Aan wij zingen van getuigen blijken verrassend juist GESLAAGDEN WINKELCENTRUM EN KANTOREN OP SCHUTTERSVELD? OPGRAVINGEN IN URYCZ Ontwikkelings- schetsen van projectpep voor de Leidse binnenstad VRIJDAG 24 JUNI 1977 LWOW (SP) - De Neder- WJ landse justitiële delegatie die op het ogenblik in Rus land verblijft om bewijzen te verzamelen tegen de van oorlogsmisdaden verdachte Pieter Menten is de afgelo pen dagen aanwezig ge weest bij opgravingen in het plaatsje Urycz. De aanwijzingen van diverse ge tuigen bleken verrassend juist. Op de door hen aangegeven plaatsen werden inderdaad de overblijfse len van in de oorlog vermoorde Inwoners van Urycz gevonden. De Nederlandse justitiële delegatie onder leiding van de Amsterdamse officier van justitie mr. Habermehl zal morgenmiddag voltallig aanwe zig zijn bij de plechtige herbegrafe nis van de slachtoffers van de exe cutie die onder leiding van P. M. Menten eind augustus 1941 hier zou hebben plaatsgevonden. Eenendertig lijkkisten, elk gedra gen door vier jongeren uit de om liggende gehuchten en dorpen, be vatten de stoffelijke overschotten van 94 mannen en vrouwen van alle leeftijden, twintig kinderen in de leeftijd van drie tot twintig jaar, alsmede de niet meer te determine ren overblijfselen van nog wellicht enkele tientallen mensen. Als plaatsvervanging voor de bij de executie omgekomen zuigelingen, van wier lichamen geen sporen meer werden gevonden, worden zuigflessen ten grave gedragen. Toen Sowjet-soldaten op donder dag 13 juni om 15.35 uur de eerste spade in de drassige grond van de stille bergweide zetten, duurde het nauwelijks een half uur, voordat de eerste schedel werd opgegraven met een kogelgat in het achter hoofd. In de daaropvolgende vier dagen op zondag werd even hard doorgewerkt konden ondanks de hevige stortregen niet alleen stoffe lijke overschotten van slachtoffers aan het daglicht worden gebracht, maar ook resten van hun kleding en schoeisel, alsmede van die persoon lijke bezittingen die hen niet vóór de executie waren afgenomen. Tal loze patroonhulzen en zelfs gede formeerde kogels, alle van dezelfde makelij, zullen tegen hun moorde naars getuigen. Verkeerslichten Rijnsburgerweg e.o. in werkiner LEIDEN - Op het kruispunt Rijnsburgerweg/Warmonderweg: is de nieuwe verkeerslichtenin stallatie in bedrijf gesteld. Bus sen die het kruispunt willen] passeren, kunnen deze lichten] beïnvloeden. Dezer dagen wordt ook de nieuwe installatie op het kruispunt Rijnsburger- weg/Wassenaarseweg/ «Kagerstraat in gebruik genomen. In de loop van volgende week zal de ver keerslichteninstallatie op het kruispunt Rijnsburger- weg/Boerhaavelaan in werking worden gesteld. Voor de twee laatstgenoemde installaties geld een proefperiode van twee maanden, waarna ze definitief kunnen worden afgesteld. Bij de gemeente wordt verwacht dat in augustus begonnen kan worden met de installatie van een nieuwe automaat op. het kruispunt Rijnsburgervia- duct/Stationsplein. plaatst, en wanneer de drie uur du rende terugreis naar Lwow achter de rug is, zal de delegatie op zon dagmorgen vroeg per trein naar Krakau in Polen vertrekken om daar nog gedurende vier dagen nieuwe getuigen te horen. Op vrijdag 1 juli hoopt zij dan be slagen ten ijs in Amsterdam terug te keren. De Russische patholoog-anatoom Zelengurov bezig met het verzamelen van de resten van in de Tweede Wereldoorlog geëxecuteerde het dorpje Urycz. Talryke getuigen, onder wie ook degenen