„Iris-festival" trok maar weinig publiekl Echtpaar woont in tent aan Juliana v. Stol berghof Leidse Baan open houden Artistiek Aandeelhouders vergadering groot succes JT gezien 21 Zakennieuws i: toch een LEIDEN LEIDEN - Viscollege "De Ruis- voorn" viste de tweede wedstrijd van het seizoen op het Braasse- mermeer. De vangst was goed: 21 vissers vingen 510 visjes. De uitslag was: 1Oostveen 3500 gr(27 st), 2. W. Weenink 3210(39 st), 3. S. Dubbel- deman 2940(31), 4. J. Nieuwenburg jr. 2910(37), 5. W. v. Weizen 2900(26), j 6. A. Laterveer sr. 2750(34), 7. J. Nieuwenburg sr. 2510(37), 8. G. Dubbeldeman 2460(37), 9. J. de 1 Hoed 2230(26), 10. Th. v. Daalen 2110(27). De Gulden Voorn viste de vijfde wedstrijd op de Kaag. In totaal werd er 25.190 gram vis gevangen. De uitslag was: 1. H. v. Alphen sr. 3160(36), 2. M. Hoogkamer 2720(28), 3. H. v. Alphen jr, 2650(25), 4. Mie- dema 1820(21), 5. W. Lardee 1790(23), 6. H. Schouten 1790(14), 7. W. Wassink 1660 (22), 8. J. v.d. Meij 1660(13), 9. B. Velthuijzen 1610(17), 10. F. Smit 1420(21). Visclub Albatros viste de eerste competitiewedstrijd in de Wes- teinderplas. De vangst was matig. De uitslag was: 1. W.W. van Steen bergen 2600(14), 2. J. v.d. Steen 2230(17), 3. A. Ouwerkerk 1880(12), 4. H. Valk jr. 1850(13), 5. J.J. v. Went jr 1760(13), 6. W. J. v. Steenbergen, 7. H. Valk sr. 1600(14), 8. H. v.d. Meij 1410(11), 9. R. v. Dijk 1050(5), 10. J. Boumeester 910(6). LEIDEN - PV "De Sleutelstad" hield een vlucht vanaf. Pont. Ste. Max. De uitslag was: 1,8, A. v.d. Dop en Zn, 2. Kooy-Leemans, 3. N. Nievaart 4,9, F.X. Kiel, 5,6,10, A. Singeling, 7. Lefebre en Zn. PV "Het Oosten" hield een wed vlucht vanaf St. Ghislain met 92 duiven. De uitslag was: 1,8, I. de Wolf, 2,9, C. Gijsman, 3,4, De Koet, 5,10 J. Gijsman, 6. P. Juffermans, 7 W. v. Klink. PV "Columba" hield een wed vlucht vanaf Compiègne met 76 duiven. De uitslag was: 1,2,3,4,9,10 W. v.d. Nieuwendijk en Zn, 5,7,8, C. v.d. Nieuwendijk, 6. F. Platteel. LPV "De Snelvlieger" hield een wedvlucht met 232 duiven vanaf St. Quentin. De uitslag was: 1. F. Jan sen, 2. F. Compier, 3,4, A. Witte- veen, 5. Comb. Montanje, 6. W. Ver ver, 7. N. BinK, 8. Comb. Koopman, 9. J. Degen en Zn, 10. H. Moenen. LEIDEN - In het park achter de Juliana van Stolberghof in Leiden-Noord staat een grote bungalowtent. Daarin woont sinds zaterdagavond het echt paar Van de Hoed samen met hun anderhalf jarig zoontje en de herdershond jonge Astra. Pogingen om andere - betere huisvesting huisverting te vin den, zijn tot dusver gestrand. Het echtpaar Van de Hoed woonde tot voor enkele dagen in een deel van de woning aan de Pasteurstraat 42a. De eige naar van deze woning zegde het echtpaar met ingang van 1 juli de huur op omdat het pand Pas teurstraat 42a met dat van 42 tot een woning verheeld zal wor den. „We hadden aanvankelijk de toezegging dat we er twee jaar zouden kunnen blijven, maar nu - na ruim een jaar - moeten we weg", zegt de heer Van de Hoed. „We zijn bijna dagelijks bij het Bureau Huisvesting ge weest, maar daar zegt men dat we pas over twee jaar aan de buurt zijn. We hebben ook ge praat met wethouder Verboom maar dat heeft ook niets opge leverd". Volgens de heer Van de Hoed heeft men in één van de ge sprekken gezegd: koop