"De kiezer niet teveel beloven" sa Districtsbureau van de Rijkspolitie mogelijk in 1985 in Leiderdorp eidse agenda Burgerlijke stand rrrrn Zoeterwoude 700 met optocht begonnen Irma Gehner fractieleidster van de YYD in Leiderdorp LEIDERDORP - "Eigenlijk ben ik bij toeval in de gemee nteraad gekomen. Een jaar of twee voor de laatste raads verkiezingen ben ik benaderd door mensen van de VVD want die wilden graag wat meer vrouwen in de raad hebben. Ik ben toen lid ge worden want dat was ik niet eens - en heb wat ervaring opgedaan in het afdelingsbe stuur. Sinds 1974 zit ik nu in de raad". Irma Gehner-Ellenberger heeft na twee jaar "gewoon raads lid" te zijn geweest het frac tievoorzitterschap overge nomen. omdat de huidige WD-fractieleider in de Lei derdorpse raad, Jan-Albert Dop, die functie door drukke werkzaamheden niet meer volledig kan uitvoeren. Niet teveel fractievoorzitster deed veel bestuurlijke erva ring op bij de padvinderij, waarvan ze 25 jaar lid is ge weest "Ik ben begonnen als klein meisje, aangespoord door een nichtje, en uiteinde lijk ben ik in het bestuur van Scouting Nederland geko men. Dat heb ik tien jaar lang gedaan". Daarvoor had ze de leiding van een padvinder- sgroep in de Jordaan. Nu nog heeft Irma daar voordeel van: "Bij zo'n organisatie leer je praten en snel beslissingen nemen als het noodzakelijk is. Daar heb ik nu nog profijt Door Hanneke Meijer Over wat ze allemaal wil realise ren in Leiderdorp valt weinig te zeggen: "De eerstkomende vijf jaar hebben we nauwe lijks iets te besteden in Lei derdorp dus valt er weinig te willen. Het wordt straks nog een hele toer bij de verkiezin gen, want we moeten zorgen dat we de kiezers niet teveel beloven. Het enige wat we kunnen doen is zo zuinig mo gelijk omspringen met de middelen die we hebben". Gemeentehuis Oorzaak daarvan is het feit dat het nieuwe Leiderdorpse ge meentehuis - dat ruim tien miljoen gulden moet gaan kosten - een flinke hap uit de Leiderdorpse financiën opeist. Moet dat besluit dan niet teruggenomen worden? "Daar hebben wij ook we ieens over gedacht maar we hebben gewoon een nieuw gemeentehuis nodig. Als je ziet hoe de ambtenaren nu moeten werken in een veel tc kleine accommodatie dan ben ik ervan overtuigd dat we iets anders moeten". "Je kunt wel een noodvoorzie ning treffen maar dan zit je binnen een paar jaar weer met moeilijkheden. Nee, laten we het maar in één keer goed doen ook al heeft dat dan tot gevolg dat we op andere fron ten wat zuinig aan moeten doen". Irma vindt dat Leiderdorp een constructieve raad heeft: "Men heeft hier respect voor eikaars mening en op die ba sis wordt er geloof ik goed gewerkt. Ik zou me niet kun nen voorstellen dat ik in Lei den raadslid zou zijn met al dat persoonlijk gehakketak. Als het hier ook zo zou zijn dan stapte ik er onmiddellijk uit". Irma vindt wel dat er te weinig vrouwen in de Leiderdorpse raad zitten: Jeanette Tas van de PvdA heeft nu aangekon digd dat ze weggaat en dan blijven er nog maar twee vrouwen over. Ik vind dat we met z'n allen bij de volgende verkiezingen voor meer vrouwen moeten zorgen, al hoewel dat niet eenvoudig zal zijn omdat de vrouwen zich hier maar matig voor politiek interesseren. Dat vind ik een foute instelling. De vrouw moet net zo goed bestuurlijke verantwoordelijkheid dra gen". Irma Gehner: "Geen burgemeester Vier wethouders Sinds kort is Irma fractievoor zitter en tevens plaatsvervan gend wethouder. Is dat het begin van een politieke car rière? "O nee, zeker niet. Ik vind het leuk om in de raad te zitten en ik zou best wethou der willen zijn maar meer ook niet. Geen provincie, geen Kamer en ook geen burge meester. Mijn gezin staat op de eerste plaats en dat moet er niet onder lijden". De enige voorwaarde die Irma aan een eventueel wethou derschap vastknoopt is dat er na de volgende verkiezingen vier in plaats van drie wet houders moeten komen. "Het zit erin dat de raad niet wordt uitgebreid omdat we moge lijk. net de grens van 20.000 inwoners