die destijds gedwongen, misleid of misdadig hadden mee geholpen aan de toebereidselen tot de moordpartij en naderhand het bedekken van het massagraf, wer den tydens de opgravingen door de Sowjet-autoriteiten en hun Neder landse collega's gehoord. Aangenomen mag worden, dat van de argumenten waarop Mentens verdediging stoelt weinig heel zal blijven. Vanmiddag zijn in Lwow de processen-verbaal van de opgra ving en van de ondervragingen ge tekend door de Nederlandse, de Oekrainse en de Russische iusti- tieautoriteiten. In een plechtige bijeenkomst worden daarbij nog tal van archiefstukken en verklarin- gen,ter completering van de Neder landse dossiers overhandigd. Nogmaals werd van Sowjet-zijde de verzekering uitgesproken, dat men het verzoek van de verdedi ging om getuigen uit de Sowjet- Unie op te mogen roepen even zorgvuldig en objectief zal bestude ren als het eerdere verzoek van de officier van justitie. Alleen zou dit verzoek wel eens kunnen leiden tot uitstel van de komst van alle getuigen tesamen tot de eerste dagen van oktober. Wanneer de droeve plechtigheid morgen haar beslag heeft gekregen met de laatste scheppen kleigrond op de Helf t opslag ruimten buiten de binnenstad het tijdelijk grafmonu ment in de vorm van een eenvou dige rode houten obelisk is ge- Niet per fiets maar per trein LEIDEN - Ongeveer de helft van het aantal opslagruimten in de bin nenstad is niet aan een vestigings plaats in de binnenstad gebonden en zou naar elders verplaatst kun- men worden. Deze voorzichtige conclusie wordt getrokken door het Bureau Sociografie van de ge meente, dat het aantal te verplaat sen opslagruimten op 577 stelt. De verplaatsing van deze pakhuizen, loodsen enz. zou in de binnenstad zo'n 8,1 hectare vrijmaken Opge merkt dient te worden dat deze cij fers ten dele gebaseerd zijn op zeer 'globale schattingen. voudige kisten, In het rapport van het Bureau So ciografie wordt gesteld dat i perking van de opslagruimten in de binnenstad een moeilijke operatie is, die zeker niet op korte termijn kan worden verwezenlijkt. Ook wordt er op gewezen dat de opslag functie van de binnenstad gestimu leerd is door de goedkope vesti gingsmogelijkheden. De verplaat sing van de opslag is daarom ook LEIDEN - De demonstratieve aangewezen op goedkope terrei- fietstocht van Leidse schoolverla ters naar Den Haag is op het aller laatste moment niet doorgegaan. De manifestatie op het Binnenhof, waarbij schoolverlaters uit het hele land zouden demonstreren voor meer werkgelegenheid e.d., begon namelijk al om half tien. En aange zien de organisatoren het begin va de fietstocht bij het Leidse station hadden vastgesteld op negen uur, zat het er niet in dat de fietsers op tijd in de residentie zouden kunnen omdat anders liquidatie veel bedrijven het gevolg zal zijn, zo wordt in de nota gesteld. Bij renovaties van oude buiten wijken zou aandacht moeten wor den besteed aan de mogelijkheid om opslagruimte uit de binnenstad te verplaatsen. Als concrete moge lijkheden noemt de nota voorts gronden in de Waard, Merenwijk, aan de Plesmanlaan en de terreinen van Van Gend Loos aan de Haag weg. Verder doet het rapport zijn. Vandaar dat enkele potentiële de suggestie om ruimten by fietsers vanochtend maar de trein kels e.d. zoveel mogelyk voor op hebben genomen. slag te benutten. LEIDEN - Moet er rond het sta tion en op het Schuttersveld een heel nieuw winkelcentrum komen met kantoren? En moet daarbij het