Toch Dorpenzeskamp op het Kaageiland STREEKAGENDA Commissie voor monumenten EEN ASSISTENTE ALS VAKANTIEHULP KANTOOR LEIDSCH DAGBLAD Onderhouds- schilders LEIDSCH DAGBLAD Leids cabaret „Met zonder met" Wéér ongeluk naar 't Blïüie °p kruising MAANDAG 27 JUNI 1977 STREEK PAGINA 3- Gert Jan Faas ONDANKS SLECHTE WEER winnaar 21-ste Tour de Lisse LISSE - De Sassenheimer Gert Jan Faas is winnaar geworden van de 21-ste Tour de Lisse die dit week einde werd beëindigd. Vanaf het eerste startschot van de Tour, vo rige week zaterdag, heeft de Sas senheimer de leiding op zich ge nomen. Afgelopen zaterdag bracht de individuele tijdrit de einduit slag. Martien Meiland, uiteindelijke winnaar van vorig jaar moest als tweede twaalf seconden "goed ma ken" op Gert Jan. Al snel werd het bij het rijden van die tijdrit duide lijk dat Martien het er niet bij zou laten zitten. Na zijn Finish bleek hij de snelste tijd gemaakt te hebben, namelijk 1.43.4, een tijd die hem etappe-winnaar maakte maar die niet goed genoeg was om de uitein delijke overwinning op Gert Jan in de wacht te slepen. Het verschil be droeg nog altijd tien seconden. De volledige uitslag was: 1. Gert Jan Faas; 2. Martien Meiland; 3. Wim de Klerk; 4. Kees Zethof; 5. Harry Hoogkamer. De gele trui kwam in het bezit van Gert Jan Faas; de witte was voor Dimmie Hogenes die als tiende eindigde en de groene trui voor Jan de Klerk. Het algemeen ploegenklassement werd gewonnen door de ploeg van de Rabo-bank, het schoolploege- nklassement door de Lissese Sint Willibrordschool. Verder vielen in de prijzen Philip van der Putten (ongelukkigste renner) en Martien Meiland (de strijdlustigste). Vrij dagavond 19 augustus wordt deze 21-ste Tour nog eens dunnetjes overgedaan. Dan komen de ren ners, ouders en medewerkers naar het Poelhuys aan de Ruishornlaan om alle foto's en dia's te bekijken en nog eens na te praten over het ver loop van de Tour. Ook zullen die avond de prijzen worden uitge reikt. Leerlingenrevu VALKENBURG - De leerlingen van de zesde klas van de openbare lagere school "Valkenhorst" in Valkenburg hebben met de opvoe ring van een revue in het Dorpshuis dit weekeinde afscheid genomen. Weken van voorbereiding waren aan de opvoering van de revue waarin een parodie op een school dag werd gegeven, voorafgegaan. Veel bijval kregen vooral de stukjes waarin de actuele toestanden op school onder de loep werden ge nomen zoals het uitblijven van noodzakelijke nieuwbouw van een schoolgebouw. Overigens voeren leerlingen van de eerste klas morgenmiddag om twee uur een musical op, die, evenals de straattekenwedstrijd voor alle kin deren, op het schoolplein wordt gehouden. RIJNSBURG - Een aa tal inbra ken in Rijnsburg, onder meer in het winkelcentrum, van de afgelopen drie weken is opgelost. De Rijns burger J.K. heeft bekend samen met z'n zoon deze inbraken ge pleegd te hebben. Openingstijden ï)e VW in Noordwijk past vanaf deze week de openings tijden aan bij het aanstaande hoogseizoen. Dat betekent dat het VW-kantoor aan De Grent van maandag tot en met zaterdag van negen uur 's morgens tot acht uur 's avonds en zondag van elf tot vijf uur open is. Ook hamert de WV op de zomertijden waarvan vele badgasten uit het buitenland niet op de hoogte blijken te zijn. DE KAAG - Het zag er zaterdag morgen in eerste instantie nog naar uit dat de Dorpenzeskamp, die dit weekeinde op het Kaagei land werd gehouden, afgelast zou moeten worden, of tenminste een fiasco zou worden. Droog, zonnig en geen wind, zo luidde de weers voorspelling voor afgelopen za terdag. Het was precies andersom: 's morgens goot het van de regen, het was koud en er stond een straffe wind op het eiland De Kaag. Op de plas werd gezeild en er werd aan windsurfing gedaan maar men kon amper het zeil boven water houden. Later op de dag bleken de windgo den de Zeskamp toch nog goed ge zind