Zo'n 700 katten dit weekeinde te kijk in Alphen 'MEERZICHT' DICHT 1 roep op parkeerplaats wekt woede Rijn-bewoner KEUKENHOF DIT JAAR MINDER IN TREK Vijf cent... Schade voor leeggeroofd „Perzenhuis" berekend op, f 160.000 INBRAAK BU SEINPOST Juf van Dijk 25 jaar bij Het Hazebos HAZERSWOUDE - Omdat me juffrouw P C. van Dijk op 1 juni 25 jaar aan het kleuteronderwijs in Hazerswoude is verbonden, biedt het bestuur van de Ver eniging voor Protestanis- Christelijk Schoolonderwijs haar een receptie aan. Deze zal worden gehouden op ge noemde datum, vanaf 19.30 uur, in een lokaal van kleuterschool Het Hazebos aan de Zuidsingel. Kijken op de Keukenhof: minder dan in '76 Zoals het er nu naar uitziet zal het aantal bezoekers dat dit jaar de Keukenhof bezocht een stuk lager komen te liggen dan in 1976. Met nog een paar dagen voor de boeg (tweede pinksterdag gaat het bloemenpark dicht) is er een tussenstand van 780.000 tegen 819.000 vorig jaar. Het totaal aantal bezoekers in 1976 was 899.000. Daar komt men lang niet aan. Men hoopt tot 850.000 te komen. Oorzaak van deze terugval? Procuratiehouder Den Hoed: "Voor naamste reden is dat het weer ons tegen heeft gezeten. Vooral de paar eerste weken was het bedroevend. Waardoor met name particulieren zijn weggebleven. Dat heeft ons de meeste bezoe kers gekost. Wat betreft de bezoekersaanvoer per bus is er daarentegen weer een stijging te constateren. Vorig jaar deden er 10.999 Lisse aan. Nu zijn het er al 11.500. Voor ons een bewijs dat de belangstelling voor de Keukenhof toch niet dalende is". De doornen in het oog van George Gussenhoven: een ton, wasma chine en centrifuge gevuld met ''plantentroep" op een parkeerplaats. RIJNSATERWOUDE - Het ge meentebestuur van Rijnsater- woude is bereid de Stichting Tele fonische Hulpdienst Leiden een subsidie toe te kennen. Burgemee ster en wethouders stellen de ge meenteraad, die vanavond verga dert, voor dit bedrag te bepalen op vijf cent per inwoner. ★.Langharige „perzen" en huis-tuin-en-keuken katten: ze zijn er in v „rangen en standen" in de Rijnstreekhal Besquita. ALPHEN AAN DEN RIJN- Kattenliefhebbers, maar ook mensen die een poes „wel mooi" vinden, doen er goed aan zaterdag of zondag een kijkje te nemen in de Rijnstreekhal in Alphen aan den Rijn. In die hal, waar anders sporters zich het zweet uit de poriën werken, zullen dan ruim zevenhon derd katten te bewonderen zijn. Nuffig 2Van de nuffig ogende, maar o zo „katse" langharige pers, tot de al lersimpelste huis-t.uin-en- keuken kat. Die niet kan bogen op een afstamming met dubbele namen, waarvan de vader mee stal niet bekend is, maar die in heel zijn kat-zijn, dat gracieuse beest is, dat met al zijn eigenwijs heid door de eeuwen heen men sen (en volkeren) voor zich wist in te nemen. Of zich zo gehaat wist te maken, dat ze hun leven eindi gen op de brandstapel De eerste kattententoonstelling in Alphen wordt georganiseerd door de vereniging Pro-Kat. Die vereniging, die ook een Duits zuster heeft, organiseert drie keer per jaar in Nederland een ten toonstelling. Te klein Volgens de woordvoerder van de vereniging, mevrouw J. van der Sluis-Steenbergen uit Utrecht, is de keuze van Alphen als exposi tieplaats vooral gekomen onder druk van in de omgeving wo nende leden. „Elk jaar weer hebben we te horen gekregen, wanneer komen jullie nou eens bij ons Dit jaar werd die wens voor het eerst in gewilligd, na lang zoeken naar een geschikte ruimte. De keus viel uiteindelijk op de Rijnstreekhal, eer. eigenlijk te kleine ruimte. Mevrouw Van der Sluis: „We hebben bijna 1.200 aanmeldingen