Raul Ramirez wint 'Queen's Club' Derde plaats Jong Oranje in Frankrijk Vele onde namen op Wimbledon Horst Blankenburg naar Bordeaux ST. ETIENNE WINT BEKER Argentinië oefent met incidenten MEXICAAN IN VORM TIJDENS PROLOOG VAN WIMBLEDON Tweede plaats Leidse junioren MAANDAG 20 JUNI 1977 SPORT SPORT SPORT SPORT HAMBURG - Hamburger SV, de winnaar van de laatste Euro pese voetbalbeker voor beker winnaars, heeft Horst Blanken burg (ex-Ajax) voor 150.000 gulden aan de Franse club Gi- rondins Bordeaux verkocht. Blankenburg zou eerst naar Pa ris Saint Germain gaan maar uiteindelijk is het Bordeaux geworden. Hij was bij Hambur ger SV de laatste maanden van de competitie wisselspeler. HSV verkocht nog een „bank zitter". Doelman Vlado Kova- cevic gaat voor 75.000 gulden naar Wuppertaler SV. De eerstedivisieclub FC Dordrecht heeft drie amateurs voor een jaar gecontracteerd. Het zijn Tom van der Bijl, laat- bij de Rotterdamse eersteklasser HION, Rob Do- ree, middenvelder van ASWH (Hendrik Ido Ambacht) en Bas Hoogerwerff, doelman van Groote Lindt uit Zwijndrecht, dat uitkomt in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Rob Doree speelde al eerder voor FC Dordrecht. Morgen zal de gemeenteraad van de Merwedestad beslissen of de betaalde voetbalclu'b in die plaats een gemeentelijke subsidie van 30.000 gulden zal krijgen. Cees Jan Snoeck, de 21-jarige middenvelder van de Rotter damse hoofdklasser Xerxes heeft een contract met Feye- noord gesloten. De verbintenis heeft een looptijd van twee jaar. SPORT H SPORT SPORT ■gHjgp LONDEN - Wimbledon is van daag begonnen aan zijn hon derdste editie. En behalve Tom Okker, onze nationale tennis- trots op de terugweg, is nog een andere Nederlander op ditjubi- leumtoernooi van de pa rt ij: Rolf Thung De „geflipte" prof, die in sep tember, moedeloos geworden van alle nederlagenmaar weer besloot de studie te laten preva leren boven het tennis, is kenne lijk van een last bevrijd. Met als gevolg, dat hij plotseling wel zijn partijen kon winnen. Het geen hij bewees in het kwalificatie-toernooi voor Wimbledon, vorige week. Drie overwinningen op rij verschaf ten hem een kaartje op de eerste rang". De onbekende Argentijn Alva rez is zijn eerste tegensta nder en die klus moet Thung kunnen klaren. Mocht de Nederlander winnen dan ontmoet hij in de tweede ronde de Zuidafrikaan Ray Moore, net als Okker een ge reputeerde prof in zijn nada gen. Die partij zal voor Thung zeer waarsch ijnlijk een te zwa re opgave blijken te zijn. Al zal hij zeker niet al te zwaar tillen aan een nederlaag, want voor hem kan Wimbledon al niet meer stuk. Maar wie weet zorgt de Hilversummer nog voor een on- verwachte surprise. Aan zelf vertrouwen ontbreekt het hem in ieder geval niet. Onze nationale kampioen Louk Sanders ging het heel wat min der voor de wind. Hij speelde de laatste weken voor drie Engelse toernooien voorwedstrijden en sneuvelde steeds vroegtijdig. Eerst gebeurde dat in Notting ham, vervolgens voor het Queens-toernooi in Londen dat gisteren is beëndigd en hij speelde voorwedstrijden voor Wimbledon. Sanders stond het huilen nader dan het lachen, toen hij ook Wimbledon had ge mist. Hij heeft dat in hoofdzaak aan het bestuur van de Konin klijke Nederlandse Lawn Ten nis Bond te wijten, die hem op dracht gaf aan de Engelse gras- toernooien deel te nemen, hoe wel Sanders heel andere plan nen had. Hij had voorlopig rus tig op het vaste land willen blijven en in wat mindere gra vel toernooien internationale eivaring op willen doen. Zijn zelfvertrouwen heeft nu boven dien een gevoelige knauw ge kregen. Vele oudere spelers hebben ter