te zijn. Het hield op met rege nen zodat burgemeester P. J. Bol- ten van Alkemade om kwart voor twee toch het openingswoord kon verrichten. Hoewel de zeskamp een Haarlemmersemeerse zaak is, is De Kaag elk jaar toch van de partij om dat dit dorp dank zij de bintenis met Buitenkaag (Haarlemmer meer) op Haarlemmermeer is geor ganiseerd. Het was voor de vijfde - - achtereenvolgende keer dat de zes- -la- kamp werd gehouden. De Kaag- De ploeg bewoners hadden er dit keer veel werk van gemaakt. Al maanden verde een uitstekend resultaat op André van Duin, praatte het pro- De" volledige uitslag was: 1. De i niet alleen druk in de weer want DeJCaag won met 44 punten, gramma dat goed was getimed aan Kaag; 2. Weteringbrug; 3. Abbénes; Volgens amateur-historicus Hulkenberg: f. "V l'vl' i*. ISKri* «BR? I i actie tijdens de Dorpenzeskamp die zaterdag op het Kaageiland werd gehouden. met de organisatie, maar ook hard terwijl Burgerveen als laatste 22 aan het trainen met een zeskamp- punten in de wacht sleepte, groep. En die voorbereiding le- Frans van Dusschoten, partner van elkaar. Om kwart over vijf, volgens 4 Zwaanshoek; 5. Nieuw-Vennep, plan, kon wethouder Dorrepaal de 6 en 7 Lisserbroek en Beinsdorp en 8. Burgerveen. LISSE - Er moet in Lisse een raadscommissie voor plaatselijke monumenten komen. In Lisse zijn genoeg pandjes met een monumen tale waarde die niettemin ontbre ken op de landelijke monumenten lijst. De in te stellen commissie moet dat soort gebouwen op een ei gen monumentenlijst zetten en plaatsing op de landelijke lijst sti muleren bij Monumentenzorg. Dat schrijft amateur-historicus en Dever-voorzitter A. M. Hulkenberg in een brief namens de werkgroep Lisse in verband met de behande ling van het provinciale streekplan-west. Het schrijven is aan B en W van Lisse gezonden, maar ook aan de Rijksdienst voor Monumentenzorg en de Bond Heemschut. "Panden met monumentale waar de", zo beoogt de heer Hulkenberg, "hoeven niet per se als gebouw een monument te zijn. De waarde kan evengoed een kunstzinnige, een historische of een volkenkundige zijn. Soms bepalen dergelijke mo numenten deels de sfeer van het landschap of bepalen ze mede een silhouet of het karakter van een landschap of een dorp. Het is ook een grote misvatting dat een mo nument nooit van vorm of be stemming zou mogen veranderen. Een gebouw is een monument als men het betreurt dat het zomaar zou verdwijnen". Een eerste voor waarde is volgens Hulkenbert daarnaast wel dat het gebouw ten minste vijftig jaar oud moet zijn. HILLEGOM - De hervormde ge meente van Hillegom kreeg giste ren in de persoon van ds. A. Th. Rotfusz, gekomen uit Ermelo, weer een tweede predikant. De grote kerk was geheel bezet. Niet alleen was er de gemeente zelf in groten getale, maar ook mensen uit Erme lo, vrienden van de familie Roth- fusz en afgevaardigden van de Hil- legomse kerken. Mede door de goed verzorgde liturgie werd de dienst een feestelijk gebeuren. Ds. W. van Bruggen bevestigde zijn collega. Hij preekt over het thema: "Christus Jezus zelf de hoeksteen", en wees erop dat Christus het fun dament is van de waarheid die perspectieven opent, ook voor het werk van de predikant. Bij doop vont, gemeente, kansel en tafel Intrede van ds. Rothfusz in Hillegom leidde ds. Van Bruggen de nieuwe predikant in tot zijn werk. Ds. Rothfusz zelf preekte over de woorden: .in wie ook gij mede .gebouwd wordt". Hij zei, dat de gemeente levend materiaal van de Heer mag zijn. De christenheid moet meebouwen. Dat geldt voor ouderen en jongeren samen. "Zelf werd ik in de gereformeerde ker ken gedoopt, deed belijdenis van het geloof in de christelijke gere formeerde kerken, maar de Geest waait waarheen hij wil en van van daag af mag ik in oecumenische verbondenheid met alien die Chris tus als Qpperste Bouwmeester er kennen aan de bouw van Zijn rijk