kilo heroïne. en 30-jarige vrouw uit Dordrecht, ie nog terecht moest staan, had op erzoek van een contactman aan et duo gevraagd mee te gaan naar mgapore. Voor de missie zouden e 50 a 70.000 gulden krijgen. De wee mannen kregen in een hotel in ingapore een koffer waarin de eroine was verstopt. Op Schiphol erd het drietal aangehouden. BERGEN OP ZOOM (SP) - De rijkspolitie van Woensdrecht, de recherchegroep Breda en de politie van Bergen op Zoom zijn een uit gebreid onderzoek begonnen naar de dood van de 45-jarige Chinese mevrouw Min Shui Gang uit Ber gen op Zoom. Haar lijk werd in de nacht van don derdag gevonden op de snelweg Vlissingen-Bergen op Zoom ter hoogte van Woensdrecht. Ze was zwaar verminkt. Haar handtasje waarin sieraden en geld zaten, werd gevonden op de secundaire weg die evenwijdig aan de snelweg loopt. Hoewel er nog weinig aanwijzingen voor een misdrijf zijn, sluit de poli tie toch niet uitclat ze om het leven is gebracht. De vrouw, die niet was getrouwd, werd woensdag voor het laatst ge zien in Bergen op Zoom. Via ge sprekken met familieleden is ge bleken dat ze de laatste tijd een overspannen indruk maakte. Verdachte van BROEK IN WATERLAND - In Broek in Waterland heeft men gistermiddag een poging in het werk gesteld een stuk van de weg wordt afgestoken jmeter hoge hete luchtballon in de vorm van een spijkerbroek op te laten. Op de foto het gevaarte op de en het strooien van wegenzout". knieën. Door de harde wind raakte de brander één van de pijpen van het gevaarte waardoor een groot gat De beuk is een extra kwetsbare ontstond. Hoger dan op deze foto is het gevaarte dan ook niet gekomen. boom. Toen in de nacht van 9 op 10 11 i 'Ga snel lieveling, ga snel', fluisterde de motorrijder haast wenend. En het hielp. Eenzaam als een vrouw in barensnood, perste Kuiper zich door de ijle lucht naar de Üzige top van de Alpe d'Huez. Z'n soigneur en kunst- moeder: 'Het zijn zuigelingenje moet ze njpiiu/p verwennen. Om de billen draait 't, want als ülsywc de kont kapot gaat, is alles kapot'. Kuipers krachtige achterwerk is maar een deel i v van zijn succes. Niemand maakte melding van zijn wrok tegen alles wat hem klein houdt - de verbijstering van z'n vader en moeder - de geduldige liefde van zijn vrouw Ine - de rouw om z'n overleden leermeester - de aanbidding door zijn koningsknecht. Wij hebben er weer een. Een kampioen die alles kan en zal winnen. De winnaar van de Tour de France 1978. Soepel in 't grootste verzet.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 7