gekregen, maar gezien de brandweerbepalingen en de voorschriften van de vete rinaire dienst konden we niet meer dan ruim 700 poezen ber gen". Desondanks is men toch erg tevre den met Alphen als expositie- stad en met de medewerking van de zijde van de gemeente. „Het feit, dat burgemeester Mr R. N. Gallas de expositie opent en dat het gemeentebestuur een be ker voor de kampioen beschik baar heeft gesteld, heeft ons veel deugd gedaan". Vandaar ook, dat Pro-Kat bij succes bereid is elk jaar in Alphen terug te keren. Succesvol wordt een aantal van 3.500 tot 4.000 bezoekers geacht. "Al zal het dan wel wat minder mooi weer moeten zijn omdat aantal te kunnen halen", aldus mevrouw Van der Sluis. De tentoonstelling is overigens voor de eigenaars van de katten (die niet alleen uit Nederland, maar ook uit Duitsland, Frank rijk, België en Italië afkomstig zijn) ook van belang in verband met de keuring. Voordat de expositie begint, zater dagmorgen om tien uur, worden de katten eerst veterinair (op hun gezondheid) gekeurd. Tijdens de tentoonstelling keuren keurmee sters de dieren op schoonheid en conditie. Gelet wordt ondermeer op de verzorging, de lengte van de staart, het profiel, de vacht, de ogen ogen, de kop, de stand van de oren. Voor de eigenaars een spannende aangelegenheid, want er staan ti tels op het In I.n sommige hok ken staan bekers, hangen linten en andere bewijzen van hoe goed de kat wel is en hoe goed ervoor gezorgd wordt. Komiek Niet-deskundige bezoekers hoeven zich daarover allemaal niet druk te maken. Zij doen er goed aan de schoonheid, elegantie, arrongan- tie van de dieren over zich heen te laten komen, of het nu perzen, havanna's havanna's burmezen, colour-points, Europese kortha ren en gewoon huiskatten zijn. De tentoonstelling is zowel zater dag als zondag van 10 tot 18 uur geopend. De officiële opening is zaterdagmorgen om 11 uur, de prijzen zullen zondagmiddag tussen 14.30 en 15.30 uur worden uitgereikt door de in Duitsland veel succes hebbende Neder landse komiek Bueno de Vergadering van vuilaf voerbedrij f 'KATWIJK - De algemene raad van het vuilafvoerbedrijf "Duin- en Bollenstreek" komt op vrijdag 27 mei in openbare vergadering bij een. De bijeenkomst is vanaf 15.30 uur in het raadhuis aan de Zeeweg 127 te Katwijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: verkiezing vice-voorzitter; geven van een krediet van 3100 gulden voor reparatie roldeur vuilover- laadstation en van f 6000,- voor twee airconditioning-apparaten aldaar; voorlopige vaststelling rekening 1976. In het bedrijf werken samen: Hillegom, Katwijk, Lisse, Noord- wijk, Noordwijkerhout. Rijnsburg, Valkenburg en Voorhout. KATWIJK -De stichting Jachtha ven Katwijk krijgt, als de gemee nteraad daar vandaag mee akkoord gaat, van de gemeente Katwijk een renteloze lening van 30.000,- (te rug te betalen in 20 jaar). Met dit geld gaat de stichting bij haar te bouwen wal-accommodatie toilet ten bouwen. Ook andere recrean ten dan die een schip in de haven hebben liggen, zullen dan van de accommodatie gebruik kunnen gaan maken, aldus B en W. De toile truimten krijgen ook plaats waar zich kunnen ALPHEN AAN DEN RIJN - De verkoop waarde van de Perzik sche tapijten, die vorige week in de nacht van maandag op dinsdag werden geroofd uit het Perzenhuis aan de Prinses Irenelaan be droeg, naar nu is komen vast te staan, 160.000. Bij de inbraak werd op een en kel kleed na, de hele winkel leeggeroofd. De politie weet nog steeds niet hoe één en an der zich heeft toegedragen, want sporen van braak wer den niet aangetroffen. Volgens