'We moeten blijven hopen AlzzrtK Overleg over gezondheids centrum in laatste fase eidseji agenda In september aanvang viaduct Schiphollijn RAAD OEGSTGEEST AKKOORD MET Winkeliers in noodwinkelcentrum LEIDERDORP - De winkeliers, die zich destijds hebben gevestigd in het noodwinkelcentrum aan de Heinsiuslaan blijven hopen op een vergelijk de projectontwikkelingsmaatschappij Matser uit Hilversum en de gemeente. Matser heeft enige tijd geleden aangekondigd dat de noodwinkels moeten verdwijnen, omdat op die plaats begon nen wordt met de bouw van het plan "Winkel hof'. STAD EN RAND VRIJDAG 24 JUNI 19 Het noodwinkelcentrum, dat straks vermoedelijk gesloten zal worden Dat betekent dat de wijk „Binnen hof' alle winkelvoorzieningen verliest en middenstanders, die nu in het noodwinkelcentrum zit ten, brodeloos worden. De winkeliers hebben zich driejaar geleden op eigen risico in het noodwinkelcentrum gevestigd, in de hoop na anderhalf jaar te kunnen overstappen naar het winkelcentrum in „Winkelhof'. Aanvankelijk was een huurover eenkomst voor anderhalf jaar aangegaan. Twee plaatsen Toen de bouw van het winkelcen trum op zich liet wachten werden de huurcontracten, die per half jaar kunnen worden opgezegd, verlengd. Op de plaats van het noodwinkelcentrum moeten echter woningen komen. Dat leek in het verleden geen pro bleem, omdat aan de andere kant van het gebied, langs de Gallas laan, met de bouw begonnen zou worden. Over woningbouw op de plaats van het noodwinkelcen trum zou pas gedacht worden na het gereedkomen van het grote winkelcentrum in „Winkelhof'. Onder invloed van de grote vertra ging, die de uitvoering van „Win- Kelhofondervindt, wordt nu op twee plaatsen met de bouw be gonnen: langs de Gallaslaan en op de plaats van het noodwinkel centrum. Somber Burgemeester en wethouders van Leiderdorp hebben er bij Matser op aangedrongen het besluit te herzien. „We blijven echter zeer somber gestemd", aldus wet houder drs. E. Drenth, die voor lopig nog geen oplossing voor de problemen ziet. Drie Nederlanders ontvingen gisteren de Zilveren Anjer. Het zijn, vlnr: de heer Brevet, zuster Dorot hea, en de Rijnsburger Leenheer. AMSTERDAM IRIJNSBURG - In het Koninklijk Paleis op de Dam in Amsterdam heeft Prins Bernhard gisteren de jaarlijkse uitreiking verricht van de "Zil veren Anjer". De onderschei ding die door het Prins Bern hard Fonds wordt toegekend aan personen die zich geheel be langeloos op cultureel gebied verdienstelijk hebben gemaakt viel dit jaar te beurt aan zuster Dorothea Herwegh uit Ooster hout, mr. F. J. Brevet uit Rotter dam en de Rijnsburger S. C.H. Leenheer. Ex-bakker Leenheer uit Rijns- burg kreeg de bekroning voor de wijze waarop hij zich tientallen jaren heeft beziggehouden met het onderzoeken en vastleggen van de archeologie en geschie denis van zijn woonplaats. Zijn bevindingen zijn inmiddels in boekvorm verschenen onder de titel "Duizend jaar Rijnsburg" Over dat boek merkte de prins op: "Toen ik het las dacht ik eerst: wat een dankbaar on derwerp. Maar later werd het me duidelijk dat u zich in een oerwoud van verborgenheden hebt gewaagd. In zeker opzicht hebt u zelf geschiedenis moeten "maken", je kunt nog zo kundig zijn maar er blijven risico's. Dat werd me duidelijk toen ik las dat er hele eeuwen geen regeltje schrift is achtergelaten. Histori sche kennis alleen is dan ontoe reikend. U hebt zich er met deemoed en aandacht in ge stort; na uw dagtaak als bak ker. En dat is een voorbeeld dat ook animo wekt bij anderen", aldus de Prins. Behalve het boek "Duizend jaar Rijnsburg" dat Leenheer samen met professor Glasbergen, schreef, publiceerde hij rege lmatig in het Leids Jaarboekje en in Westerheen. Leenheer was ook nauw betrokken bij opgra vingen in Rijnsburg zoals in 1949 voor het Leids Archeolo gisch Instituut en in '44 voor het Leidse Rijksmuseum van Oud heden. Het is, zo lichtte de Prins toe, ook mede aan de onver moeibare arbeid van Leenheer te danken dat de graven van het Hollands Huis een waardig ge denkteken hebben gekregen en dat Rijnsburg als één van de plaatsen geldt welker verleden het beste is samengevat. Voorts werd in het Paleis de heer F. J. Brevet onderscheiden voor zijn veelzijdige arbeid op artis tiek, maatschappelijk