gelegenheid van het eeuwfeest van Wimbledon wederom de stoute schoenen aangetrokken en nog eens ingeschreven. Het opmerkelijkst is de terugkeerin het enkelspel nog wel, van de Wimbledonkampioene van 1962, de Amerikaanse Karen Susman, die nu 34 is. Zij heeft uitstekend geloot, zodat hij waarschijnlijk pas gestuit zal worden door de Britse geplaat ste speelster Sue Barker. Ook de legendarische Maria Esther Bueno, die vorig jaar na lange afwezigheid weer in het enkels pel opdook, is ook weer present. En dan niet te vergeten Billie Jean King, die al zes Wimbledon-single-titels op haar naam heeft. In het gemengd dubbeltoemooi zien we be faamde namen van weleer zoals de Duitser Wilhelm Bungert, de Brit Bobby Wilson, de Austra liër Neale Fraser samen met Judy Dalton, verder Bill Bo- wrey en de Amerikaan Ralston. SPAKENBURG - Ben Zweers, oefenmeester van zondagamateurkampioen Rheden, gaf het na afloop eerlijk toe - hij had zich ver keken op zaterdag titelhouder Ijsselmeervoge- ls. Had zich niet gerealiseerd dat de Spakenburgers over zoveel condivtie beschikten en uiterst bekwaam de counter hanteerden. Had de ploeg trouwens ook niet eerder zien spelen en der halve het gevaar dat Jaan de Graaf heette niet onder kend. En juist die Jaan de Graaf Besliste na 33 minuten de wedstrijd toen hij koppend een voorzet van gelege nheidsaanvoerder Jan Vedder, zij het in tweede instantie, achter doelman Appie Riggelink depo neerde. Waarmee IJsselmeervogels zich een wat wankele basis verschafte om a.s. zaterdag voor de tweede maal in successie het algemeen amateurkampioenschap van Ne derland in de wacht te slepen. Met name in de eerste helft toonde de zaterdagkampioen zich in tac tisch opzicht duidelijk de meerde re, zodat Rheden zich in die periode voornamelijk moest bepalen tot het ontregelen van de Spakenburgse aanval, waarbij het nodige fysieke geweld van met name Tonny Key- man doelrijpe kansen voor de Spa- if Rheden-doelman Riggeling (m) kan hier een aanval van Ijsselmeervogels stoppen, kenburgers moest voorkomen. machteloos tegenover een kopbal van Jaan de Graaf (r) .Het was voldoende omde Spakenburgers Ben Zweers had het overigens niet op het Nederlaiids amateurkampioenschap te geven. nodig gevonden om een vaste be waker bij Jaan de Graaf te posteren. En hoewel de Rhedense oefenmee- Maar net zoals in de nacompetitie ster later nogal geringschattend voor het zondagamateurkam- sprak over de Spakenburgse troef pioenschap kwam ook het juist de door MSV- Duisburg begeerde centrumspits, die het nodige gevaar stichtte voor de veste van Riggelink. Waarbij wel zij aangetekend dat Rheden het eerste kwartier na rust de wedstrijd beheerste. grote euvel van de Veluwse ploeg duidelijk naar voren: het afmaken van de met goede combinaties ver kregen scoringskansen. Want Poelen, Lucassen en Jansen rukten soms uiterst bekwaam op naar de veste van invaller-doelman Maarten de Harder, maar wisten op het beslissende moment geen raad met de mogelijkheden, hoewel die zelfde De Harder ziek voortreffelijk weerde, vooral bij de soms gevaar lijk hoge inzetten voor zijn doel. bied, maar ook toen ontbrak het be slissende schot. Als de vogels, die komende zater dag weer over Harry Koelewijn en Jan Zwaan kunnen beschikken, het hoofd koel houden, kan de na tionale titel in Rheden weer bij de het laat- zaterdagamateurs terechtkomen, Ijsselmeervogels mocht ste kwartier onafgebroken opruk- want de vogels hebben ken tot in het Rhedense doelge- een gelijkspel genoeg. TOULON - Jong Oranje is zater dag, door een overtuigende 3-1 zege op Hongarije, als derde geëindigd in het internationale