Yolendam sterk in rol van outsider: zege op Excelsior Troostprijs Rus Leskov i Liverpool door half miljoen fans ingehaald Vu Eerste zege Roodenburg Vrij s pc !l Ook PEC Zwolle winnend van start in na-competitie Piet van Leeuwen dercle zacht en 'lichtmiid' van smaak SPORT In jubileumtoernooi LDWS LEIDEN - De kop vcrn het LDWS- jubileum-toenooi is er af. Gister avond werd de wedstrijd Lei de n- Roodeiiburg gespeeld. Het duel ein digde in een 4-1 overwinning voor Roodenburg. Het aardige van dit door de jubile rende Vlietbewoners georgani seerde gebeuren is dat de laagge klasseerde clubs zich kunnen meten met de "grotere broers". Hierdoor kunnen best aardige wedstrijden on tstaan zoals Leiden-Roodenburg Vooral in de beginfase van de strijd leek het er nauwelijks op dat er een eersteklasser en een afdelingsclub aan het werk waren. Roodenburg was technisch wel wat beter maar Leiden stelde daar een grote portie werklust tegenover. Het enthou siasme van de roodwitte afdelings club werd echter toch in de kiem ge smoord. Door Rein ier Verkuylen 1-0 na 15 minutenen in de tweede helft door Peter Ciere, met een schit terende goal, en Wout Holverda. Die speler scoorde tweemaal. Eerst zorgde hij voor 3-0, waarna Frans Dubbeldeman de Leiden-eer kon reddenvervolgens zorgde Hol verda ook voor 4-1. Het LDWS 50 toernooi begint officieel zondag. Gisteren werd ook een wedstrijd voor de Leids/ Goudse afdelings competitie gespeeld. Schoonhoven en Oranje Groen speelden met 1-1 gelijk. Eerder hadden Nicolaas Bovs en WOA al gespeeld: 3-2 Schoonhoven opende gisteravond de score via Hemerik. Martin Tette- roo scoorde 1-1 voor de Leidse ploeg. Beide teams scoorden daarna nog eenmaal, maar die tref fers werden afgekeurd. De spelers van Liverpool, die woensdag de finale van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen tegen Borus- sia Mönchengladbach met 3-1 wonnen, zijn gistermiddag op overweldigende wijze in de woonplaats ontvangen. Naar schatting een half miljoen sup porters waren op de been om hun helden hulde te brengen. Minister Denis Howell van sportzaken gaf in een toespraak de fans in Rome een pluim voor hun goede gedrag. Er was niet één arrestatie verricht. Van avond speelt Liverpool een be nefietwedstrijd ten bate van verdediger Tonny Smith, die zijn afscheid heeft aangekon digd. Tegenstander is een selec tie onder leiding van Bobby Charlton. Ook verliezer Borussia' Mön chengladbach is gisteren op en thousiaste wijze door het thuis front verwelkomd. Ongeveer 120.000 mensen zorgden er voor dat de spelersbus over het ritje van vier kilometer van het Boe kei Bergstadion naar de Kaiser-Friedrich-Halle twee uur deed. Op spandoeken stond onder meer te lezen: "Wij groe ten de eeuwige Duitse kam pioen" en "Borussia tip-top, wij hebben maling aan de Europa cup". Super Cup De twee winnaars van de Euro pese bekers. Hamburger SV (bekerwinnaars) en Liverpool (landskampioen) zijn gisteren tot overeenstemming gekomen over de datum waarop de eerste wedstrijd om de zg. Super Cup wordt gespeeld. De eerste ont moeting vindt op 27 juli in het Volksparkstadion in Hamburg plaats. "Tijdens de onderhande lingen over de transfer van Ke vin Keegan zijn wij deze datum al overeengekomen", aldus Pe ter Krohn. de manager van HSV. "Wij hebben deze datum gekozen omdat het merendeel van onze supporters op dat tijd stip nog niet met vakantie is". De datum voor de tweede weds trijd is nog niet