Beach Club in Wassenaar "Die aanloop was het ergst voor mij" jlizqfih. eidse agenda KPJ gaat kamperen Burgerlijke stand STAD EN RAND DONDERDAG 23 JUNI 1977 Rodeo Het tal genoegzaam bekend zijn dat er vrijdag, zaterdag en zondag in de Ton Menken-ijshal aan de Vondellaan een rodeo wordt ge houden. Is dat nou zielig voor die dieren, zal de lezer zich wellicht afvragen. Welnu, de afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren zal er in samenwerking met de politie en de plaatselijke dierenartsen op toezien dat er van de paarden en kalveren geen misbruik wordt gemaakt. Bij elke voorstelling zul len vertegenwoordigers van de dierenbescherimin en politie aanwezig zijn en na elke voorstel ling worden de dieren door een arts onderzocht. Majoretten Zelfs Wassenaar heeft nu een ma- jorettenkorps. Dat is onlangs op gericht, nadat 75 paar benen zich had aangemeld. Het korps krijgt als naam "De Pauwen". Drie ver schillende leeftijdsgroepen repe teren elke dinsdagavond in de sporthal. Voorzitter Korpershoek treedt op als instructeur. Breehuys Vrijdag is het Breehuys voor de laatste maal dit seizoen geopend. Ook welzijnswerkers willen wel eens met vakantie. In de juli maand zal het Breehuys dus dicht zijn. Voor de slotavond van vrij dag is een muzikaal programma vastgesteld. Aanvang half negen. Eerst treedt de Haarlemse forma tie Freak op en brengt nummers van Santana, Stevie Wonder en ei gen werk. Vervolgens brengt de cabaretgroep "Geen bezoek, geen bloemen" een programma. En verder: tot augustus. Caraïbisch In het Leidse Volkshuis aan de Haarlemmerstraat wordt vrij dagavond van acht tot twee uur een Caraibisch feest gegeven, met medewerking van de popgroep Cake. Wuivende palmen, exoti sche dranken en happen zullen voor een wulpse sfeer zorgen. Sport-Inn (1) Tijdens de Sport-Inn, die onlangs in de Ton Menken-ijshal werd ge houden, was er ook een fotoweds trijd. De eerste prijs daarvan is gewonnen door de heer Kwaker- naak uit Oegstgeest, tweede werd C.G. Martijn uit Leiden en derde de heer Olierook uit Zoeterwoude. In de afdeling dia's ging de eerste prijs naar J.H. Hes uit Leiden, de tweede naar de heer Blikman uit Leiden en de derde naar mevrouw A.M. v.d. Meulen uit Leiderdorp. De prijzen werden uitgereikt door fotohandelaar Van der Horst. Sport-Inn (2) In dezelfde ijshal zijn ook enve loppen met inhoud uitgereikt aan de origineelste standhouders van de rommelmarkt, di tijdens de Sport-Inn werd gehouden. Direc teur Ton Menken kon de eerste prijs uitreiken aan het majoret- tenkorps The Golden Green Stars, de tweede prijs aan voetbalver eniging Weteringse Boys en de derde prijs aan de basketbalver eniging Mercasol Leiden. Kreade In de periode van 27 juni tot en met 8 juli zijn er in Wassenaar allerlei zomeractiviteiten voor de jeugd van zes tot en met twaalf jaar. In de sporthal is er tot en met 1 juli dagelijks een zg. Kreade in de sporthal, van half tien tot twaalf uur. Prutsen, figuurzagen, schil deren enz. ENKHUIZEN - Heel veel later, toen de laatste ''vlieger" al lang met een doffe plons in het troebele water van het Enkhuizer haventje was gestort, toonde de Alphenaar Ad van Ommen zich toch wel redelijk tevreden met zijn vierde plaats. Slechts een halve seconde moest hij prijsgeven op de uiteindelijke winnaar van het Tros-programma "Vlieg er eens uit", AndreaHoeijmakers uit Mill, die kans zag met z'n zelfgemaakt zweefapparaat even vier seconden in het luchtruim te blijven "hangen". Van Ommen, met een chro nisch hoogtevrees (hoe is het mogelijk voor een man, die