en reli gieus gebied. Zijn werkzaam heden als directeur van een trustkantoor heeft hij weten te combineren met een ongewone inzet voor kerkelijke, sociale en culturele instellingen, zo luidde de toelichting van het Prins BernhardfondsZuster Dorot hea ontving de Anjer voor de werkzaamheden die zij met haar medezusters van het Nor- bertinessenklooster Sint Catha- rinadal in Oosterhout heeft ver richt. In het kunstatelier van het klooster leggen de zusters zich sinds achttien jaar toe op de res tauratie van antieke boeken en calligrafie. LEIDERDORP - Aanstaande maandag worden de gesprekken tussen de deelnemers van het Lei- derdorpse gezondheidscentrum en de Hilversumse projectontwikke lingsmaatschappij Johan Matser BV afgerond. Naar verwachting zal daarna kunnen worden begonnen met de bouw van het centrum in Winkelhof. Aanvankelijk speelden er wat pro blemen tussen de deelnemende groeperingen, de maatschap van huisartsen, de Leiderdorpse kruis vereniging en de stichting voor maatschappelijke dienstverlening „Midden Rijnland", en Matser. Zo kon men het bijvoorbeeld niet he lemaal eens worden over de prijs. Intussen lijken alle problemen overwonnen te zijn en heeft men goede hoop aanstaande maandag „spijkers met koppen te slaan". Ongelukken op de weg LEIDEN - Een 20-jarig meisje uit Sassenheim brak haar rechterbeen, toen ze gisteravond op de Willem de Zwijgerlaan met de gaskabel van haar bromfiets aan de ijzeren rups band van een hijskraan bleef ha ken. Het meisje schrok zo van een aan de kraan hangende heipaal dat ze met haar brommer begon te slin geren, waardoor het ongeluk ont stond. Een 16-jarige bromfietser uit Voor schoten kwam gisterochtend op det wegkruising bij de Vink in botsing met een auto. De jongen, die geen voorrang aan de van de Leidseweg komende automobilist zou hebben verleend, kreeg een flinke hoofd wond en schaafwonden. /^r\l\jnpT3 A TT A A CTY/TTV Op de Herengracht botsten gister- LUlN I KA<^ I riAAs W JJ JV stuurders èen slingerende bewe ging maakte. Een 47-jarige Leide- naar, die in een van de auto's zat, kreeg snijwonden in het gezicht en een hersenschudding. In al deze gevallen zorgde de EHD voor ver voer naar het Academisch Zieken huis. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt weekenddienst van zaterdag 10 uur v tot zondag 24 uur, waargenomen door- volgende artsen: Wijk I (Morswegkw: tier, binnenstad tot Cityring en Gro noord): H.C. Jaspersejr., Witte Singel tel. 124961; Wijk II (Kooi en Mere wijk):P.L. Tan, Schoenerwaal 13, 210890; Wijk 111 (Waard Professore wyk en Tuinstadwijk): A. van Li Wasstraat 2a, tel. 122522; Wijk (Zuid-West en Haagwegkwartier): zaterdag lOuurvm. tot zondag 8 uur v A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 762115; zondag 8 uur vm. tot 24 uur F. Lah Zoeterwoudse Singel 11, tel. 120347. Leiderdorp - Van 't Woud en Reulii Hoofdstraat 40, tel. 130070 (zaterdag zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur) Oegstgeest - E. J. Roelants, Frans Hal laan 10. tel. 152747. Voorschoten - B. van Beusekom, Pi< Heijnlaan 6, tel. 071-763551 (zaterdag); C. Meijer, Chopinlaan 16, tel. 2493 (zoi rpl een onmogelijke zaak. We heb ben weliswaar genoeg plaatsen waar die winkels zouden kunnen staan, maar de verplaatsingskos ten zijn bijzonder hoog. Dat loopt in de tonnen, en dat bedrag moet in zeer korte tijd terug verdiend worden. Dat lijkt me dus geen haalbare zaak". Er zijn ook geen andere oplossin gen op korte termijn. „We hebben daar in de buurt ook geen-grote gebouwen of hallen, waar we de winkeliers zo lang zouden kun nen onderbrengen. We hebben wel eens aan woningen gedacht, maar dat is in de praktijk niet te doen. Probeer maar eens een su permarkt in een woning te krijgen". Vertrouwen Supermarkt-eigenaar W. Van, een van de ondernemer die in het noodwinkelcentrum zitten, blijft vertrouwen hebben in B en W: „Je kunt dit winkelcentrum ge woon niet sluiten. Dat kun je te genover het winkelend publiek hier niet maken. Ik weet wel dat we hier destijds voor eigen risico zijn gaan zitten, maar men heeft de bewoners van de wijk Bin nenhof beloofd dat er winkel voorzieningen zouden zijn. Die kun je dan niet zomaar even weg halen. Ik geloof wel dat er met redelijk overleg iets te bereiken valt. Als dat niet lukt dan staat m'n personeel, en ikzelf trouwens ook, straks op straat". Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, word waargenomen van 24 juni tot 1 juli, door Apotheek Reyst, Steenstraat 35. tel 120136;Apotheek Voorschoten. Leid: eweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, telj 212753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondhei scentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - ZR. J. de Vries, Parnas: laan 26, Noordwijkerhout. tel. 0252.' 5180. Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwijk. jeugdsoos. Time, 7.45-11.30 uur n Hooglandse Kerkgracht 28, open- soosavond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardensoos Humanitas, 2-4.30 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 8.15 uur OEGSTGEEST - "Dit is een historisch moment in de geschiedenis van deze gemeente", verklaarde burgemeester jonkheer T. A. J. van Eysinga gisteravond na afloop van de Oegstgeester raadsvergadering. De raad aanvaardde unaniem het contract tussen de gemeente Oegstgeest en het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten over de uitvoering van het plan Haas wijk. Er zal, uitgesmeerd over een periode van acht of tien jaar, in fasen worden gebouwd, om zodoende gelijk te blijven met de woningbehoefte. Het enige punt van discussie vormde de uitgifte van bouwgrondVolgens het college moet de woningbouwvereniging "Buitenlust" de bouw van de woning wetwoningen voor haar rekening nemen. CDAER CDA-er wilde daarover in dit stadium nog geen uitspraak doen. "Maar Buitenlust heeft in het verleden in Oegstgeest veel goed gedaan", antwoordde burgemeester Van Eysinga daarop. Naast woningwetwoningen komen er in Haaswijk premiewoningen, bun galows en terraswoningen. De Oegstgeester raad boog zich ook over de vraag wat er gedaan moet worden aan de fietsenberging bij het Rijnzichtviaduct. De berging is na melijk voortdurend leeg, terwijl het trottoir van de Berlicumstraat voort durend vol staat. Burgemeester Van Eysinga concludeerde dat er in ieder geval "iets" aan die situatie gedaan moet worden. LEIDEN - Een onbekende heeft gisteren tijdens de koopavond, op het moment dat de verkoopster be zig was klanten te helpen, in een meubelzaak aan de Nieuwe Rijn een geldkist met f 500 weggeno men. Het geldkistje was opgebor gen i de la van een bureau. De ver koopster heeft de diefstal uit het kantoortje niet opgemerkt en dus geen signalement van de dader kunnen geven. Troef, Noordeinde 2a, Nederlands/Enge ls, 2-4 uur nam., sport (zaal Lammens- chanspark), 6.30-8 uur nam.; open- soosavond, 8-2 uur nam. Volkshuis, Caraibisch feest, 8-2 uur nam. Breehuys, Breestraat 19, muziek en ca baret, 8.30 uur nam. Café "De Twee Spieghels", Nieuwstraat 10, optreden Mixed-Up en Tan/Lin, 10 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, ledenver gadering PvdA, PPR en D'66,8 uur nam. Tom Menken IJshal, Rodeo, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, tv-uitzending VARA "Even uitblazen inLeiden", 8.15 uur nam. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur Noordeinde 2, openluchtfestival IRIS, S GS geven verklaring van geen bezwaar Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum werk groep homofilie/COC, 8-11 uur nam. Middelweg 19, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur nam., tel. 125802. Café "De Twee Spieghels", Nieuwstraat 10, muziekprogramma, 3 uur nam. Maandag WARMOND - Gedeputeerde Staten hebben een verklaring van geen be zwaar afgegeven, waardoor het voor de gemeente Warmond moge lijk is geworden aanlegvergunnin- gen voor de Schiphollijn af te geven. Met die aanleg is intussen overigens al begonnen. Tussen Leiden en Warmond is het nieuwe dijkli- chaam (zie foto) al grotendeels ge legd en aan de andere kant van de Oranje Nassaulaan in Warmond wordt inmiddels ook gewerkt aan de aanleg van de spoordijk. De verwachting is dat rond 1 augustus ook de benodigde bouwvergunnin gen worden afgegeven, die noodza kelijk zijn voor ondermeer de bouw van het viaduct over de Oranje Nassaulaan. Begin september zal de tijdelijke overgang in de Oranje Nassaulaan in gebruik worden ge nomen, waarna met de bouw van dat viaduct begonnen kan worden. Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film, recht/onrecht, textiele werkvor men, alle groepen van 8-10 uur nam. Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. 't Bruggehoofd,-Steenschuur 11, Leidse Amateur Fotografen Ver., 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, vergadering gemeenteraad, 8 uur nam. STAG-drukkerij SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Van half 8 's avonds tot 8 uur 's morgens, tijdens het weekend doorlo pend van vrijdagavond tot maandag morgen, bereikbaar, vertrouwelijk. THD In de vakantieperiode van 27 juni tot en met 5 augustus zal de Telefonische Hulpdienst op werkdagen niet zijn bezet van acht uur 's ochtends tot half acht 's avonds. Daarna, tot de volgende ochtend acht uur en in het week-end doorlopend van vrijdagavond tot maan dagochtend zullen vrijwilli gers van de Telefonische Hulpdienst wél aanwezig zijn om te luisteren naar en te spreken met allen die op hun een beroep doen. Het telefoon nummer is 071-125202. De hulp is vertrouwelijk. Fontein De fontein die in het water van de Stille Rijn bij de Hoogstraat staat, wordt verplaatst naar de Rijnsburgersingel in Leiden. Op de huidige plek was het niet mogelijk om de fontein op volle kracht te laten spuiten, want dan zouden voorbijgan gers op de Hoogstraat wel eens nat kunnen worden. Boven dien was het niet altijd even fris wat er van de Stille Rijn de lucht in werd gespoten, omdat het water er niet bepaald schoon is. Een woordvoerder van de gem.eente liet zich zelfs het woord "poep" uit de mond vallen. Kortom: het is maar be ter de fontein te verplaatsen naar een veiliger plek, De Rijnsburgersingel, waar toe risten met molen de Valk op de achtergrond dan prachtige fo to's kunnen maken. Tot voor kort werd het water van de singel te ondiep geacht om er een fontein te kunnen plaat sen, maar daar is nu een tech nische truc op gevonden. De hoop bestaat dat de fontein nog voor de grote vakantie zal verhuizen. Fleurance Het gemeentebestuur van het Franse Fleurance weet het nog niet, maar het krijgt op 30 juni, ter gelegenheid van de start van de Tour de France, de vlag van Leiden ten geschenke en ook een Leidse tegel. Zoals eerder bericht bezoekt een groep ambtenaren in de week die aan de start vooraf gaat Fleurance. Zij willen de orga nisatie daar bekijken, omdat de Tour volgend jaar in Leiden zijn proloog krijgt. Ook bur gemeester Vis is nu door het gemeentebestuur van Fleu rance uitgenodigd. Niet hij, maar wethouder Tesselaar en zijn echtgenote zullen aan deze invitatie gehoor geven. Paardengebruik Zaterdag worden er examens afgenomen voor deelnemers aan de cursus "paardenge bruik en mennen", die op Duinrell te Wassenaar in het Rijtuigmuseum wordt gege ven. J.A.C. Bartels, Luitenant-Generaal der Cava lerie B.D. en schrijver van het boek "Het aangespannen paard" treedt als examinator op. Na de examens worden om vier uur de diploma's uitge reikt. Blues en folk In het Leidse café De Twee Spieghels aan de Nieuwstraat treden vanavond de groepen Tan/Lin en Mixed-Up eerst af zonderlijk en daarna gezamen lijk op. Blues- en folkmuziek vanaf tien uur. Tunnels In de Merenwijk worden twee tunnels gebouwd, onder de Ke telmeerlaan tussen Horsten rode en Tuinbank en onder de Veluwemeerlaan in het ver lengde van Simontjespad. De namen van deze tunnels zijn bekend gemaakt: resp. Molen gang en Simontjestunnel. Jeugddorp Morgen en ook volgende week zaterdag zijn er op het Jeugd- Dwergpoedels Eigenaar A. Nell van de hon densalon "Rozensteijn" aan de Hoge Rijndijk heeft er weer twee trofeëen bij in zijn toch al ruim gevulde prijzenkast. Het afgelopen weekeinde slaagde hij erin tijdens de wereldkam pioenschappen voor dwerg poedels twee wereldtitels in de wacht te slepen. Dat gebeurde in het Deense plaatsje Hernink waar de kampioenschappen onder auspiciën van het FCI werden gehouden. De jonge zwarte dwergpoedels Fété van Rozensteijn (teef) legde beslag op het jeugdwereldkam pioenschap. De negentien maanden oude reu Black Ric key van Rozensteijn werd eve neens wereldkampioen in de klasse dwergpoedels boven de yijftien maanden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 J aarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2