serveerster L.TOYOTAr-1 mededelingen gemeentebestuur leiden 23tlm 27 mei 77 DijksmanRijnsburg DE BRANDWEER VAN LEIDEN adspirant-brandwachten SN VS Welkom bij HEINEKEN EEN LEIDINGGEVENDE FUNKTIONARIS Voor deze funktie wordt vereist: - het bezit van een L.T.S.-diploma in een vakrichting die bij de brandweer toepas sing kan vinden: - leeftijd van 21 tot 27 jaar; - het bezit van het rijbewijs B-E; - geoefendheid in zwemmen. De opleiding tot en met de rang van hoofdbrandwacht alsmede tot brandweerduiker geschiedt in eigen korps. Het salaris bij indiensttreding bedraagt, afhankelijk van leeftijd, minimaal f 1502,- en maximaal f 1843,- bruto per maand. Vooruitzichten: bij gebleken geschiktheid en na het behalen van de vereiste vakdi ploma's is een maximumsalaris van f 2449,- bruto per maand bereikbaar. Voor deze funktie geldt: - een vergoeding van 5% voor onregelmatige dienst; - een vakantietoelage van 8% van het jaarsalaris; - een waardevaste pensioenregeling. Nadere inlichtinaen worden gaarne verstrekt door de heer F. P. v. d. Staaij, tel. 130441, brandweerkazerne Langebrug 56, Leiden. Na kantooruren tel. 154666. Schriftelijke sollicitaties binnen 14 dagen te richten aan de Commandant van de Brandweer, Langebrug 56, Leiden. Voor onze Brouwerij in Zoeterwoude zoeken wij een serveerster. Zij zal zorgen voor hartversterkingen en de nodige verfrissingen. Als u ongehuwd bent en niet ouder dan 25 jaar en u belangstelling heeft voor deze baan. kunt u telefonisch of schriftelijk kontakt opnemen met de heer A. Heimig van de Personeeldienst, Heineken Brouwerijen B.V., Burg. Smeetsweg 1, Zoeterwoude. Telefoon (071) 814265 Corolla 30 de Luxe 1976 10.000 km Corolla 30 de Luxe1975 38.000 km Corolla 30 Hardtop Coupé1975 28.000 km Carina 1600 de Luxe1975 41.000 km Carina 1800 de Luxe1976 11.000 km Mark II 2000 Sedan1974 42.000 km Mark II 2000 Hardtop Coupé.... 1975 47.000 km Celica 1800 LT1976 20.000 km Celica STdec. 1975 H.OOOkm Celica LT1975 40.000 km Diversen: Opel Kaoett Special dec. 1975 20.000 km Mazda 1000 nov. 1976 5.000 km OFF. TOYOTA-DEALER: E Oegstgeesterweg 17-23 - Rijnsburg Telefoon 01718 - 20500 Bij onze dochteronderneming de B.V. HOLLANDSE KETTINGFABRIEK D.C.W., een bedrijf waar gouden- en zilveren sieraden worden gefabriceerd, hebben wij een vakature voor op ons kantoor, waarvan onze sterk groeiende exportafdeling deel uitmaakt. Zijn taak zal onder andere bestaan uit het onderhouden van kontakten met een uitge breide klantenkring alsmede het begeleiden en instrueren van onze administratieve- en kommerciële medewerkers. -goede omgangsvormen en die op een prettige manier met takt leiding weet te geven; - een middelbare schoolopleiding; - een goede kennis van de moderne talen, zowel mondeling als schriftelijk. Wij verzoeken hen, die hiervoor belangstelling hebben, een eigenhandig geschre ven sollicitatie te zenden aan de B.V. Hollandse Kettingfabriek D.C.W., Leidseweg 219 in Voorschoten - afdeling personeelszaken. N.V. KONINKLIJKE VAN KEMPEN BEGEER Verkiezingen tweede kamer op woensdag 25 mei a.s Woensdag 25 mei a.s. worden de verkiezingen voor de tweede kamer gehouden. De afgelopen weken hebt u in deze advertentie kunnen lezen welke mogelijkheden er allemaal zijn om op de voor u makkelijkste manier gebruik te maken van uw stem recht. Misschien vraagt u zich af waar de gemeente zich nou zo druk om maakt. Het zijn toch tweede kamerverkiezingen en geen verkiezingen voor de gemeenteraad? Dat klopt. Maar vergeet u dan niet: - dat de uitslag van de tweede kamerverkiezingen beslissend is voor de samenstel ling van het kabinet, dat daarna ons land gaat besturen. - dat zo'n nieuw kabinet voor u persoonlijk, voor uw gezin, voor uw wonen, werk en welzijn allerlei maatregelen gaat nemen, die wel degelijk belangrijk