Voltallig personeel ontslagen PvdA 2 Opening van Ko Bouw van recreatiehad in Ij Zuid-West gaat 4.6 min. kosten 'Insluiping' vrouwen in clubhuis Merenwijk Vleeswarenfabriek sluit LAK-theater krijgt subsidie Fietstochtenboekie Leiden's herstel moet doorgaan VRIJDAG 20 MEI 1977 LEIDEN - De directie van de vleeswarenfabriek v. d. Berg Co B.V. aan de Morsweg heeft bij het Gewestelijk Arbeidsbureau het collectief ontslag aangemeld van het voltallige personeel (ongeveer 30 mensen). De scherpe concurrentiestrijd tus sen de op export ingestelde vlees bedrijven heeft het Leidse bedrijf niet vol kunnen houden. In januari vanditjaarzijneral 16 mensen ont slagen bij v. d.. Berg, nu volgen de laatste dertig personeelsleden De heer A. J. M. v. d. Berg, éen van de directeuren van het bedrijf, ver klaarde desgevraagd dat er op het ogenblik onderhandelingen wor den gevoerd die ertoe kunnen lei den dat de fabriek aan de Morsweg door een andere onderneming zal worden overgenomen. „We zijn aan het praten met andere vlees- en vleeswarenbedrijven, die van plan zijn de produktie in Leiden gewoon voort te zetten. Ik heb er goede hoop op dat dat inderdaad zal ge beuren. Er zijn verscheidene gega digden, die het bedrijf willen over nemen", aldus de heer v. d. Berg. Wanneer de fabriek inderdaad wordt overgenomen, zou het pers oneel van v. d. Berg gewoon door kunnen werken, zij het in dienst van een andere onderneming. De vleeswarenfabriek, die oor spronkelijk aan de Rijksweg bij Wassenaar was gevestigd en nog geen jaar geleden naar de Leidse Morsweg is verhuisd, wgar men het pand van de conservenfabriek Nieuwenhuyzen betrok, richt zich vooral op de export van vlees en vleeswaren naar Engeland. Nadat de Verenigde Staten de invoer van met name hammen uit Nederland sterk had beperkt, ontstond er tus sen de op export ingestelde vlees- warenbedrijven een scherpe prij sconcurrentie op andere buiten landse markten zoals Engeland. Districts bestuurder Wim Meere van de Voedingsbonden FNV is slecht te spreken over de gang van zaken bij v. d. Berg. „De directie had het ontslag van het personeel al aangemeld, voordat de vakbonden waren ingelicht", zegt hij, „en toen we eenmaal werden ingelicht, wilde men ons niet de informatie geven waar we om vroegen. Op deze manier zijn wij niet bereid om ook maar enige medewerking te verlenen bij deze operatie", aldus de heer Meere. nbadcomplex aan de Boshuizerlaan. Links op de tekening de Voorlopig voor één jaar LEIDEN - Het LAK-theater heeft tijdens het Holland Festival. Een voor dit jaar alsnog een subsidie voorstel van deze strekking moet gekregen van de gemeente Leiden. n°S worden goedgekeurd door de raadscommissies cultuur en fina- B en W hebben besloten een bedrag nciën. Het college heeft nog geen van tienduizend gulden beschik- standpunt ingenomen over de sub- baar te stellen, dat aanvankelijk ge- sidiëring van dit theater in de vol- reserveerd was voor manifestaties gende jaren. Het bestuur van het LAK diende vorig jaar bij de gemeente een sub sidieverzoek in, omdat men er naar streefde het theater niet meer al leen als studentenvoorziening te la ten functioneren, maar als één voor de gehele burgerij. ADVERTENTIE DEALER VAN O.A. BOUSSAC GORDIJNEN PLOEG GORDIJNEN BESOUW TAPIJT ilerleurverzorglng W. J. ZIRKZEE b.v. Zeemanlaan 22 - Lelden Telefoon 071-142627 ADVERTENTIE VERKOOPEXPOSITIE