niet halen voor 1978. Toch vind ik dat we met vier wethouders moeten gaan draaien want er ligt veel te veel werk". De drie grootste fracties in de Leiderdorpse raad, WD, CDA en PvdA, hebben nu elk een wethouder geleverd. De vierde moet naar de mening van Irma Gehner komen van de partij die na de verkiezin gen het grootst is. Plan Bijdorp vastgesteld door raad van Yoorschoten VOORSCHOTEN - De gemeente raad van Voorschoten had weinig moeite met de vaststelling van het bestemmingsplan Bijdorp I. Toch werd er nog veel gepraat over het "hoe" en het "waarom". Niet alle indieners van bezwaarschriften hebben bij dit plan hun zin gekre gen bovendien waren er onder de indieners tegengestelde bezwaren. De Watersportvereniging zag graag meer recreatiemogelijkheden, ter wijl bewoners vanuit de aangren zende wijk Vlietwijk II een duide lijke afremming wilden. De raad kwam ook tot vaststelling van de "Woonruimteverordening" Alle sprekers zagen deze verorde ning als een eerlijke opsomming van de wijze waarop de schaarse woonruimte verdeeld kan worden Burgemeester Van der Haar was bereid om het rapport van de woon ruimteadviescommissie een grote rol te laten spelen bij de oplossing van de nog steeds in Voorschoten ernstig heersende woningnood OEGSTGEEST - De heer en me vrouw Massink waren gisteravond het middelpunt van een druk be zochte receptie in het gemeentecen trum te Oegstgeest, dit naar aan leiding van het feit dat de heer Mas sink 25 jaar lang voorzitter van de bouwvereniging "Buitenlust" is geweest. Sprekers waren burgemeester Van Eysinga, de nieuwe voorzitter Zaalberg en de heer Medendorp, één der oprichters van de "Buitenlust" Allen spraken hun grote waarde ring uit voor de standvastigheid en het doorzettingsvermogen van de heer Massink. In zijn dankrede spoorde de schei dende voorzitter zijn opvolgers aan tot voortzetting van de strijd voor de belangen van de bouwvereni ging. LEIDERDORP - De kans bestaat dat het nieuwe bu reau van het district van de rijkspolitie in Leiderdorp gebouwd wordt. Dat zou moeten gebeuren op een stuk grond ten noorden van het Elisabeth Zieken huis en het moet er - als alle plannen doorgaan - over zeven jaar staan. Leiderdorp is een van de plaatsen die genoemd zijn als lokatie voor het nieuwe bureau. Het oude, aan de Koniginnegrachtin Den Haag, is veel te klein en voldoet niet meer aan de eisen. Dat betekent dat het personeel van het rijkspo litiedistrict verspreid zit over heel Den Haag - de districtsre cherche zit bijvoorbeeld op de bovenste verdieping van het ge- rechtshof - en dat is een onhoud bare situatie. Kolonel P. Paul, districtscomman dant, zegt over het huidige ge bouw: "We zitten hier nu 25 jaar in twee woonhuizen. Nu is een woonhuis om te beginnen al geen politiebureau, maar bovendien zijn ze nu zo klein en oud dat het niet verantwoord is hier nog erg veel langer te blijven zitten." Daarom is de rijksgebouwendienst, samen met de rijkspolitie, op zoek gegaan naar andere moge lijkheden Gezocht werd naar een wat centraal liggende plaats, die ook nog snel bereikbaar is. De keuze viel daarom al vrij snel op Leiderdorp en die gemeente be hoort nog altijd tot de kansheb bers, die bovenaan de lijst staan. Hoe het gebouw er uit moet gaan zien en wat het eventueel zou moeten gaan kosten is nog niet bekend, maar wel is zeker dat het hele districtsapparaat erin ge huisvest moet worden, dus inclu sief recherche en verkeersdienst. Er bestaan vage plannen voor de aanleg van een helicopterhaven bij het nieuwe bureau: "Dat zou ZOETERWOUDE - Met een grote optocht, die vanaf de Keerweer naar het terrein van de voetbalvereniging SJZ leidde, zijn gister avond de feestelijkheden rond Zoeterwoude 700 begonnen "Er is even over gedacht om de feestelijkheden af te gelasten in ver band met de gijzelingen in Drenthe maar daar hebben we vanaf gezien omdat men daarmee de bezetters alleen maar in de kaart speelt, aldus burgemeester Detmers in zijn openingswoord. Na een demonstratie van de Zoeterwoudse