maar een tent voorlopig. „Nou, dat hebben we gedaan", grapt hij bitter. In het voorste deel van de tent hebben wat schaarse meu beltjes een plaats gekregen en het achterste deel is verdeeld in twee slaapgedeelten. „Ondanks alle ellende hebben we hier nog meer slaapruimte dan we in de Pasteurstraat hadden", zegt mevrouw Van de Hod Om te koken heeft het echtpaar de be schikking over butagas en van een bereidwillige omwonende heeft het echtpaar via een ka beltje stroom voor de lichtvoor ziening. Hoelang ze van plan zijn om te blijven zitten? De heer Van de Hoed „Ik heb geen idee, we wachten maar af, wat er de komende dagen gaat gebeü- Dat er voor het echtpaar een wachttijd zou zijn van twee jaar, wordt door de heer K. H. Dek ker, directeur van Bureau Huisvesting ontkend. „Er is een wachttijd, maar die is korter. Mits men genoegen wil nemen met een flat en een hoge huur wil betalen". Bij het bureau stond het echtpaar overigens nog als woningzoekende gere gistreerd, omdat de bewoning van het pand in de Pasteur straat „clandestien", dat wil zeggen, zonder dat er een woonvergunning was verstrekt, gebeurde. Overigens wijst Dekker erop dat huurders in principe recht hebben op huurbescherming en zich dus niet zomaar uit een woning kunnen laten zetten. Als een eigenaar daartoe wil overgaan, dient hij de kanton rechter in te schakelen, die dan o.a. advies vraagt aan de ge meente, i.e. Bureau Huisves ting. „Als je huur betaalt, moet je niet zomaar accepteren, datje een woning wordt uitgezet", al dus de heer Dekker. Voor het echtpaar Van de Hoed werd en wordt intussen door Bureau Huisvesting nog naar woonruimte gezocht. LEIDEN - De aanleg van de Leidse Baan - een autosnelweg tussen Leiden en Den Haag - moet niet bij. |voorbaat onmogelijk worden ge maakt. De weg zou alsnog nodig kunnen zijn ter ontlasting van de Stevenshofjespolder, Voorschoten, Wassenaar, Leidschendam, Voor burg en Mariahoeve. Ook zou er een noordelijke randweg bij Wassenaar moeten komen met een vlotte aan sluiting op het strand. Dat is het standpunt van de streek- commissie Leiden in een commen taar op het ontwerpstreekplan Zuid-Holland-West. De streek- commissie is destijds geformeerd om de opmerkingen van de bevol king te kanaliseren en de inspraak te begeleiden. De streekcommissie is van mening, dat het aantal wegen waarmee in het ontwerp rekening wordt gehouden een "minimum- voorstel" is. Zo bepleit de streekcommissie verder de voltooiing van de Duin weg (SW 1) met in een noorden een dwarsverbinding vanaf de Ruige- nhoek. Het noord-zuid-verkeer zou via de SW 4 ten zuiden van Valken burg geleid moeten worden naar de Rijksweg 11 (tussen de Rijkswegen 44 en 4). Wat de aanleg van het wes telijk deel van de Rijksweg 11 ten zuiden van Leiden betreft spreekt de streekcommissie zich uit voor een kruisingsvrije aanleg en het sparen van de buitenplaats Berbice in Voorschoten. Men vindt dat er voor deze weg een nadere studie verricht zou moeten worden om te kijken of een gedeel telijk verdiepte ligging mogelijk is. "Dat is uiteraard kostbaarder, maar gezien de lange levensduur, de Beleggingsmaatschappij Potman's Woningen B.V. juli 1977 n.m. 3.30 uur in Hotel-Restaurant De Beurs milieu-aspecten en het voorkomen van een ongewenst hoog