bekend. De twee clubs zijn wel overeengekomen deze wedstrijd in elk geval in september in Liverpool te spe len. Keegan De onderhandelingen tussen HSV Hamburg, winnaar van de Europese beker voor beker winnaars en Liverpool, triomfa tor in het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioe nen. over de Britse voetballer van het jaar Kevin Keegan wor den voortgezet. Liverpool heeft een transferbedrag van ruim anderhalf miljoen gulden voor zijn aanvaller gevraagd. De ma nager van HSV. Peter Krohn. gelooft dat hij met Liverpool wel tot overeenstemming zal kunnen komen. Keegan heeft ook nog aanbiedingen op zak van Real Madrid en Manchester United. Volgens de Spaanse krant „El Pais" zal Johnny Rep voortijdig zijn huidige club Valencia ver laten. De rechter spits zou zijn laatste jaar van zijn contract zelf afkopen met 20 miljoen pese ta's. ongeveer 90.000 gulden. Rep wil om persoonlijke rede nen liever niet meer bij de Spaanse vereniging spelen en de kans bestaat dat hij naar Ne derland terugkomt. Franz Beckenbauer heeft de New Yorkse voetbalfans slechts zeven minuten laten wachten op het eerste doelpunt voor zijn nieuwe club Cosmos. In een trainingsduel tegen het reserveteam van de Comos opende hij de score na 420 se conden met een keihard schot waarmee hij een schitterende dribbel afrondde. De trainer van Cosmos. Gorden Bradley, die bijzonder blij is dat hij in zijn team nu twee wereldvedet tes - Pele en Beckenbauer - heeft, was zeer tevreden over het spel van zijn nieuwe man. die erg goed in zijn team paste, meende hij. Het Finse voetbalelftal heeft gisteravond in Luxemburg een wedstrijd voor groep twee van de voorronde voor het wereld kampioenschap tegen het team van het groothertogdom met 1-0 gewonnen. In de 57ste mi nuut scoorde Heiskanen. Er waren 1800 toeschouwers. De stand in groep twee: Engeland 4 3 0 1 6 11-4 Italië 2 2 0 0 4 6-1 Finland 4 2 0 2 4 10- 7 Luxemburg 4 0 0 4 0 2-17 Bulgarije heeft zich in Char leroi voor de finale van het UEFA-jeugdtoernooi geplaatst. In de halve eindstrijd wonnen de Oosteuropeanen met 3-1 van West-Duitsland. De andere finalist werd België, dat tegen de Sowjet Unie 1-1, maar zich beter toonde in het nemen van strafschoppen. NIBBIXWOUD - Troostprijzen. Daar gaat het om in de laatste dagen van Olympia's Ronde. Nu de machtige Amstel-ploeg zich heeft verzekerd van zowel de oranje lei derstrui (Hassink in het algemeen klassement), het groene puntentricot, de witte onderscheiding voor het combina tieklassement, als de sprintprijs (allemaal via Leo van Vliet) rest de verdeling van het toch ook wel begeerde ploege- nklassement en de ritzege. In het kader van het door het ge meenschappelijke belangen ont stane verbond tussen Amstel en Jan van Erp leken die allemaal naar de tegelformatie te gaan. Achte reenvolgens mochten Van der Kruijs en Bart van Est zich laten huldigen, maar de beurt van Piet van Leeuwen ging gisteren toch voorbij. Rus Vladimir Leskov spurtte in Nibbixwoud immers zo ontstellend hard dat de ex-Zoeterwoudenaar al bij voorbaat kansloos was. "Ik wist het", zei Van Leeuwen later. "In Ita lië, de Giro delle Regioni, heb ik ook met hem gereden. Toch vond ik het nuttig om in de kopgroep met Leskov erbij door te gaan. Want voor de ploegenprijs pakten we toch mooi een minuut. Die derde achtereenvolgende triomf kan niemand ons nog afnemen". Van Leeuwens initiatief ontstond op de 24 kilometer lange dijk door de