twintigduizend vlieguren als gezagvoerder heeft gemaakt) dronk zichzelf vlak voor hij aan z'n duik begon wat moed in. Een paar "jonkies" deden hem zichtbaar goed en bra ken de spanning. Zo'n veer tigduizend toeschouwers, die zich rond het haventje had den geschaard eq hoorbaar genoten van de vreemdsoor tige bokkesprongen, juichten hem toe na zijn succesvolle "vlucht". Z'n eerste opmerking toen hij druipnat uit het water stapte: "Die tien meter aanloop wa ren het ergst voor mij. Ik heb niet naar beneden gekeken, maar krachtig afgezet en ge sprongen. Toen ik eenmaaal eenmaal hing ging het lekker en voelde ik me in mijn ele ment." Moeite Op die tien meter hoge stellage hadden de meeste "vliegers" Deze duikvlucht zou de Nieuwkoper Keuvelaar slecht bekomen. Met een blessure aan z'n rug moest hij even later in een ziekenhuis worden opgeno- Door Jan Westerlaken Foto's Wim Dijkman de grootste moeite om hun toestel in bedwang te houden Sommige begaven het al vóór het startsein had geklonken, één ving zoveel wind dat hij niet over de rand kon komen en onverrichterzake weer naar huis kon. Van Ommen onder de douche: "Ik had hem goed onder con trole, al stormde het behoor lijk. En dat voor een ding waar totaal geen wetens chappelijke berekiningen aanvooraf zijn gegaan. Met de natte vinger heb ik hem zelf vijftien keer vergroot van de tekening overgenomen. Nou ja, en als je dan nog zover komt, mag je niet ontevreden zijn. Aan mijn twintigduizend vlieguren heb ik vandaag in ieder geval drieëneenhalve seconde toegevoegd." Toch was er even wat spanning waarneembaar aan de kant toen Van Ommen onder zijn bakbeest in het water lag. "Ja, eigenlijk is het te gek om over te praten," reageert de oud piloot, "maar ik kon m'n vei ligheidsgordel niet zo snel open krijgen. Ik zocht het slo tje aan de verkeerde kant. Niet zo'n beste beurt hè?" Luchtbal Geen moment raakte de Alphe naar in paniek, zoals hij be weerde. In het slappe zeil doek zal een enorme luchtbal waar Van Ommen wel even kon ademhalen. Gaat hij door met dit springen? "Tja, zelf heb ik daar best trek in. Ik zie die vrije vlucht wel zitten. Maar ik vind dat ook m'n vrouw hierin wel wat te zeg gen heeft Helemaal van gevaar ontbloot is het Tros-spelletje overigens niet. Eén van de weinige meisjes die meededen, Elsa Houtepen uit Zoetermeer, viel plat op het water. Bewus teloos moest ze worden afge voerd naar een ziekenhuis. Ad van Ommen: 3.42 seconden aan twintigduizend vlieguren toegevoegd. Met (vermoedelijk) een bescha digde rugwervel moest de Nieuwkoper Keuvelaar naar dat zelfde ziekenhuis worden overgebracht. Zijn vliegtuig met lanceerinrichting raakte net iets eerder het waterop pervlak dan hij. Hierdoor kreeg Keuvelaar een tik in z'n rug, die hem voorlopig twee dagen aan het ziekenhuis in Enkhuizen gekluisterd hou den. Zijn collega Tjemmes, met wie hij samen het apparaat fabri ceerde, vertelde dat er foto's in het ziekenhuis waren ge nomen die wel "iets" te zien gaven. "Maar hij heeft geen bijverschijnselen. Alle refle xen zijn goed." Een derde deelnemer moest r het hospitaal. Rood Met een paar rode dijbenen stapte Joannes Pieterse uit Ter Aar uit het water. Zijn vliegtuigje dook recht naar beneden. Plat kletste Joannes neer. "Ik trok m'n benen maar in," vertelde hij even later. "Ja, wat moest ik anders doen? Die hoogte is me wel wat tegengevallen. Toch zien ze me volgend jaar weer te rug." Vijftig kilo woog de vleugel met staart, pijp, hout, staalkabels en plastic folie waarmee de Ter Aarder Jacob Brons "een paar rondjes" wilde