Slogan Borussia MG: 'Met Jupp meer mans' Noord wijk verlies met lege handen na Kevin Keegan: „Liverpool mentaal nog ijzersterk" JeMelkrfj. lti V. d. Wetering: contract bij FC Den Haag l>nmn aam WtgfLMSTSW i>— ZaBMnTmMBIWHITIflWlQ^, g JfcSMQMSgHBHJrr>- Toernooi LDWS morgenavond van start Duitse spits weer helemaal terug Beker hopjesvla halve liter van 10 3 voor 85 Geldig t/m zaterdag 28 mei. WOENSDAG 25 MEI 1977 PAGINA 17 fÖP-POM.oP-R£E.' UET&DtC we MET OP-TJD OP. ^-^MAAR. xxjikt u MOJ EK3ÊM- j LU|d IMM0JEER .-Z SMAKELOOS 1 SinsIw rr WQJCStUfc flaoBiEmriac 1 V2a5£2G3D '.-EW U^T M VECWE2I/ÜÖJ- •siuur hè WöX M stuut- piloot'. W WET WIECJOJG 14! zwensTAOfoo fau» PAT Uc CE WE2ÊRS. eeLcoF LEIDEN - Morgenavond om 18.30 wordt het jubileuntoernooi van LDWS. waaraan door de stan daardteams van alle Leidse ver enigingen (minus UVS) wordt deel genomen, geopend door de muziek vereniging De Burcht. Daarna, om 19.00 uur, wordt het eerste dueltus sen Roodenburg en Leiden, ge speeld. Het toernooi wordt voortge zet op Eerste Pinksterdag met de wedstrijden VTL - Randstad Sport (11.00 uur), Unitas - Lugdunum en Oranje Groen - De Sleutels (14.30 uur). Op Tweede Pinksterdag wor den de laatste duels uit de eerste ronde gespeeld. Op het programma staande ontmoetingen: Leidse Boys - LDWS. VN A - ASC (11.00 uur), ZLC - LFC en VNL - DOCOSf 14.30 uur). In de pauze van dit toernooi worden afgewerkt op 4 en 5 juni. De wedstrijdbal voor het beslis sende duel op 5 juni zal letterlijk uit de lucht komen vallen. Een parachute-springer van Icarus zal de bal op de stip deponeren. De entree op elke wedstrijddag be draagt twee gulden. Een passe par- tout is verkrijgbaar voor vijf gul den. Hajd.uk Split heeft gisteren voor de vijfde achtereenvolgende maal de Joegoslavische beker veroverd. Het versloeg in de finale, die in het Rode Ster-stadion van Belgrado door 50.000 toeschouwers werd bij- gewoond,Buducnost uit Titogra na verlenging met 2-0. Luketin en Zungul waren de doelpuntenma kers. Landskampioen Ajax heeft gis teravond in Bremen een vriend schappelijke wedstrijd tegen Wer- der Bremen gelijkgespeeld: 1-1Bij de rust stonden de Amsterdammers voor door een treffer van Lerby in de 24e minuut. Een kwartier na de pauze zorgde Konschal voor de ge lijkmaker. Er waren 8000 toe schouwers. ROME - Zelfs de verloren En gelse Cup kan het enthou siasme van Bob Paisley niet doven. Nuchter rekent de op volger van de legendarische Bill Shankley uit dat drie min eén twee is, wat zoiets wil zeg gen dat de trainer van Liver pool er vanuit gaat dat zijn ploeg na de Engelse voetbalti- tel vanavond de Europa Cup verovert ten koste van Borus sia Mönchengladbach. Of dat groptspraak is moet de toe komst leren, feit is dat intimi afgelopen zaterdag hebben vastgesteld dat de alsmaar voortrazende machine van Paisley slijtageverschijnselen vertoont. Engelse voetbalclubs hebben zeker op de continentale tegen dat de league zo verschrikke lijk zwaar is, dat er zo ontzet tend veel andere wedstrijden in Albion moeten worden ge speeld, kortom wanneer Li verpool straks slag levert om de Europa Cup voor lands kampioenen zou het best zo kunnen zijn, dat de ploeg al lang en breed over zijn hoogte punt heen is. In dat verband is Kevin Keegan: "We kunnen wel verdedigen' er de door aanvoerder Emlyn Hughes voor de verloren Cup- finale gedane uitspraak. Hug hes bij die gelegenheid: "Wan neer we de Cup niet winnen, verliezen we ook van Borussia Mönchengladbach". Met dié woorden geconfronteerd zegt Hughes nu: "De zege van Man chester United is een enorme teleurstelling geweest voor ons. Borussia zal daarvoor het slachtoffer zijn, we pakken die Duitsers zo hard aan dat ze geen tijd krijgen om aan de Eu ropa Cup te denken". Woorden, die hem door Keegan worden nagezegd. Keegan, die zijn al lerlaatste wedstrijd speelt voor Liverpool omdat hij al een principe-overeenkomst heeft bereikt met het West- duitse HSV, zegt: "We hebben ervaring genoeg om over die teleurstelling heen te stappen. We hebben allemaal gelou terde jongens in het elftal, ie dereen weet, waar het om gaat. Let