Zoetemelk neemt revanche in Ronde vanAude m Filbert Bayi op Sparta-spelen A :v.f Waterpoloteam "geklopt "vi door partijdige arbiters POLAROID Tijdelijk gratis Polaroid geschenken quick«boys- borussiav donderdag7]iili katwijk aan zee Zege Tine Langeveld aan zijden draadje DONDERDAG 23 JUNI 1977 SPORT PAGINA 13 Ook Van Impe 'draait zich warm' CUXAC CABARDES - Joop Zoetemelk, die dinsdag in de eerste etappe van de Ronde van de Aude met een flinke achterstand, na pech, binnen kwam, heeft zich gisteren in het eerste gedeelte van de tweede etappe gerevancheerd. Zoetemelk won de rit over 88 kilo meter van Carcassonne van Cuxac Cabardes met een voorsprong van ruim drie minuten. Het tweede ge deelte van de tweede etappe werd gistermiddag gewonnnen door de Italiaan Enrico Paolini. Dit ge deelte ging over 116 kilometer van Cuxac Cabardes naar Narbonne. Hij legde de afstand afin twee uur, 40 minuten en 41 seconden, het geen een gemiddelde snelheid be tekende van 43,297 km/u. De Belg Ludo Peeters bleef leider in het al gemeen klassement. Algemeen klassement na twee etappes en proloog: 1. Ludo Peeters (Bel) 9 uur, 19 min. en 34 sec. 2. Jean Pierre Danguil- laume (Fra) op 1 sec. 3. Roy Schui ten (Ned) op 1 sec. 4. Bernard Hina- ult (Fra) op 2 sec. 5. Jean-luc van den Broucke (Bel) op 7 sec. 20. Joop Zoetemelk op 7 min. en 8 sec. Zwitserland Tijdens de laatste alpenrit in de Ronde van Zwitserland, die mor gen eindigt, veranderde er ander maal zeer weinig in het algemeen klassement. De Belg Lucien van Impe won de etappe van 151 kilo meter tussen Bellinzona en Bürg- len met een voorsprong van twee seconden op een groepje met de eerst drie uit het klassement, dus ook Pronk en iets meer verschil op de overige hooggerangschikte ren- De beste klimmers hebben gedu rende een groot deel van de etappe, waarin twee flinke cols beklommen moesten worden, in eikaars gezels chap gereden. Uit de groep maakte zich tijdens de laatste klim een tien tal los. Van de eerste tien in de al gemene rangschikking ontbraken daarin alleen de Belg De Witte en de Duitser Thureau. Lucien van Impe was uiteindelijk het snelst op het laatste hellende stuk naar de ein dstreep. Hij onderstreepte daarmee zijn groeiende vorm voor de ronde van Frankrijk. De uitslag van de achtste etappe van de Ronde van Zwitserland over 151 kilometer van Bellonzona naar Bürglen is: 1. Lucien van Impe (Bel) 151 km in 4 uur, 18 min. en 17 sec. 2. Marcello Bergamo (Ita) op 2 sec. 3. Ulli Sutter (Zwi) z.t. 4. Michel Pollentier (Bel) z.t. 5. Bert Pronk (Ned) z.t. Het algemeen klassement na acht etappes: 1. Michel Pollentier (Bel) 32 uur, 43 min. en 31 sec. 2. Ulli Sutter (Zwi) op 29 sec. 3. Bert Pronk (Ned) op 34 sec. 4. Johan De Muynck (Bel) op 41 sec. 5. Lucien van Impe (Bel) op 54 KIEL-Eric en Sjoefd Vollebregt, de zeilende tweeling uit Warmond (foto), blijven doorgaan met win nen. Gisteren wonnen zij ook de derde wedstrijd in de Flying Dutchman-klasse van de Kielse week. In het klassement heeft de tweeling nog steeds 0 punten en werd de voorsprong tijdens de derde race weer groter. Tweede zijn Starklasse Westduitser Wolf en Ge- bauer met 16 punten. In de Star klasse eindigde Douze als tiende. In de Laserklasse bezet Henk van Gent de derde plaats in het klassement. DEN HAAG - Filbert Bayi (Tanzania), de we reldrecordhouder op de 1500 meter met een tijd van 3 minuten en 32.2 seconden, zal starten bij de Sparta-spelen, die dit week einde op de kunststofbaan in Den Haag worden gehouden. Bayi, die vergezeld wordt van zijn landgenoten Sulaiman Nyambui en Ibrahim Juma, loopt zaterdag de 5000 meter. De Afrikaan, die dit seizoen op de vijf kilometer een tijd van 13.13.1, de op een na beste van dit jaar, realiseerde ontmoet o.a. Jos Hermens, de Spanjaard Cerrada en de Zwitser Markus Ryffel. Ruim 20.000 toeschouwers zijn bij de inter nationale atletiekwedstrijden in Keulen gisteravond getuige geweest van een aantal topprestaties. Onder ideale weersomstan