'Schiphol- spoorlijn nog niet vastgelegd' Noord wij kerhout herstelt Leidsevaart l-eidse agenda Uitstel hoge rekening Programma Kaagweek Gebr. Juffermans trekken het best VAN TAS BEROOFD Commissie voor toe wij zen van woningen STAD EN RAND VRIJDAG 1 JULI 1977 Vrouw valt tussen trein en perron LEIDEN - Op het Leidse Cen traal Station is gisterochtend een 25-jarige inwoonster van Leidschendam gewond ge raakt, toen ze in een rijdende trein wilde springen. De haas tige passagiere stapte mis en viel tusssen de trein en het per ron. Ze kreeg letsel aan gezicht, handen en benen. De EHD bracht haar over naar het Aca demisch Ziekenhuis. NOORDWIJKERHOUT/LEIDEN - De ge meenteraad van Noordwijkerhout heeft gis teren een krediet beschikbaar gesteld van 450.000 voor het verbeteren van de Leids evaart. Hiervoor zal aan de gemeente Leiden een rekening worden gepresenteerd, die uitgaat van een jaarlijks bedrag van 101.338 als onderhoudsbijdrage. Als voor lopige maatregel waren onlangs voor onge veer 40.000 gulden al vast wat provisorische reparaties aan het wegdek verricht, die uit oogpunt van verkeersveiligheid absoluut niet langer konden wachten. Een grondige opknapbeurt is echter dringend gewenst. Nadat veelvuldige onderhandelingen met Leiden om tot een aanvaardbare regeling te komen steeds weer waren mislukt, acht Noordwijkerhout het niet langer verant woord om de zaak nog langer uit te stellen. Overigens wordt aan de gemeente Leiden de mogelijkheid geboden om de jaarlijkse onderhoudsbijdrage, waartoe zij als eigena res verplicht is, af te kopen voor een bedrag van 1.266.725. Gedeputeerde Staten heb ben inmiddels laten weten in beginsel met deze bedragen te kunnen instemmen. Op de vraag van EZP'er Van Schie hoelang Leiden de zaak nog zal kunnen rekken, ant woordde burgemeester Bosma dat het wel een procedure-kwestie zal worden, wat meestal een langdurige zaak is. Ook wet houder Heemskerk voorzag dat Leiden wel in beroep zal gaan tegen de beslissing van Noordwijkerhout om het bedrag, dat voor het herstel en het onderhoud van de weg nodig is, van Leiden terug te vorderen. Door verschillende Leidse wethouders zou dit voornemen al zijn meegedeeld. Als Leiden niet uit eigen beweging betaalt, moet Noordwijkerhout weer gaan procederen om het geld terug te krijgen. In elk geval is het krediet er nu, waardoor het mogelijk is om de weg zo spoedig mogelijk aan te pakken. De St. Victorschool die bestaat uit 12 leslo kalen in het hoofdgebouw aan de Pilaren- laan en 3 lokalen in de dependance aan de Kerkstraat, krijgt geen 16e klaslokaal. De Stichting Katholiek Onderwijs Noordwij kerhout had op grond van het aantal onder wijzers gevraagd nog een lokaal beschik baar te stellen. De raad stelde zich evenwel Vrijdag op het standpunt dat in de St. Jozefschool, die onder hetzelfde stichtingsbestuur staat, voldoende ruimte is, terwijl de afstand tus sen beide scholen gemakkelijk overbrug baar is. Het schoolbestuur zou eventueel ook bereid zijn om de zestiende klas voorlo pig onder te brengen in de gemeenschaps ruimte van de St. Victorschool. Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open- soosavond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardensoos Humanitas, 2-4.30 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 8.15 uur WARMOND - De vaststelling van het bestemmingsplan „Schiphol-spoorlijn" is voorlopig drie maanden uitge steld. Dit heeft de gemeenteraad van Warmond gister avond op voorstel van B en W besloten. Tegen het be stemmingsplan zijn intussen bovendien vier bezwaar schriften ingediend. Burgemeester De Vreeze noemde gisteravond de strekking van twee van deze bezwaarschriften. Het ene is ingediend door kweker Van Winsen, die door de aanleg van de