terk herstel van Okker na hopeloze stand Open" wielerstrijd op Adsteeg Werk van springruiters is van grote klasse Vier valpartijen TT quick^boys- borussia? donderdag7juli VRIJDAG 24 JUNI 1977 Damesenkelspel tweede ronde: Chris Evert (Vst>-Winnie Wooldridge (Gbr) 6-0, 6-2, Julia Anthony (Vst) - Irsi Riedel (Wdl) 6-1,6-1. P Doerner (Aus) - Kim Harter (Vst) 6-3, 6-2, Fran?oise Duit (Fra) - Virginia Ruzici (Roe) 6-3, 7-5, Maria Jausovec (Joe) - Wendy Turnball (Aus) 6-4, 6-3, Linky Bashoff (Zafr) - Lesley Hunt (Aus) 6-3, 6-2, R. Fox Vst) - Pam Peled (Isr) 6-4,4-6,6-4, Katja Ebbinghaus (Wdl) - Belinda Thompson (Gbr) 6-2, 6-0. Derde ronde: Sue Barker (Gbr) - Ann Kiyomura (Vst) 6-2, 6-1, Lea Antonoplis (Vst) - Helle Sparra-Viragh (Den) 6-4, 6-1, Terry Hol- laday (Vst) - Allison McDade (Zafr) 6-4, 6-0, Martina Navratilova (Vst) - Lesley Charles (Gbr) 6-2, 6-2, Billie Jean King (Vst) - Maria Bueno (Bra) 6-2, 7-5. Herenenkel, tweede ronde Paul Kronk (Aus) - Doug Palm (Zwe) 5-7,6-4,6-8,6-3.6-1, Wojtek Fibak (Pol)- Buster Mottram (Gbr) 3-6, 9-8, 6-3, 3-6, 6-2, Tim Gullikson (Vst) - Raul Ramirez (Mex) 6-3,6-4, 3-6, 8-9, 6-4, Brian Fairlie (Nzl) - Bob Carmichael (Aus) 8-6, 4-6, 6-4, 6-3. Herenenkelspel derde ronde: Mark Cox (Gbr) - Patrice Dominquez (Fra) 6-4, 6-1, 8-6, Björn Borg (Zwe) - Nikki Pilic (Joe) 9-7, 7-5, 6-3, Phil Dent (Aus) - Ray Moore (Zafr) 8-6, 3-6, 6-4, 7-5, Kim Warwick (Aus) - Bob Lutz (Vst) 6-4, 3-6, 6-4, 2-6, 8-6. Jimmy Connors (Vst) - Cliff Drysdale (Zafr) 6-2, 7-5, 6-4, John McEnroe (Vst) - Karl Meiler (Wdl) 6-2, 6-2, 5-7, 6-3, Tom Okker (Ned>-Alan Stone (Austr.) 4-6,2-6, 9-8, 7-5, 6-4, Bill Martin (Vst.)-Guillermo Vilas (Arg) 6-2, 6-4, 6-2. Dames dubbelspel eerste ronde: Stratton/Wokstedt (Vst/Zwe)- Du- pont/Newberry (Vst) 6-1, 3-6, 6-4, Jauso- vec/Ruzici (Joe/Roe)-Durie/Hobbs (Gbr) 9-7, 6-2, Matison/Whytcross Aus)-Fox/Harter (Vst) 9-7.6-1. Aus tin/Hunt (Vst/Aus)-Bruning/Walsh (Vst) 6-3, 1-6, 6-1, Hamm/Reynolds <Vst)-Mo- lesworth/Thompson (Gbr) 7-5,6-3. Boni- celli/Giscafre (Uru/Arg>-Beaven/Ver- maak (Gbr/Zafr) 6-3, 6-2, Fayter/Marsi- kova (Gbr/Tsje)-Drury/Harrison (Gbr) 4-6, 6-2, 6-2, Saliba/Sawyer (Aus)-Co- les/Mottram (Gbr) 8-6, 6r3, Durr/Wade (Era/Gbr)-Holladay/May (Vst) 6-2, 1-6, 6-3, Charles/Mappin (Gbr-Connor/Har- ford (Nzl/Zaf) 7-5. 6-1, Shaw/Ziegenfuss (Vst)-Dignam/Lane (Vst) 6-2,6-2, Navra- tilova/Stöve (Vst/Ned)-Doerner/Turn- bull (Aus) 6-2, 7-5, Casals/Evert (Vst>- Eisterlahner/Riedel (Wdl) 6-1, 6-1. Heren dubbelspel eerste ronde: Amaya/Hagey (Vst)- Appleton/Dier (Gbr) 6-3, 6-4, 9-7, Dibley/Estep (Aus/Vst)- Gorman/Ralstan (Vst) 9-8, 6-3, 6-4, Borowiak/Pattison (Vst)r-Mar- ten/Probst (Wdl) 6-3. 7-5, 6-4, Bohrn- stedt/Machette (Vst)-Dupre/Krulevitz (Vst) 6-3, 6-4, Clerc/Ycaza (Arg/Ecu)-Keighery/Maher (Aus) 7-5, 6-2,6-4, Crealy/Kodes (Aus/Tsj)-Gerulai- tis/Mayer (Vst) 9-8, 8-9, 9-7, 8-9, 6-3. LONDEN - Het zweet parelde een uur na de zenuwslo- staan. Nastase heeft ook op Wim- pende wedstrijd tegen de Australiër Allan Stone nog als bledon a'weer voor de nodige moei- dikke franje op het voorhoofd van Tom Okker. Drie uur had llJen |att"SonZ Hij liet op zJker mo- hij onder de warme zon en de dichtopeengepakte toe- ment de referee