"Al krijgen we maar 'n stuk of drie lokalen eidse agenda Motie naar Jan Schaefer Maak van de stichting snel een vereniging" Secretaresse K en O-Leiderdorp: Raad wil bij Kroon in beroep tegen GS Leysloot wordt wijkpark STAD EN RAND DINSDAG 17 MEI 1977 D LEIDERDORP - „Nu de buurtvereniging Zijlkwartier een grote claim gaat leggen op het nieuwe gebouw, vrezen wij - zonder dat overigens de buurtvereniging te verwijten - dat wij als K en O weinig aan het gebouw hebben", aldus me vrouw J. C. P. Kunst-Sariemijn, secretaresse van de Lei- derdorpse afdeling van K. en O. O. K en O-Leiderdorp stapte al ge ruime tijd geleden naar wethou der mevr. D. W. Tictiler van Lei derdorp met de vraag of er ergens in Leiderdorp een ruimte was waar over K. en O. O zou kunnen beschikken. Wat men zocht was een ruimte waar cursussen gege ven konden worden, met een keukentje en een archiefruimte. Ongelukkig Die wensen werden gekoppeld aan de wens van de buurtvereniging Zijlkwartier, die dringend een nieuw wijkgebouwtje nodig had. Die koppeling lijkt nu nogal on gelukkig uit te vallen, omdat de buurtvereniging en K. en O. O al lebei over veel ruimte moeten kunnen beschikken. Het ziet er niet naar uit dat er in het zijlk wartier een soort klein cultureel centrum komt, zoals aanvanke lijk de bedoeling was. C en O Leiderdorp geeft op dit moment een groot aantal cursus sen yoga, talen en creativiteit. - Weg wijzers torenklok LEIDEN - Bij de sloop van de Oosterkerk aan de Heren gracht zijn vrijdagmiddag de wijzers van de torenklok ver dwenen. Twee mannen die zich als werklui van de gemeente aandienden, hebben de wijzers gedemonteerd en zijn daarna spoorloos verdwenen. maar heeft nergens een ruimte die permanent in gebruik is. Men zit ook verspreid over het hele dorp: in het Dorpshuis, in het ge bouw van de Houtkamp- padvindersgroep en in een ruimte onder de flats aan de Wil lem de Zwijgerlaan. Bestuurs vergaderingen worden bij de be stuursleden thuis gehouden. Hoe groot de nood is illustreert mevr. Kunst als volgt ,,We kun nen nergens materiaal laten staan, want de ruimtes waar we in zitten worden ook door anderen gebruikt. Toen we dus een cursus boekbinden hadden moesten we elke keer met een snijmachine en boekenpers sjouwen. Bovendien stonden die persen bij mij thuis in de woonkamer. Ik heb overi gens ook het hele K en O-archief thuis." Onhoudbaar De Leiderdorpse K. en O. O-afdeling kijkt intussen al uit naar andere ruimte: ,,We hadden aanvankelijk alle hoop gevestigd op het gebouwtje in het Zijlkwar tier, maar nu dat - zoals het er nu naar uitziet - niet meer haalbaar is rrioeten we maar ergens anders, bijvoorbeeld in een school wat zien te vinden. Maar ruimte moet er komen, want we willen het volgend seizoen het aantal cur sussen uitbreiden en dan wordt de toestand onhoudbaar. Al krijgen we maar drie schoolloka len." In de toekomst wil K. en O. O onder meer cursussen stoelen matten, weven, Egyptisch vlechtwerk, borduren en boekbinden gaan organiseren. „Maar dat kan nu niet, want we hebben geen ruim te. En bovendien gaat er op deze manier veel te veel tijd verloren aan organisatie." Leiderdorpse raadsleden hebben K en O het verwijt gemaakt dat men niet zelf met een plan voor een nieuw gebouwtje komt. „We kunnen natuurlijk wel een teke ning maken", zegt mevrouw Kunst. „Maar dat is onze bedoe ling niet, want dat gaat allemaal veel te veel geld kosten. We zijn naar de gemeente gestapt om te zien of we niet ergens in een be staande ruimte terecht zouden kunnen. Dat willen we als het mogelijk is nog steeds." Dinsdag Bewoners van woningen van de Leiderdorpse woningstichting .patrimonium" kwamen gisteren