gymnastiekverenigingen, die hun optreden besloten met het vormen van de cijfers 700, en de officiële opening brachten Zoeterwoudse padvinders een wat aange paste versie van Bredero's "Klucht van de koe", in nagebouwde mid deleeuwse decors. De eerste dag werd besloten met een demonstratie volksdansen. WOENSDAG Wijk iOTer Haarka- de. Boshuizerlaan. Bosnuizerkade, 5 Meilaan en plein. Bevrijdings plein, G. van der Veenstraat, Titus Brandsmalaan. Montgomery straat. Joh. Poststraat, Walraven van Hol straat. Wiardi Beckmanstraat. van der Helmlaan. Arent 'Brunsstraat. Lieven de Keystraat, Zocherstraat. van Banchemhof, de Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Kelder mansstraat, Vingboonshof, Jacob van Campenlaan. Voorschoterweg, Stalparthof. van 's Gravensandes traat, Berlagestraat. Wijk 12 Veilingkade. Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammens- chansplein). Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat. Appelstraat. Tomatenstraat, Drui- venstraat. Kersenstraat, Carbutre- weg, Planteynstraat, Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vlietweg, Vrouwenweg, Crones- tein (woonschepen). DONDERDAG Wijk 13 Rijnsburgerweg, Terweepark, Boerhaavelaan, Maïiën poelstraat, Kagerstraat, Zweilandlaan, van Swietenstraét, Faljeristraat, Hout laan, A. Duycklaan, van Beuninge- nlaan, van Slingelandtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldenbarneveld- straat, Fagelstraat, Ledenberc- hstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg. Nachtegaallaan, Me- zenstraat, Vinkenstraat, Lijsters traat, Roodborststraat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwenkstraat, Blauwe Vogel weg. Wijk 15 Stationsweg, Paviljoenshof, Sta tionsplein, Morssingel, Pesthuis laan, Piet Paaltjenspad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg), Parui Krugerstraat, Pres. Steyn- straat, Transvaalkade en hof, Jou- bertstraat, Wolmaranstraat, v. d. Tasstraat, Lopsenstraat, Rijnzicht- straat, de Wettstraat, Reitzstraat, de la Reyestraat, Pretoriusstraat. VRIJDAG Wijk 14 Herenstraat, Pr. Wilhelminastraat, Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioenstraat, Pioenhof, Lindestraat, Resedastraat, P. de la Courtstraat, Koninginnelaan, Acacialaan. Tul penstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammens chansweg). Wijk 16 Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit van der Laan straat, Leeuwkenstraat, Valdezs- traat. Stadhouderslaan, Magdalena Moonsstraat, 3 Octoberstraat, Dui- venbodestraat. Staalwijkstraat, Buitenruststraat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacintenstraat, Seringenstraat, Daliastraat, Anie- lierstraat. ZATERDAG 28 MEI 1977 In het weiland tussen het Elisabeth Ziekenhuis en Alberts Corner moet districtsbureau van de rijkspolitie komen. erg gemakkelijk zijn," aldus ko lonel Paul. "Maar zeker is het nog lang niet." De districtscommandant verwacht dat in de loop van dit jaar een de finitief besluit over de plaats van vestiging genomen zal worden. Als die beslissing ten gunste van Leiderdorp uitvalt is de kans niet uitgesloten dat men onmiddellijk uit Den Haag vertrekt en tijdelijk wordt ondergebracht in het ge bouw van de voormalige Mavo aan de Van Geerstraat, welk ge bouw nu leeg staat. LEIDEN-Geboren: Stefan, zn vanM. A. van der Vlugt en M. Kuik, Felix, zn van W. A. Egberts en S. Blokdijk, Maria E. L. dr van J. H. M. van Huuten M. P Clazing, Ageeth dr van P. C de Niet en G. van der Plas, Corrine E. W. dr van L. Oldenhage en C. W. van der Plas, Jan W. zn van J. van der Kaaij en T. M. Fakkel, Vincent M. zn van A.P.J. Kroft en S. J. Voges. Gehuwd: A. A. P. Witteman en K. Schui- lenburg, L. Nadi en J. C. Piket, E. H. G. Guldenring en J. J. Fresco. M. van der Mey en M. Philippo, R. A. van Luijk en A. W. Grevelink, C. G. van Schooten en S. Sloos, R. Rijsbergen en C. W. Brussee, W. A. T. Colyn en I. Flanderhijn, W. L. Rietkerk en M. A. van Haarlem, M. de la Rie en J. E. M. van der Meel. Overleden: mevrouw