jeugdtoernooi van Toulon. Het toernooi werd gewonnen door Jong Frankrijk, dat na verlenging de Finale met 1-0 van Bulgarije De wedstrijd om de derde plaats tussen Nederland en Hongarije had een levendig karakter. Beide ploegen speelden geheel vrijuit, een weelde die Nederland dank zij een technisch overwicht en een betere organisatie dan ook in een overwinning kon omzetten: 3-1. Na een goed half uur spelen scoorde Oranje twee keer kort achter elkaar, eerst door Jol en daarna door Koopman. In de tweede helft, nadat Becsei Hon garije op 1-2 had gebracht, was het weer Martin Jol die raak PARIJS - St. Etienne zal het ko mend seizoen toch internationaal voetbal blijven spelen. De ploeg van Robert Herbin versloeg zater dagavond in Parijs in de bekerfi nale Reims met 2-1. Bij de rust was de stand nog 0-0. In de Zuid-Poolse plaats Tsjesjto- chova won Odra Opole de Poolsp voetbalbeker. Odra versloeg in de finale Widzew Lodz met 3-1. Tegen Schotland (1-1) weer tweemaal rood BUENOS AIRES - De oefenweds trijden, die de Argentijnse natio nale ploeg in Buenos Aires speelt ter voorbereiding op het toernooi om het wereldkampioenschap schijnen niet zonder incidenten te kunnen verlopen. Bij de ontmoe ting Argentinië-Engeland werden twee spelers van het veld gestuurd, zaterdag bij Argentinië-Schotland (1-1) was het al niet anders. Tien minuten na rust kreeg Willie John ston van Schotland een klap op z'n nier. De zondaar, Vicente Pernia, werd door de Braziliaanse scheids rechter Romualdo Arpi uit het veld gezonden maar tot Schotlands ver bazing kon ook Johnston vertrek ken. Nog vreemder werd de situatie toen Argentinië drie minuten voor het einde zomaar een strafschop kreeg toegewezen na een oge nschijnlijk onschuldig duwtje van Tom Forsyth. Passarella maakte daaruit de gelijkmaker nadat in de 77e minuut Don Masson Schotland - eveneens uit een strafschop - de leiding had gegeven. LONDEN - De Mexicaan Raul Ramirez demonstreerde za terdag op de laatste dag van het toernooi van Queen's Club in Londen een uitstekende vorm. Hij won het herenenkels pel door twee fraaie, zij het zwaar bevochten overwinnin gen. In de halve finales schakelde Rami- Ramirez komt aldus met groot zelf- rez, die voor Wimbledon als ze- vertrouwen aan de start op Wim- vende is geplaatst, eerst de Ameri- bledon. Gezien zijn spel lijkt zijn kaan Brian Gotfried (finalist "Parijs") uit met de setstanden 9-8 en 6-3. Enkele uren later trof hij in de finale de Brit Mark Cox, die voor de eindstrijd slechts twee games had hoeven spelen. Cox won de vrijdag al begonnen - en bij de stand 4-4 in de derde set gestaakte - halve finale tegen de Amerikaanse "reuzendoder" Hank Pfister. De laatste set werd 6-4 voor de Brit, die in de finale tegen Rami rez, ondanks een pijnlijke buik spier, taai verzet bood. Ramirez heerste echter. Hij bracht Cox keer op keer in moeilijkheden. De Brit stribbelde wel lang tegen. In de eerste set overleefde hij twee setpoints om uiteindelijk met 7-9 te verliezen en in de tweede zelfs drie. Het werd tenslotte toch een over winning voor de Mexicaan met 7-5. TENNIS - Martina Navratilova heeft zaterdag in Edinburgh het damesenkelspel van een interna tionaal toernooi gewonnen. Zij ver sloeg in de finale haar Amerikaanse landgenote Kristien Kemmer met 2-6. Oi8. 