meewerken". - De heer C. S. Haytink heette als se cretaris van de kerkeraad ds. Roth fusz en zijn gezin namens de ge meente hartelijk welkom in Hille gom. Na de dienst was er gelegen heid, hen persoonlijk te groeten. Koopavond Noordwijk voortaan op donderdag NOORDWIJK - De Noordwijkse Middenstandscentrale heeft het gemeentebestuur verzocht om de koopavond in de badplaats te ver plaatsen van de vrijdag- naar de donderdagavond. De middenstand voert voor die wijziging aan dat de vrijdagavond tegenwoordig als minder geschikt wordt ervaren. Het is meereen verlengstuk van het weekeinde geworden en daarbij komt dat in omliggende steden als Leiden en Haarlem, alsmede in vele andere gemeenten in de directe omgeveving, de koopavond gesteld op dondprdag. Het gemeentebestuur deze argumenten eens. De Kamer van Koophandel blijkt ook geen bezwaar te hebben, plaatselijke vakcentrales en de af- deling Noordwijk van de Neder- v^rs^aaTsL Gerard KATWIJK - Televisie-presentator Gerard van den Berg heeft afgelopen Monumenten die niet op de lande lijk lijst staan, maar die er volgens Hulkenberg, wat Lisse betreft, wel op horen zijn: enkele aparte bijge bouwen van de Keukenhof zoals Lammetje Groen, het oude ge deelte van het Jagershuis, het Koetshuis en het Zwitsers speel huis. Tot grote verontrusting van Hulkenberg is op de monumenten lijst namelijk de bepaling dat naast kasteel en boerderij Keukenhof ook de bijgebouwen tot monument worden gerekend, geschrapt. Verder ziet Hulkenberg graag toe gevoegd de boerderij Middelburg, het Grachthuysje, de Agathakerk, de 16-de eeuwse boerderij van Heemskerk en de stuiphoeve van Langeveld in Poelpolder. Ook voor het behoud van histori sche inrij- en scheidpaden is atten tie geboden. Volgens Hulkenberg moeten de verdwenen zuilen van Rosendaal een ernstige les zijn die het verlies moet voorkomen van de 18de eeuwse vazen aan de inrit van Keukenhof, afkomstig van Puyc- kendam uit Noordwijkerhout, de stenen scheidpalen met inschrift in de Keukenduin en de paal met op schrift „Van der Lyn van Sepens- teyn" in de berm van de Essenlaan. Op de monumentenlijst staan op dit moment vermeld: de Neder lands Hervormde kerk, het poort wachtershuisje aan de Deverlaan, kasteel en boerderij Keukenhof 't Hoogje en de drie poldermolens. Volgens Hulkenberg zijn er mis schien wel meer monumenten te vinden dat de door hem opgesom de. „Ik heb niet het alleenrecht omt te oordelen. Daarvoor moet er een plaatselijke monumentencommis sie komen. ÖVET1 Aanvoer IJmuiden - Tong 6735, Tarbot 4673, Griet 767, Kabeljauw '27.450, Schelvis 1300, Wijting 10.580, Schol 67.560, Schar 5210, Heek 40, Makreel 2850, Diversen 8070, Tong groot 15.81-14.81, Tong groot middel 13.13-11.99, Tong klein middel 13.50-12.91, Tong klein I 13.63-12.62, Tong klein II 10.74-10.21, Tarbot I 12.19-11.40, per 40 kg Tarbot 323-165, Griet 304-120, Kabeljauw I 134-112, Ka beljauw II 142-114, Kabeljauw III 132-78, Kabeljauw 122-76, Kabeljauw 114-56, Schelvis I 130-122, Schelvis II 118, Schelvis III 112-88, Schelvis IV 84-74, Schol I 104-70, Schol II 122-76, Schol III114-51, Schol IV 74-41, Wijting zaterdagmiddag de tentoonstelling "Zo moeder, zo dochters" in Katwijk iïl 8^72,Makreel"82, Markeel 45-29, omor ggQp^^ £)e expositie geeft een overzicht van werk van de overleden echt- Schar 46-24. dp denote van en de dochter Johanna van de in Katwijk aan Zee wonende De besommingen.' KW34 19.600, KW 117 kunstenaar TjeerdBottema. Zij wordt georganiseerd door het genootschap 25.500, UK 73 9300, VD 6 8800, IJM. 29 "Oud Katwijk" en is tot 13 augustus in het gebouw van het schap aan de 35.000, UK 23 5700, UK 48 12.600, UK 78 landse Vereniging van Huisvrou wen. B en W van Noordwijk stellen de gemeenteraad, die morgen avond bijeenkomt, voor om de Winkelsluitingsverordening te wij zigen zodat de koopavond ver plaatst kan worden. den Berg opende de tentoonstelling door schoudermantel van een schilderijvoorstellend een portret i C. Bottema-Van Amstel en geschilderd door Johanna Bottema, af te ne men. Bij de opening van de expositie van liefst 117 schilder ij en, crayons en tekeningen was de heer Bottema aanwezig. "Oud Katwijk"-voorzitter J. van Brakel gaf een inleiding op de tentoonstelling en wees er daarbij op dat Katwijk geen goede expositie-ruimte heeft. 