Roos stapt uit schaatsbestuur Bestuur profsectie Heeren veen stapt op EBB Kenia en Amerika boos: atleten met studiebeurzen gelokt UEFA-praeses: „WK gaat door" Verlovingsringen Tja,daar sta je dan... midden in een vreemd land meteen kokende motor. Quarles van Ufford kandidaat KOERSEN DUINDIGT Record Zuidafrikaan Skinner toch erkend n n Shell helpt Shell helpt de autokosten drukken. Ook op vakantie. DONDERDAG 26 MEI 1977 PAGINA 13 NAIROBI - Tot grote ergernis van atletiekotïicials van de Verenigde Staten en Kenia proberen Ameri kaanse universiteitstrainers door het aanbieden van aantrekkelijke studiebeurzen atleten van wereld klasse uit Kenia over te halen naar de Verenigde Staten te emigreren. In het afgelopen jaar zijn meer dan tien lopers op het aanbod ingegaan. Verscheidene Amerikaanse uni versiteiten zijn nogal ontstemd naar aanleiding van de indoorkam pioenschappen voor studenten in Detroit. Door overheersten de Ke- niase atleten dermate, dat zij de universiteiten van de staten Was hington en Texas aan respectieve lijk de eerste en tweede plaats hiel pen. Isaiah Kiplangat, de secretaris van de Keniase atletigkbond, zegt daar over: "Het is eert ernstige zaak dat wij op deze manier onze topatleten verliezen. Het wordt tijd dat we de voorwaarden eens onderzoeken, die aan de studiebeurzen verbon den zijnom te kunnen beoordelen of deze atleten een aanwinst zijn als ze terug mochten keren". van de eerste atleten, die zich in de Verenigde Staten verstigde en nu sportjournalist is, zegt: „de atleten, die Kenia enige faam hebben be zorgd en in het land zijn gebleven, gaat het in het maatschappelijke leven niet zo best. De Kenianen hebben de talenten en de Ver enigde Staten heeft de middelen. En als die atleten hier goede presta ties leveren, heeft het land ook recht op die faam". Hij wees erop dat atleten als Mike Boit, Wilson Waigwa en Henry Rono hun présta ties aanmerkelijk verbeterden na dat zij zich in de Verenigde Staten hadden gevestigd. Amerikaanse critici zeggen dat door de aanwezigheid van buiten landers het plaatselijke talent geen kans meer krijgt. Jim Busch, coach van de universiteit van Californië in Los Angeles, zei: "Het loopt uit de hand. Veel Amerikaanse kinderen krijgen nooit de kanS te winnen of zelfs uit te komen in hun eigen na tionale kampioenschappen van wege die buitenlanders". Een van zijn collega's, Bob Kitchens, van de universiteit van Texas (met enkele Kenianen), vindt echter: "Als ik wil dat Amerikanen het op de Olympi sche Spelen iets bereiken, moeten er internationale wedstrijden zijn. De meeste Amerikanen komen daar niet aan toe tenzij wij hier een paar van die goede buitenlanders hebben". Het is niet bekend of er regels komen om het aantal buiten landers in universiteitsteams te be perken. Daarom ziet het ernaar uit dat het totaal van vijftig Keniase at leten, dat al in de Verenigde Staten is, gestaag zal groeien. PARIJS - De Nederlander Hennie Roos heeft bij het con gres in Parijs afscheid genomen als voorzitter van de sectie hardrijden bij de ISU (Internationale Schaats Unie). Over zijn opvolging zal morgen worden beslist. Bij de bestuurs verkiezingen heeft Nederland oud-KNSB-voorzitter Her man Quarles van Ufford kandidaat gesteld. i.., 1111 Skinner: reden tot juichen Over de aanvraag om het aanstaande reldkampioenschap dames te or ganiseren, zal zaterdag worden be slist. Besloten werd dat in het ver- Nederland volg de congressen uitsluitend in de even jaren zullen plaatsvinden. Het eerstvolgende congres is gep land voor 1980. Dan zal ook het Ne derlandse voorstel weer ter sprake komen om een serie wedstrijden om de wereldbeker in te stellen. De komende drie jaar zal op de voor- en nadelen van het plan wor den gestudeerd. Het congres ver wierp een groot aantal voorstellen.' De motie van de Sowjet-Unie om Zuid-Afrika het lidmaatschap af te nemen, kreeg geen meerderheid. Wel beloofde Zuid-Afrika voorlo pig niet in te zullen schrijven voor Europese- en Wereldkampioens chappen. TOKIO - De 49,44 seconden op de 100 meter vrije slag, die de Zuidaf rikaan Jointv Skinner vlak na de Olympische Spelen bij wedstrijden ■in Philadelphia maakt, is als we reldrecord erkend. Dit ondanks het feit dat Zuid-Afrika al jaren geleden uit de Internationale zwcmfeder- atie is gezet wegens de apartheids politiek. Bij de erkenning heeft de Fina in overweging genomen, dat de prestatie werd geleverd in Ame rika en door een in Amerika woon achtige zwemmer. 