vliegen. Zover kwam hij nooit. Als een baksteen klapte naar bene den. Z'n laconieke commen taar: "Nou en? Ik ben hier heus niet naar toe gekomen om te winnen, 't Was allemaal best aardig. Je hebt er wat van opgestoken voor een volge nde keer De vier Leidenaars die hadden ingeschreven voor het spelle tje "Loop er eens in", maak ten er maar bitter weinig van. Misschien waren ze ander halve meter van de kant met hun drijvende bak met loop- tonnen toen de hele stellage het begaf, de Heiden, Hans Pieters, Pim Perquin en Peter van Hoof konden er nauwe lijks mee zitten. Zwemmend in het kille water wuifden ze naar de toeschouwers, die hun pogingen om de overkant te bereiken best konden waarderen. Jacob Brons met z'n Ter Aarse toestel maakt een "omge keerde,' vlucht. Zang Halverwege de vlucht liet Joannes Pieterse uit Ter Aar z'n apparaat voor wat het wasx Plat klapte hij op het water. Al leen z'n bovenbenen waren pijn lijk, vertelde hij later. Tussen al dat natte gedoe zong de Engelse groep "The guys and dolls" haar inmiddels be roemde song ,,You my world". Zo "mooi" was het dat presentator Peter Knegt- jens zelfs vergat z'n volgende springer aan te kondigen. Dit deed hij toen de man al twee keer kopje onder was ge gaan "Loop er eens in". Leidse knapen deden dit letter lijk. Ze waren nauwelijks ge start of ze lagen allen in het wa- Wassenaar - „Voor een kustzeilvereniging is de accommo datie werkelijk ideaal. De Wassenaarse Slag is een unieke plaats langs de Nederlandse kust. Ruud Molenbroek, voorzit ter van de kersverse kustzeilver eniging Wassenaar (KZVW) en van de Beach bedenkt Wassenaar BV, heeft vertrouwen in de toe komst. „Natuurlijk, wanneer je bekijkt dat we eigenlijk pas in november van het vorig jaar serieus met de voorbereidingen zijn gestart, en nu al een heel eind op de goede weg zijn, dan begrijp je mijn opti misme". Het idee van een kust- zeilclub aan het Wassenaarse strand is afkomstig van een aan tal (een vereniging van zeilers die in het boottype Hobie Cat varen) actieve zeilers! ,Via de Hobie As sociatie Nederland, waarvan ik ook voorzitter ben, kreeg ik aan het eind van het vorig jaar hier en daar te horen dat men behoefte had aan een nog een kunstzeil- club, naast de veertien, die wel al hadden. Veel mensen waren al tijden op zoek naar een passende vereniging, maar de meeste kon den hen, door een overschot aan leden, Burgemeester idee is wer kelijkheid heeft geworden. Mor gen komt burgemeester mr. K. Staab zowel de geopend. Sinds dien zien Wassenaar officieel openen. Van dat moment af zul len de talrijke bezoekers van Slag de ranke schepen voorbij kunnen zien scheren. Daarnaast zal ook het op een duintop gelegen pavil joen, het voormalig Zeebad, voor het publiek ziin geopend. Elke liefhebber van de kustzeil- sport kan lid worden van de KZVW. Voorwaarde is echter wel dat men in het bezit is van een eigen boot. Tot nu toe hebben zich ongeveer vijftig zeilenthou- siasten als lid opgegeven. „Ge zien de ons voor de boten toege kende ligplaats op het strand, verwachten we dat het maximum aantal leden zo rond de honderd zal liggen". De contributie valt, in vergelijking met wat men Zuid-Holland, wa tersportcentra langs de meren in onze provincie, wel mee: hon derd gulden per jaar, plus nog eens zeventig gulden voor een ligplaats. Wel dient daarbij me teen te worden vermeld dat elk lid het eerste jaar tweehonder dvijftig gulden entreegeld be taalt. Ruud Molenbroek daar over „Dat bedrag tikt natuurlijk flink aan. Maar om met de ver eniging een goede start te maken hebben