7-5. zevende stelling op de plaatsings lijst wat aan de lage kant. Federation Cup De damesploeg van de Verenigde Staten heeft zaterdag in East bourne voor de zesde keer in vijf tien jaar beslag gelegd op de fe deratiebeker voor tennislanden- ploegen. De Verenigde Staten wonde finale van Australië met 2-1. In de enkelspelen versloegen Billie Jean King en Chris Evert respec tievelijk Dianne Fromholtz en Kerry Reid. Rosemary Casals en Chris Evert, bij de Wimbledon- kampioenschappen als dubbel als tweede geplaatst, verloren met 3-6, 3-6 van Kerry Reid en Wendy Turn- bull. De Amerikaanse tennisploeg had de overwinning ook een beetje te danken aan de Australische Evonne Goolagong. De tegen woordige Evonne Cawley is in blijde verwachting en kon daar door geen deel uitmaken van de Australische ploeg net zo min als ze een gooi naar een Wimbledontitel zal kunnen doen. Daardoor, en door het sublieme spel van Chris Evert, ze verloor in het gehele toernooi Raul Ram geen set - kon de Verenigde Staten de finale al in de enkelspelen be slissen. Billie Jean King versloeg eerst Dianne Fromholtz. Het was de eerste ontmoeting die deze twee speelsters ooit uitvochten. King echter maakte in 1963, het eerste jaar van het toernooi om de feder atiebeker, al deel uit van de Ameri kaanse ploeg. Binnen twintig mi nuten won de meervoudig Wim bledonkampioene de eerste set: 6-1, maar daarna liet ze zich door de linkshandige Fromholtz: 2-6. De derde set bleek voor King, die juist toen een grotere zuiver heid in haar slagen legde tegen .de regelmatig falende volleys van Fromholtz: 6-2. Anders Chris Evert en Kerry Reid speelden een geheel andere^ wedstrijd. Reid speelde voortdurend van de achter lijn. Ze kwam in de eerste set zelfs op een voorsprong van 4-1, maar Evert won vervolgens zes games op een rij en brak vroeg in de tweede set ook nog eens door de opslag van Reid. Dat was voldoende om de overwinning te behalen: 7-5, 6-3. "Het heeft even geduurd voor ik weer aan het spelen op gras gewend was", aldus Evert, "tot vandaag heb ik het in dit toernooi nauwelijks moeilijk gehad. Het duurde dan ook tot het moment dat ik met 1-4 achter raakte, voordat ik me reali seerde dat er iets op het spel stond dat ik bezig was te verliezen. Ik moet nog een paar partijen spelen om weer optimaal gemotiveerd te zijn." Het dubbelspel werd een teleurstel lende vertoning. Evert en Casals speelden niet sterk en dat gold met name voor Rosemary Casals. Het meër gedisciplineerde spel van de Australische combinatie Reid/Turnbull bracht het ene pun tje binnen bij het team van Neal Fraser: 6-3, 6-3. Reus Connors geveld door 'kleinduimpje' LONDEN - De reus is geveld door klein duimpje. Jimmy Conners kon zijn eerste partij in het herenenkelspel van de Wim- bledonkampioenschappen vandaag niet spelen, omdat een spalk voor zijn geblesseerde duim niet tijdig gefabriceerd kan worden. Daarom heeft de organisatie besloten de als eerste geplaatste Conners vie rentwintig uur uitstel te geven en zijn parij tegen de Brit. Ri chard Lewis naar morgen te verplaatsen. De finale herenenkelspel van het internationale tennistoernooi in Nottinghan, die aldaar twee keer werd uitgesteld en zater dag in Londen zou worden ge speeld, is nu definitief afgelast. Ook in Londen bleek het slechte weer het spelen onmogelijk te maken en daarna besloten de beide finalisten - de Chileen Jaime Fillol en de Amerikaan Tim Gullikson - de hoofdprijs dan maar te delen. schoot en daarmee de eindstand op 3-1 bepaalde. Zo weinig als Nederland in de eerste wedstrijd van het toernooi tegen Bulgarije aan voetballen was toegekomen zo veel kon Jong Oranje in de laatste weds trijd tegen Hongarije doen. Het verschil in instelling tussen de beide Oosteuropese ploegen was duidelijk. Nederland zowel als Hongarije wilde aanvallen. Hongarije deed dat in het eerste kwartier goed. Bodnar strandde eerst op doelman Hoek en Boro- scyan miste daarna de bal uit een