KUNST EN ANTIEK 1977 KASTEEL KEUKENHOF LISSE van 21 t/m 30 mei Nog enkele grote PvdA-raam biljetten zijn verkrijgbaar bij: Ineke Heres, Bevrijdingsplein 39, tel. 768398 en Nelleke Kes- sen, Cameliadal 15, tel.: 123276. De beste voegloze 14 k. rin gen o.a. 1 paar met geslepen zijkant170,- Dit model met briljant 245,- Met 2 briljanten 320,- Gratis graveren. Blijvende service Desgewenst handgraveren. Des i ree Anjer A.S. De Koning der Verlovingsringen v. d. WATER UW JUWELIER HAARLEMMERSTRAAT 181 LEIDEN - Een aantal deelneems ters aan het vrouwenwerk in de Me renwijk heeft afgelopen woens dagochtend gebruik gemaakt van het clubhuis Op Eigen Wieken, on danks het feit dat dit hen door het bestuur van de Stichting Slaagh- buurt was verboden. Deze stichting beheert het clubhuis, dat gevestigd is in de voormalige Kortimarkt. Toen de vrouwen die ochtend bij het clubhuis aankwamen, troffen ze een nieuwe slot op de deur aan. "Maar dat zat nogal knullig beves tigd", we konden er toch in, zegt één van de vrouwen. De 'insluiping' is een voorlopige climax in het con flict dat al lang sluimerde tussen het bestuur van de Stichting Slaaghwijk en de deelneemsters aan het vrouwenwerk. "Vorige week woensdag hebben we een ge sprek gehad met het bestuur. Toen werd ons verteld wat het bestuur had besloten: we moesten eruit. Argumenten kregen wé niet te ho ren. Er werd alleen geïnsinueerd dat we ons niet aan de regels hiel den", ieggen de vrouwen. Maar ze vermoeden dat de werkelijke reden is dat de vrouwengroep binnen het geheel van het clubhuiswerk te zelfstandig en te kritisch functio- LE1DEN - Een 25-meter badeen instructiebad, een café restaurant, een recreatie-terras, een mogelijke ruimte voor een bowling-/kegelbaan en een ruimte die eventueel als sauna gebruikt kan worden. Dat zijn de belangrijkste kenmerken van het definitieve plan voor een overdekt recreatiebad aan de Boshuizerkade naast de 5-Meihal. De uitvoering van dit plan kost f 4.600.000. Iji oktober vorig jaar besloot de gemeenteraad voor de bouw van het zwembad 3.720.000 te onttrekken aan de reserves van de Leidse Duinwater Maat schappij. Dat bedrag zal nu waarschijnlijk moeten worden verhoogd. Volgens wethouder Van Dam (financiën) is dat mo gelijk. Het is overigens te ver- wahten dat als alles soepel ver loopt, omstreeks half augustus al met de bouw kan worden be gonnen Het zwembadplan, dat is ge maakt door Sportbouw BV uit Kedichem, gaat uit van een be gane grond en een Verdieping Op de begane grond zijn de twee baden (25-meterbad en instruc tiebad vn 7.50 bij ongeveer 15 meter) geprojecteerdde kleed ruimten. personeelsruimten en een mogelijke saunaruimte (of andersoortige ruimte). Op de eerste verdieping ligt de bowling-/kegelruimte (die ook de bestemming zou kunnen krijgen van vergaderruimte, schietbanen, tafeltenr biljartzaal, schermzaal, boks- hal etc.), het café-restaurant en het actief) recreatie-terras. Ook voorziet het plan in een kleuter- crèche., Het zwembad zou op de eerste verdieping een loopbrug moeten krijgen, die in verbin ding staat met de kantine van de 5-Meihal. Het 25-meter bad krijgt een beweegbare vloer, dit in verbanfL met waterpolo etc. Het bad wordt 2.50 meter diep. Bij het plan wordt overigens aangetekend dat de ruimten die nu (voorlopig) zijn aangeduid als bowling-Ikegelruimte en saunaruimtekaal worden op geleverd. Dat wil