grootste deel van de oude winkels in de binnenstad verdwijnen? Of is het beter de vestiging van kantoren te sti muleren langs de Langegracht, in Noordwest, of langs de Hooi gracht en Middelstegracht, in Pancras-Oost? Waar moet in de binnenstad het wonen bevor derd worden? Veel van dit soort vragen wor den opgeworpen in de nieuwste publicatie van de projectgroep voor de binnenstad. De project groep heeft vijf ontwikkelings- schetsen gemaakt zoals de bin nenstad zich zou kunnen ont wikkelen. Uit de discussies, waarop de projectgroep hoopt, rond de vele omstreden moge lijkheden, zal materiaal moeten komen aan de hand waarvan de projectgroep de definitieve ontwikkeling kan vastleggen. De projectgroep voor de bin nenstad is eind 1975 in het leven geroepen door de gemeente. Naast wethouder Waal (stad sontwikkeling) en enige amb tenaren zitten er drie „externe deskundigen" in: drs. G. E. Engberts (organisatiedeskun dige/econoom), ir. H. Latta (ar- chitect/stedebouwkundige) en ir. Yap H. S. (stedebouwkun dig/ruimtelijk econoom). Deze drie hebben ook in Groningen al gewerkt aan binnenstad splannen. In juni 1976 publi ceerde de groep een „nota van aanpak". Daarin werd uiteen gezet dat het doel was een inte graal plan op te stellen. In een integraal plan gaat men er van uit dat elke ingreep overal invloed op heeft. Veran dert men bijvoorbeeld iets aan de verkeerssituatie dan zal dat gevolgen hebben voor het win kelen, het wonen en het recreë ren in de binnenstad. Als men het wonen wil stimuleren, zal bijvoorbeeld ook het onderwijs gestimuleerd moeten worden. In een integraal plan wil men proberen alle ontwikkelingen evenwichtig te sturen. In mei van dit jaar verscheen een tweede nota van de project groep „Berichten uit de bin nenstad s winkel". Daarin stond alle mogelijke informatie die de -groep over de binnenstad had kunnen vergaren. Velerlei cij fers werden bijvoorbeeld gege ven over de woonsituatie, de economische situatie en de kwaliteit van de bebouwing. Op grond van die inventarisatie heeft de projectgroep nu vijf ontwikkelingsschetsen ge maakt. Invloed In de ontwikkelingsschetsen staan vier elementen centraal: het winkelcentrum, het zaken centrum, de universiteit en het wonen in de binnenstad. Uit de inventarisatie was de project groep gebleken dat deze ele menten de voornaamste zijn in het binnenstadsgebeuren en de meeste conflictstof opleveren. Daarbij zal ook rekening moe ten worden gehouden, schrijft de groep verder, met grotere, algemene ontwikkelingen in de regio en het hele land. Als men signaleert dat er veel („mis schien teveel") kleine winkels zijn in Leiden, met een matige omzet en een geringe geneigd heid tot het doen van investe ringen, heeft at voor een deel te maken met de bereikbaar heid van de binnenstad, maar de belangrijkste factoren, aldus de projectgroep, die de terug gang veroorzaken zijn de toe nemende betekenis van nabij gelegen winkelcentra, de ver anderingen in het distributie systeem de laatste twintig jaar, de vermindering van de koop kracht in sommige buurten en de eventueel verouderde struc- A li Het Schuttersveld: een braakliggend terrein met vele mogelijkheden. tuur van de ondernemingen Een integraal plan (structuur plan) voor de binnenstad heeft geen invloed op die ontwikke lingen. Vier elementen Het kernwinkelapparaat (de aaneengesloten kern var. het winkelcentrum) is één van de vier elementen die steeds in de ontwikkelingsschetsen naar