zijn voor u. - dat de gemeente voor bijna al haar plannen en activiteiten sterk afhankelijk is van wat de regering wil en doet. Zo heeft Leiden bijv. in de afgelopen jaren veel kunnen doen dankzij de extra miljoe nen van de regering voor de bestrijding van de werkloosheid. Denkt u bijvoorbeeld maar eens aan de bouw van het nieuwe zwembad De Zijl en de grote opknapbeurt van de schouwburg. Maar ook op het gebied van de stadsvernieuwing kon de gemeente meer gaan doen dankzij nieuwe en betere subsidieregelingen van het rijk. De renovatie in Leiden-Noord, De Kooi en het Haagwegkwartier kon dankzij de actieve medewerking van het rijk flink op gang komen. Ook de wederopbouw van het gebied Herengracht-Zijlsingel is een sprekend voorbeeld. Duizenden Leidenaars profiteren van de nieuwe verbeterde regelingen voor indivi duele huursubsidie en van de huurgewenningsbijdrage. Allemaal zaken die regering en parlement regelen. En het zou geen enkele moeite kosten om deze lijst van voor beelden nog veel langer te maken. Maar de hoofdzaak is dat de komende verkiezingen voor u persoonlijk als voor de inwoner van Leiden, die u ook bent, van groot belang zijn. U kunt als stemgerechtigde Nederlander op 25 mei a.s. door het uitbrengen van uw stem meepraten over uw toekomst, die van uw gezin en die van Leiden. Laat u die kans niet ontgaan en breng uw stem uit. Hieronder volgt tenslotte nog eenmaal een overzicht van de mogelijkheden voor het uitbrengen van uw stem. Oproepingskaart Alle stemgerechtigde Leidenaren hebben een oproepingskaart voor de verkiezingen ontvangen. Daarop staat aangegeven in welk stemdistrict en stemlokaal u uw stem kunt uitbrengen. De stemlokalen zijn op 25 mei geopend van 8.00 - 19.00 uur. Hebt u nog geen oproepingskaart ontvangen, dan kunt u er een halen op het stadhuis bij de afdeling Bevolking, loket 5, of op de dag van de verkiezingen zelf in het stemlokaal. Stemmen bij volmacht Bent u op 25 mei a.s. verhinderd om persoonlijk uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders machtigen om dat voor u te doen. Dat gaat als volgt. Op elke oproepingskaart bevindt zich een gedeelte waarop u iemand anders kunt machtigen om voor u te gaan stemmen. Als u dit gedeelte hebt ingevuld, moet het door u en uw gemachtigde worden ondertekend. Met deze ingevulde en onderte kende oproepingskaart kan uw gemachtigde gewoon op de dag van de verkiezingen voor u gaan stemmen in uw stemlokaal. Aan deze eenvoudige manier van stemmen bij volmacht zijn echter twee voorwaarden verbonden. 1. u en uw gemachtigde moeten beiden staan ingeschreven in een en hetzelfde stemdistrict. 2. uw gemachtigde moet uw stem gelijk uitbrengen met zijn eigen stem. Kiest u voor deze vorm van volmacht, dan hebt u het stadhuis niet nodig en kunt u alles zelf thuis regelen, tot op de dag van de verkiezingen toe. Wel is er een beperking in het aantal volmacht-stemmen dat een gemachtigde mag uitbrengen. Een gemach tigde mag nl. in totaal maar twee volmacht-stemmen uitbrengen. Inlichtingen Voor inlichtingen over het vorenstaande kunt u terecht bij loket 5 van de afdeling Bevolking op het stadhuis. Deze afdeling is dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur. Telefonische inlichtingen kunt u krijgen onder nummer 145344 (stadhuis), toestel 327. Gratis autovervoer naar de stembureaus Door diverse politieke groeperingen is aangeboden op woensdag 25 mei a.s. gratis vervoer te verzorgen naar de stembureaus in Leiden voor degenen die niet in staat zijn op andere wijze het stembureau te bereiken. U kunt zich hiervoor wenden tot een van de navolgende adressen of telefoonnummers: C.D.A.: Thorbeckestraat 10 tel. 123807 P.v.d.A: G. Doustraat 49 tel. 140397 Park die Leythe 11 tel. 122035 V.V.D.: Pelikaanhof 137D tel. 124734 C.P.N.: Da Costastraat 32 tel. 125103 Lage Rijndijk 99 tel. 132827 Kiekendiefhorst 135 tel. 121194 Oude Varkenmarkt 8 tel. 134194 D'66: Rijn- en Schiekade 8 tel. 130879 Apollolaan 646 tel. 763713 Soc. Partij: Pr. Frederikstraat 4 tel. 134640 Groenesteeg 31 tel. 149369 P.P.R.: De Mey van Streefkerkstr. 