Paradiso Optreden van Leidse pop groep in Postduiven vliegen voor restauratie kerkedak eidse agenda Prins reikt de diploma's uit Burgerlijke stand IJSJES Popconcert De Leidse vereniging voor stu derenden, Augustinus organi seert a.s. vrijdagavond een popconcert in het gebouw van de KWJ aan het Noordeinde. Een optreden van de Haagse rockformatie "Sfinx" met in het voorprogramma de zan ger/gitarist Roy Swanepoel. Kaarten (beperkt aantal) ver krijgbaar aan de zaal. Drie gulden voor leden van Augus tinus en vijf gulden voor niet- leden. Ook in de voorverkoop bij Augustinus, Rapenburg 24. Aanvang van het concert 21.00 uur. Jamsessie In het Leidse Vrijetijdscen trum (Breestraat 66) wordt morgenavond de laatste jam sessie van het seizoen gehou den. Musici van diverse Leidse groepen suilen er aan mee doen. Het gaat om improvise rende muziek met blues-, rock en jazzinvloeden. Ook is er een open podium, waar Leidse groepen de kans krijgen te la ten horen wat ze kunnen. Men kan zich daarvoor aanmelden bij het vrijetijdscentrum, tel. 146449. de avond begint om acht uur en de toegang is twee gulden voor leden en drie gul den voor niet-leden. Natuurbescherming Het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie organi seert zaterdag 28 mei een ex cursie op het terrein van "Huis te Warmont". Verzamelen om 14.00 uur bij de ingang aan de Herenweg in Warmond. En tree: 50 cent pér persoon. De volgende excursie is zondag 5 juni in de Leidse Hout, eve neens verzamelen om 14.00 uur bij de ingang aan de Houtlaan. LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. "Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. JVoor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon. 071-144941. •Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in- cassokosten. DONDERDAG 26 MEI 1977 Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 20 tot 27 mei, door Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 124807 en Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66, Voor schoten, tel. 2525. Donderdag Pieterskerkstraat 1, werkgroep diéns- tweigeren. 8-9.30 uur nam Pieterskerkhof 19, architektenburo. gra tis advies. 8-9 uur nam., tel. 142771 't Breehuvs. Breestraat 19. Repelsteel. 7.30-10 uur nam.: keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam.; koffiebar. 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, kreagroep, foto grafie, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-café-avond, 9-12 uur nam. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invahdenbond, 7-8 uur nam., tel. 01717- 3309. Vrijetijdscentrum, voorlichtingsavond over sterilisatie. 8 uur nam Gebouw De Sjelter. Heemraadlaan 67. Leiderdorp, expositie werkstukken, 10-11 30 uur vm„ 14-15.30 en 20-22 uur. Stadhuis, commissie ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting, 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal, presentatienola "Be richten uit de Binnenstadswinkel". 8 uur Gebouw Leidse Schoolver., Noordein- de. bazaar, 12.15 uur nam. Dienstencentrum, Tuinstadswijk. Her enstraat 45. feestmiddag, 2 uur nam. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hoge- ndorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat36,ma. 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.3(1-11.30 uur, Morskwartier. Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur. T\iin- stadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. reeks winkel- Onderwijs winkel Sophiastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. LEIDEN - De Leidse popformatie "Trail", bestaande uit Chris Coenen (elektrische akoestische gitaar, lead-vocal), Jan Pardon (vm. "En gine", basgitaar), Ard Bausch (broer van Ron, slagwerk, percus sie) en Harry Verhoeven (ex- Raphaël, elektrische gitaar, per cussie) treedt morgenavond in het Amsterdamse Paradiso op. De groep staat in het voorprogramma van de uit Nieuw-Zeeland afkom stige formatie "Split Enz Deze Nieuwzeelandse groep, die met haar debuutelpee "Mental Notes" veel opzien baarde, weet die verbij stering op het podium door een bui- tennissig optreden nog te accen tueren. "Split Enz." bestaat uit Ed die Rayner, Jonathan Chunn, Mal colm Crowther, Noel Crombie, Ro bert Gillies, Philip Judd en Tim Finn. Deze supporting-act kan voor "Trail" wel eens de doorbraak be tekenen op het popfront. "Trail" speelt bijna uitsluitend ei