4900, UK 135 1800, UK 145 1600, VD 19 6700, VD 20 730, IJM. 18 1740, IJM. 20 13.700, ijm. 47 380. Haringafslag Katwijk 27/6: KW 170 1000 emmers, KW 171 2000 emmers, KW 172 2000 emmers en 300 pakken. Prijzen emmers klein: 48-53, pakken klein 200-212, groot 136. (Dit was voorlopig de laatste haringsafslag). KATWIJK Maandag 27 juni - Bedrijfsvoet bal op "De Krom", Provincialeqeg, Provincialeweg, 18.30 tussen aan nemingsbedrijf Van Duijn en de Katwijkse Bouwmij. Maandag 27 juni - Bijbellezing door A. v.d. Zande om 20 uur in het Ned. Herv. Jeugdhuis, Voorstraat 72, over "God roept ook u". Maandag 27 juni -Vanaf 19 uur in zwembad "Mierenweide" hinder- niszwemmen voor belangstellen den georganiseerd door Z&PC Katwijk. Dinsdag 28 juni - Bederijfsvoet- bal om 18.30 op "De Krom" tussen de Gemeentebedrijven en Ouwe-' hand Staalbouw/wbv De Britten burg. Voor ons kantoor te Katwijk vragen wij van 6 juli tot 30 juli voor verstrekken van inlichtingen via de tel. en aan de balie en enig typewerk Aanmelden schriftelijk Badstraat 9 - Katwijk. Dinsdag 28 juni - Concert van het Katwijkse Christelijk Mannenkoor "Jubilate" om 20 uur in sporthal Cleijn Duin. Woensdag 29 juni - Bedrijfsvoet bal om 18.30 op het terrein De Krom tussen NZH en Oostingh Staal bouw. Woensdag 29 juni - Fietstocht van Z&PC "Katwijk" tussen 19 en 20 uur vanaf zwembad "Mieren- weide", vanaf 18.30 inschrijving. Woensdag 29 juni - Zomerzang- avond in de Oude Kerk aan de Bou levard vanaf 20 uur. Woensdag 29 juni - Muzikale rondgang vanaf 20 uur in de wijk Hoomes/Rijnsoever van tamboer en trompettercorps DVS. Donderdag 30 juni - Bedrijfs voetbal op De Krom vanaf 18.30 tussen plaatwerkerij Slotboom en rederij Parlevliet. Donderdag 30 juni - Gemeente raadsvergadering vanaf 19.30 in 't raadhuis. Donderdag 30 juni - Toeristen- markt van 14-21 uur in de Prince- gevraagd direkt na vakantie Firma C. A. Kruyt Katwijk aan Zee Tel. 01718-12046 b.g.g. 12337 Gevraagd van 6 t/m 30 juli op ons kantoor te Katwijk een balie-assistente van 18 jaar. Werktijden van 8.30 tot 17.30 uur. straat, met optreden van de Volks dansgroep Katwijk. Donderdag 30 juni - Afsluiting viering 10-jarig bestaan Z&PC •"Katwijk" met vanaf 20 uur prijs uitreiking in zwembad "Mieren- weide". Donderdag 30 juni - Van 14-16.30 bejaardenmiddag in zalencomplex' Tripodia Hoornesplein, waar om 20 uur de bridge-club start. Donderdag 30 juni - Bejaardens ociaal adviesbureau van 9.30-10.30 in Voorstraat 59. Donderdag 30 juni - gecombi neerd spreekuur van 19-20 uur Ombudsteam en Rechtswinkel in jongerencentrum "Mallégat", Voorstraat 83. Vrijdag 1 juli - Vanaf 20 uur kof fiebar Youth for Christ in de zaal Zuidstraat/Dwarsstraat mmv zan geres Gerda Holleman. Zaterdag 2 juli - Stoomtreinrit ten door de duinen, vertrek elk heel uur vanaf 10 uur Zuidduinen, Can- tineweg behalve 13 uur. Lisse Zaterdag 2 juli - Concert in het kader van de orgelkring Bollens treek vanaf 20 uur in de Sint Ahat- hakerk speelt P. v.d. Steen. Noordwijk Expositie in't Regthuys NIEUWKOOP - In 't Regthuys is een expositie ingericht van werken van Ans Wortel bestaande uit goua ches gelardeerd met keramische werken van Gerda Wijmans. De gouaches van Ans Wotel geven een geheel eigen stijl te zien. Het zijn schijnbaar eenvoudige en wat naïeve voorstellingen, soms bizar, waarin de mens altijd als middel punt wordt gesteld. Alle werken die worden geëxposeerd dateren van dit jaar. Onderschriften