19 tel. 123928 G.P.V.: Cobetstraat 89 tel. 142315 Apollolaan 210 tel. "f64285 Verkiezingsuitslagenavond in Stadsgehoorzaal. Op de avond van de a.s. verkiezingen! woensdag 25 mei, zal vanaf 19.00 uur in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal voor iedereen gelegenheid bestaan de landelijke en plaatselijke stembusuitslagen te volgen via o.m. grootscherm-t.v.-projektie en di verse monitors. De diverse politieke groeperingen zullen die avond eigen "hoeken" in de zaal bezetten en de geïnteresseerde bezoekers van commentaren en informatie voorzien. De uitslagen van alle Leidse stembureaus zullen daar verder bekend wor den gemaakt en de totale Leidse uitslag zal in relatie worden gebracht met de be staande politieke verhoudingen in Leiden. De toegang is gratis. Indien die avond t.v.-voetbal wordt uitgevonden dan zal de grootscherm t.v. (24m2) daarvoor eveneens worden benut. Commissievergaderingen Beleidslijn inzake bestuursvorm van het openbaar onderwijs. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling Recreatieschap Noord-Zuidhollands Plassengebied. Ontwerp algemene garantie bepalingen van de gemeente Leiden. Investeringen 1978. Commissie voor onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsopbouw. Dinsdag 24 mei a.s. om 20.00 uur in kamer 125 van het stadhuis. Agenda: Zwembad Boshuizerlaan. Eindadvies Commissie Partiële Leerplicht. Nota: "Maakt Leiden School?". Huisvesting Louise de Coligny Sgs. Huisvesting Pedologisch Instituut. Oprichting school voor zieke kinderen. Concept Wetsontwerp "Wet op het basisonderwijs". Subsidieverzoek Nederlands Instituut voor Preventie Geneeskunde. Bestuursvorm Reinwardt Academie. Voorzieningen Openbare Scholen. Verzoek P.C.-schoolbestuur om medewerking. Mutaties onderwijzend personeel openbaar lager en voortgezet onderwijs. Toetreding tot het Recreatieschap Noord-Zuidhollands Plassengebied. Stichting van een R.K.-G.L.O.-schoolZijlwijk. Commissie Volkshuisvesting. Dinsdag 24 mei a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Overdracht van woningwetwoningen aan bewoners. Krediet t.b.v. aankoop pand Prinsenstraat 66. Aankoop perceel Willemstraat 44. Algemene garantiebepalingen in de gemeente Leiden. Vernieuwing riolering, verbetering verhardingen en straatindeling, en de aanpas sing van de openbare straatverlichting in de Celebesstraat en omgeving in gedeel ten van de Kooilaan, Javastraat en Sieboldstraat. Commissie voor economische aangelegenheden. Dinsdag 24 mei a.s. om 21.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Ontwerp-bestemmingsplan Leiden-Morssingel. Resultatenoverzicht Openbaar Slachthuis le kwartaal. Aanschaf dienstauto Openbaar Slachthuis. Commissie sociale zorg, maatschappelijke aangelegenheden, gezondheidszorg en cultuur. Donderdag 26 mei a.s. om 19.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Subsidiëring restauratie Pieterskerk. Verordening houdende algemene garantie bepalingen van de gemeente Leiden. Aanstelling meubelrestaurateur voor het Stedelijk Museum "De Lakenhal Commissie voor onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsopbouw en de com missie sociale zorg, maatschappelijke aangelegenheden, gezondheidszorg en cul tuur. Donderdag 26 mei a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Investeringen sector welzijn. Herstructurering culturele sector. Gezamenlijke vergadering van de commissies voor - volkshuisvesting en - ruimtelijke ordening en openbare werken Op donderdag 26 mei