in een pro testvergadering bijeen. PvdA-raadslid Willems (tweede van rechts achter de tafel) en de CPN-er Pothove advi seerden de huurders er vooral op aan te dringen dat de woningstichting wordt omgevormd tot een vereniging Willems (PvdA) over "Patrimonium": LEIDERDORP - "Je kunt je af vragen of deze stichting niet te klein is om het allemaal op te kunnen brengen. Zouden de woningen niet beter onderge bracht kunnen worden bij de Algemene Woningbouwvereni ging. Het gaat tenslotte maar om vijftig of zestig woningen merkte PvdA-raadslid A. Wil lems gisteravond op tijdens een demonstratieve bijeenkomst van huurders van woningen van de woningstichting "Pa trimonium" in Leiderdorp. Op Warmniidastraat: WARMOND - Bewoners van wo ningen in de Warmundastraat in Warmond hebben gisteravond in een motie aan staatssecretaris J. Schaefer van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening gevraagd zijn invloed aan te wenden om het overleg tussen bewoners en de wo ningstichting „Warmunda", over renovatie dan wel vervangende nieuwbouw voor een complex van 31 woningwetwoningen in die straat, weer op gang te brengen. In de motie spreken de bewoners ernstige kritiek uit aan het adres van het stichtingsbestuur en het college van B en W van Warmond, welke instanties naar de mening van de bewoners het overleg een zijdig hebben afgebroken en daar mee „een eerlijke keuze tussen het renovatieplan dat de bewoners in samenwerking met het Landelijk Ombudsteam Stadsvernieuwing (LOS) hebben gemaakt, en even tuele vervangende nieuwbouw onmogelijk hebben gemaakt." De bewoners maakten gisteravond voornamelijk bezwaar tegen de „dreigende en afwerende houding" die het bestuur van de wonings tichting naar hun mening heeft aangenomen. Het stichtingsbe stuur heeft het LOS verweten een zijdige informatie te geven en een „wig te drijven tussen de stichting en haar huurders". De woningstichting Warmunda blijft erbij dat renovatie van d.e 31 woningen een onhaalbare zaak is en acht vernieuwbouw de enig juiste oplossing. Men verwijt de bewoners dat zij de procedure extra vertragen wat een stijging van de bouwkosten - en daarmee ook ho gere huren - tot gevolg heeft. ZOETERWOUDE - De fusie tus sen de Rabobanken van Stompwy k en Zoeterwoude is een feit. Op de algemene vergadering van Coöp. Raiffeisenbank "Stompwijk", die vorige maand werd gehouden, kon de stemming hierover niet plaats vinden omdat het statutair vereiste aantal leden niet aanwezig was. Er diende een tweede vergadering te worden uitgeschreven die nu heeft plaats gevonden. Hierop wer den 62 geldige stemmen uitge bracht waarvan 55 vóór de fusie. De leden van de Rabobank "Zoe terwoude" spraken zich eerder met grote meerderheid uit voor het sa mengaan van beide banken zodat de fusie per 1 juni a.s. een feit zal zijn. die vergadering was ook het kandidaat-Tweede Kamerlid Pothove (CPN) aanwezig. Kortgeleden is tussen de huur ders en het bestuur van de stich ting een conflict uitgebroken. Bewoners vinden dat hun hui zen slecht onderhouden worden en dat het stichtingsbestuur ge dane beloften niet nakomt. "In de eerste plaats moet de stichting worden omgevormd tot een verenigingdan hebt U er als huurder tenminste een stem in"merkten Willems en Pothove op. Willems meende dat de be woners in hun gesprekken met B en W van Leiderdorp - die in het conflict bemiddelen - moeten aandringen CPN-woordvoerder Pothove meende dat problemen als deze terug te voeren zijn op het hui dige woningbeleid van de rege ring: "De huren worden steeds meer opgedreven, terwijl de be woners niets of uitermate weinig aan hun huizen zien ge beuren.