Wethouder W armond dreigt met opstappen "MARGRIET UNIEK VOOR NEDERLAND Volgend jaar kabel-tv in Leiderdorp "Overdekte" Oegstgeest september 1978 gereed eidse agenda LUILAK Bestuurlijke crisis rond Koudenhoorn STAD EN RAND VRIJDAG 27 MEI 1977 y WARMOND - De progressieve wethouder Cees van der Zalm heeft gisteravond gedreigd te zullen opstappen wanneer het eiland Koudenhoorn - gëlegen aan de Leede - ook bereikbaar wordt voor auto's Van der Zalm, en de progressieve fractie, eisten gisteravond in de raadsvergadering dat het War- mondse college vasthoudt aan het programma dat na de laatste ver kiezing gemaakt werd. Daarin wordt gesteld dat er naar het eiland Koudenhoorn alleen een voetgan gersbrug komt en dat het eiland uitdrukkelijk een stiltegebied moet blijven. Binnen de Warmondse raad ont stond gisteravond tijdens de rond vraag een meningsverschil over de interpretatie van het collegepro gramma. Eerder al deden de parti jen een poging om op één lijn te komen. Zoals gisteravond bleek, is dat niet gelukt. Fractievoorzitter J. Timmerman (Progressief Warmond) gaf duide lijk te kennen niet te willen tornen aan de afspraken die gemaakt wa ren bij de vorming van het college van B en W. PW Was van mening dat het collegeprogramma dan ook moest dienen als uitgangspunt van de enquête, die binnenkort over dit vraagstuk onder de Warmondse bevolking zal worden gehouden. Fractievoorzitter G. Pauli (WD) sprak namens zijn partij de mening uit dat het gebied zoveel .mogelijk in zijn natuurlijke staat bewaard Een brug over de Leede zijn.voor voetgangers. moet blijven en geschikt, moet worden gemaakt voor rustige re creatie van de Warmondse bevol king. Hoewel voor de WD een oe ververbinding iets anders betekent dan een brug zei Pauli op een vraag van de progressieven akkoord te gaan met een voetgangersbrug. Een voor auto's toegankelijke brug werd door Pauli van de hand gewe zen daar dit ondermeer de aanleg van een wegennet met zich mee brengt. Voor eventuele kalamitei- ten, als brand of ongevallen zijn volgens de WD andere voorzie ningen te vinden. De WD-fractie vroeg zich nog wel af of het reëel is een zo groot gebied aan een regio nale recreatieve functie te onttrek ken. Fractievoorzitter Tulp van het CDA, zei nog geen duidelijk stand- Burgemeester W.F. de Vreeze deelde de raad mee dat hij, als hoofd van de politie, het onverant woord acht een brug te bouwen die niet toegankelijk is voor ambu lance en brandweer. De burgemee ster toonde zich echter bereid een onderzoek in te stellen r gelijkheid van andere gen waarop de heer Pauli doelde en vroeg daar tijd voor. PW- wethouder Van der Zalm vroeg het eiland, die betaald wordt uit de opbrengsten van de zandwinning in Zwemburg. De PW fractievoor zitter sprak zijn grote verbazing uit over het feit dat de burgemeester in een zo laat stadium met de veilig heidsproblemen op de proppen kwam. Stemming volgde en het voorstel werd met zes tegen vijf stemmen verworpen. Opvallend was het stemgedrag van het WD- fractielid mevrouw Verbeek dat de WARMOND - Volgend jaar maart viert St. Matthias haar zestigjarig jubileum. In het jaar voorafgaand aan het jubileum wordt door een speciale commissie een reeks van activiteiten geor ganiseerd die tot doel heb ben de betrokkenheid van de Warmondse bevolking bij Matthias te vergroten. Die betrokkenheid moet onder andere tot uiting komen in een toename van het con certbezoek en het aantal jeugdleden. Aanstaande zaterdag wil Matthias op ludieke wijze de aandacht op zich vestigen door met het muziekkorps een -luilakkentocht door