'De nationaliteit van Skinner is niet ter sprake ge komen.' aldus de Fina-president Javier Ostos (Mex). Voorts werden ook vier wereldre cords dames erkend, die Oos- tduitse zwemsters vestigden bij de wedstrijd tegen de Sovjet Unie in maart 1976. Deze zijn inmiddels alle verbeterd Tijdens het congres is gevraagd soepelheid te betrachten in de con tacten tussen aangesloten en niet- aangesloten landen. Daarvan zal een studie worden gemaakt. Ostos waarschuwde, dat zolang de regle menten niet zijn gewijzigd het on mogelijk is de Volksrepubliek China toe te laten tot de universi taire spelen die in augustuc°ofia worden gehouden. Voorts ^et congres besloten de uitstoi <an Zuid-Afrika en Rhodesië ui< de in ternationale zwemgelederen te handhaven. WASSENAAR - De uitslagen van de gisteren gehouden koersen te duindigt zijn: Klarenbeek-prijs (2040 meter): 1. u Kairos Six (B. Leeuwenkamp) Ook werd afgewezen het voorstel 2.47.1 - 1.21.9. 2. Maybe, 3. Narren- van Nederland °m een medische commissie in te stellen. De meer derheid vond de huidige situatie (waarin medici als adviseur optre den) beter. Ook het door Leen Pfrommer vurig bepleite voorstel om het aantal deelnemers aan de Europese- en wereldkampioens chappen weer te brengen op mini maal twee en maximaal vijf per land haalde het niet. Opmerkelijk was dat vooral de "kleine" landen tegen het voorstel stemden. De poging van de Verenigde Staten om de Europese kampioenschap pen open te stellen voor deelne mers van andere continenten ging ADVERTENTIE 14 Kr. goud glad en bewerkt ADVERTENTIE UW EIGEN DAGBLAD 00K IN DE VAKANTIE? Dat kan, doch uitsluitend met deze bon. Graag 14 dagen voor u vertrekt opzenden naar: Alphens Dagblad, Julianastraat 19, Alphen aan den Rijn. Leidsch Dagblad, Witte Singel 1Leiden. Plakt u dan wel een postzegel? (55 cent). Huis adres: S.v.p. in blokletters invullen! In leder vakje s Vakantieadres: NIET INVULLEN NIET INVULLEN Opzending is gratis in Nederland en België. Overige landen 1.90 per dag. De praktijk heeft geleerd dat ondanks al onze goede zorgen de bezorging in sommige landen te wensen overlaat. Wij kunnen dus helaas geen verantwoording nemen voor het niet tijdig arriveren van krantea op uw va kantieadres kapper P. Toto w. 8.00, pl.: 2.30 - 2.20, 1.70. kopp. 30.20: tr. 247.20. Niet gestart nummer 9 (Lente Boy). Kootwijk-prijs (204P meter): 1. Pjakko Brach (W. van Buytene) 2.47.4 - 1.22.1, 2.Pichaelle, 3* Pan dora Itenska. Toto w.: 1.20. Pl.: 1.20 - 2.10. k.: 7.00. Stephan-prijs (ren - 1300 meter) 1. Arequipa (J. H. Smith) 1.20.9, 2. Ar- tois, 3.Orion. Toto w.: in stalver- band Arequipa en Jollv Prince 3.90 pl.: 1.40 - 1.30 - 1.50. k.: 8.50, tr.: 42.70. Kortgene-prijs (2120 meter): l. Pa- rioca (H. W. Langeweg) 2.56.8 - 1.23.4 2. New Petulance. 3. Palora du Bois. Toto w.: pl.: 1.40 - 2.10 - 1.80. k.: 18.00. Amateurkampioenschap II (2040 meter): 1. Monsieur Joep (L. A. W. M. van Brederode) 2.46.3 - 1.21.5, 2. Mary-Ann 3.0 Lla. Toto w.: 14.30.pl. 4.50- 1.70 - 1.90. k.: 26.60. Trio amateurkampioenschap II: f 213,10. Souplesse-prijs (ren- 2000 meter): 1. Early Bird (Mej. C. J. Meltzer) 2.09.9, 2. Sir Wilfred. 3. Great Sur prise. Totow.: 2.40. Pl.: 1.20 - 1.40 - 1,30. K.: 7.10. Niet gestart: nummer 5 (Jolly Boy) 7. (Libero), 8. (No- blesses Votary) en 12 (Papillon). Krommenie-pnjs (2520 meter): 1. Kwikstaart A J. Wagenaar) 3.30,9 - 1.23.0,2. Little Jack, 3. Luxor A. To tow.: 4 en 7 in stalverband 2,60. Pl.: 1,40 - 3,30 - 3,40. K.: 28,30. Tr.: 527,60. Niet gestart: nummer 10 (Marko van Echten). Kerkdriel-prijs (2040 meter): 1. Na than Olivier (C. A. van Leeuwen) 2.43.3 - 1.20,8, 2. Kaballus. 