- Dat maakt dat huur ders over het algemeen steeds ontevredener worden. Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30- 8.30 uur nam. Gerard Brandstraat 6, informatieavond 1 Baha'i gem., 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 9-1 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, i ouderensoos, Repelsteel, 2-5 uur nam.; volksdansen, 7-8.30 uur nam.; yoga, 8-10 Troef, Noordeinde 2 a, koken, 5-8 uur! nam.; yoga, 6.30-8 uur nam.; Nederlands, studiegegeleiding, 8-10 uur nam.; jazz-i ballet. 9-10 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken, yoga, fotoclub gevorderden, te kenen en schilderen, alle groepen vanaf Leidse Schouwburg, toneelgroep Cen trum met "Fietsen in het donker" en "Vingers van de macht", éénakters van Kees Holierhoek, 8.15 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, concert door Collegium Musicum, 8.15 uur nam, Stadhuis, commissie interne organisatie en beheer, 8 uur nam. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, ledenver-1 gadering PvdA, 8 uur nam. Catena, Kolfmakersteeg, politiek forum tieke avond RPF, l Gemeentehuis Leiderdorp, maatsch. welzijn, 8 uur nam Woensdag Plan Landelijk GebiedWassenaar Kennedylaan 11, Oegstgeest, informa- I tieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- I laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam.; vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werk- 1 avond, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur I Clubhuis De Klinker. Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 Witte Poortkazerne, Noordeinde 2, tel. 1 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30 uur vm-12.30 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd- rukken, volksdansen, jazzballet. astro logie, pottenbakken, tekenen en schil deren, alle groepen vanaf 8 uur nam. Buurthuis Op eigen Wieken, Merenwijk, 1 open-huis, 10-12 uur vm. LAK-Theater. Levendaal 150, vakgroep j Duits met "Furcht und Elend des dritten Reiches" van Brecht en "Bericht an eine i Akademi" v^n Kafka, 8.15 uur nam. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun- I dige dienst leden van het CNV, 7.30-8.30 Donderdag LEIDERDORP - In de nieuw bouwwijk Buitenhof in Leider dorp zal zoveel mogelijk gepro beerd worden geparkeerde auto's aan het oog te onttrekken. „Maar je kunt niet alles wegmoffelen", zeiden wethouders drs. E. Drenth en architect Franso gisteravond tijdens de vergadering van de be geleidingscommissie Buitenhof. In die vergadering merkte het WD-raadslid Th. Stuyvenberg op dat mogelijk gezocht kan worden naar parkeerruimte onder de grond, zoals ondermeer in Zoe- termeer gedaan is. Drenth zei dat als mogelijkheid graag in gedach ten te willen houden. Hij vroeg zich met name af of niet ook onder de woningen geparkeerd kan worden. De voetganger krijgt in Buitenhof de ruimte. Er komen speciale wandelroutes door de wijk, waar geen ander verkeer kan komen. Op andere wegen, waar ook het ver keer komt, krijgt de voetganger zoveel mogelijk prioriteit. Op de plaats van de huidige Leys loot (foto), die voor een groot deel gedempt zal worden, komt een groot wijkpark, met in het midden een vijver. Op de plaats van het huidige sloot komt een wandel pad. Automobilist reed Witte Singel in 22-jarige automobilist met zijn wa gen in het water geraakt. Ter hoogte van de Hortus meende hij dat de weg rechtdoor zou gaan, terwijl er op die plaats een bocht naar rechts is. Zijn snelheid was te hoog en hij had gedronken. Zonder letsel kon hij zijn wagen verlaten. De politie heeft hem voor tien uur een rijverbod opgelegd. VOORSCHOTEN - Morgen avond vergadert in Voorschoten de commissie voor financien en