M. E. Baijer (geb. 1914). Opmerkelijk goed spel in Out Town Artsen Leiden-Voor spoedgevallen wordt de dienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: WIJK I (morskwartier, binnenstad tot Ci ty ring en Groenoord): H.C. Jas- perse. Witte Singel 72, tel. 124961; WIJK II (Kooi en Merenwijk): H.A.M.M. Mever, Stokroos 1, tel 122113; WIJK III (Waard. Profess- orenwijk en Tuinstadwijk): J. de Bruyne, Kernstraat 11. tel. 41225 WIJK IV (Zuid-West en Haag- wegkwartier): W. Schellekens. Pa- ganinistraat 24, tel. 764035. De dienst van maandag 0.00 uur tot maandag 24 uur, wordt waargeno men door de volgende artsen: WIJK I: R.M.G. Taytelbaum, Ho- gewoerd 138. tel. 120266; WIJK II: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; WIJK III: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; WIJK IV: A.A. van Rijn, Melissetuin 5. tel. 210797. Leiderdorp - S.P. Ouwerkerk, Me relstraat 184 a, tel. 891037 (zater dag); Van Leeden, Hoofdstraat. 8, tel. 894539 (zondag); Van Wijk, Me relstraat 184 a, tel. 890529 (maan dag). Alle dagen een spreekuurtje van 12.30-13 uur. Oegstgeest - J.W. de Haan. Dui venvoordestraat 3, tel. 154294 za terdag en zondag); D. Held, Mare- laan 36, tel. 152255 (maandag). Voorschoten - S. v.d. Kooij, v.d. Oyelaan 13, tel. 6951 (zaterdag); W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel. 3960 (zondag); A. Tromp Lohman- plantsoen 33, tel. 071-762159 (maandag); S.M. Platteel-de Jong. tel. 5417 (alle dagen, voor eigen pa tiënten). Warmond-Van zaterdag lOuurvn. tot maandag 8 uur vm.: J. Hoorn weg, Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-12665. Apotheken De dienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vrijdag tot maandag 8 uur vm., door Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 763134; Apot heek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. De dienst van maandag 8 uur vm tot vrijdag wordt waargenomen door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313: Apotheek R. v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Wijkverpleging Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. M. Dunlop, v. Was senaarstraat 7, tel. 10315. Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzor ging Leiden, Mare 45, tel. 149441. Aanvragen hulp voor bejaarden, langdurig zieken en gezinsverzor ging, ma. t/m vr. van 9-10 uur en van 13-14 uur. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten LEIDEN - „Als dit stuk niet met betrokkenheid gespeeld wordt", was de mening van twee dames uit het publiek „ontstaat snel het ge vaar, dat het langdradig en verve lend wordt". Zij spraken over het toneelstuk „Our Town", geschre ven door Thornton Wilder, dat gis teravond, onder regie van Henry Schvey, door de „English Institute Drama Group" opgevoerd werd in het LAK-theater. Maar regisseur Schvey hoefde gis teravond geen ogenblik bang te zijn, dat verveling zou infiltreren in de spelontwikkeling. Dat was na tuurlijk in de eerste plaats te dan ken aan de inzet van iedere speels ter en speler afzonderlijk. Toch dient hier de rolbewerking c.q. inzet van Lindy Meiman, Leo van der Meer, Leontine van Schie, Lydia Holdert en stage-managers Ellen Schouten (vooral) en Peter van der Kamp genoemd te worden. Regisseur Schvey, die tijdens de drie speeleenheden in de regieka mer nauwelijks corrigerend (wat betreft licht en geluid hoefde op te treden; was daarom na afloop van het stuk zeer tevreden over de indi viduele acteerprestaties. Want het blijft toch een vaststaand feit, dat dit toneelstuk veel drama tische mogelijkheden in zich bergt voor amateurtoneelspelers om speltechnisch in moeilijkheden te raken. Voor een regisseur, die „drama" doceert aan de Leidse universiteit, maar verder geen dramatische scholing heeft geno ten, is het toch fantastisch om met deze enthousiaste mensen een der gelijke prestatie te leveren. Bert Koekebakker Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Volkshuis i 9.30-12 L LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2