digheden kwam de Keniaan Mike Boit op de 800 meter tot een tijd van 1 minuut en 44,35 seconden, de op een na snelste sei- zoentijd. Sneller was dit jaar alleen Olym pisch kampioen en wereldrecordhouder Alberto Juantorena, die vorige week 1.43.7 liep. Achter Boit, die in Montreal niet kon starten door de boycot van de Afrikaanse landen werd de Amerikaan Mark Enyeart tweede in 1.44.84. Een ander hoogtepunt was de loop over 3000 meter. De 21-jarige Karl Fleschen verbe terde het Westduitse record tot 7 minuten en 41.2 seconden. Het oude record stond met 7.45.2 op naam van Harald Norpoth, die de. deze prestatie tien jaar geleden realiseerde. Later op de avond maakte McTear ook deel Fleschen trok een groot aantal lopers mee naar persoonlijke records. Gerard Tebroke, één van de twee Neder landse vertegenwoordigers in Keulen, ein digde als zevende in 7.47.2, een tijd. die slechts 2^3 seconden boven het nationale record van Jos Hermens lag. Houston McTear (VSt) won de 100 meter in 10,i;?-6econden, een tijd die met de hand- gemeten 9,9 seconden zou hebben bete kend. Achter McTear kwamen vijf lopers binnen achthonderdste seconde over de eindstreep. Don Quarrie (Jam), de winnaar van het Olympisch goud op de 200 meter, eindigde in 10,21 als tweede, de Amerikaan Harvey Glance werd in 10,29 seconden zes- uit van hét Amerikaanse kwartet - verder bestaande uit Jones, Glance en Riddick - dat de 4 x 100 meter liep in de beste wereld- seizoenprestatie van 38,87 seconden. Edwin Moses, die onlangs bij de Amerikaanse kampioenschappen in Los Angeles zijn ei gen wereldrecord op de 400 meter horden verbeterde tot 47,45 seconden, was in Keu len een klasse apart. De Amerikaan, die als enige loper ter wereld de afstand tussen alle horden in dertien passen kan afleggen, won in 48,73 seconden. Hij had precies één se conde voorsprong op de Westduitser Schmid. Een beste wereldseizoenprestatie kwam eve neens op naam van de Amerikaanse speer- werpster Kathy Schmidt met een afstand van 64,06 meter. ADVERTENTIE -r- - DIREKT-KLAAR FOTOGRAFIE - (waarde ca. 30,-) Polaroid foto's zijn direkt klaar. Even nadat u de opname hebt gemaakt houdt u het resultaat al In uw hand: een perfekte zwart wit of kleurenfoto! Dit unieke Polaroid direkt klaar fotografiesysteem bestaat nu dertig jaar. Dit viert Polaroid met een aantal prachtige geschenken (t.w.v. ca. 30,-!) voor elkejroper van een Polaroid direkt klaar camera. Profiteer van deze tijdelijke jubileum-aktie. Uw fotohandelaar weet er alles van. Al vanaf 86,- Polaroid is een gedeponeerd handelsmerk van Polaroid Corporation. Polaroid Nederland, de Boelelaan 32. Amsterdam 1011. Tel. 020 - 46 2011. "Advi ADVERTENTIE SAN REMO - Nederland heeft gis teren twee wedstrijden in het inter nationale waterpolotoernooi in de Italiaanse plaats San Remo verlo ren. Italië A en B waren te sterk voor de Nederlandse ploeg: 7-6 en 9-7. Nederland had in de eerste wedstrijd van het toernooi verras send gewonnen (7-5) van Olym pisch kampioen Hongarije, maar kon nu niet op tegen een partijdig scheidsrechterlijk duo. De eerste periode tegen Italië A be gon niettemin succesvol voor het Nederlands zevental. Al na 12 se conden opende Hennie Hoepelman de score na een geslaagde combina tie met Hans van Zeeland. Daarna was het gebeurd. In de tweede pe riode liep Italië uit naar 4-1. In de derde periode bleef de marge van drie doelpunten gehandhaafd. Wim Keeman scoorde eerst voor Nederland tegen (4-2). Toen werd Han Smits uit het water gestuurd, waarna Italië via de Magistris 5-2 liet aantekenen. Een tweede doel punt van Wim Keeman zorgde voor 5-3, maar zes seconden voor het De president van de Namibische bevrijdingsbeweging Swapo, Sam Nujoma, die deze week een bezoek aan ons land brengt en ook sprak met mensen van kerkelijke organi saties, actiegroepen en financie ringsinstellingen, meent, dat de kerken een belangrijke rol spelen om de bevrijding van Namibië. Hij deed een beroep op de Nederlandse kerken die