Warmond te maken. De tocht die ongeveer twee uur zal duren, begint om zes uur bij de Burcht. Zij die met het korps mee wil len wandelen over onder an dere het landgoed van de fa milie Menten en Leemans zijn welkom en de luilakken kunnen zich voor de veran dering eens met muziek la ten wekken. vervolgens de heer Pauli zich al of balans naar verwerping het voorstel deed doorslaan. PW- wethouder Van der Zalm vroeg om daar duidelijk vóór uitsprak. De overleg van B en W en deelde bij burgemeester meende daardoor terugkomst mee dat de afkeuring geen mogelijkheden i ben voor het zoeken i oplossingen. Er werd geschorst en PW kwam te- te heb- van het voor hem zeer principieel andere liggende punt hem dwong daaruit consequenties te trekken. Daar hij het fatsoenlijk achtte eerst te pra ten met de fracties die het college programma samenstelden, leverde uitslag van de enquête bekend is. de°raad uitgenodigd zich uit te hiJ ziJn portefeuille nog niet in. De tt_,-■ kans dat dat nog voorkomen kan worden, is echter klein en daarmee is de crisis in het Warmondse col lege dan een feit. punt te willen innemen voordat de rug met een voorstel. Daarin werd uitslag van de enquête bekend is. de raad Volgens hem wordt de bevolking spreken vóór een voetgangersbrug anders buiten spel gezet. Het colle- waarbij de eventuele financiële geprogramma wordt door het CDA consequenties voor andere veilig- naar de geest en niet naar de letter heidsvoorzieningen zouden den verhaald op de inrichting LEIDERDORP - Als alles volgens plan verloopt zullen de eerste wijken van Leiderdorp in juni van het volgend jaar kabeltelevisie krijgen. De kosten daarvan gaan ongeveer tien gulden per maand bedragen. Wethouder drs. E. Drenth van Lei derdorp deelde gisteravond in de vergadering van de commissie fi nanciën mee dat momenteel onder vijfhonderd gezinnen in Leider dorp een steekproef wordt gehou den om de behoefte aan kabeltele visie te peilen. Het Leiderdorpse college toont zich voorstander van aanleg van het kabelnet in Leiderdorp door de aannemingsmaatschappij Van den Berg, die ook het kabelnet in de Leidse Merenwijk heeft aangelegd. Alhoewel het niet de laagste in schrijver was heeft het college juist Van den Berg gekozen op grond van de wat betere technische uit rusting, die het bedrijf kan bieden. Nieüwe kiosk bij zwembad Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Het houten ge bouwtje bij het Zoeterwoudse zwembad blijkt ongeschikt om als kleine horeca-vestiging gebruikt te worden. De Zoeterwoudse raad be sloot daarom gisteravond een keet aan te schaffen, die voorlopig als verkoopruimte voor frisdrank en etenswaren gebruikt kan worden. Het progressieve raadslid Straver sprak zijn waardering uit voor de manier waarop een deel van het Zoeterwoudse ambtenarenkorps veel werk uit Benthuizen heeft overgenomen ten tijde van de be stuurlijke crisis in dat dorp. Hij zei het heengaan van de Benthuizer wethouder Seijbel zeer te beteuren. De raad van Zoeterwoude telt sinds gisteravond overigens een nieuw gezicht. De WD heeft de heer Mulder in de fractie opgenomen, ZOETERWOUDE - In tegenstel ling tot eerdere berichten is het Zoeterwoudse bejaardenreisje de finitief Vastgesteld op donderdag 23 juni. Nieuwbouw in Leiderdorp kost elf miljoen LEIDERDORP - "Je kunt dit geen gebouw meer noemen. Eigenlijk wordt het een heel dorp", merkte directeur dr. G. M. H. Veeneklaas gistermiddag op bij het bereiken van het hoogste punt van de nieuwbouw van het medisch kleu terdagverblijf "Margriet", aan de Simon Smitweg in Leiderdorp. Het nieuwe complex