voorzet van Gyongyosi. Wim Woudsma was na tien minuten dicht bij een treffer. Dezelfde spe ler sleepte rond de dertigste mi nuut een corner uit het vuur. Mar tin Jol, de rechterspits van FC Den Haag, scoorde bij deze gele genheid. Nadat Hoek weer zijn kwaliteiten had getoond bij een actie van Bo- roscyan, kon Oranje weer uit een hoekschop scoren. Vermeulen bracht de bal voor het doel en Koopman, de rechtervleugelver dediger van de Eagles, kopte in (2-0). Pierre Vermeulen zorgde nog twee keer voor gevaar, alvo rens de rust aanbrak. Na de hervatting kwam Ajax-speler Tahamata in het veld voor Da- men. De beide Nederlandse vleugelspitsen stelden de Hon gaarse defensie keer op keer voor problemen. Tien minuten na de hervatting echter scoorde Hon garije tegen. Boroscyan, verre weg de actiefste Hongaarse spe ler, bediende Bescsei op maat en deze speler scoorde. Nog geen vijf minuten later had Jong Oranje de voorsprong uit gebouwd. Vermeulen bracht Jol in de gelegenheid zijn tweede treffer te maken. Tot aan het einde bleef de wedstrijd boeien. Hoek bracht nog een keer red ding na een vrije trap van Becsei, maar de derde plaats van Jong Oranje kwam uiteindelijk niet meer in gevaar. Bulgarije, dat eerder tegen Neder land was opgevallen door hard spel, deed het in de finale tegen Frankrijk niet zachter. Drie spe lers liepen daarbij waarschuwin gen op. Het mocht niet baten. In de eerste minuut van de verlen ging scoorde de Fransman Ge- nghini voor 4000 toeschouwers het beslissende doelpunt. DORDRECHT - Het Leids jeug- delftal voor spelers t/m 18 jaar heeft een verdienstelijke gedeelde tweede plaats behaald op het vijf- bondentoernooi. Er had zelfs meer ingezeten voor de door Freek Fi- lippo gecoachte vertegenwoordi gers van de afdeling Leiden als de slotontmoeting tegen Gouda in winst was omgezet. Dat treffen ein digde echter in een gelijkspel (0-0) zodat Gouda met de eerste prijs ging strijken. Leiden en Rotterdam volgden op één punt afstand. Het Leidse jeugdteam bleef tijdens het toernooi ongeslagen. Den Haag werd door twee doelpunten van Martin van Elk met 2-1 geklopt, de overige duels eindigden in remises: 1-1 tegen Dordrecht (doelpunt van Hans Verkerk) en 0-0 tegen Rotter dam en Gouda. De opstelling van het Leidse team: Hans Verkerk en Martin van Elk (Alphen), Jan v.d. Laan (Alph. Boys), Theo Guyt, Wim v.d. Plas, Cees van Rooyen (Q. Boys), Henk Landwaart en Ron Bekooy (UVS), Jan van Duyn en Ron Mesman (Lisse), Ron Loos en Richard v.d. Meer (DOSR), John Wassenaar (Lisser Boys), Rick Ta- lan (Katwijk) en Peter van Rijn (Teylingen). Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Houtrusthallen speelde de Leidse en Zuidhol landse zaalvoetbalkampioen Swift/'t Winkeltje zaterdag tegen de Haagse kampioen DKS. Voor bijna 2000 toeschouwers excelleerde Swift vooral in de tweede helft van het duel, dat op 2-2 werd afgeslo ten. Swift trad aan zonder Piet Gu- bler, wiens taak als spelmaker werd overgenomen door gastspeler Frans Sjardijn, die de uitblinker was in het team van de Zuidhol landse kampioen. DKS begon zeer sterk. Leen de Graaf schonk de Ha genaars al snel een 1-0 voorsprong, maar Wim de Roo scoorde halver wege de eerste helft de Leidse ge lijkmaker. Was DKS gevaarlijker in het eerste speldeel, na de pauze domineerde Swift volledig. Deson danks bracht Bennie de Roode DKS weer aan aan de leiding (2-1), waarna John Jansen na een combi natie met Jan Pijnakker voor 2-2 zorgde. Door pure pech (Jan v.d. Reijden en Jan Pijnakker raakten het houtwerk) ontging Swift daarna een verdiende zege.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 9