Schipholspoorlijn een inkomensschade vreest op te lopen. Het andere bezwaarschrift is afkomstig van het actiecomité „Schiphollijn Warmond". Hierin wordt geageerd tegen het viadukt in de Klinkenbergerpolder. Volgens de indieners is de noodzaak van het viadukt niet voldoende uitge legd Het zou gebouwd moeten worden, omdat de Schiphollijn als het ware tussen de twee sporen van de oude lijn in getild moet worden. Fractie-voorzitter Timmermann van Progressief Warmond maakte zich zorgen over de gang van zaken rond de bezwaarschriften en vreesde met name voor het in het gedrang raken van de democratische spelregels: „Zolang de bezwaarschriften nog niet zijn afgewikkeld, is het eigenlijk alleen maar juist om nog geen vergunningen af te geven". Aan de andere kant vond Timmermann dat ook niet "netjes" omdat de gemeente War mond de overeenkomsten over de aanleg van de Schiphollijn al gete kend heeft. Bovendien keek de PW'er met jaloezie naar de gemeente Haarlemmer meer die door het "stijf houden van de -poot" twee stations (Nieuw Vennep en Hoofddorp) heeft afgedwongen. Burgemeester de Vreeze voelde echter niet voor een vergelijking met de gemeente Haarlemmermeer omdat volgens hem de posities van Haar lemmermeer en Warmond volkomen verschillend zijn. De burgemeester was het wel met Timmermann eens dat de wettelijke bepalingen met voeten worden getreden wat betreft de procedure rond de Schiphollijn. De verantwoordelijkheid daarvoor ligt volgens hem bij Gedeputeerde Staten die een verklaring van geen bezwaar hebben afge geven, waardoor de aanlegvergunningen voor de Schiphollijn afgege ven kunnen worden. In de gemeente Warmond, zo stelde De Vreeze, is alles correct verlopen. De raad zal dan ook advies krijgen over de be zwaarschriften. WARMOND - De nationale touwtrekwedstrijden vormden gisteravond in Park Groot Leerust een groots gebeuren waar bijzonder veel belangstel ling voor bestond. Zowel War- mondse als ploegen van buiten het dorp leverden een verhitte strijd. Onder de Warmondse ploegen bevonden zich het team "Koppers", "Versluys", "Jacht bouw Juffermans", "Mariènha- ven 1 en 2", "de Pomp", "Café de Stal" en de "Gebroeders Juffer- mans". En van buiten kwamen "Elizabethziekenhuis"en "Bar de Barbier". Bovendien trad de ploeg Zwemmerosieaan waarvan de achtergrond moei lijk bleek te achterhalen. Deson danks speelde deze ploeg een be langrijke rol want zij was win naar in poule 1. In poule 2 ein- digde "de Pomp" met het groot ste aantal punten. Vervolgens werden twee halve competities gespeeld tussen "de Pomp", "Gebroeders Juffermans" Zwemmerosieen "Bar de Barbier". De gebroeders Juf fermans bleken uiteindelijk de beste trekkers te zijn en met in totaal slechts een verloren weds trijd werden zij winnaar. De ploegen volgden zeer verschil lende tactieken. "Bar de Bar bier" leek een goede achterstop- per te hebben waarschijnlijk de uitsmijter) maar deze was hal verwege de competitie aan het eind van zijn krachten, on danks het grote aantal "gang makers" dat hem terzijde stond. De Gebroeders Juffermans ont wikkelden direkt na het start- signaal een enorme krachtsex plosie zodat de tegenstander in de meeste gevallen al snel was overwonnen. Op de foto is overigens het team van "Bar de Barbierin actie. LEIDEN - De actie van bewoners van het Haagwegkwartier tegen de hoge gas- en lichtrekeningen heeft ertoe geleid dat een speciale rege ling is getroffen voor bewoners van gerenoveerde panden en wissel woningen. Zó is de uiterste betaal- datum van de rekening over de eerste periode van 1977 verschoven van 3 juni naar 3 augustus en van de tweede periode van 3 augustus tot 3 september. In een overleg dat heeft plaatsgevonden tussen de weige raars en het energiebedrijf Rijnland