op, we verschijnen men taal sterk in het Olympisch stadion. Daar komt bij dat we de spelers hebben om conti nentaal te opereren. In Enge land komen we daar niet of na uwelijks aan toe. Vooral niet, omdat het publiek het niet pikt wanneer we de bal in de ploeg houden. Een tijdje hebben we geprobeerd om vanuit een gesloten de fensie te opereren. Het ging prima maar de kranten schre ven zeer negatief en zelfs onze eigen spion-kop floot ons uit. Daar hebben we echter tegen Borussia weinig last van. Als het aan mij ligt razen we dus niet voort zonder ons om de afweer te bekommeren. Het zou een goede zaak zijn om ze in het continent aan het ver stand te brengen dat Britse ploegen wel degelijk kunnen verdedigen. ROME - Jupp Heynckes speelt. Udo Lattek, ooit trainer van het vernederde Bayern München, trekt een triomfantelijk gezicht, want Borussia Mönchengladbach heeft sinds jaar en dag als slo gan: met Jupp meer mans. Ook uit beker gewipt VOLENDAM - Noord wijk staat met lege handen. De blessureploeg moest zaterdag al afhaken in de titelrace van de eerste klasse van het zaterdag voetbal en gisteravond volgde ook de uitschakeling voor de beker. De handicaps bleken bij Volendam te groot zodat de tweedeklasser moeite loos met 2-0 kon winnen, waarmee de sprong werd gemaakt naar de laatste vier. Noordwijk leed daarmee een nederlaag die was ingecalculeerd nu bless ures zo ongeveer de helft van het vaste eerste elftal buiten de lijnen hielden. Door de absentie van Suttorp, Boot, Albert en Cees Spaander man en Jaap van Kesteren miste het team van trainer John Eelman teveel kracht. De invallers Klinkenberg, Van Dorp, Braun) mochten het aardig doen, enig verband konden zij niet in de patronen van hun ploeg brengen. Noordwijk kwam dan ook nauwelijks aan echte kansen toe bij Volendam, dat met verzorgder spel de openingen wèl vond. De eerste al na zo'n elf minuten voetbal. Rechterspits Johnny Termeij kon toen profiteren van een typerende communicatiestoornis in de defensie van de tegenstan der. De op de voor hem vreemde linksbackplaats geposteerde Frans v. d. Veen en Frans van Dorp liepen elkaar in de weg, waarop doelman Ab van der Niet in een laatste wanhopige poging een treffer te voorkomen ver zijn doel uitkwam. Termeij kon de bal eenvoudig langs hem naar 1-0 sturen. Negen minuten lateral volgde de knock-out. De opkomende middenvel der Jan Jong scoorde toen fraai 2-0. Noordwijk wist zich toen al definitief verslagen door een tegenstander die dan wel aardig voetbalde, maar die voor een „compleet" Eelman-team geen problemen had mogen opleveren. Nu er zo chaotisch geopereerd werd, kwam de Volendamwinst niet meer in gevaar. Noordwijk, dat in de tweede helft ook John van Dijk nog zag vertrekken voor junior Gerlof, bleef daardoor aan het einde van het seizoen met lege handen achter. ROOSENDAAL - Atleet Koen Gijsbers van De Bataven uit Leiden heeft gisteravond tijdens test- wedstrijden op de kunststofbaan in Roosendaal op de 800 meter vol daan aan de limiet voor uitzending naar de Europese jeugdkam pioenschappen die half augustus in het Russische Donzk worden ge houden. De uit Wassenaar afkom stige Gijsbers, die het Nederlandse jeugdrecord (1.50.3) scherper had willen stellen, slaagde daarin niet maar zijn 1.51.7 mocht er, de wind in aanmerking genomen, zijn. Joke van Gerven van De Spartaan uit Lisse won de 1500 meter voor dames met een uitstekende ver richting van 4.19.7. De atlete uit Lisse die de afgelopen winter veel meer dan anders op snelheid heeft getraind, was met haar tijd aan merkelijk sneller dan het vorige seizoen. Haar clubgenoot Piet Waaning kwam op de 5 kilometer heren dicht bij de 14 minu ten,grens: 14.03.8. Waaning werd tweede achter Utrechter Klaas Lok die een tijd van 13.47.8 noteerde. Niettemin moest Borussia het in de afgelopen seizoen zes lange maan den zonder zijn prijsschutter doen. Want Heynckes, de man van het moordende schot, ondervond lange tijd naweeën van een meniscusope ratie Een keer manifesteerde der Jupp zich dit jaar op internationaal niveau, tegerj Dynamo Kiev. Na het echec gonsde