be drijven. Aan de orde komen de gas- tarievenverordening voor dit jaar en het vernieuwen van de riolering in de Burgemeester de Kempena- erstraat. De commissie praat ook over wijziging van de marktveror- dening. Aanvang van de vergade ring: acht uur in net gemeentehuis. WASSENAAR - De Wassenaarse gemeenteraad heeft gisteravond besloten zich achter het stand punt van B en W te scharen om bij de Kroon in beroep te gaan tegen de wijzigingen die GS hebben aangebracht in het bestem mingsplan „Landelijk gebied". De raad en het college zijn voorna melijk verontwaardigd over het feit dat GS er niet mee akkoord zijn gegaan om in het natuurge bied „Meijendel" de belangen van de natuur te laten prevaleren boven die van de waterwinning. Verder verwijt men GS een on duidelijke houding ten aanzien van een stuk grond achter het dierenpark Wassenaar. Het dierenpark wil op die grond een soort safari-parkachtige voorziening maken, waar dieren in min of meer natuurlijke om standigheden kunnen leven. Omdat er nu nog een boomkwe kerij is gevestigd willen GS de bestemming „Recreatie en na tuurgebied" aanhouden, wat mogelijkheden schept voor zo wel een uitbreiding van het die renpark, als handhaving van de boomkwekerij. Het Wassenaarse college en de raad willen op die grond, die eigendom is van de familie Louwman die ook het dierenpark in eigendom heeft, uitbreiding van het park. Motel Een andere strijdvraag is de toe komst van het restaurant „Bij horst" aan de Rijksstraatweg. De directie van het bedrijf wil in de nabijheid een motel bouwen: GS willen ook uitdrukkelijk de be stemming „motel" aangegeven zien. B en W en de raad van Was senaar daarentegen handhaven liever de wat ruimere bestem ming „horeca", waarbij men de bouwplannen voor een motel dan wel in overweging wil nemen. Tenslotte vormen de plannen voor uitbreiding van de terreinen van de Haagse Golf- en Countryclub aan de Groot Haesebroekseweg een twistpunt. GS maken daar bezwaar tegen, omdat de natuur-historische waarde van de omgeving daardoor in gevaar zou komen. B en W van Wassenaar zijn echter met de raad van me ning dat in het uitbreidingsplan voldoende waarborgen voor be scherming van het kwetsbare landschap zijn ingebouwd. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp- tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijlweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning. tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. R. Koster. Helmstraat43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Leidse Rechtswinkel Twijfel Op feestdagen gaan dingen waaraan de mensen gewend zijn, vaak niet door. Dat duidt op een slechte organisatie. In Leiden is op Hemelvaartsdag (a.s. donderdag) de reinigings dienst, evenals alle andere gemeentelijke dienstén en in stellingen, gesloten. De huisvuil-ophaaldienst ver schuift derhalve naar maan dag 23 mei. Aan dit soort vlijt gaat de mens zeker ten onder. Paint-In 't Breehuys organiseert mor gen een paint-in, die volgens zeggen te maken heeft met mu ziek. "Paint-in wil zeggen dat iedereen kan binnenkomen om mee te doen met schilderen", zo luidt een bericht van 't Breehuys. Er is "suggestieve muziek", die belangstellenden moet inspireren tot meester werken (Pink Floyd, Yes, Pic tures of an exhibition). Wij gangsprijs: Nevo-leden 8 gul den en niet leden 10 gulden; halfgeld voor degenen die al leen 's middags of's avonds komen. Leiding: Martin IHNS. Hemelvaartsbal suggereert meer dan dit bericht in eerste instantie doet bevroeden. missen de klassieken. Dvorac kan ook tot hele mooie dingen leiden. Om nog maar niet te spreken van Bela Bartok en Peter Schat. Iedereen is