voren komen. Een vergelijking met de steden Amsterdam, Rot terdam, Den Haag en Gronin gen leert dat het Leidse kern winkelapparaat erg wijdlopig is. Het Haagse centrum is zelfs nog compacter dan het Leidse. In alle schetsen is dan ook be paald dat 't centrum kleiner moeten worden. Van een geconcentreerd zaken centrum is in Leiden nog na uwelijks sprake, er is wel een ontwikkeling te constateren, aldus de werkgroep, dat er steeds meer kantoren in de buurt van het station komen. Nuttig is als het zakencentrum het winkelcentrum onder steunt. Daarbij hoeft niet alle kantoorruimte op één plek ge concentreerd te worden, enige spreiding over de binnenstad is mogelijk. De projectgroep waarschuwt voor willekeurige uitbreiding. In de ontwikkelingsschetsen is steeds dezelfde plaats aan de universiteit toegekend: name lijk op het Witte Singel- en Doe lenterrein, en verder verspreid over de Pieters- en Academie- wijk. Het wonen wordt een belang rijke ondersteunende functie genoemd die de binnenstad buiten de werkuren verleven digt. Uit de inventarisatie en analyse van de woongegevens leidt de projectgroep af dat ve- betering van de woonmogelijk- heden moet geschieden in Ma- redorp, Pancras-Oost, en de Havenwijk-Zuid. Daarbij moe ten scholen, buurtwinkels, speel- cn sportgelegenheid worden aangebracht in of aan de rand van deze wijken. Naast deze vier elementen ke ren in de ontwikkelingsschet sen steeds drie nevencentra te rug. Op of rondom de Garenmarkt, Kaasmarkt en Beestenmarkt is wellicht plaats voor een par keergarage, een busstation en eventueel aanvullende voorzie ningen. Schetsen In de eerste ontwikkelings- schets is een nieuw zaken- en winkelcentrum getekend rond het station en op het Schutters veld. Voordelen zijn dat er een compact centrum ontstaat waarbij er wederzijdse onder steuning is van het winkel- en zakencentrum, dat de verkeers stromen in de binnenstad zul len afnemen en dat het wonen er kan toenemen. Als nadelen noemt de projectgroep onder andere dat de leegkomende winkels en bedrijven in de bin nenstad verkrotting met zich kunnen brengen waardoor de historisch waardevolle bin nenstad sterk kan verarmen, en dat bij het station nauwelijks genoeg ruimte voor het verkeer zal kunnen worden geschapen. Mogelijkheid twee is dat wel het zakencentrum aan het Schut tersveld gevestigd zal kunnen worden, maar dat het winkel centrum op de bestaande plaats (zij het veel compacter) ge handhaafd blijft. Een dergelijk zakencentrum is dan gunstig gelegen, dicht bij het station, en er zin geen ingrijpende maatre gelen in de stad nodig. Als na deel wordt genoemd de grote afstand tussen het zaken- en winkelcentrum, met de kans dat daartussen een wildgroei van winkeltjes ontstaat. Zaken- en winkelcentrum ondersteu nen elkaar niet. In schets drie is een gedeelte van het Schuttersveld openge houden voor woningbouw. Een aantal kantoren zouden langs de Langegracht gevestigd kun nen worden. Als voordeel wordt genoemd de versterking van de centrumfunctie van de stad doordat de verschillende ele menten beter in elkaar overlo pen. Aan de Mare zouden meer winkels kunnen komen. Het nadeel is de grote verkeersdruk, die zal ontstaan op het noorde lijk deel van de binnenstad (Langegracht en omgeving). In ontwikkelingsschets vier zijn de kantoren van de Lange gracht verplaatst naar de Hooi gracht en Middelstegracht. Ook hier geldt als voordeel de goede ondersteuning van de verschil lende