komen en eiste schouwers rond baan 4 moeten zwoegen om uit hopeloze achterstand toch nog de laatste zestien te bereiken. Dat lukte de "flying Dutchman" Stroef pas na 4-6 2-6 9-8 (3-7) 7-5 6-4. In de vierde set leken alle inspanningen van het harde terugvechten toch voor niets te zijn geweest, toen Stone bij 4-5 op voordeel een matchpoint kreeg. De Australiër zond een vrij hoge bal terug, die Okker, later: "Ik geloof dat hij op het laatst meer moe was dan ik, maar in het begin speelde Stone erg goed. Het liep inderdaad bij mij aanvankelijk niet erg best, het ging allemaal erg stroef en de baan vond Nastase (links) feliciteert Okker, waarschijnlijk morgen zijn tegenstander op Wimbledon waarschijnlijk uitgegaan zou zijn, ik slecht. En ik moet zeggen, dat hij maar onze landgenoot volleerde en die periode vreselijk scherp pas- werd prompt door zijn tegenstan- seerde". der kansloos gepasseerd. Okker inderdaad speelde Stone aanvan- stond dus één slag van uitschake- kelijk buitengewoon sterk, met een ling af. Maar met een prachtige keiharde service, ook de tweede, dode volley bezwoor hij het gevaar, maakte 5-5, nam meteen de opslag van Stone en maakte met 7-5 twee sets gelijk. Dit betekende de nekslag voor de nummer negen van Australië, die evenals Okker in de Amerikaanse teamtenniscompetitie uitkomt. De nekslag, ook omdat Okker na de eerste twee bar slechte sets en het moeizame herstel in de derde set, die hij via tie-break op zijn naam bracht, eindelijk Weer ouderwets op dreef was gekomen. Hij speelde in die vierde set weer zijn beste tennis, maar bij 4-4 kreeg hij via zijn eigen racket een bal op zijn lin keroog, hetgeen zijn concentratie ernstig verstoorde, met als gevolg onder meer dat matchpoint, dat echter geen fatale gevolgen had. lijnrechters, maar dat verzoek werd geweigerd. De scheidsrechter diende na afloop een klacht in over Nastase wegens onbehoorlijke taal en wegens onnodige onderbreking van de partij. Nastase kreeg de zo veelste waarschuwing in zijn leven, maar ook van deze zal hij zich onge twijfeld weinig aantrekken. Okker over Nastase: "Hij speelt op het ogenblik niet zo goed en dan gaat hij extra lastig doen. Ik heb vaak goed tegen hem gespeeld, al heb ik de laatste keer, begin dit jaar in Londen, van hem verloren". Dat was vlak na het ABN-toernooi in Rotterdam, waar de Roemeen ook de nodige stampei had ge maakt en Okker onder andere "shit" had genoemd. WENEN - Het is nog te vroeg om te waardoor hij ook twee foutspron- juichen, maar de prestaties, die de gen moest bijschrijven op de di- Nederlandse springruiters gis- reet daaropvolgende dubbel- termiddag in het zonnige warme Laxenburg (bij Wenen) le verden, hebben in ieder geval wel dë twaalf strafpunten ontzag afgedwongen. Niet in het keihard feit. Het minst bij de concurrentie, waar door onze landgenoten niet bij voorbaat werden verontacht- zaamd, maar toch meer in de rol outsider waren geplaatst. sprong met berkenbomen. Daarna ging het weer voortreffelijk, maar en een slecht begin voor Nederland, maar de re vanche van zijn co-équipers was zo overtuigend, dat Nederland als team voor de landenwedstrijd, waarvoor dit springconcours in Vooral gezien tegen de achter- feite als de