van "Mar griet" beslaat een oppervlakte van bijna twee hectare en grenst direct aan het Elisabeth Ziekenhuis. Be halve het hoofdgebouw komen er hier en daar over het terrein ver spreid wat kleinere gebouwtjes met ruimten voor het werken met de honderd kinderen, die een plaats krijgen in het nieuwe verblijf. "Huisjes" OEGSTGEEST - De Oegstgeester gemeenteraad heeft definitief be sloten de bouw van een overdekt zwembad in Oegstgeest door te laten gaan. De raad kon dat doen omdat de provincie akkoord is gegaan met de herziene versie van het bestemmingsplan Haas- wijk. De bouw van het zwembad is aan de uitvoering van dat be stemmingsplan gekoppeld om te kunnen besparen op de bouw kosten. Er komt een groot bassin van 12V2 bij 25 meter met beweegbare vloer plus een instructiebad van 8 bij 14 meter. De verwachting is dat het bad in september 1978 in gebruik zal worden genomen. Wethouder dr. O. C. (PvdA) toonde zich vooral verheugd over het feit dat een en ander voor circa dui zend werklozen in bouw tijdelijk werk betekent. Fractieleider drs. A. J. W. F. M. Kohlbeck (PvdA) rekende echter voor dat er slechts sprake is van werk voor honderd man. Alom verheugd was de raad over het feit dat de gemeente Oegs tgeest een financieel zeer sterke positie heeft. "Het getuigd van goed rentmeesterschap", merkte WD'er Rijlingh op. Wethouder Van Belle drukte echter een klein beetje een domper op de vreugde door op te merken dat het ook wel een beetje gênant staat om jaren lang met grote overschotten te werken. "Dat betekent dat men meer gedaan zou kunnen heb ben", merkte hij op. "Als men mij vraagt om de open bare weg te mogen misbruiken zeg ik altijd nee", merkte burge meester Van Eysinga op over de demonstratieve fietstocht, die zes medewerkers van de Wereldwin kel in Oegstgeest wiJd.e houden. PvdA-er Kohlbeck vroeg naar de achtergronden van de weigering van de burgemeester om die de monstratie toe te laten. Daarop volgde de opmerking van bur gemeester Van Eijsinga. Vals geld NOORDWIJK - In de badplaats Noordwijk wordt de laatste dagen geprobeerd, vals geld in omloop te brengen. Zo ontving een hotelier aan de Koningin Wilhelmina Bou levard een vals bankbiljet van dui zend gulden, terwijl andere zaken lui zich gisteren betaald zagen met nagemaakte 100 DM-biljetten. Kenmerkend voor het valse dui zend gulden-biljet is het ontbreken van het watermerk en de slapheid van het papier. In de nagemaakte 100 DM-biljetten ontbreekt een in het papier geperst zilverkleurig draadje. FIKS De korfbalvereniging Fiks, die het fikse aantal van vijftig ja ren bestaat, organiseert dit jaar in Oegstgeest een sport- zevenkamp, die op 11 juni zal worden afgesloten met een korlbaltoernooi in de Apollos- porthal. Intussen organiseert de vereniging aanstaande za terdag een sportieve markt, waar alle Oegstgeestenaren welkom zijn. Er is saterdag tussen één en vijf uur op het sportpark De Voscuyl van alles te doen. DANS Eveneens zaterdag organiseert het Rijksmuseum voor Vol kenkunde in Leiden een In diase dansmanifestatie, waar aan wordt meegewerkt door de Indiase danseressen Chand- rika Sundaraman en Setha Chandran. Er worden om circa drie uur en kwart voor vier voorstellingen gegeven. MANIFESTATIE In de Leidse Hout wordt een Pinkstermanifestatie georga niseerd welke in tegenstelling tot eerdere berichten, alleen op tweede pinksterdag gehou den zal worden. Het pro gramma bestaat uit volksdan sen, toneel, clowns, een gooch elaar, de popgroep Spoill en de groep Doop. Een en ander be gint om elf uur in de morgen, en dat is voor een tweede pink sterdag heiendal buitenge meen zeer nogal wel zo tame lijk vroeg. KERMIS Men hoeft zich de pinksterda gen trouwens niet te vervelen, want op tweede pinksterdag organiseert de Surinaams/An tilliaanse werkgroep in het Leidse Volkshuis een kinder kennis. Het begint daar om twee uur en duurt tot een uur of zes. 