centrumfuncties. Verder optimale benutting van de par keergarages aan Garenmarkt en Kaasmarkt. Als nadelen wor den onder andere genoemd de grote druk die op de Hooigracht zal ontstaan en het feit dat het wonen in Pancras-Oost niet tot ontwikkeling kan komen. De vijfde en laatste schets is een combinatie van drie en vier. De projectgroep geeft aan dat door de spreiding (Schuttersveld, Langegracht, Hooigracht) de kantoren beter inpasbaar zullen zijn in de stad, de ontwikkeling kan daarbij geleidelijk gaan. Verder gelden weer de nadelen die voor schets drie en vier gel den. Terwijl schets één een heel nieuwe situatie schept, gaan de laatste vier meer uit van de be staande toestand. Bewoners van de Leidse Morsstraat willen groen LEIDEN - In plaats van rijen paal tjes om het parkeren in de hand e houden zien de bewoners en winkeliers van de Morsstraat lie ver een aantal bloembakken en boompjes geplaatst. Dit kwam gisteravond naar voren toen een plannetje van de gemeente voor de herinrichting van de straat be sproken werd door buurtbewo ners van d' Oude Morsch. Het twintigtal aanwezigen stelde wel de eis aan de gemeente dat de reconstructie uitgevoerd wordt direct nadat de gasbuizen in de straat zijn vernieuwd, en vóór 3 oktober. Drie oktober zal de op tocht door de Morsstraat komen. Er heerste enig ongeduld onder de buurtbewoners, die zelf al meer dan een jaar geleden een plannetje voor reconstructie van de straat bij de.gemeente hadden ingediend. In grote lijnen werd het gemeente plan geaccepteerd. De trottoirs zullen verbreed worden, er wor den fietsklemmen geplaatst, en parkeerplaatsen zodanig aange legd (afwisselend aan beide kan ten van de straat) dat door de "knikken" die in de rijbaan ont staan het verkeer geremd wordt. Op verzoek van de buurtbewoners werd een beveiliging uitgedacht voor het kruispunt Mors- straat/Kruisstraat: door middel van afwijkende bestrating moet het verkeer geattendeerd worden op de gevaarlijke situatie. De maker van het plan, de heer Piret van Gemeentewerken, -zal zich nog eens buigen over de situatie rond de Morspoort. Terwijl de bewoners een afzonderlijk fiets pad, buiten de poort om wensen voor fietsers stad-uit, gaf hij de voorkeur aan een minder "ver- keersachtige" oplossing waarbij fietsers, zowel stad-in als stad-uit onder de poort doorgaan. Onderstaand vermelden wij de ge slaagden van het Stedelijk Gymnasium voor respectievelijk de Afdeling A en de afdeling B: Niels Blokker, Marian de Bock, Ineke Dreef, Josien Eikelenboom, Jacqueline Ekker, Hans van Heyst, Anne Margreet v.d. Horst, JeUe Koop- mans, Dita Kraan, Yvonne Logemann, Marjolein Quenè, Caroline Scheuer, Ma rijke Spanjersberg, Jetty v.d. Sterre, Tanja Straathof, Egon Snelders, Renée v.d. Velde, Tony Atsma, Marian de Boer, Robert Eysink Smeets, Marjolein van Delft, Mark Ekker, Robert Florijn, Mar- det van Gennip, Peter van Gent, Han Geurts, Sandra v. d. Graaf, Ruud Hom mes, Hendrik Jan Hoogenboom, Step- han Jansen, Carla de Jong, Belia Klaas- sen. Karin Kooreman, Rob v.d. Koorj, Inje Kosters, Marcelle Kreuze, Marijke Kruithof, Anja Leyte, Daan v.d. Linde. Harm van Marwijk, Sandra Minnee, Gijs ,Mojet, Nico Nelissen, Thomas van Nes, Oscar Niezen, Elisabeth Osselton, Anne- lies Oudshoorn, Martin Pabon, Lex Pos- tuma, Albert Roéll, Ida Roessingh, Mar lies Rohmer, Ruurd Roorda. Fred Rij laarsdam, Jan Scheffers, Ype Smit, Sas- kia Spierdijk, Frank v.d. Starre, Willem Stoffers, Jeroen Tas, Paul