eerste manche gold c Johan Heins (Ned) Alme 0/73,7, 4. Gerd Wiltfang (Wdl) met Davos 0/75,4, 5. Harvey Smith (Gbr) met Olympic Star 0/80,4, 6. Hubert Pa rot (Fra) met Carrousel 0/81,5, 7. Johan Heins (Ned) met Seven Val leys 0/85,1, 11. Henk Nooren met Pluto 0/-,-, 15. Anton Ebben met Jumbo Design 0/92,4. Na de verspeelde eerste set moest Okker ook meteen in de tweede zijn service prijsgeven, waarna hij en kele malen het racket over de baan slingerde of het boos wegschopte. Ook in de derde set moest hij nog een doorbraak overwinnen na 1-1 en na 3-3 ging hij opnieuw enkele malen door het oog van de naald, maar Okker hield het hoofd boven water en kreeg bij 6-5 een setpoint. De strijd sleepte zich voort tot de tie-break, waarin onze landgenoot zich duidelijk de sterkste toonde. Hij spurtte naar alle kanten en vol leerde als de beste, waardoor Stone langzamerhand sporen van onze kerheid ging vertonen. Hij moest na 3-3 zijn service inleveren, maar nam die van Okker ogenblikkelijk terug, door het spel plotseling listig j iets te vertragen. Toen Okker eenmaal de schade vol ledig had hersteld en twee sets ge lijk had gemaakt, werd het spoedig duidelijk wie uiteindelijk aan het langste eind zou trekken. De strijd ging weliswaar tot 3-3 nog gelijk op, maar toen sloeg Stone in één game niet minder dan vier dubbele rathonpartij fouten, hetgeen natuurlijk dodelijk waren games bij van twintig was. Hij verspeelde de game, het ten) zegevierde de werd 5-3, met al twee matchpoints voor onze landgenoot, maar het werd nog 5-4 alvorens Okker met Opnieuw verdwenen gisteren drie geplaatste spelers van het tapijt, waardoor er nu nog negen van de zestien over zijn. Guillermo Vilas, de winnaar van Parijs, en als derde geplaatst, moest het hoofd buigen voor de 20-jarige Amerikaan Billy Martin, die een paar keer het jeugd- toernooi van Wimbledon heeft ge wonnen. De cijfers kwamen voor Vilas hard aan: 8-2 6-4 6-2. Maar het is bekend, dat Vilas nu niet bepaald een grasspeler is. De Amerikaan Bob Lutz, vijftiende geplaatst werd het slachtoffer van de Australiër Kim Warwick, twaalfde van zijn land, met 84 3-6 84 2-6 en 8-6. Ook de Mexicaan Raoul Ramirez, de winnaar van het Queen's-toernooi, voorafgaande aan Wimbledon, als zevende geplaatst, moest de aftocht blazen. Dat besliste Tim Gullikson, die twee weken geleden in de finale Nottingham kwam. In een ma rter kort volsla- onbekende Amerikaan met 7-3 6-4 3-6 8-9 (9-7) 6-4, nadat Ramirez niet minder dan negen match- drie points ongedaan had gemaakt. Betty Stöve speelde de eerste partij dames-dubbel samen met Martina Navratilova, de Tsjechische die te- wgenwoordig in Amerika woont, te- dan naar waarschijnlijkheid zater- gen de Australische Doerner en dag tegenover het Roemeense en- Turnbull en zegevierde met6-2 7-5. fant terrible Ili Nastase (die nog te gen de onbekende Amerikaan Telt- scher moest spelen) komen te PIET KIENHUIS grond van het Olympische optre den vorig jaar, dat een echec was. Nu de beste drie indivi- duit gezegd duele prestaties telden, met nul is het werk, strafpunten op de eerste plaats Dankzij aangepast parcours en de huidige krachtsverdeling ropese kampioenschappen (indi- punt en West-Duitsland met vier vidueel