tracé met dure voorzieningen tegen geluids hinder, alsmede een besparing op zand, is het overwegen waard", al dus de streekcommissie. Overigens vinden de "Leidse in sprekers", dat de Rijksweg 11 er snel moet komen omdat daardoor het doorgaande verkeer uit en naar de Bollenstreek en Wassenaar snel kan worden afgeleid naar een - te verbreden - Rijksweg 4. Bovendien zou de weg een bijdrage kunnen le veren aan het veiliger maken van de bestaande wegen in de Rijnstreek. Een pleidooi houdt de streekcom missie ook voor de versterking van de rondwegroute ten noorden van Leiden, Oegstgeest naar de Haar lemmertrekvaart. Overigens moet dat gebeuren zonder dat de Me- renwijk daardoor zwaarder belast wordt. Op het punt van de woningbouw en de industrie spreekt de streek commissie zich uit voor een ont wikkeling in het gebied langs de as Leiden-Alphen tussen de Oude Rijn en de bestaande spoorlijn. Een bouwlokatie in Katwijk-Zuid op de aanwezige bollengrond wordt af gewezen, alsmede in Leiden ten westen van de Rijksweg 4 en ten noorden van de Oude Rijn. De streekcommissie Leiden vindt dat de plaats van "vestigingswin kels" zorgvuldig overwogen moet worden en dat de randen van de steden daarbij de voorkeur verdie nen. "Meer dan enkele cash and carrybedrijven moeten enigszins tegengehouden worden", aldus de streekcommissie, die zich uit spreekt voor extra parkeerplaatsen ter ondersteuning van de lokale middenstand. In het commentaar wordt verder geconstateerd dat het niet meer voorradig zijn van industrieterrein in de gemeente Leiden een desa streuze bedrijfsvlucht vanuit Lei den begint te veroorzaken. Voor nieuwe industrieterreinen denkt de commissie aan de Kleine Crones- teinsepolder ten zuidwesten van Leiden, gezien *de goede ontslui- tingsmogelijkheden. Tenslotte sprak de streekcommissie zich uit tegen een verdere uitbreiding van het winkelbestand in Leiden. LEIDEN - Behalve de wat teleurstellende belangstelling, waardoor het ernaar uitziet, dat IRIS ook ditmaal niet uit de kosten is gekomen, vielen zaterdagmiddag en -avond een viertal dingen in positieve zin op. Het optreden van de Leidse formatie Hail. Wanneer ik die noem, wordt even voorbij gegaan aan het verrassend orginele optreden van „Matro- goth'", die van de leden van de Amerikaanse groep „Tumble Weed" (San Francisco) zeer lo vende commentaren ontvingen en de Leidse formatie „Hail", die on langs in het Leids Vrijetijds Cen trum haar muzikale klasse al be- Opvallend in de eerste plaats was de groep „Doop" (Hans Smit, Ton Kloet/met kloet-o-foon, Willem Nieuwenburg, Hans Sloos, Jos Wit- teman, Ben Peterzen, Lex Hakker en Ebel Magnin). De groep brengt een „Chicago-achtige muzikale act met een „Dizzy Man's Band optreden. Dat laatste kwam vooral tot uiting in het nummer „Spidi Gonzales", compleet met Sombrero en ijlhoge stem. Het eerste effect werd bereikt (voornamelijk door de blazerssectie) met Chicago-covers ("5 or 6 to 4"). You Can't Do That, „Shame On You" en „Drive My Car" stonden daar een beetje los van. Op de tweede plaats de dans groep van Lillian Dool (Joke van Hom, Maria Dool, Daphne ten Hooven, Karin Teske en Petra Ver- looy). De groep moest, op muziek van Stevie Wonder en „Antithese" trachten, in weerwil van de vrij dominerende