trou wens welkom. Communes Augustinus organiseert mor gen in de mensa van het ge bouw Rapenburg 24, een avond over de communes in Neder land. Hamvraag: hebben deze in de jaren zestig opgekomen samenlevingsvormen het ge haald of niet? Wij menen dat deze vraagstelling niet scherp genoeg is geformuleerd, maar dat terzijde. Over dit onder werp zal spreken mevrouw Cramwinkel, die gepromo veerd is op een proefschrift over "Communes en commu- nevorraen". Aanvang half ne gen. Hemelvaartsbal De volksdansgroep "Oud Poel geest" organiseert a.s. donder dag het jaarlijkse "Hemel vaartsbal" in het Koetshuis van kasteel Oud Poelgeest in Oegstgeest. Muziek: volksdan- sorkest "Kaleb" o.l.v. John Ba- rends. Danstijden: 14.30-17.00 uur en 19.30-22.00 uur. Toe Expositie De cursisten van "Ars" expo seren deze week enkele van hun in het afgelopen jaar ge maakte werkstukken in de ex positieruimte aan de Pieters- kerkgracht 9. Men kan er meer dan driehonderd schetsen, te keningen, aquarellen, oliever fschilderijen, etsen, beel dhouwwerken en produkten uit de pottenbakkersoven be kijken. Maandag-, dinsdag-, woensdag- en vrijdagavond van 19.30 tot 21.30 uur en don derdag, zaterdag en zondag van 12 tot 16 uur. Dit alles tot en met 22 mei. Intussen is wel twijfel ontstaan over de vraag of de club nog wel wil uitbreiden. Raadslid Lodder (Werkend Wassenaar) vroeg zich daarom gisteravond af of het wel zinvol is die zaak in een beroeps schrift te betrekken. Wethouder Van Dijk antwoordde daarop dat dat onderdeel van het beroep al tijd nog ingetrokken kan worden, maar hij zegde wel toe bij de club nadere informaties over de toe komstplannen in te zullen win- PvdA-er Goulooze drong gister avond aan op de realisering van een verkeerscirculatieplan voor Wassenaar, iets wat door wet houder Van Dijk als „weinig zin vol" werd gekwalificeerd, zolang het rijk en de provincie nog geen uitspraken hebben gedaan over de wegenstructuur in en om Was- Mevrouw Van der Heiden-Bakker (Werkend Wassenaar) maakte be zwaar tegen het feit dat al enkele weken geleden aan verbruikers van gas van het gemeentelijke energiebedrijf mededeling is ge daan van een verhoging van de gastarieven, terwijl op dat mo ment die verhoging nog door de raad moest worden goedgekeurd. De raad keurde die verhoging gisteravond overigens wel goed. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Jelle, z.v. P.C.B. Jansen Growsbeek en M.J. Cordes; Remko, z.v. G.J. v. Klaveren en M.A.M. Veen; Marloes, d.v. D. Borst en S. Nieu- wenhuijsen; Michiel, z.v. H.M. Groene- wegen en E. v.d. Berg; Julian, z.v. T.W.M. Jansen en F.L. Blogg; Dave, z.v. G.H.J. v.d. Zalm en A.B. Otten; Jeroen, C.G.J. Korteland en A.C. Blok; Thamar, d.v. P.H.A. Duivendoorden en G.M. v. Leeuwen; Bjórn, z.v. H Groenheide en J.C.M. C rans veld; Joost, z.v. J. Smaar- dyk en W. de Jong; Joris, z.v. J.C.H Par- doel en P.M.M. v. Gog; Erik, z.v. E. v. Kralingen en L.J. Westnenen; Bjórn, z.v. H.J. Hoejenbos en M.C. v. Hage; Maria, d.v. C.H.M. Prins en J. Lagendijk; Anna, d.v. K.L. Kangas en G.E. Innala. Gehuwd: J Harms en M.J. Zwart; W. Sloos en E.M. Kuyer; W.B.M. Cermak en M.J. Koopeschaar; J. Boersma en S.M.A. Dickhoff; P. J. de Nobel en L.P. Eradus; R. v. Leeuwen en H.J. v.d. Geijn. i: ma. en woe. van 11-13 uur. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hoge- ndorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin- nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buuil- huis Morskwartier, Topaaslaan. tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk. Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch-Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2