deze strijd nog niet steunen. Er zijn 10.000 Namibische vluchtelingen in Angola en Zam bia, voornamelijk vrouwen, kinde ren en bejaarden, en zij hebben medische verzorging, voedsel, kle ding en onderwijs nodig. Nujoma wil vooral geld en mate riële hulp. Er is een grote behoefte aan transportmiddelen om de hulpgoederen naar dit land (ten westen van Zuid-Afrika) te bren gen. Ook zou Nujoma graag zien dat gevluchte Namibische jongeren in Nederland konden studeren om na de opheffing van het Zuidafri- kaanse bewind hun kennis te ge bruiken bij de opbouw van het land. De Swapo-leider vindt het be langrijk, dat de kerken druk uitoe fenen op bedrijven die-belangen hebben in Zuid-Afrika. Ook de kerken in Zuid-Afrika ziet Nujoma als belangrijke bondgeno ten. De rk kerk is de laatse jaren tot integratie overgegaan, de lutherse kerk heeft zich steeds tegen de apartheid opgesteld en ook de ang- likanen verzetten zich tegen het systeem. Een ander lid van de Swapo-delegatie, ds. B. Karuaera, lid van de Afrikaanse methodisti sche bisschoppenconferentie, be vestigde, dat de Zuidafrikaanse kerken achter deze bevrijdingsbe weging staan, met uitzondering van de Nederduitse Gereformeerde Kerk en enkele kleinere geloofs gemeenschappen, zoals de baptis- ADVERTENTIE Nu is zelf jam maken doodeenvoudig Met van Gilse geleisuiker maakt u in'n mum gezonde en overheerlijke jam. Lukt iedereen altijd. Zelf jam maken is nu veel eenvoudiger want met van Gilse geleisuiker hoeft u slechts vier minuten te koken.Daardoor blijven vitamines en smaak veel en veel beter bewaard. De bereiding is simpel: één deel vruchten en één deel van Gilse geleisuiker, even roeren, even koken en u heeft gegarandeerd de meest verrukkelijke jam.'t Lukt iedereen altijd. Op het kilopak vindt u recept-ideeën en u kunt ook 't uitgebreide recepten-boekje aanvragen door f 1,65 over te maken op^— postrekening 1101939 t.n.v. van Gilse, Roosendaal. alweer zo'n opmerkelijk Suiker Unie produkt yy einde van de derde periode bracht Barrafini de stand op 6-3. Via uitstekend spel in de laatste pe riode wist Nederland door doel punten van Hoepelman en Keeman terug te komen tot 6-5. Fondelli vergrootte Italië's voorsprong tot 7-5, waarna Hoepelman de span ning weer helemaal terugbracht door zijn derde doelpunt te scoren: 7-6. In de laatste seconde werd Ne derland een strafworp onthouden toen de Italiaanse doelman bij een Nederlandse aanval binnen het vier meter-gebied zijn doel vasthield. Tegen Italië B waren de periodes tanden 3-2, 0-1, 2-3, 2-3. Aan Ne derlandse zijde werden de doel punten gemaakt door Hoepelman (3), Landeweerd, Van Zeeland, Smits en Van Mill. Deze wedstrijd telde niet mee voor de stand. De uitslagen van de andere weds trijden gisteravond waren: Italië A - Roemenië 5-5, Roemenië - Sovjet Unie 8-8, Hongarije - Italië B 7-0, Hongarije - Rusland 9-9. Voorlopige stand: Italië A 2-4 13-11 Nederland 2-2 13-12 Roemenië 1-1 8-8 Sovjet-Unie 1-1 8-8 Hongarije 1-0 5-7 toegangsprijzen: overdekte zitplaats 7,50 onoverdekte zitplaats 6,- staanplaats 4,- jongenskaart t/m 12 jaar 1 geheel compleet, illy lippens. f0- burgsmüller. horst b aanvang19-30uur terrein quick boys i m n* i* laan van nieuw zuid voorverkoop o.a.: kantoor leidsch dagblad, witte singel 1, leiden kantoor leidsch dagblad, badstraat 9, katwijk aan zee v.v.v. katwijk, boulevard 58, katwijk aan zee verder: bijkantoren leidsch dagblad te sassenheim (sigarenmagazijn vink hoofdstraat 208) en te lisse (sigarenmagazijn de bruin, heereweg 240) en het v.v.v. te noordwijk aan zee, de grent 8 ten en het Leger des Heils. Een Namibische Raad van Kerken wordt op het ogenblik voorbereid. Dat bewijst, aldus de metho isti- sche dominee, dat de kerken een onafhankelijk Namibië nastreven. De bijna 50 rk bisschoppen van het Afrikaanse land Zaire hebben de multi-nationale ondernemingen ervan beschuldigd, de behoeften van de mensen op te zwepen terwijl de mensen zelf aan hun eerste le vensbehoeften niet