a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Vertoning film over de Leidse rioleringen. Vaststelling bestemmingsplan Haver en Gortbuurt. Interim-saldoregeling. Intensiveringen en investeringen 1978. Basisuitgangspunten voor het volkshuisvestingsbeleid/Ontwikkeling van de Ste venshof. Commissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken. Donderdag 26 mei a.s. in de raadzaal van het stadhuis, aanvang na afloop van de gezamenlijke vergadering met de commissie voor volkshuisvesting. Agenda: Verkoop van de opstal Hartesteeg 3 en uitgifte in erfpacht van de bijbehorende grond. Uitgifte in erfpacht van de percelen Oranjegracht 81, 85, 87 en 91 en verkoop van opstallen. Verlaging van de erfpachtcanon voor een perceel grond aan de Waardkerksteeg t.b.v. de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren. Beschikbaar stellen van een krediet voor de aankoop van het pand Prinsenstraat 66. Aankoop van het pand Willemstraat 44. Stichting van een gebouw voor kleuter- en lager onderwijs aan de PC Hooftlaan hoek Vondellaan bestemd voor de Eerste Leidse Schoolvereniging. Vaststelling instructie voor ambtenaren van Bouw- en Woningtoezicht. Commissie algemene en bestuurlijke aangelegenheden. Maandag 23 mei a.s. om 20.08 uur in de B. en W. kamer van het stadhuis. Agenda: Instructie ambtenaren Bouw en Woning toezicht. Aanschaf noodstroom installatie voor het Politie-bureau. Aanschaf zonwering voor het Politie-bureau. Ontwerp statuten School vóór zieke kinderen. Voorstel aan de gemeenteraad tot vaststelling van een verordening, regelende de taak, de bevoegdheden en de inrichting van een commissie voor de hogere be roepsopleiding voor museummedewerkers te Leiden. Diversen Informatie-avond "Projektgroep Binnenstad" Donderdag 26 mei a.s. organiseert de projektgroep Binnenstad in de stadsgehoorzaal een informatieve avond over de tussentijdse stand van zaken bij de voorbereiding van een struktuurplan voor de binnenstad. De avond begint om 20.00 uur én is voor iedere belangstellende vrij toegankelijk. In de nota "Berichten uit de binnenstadswinkel" geeft de projektgroep niet alleen een overzicht van het tot nu toe verrichte werk en onderzoek, maar ook van de resultaten van de gesprekken met inspraakgroeperingen. De nota "Berichten uit de binnenstadswinkel" is vanaf 1 juni verkrijgbaar a.s., Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis en kost 2,50. Voorlichtingsavond onderzoek baarmoederhalskanker Op maandag 23 mei a.sl, om 20.00 uur, wordt in het club- en buurthuis "Morschwijk" aan de Topaaslaan een voorlichtingsavond gehouden over het lopende onderzoek naar baarmoederhalskanker. Mevrouw P. Rietveld-Scheffers van het Leids Cytologisch Laboratorium zal daar aan de hand van dia's iets vertellen over deze ziekte en het tijdig ontdekken ervan. Ontwerp-bestemmingsplan "Morssingel" De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 25 mei 1977 gedu rende één maand in het stadhuis, kamer 316 voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp-bestemmingsplan "Morssingel" voor het gebied tussen het Stationsplein, de Stationsweg en de Morssingel. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen. Informatie-avond verkeersproblemen Morsweg Clubhuis "Morschwijk" Topaaslaan Dinsdag 24 mei a.s. om 20.00 uur wordt in Clubhuis "Morschwijk", Topaaslaan een informatie-avond gehouden over de verkeersproblemen in en rondom de Morsweg. Bedoeling van deze avond, die onder voorzitterschap staat van de heer J. Kamphuis, directeur van de Welzijnsraad, is dat vertegenwoordigers van de gemeente en bewo ners er van gedachten wisselen over een aantal in deze buurt sterk levende problemen op verkeersgebied en de mogelijkheid tot oplossing daarvan.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 12