muziek „van buiten" de concentratie niet te verliezen. Dateenen ander vlekkeloos verliep groeide uit tot een compliment voor de dansgroep. Ritmisch In de derde plaats het „Combo Cornelia" met originele Zuidame- rikaanse muziek (calypso, bossa nova en roek-salsa, dat de meeste toeschouwers waarschijnlijk niet konden thuisbrengen). Boboy op piano: Flash op vibrafoon en orgel; Winston op bas, Frankie op trom pet, Stanley op timbales en Bom- bonue met conga's en zang gaven nummers als „Basora", „Hey You Baby", „Ruman" en „Criollo" een zeer ritmisch karakter, waardoor op het veld spoedig een swingende menigte ontstond. Die tendens werd nog versterkt door de gedeel telijk uit Den Haag en gedeeltelijk uit Zoetermeer afkomstige forma tie „Gnfppo Sportivo". De groep, bestaande uit Hans, Eric, Meike, Max, Peter, José Sportivo is in staat een zeer turbulent optreden te ver zorgen. Hans (gitaar en zang, be gaafd, maar na een optreden nog hinderlijk navibrerend) en Peter lijken de basis te vormen voor de haast „decadente" show van de groep. Meike en José, twee sigaret ten rokende en bierdrinkende prachtmeiden stelen vervolgens die show. In „Rubber Gun", dubieus aangekondigd door Hans, hebben ze een zeer wezenlijk aandeel. Eric bleek zaterdagavond een zeer be gaafde bassist. Strak drumwerk van Max zorgt vervolgens voor de herkenbaarheid van de groep. Profiel Genoemd dienen nog „Csardas (Steph Menken/viool; Hans van Waning/akkordia; Kato Went/viool; Maijolein ..Melle- ma/viool; Marianne Mellema/viool: Michiel Weitner/cello en Jules Kirch/bas) en de Leidse formatie „Touch Wood" (Willem Kramer, Bert Kemner, Joop Foppe, Bram Simons, Fred Duynste& Thea en Ineke Doove Karin van Weeren en Grad Sissingh velen nauw verwe ven met de IRIS-idealen en initia tieven), die in belangrijke mate meehielpen het profiel van het tweede IRIS-festival te bepalen. Financieel waarschijnlijk een uit erst hachelijke zaak; organisato risch en artistiek een ondubbelzin nig succes. BERT KOEKEBAKKER Jeugdige bezoekers van het IRIS-festival bekijken een „kunstwerk". Fa LEIDEN - Aan de Haarlemmers-1 traat 257 wordt in een leegstaande voormalige slijterij het bloemen- av magazijn "De Anjelier,' gevestigd. r€ Dit bedrijf was tot dusver aan de Haarlemmerstraat 193 gevestigd. T In het pand dat de bloemenzaak X achterlaat vestigt zich de kadotiek "Pom Pom" die gevestigd was aan y de Steenstraat 19. v, Aan de Kloksteeg 11 is de klein- ja handel in prenten alsmede inlijsten y van prenten, "'t Prentanum" met een opheffingsuitverkoop begon- dj nen. Aan de Papengracht 3 is de klein- aj handel in boeken Jan de Rooy op- geheven. d Aan de Beatrixstraat 4 is inmid- y dels de grammofoonplatenzaak w "Soundshop,' opgeheven. g< Aan de Conradstraat 5 is B. Ou- n werkerk, amb. handel in huish. n art.-speelgoed en lectuur gevestigd, j g( Aan de Parkstraat 6 is "Japie 2" q gevestigd. Het is een arkthandel e in dames en herenboven- en onder- u kleding. Eigenaar is J. Stikkelo- I g1 Aan de Langebrug 59 is de chambre d'Antique "Le cachot", B kleinhandel in kunst, antiek en cu riosa opgeheven. j Aan de Hoge woerd 105 is het wo- y ningbureau "De Sleutelstad", ver- huur van woonruimte, gevestigd.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2