en équipes) leverden, van strafpunten. Daarna volgen grote klasse. Toon Ebben met Olympisch kampioen Frankrijk Jumbo Design, Henk Nooren met Pluco en Johan Heins met zowel Seven Valleys als het Zwitserland met elk acht straf punten. De overige landenteams kunnen zich met zestien i seven valleys ais net reserve- Kunnen zien mei zestien en meer paard Alme gingen in deze vol- strafpunten vrijwel nu reeds als y y gorde alle foutloos rond. Alleen routinier Harry Wouters van den dag volgen de tweede Oudenweyer viel buiten de boot. slissende manche tgeschakeld beschouwen. Zon derde be- het kam- Goed begonnen ging hij met Sa- pioenschap der equipes, lemo in de fout op de door alle Uitslag eerste proef: I. Con Power deelnemers vanwege het talud fel (Ier) met Castle Park 0 strafpun- bekritiseerde sloot. Hij kreeg zijn ten/72,5 sec., 2. Paul Schocke- paard niet op tijd „op de benen", möhle (Wdl) met Agent 0/73,1, 3. ASSEN - De tweede trainingsdag van de Dutch TT '77 heeft vier slach toffers geelst. John Dodds, Hans Redel, Jan Eggens en Hans Schweiger gingen gisteren onderuit en zullen morgen niet aan de start kunnen verschijnen. De Australiër John Dodds ging in de kniebocht onderuit en moest in een ziekenhuis worden geopereerd aan een open wond. De Nederlander Hans Redel, ging ook in de kniebocht tegen het asfalt en liep een polsfractuur op. Voor de Westduitser Hans Schweiger eindigde j - de V '71 in de vennep H«j ontwrichtte een s.eute.beenf T.jdens'de - h* nnW middagtrainingen brak de Nederlander Jan Eggens (125 cc Kondor) sleutelbeen. Ook dat ongeluk gebeurde in de kniebocht. berekening bij de professionals nog moei lijker, want het behoort niet tot de onmoge lijkheden, dat bijvoorbeeld „thuisrijder" Jan Krekels zich zondag danig zal manifes teren. het verleden al eerder De kleinere concentraties maken het in ieder geval voor de „eenlingen" en kleinere groe pen, zoals Frisol met slechts vijf deelne- stuk gemakkelijker. De koers HONSELERSDUK - Vlak voor de nationale titelstrijd is Leo van Vliet terug gekomen op een aan het begin van het wielerseizoen ge- beslissing. De Westlander maakt De Adsteeg blijft echter BEEK - Het opnieuw verhuizen naar een an der parcours kan van belang zijn voor het Nederlands wegkampioenschap. De titels trijd, die de laatste jaren in Zuid-Nederland heeft gezworven, keert nu weer terug naar de Adsteeg, tienmaal voor de nationale kampioenstrui werd gereden. Een terugkeer naar de Adsteeg brengt conse- quenties'met zich mee, omdat in het verle den is gebleken, dat het traject niet zo selec tief is. Door de lus nog wat te vergroten en een tweede „klim" er in aan te brengen heeft men getracht het parcours nog aan te passen. Aan de andere kant rijden de pro fessionals (zondagmorgen 11.00 uur) een kortere afstand: 237 kilometer. chap, moet worden afgewacht. Veel steun ondervond de titelverdediger dit seizoen van zijn vriend en ploegmakker Cees Priem. Het zou niemand verbazen indien hij nu zijn hulp aanwendt om Priem een kampioenstrui te schenken. Uit dankvaar- heid voor de bewezen diensten. ADVERTENTIE toegangsprijzen: overdekte zitplaats 7,50 onoverdekte zitplaats 6,- staanplaats4,- jongenskaart t/m 12 jaar 1 Borussia geheel