Tichler, Ab de Visser, Jan-Henk Voskuil, Ruud Wess- els, Sjaak Weststrate, Jan Winkler, Bob de Winter en Hans Zwitser. Aan de Ichthusmavo in Alphen aan den Rijn zijn voor het eindexamen mavo ge slaagd: Mavo - 3: Richard Bonnet, Cees Boot, Alia Chan- doe, Wiebe Groeneveld, Jeannette v.d. Helm, Hans v.d. Linden, Jan Henk Ver burg 4 kandidaten werden afeewezen. Mavo - 4: Willy Aantjes, Jolanda van Alphen, Pie ter Bakker, Anita Bergmans, Irma Be- semer, Cor Boot, Hans Bosma, Astrid v.d. Broek, Wilma Broekema, Gertjan Broer, Joke Cats, Roland Demmendaal, Yvonne van Deuren, Hans Domburg, Wim Dijkhuizen, Linda Elsinga, Fred Eversen, Marian Hannaart, Gerdien van Hanswijk, Cora den Hartog, Ellen Hesse- ,ling, Kees Hoogeveen, Carla Houweling, Evelien Huisman. Arno Klos, Ad van der Knijff, Willy Kobus, Suzanne de Koning, Irma Koorengevel, Maartje Kuijpers, Evert Kwakernaak, Maggy Labots, Irene de Lange, Paul Lappia, Willy van Leeu wen, Marijke van Loo, Mariette Luttik, Han Meijdam, Ineke Meijer, Hans Mul der, Erik Neerings, Petra Oosterbaan, Jan Ottens, Frank van der Panne, Ma- rinke Prins, Elona Quaak, Loes van Randeraat, Jan Hendrik Ravesloot, Mar jan Reijneveld, Jan Rombouts, Ellis Roos, Marjan de Ruiter, Ivo Schalkwijk, Henk Schouten, Maija Smit, Trudy Spaan, Joke Staal, Karin Swier, Ellen Terlouw, Marjan van Tol, Martie van Tol, Corry TYipamahu, Yvonne Valk, Jannie Verduijn, Ria Versluis, Matty Vinke, Katy Vis, Willem Jacob Vriezen, Marjan Vriezen, Els van Vliet, Jack Vogel, Eddy de Vreede, Maijan Wassenaar, Rianne Wesselius, Jaap Wielinga, Jan van Win gerden, Mara Zwiep, Rolf Zijlstra, Anne- lies van Zijp, 6 kandidaten werden afgewezen. 5 kan didaten hebben herexamen. diploma Chr. Lag. Agrarische School Melkdiploma: Cees Breedijk, Jan de Bruyn, Henk Hoogeveen, Marco Neven, Cor Verduyn, Jan Verduyn, Cees van der Vis, Cor Vroege. Eddy Vroonland, Sjaak van der Wind, Jos van der Wind diploma Chr. Lag. Agrarische School: Leo van Gorkum, Ad Langarak, Gys van Muiswinkel, Hans Oostdam, Cees Paul, LeenVerduyn, Richard Verwoerd, Floor van dér Wind, Jan van Woudenberg. Melkdiploma: André Bos, Piet Koenekoop. Geslaagd aan de Anne Frankschool voor LHNO in Nieuwkoop: Teddy LelivelÖ, José Roos, Dorry Schut ter, Jolanda Aartman, Ada v. d. Boom, Conny van Dam, Lizette Eys, Marian Eijs, Lida Freijee, Lenie de Haan, Conny de Jong, Carola Kuyf, Marja Mesman, Marjolein van der Neut, Lydia Obbema, Jeanet Verhagen, Ellie v. d. Berg, Tineke van Leeuwen, Ronalda Vos, Maijan Ze mel, Tineke Bocxe, Ans de Klonia, Wilma Koole, Mea van Leeuwen, Helle der Peet, Rianne Pieterse, Marjan Pietersen, Rita Rietveld, Annet Spnn- gintveld, Marjon Vermeij, Marian Vork, Scarlett v. d. Zaan, Diana de Jong, Ellie Wingelaar, Anita Zwanenburg, Fia Hol la, Carolien van der Meer en Liesbeth Vergeer. Aan de Professor Kohnstammschool voor openbaar mavo zijn geslaagd: MAVO-4. Leo Appel, Gertjan ter Beek, Jaap Honkoop, Bep Hoogerdijk, Eric van der Kaay, Annemieke van der Klip, Elsa de Knikker, Marjan van Kooij, Pe tra Koster, Gerard Kwaak, John van Luik, Maaike Moliej, Eddy Mul, Frits Mulder, Elly Nieswaag, Liz Odenwalder, Ricardo van Ommeren, Bert Oskam, Henk den Outer, Jannie Pol, Werner van Pruissen, Leonard Steetsel, Egbert Tonkens, Luc Uiterwijk, Gaby Vermeer, Joop Wentink, Albert Westdijk, Geert- jan Abbekerk, Jeanette Dekker, Sietze Hogenes, Hans van der Weijde, Hilderie Vente, Nel Sol, Ed Koorevaar, Petra