gen nummers. "Queen of the Road", "There you go again", "Fi re" (niets te maken met de Jimi Hendrix- of Arthur Browninterpre- taties van dat nummer), "Whatever never happened" en "Shame, sha me" zijn een paar van de beste ei gen nummers, die de groep rege lmatig brengt. De groep heeft veel van haar succes te danken aan de professionele geluids- en lichtin stallatie, die een logisch verlengde vormen van de door de muziek op geroepen sfeer. Voor het geluid is Wijnand Lensveld verantwoorde lijk. Lensveld heeft veel ervaring opgedaan bij de groep "Earth Fi re", waar hij jarenlang voor het be kende geluid van de groep heeft ge zorgd. Binnen "Trail" kan hij, wat dat betreft, zijn creativiteit volledig kwijt. Voor het licht zorgt Wout van Nieuwpoort, die beslist méér kan dan alleen thuis het licht aan- en uitdoen. In juli neemt de Leidse groep deel aan het popfestival in Holten (Gld De muziek van Jeff Beck, Peter Frampton en oude bluesnummers spreken de leden van "Trail" bijzonder aan. Lex Wal- laart tracht als manager van de groep het geluid van '"IYail" natio nale bekendheid te geven. Een op treden met "Split Enz." lijkt de eerste stap in die richting. B.K. Koffie gestolen LEIDEN - Vierentwintig kilo kof fie werden buitgemaakt bij een in braak in een visrestaurant in de Donkersteeg. De inbraak moet zijn gepleegd in de nacht van dinsdag op woensdag. De daders zijn het restaurant binnengekomen door de toegangsdeur te forceren. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, te!. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzorging Leiden, Mare 45, tel. 149441. Aanvragen hulp voor bejaarden, langdurig zieken en gezinsverzorging, vrijdag van 9-10 uur vm. en van 13-14 uur Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00' uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Leidse bekent diefstallen LEIDEN - Een 41-jarige Leidse vrouw werd gisteren in het waren huis van V en D betrapt op winkel diefstal. De vrouw bekende tijdens het verhoor in het politiebureau ook winkeldiefstallen te hebben gepleegd in drie andere (mode)za- ken aan de Breestraat alsmede in een schoenenzaak aan de Haar lemmerstraat en een textielzaak in de Donkersteeg. Ze maakte in to taal voor enkele honderden gul dens buit, voornamelijk aan kle ding. Papegaai bij omgekomen LEIDEN - Een papegaai is omge komen bij een brandje in een wo ning aan de Opaalstraat. Het brandje is vermoedelijk ontstaan doordat kinderen met vuur speel den. Het ontstond in een van de kamers, vaarbij een vogelkooi vlam vatte. De bewoners gooiden de kooi naar buiten, waardoor uitbreiding van de brand werd voorkomen. De papegaai moest echter het leven la ten. LEIDERDORP - Vanavond praat de Leiderdorpse commissie voor financiën ondermeer over de bouw van het nieuwe gemeente huis. GS hebben het krediet daar voor nog niet goedgekeurd, maar de verwachting is dat dat op zeer korte termijn zal gebeuren. dorp zovéél mogelijk versierd wor den. Grote delen van de Zoeter- woudse bevolking zullen het straatbeeld de komende weken overigens toch al opvrolijken door in klederdracht de evenementen te bezoeken. Intussen is er ook' een afsluitings evenement opgezet. Er wordt ech ter niet meegedeeld wat dat slot feest precies inhoudt, alleen dat het zich op 12 juni zal afspelen op het gemeentelijk weiland aan het Mo lenpad. LEIDERDORP - Vandaag bereikt de nieuwbouw van het kleuterdagverblijf "Margriet" aan de Simon Smit- weg het hoogste punt, hetgeen betekent dat het medisch dagverblijf waarschijnlijk begin volgend jaar al het onderkomen aan de Boerhaavelaan zal kunnen verlaten. Optocht Aanstaande vrijdag barsten overi gens de festiviteiten rond 700 jaren Zoeterwoude volop los met een op tocht, die rond half zeven aan de Keerweer begint. Er wordt aan deelgenomen door alle Zoeter- woudse verenigingen. Einddoel zijn de velden van de voetbalver eniging SJZ, waar burgemeester Detmers een openingswoord zal spreken. De officiële opening wordt voorafgegaan door een de monstratie van alle Zoeterwoudse gymnastiekverenigingen. Het is de bedoeling dat de Zoeter- woudenaren er zelf zoveel mogelijk voor zergen dat de straten in het ZOETERWOUDE - In het kader van de festiviteiten rond 700 Jaren Zoeterwoude wordt een actie opge zet ten bate van de Zoeterwoudse NH-kerk, waarvan het dak drin gend aan reparatie toe is, Op initia tief van Ben