compleet, met o.a. wllly lippens, erwin kostedde, manfred burgsmüller, horst bertram aanvang 19.30 uur terrein quick boys laan van nieuw zuid katwijk aan zee wordt niet direct vergrendeld en nu behoeft een Joop Zoetemelk niet tegen het volle dige deelnemersveld te rijden. Indien de „trui" hem interesseert kan Zoetemelk zelfs voor een verrassing zorgen. In de spits moet ook rekening worden gehou den met Jos Schipper. De blonde vechtjas in Belgische diénst wordt in Nederland nog steeds miskend. Vorig jaar kreeg Schipper in de finale kramp en moest toen de twee Raleigh's alleen laten. Nu zal hij er opnieuw bij willen zijn, omdat zijn ambitie verder reikt, dan alleen de kleine etappewed^- trijden en de kermiskoersen. formatie anders geworden, terwijl bijvoor- Of de opgave van Jan Raas in de Ronde van beeld De brigade van de Onderneming in Zwitserland duidt op een nieuwe kracht aantal is uitgebreid. Het maakt de kansen- sexplosie van de Zeeuw in het kampioens selectie die morgen, na afloop van de natio nale titelstrijd, wordt bekend gemaakt. Een waarschijnlijk wat kleinere groep dan ge bruikelijk, want de wieleruniie bezuinigt, met een begrotingstekort van een ton, waar mogelijk. Het afvaardigen van een kwartet naar de 100 km tijdrit is, ook al in verband met de temperatuur aan de kant van het gebergte waar die regenboogtruien worden betwist, allerminst zeker. niet alleen door het parcours, maar ook door de huidige krachtsverdeling een open karakter krijgt. TI-Raleigh kon vorig jaar de titelstrijd volledig beheersen, omdat het kwantitatief de meeste deelnemers had. Dat is door het inkrimpen van de Post- zijn profdebuut nietzoals hij met de ploeg leiding van het Franse merk MIKO-Mercier Joop Zoetemelk afsprak, in de profronde van Nederland, die van 22 tot en met 27 augustus wordt gehouden. Juist in die pe riode hoopt Van Vliet zich in Venezuela voor te bereiden op de strijd om de rege nboogtrui, die in de eerste septemberweek op het circuit van San Cristobal wordt af gewerkt. Pas daarna zet hij zijn handteke ning onder het Franse profcontract. Zover is het, beseft de Honselersdijker erg goed, nog lang niet. Eerst moet ook Van Vliet zich definitief plaatsen in de nationale „machtige" op gave. Waarbij de afstand - 210 kilometer te gen in 1976 „slechts" 177 kilometer - ook een rol speelt. Van Vliet: „De kampioen moetje dan ook zoeken bij de renners die in vorm zijn. Bij onze Amstel-ploeg dus. Sinds De Kempen hebben we toch bijna alles weer gewonnen. Olympia's ronde (Has- sink), Limburg (Van Vliet), Achterhoek (Möhlman), Kersenronde (Pirard) en Viers- tromenland (Hassink). Ook Lammertink „vliegt" nog altijd. We hebben eigenlijk meer last van elkaar dan van de concurre rende teams. Waarmee ik bedoel dat we uit moeten kijken niet tegen elkaar te koer sen". voorverkoop o.a.: kantoor leidsch dagblad, witte singel 1leiden kantoor leidsch dagblad, badstraat 9, katwijk aan zee v.v.v. katwijk, boulevard 58, katwijk aan zee verder: bijkantoren leidsch dagblad te sassenheim (sigarenmagazijn vink, hoofdstraat 208) en telisse (sigarenmagazijn de bruin, heereweg 240) en het v.v.v. te noordwijk aan zee, de grent 8

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13