toekomen. Volgens het episcopaat beletten de drang naar geld en eer van velen en een veelomvattende corruptie Zaï re, zich snel genoeg in de goede richting te ontwikkelen. De arms- ten moeten het gelag betalen. De industrialisatie zuigt het platteland leeg waardoor de saamhorigheid wordt verbroken. De bisschoppen dringen aan op de ontwikkeling van een nieuwe solidariteit. Herv. Kerk: beroepen te Garde ren J. Catsburg Katwijk aan zee, Veenendaal E.M. Bakker Nieuwer- kerk a.d. IJssel; aangenomen naar Zeist J. Jongerden Harderwijk. Eindtoernooi EK voetbal met 8 landen GRINDELWALD - Het ein dtoernooi om het Europese voetbalkampioenschap voor landenteams zal met Ingang van 1980 door acht landen ge speeld worden, in plaats van vier. Dit UEFA-besluit werd gisteren tijdens het congres van de voorzitters en algemeen secretarissen van de Europese voetbalbonden in Grindel- wald bekrachtigd. De oude opzet, een toernooi met vier landen werd tijdens de algemene stemming ver worpen. Het eindtoernooi nieuwe stijl wordt in ongeveer twee weken afgewerkt, waarbij het organi serend land automatisch ge plaatst is. Via voorronden zul len de zeven andere landen zich moeten kwalificeren. De acht landen van - het ein dtoernooi worden ingedeeld in twee groepen van vier. De twee groepswinnaars spelen om de Europese titel. De kandida tuur voor het toernooi van 1980 moet voor 15 oktober van dit jaar binnen zijn bij de UEFA. LEIDEN - De "geprogrammeerde" overwinning van Tine Langeveld in het damesenkelspel B van de districtskampioenschappen tennis ging gisteren bijna de mist in. Marjon v. Boeckel, uit het eerste team van Unicum, kwam in de eerste set tegen Tine met 5-4 en 40-0 voor en leek voor een regelrechte sensatie te gaan zorgen. Tine bleek evenwel, ondanks haar jeugdige leeftijd, over de juiste mentali teit te beschikken en boog de stand alsnog om naar 7-5 winst. In de tweede reeks bleef Maijon goed tegenspel bieden, maar ook deze set ging met minimaal verschil naar Tine: 7-5. Wél voor een verrassing in deze categorie zorgde mevr. Kwaaitaal, die tweede klasse speelt met Nieuw Vennep. Met 6-4,1-6, 7-5 schakelde zij de als vierde geplaatste Miijam Mulder uit. Monique v. d. Storm van Forescate speelde zich in de kwartfinale na winst tegen wedstrijdleids ter Helène v. Paridon. Bij de heren in B deden zich geen verrassingen voor. Henny Koemans behaalde een regelmatige 0-3, 6-3 overwinning op Peter Wolterink; Ma dera versloeg Van Veelen met dezelfde cijfers en ook Creyghton bleef zijn tegenstander, Bub v. d. Zee, via deze uitslag voor. Bob v. Overbeeke gunde Erik-Jan Schreuder nog een game minder. Rob Stam is de laatste twee weken bepaald niet op dreef. Door Har Meyer, iemand die Stam twee jaar geleden nog verrassend uitschakelde, werd hij met maar liefst 6-0, 8-1 aan de kant gezet. Henk Emnes liet tegen Visbeen zien vastbesloten te zijn om zijn titel te gaan prolongeren: 7-5, 6-1. Voor Lodewjjk Kallenberg was de pressie van Jan Theunissen te groot: 4-6, 1-6. Paul Kalenberg begon tegen Alfred Gelvert sterk (6-2), maar daarna kreeg Alfred meer vat op het op zekerheid gebaseerde spel van Kallenberg. Hans Ekker, zorgde in C voor een daverende verrassing door via 6-4,6-2 de favoriet Peter Kwestro te elimineren. UW EIGEN DAGBLAD 00K IN DE VAKANTIE? Dat kan, doch uitsluitend met deze bon. Graag 14 dagen voor u vertrekt opzenden naar: Alphens Dagblad, Julianastraat 19 Alphen aan den Rijn. Leidsch Dagblad, Witte Singel 1Leiden. ■Plakt u dan wel een postzegel? (55 cent). S.v.p. In Invulton! r vakja Vakanttaadraa: NIET INVULLEN NIET INVULLEN Postnummer Wiiknummer Opzending is gratis in Nederland en België. Overige landen 1.90 per dag. De praktijk heeft geleerd dat ondanks al onze goede i, zorgen de bezorging in sommige landen te wensen overlaat. -lW Wij kunnen dus helaas geen verantwoording nemen voor het niet tijdig arriveren van kranten op uw va- kantieadres.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13