van Leeuwen, de man die destijds ook met het idee om over Zoeterwoude een boek te ma ken kwam, en in samenwerking met het comité „herstel kerkedak" wordt op 12 juni - de slotdag - een speciale postduivenvlucht vanaf Roosendaal gehouden. Zoeterwoude naars kunnen geld in zetten op die duif, die naar hun me ning als eerste binnenkomt en daarmee, wanneer zij goed gokken, tien of vijftien procent van de totale inleg winnen. Het resterende deel komt ten goede aan de restauratie van het dak van de kerk. Burgemeester Detmers zal op 12 juni om 16.00 uur in het clubhuis van de Zoeterwoudse postduiven vereniging aanwezig zijn bij het „afslaan van de klokken", het teken dat de duiven gelost zijn. JMmiJMJ.!?!.1— LEIDERDORP - Met de uitreiking van diploma's aan drie geslaagde leer lingen verricht prins Claus op 1 juni aanstaande de officiële opening van de Leidse Scholen voor Detailhandel aan de Leidsedreef in Leiderdorp. Bij het bezoek is ook de Japanse ambassadeur in Nederland, Masuo Ta- kashima aanwezig, die de in de school opgezette tentoonstelling over de handel en industrie van Japan zal openen. Verder zijn, naast de Commis saris van de Koningin mr. Vrolijk en het college van Ben W van Leider dorp, minister Van Kemenade van onderwijs en wetenschappen en dr. W.A. van de Garde, directeur-generaal voor handel, ambacht en diensten van het ministerie van economische zaken aanwezig. Het programma voor de openingsmiddag omvat ondermeer een rondgang door de school en een bezoek aan de tentoonstelling, waar de Leider- dorpse kaashandelaar P. van Leeuwen, gekleed in boerenkostuum, kaas aan zal bieden. LEIDEN-Geboren: Merel P. C. d.v. V J. L. M. G. Kessels en R. A. Nelissen, Ma- rijn z.v. P. A. M. Krijgsman en H. A. Bro- catus, Bartholomeus C. z.v. C. B. d. Tombe en A. Ova, Jacoba A. J. d.v. M. de Jong en N. Ouwehand, Rogier z.v. R. Helmus en C. M. Pesschier, Arjen M. z.v. P. B. M. Went en IJ M Sikken, Tineke J. d.v. F. Saches en T. Huisman, Gerrit J. z.v. G W. H. Heusinkveld en J. A. C. Flo rijn, Johan C. z.v. G. F. v. Pijkeren en E. G. Koole, Martijn z.v. J. P. v. Rhijn en A. A. M. van Polanen, Elisabeth C. M. D.V. I. T. H. Gijzenij en M. A. van Ark, Ernest E. z.v. W. E. Smilde en J. E. Kater, Saskia d.v. J. Klunder en Z. Zuidervaart, Theo- dorus J A. z.v.T. H. Q. Onderwateren C. I. M. Olijerhoek, Pirn J. M. z.v A. W. H. Elderhorsten M. A. Hoogmoed, Kevin T. S. z.v. S. Sastorkarije en S. R. d. Roos, Martine R. d.v. H. P. Holthuis en C. M. Robroch, Annelies d.v. A. Welmers en H. R. Holvast, Ismail en Adilcan, tweelin gzonen van M. Öz en E Gertenaar. Ro bert D z.v. F. A. C. v.d. Berg en T. A. M. Veldema, Karima d.v. A. Baouch en M. Boiyada, Renadate D. d.v. C. M v. Ge- meren en M. H. v. Leeuwen, Annemarie C. d.v. P Ruwaard en M. A. Balleur. Getrouwd: L. F. v.d. Berg en E. Luiten, P. Haighton en M. E. A. Kilian, R. Bom en M. C. d. Ruiter Zijlker, G. Nieuwen- huis en E. H. Smalbraak, Th. Winsemius en Th. H A. ter Horst en K. O. Hansen en ,C. C. M. Kluts. Overleden: J. A. L van Oudenhoven (geb. 1907), man, W. A. Hoogervorst (1920) man, M. H. Zaligman (1920), geh. gew. m. D. Groen, J. Blijleven (1903), geh gew. m. A. Molenaar, M. Franse (1930), geh. m. P. J Rombout, J. C Beurse (1907), man, J. Wiggers (1896), geh. gew. m. W. F Kaapaan, A Kruit (1920), E. J. Biermann (1920), G. J. Korni- loff (1918), man, W. H. Gouweleeuw (1901), man, H. Bijl (1906), man, J. M. d. Bruin (1944), man, C J. Poll (1892), vrouw, W. Vis (1946), man, J. Houteka mer (1924), man, W. F. Pardoen (1891), BENTHUIZEN - De gemeente raad van Benthuizen komt van avond bijeen op te praten over de situatie die is ontstaan nu PvdA- wethouder Rene Seijbel is overle den. De vergadering begint om ze ven uur in het gemeentehuis. WASSENAAR/ZOETERWOUDE - Het circus Charivari brengt,samen met het Circus Kinsbergen, het komend weekeinde programma's in Wasse naar en Zoeterwoude. Het circus staat twee dagen lang, zaterdag en zondag, in Wassenaar op de Dr. Mansveltkade. Dinsdag geeft het circus twee voorstellingen in Zoeterwoude. In het programma zitten van oudsher klassieke circusnummers als een boeienkoning (foto), slangenbezweerders, vuurvreters en zelfs dansende beren De bezoeken aan Wassenaar en Zoeterwoude maken deel uit van een tour nee langs 140 Nederlandse steden.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2