zeggen dat als de gemeenteraad deze bestem mingen wil, er extra geld voor moeten worden uitgetrokken. Het Adviesorgaan voor Bad- en Zweminrichtingen van de Ver eniging Nederlandse Gemeen ten heeft bezwaar aangetekend tegen het feit dat de kleedruim ten en de zwemzaal zich op ver schillende niveaus bevinden. Men vreest dat hierdoor mensen zullen uitglijden op de natte trap, maar van Leidse ambte lijke zijde wordt dit bezwaar ongegrond genoemd. Het bad is geprojecteerd op het bestaande parkeerterrein van de 5-Meihal. De bedoeling is dat dit parkeerterrein straks op het voormalige schoolsportveld komt. A^. dinsdagavond komt het plan ter sprake in een vergade ring van de raadscommissie die zich o.a. met sportzaken bezig houdt. T IP T TA IT M Ar. '>rw» ^4^ LEIDEN - Onder de. titel "Op de fiets geniet je voor niets" plaatste beschrijvingen van bloemen, plan deze krant in de zomermaanden *en fn vogels. Bovendien staan er van 1976 een groot aantal fietstoch- foto's van het landschap, dat de ten in de naaste omgeving v den. Deze fietstochten zijn i Lei-- fietser passeert, i ge- boekje kost 4.90 en kan wor den besteld op gironummer 3769485 van de Eerste enige echte dertiglot"vijfenvTjf Nederlandse Wielrijdersbond, Rijn bundeld in een boekje met dezelfde titels. Het zijn elf routes in lengte variërend tig kilometer door duin-, polder boslandschap. Naast routebe schrijvingen zijn er interessante Schiekade 107 in Leiden. Het boekje zal ook te koop zijn in di verse boekhandels. Deelneemsters aan het vrouwenwerk in de Merenwijk: "Wij gaan ge- ADVERTENTIE neert. "Dit is typisch een reactie die je kan verwachten als vrouwene- mancipatiegroepen opstaan", zeg gen ze. Het vrouwenwerk in de Me renwijk bestaat uit het houden van zg. koffie-praatochtenden, kle- dingbeurzen, het geven van een V.O.S.-cursus (vrouwen oriënteren zich op de samenleving) en het uit geven van een krant. De vrouwen- werkgroep bestaat nu anderhalf jaar. Ze telt in totaal zo'n tachtig deelneemsters. "Het is de enige mogelijkheid voor vrouwen om in de Merenwijk iets te doen. Vergeet niet dat hier verder niets is, geen ontmoetingscentrum, geen café." Regels Het is niet erg duidelijk wat het be stuur bedoelt, wanneer het zegt dat zich "niet aan de rege ls" houden. Het heeft op de gang van zaken geen commentaar willen verstrekken. Het is voor de deel neemsters aan het vrouwenwerk zelf ook een vraag. "Er is ons ge zegd: jullie houden je niet aan de regels, jullie weten zelf heel goed wat daarmee bedoeld wordt. Dat weten we niet. Huishoudelijke re gels voor het clubhuis bestaan niet, wij kennen ze in ieder geval niet". De deelneemsters zijn voorlopig, van plan om gewoon door te gaan met hun activiteiten. Ze houden de mogelijkheid voor een gesprek met het bestuur open. "Maar dan moet het wel eerst onze brieven bean twoorden". Wethouder Tesselaar en de Leids Jeugd Actie zijn van de gang van zaken op de hoogte ge steld. Juist als het moeilijk gaat met de economie mogen de zwakkeren niet de dupe worden. Het kabinet-Den Uyl heeft de eco nomische tegenslagen niet af gewenteld op de laagstbetaal den. Integendeel, de koopkracht van de laagstbetaalden is aanzien lijk verbeterd. Ook een arme stad als Leiden heeft veel meer financiële arm slag gekregen. Door het beleid van het kabinet-oen Uyl zijn de Leidse tekorten sterk vermin derd. Leiden's herstel moet door gaan, dus dit beleid moet door gaan. Dat kan met een tweede kabinet-Den Uyl. Met een stem op Den Uyl op 25 - mei draagt U daartoe bij. Den Uyl voor Leiden, Leiden voor Den Uyl. De PvdA is een partij waar U ook lid van kunt worden Aanmelding en informatie: PvdA, antwoordnr. 