3. Lex Areta. Toto w.: 2.60. pl.: 1.60 - 3,50 - 2,60. K.: 17,20. Tashunka-prijs (ren - 2600 meter): 1. Gilseng (Mej. G. E. Beuker) 2.55,9, 2. Laueada. 3. Pantokrator. Totow.: 3,10 pl.: 1,30-3,10- 1,60. k 27,20. Tr.: 126,00. NIET GESTART: nummer 8 (Tamerlanny). (P20M et«li Pa^as, 6—»™ a groienaeel: Hanover (C. P. M. Roodenrys) getreden. Dat gebeurde tijdens Hennie Roos als volg de niet door. Evi het voorstel om in het grote kampioenschappen te hou den op vaste data. Bij het kunstrijden bleef de mini mumleeftijd om deel te mogen ne men aan seniorenwedstrijden be paald op twaalf jaar. Nederland had hier veertien jaar van willen maken. Het (indoor)kortebaanrijden kreeg een duwtje in de rug door de instel ling van een ISU-kampioenschap op banen met een omtrek van 110 meter. ROME - Dr. Artemio Franchi, voorzitter van de UEFA, heeft zich gisteren in Rome optimistisch uit gelaten over het eindtournooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat volgend jaar in Argentinië zal plaatsvinden. Dr. Franchi zei tij dens een persconferentie dat de Argentijnse organisatoren bij hun voorbereidingen op schema zijn en dat er afdoende veiligheidsmaatre gelen zijn genomen om een nor maal verloop van het eindtoernooi te waarborgen. "Er is momenteel geen enkele reden om aan te nemen dat het toernooi van Argentinië niet volgens plan zal doorgaan", aldus dr. Franchi. In zijn toespraak stelde dr. Franchi voor dat de UEFA zich grondig zou moeten gaan bezighouden met problemen zoals die in het gehele Europese voetbal voorkomen, waarbij hij noemde zaken als ge welddadigheid, de verhouding tus sen speler en club en het huidige transfersysteem. "Wij willen niet het gezag van de nationale bonden ondermijnen, maar men moet zich Dr. Franchi goed realiseren dat oplossingen slechts op internationaal niveau mogelijk zijn." 2.56,8 - 1.24,2, 2. Puskas Mendel, 3. Pronkjewail. Toto w.: 2,50. Pl.: 1,90 - 2,20. K.- 3,70. Niet gestart: num mer 4 (Plenty Speed). Totalisatoromzet f 398.038.-. ADVERTENTIE Opening LDWS 50 TOERNOOI 18.30 door „De Burcht" 19.00 ROODENBURG- LEIDEN LDWS sportpark de Vliet. HEERENVEEN - Het bestuur van de sectie betaald voetbal van de eerste divisievereniging Heeren- gisteravond grotendeels af- buitengewone ledenvergadering. De eis van de leden was, dat er voor september een scheiding tot stand zou komen tussen de betaalde en de amateurafdeling van de club. De meeste besuursleden vonden die periode te kort en stapten op. Al leen voorzitter Metzlar en lid Ne- derhoed bleven aan. Zij zullen met leden van de ondersteuningsver eniging actie '67 en vier amateurbe stuurders aan een nieuwe structuur gaan werken. Er waren al geruime tijd spannin gen binnen de vereniging, doordat het afgelopen seizoen financieel en sportief geen groot succes was. De mogelijkheid dat trainer Lazlo Za- lai consequenties aan deze ontwik kelingen zal verbinden, wordt niet uitgesloten. ADVERTENTIE Autopech is normaal al vervelend, maar tijdens de vakantie in het buitenland weet je je vaak helemaal geen raad. Neem bijv. een kokende motor. Veel mensen weten niet hoe ze dat kunnen voorkomen, laat staan wat ze eraan moeten doen als 't gebeurt. Neem daarom „Shell helpt, deel 2" mee als u op vakantie gaat. Daarin staan een aantal handige tips om autoproblemen onderweg te voorkomen en op te lossen. Dat kan u een hoop narigheid en veel extra uitgaven besparen. Nog geen boekje ontvangen? Vraag er dan even naar bij een Shell verkooppunt. op vakantie Kokende motor? Zet de motorkap open en laat de motor een kwartiertje afkoelen. Draai dan mei 'n doek de radiatordop u klein stukje open en wacht tot alle stoom is ontsnapt. Daarna de motor weer starten en langzaam kleine beetjes water bijvullen. Als u )i gesloten koelsysteem heeft kijk dan in 't instruktieboekje.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13