eigenaar De Leeuw is het mede daardoor ook nog allerminst zeker, dat de ver zekering zal uitkeren. In geval van insluiping, en volgens De Leeuw schijnt daar sprake van te zijn als bijvoorbeeld een valse sleutel wordt ge bruikt, betaalt de verzekering niet. De winkel is inmiddels weer open en er ligt weer een voor raad tapijten. "Dankzij de hulp van een collega- importeur", aldus De Leeuw, die stelt, dat hij door de in braak in éën klap helemaal aan de grond is komen te zit ten en weer helemaal op nieuw moet beginnen. HBeide^ srr-ze n„„ h ..«„mnmnii Mnpnil naar het Academisch Ziekenhuis in jarige bromfietser A Het meisje Leiden worden overgebracht De liep bij de botsing die hieruit ont- jongen kreeg een proces-verbaal stond een gebroken been op, het ?™dat hlJ niet ?e vereistf zusje dat achterop zat onbekend ^aci om °P een orommer te rijden. In deze rubriek schreef ik kortgeleden iets over de verfraaiing van de ver keersarme straten in Leiden d.m.v. gevelver siering, privé- straattuintjes en variaties daar op. Dat deed ik naar aanleiding van een brief van een lezer die vond dat de Sleutelstad in verge lijking met andere steden maar een verrekt trieste aanblik bood. Al met een bescheiden particuliere inspanning, zo vond hij, zou er van Leiden veel meer te maken zijn. Dat dergelijke inspanningen echter het risico lopen ver keerd te vallen, vooral als ze worden uitgevoerd op een plaats waar wel verkeer is toegestaan, moet daarbij wel worden ingecalculeerd. En dan doel ik op de situatie zoals die is ontstaan aan de evenzijde van de Oude Rijn. Sommige stukjes straatver nieuwing die daar door parti culieren werden aangebracht zijn in het verkeerde keelgat geschoten bij de voormalige banketbakker George Gus senhoven, die aan het begin van de Oude Rijn woont. Hij is al ruim een jaar bezig ge meentelijke instanties maar ook de betrokken "versier ders" te bewegen die "vieze onooglijke tonnen" op te Waar is hij zo opgewonden door geraakt? Op de eerste plaats door de grote ijzeren tonnen die Oude Rijn bewoner Bar- kema op een paar meter voor zijn grachthuis "parkeerde". Boven op zijn met zand ge vulde gevaartes is wat groen waarneembaar, door Gus senhoven nader omschreven als "plantentroep". rri 55 Iets verder bestaat een straat- versiering, eveneens op een plaats waar een auto gepar keerd zou kunnen worden, uit twee met aarde gevulde was machinetrommels, waarin ook wat schraal groen wortel tracht te schieten. Gussenhoven vindt het ontoe laatbaar dat Leidenaars onder het mom van stadsverfraaiing ruimte claimen die te boek staat als openbare parkeer plaats. En met name in het geval van buurtbewoner Bar- kema zit hem dat dwars. Hij zegt: "Wat hij met zijn teer tonnen doet is volledig in strijd met zijn werk als stimu lator van een leefbaarder Ma- redorp, waar per slot van re kening de Oude Rijn ook on der valt. Als men het van hem toestaat hebben anderen ook het recht daar tonnen neer te zetten. En dan is het einde zoek. Niemand zit er op te springen om blik voor de deur te heb ben maar dat is nu eenmaal de consequentie als men een huis bewoont in een straat met parkeerplaatsen". Oud-banketbakker Gussenho ven blijft de strijd tegen dit soort "straatversiering" voortzetten, ondanks het feit dat zijn vinnige klaagbrieven nergens een redelijk onthaal krijgen. "Als we dit soort toestanden ac cepteren krqgen we op de duur een soort woonwage nkampidee in de binnens tad", zegt hij. "Dan hoeven ze de Oude Rijn ook niet meer in de wandelroute op te nemen. Terwijl het er de laatste jaren juist zo gezellig aan