heeft directeur Brooshooft meege deeld dat er naar gestreefd wordt om per 1 januari 1979 een nieuw schattingssysteem in te voeren. Het gaat om hetzelfde systeem als dat wat toegepast wordt in Amsterdam en Wassenaar. Om in die tussentijd problemen te voorkomen die zich vooral in reno- vatiegebieden voordoen zijn nog extra maatregelen getroffen. Zo wordt in normale gevallen voor de zesde en laatste periode van het jaar een schatting gedaan die gebaseerd is op 40 procent van het gebruik over het resterende deel van het jaar. Bij gebruikers die dat jaar in een gerenoveerde of een wisselwo ning kwamen, zal er geen schatting plaatsvinden, maar zal de meters- tand worden opgenomen. Verder zal door Rijnland, samen met bege leiders bij renovatie, een circulaire worden verspreid waarin proble men die bewoners bij renovatie kunnen ondervinden worden doorgesproken. WARMOND - De Warmonders, die zaterdag hun eerste vakantiedag vieren kunnen daarin eigen dorp al ruimschoots van genieten want één van de Kaagweekfestiviteiten, het tobbetje steken, gaat om tien uur in de Dorpsstraat van start. De groen teboer, de bakker en alle vrienden een nat pak te zien halen is een waar genoegen. Ook 's middags zal het water wel ruimschoots plenzen want dan begint om 13.00 uur in Park Groot Leerust een Zeskamp waar zes Warmondse ploegen tegen elkaar in het strijdperk zullen tre den. 's Avonds muziek van de "Dizzy Man's Band" in Ut Sloepie (20.00 uur). Een echt Warmonds feest begint om half negen in de feesttent in Park Groot Leerust en wel het Billenprikkersfeest. Iedere bezoeker ontvangt een gratis prik ker maar of dat ook voor Leidse glippers geldt, vermeldt het pro gramma niet. Trouwens, een waar schuwing voor Warmondse vegeta riërs is ook op zijn plaats want de billen waarom het hier gaat, zijn die van een geslacht varken. LEIDEN - De LPV „De Sleutels tad" hield een wedvlucht vanaf St. Quentin. De uitslag was: 1. A. Sin- geling, 2,8 W. v. Berk, 3,4 H. Bodijn, 5. S. Koster, 6. N. Nievaart, 7. Comb. Kooy-Leemans, 9. K. Lefebre en Zn., 10 F. X. Kiel. PV „De Reisduif' hield een wed vlucht vanaf Compiegne met 114 duiven.-De uitslag was 1, 6 K. v. d. Berg, 2,7,8,10 W. Kop, 3,9 C. Strik, 4. W. v. Oosten, 5. F. v. Duuren. LPV „De Rijnklievers" hield een wedvlucht met 167 oude duiven vanaf Compiegne. De uitslag was: 1.10 Gebr. Kok, 2,5 M. Jongeleen, 3, 6 P. v. Griensven, 4. K. v. Leyden, 7. Gebr. Hoogervorst, 8. J. J. Hooger- vorst, 9. A. de Mey. LPC hield een wedvlucht uit Com piegne met 177 duiven. Uitslag: 1,3, 5, 7 J. Groenendijk, 2. P. Groenen dijk, 4. J. Staffeleu 6, 9, 10 P. de Haas, 7. N. de Groot, 8. P. Landes- bergen. Troef, Noordeinde 2a, Ned./Engels, 2-4 uur nam.; sport (zaal Lammenschan- spark), 6.30-8 uur nam.; open-soosavond, Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-5 Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum werk groep homofilie/COC, 8-11 uur nam. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids poppentheater, 2.30 uur nam. Café De Twee Spieghels, muziekpro gramma, 3 uur nam. Maandag Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW? film, recht/onrecht, textiele werkvormen, alle groepen van 8-10 uur Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. De maanden juli en aug. alleen geopend Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord): M. J. H. van Tol, De Sitterlaan 80, tel. 142427; Wijk II (Kooi en Merenwijk): H. A. M. M. Meyer, Stokroos 1, tel. 122113; Wijk III (Waard, Professoren- wijk en Tuinstadwijk): J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): W. Schellekens, Paganinistraat 24, te 764035. Leiderdorp - Van Beek, Hoofdstraat tel. 894539 (zaterdag); Van Leeden Hoofdstraat 8, tel. 894539 (zondag). Za en zo. spreekuurtje van 12.30-13 uur. Oegstgeest - J. W. de Haan, Duiven voordestraat 3, tel. 154294. Voorschoten - A. Meiman, J. W. Friso laan 13, tel. 2493 (zaterdag); J. H. Vrijen hoek, S. v. d. Oyelaan 38, tel. 2356 (zon dag). Warmond - F. Walenkamp, Dorpstraat 45, tel. 10030. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 1 tot 8 juli, door Apotheek "Tot Hulp der Menschheid" Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorscho ten, tel. 2525. LEIDEN - Geboren: Jakob T., zv J. de Kogel en E. W. van der Wal; Kim, dv L. J. Huisman en J. Mertens; Sonja, dv R. van Rees en E. K. C. Bock. Getrouwd: A. Fluit en R. van Joolingen; R. Overdijk en C. H. M. Kampinga. Wijkverpleging Maatregelen tegen onrust Dorpsstraat? WARMOND - Burgemeester De Vreeze beraadt zich over maatrege len, die genomen kunnen worden tegen de onrust in en bij de Dorps straat, die in het weekeinde tijdens de avonduren nogal ernstige vor men aanneemt. De burgemeester heeft bij de postcommandant van de rijkspolitie om informatie ge- Dit bleek gisteravond in de gemee nteraadsvergadering, toen de Dorpsstraat in de rondvraag aan de orde kwam. Veel bewoners hebben in het weekeinde last van het lawaai in de Dorpsstraat; bovendien wor den er tuinen vernield. De oorzaak ligt voornamelijk in de andere slui tingstijden van de horeca in de re gio, waardoor er een toeloop naar Warmond ontstaat. Een vijftal jaren geleden deden zich soortgelijke problemen voor. De politie trad toen met harde hand op. LEIDEN - Bij de Leidse politie zijn gisteravond twee gevallen van tas- senroof gemeld. Een 55-jarige inwoonster van deze stad werd van haar fietstas beroofd, toen zij op de Oegstgeesterweg reed. Twee jongens op een brom mer rukten in het voorbijgaan de tas van haar fiets. De tas bevatte o.m. een portefeuille met f 50,-. Op dezelfde avond werd van een meisje uit Oegstgeest dat met haar zusje op de Groene Maredijk fietste een tas met ruim f 100,- van de schouder gerukt. De daders waren eveneens twee jongens op een brommer. De politie vermoedt dat het hier om dezelfde jongens gaat. ZOETERWOUDE - De commissie voor het woningtoewijzingsbeleid is gisteravond in de vergadering van de Zoeterwoudse gemeente raad eindelijk tot stand gekomen. Het college van B en W heeft de gehele bevoegdheid tot het toe wijzen van woningen naar deze commissie overgeheveld. De commissie zal bestaan uit be stuurders van de woningbouwver eniging en vertegenwoordigers van de gemeente; in een evenredige verhouding. Naast de twee door de gemeenteraad benoemde leden, Hogenelst (CDA) en De Graaf (PZ) zullen namens St. Willibrord voor zitter Van Son en bestuurslid Van der Meer in de commissie zitting nemen. Eén van de raadsleden zal als voorzitter fungeren en bij het staken van de stemmen een door- slaggevende stem hebben. Hier- LEIDEN - Twee leerlingen van de Eerste Leidse Schoolvereniging aan het Nootdeinde, Hans Peek en Ulja de mee wordt bewerkstelligd, over- Zeeuw hebben gistermorgen een bedrag van drieduizend gulden overhandigd aan vertegenwoordigers van het eenkomstig de wens van B en W, Leidse Dierenasiel. Het geld was door de leerlingen van de school bijeengebracht tijdens een bazar die onlangs dat het accent enigszins komt te werd gehouden. Op de foto: de overhandiging van het geld in "cadeauverpakking" in het dierenasiel. liggen aan de gemeentelijke kant Kindervakantie Het Leidse clubhuis De vro lijke Ark heeft voor de periode van 4 tot en met 8 juli een kin- dervakantieprogramma opge steld. Maandag gaan de kinde ren naar het strand, van twee tot half vijf. Dinsdag is er om dezelfde tijd een sportmiddag in de Leidse Hout; woensdag wordt er van tien tot vier uur een bezoek gebracht aan het Linnaeushof (een speeltuin), donderdag