Markerwaard. Met in zijn gezels chap de twee dapperen die zich als laatsten bij de spitsrijders hadden gevoegd: Hans Langerijs en Les kov. Ook Toontje van der Steen kon nog mee, maar Amstels aangewezen vertegenwoordiger Jan Spijker faalde. Hassink, die een moeilijke dag doormaakte maar nu zo zelf verzekerd is dat hij uitroept zijn fiets te verkopen als hij het oranje nog verspeelt, verklarend: "Mij, van Vliet en nu ook Lammertink laten ze toch niet gaan. Dus kozen wij voor Spijker, maar juist hij had het niet zo best". Van Vliet: "Onzin. Ik riep nog naar hem: gaan, dat is de slag. Maar hij bleef zitten. Zoals ie altijd alleen maar afwacht". Ondanks het overigens zeker niet al te fanatieke verzet van de pupillen van Krott en het wel krachtige ver weer van Frits Schür liep de winst uit tot ruim een minuut. Op huis (Blokker) aansturende Hans Lan gerijs lette daar nauwkeurig op. De winnaar van de Ronde in 1975: "Na tuurlijk konden wij niet te ver weg komen. Dan liep Schürs tweede plaats gevaar". Immer doorzwoe gende Van Leeuwen, 25 jaar en pas nog winnaar van de Ronde van Midden-Nederland, hield op de streep tenslotte nog vijftig secon den over. Waarmee hij na de rit als derde te hebben beëindigd in het klasse ment net niet voorbij Van Vliet en Prinsen kwam. Ook voor Langrijs viel de buit tegen. Leskov spurtte immers veel te vlug. De Oekraiener, 23 jaar en voor het vijfde seizoen op de fiets, zette daarmee de traditie van de laatste jaren voort dat de Russen minstens een etappe win- Uitslag zevende rit: 1. Vladimir Ljeskuv (Sov) 3.27,12 (met bon. 3.26.57), 2. Hans Langerijs (ELM) 3.27.12 (met bon. 3.27.01); 3. Piet van Leeuwen (ERP) 3.27.12 (met bon. 3.27.07); 4. Anton van der Steen (Mil) 3.27.12, 5. Bart van Est (ERP) z.t. Algemeen klassement: 1. Hassink (Ams) 25.53,22, 2. Schur (Elm) 25.57,01. 3. Lammertink (Ams) 25.57,10: 4. Prinsen (Sok) 25.57,29; 5. Van Vliet (Ams) 25.57,40, 6. Piet van Leeuwen (Erp) 25.57.43; 7. Spijker (Ams) 26.00.37; 8. Van der Steen 26.01.00, 9. Van Est (ERP) 26.01.20, 10. Bierings (Mil) 26.01.40, 11. Havik (Elm). Vladimir Leskov heeft ontstellend hard gespurt en boekt zijn ritzege Italië Boze renners hebben gisteren geprotesteerd tegen het zware pro gramma van de Ronde van Italië. Zij moesten al om vijf uur uit de veren om zich op te maken voor het eerste deel van de zesde rit, een etappe over 185 kilometer over de bergen van Spoleto naar Gabicce. Daarna volgde in de middaguren nog een criterium over 70 kilometer in Gabicce. Uitgeput weigerden de renners na afloop op te draven voor de dagelijkse welkomstceremonie. Er werd gevraagd om betere veilig heidsvoorzieningen en minder vermoeiende ritten. In het bijzon der was men vertoornd over het circuit van 70 kilometer, dat als uit erst gevaarlijk werd bestempeld De organisatoren wezen de prote: - ten van de hand met het argument dat de renners tevoren hun beklag hadden moeten doen. De Belgische wereldkampioen Freddy Maertens haalde het kunst stukje uit om beide ritten in de massasprint op zijn naam te bren gen. Hij bracht zijn totaal aantal overwinningen in deze ronde daarmee op vijf. Zijn achterstand op leider Francesco Moser be draagt echter nog zestien seconden. Fedor den Hertog is gisteren tij dens een profwielerwedstrijd in Knokke als tweede geëindigd ach ter de Belg Julien Stevens. Den Hertog had een achterstand van ongeveer 100 meter. De Nederlan ders Gerben Karstens en Daan Holst