's Avonds is er de weke lijkse soosavond. De kinderen worden in het nieuwe gebouw van Margriet onderge bracht in kleine groepjes van vier tot vijf kinderen. Samen met een leidster maakt die groep gebruik van één ruimte, waarin ae situatie zoals die thuis is zoveel mogelijk is nagebootst. "Eigenlijk hebben we hier straks allemaal kleine huisjes", aldus directrice mevrouw W. J. van der Kloot-Meijburg. Deze wijze van opvang is overge nomen uit Denemarken en uniek voor Nederland. Centraal in de "huisjes" staat een groot speelhuis, waarin de kinde ren de gezinssituatie kunnen na spelen. Verder zijn er een woon- en eetgedeelte, een slaapkamer, bad kamer en dergelijke. Inclusief bouwkosten, inrichting en grondaankoop kost het nieuw bouwproject van "Margriet" elf miljoen gulden. Het nieuwe dag verblijf is een ontwerp van archi tect J. Mehrtens en wordt gebouwd door de bouwmaatschappij Wilma. De bouw van het verblijf betekent een belangrijke uitbreiding van de opvangcapaciteit. In het huidige dagverblijf van "Margriet", aan de Boerhaavelaan in Leiden, is maar plaats voor zestig kinderen, nu kunnen er honderd kleuters opge- i worden. Regio Die honderd komen uit de hele re gio: "Er zitten bij ons nu zestig kin deren uit 22 gemeenten", aldus me vrouw Vv2p der Kloot. "Dat is wel opmerkeL:k, want vroeger hadden we alleen maar kinderen uit Lei den. Nu komen er slechts vijftien uit Leiden". Dat betekent niet dat er nu voor Leidse kleuters met op voedingsmoeilijkheden te weinig plaatsen zijn. "De komst van peu terspeelzalen heeft er/oor gezorgd dat wij aanzienlijk minder aanmel dingen krijgen. Voor veel kinderen is dat al meer dan voldoende". In Margriet worden kinderen ge- Dievenwerk LEIDEN - Uit het achter stereo apparatuur. winkel gelegen kan toor van een boekhandel aan de Nieuwe Rijn is woensdagmiddag een geldsbedrag van 6700,- ont vreemd. Een medewerker van de boekhandel had de geldkist op een krukje geplaatst en was vervolgens het kantoor uitgelopen. Toen hij daar terugkwam was het geld ver dwenen. Uit een bovenwoning in de Groe- nesteeg verdween dezer dagen be halve geld een groot aantal lang speelplaten alsmede stereo- appratuur. De gestolen goederen zouden een waarde van 4200,- vertegenwoordigen. De politie acht het niet uitgesloten dat er gebruik is gemaakt van een valse sleutel. Artsen Leiden-Voor spoedgevallen wordt de dienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: WIJK I (morskwartier, binnenstad tot Ci- tyring en Groenoord): H.C. Jas- perse, Witte Singel 72. tel. 124961: WIJK II (Kooi en Merenwijk): H.A.M.M. Meyer, Stokroos 1, tel 122113: WIJK'III (Waard. Profess- orenwijk en Tuinstadwijk): J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225: WIJK IV (Zuid-West en Haag- wegkwartier): W. Schellekens, Pa-1 ganinistraat 24. tel. 764035. De dienst van maandag 0.00 uur tol maandag 24 uur, wordt waargeno men door de volgende artsen: WIJK I: R.M.G. Taytelbaum, Ho- gewoerd 138, tel. 12Ö266; WIJK II: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; WIJK III: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; WIJK IV: A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797. Leiderdorp - S.P. Ouwerkerk, Me relstraat 184 a, tel. 891037 (zater dag); Van Leeden, Hoofdstraat. 