is er van twee tot half vier een knutselmiddag in de Ark (Pieterskerkchoorsteeg 15) en vrijdagochtend worden er in het clubhuis van tien uur tot half twaalf films gedraaid. Als het weerslecht is, zullen de programma-onderdelen er an ders uitzien. Maar het zal geen slecht weer zijn. Dit is eenvou dig een opdracht aan De Bilt. Viswedstrijd De Oegsgeestse jachthaven Poelgeest organiseert zjterdag een viswedstrijd voor open motorboten van twee pk en meer op de Kagerplassen. De wedstrijd begint om vier uur; inschrijving is mogelijk van twee uur af op het terras van café De Bonte Koe. Kindervakantie Ook voor de jeugd van Wasse naar is er volgende week volop gelegenheid om de vakantie aangenaam door te komen. De Kreade in de sporthal was vandaag voor het laatst; vol gende week zijn er andere ac tiviteiten. Zoals een ruilbeurs in de sporthal, die maandag om één uur begint en tot half vier duurt. Dinsdag 5 juli is er een viswedstrijd in de Wete ring achter de Wethouder Hui- bregtseschoól. Van acht tot tien uur. In de Sporthal is er woensdag een sportinstuif, van half tien tot twaalf uur. Op het terrein naast de sporthal ligt er donderdag een stapel hout voor iedere liefhebber van timmeren. Dat duurt van negen uur tot drie uur; Hamer en spijkers zelf meenemen. Vrijdag wordt er een bezoek aan de dierentuin gebracht, met de bus. Wie meewil, met snel een kaartje bestellen (bij de speelgoedzaken), want de verkoop duurt tot 4 juli. De bussen vertrekken volgende week vrijdag om kwart over negen bij de Wethouder Hui- bregtseschool en om half tien bij het Jeroenhuis. binnen de commissie. Nadat van de diverse woningaanvragen één lijst is gevormd en de commissie daad werkelijk aan de gang zal gaan, zul len alle toe te wijzen woningen door de commissie verdeeld worden. In de toekomst moet iedere Zoeter- woudenaar zich voor het aanvragen van een woning wenden tot de commissie voor het woningtoewij zingsbeleid. LEIDERDORP - De Stichting tot Bouw en Exploitatie van Gezond heidscentra Leiderdorp en Johan Matser b.v., exploitant van Winkel hof hebben overeenstemming be reikt oVer de bouw van een ge zondheidscentrum in deze nieuw bouwwijk. Het gebouw komt te liggen ten noorden van het toekomstige raad huis in Winkelhof. Het meet onge veer 690 vierkante meter. Drie partners, die in de Stichting parti ciperen krijgen er ruimte: de Stich ting Maatschappelijke Dienstver lening Midden-Rijnland, de Kruis vereniging Leiderdorp- Zoeterwoude Rijndijk en een maatschap van de huisartsen Kemme, Ouwerkerk, Van Wijk, Van de Beek en Van der Leden. Verwacht wordt dat het gebouw in de tweede helft van 1978 opgele verd zal worden. Leiden - Interkruis, Middelweg 38, te f 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Hulpverlening Centrum voor Vrijwillige Hulpverle ning, Langegracht 246a, tel. 149064. Op werkdagen geopend van 9-17 uur. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leiden, Mare 45, tel. 149441. Aanvragen hulp voor bejaarden, langdu rig zieken en gezinsverzorging, op werkdagen van 9-10 en 13-14 uur. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, "tel. 140483. Alge mene informatie dag. 9.00-10.00 uur. LEIDEN - Visvereniging "De Bra sem" hield de tweede wedstrijd in het Noordzeekanaal. De vangst was zeer slecht. De uitslag was: 1. K. Brugman 5275 (15), 2. B. Eradus 3250 (8), 3. F. v. d. Pauw-Kraan 3085 (8), 4. G. Crama jr 2625 (5), 5. K. Keij- zer 2520 (8), 6. H. Spies 1950 (4), 7. J. v. d. Hulst 1725 (3), 8. S. Gommans 1055 (4), 9. J. Harteveld 1050 (4), 10. S. den Dubbelden 805 (3). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR 'LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement ƒ147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2