het wor den was. Met oude geveltjes die hersteld zijn, met weer vo lop bomen langs het water. Uit toeristisch oogpunt zou het echt een aantrekkelijk stukje Leiden kunnen zijn". KATWIJK - Bij garage Seinpost aan de Katwijkse Drieplassenweg is een bedrag van 2400 gulden ge stolen. De daders, die alle bureaus doorzochten, kwamen binnen door een'ruit uit de achterdeur te halen. Ook werd een gouden schakelarm band meegenomen. VOETBAL - Trabzonspor uit Tur kije heeft gisteren de "dubbel" ge pakt. Nadat de Turkse ploeg al de nationale titel greep, won het giste ren de nationale voetbalbeker door Besiktas op 0-0 te houden. Eerder was daarvan met 1-0 gewonnen. BOKSEN - Mohammed Ali, we reldkampioen boksen, heeft giste ren op luide toon zijn derde huwe lijk aangekondigd. Op 19 juni zal hij in Los Angeles in het huwelijk tre den met Veronica Porsche, een mannequin die nog niet eerder ge trouwd was. Het pand waarin het Creatief Centrum nu nog is ondergebracht. Als CC zs verhuisd wil de gemeente dit laten afbreken. BOSKOOP - Het pand waarin het Creatief Centrum nu nog zijn activiteiten ontplooit zal worden gesloopt zodra dit leeg komt. Al thans dat is de wens van burgemee ster en wethouders, die de gemee nteraad een krediet vragen van vij fentachtighonderd gulden om het karwei uit te voeren. Het Creatief Centrum wordt in een ander com plex ondergebracht. Aan het gebouw (Burgemeester Co- lijnstraat 39) kan geen andere be stemming worden gegeven meent Pand wijkt voor parkeerplaatsen het gemeentebestuurHet verkeert in een zeer slechte en gevaarlijke toestand. Daarom zal het op korte termijn moeten worden gesloopt. Burgemeester en wethouders willen aan de vrijkomende grond een tij delijke bestemming geven. Zij den ken hier parkeerplaatsen te creëren om de problemen in de Burgemee ster Colijnstraat enigszins te ont lasten. Uit een ingesteld onderzoek is naar voren gekomen dat het her- inrichten van het terrein voor dit doel mogelijkheid zal bieden voor het Mallenvan negen auto's. Terwijl Leiden op 31 mei afscheid neemt van het kasteleinsechtpaar Aniba, sluit een paar dagen eerder in Oude Wetering Han Klein zijn vooral bij vissers bekende uitspatting aan de Veerstraat met uitkijk over de Braassem De 61-jarige moet om gezondheidsredenen achter de tap vandaan en da t betekent het einde van MeerzichtWant zijn vrouw vindt het nu ook welletjes. Er is geen opvolger. Meerzicht is een familiecafeDe vader van HanHeinliet het 72 jaar geleden bouwenEn zoals het er toen werd neergezet staat het nog steeds. Er is nooit iets aan veranderd Buiten is een waranda en binnen een klein zaaltje, vrij donker, een houten vloer,een kleine houten tapvergeelde drankaffiches aan de muur. Als er een feestje werd gevierd ging vaak het biljart aan de kant anders was er geen ruimte om een uitbundige polonaise te draaien. Er is ook een toneeltje in het café. Al jaren staan er tafeltjes en stoelen op. Daar kunnen klanten hun borreltje drinken. Geen groot feest zaterdag. Er komen wat goede bekenden en daar houdt het mee op. "Ik ben er in '45 zo in gestapt en nu stap ik er zo weer uit", zegt Klein, die het hoofdzakelijk van klanten buiten Oude Wetering heeft moeten hebben. "Als ik alleen had moeten draaien op mensen uit het dorp dan zou ik er twintig jaar geleden al mee gekapt zijn", zegt de 61-jarige, die met zijn vrouw naast het café blijft wonen. "Ik verkoop niks. De zaak gaat alleen maar op slot". it Het oude café "Meerzicht" (kastelein Han Klein in de deurope ning) gaat na 72 jaar dicht.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 4