8, tel. 894539 (zondag); Van Wijk, Me relstraat 184 a, tel. 890529 (maan dag). Alle dagen een spreekuurtje van 12.30-13 uur. Oegstgeest - J.W. de Haan, Dui venvoordestraat 3, tel. 154294 za terdag en zondag); D. Held, Mare- laan 36, tel. 152255 (maandag). Voorschoten - S. v.d. Kooij, v.d. Oyelaan 13, tel. 6951 (zaterdag); W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel. 3960 (zondag); A. Tromp Lohman- plantsoen 33, tel. 071-762159 (maandag); S M. Platteel-de Jong. tel. 5417 (alle dagen, voor eigen pa tiënten). Warmond-Van zaterdag lOuurvn. tot maandag 8 uur vm.: J. Hoorn weg, Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-12665. Apotheken De dienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vrijdag tot maandag 8 uur vm., door Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 763134; Apot heek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. De dienst van maandag 8 uur vm. •tot vrijdag wordt waargenomen door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek R. v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Wijkverpleging Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzor ging Leiden, Mare 45, tel. 149441. Aanvragen hulp voor bejaarden, langdurig zieken en gezinsverzor ging, ma. t/m vr. van 9-10 uur en van 13-14 uur. Veeneklaas: "Dorp". plaatst omdat hun aanwezigheid thuis tot spanningen leidt. De kin deren zijn er alleen overdag en gaan dus 's avonds weer naar huis. Plaat sing van een kind gebeurt altijd op advies van de huisarts. Mevrouw Van der Kloot vindt dat de samen werking met de huisartsen in de re gio beter kan. "Er is een vaste kern van huisartsen die naar ons verwijst, maar heel veel doen het nog niet. Ik denk dat dat komt omdat men lang niet overal de mogelijkheden van een dagverblijf als dit kent". Uitbrei ding van de voorlichting aan huis artsen kan op gang komen als het nieuwe dagverblijf in januari van het volgend jaar klaar is. Alhoewel er niet direct sprake is van een ernstig tekort aan kleuter dagverblijven blijkt toch dat er wel behoefte is aan de bouw van meer dagverblijven. Nederland kent nu dertien van dergelijke instellingen, maar die zijn voornamelijk gecon centreerd in het westen van Neder land. Het oosten en noorden en de provincie Zeeland hebben hele maal geen kleuterdagverblijven als deze. TENNIS - De als vierde geplaatste Amerikaan Eddie Dibbs was giste ren tijdens de open Franse tennis kampioenschappen niet opgewas sen tegen de Zweed Rolf Norberg 3-6. 6-3 en 5-7. VOETBAL - AZ"67 heeft een tweede „afdankertje" van Feye- noord overgenomen. Na Willem van Hanegem is nu de Joegoslavi sche verdediger Mladen Ramljak aangekocht. Ramljak heeft een contract voor twee jaar getekend. VRIJDAG Hooglandse Kerkgracht 28, open- soosavond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, bejaardensoos Humanitas, 2-4.30 Fred. Hendrikplantsoen 25, Lei derdorp, informatieavond Baha'i gem., 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19, club voor alleens taanden, weduwen en weduwna- 'tBreehuys, Breestraat 19, vegeta- ries eethuis, 6-7.30 uur nam., Mira- kelsoos, 8-12 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Neder lands/Engels, 2-4 uur nam., sport, 6.30-8 uur nam., opensoosavond, 6-2 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, vak groep Engels met "Our town" van Thornton Wilder, 8.15 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, jam-sessie, 8 uur nam. Catena, Kolfmakersteeg, receptie t.g.v. 25-jarig bestaan, 4.30-6 uur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2