we dat echt nodig. Met dat geld. kunnen we bijvoorbeeld een reddingsboot kopen, een loods inrichten of een behoor lijke parkeergelegenheid voor- onze leden garanderen". Als clubhuis neeft de vereniging het oude paviljoen Zeebad op de duintop in gebruik. „We hebben eerst geprobeerd het alleen te krijgen als clubhuis. Volgens het bestemmingsplan moest er ech ter een horeca-bedrijf in. Daarom hebben we dan ook de Beach Club Wassenaar BV opgericht. Die gaat zich alleen maar bezig houden met de exploitatie van- het paviljoen". Wil men niet actie? zeilen, maar toch nauw betrokken blijven bij het zeilgebeuren, dan kan men ook, voor honderdvijfentwintig gulden per jaar, alleen lid worden van de Beach Club. Reglement van orde Naast de voorwaarde van een eigen Ruud Molenbroek: Maximaal honderd leden" boot, moet ieder lid zich ook houden aan het reglement van orde, dat het bestuur van de KZVW heeft opgesteld. „De vei ligheidsregels daarin zyn voor iedereen van het grootste belang. Houdt men zich daar niet aan, dan kan een vaarverbod of zelfs een royement het gevolg zyn". De belangrijkste eisen voor de vei ligheid zijn dat men nooit verder dan drie mijl uit de kust gaat, en dat elke zeiler te allen tijde een collega in nood dient te helpen. Wanneer men zo ver is dat men zijn eigen boot op het strand heeft liggen, dan betekent dat nog he lemaal niet dat men zomaar het ruime sop kan kiezen. „Neen, elke boot moet eerst door een be stuurscommissie gekeurd zyn. Wil men door de keuring komen- dan moeten er twee peddels, een anker met dertig meter touw, een mes, een kompas en een sleeplijn aan boord zijn". Is men met glans de keuring door gekomen, ook dan kan er nog niet meteen worden gevaren. „Neen", zegt Ruud, „daartoe moet er ten minste nog een boot meezeilen, of de reddingsboot moet gereed liggen aan de waterlijn. Is men dan eindelijk startklaar, dan is het regel dat het reisdoel wordt opgegeven. Plannen Ruud Molenbroek zit voor de toe komst boordevol plannen. „Als alles meezit hebben we hier bin nenkort al een internationale Hobie 16-regatta met een stuk of veertig deelnemers. Maar daar blijft het natuurlijk niet bij. We proberen ieder jaar twee of drie grote wedstrijden te organise- Ook de accommodatie zal de ko mende jaren de nodige aandacht krijgen. Ruud daarover: „We moeten betere wedstrijdboeien hebben en een uitgebreid pakket gereedschappen, zodat we zelf reparaties kunnen verrichten". Ruud heeft er duidelijk zin in: „Het eerste jaar zullen we laten zien dat we rond kunnen komen. Daarna gaan we verder kijken. Als alles meezit, hebben we hier binnen een paar land". KATWIJK - De raadscommissie voor financièn en economische za ken in Katwijk praat vanavond on der meer over een kredietverschaf fing voor het maken van een kabel verbinding met Oegstgeest voor de plaatselijke centrale antenne inrichting van radio en tv. Dat ge beurt vanaf 19.30 uur in het gemee ntehuis. SASSENHEIM - Vrijdag a.s. zal om vijf uur 's middags het beeld "De Ontmoeting" door burgemeester Kret in het Rusthoffpark worden onthuld. Het kunstwerk, dat ver vaardigd is door Paul van Crimpen uit Wieringen, is gehouwen uit een harde Italiaanse marmersoort. Mede door het donkere voetstuk van kalksteen lijkt het alsof de twee elkaar omhelzende figuren, die het beeld voorstelt boven de grond zweven. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 17 juni tot 24 juni door apotheek Voorschoten, Leids- eweg 66, tel. 2525: Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 89000; Apotheek Beker, Lytweg 4, tel. 155482. Tevens op zaterdag tot 13 uur apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegs tgeest, tel. 153274 Donderdag Pieterskerkhof 19, architectenburo, gra tis advies, 8-9 uur nam., tel. 142771. 