Lemstra, Adrie van der Wolf. MAVO-3. Jeanette Bouter, Mary-Ann de Jong, Gerda Oskam, Jacqueline van der Plasse, Paul van Reek, Thelma Maoda- nièl, Birgitte Varenkamp. Aan de Koningin Wilhelminaschool, christelijke scholengemeenschap voor mavo/L.t.o. zijn geslaagd: Arno Appel, Gina Asscheman, Karin Bakker, René van der Bas, Jolanda van den Berg, Peter van den Berg, Willy van den Berg, Monique Bonte, Kees Breed ijk, Janneke Dekker, Gerda van Dorp, Okko Ebens, Yvonne Graafland, Peter de Greef, Yvonne Groeneveld, Peter den Haag, Karin Hazendonk, Eddy Hofman, Lia Hoogendoorn, oud Kersbergen, Spanky Kessing, Job Kievits, Ingrid van Leeuwen,'Hanny van der Loo, Arie Lugthart, Anja Maris, Els van Mourik, Dirk Mourist, Pan-ge-cras, Neven. Ineke van Nielen, Joke Oomkens, Janneke van Oort, Cok Oudijk, Daan Oudijk, Pierre Overdijk, Adrie Pande-Iroot, Gert de Pa ter, Wout Rolloos, Wilma Romijn. Ron Sekeris, Richard Sibbald, Joke Slob, Anky Sluijs, Ton den Toom, Fred Veld wijk, Kees Verbree, Henk Vermulm, Ton Verweij, Ria van Berkel, Aty de Graaff, Henny Hanse, Ad van Herk, Nico de Jong, Sari Gorissen, Jan de Graaf, Wim den Hollander, Elly Hoogerdijk, Jacqueline van Leeuwen, Margerth van Zuijlen, Carina de Rooij. Geslaagd aan de Chr. Tuinbouwschool in Rijnsburg Schooldiploma: Aad v. Duyn, Gert van Egmond, Koos van Egmond, Leo den Hollander, Ben Lamboo, Jos v.d. Lubbe, René Meiland, Kees Peeman, Joop de Vries, Simon Zwarts, Albert Bouwman, Arjan Brussee, Kees v.d. Burg, Johan v. Delft. Kees v. Delft, Leo van Delft, Gijs Durieux, Wim J. van Egmond, Wim v.d. Holst, Kees van Houten, Edw. Koomen, John Koelewijn, Fred Kuiper, Leo v.d. Oever, Bert v. Paridon, Koos Schone- veld, Jaap Varkevisser, Jack Vianen, Piet Vis, Peter Vliem, René van Vliet,. Eric van Weelde, Kees Wiesmeyer, Hugo v.d. Zalm. C. diploma: Lennert Alkemade, Leo Baars, Willem v.d. Berg, Kees van Duyn, Kees J. Haasnoot, Kees Heemskerk, Daan Hogewoning, Wil Janson, Peter de Koning, Leo van Leeuwen, Gerda v.d. Plas, Jan de Ridder, Arie van Rijn, Nel v. Starkenburg, Karin Vletter, Bert IJke- Aan de rk Don Bosco-mavo te Boskoop slaagden uit Waddinxveen: Adrie Boe horst, Els Compeer, Adriënne de Jong, Betty Lam, Fred van Loenen, Rens van der Meer, Peter Thomassen en Jan Weg- Aan de Willibrord-mavo in Noordwijk slaagden voor het Mavo-4 diploma: Angela Alders, Luciënne Alkemade, Ka rin Augustinus, Jana Barnhoorn, Nelly Barnhoorn, Dick-Jan v.d. Berg, Ruud de Best, Petra Brouwer, Lineke Christiaan- se, Joke Christiaanse, Edwin Compier, Irmgard Doove, Louis Dubbeldam, Piet v. Dijk, Hetty Gierstberg, Els Gilein, Ruud Groenewoud, Loes Hachmang, Hans Hage, Willy v. Hage, Marlies Ho- gervorst, Paul Hoonhorst, Corrine v. der Hiilst, Jan Koeman, Martin Leuven, Rian de Lincel, Ingrid Magis, Jerry v. der Meer, Piet v. der Meer/Caroline Mooije- kind, Leida v. Oosten, Robert Paauw, Nel Passchier, Leo Peschier, Hans Ruig- rok, René Ruigrok, Jeroen Salman, Ri chard v. Schie, Thea v. Schie, Huub Smit, Rob Steenvoorde, Petra Steen voorden, Geek v. Stijn, Hanny Turk, John Turk, Debby Vlaar, Anita Voge laar, Anneke Warmenhoven, Fred War- menhoven, Wim v.d. Zalm, Yvonne Zou- tenbier, Jaap Zuidhoek. VOETBAL - FC VW heeft giste ren de 27-jarige Westduitser Lorenz Hilkes gecontracteerd. Hilkes, die vroeger uitkwam voor Borussia Mönchengladbach, speelde bij de VGG Fürth, een club uit de tweede Bundesliga.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 18