het van de geruchten aan de Limburgse grens. De con clusie van het kijkersvolk loog er niet om: Jupp is versleten. Maar vo rige week zaterdag voltrok het wonder zich in München. In de wedstrijd waarin Borussia zijn vijfde Duitse kampioenstitel sinds 1970 binnenhaalde, schit terde Heynckes als nooit tevoren. Met een fraaie uithaal maakte hij Borussia s eëtste doelpunt en trainer Lattek kondigde aan om der Jupp in de finale van de Europa Cup I op te stellen. Of dat empli- ceert dat Lattek vanavond tegen Liverpool Uli Stielike aan de kant laat, wilde de trainer nog niet zeg gen. Berti Vogts echter: "Het elftal verschilt niet van de opstelling waarmee we tegen Bayern Münc hen gelijkspeelden. We hebben Uli nodig, denk maar aan zijn doelpunt in München". Niettemin werd Stielike door Lat tek geruime tijd voor de hoofd macht gepasseerd. De reden: Stie- like's voornemen om naar de bur gerrechter te stappen indien Bo russia erin zou volharden een zo'n hoog transferbedrag aan Real Mad rid te vragen, dat hem een fraaie positieverbetering door de neus geboord zou worden. Vogts: "Waar we nu. mee te maken hebben is de strijd om de Europa Cup. Al het an dere is op dit moment bijzaak". Haastig: "Waarmee ik niet wil zeg gen dat Uli's zaak geen belangrijke zou zijn". "Maar nu is alleen Liverpool aan de orde. We zijn profs, het gaat om de centen, tenslotte beuren we 15.000 mark de man indien we erin slagen de Europa Cup in Duitsland te houden". Borussia's andere inter national, Rainer Bonhof, instem mend: "Precies, niets zullen we aan het toeval overlaten. We zullen col lectief opereren, als elftal. Dat is onze kracht, in tegenstelling tot Li verpool. Daar gaat alles op kracht. Ik hoop dat we ze zullen beteuge len. Het zou mooi zijn, na driejaar Bayern München, een vierde Eu ropa Cup voor Borussia Möncheng ladbach". Jupp Heynckes: weer helemaal terug in het rozendorp, vindt het te be zwaarlijk driemaal in de week naar Leiden te komen. Eigenlijk wilde hij vorig jaar al bij Aalsmeer gaan voetballen, maar toen plakte hij er nog een jaartje „Leiden" aan vast. Nu vertrekt hij definitief. Oudgedienden In het kader van het vijftig-jarig bestaan speelde gisteravond het eerste team van Roodenburg tegen het kampioenselftal van 1966, de ploeg die toendertijd een jaar te vroeg de titel in de wacht sleepte. Om de „oudjes" niet al te ver moeien werd gisteravond besloten tweemaal een half uur te spelen. Erg fanatiek ging het er niet aan toe, het werd een gezellige boel waar door sommige van de oudgediende ruimschoots de gelegenheid kre gen hun kunnen te etaleren. Maar ten de Vos bijvoorbeeld, huidige directeur van Inter Football, liet zien het echt nog niet verleerd te zijn. Het duel werd uiteindelijk af gesloten op 1-1, nadat de rust met 0-0 was ingegaan. Holverda opende de score, waarna Hennie de Klerk (momenteel spelend voor Wou- brugge de stand nivelleerde. Van het team van 1966 speelt alleen André Ooyendijk nog in het hui dige eerste elftal. VOETBAL - Het Zwitserse voetba lelftal heeft gisteravond in Basel in een vriendschappelijke wedstrijd de Europese kampioen Tsjechos- lowakije met 1-0 verslagen. Müller scoorde het eniee doelDunt. Koos Sierat Eelke de Jong in de aanval voor het kampioensteam FC De Haag aanwinst John van de Wetering grijpt in. LEIDEN - Roodenburg-voetballer John van de Wetering (19) gaat naar ITC Den Haag. De eredivisieclub heeft de Leidse vleugelspits gister ochtend alsnog een B-contract voor een jaar aangeboden, wat Van de Wetering die aan de Haagse Sociale Academie gaat studeren deze week vrijwel zeker zal tekenen. Aanvan kelijk wilde FC Den Haag de Rood- enburger als amateur laten over komen, maat toen Van de Wetering daarvoor „paste", werd hem alsnog een B-aanbod gedaan via elftalbe geleider Jan van Wezel. Roodenburg krijgt voor de transfer de „gebruikelijke" 3000 Gulden. De Noordclub raakt ook de doelman kwijkt. Frits van Berge- Henegouwen gaat in het nieuwe seizoen spelen voor amateur hoofdklasser Aalsmeer. De Roodenburg-doelman, woonachtig

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17