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam.; keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, kreagroep, foto grafie, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-café avond, 9-12 uur nam. Welfare lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, 7-8 uur nam., 01717-3309. Vrijetijdscentrumn Breestraat 66, druk-' puntmassage, filmclub, speelgoed ma ken, Go, alle groepen vanaf 8 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente- Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donder- SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereid baar, vertrouwelijk. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteég 7. Telefoon 143171,. (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Moederhulp ZOETERWOUDE - Op 23 en 26 juni gaat de K.P.J. Zoeterwoude een weekend kamperen. Een pri meur in het 13-jarig bestaan van de K.P.J. De indeling van dit weekend is als volgt: zaterdag vertrek vanaf het K.P.J.-onderkomen waar gele genheid is brommers en fietsen te stallen. 'S Avonds is er een grote barbecue. Zondag 26 juli is er een gezamenlijk ontbijt, waarna Pater Peters Weem een H. Mis zal opdragen. Daarna wordt uitgebreid koffie gedronken. De rest van de dag zal op "sportieve wijze" worden doorgebracht. LEIDEN/den haag - "Ik was dronken", zo luidde het excuus van een 25-jarige monteur uit Leiden, die zich.voor de Haagse politierech ter moest verantwoorden wegens diefstal van een elektronische re kenmachine uit een etalage. Zijn vriend had een ruit ingetrapt en verdachte had de machine wegge nomen. "Ik wist niet wat ik deed", zei de verdachte. De officier van justitie eiste 400 gulden boete en voorwaardelijk een week gevange nisstraf met een proeftijd van twee jaar. Het vonnis luidde overeen komstig. LEIDEN - Geboren: Sharda C. d.v. P. R. S. Baidjoe en L. M. H. Ligia, Marcel z.v. H. J. Bijsterbosch en A. Hogewoning, Delbert J. z.v. L. W. Parami en J. A. Stull, Linda S. d.v. J. Schuiling en H. Jonge- neel. Dennis z.v. N. Zwaan en A. Krom hout, Dennis z.v. J. Blok en C. H. Later- Overleden: G. van Veen (1910), getrouwd met A. v. Reeuwijk, T. B. Kapaan (1891), man, J. Schotanus (1897), man, C. Brus- sen (1909), man. Getrouwd: J. E. Mokkenstorm en T. Na- nhak, J. d. Meij en C. H. Wolters. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, tel. 140483. Alge mene informatie dag. 9.00-10 00 uur. Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars. Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzorging Leiden, Mare 45, tel. 149441. Aanvragen hulp voor bejaarden, langdurig zieken en gezinsverzorging, vrijdag van 9-10 uur vm. en van 13-14 uur. Leidse Rechtswinkel Geopend: ma. en woe. van 11-13'uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hoge- ndorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw, Bin nenstad, Gerecht 10, tel. 143503, woe. 16.30-17.30 uur. Noord, van Hogendorp- straat36, tel. 144912, ma. 10.30-11.30'uur. Kooi, Driftstraat 49a, tel. 149726, di. 10.30-11.30 uur. Morskwartier, Morsch- wyk Topaaslaan, tel. 761196, woe. 10.00-11.00 uur. Tuinstadwyk, Herens traat 45, tel. 144112, vr. 10.30-11.30 uur. Stadhuis, Stadhuisplein, tel. 145344, do. 17.30-19.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Alphenaar Van Ommen vliegtnaar vierde plaats

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2