maken duidelijk wat de afbeeldingen voorstellen. KATWIJK - Zwem- en poloclub „Katwijk" organiseerde de afgelo pen dagen ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan wedstrijden onderwater-zwemmen. De uitslag daarvan is uiteindelijk als volgt deelnemers tot 10 jaar nummer 1. Anton Zoutewelle met 28 meter; deelnemers van 10 tot 20 jaar 1ste Nico v. d. Plas met 45 meter; boven 20 jaar 1ste de heer H. Reuter met 50 meter. KATWIJK - Bij een inbraak in het kantoor van rederij C. den Duik aan de Mr. Fokstraat hebben insluipers een klein geldbedrag, een bril en een aansteker meegenomen. De dader(s) kwamen binnen door de visverwerkingshal die niet afgeslo ten was. Het kantoor was wel afge sloten. Hetgeen Gerda Wijmans laat zien is een fraaie collectie keramiek dat zowel als gebruiksvoorwerp als sie raad een functie heeft. Zij werkt in fraaie vormen en vooral warme kleurencombinaties. De expositie duurt tot 17 juli en is 's middags geopend van twee tot vijf uur, be halve dinsdag. Tot en met 3 juli - Tentoonstel ling "Wat nu" mmv vereniging voor natuur- en vogelbescherming en staatsbosbeheer, in de Hervormde Kapel, Hoofdstraat, dagelijks van 2-5 uur en van 19-21 uur. Vrijdag 1 juli - Feike Asma opent reeks zomeravondconcerten in de Grote Kerk, Noordwijk binnen, vanaf kwart over acht. Zaterdag 2 juli - Northgo- wandeltocht over zes, tien, vijftien, vijfentwintig of veertig kilometer. Start vanaf Bowling Faase, Van Panhuysstraat 100. Start; weds- trijdgroepen 13.30; 40 km-lopers 10 uur, overige afstanden tussen 10 en 14 uur. SCHOONSPRINGEN - Tijdens in ternationale wedstrijden in Praag is José de Frel vierde geworden. We reldkampioene Kalinina werd eers- SCHIETEN - Willy Hillen is in Ernst Nederlands kampioen schie ten op het onderdeel klein kaliber geweer geworden. Jan Smout werd tweede. ALPHEN AAN DEN RIJN - Aan staande woensdag sluit de jonge- rensociëteit 't Blikkie het seizoen af met een optreden van de Leidse ca baretgroep "Met zonder Met". De drie Leidenaars brengen een pro gramma vol met liedjes en confé rences onder de titel "Onraad in de stad", waarmee de groep op komi sche wijze sociale wantoestanden wil signaleren en veroordelen. Daarbij spitst "Met zonder Met" zich toe op het individu. Alle teks ten zijn van de hand van de groeps- Noordwijkerhout Donderdag 30 juni - Raad Valkenburg Woensdag 29 juni - Raad Val kenburg komt bijeen in het gemee ntehuis vanaf 20 uur. Dinsdag 28 juni - Musical, opge voerd door Kerlingen van de open bare lagere school vanaf 14 uur en daarna een straattekenwedstrijd op •het schoolplein. Zuideindseweg Nieuwkoop NIEUWKOOP - Op de kruising Nieuwkoopseweg/Zuideindseweg heeft zich zaterdagmiddag op nieuw een ongeval voorgedaan. De 54-jarige mevrouw A.J.B. uit Am sterdam stak de Nieuwkoopseweg over zonder voldoende uit te kijken. Zij kwam in botsing met de Simca van een 31-jarige inwoner van Mijdrecht. Beide auto's raakten daarbij total loss. Geen van de inzit tenden liep letsel op. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur. Han Mulder Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1 Postbus 54 - Giro 57055 Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro Telefoon: 071-144941 Bijkantoor: Katwijk aan Zee Badstraat 9; Póstbus 184 Telefoon: 01718-16151 Kedaktie Katwijk: J. v. d. Meer, tel. 01718-12383. Privé: 01718-13363. Redactie kust- en bollen streek: tel. 071-144941 toestel 25. Privé: M. de Graaff 071-146065 W. Fortuyn 01721-9165. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70. Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0.60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij auto matische overschrijving geen administratie- en incassokos ten. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515 Indien in gesprek 071-210221.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 3