8, Leiden of tel. 122035 LEIDEN - Onder grote belang stelling heeft mevrouw M. C. Zwart-Feenstra, directrice van de GG en GD, woensdag het nieuwe gebouw van de Korte Vlietschool voor geestelijk minder-validen aan de Schu- bertlaan officieel geopend. Zij deed dit door in de aula van het complex de schoolvlag te hijsen. Mevrouw Zwart was voor de of ficiële openening - bij afwezig heid door ziekte van de rijksin specteur voor het buitenge woon onderwijs H. G. Akker mans - uitverkoren vanwege de belangrijke rol die zij tot nu toe voor de school heeft vervuld. In haar openingstoespraak ging zij daar zelf nog even op in, waarbij ze haar tevredenheid uitsprak over de "goede samenwerking" die er in het buitengewoon on derwijs bestaat tussen het on- derwijsveld en de (para)medici. Mevrouw Zwart was blij dat de benadering van het geestelijk minder valide kind in de loop der jaren was omgeslagen van een intellectualistische in een motorische (op het lichamelijk functioneren betrekking heb bend). Jammer vond ze alleen dat zoveel instituten die met ge estelijk minder-validen te ma ken hebben, zoals de sociale werkplaatsen, de dagverblijven en de gezinsvervangende tehui zen, nog zo vaak "moetep of wil len vasthouden aan eigen nor Mevrouw Zwart duwt Lugdunum-voorzitter Breedeveld door het papieren pamflet. De skelters zim een geschenk van de GrofsmederijJ betrokkenen in de school nim- gebouw de zg. verkeerstuin of- mer zou ondergaan. Na haar ficieel geopend. Dat gebeurde toespraak en nog enkele andere door Jan Breedeveld, voorzitter toespraken (o.m. van wethou- van de voetbalvereniging Lug- der Tesselaar) werd buiten het dunum, die gezeten op een skel men" in plaats van met elkaar samen werken. De vlag die ze hees toonde een grote zon, waarvan mevrouw Zwart hoopte dat deze voor alle ter en voortgeduwd door me vrouw Zwart een papieren pamflet doormidden reed. De verkeerstuin, die zowel een educatieve als ludieke functie heeft, kon worden aangelegd dankzij diverse acties van de voetbalverenigingen Lugdu- num en LFC, de afdeling Lei den van de KNVB en de wieler vereniging Swift, die een wie lerronde van Leiden organi seerde. In totaal brachten deze acties 15.000 op. Iets derge lijks gebeurde er ook voor de aanleg van de tuinen van de 'Korte Vlietschool. De.honderd jaar oude en inmiddels ter ziele gegane carnavalsvereniging "Nut en Vermaeck" zorgde voor de nodige pecunia om de aanleg van de tuinen mogelijk te maken. De tuinen kregen dan ook de naam van de vereniging. De Korte Vlietschool - een sa menwerkingsschool van de drie zuilen heeft nu sinds een maand de beschikking over twaalf lo kalen, een gymlokaal voor mo torische therapie, een aantal vaklokalen en speekruimten, een keuken en een aula. De aula is opgesierd met enkele leven dige tableaus van de kunste naar Pieter de Ru. die de weg van huis naar school symbolise ren. Tot voor kort was de school, die leerlingen heeft van zes tot achttien jaar, gehuisvest in zeer slechte gebouwen aan de Tweede Haverstraat en de Da Costastraat.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 3