finishten respectievelijk als 25e en 26e pU DEN HAAG - Volendam en PEC Zwolle zijn de nacompeti- tie in de eerste divisie goed begonnen. In de strijd van de periodekampioenen versloegen die clubs gisteravond res pectievelijk Excelsior (2-1) en MVV (2-0). Er wordt ge speeld om één plaats in de eredivisie. Volendam onderstreepte dat de rol van outsider de ploeg best bevalt Dat er uiteindelijk tegen een matig spelend Excelsior niet meer dan een magere score van 2-1 inzat kwam met name doordat Volen dam nogal royaal met de geboden kansen omsprong. De voorsprong van 1-0 halverwege de strijd vormde dan ook slechts een karige beloning voor het vertoonde spel in een duel, waarin Volendam domi neerde en Excelsior werd wegge speeld. In de 27ste minuut kon Vo lendam pas eén van de kansen be nutten toen Tol het beslissende tikje gaf na een pass van Jaap Jonk Excelsior speelde verkrampt. Het liep zich op het middenveld voort durend vast waardoor schutter Roggeveen geen enkele maal voor doelman Frans Hoek verscheen. Met de komst van Van Toer op de plaats van middenvelder Kievit bracht trainer Liebregts daarin verandering. Want nog geen drie minuten na de hervatting trok Roggeveen uit een pass van Van Toer het gat waardoor Cor Pot kon scoren: 1-1. Volendam kon de te genslag maar moeilijk verwerken. Het stond af en toe zelfs vreemd te schutteren toen de Excelsior- ZEIST - Rinus Israel behoeft met PEC/Zwoile geen wedstrijden in de nacompetitie van de eerste divisie te missen. De aanvoerder van de Zwolse club liep in de bekerfinale tegen FC Twente een gele kaart op wegens aanmerkingen op de lei ding van scheidsrechter De Bruin. De tuchtcommissie van de KNVB bepaalde dat Israël daarvoor een boeking krijgt en geen schorsing. Ook Cees van de Munnik kan met Excelsior gewoon in de nacompeti tie aantreden. Hij kreeg eveneens een boeking voor de officiële waar schuwing in de wedstrijd tegen MW. Tol rechtsscoort 1-0 voor Volendam, Eddy v.d. Roer (links) is kansloos aanval zich sterk genoeg achtte door te drukken. De thuisclub wist mede dank zij de rust die verdedi ger Fred André in de ploeg bracht de zaak gesloten te houden. Toen Pattinama in de 35ste minuut van de tweede helft de bal op het mid denveld in de voeten schoof van Volendam-speler Zonneveld was het gebeurd met Excelsior. Zonne veld soleerde sterk en liet doelman Eddy van der Roer kansloos: 2-1. Volendam toonde zich in de reste rende tijd, waarin arbiter Charles Corver wat al te lankmoedig optrad tegen overtredingen, heer en mee ster. Al bleef de 2-1 overwinning een magere afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Het teleurstellende MW heeft de winst in Zwolle moeten laten. PEC zegevierde volkomen verdiend met 2-0. De grote spelmaker bij de Zwolse ploeg was de Deen Sören- sen. Hij was de grondlegger van beide doelpunten. Pee/Zwolle ging direct in de aanval en MW-doelman Baetsen kreeg dan ook handenvol werk op te knappen. Tot één minuut voor de rust slaagde hij er in een treffer te voorkomen. Toen was een kopbal van Koko Hoekstra, na een fraaie voorzet van Sörensen, hem te machtig. Na de hervatting was MW iets be ter. De afwerking bleef echter zeer zwak verzorgd. De Maastrichtena ren kregen slechts één scorings kans, maar Quaden faalde. Acht tien minuten voor tijd bediende Sö rensen Ronald Hendriks, die de thuisclub definitief op winst zette (2-0).

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13